PDA

View Full Version : Mήπως ξερετε??



Alchimistis
02/09/2005, 21:13
Αν υπάρχει καποια κίνηση για μεταφορα εθελοντών στην περιοχή που εχει πληγει απο τον Τυφώνα στην Αμερική?

rd350lc
02/09/2005, 22:28
:a31: :a24: :a02: :a34: :a56:

Κανένας
02/09/2005, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Αν υπάρχει καποια κίνηση για μεταφορα εθελοντών στην περιοχή που εχει πληγει απο τον Τυφώνα στην Αμερική? :a24::a21::a26:

εγω τωρα :a53::a018::a023::a13::wave2:

tifoefs
02/09/2005, 22:59
150000 αμερικανοι στρατιωτες στο Ιρακ δε πανε να σωσουν τους δικους τους !!

Αφου δε θελουν αυτοι γιατι να θελουν αλλοι ;;;

:a7: :a66: :a66: :a020:


23001

Κανένας
02/09/2005, 23:06
Αν υπάρχει καποια κίνηση για μεταφορα εθελοντών στην περιοχή που εχει πληγει απο τον Τυφώνα στην Αμερική?:a05:

και επειδη μπορει να εχεις σοβαρη βλαβη

http://www.firstgov.gov/Citizen/Topics/PublicSafety/Hurricane_Katrina_Recovery.shtml

Alchimistis
02/09/2005, 23:36
rd350lc τις μαλακιες σου αλλου...αν δε γουσταρεις δεν απαντας...και αυτο ισχύει για ολους τους πολυξερους και δήθεν...και στ'αρχιδια μου αν ειναι αμερικανοι, τουρκοι,αλβανοι ειναι ανθρωποι και πολυ χειροτερο παιδια που χρειαζονται βοηθεια...
και αντι ολοι να μου την λέτε να αναλογιστήτε τι κανει ο καθένας απο σας γι'αυτους τους ανθρωπους με τετοια μαλακισμενη κυβερνηση...

tifoefs
02/09/2005, 23:52
Ωραια, παμε να τους βοηθησουμε.

Θα σε δωσει βιζα ο Bush για να πας ;;;

ε;

η θες να στειλουμε λεφτα και να αργυρωσουμε την ενοχη που αλλος θα τα φαει χωρις ενοχη, οπως εγινε με το τσουναμι ;

:sick:

rd350lc
02/09/2005, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
rd350lc τις μαλακιες σου αλλου...αν δε γουσταρεις δεν απαντας...και αυτο ισχύει για ολους τους πολυξερους και δήθεν...και στ'αρχιδια μου αν ειναι αμερικανοι, τουρκοι,αλβανοι ειναι ανθρωποι και πολυ χειροτερο παιδια που χρειαζονται βοηθεια...
και αντι ολοι να μου την λέτε να αναλογιστήτε τι κανει ο καθένας απο σας γι'αυτους τους ανθρωπους με τετοια μαλακισμενη κυβερνηση...

1.tha htan kalutera an egrafes kati parapano apo mia protash gia na mporoun kai oi xazoi anthropoi san kai emena na mporoun na se katalaboun. h protash pou egrapses mporouse na exei polles enoies...
2.barethika me to an theloume den apantame...nomizo pos o kathenas edo mesa grafei oti tou kapnisei kai sorry an se prosbala me ta smiley den htan autos o skopos mou!
3.akuro to 3..entaksei stis anazhtiseis eimaste :)
4. nomizo pos o tifoefs sou edose thn pio kalh apnthsh, giati den nomizo oi amerikanoi na mas agapane toso polu gia na noiazome kai ego toso gi'autous.
gramenous tous exo...den koitame ta dika mas ta xalia....

Alchimistis
02/09/2005, 23:58
Τες πα το χεσαμε το θεμα οπως παντα εγω μονο πληροφορίες εψαχνα και δεν ζητησα την γνωμη απο κανενα αν αυτο ειναι μαλακία η όχι...Αν καποιος εχει να πει κατι που να εχει σχεση με το θέμα θα με βοηθήσει

Alchimistis
03/09/2005, 00:04
1.tha htan kalutera an egrafes kati parapano apo mia protash gia na mporoun kai oi xazoi anthropoi san kai emena na mporoun na se katalaboun. h protash pou egrapses mporouse na exei polles enoies... Πόσο πιο ξεκάθαρο να το κάνω????


2.barethika me to an theloume den apantame...nomizo pos o kathenas edo mesa grafei oti tou kapnisei kai sorry an se prosbala me ta smiley den htan autos o skopos mou! και εγω βαρέθηκα να πετάγεται ο καθένας χαβαλες και μαλιστα σε σοβαρα θεματα και να μου γαμαει την ψυχολογία

3.tha mporouses na to eixes balei stis anazhthseis-problimatismoi an htan toso sobarh h skepsh sou kai oxi stis genikes Για κοιτα καλυτερα

4. nomizo pos o tifoefs sou edose thn pio kalh apnthsh, giati den nomizo oi amerikanoi na mas agapane toso polu gia na noiazome kai ego toso gi'autous. Ο κλασσικός ο Ελληναρας..."ελα μωρε δε γαμιεται,του διπλανου το σπίτι καιγετε"
εξάλλου δεν ειναι βοήθεια σε απλους αμερικανους αλλα σε αβοήθητους αστεγους και οχι μονο που ειναι καταδικασμένοι.

rd350lc
03/09/2005, 00:11
ftou gmt tsampa to edit.
kai sto thema mas tora, sebasth oi apopsh sou kai kala kaneis kai noiazese gia tous amerikanou, albanous ktl
prosopika den ksero gia tipota ethelontes...
auta...
:wave2:

Κανένας
03/09/2005, 00:16
:a24:

Το λινκ το είδες ?
Πάρε και άλλα
http://answers.firstgov.gov/cgi-bin/gsa_ict.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=KTOOiSBh

Citizens are urged not to show up on their own in the hurricane affected areas, as it is extremely dangerous!
http://answers.firstgov.gov/cgi-bin/gsa_ict.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=6637&p_created=1125330861&p_sid=AS7peAOh&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD0yMjA2JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9 jdj0mcF9wYWdlPTE*&p_li=&p_topview=1


και κοίτα πως κοιτάνε τις πληγέντες περιοχές


23011

Κανένας
03/09/2005, 00:24
και κάτι τελευταίο μιας και δεν θέλεις κριτική

ο δήμαρχος της Νέας Ορλεάνης διέταξε σχεδόν όλη την αστυνομική δύναμη της πόλης να εγκαταλείψει τις προσπάθειες διάσωσης και να επικεντρωθεί στην αντιμετώπιση των λεηλασιών, ενώ διεκόπη η απομάκρυνση των πληγέντων που είχαν συγκεντρωθεί στο στάδιο της Νέας Ορλεάνης, καθώς τα ελικόπτερα της Εθνοφρουράς, δέχθηκαν πυροβολισμούς από το πλήθος.

tifoefs
03/09/2005, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Τες πα το χεσαμε το θεμα οπως παντα εγω μονο πληροφορίες εψαχνα και δεν ζητησα την γνωμη απο κανενα αν αυτο ειναι μαλακία η όχι...Αν καποιος εχει να πει κατι που να εχει σχεση με το θέμα θα με βοηθήσει

Δε το χεσαμε εμεις.

Οταν δεν τους δινει τη δυνατοτητα να φτιαξουν σπιτια η ιδια η χωρα τους και παιρνουν πεπιεσμενο χαρτι και το κολλανε με σαλιο για να μεινουν μεσα ενω την ιδια στιγμη οι ιδιοι εχουν δωσει (η τους εχουν παρει) το ΟΚ να γαμησουν οι δικοι τους ενα πλανητη τοτε νομιζω οτι εμεις ειμαστε οι χεσμενοι οπως παντα.
Οσο για τα παιδια που λες και τους φτωχους δε νομιζω ν' αφησουν κανενα να παει εκει.
Θα τους αφησουν στη μοιρα τους και οσοι γλυτωσουν θα συνεχισουν να ζουν οπως ζουσανε και θα φιλανε το χερι του παπα ζητωντας ελεος οταν θα χεζουν οσους δεν ξεχεσανε μεχρι τωρα.

:smokin: