PDA

View Full Version : Δεν είναι πρόσκληση για άνοιγμα γμτ!



dimval
08/11/2011, 08:52
Γιατί κάθε φορά οποιοδήποτε βλέμα-κίνηση λαμβάνεται σαν πρόσκληση για χαζομάρες εντός πόλης? Τα ίδια και σήμερα. Οτι πηγάινω λίγο πάνω από το όριο στην Εθνική, δε σημαίνει πως θέλω να τις μετρήσουμε.
Μόνο που ο φίλος με το CBR στη Μεταμόρφωση δε το κατάλαβε και αφού χρησιμοποίησε όλα τα πιθανά ανοίγματα, ναι τα κατάφερε βγήκε μπροστά μου για μου αφιερώσει ένα εντο και το καπάκι του μαζί :eyepop:
Στα 50 μέτρα μπροστά μου, δεν ήξερα τι να αποφύγω. Αυτόν που κυλιόταν ασταμάτητα? Το cbr που καρφώθηκε σε αυτοκίνητο? Για καλη του τύχη τίποτα από τα 2.
Σταμάτησα στη ΛΕΑ, 2 αυτοκίνητα απο πισω με αλαρμ να κόβουν την κίνηση και η τροχαία στα καπάκια. Οτι δεν μπορούσε να σηκωθεί από τους πόνους, με μούδιασε άσχημα πρωινιάτικο.
Τι το ήθελα τον εθελοντισμό? Καταθέση θα δώσω στη Μαλακάσα :yuck:

Περαστικά σου

eagleye101
08/11/2011, 09:25
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

TROOPER
08/11/2011, 09:42
shit happens my friend...

stvr1
08/11/2011, 10:17
Ξέρεις τι λένε για τις μαλακίες....

Πανοπτικός
08/11/2011, 10:20
Πω πω.. τρελη ρομπα... :evil:

Joyrider
08/11/2011, 13:51
Ακριβώς όπως το είπες. Από το βλέμα και μόνο, από ένα τίποτα πιάνονται.

Μου έχει τύχει στο λευκό πύργο να έχω δίπλα μου R1 με δυο μαντραχαλέους και γω δικάβαλος με την κοπελιά. Χάζευα το R1 αλλά επειδή ήξερα το φανάρι έφυγα αμέσως.. Ε ανοίγει την πρώτη του με φτάνει χαλαρά και στη αμέσως επόμενη στροφή κόβει για να στρίψει όρθιος (κλασσικό :rolleyes: ) ..Τον περνάω και μένει πάλι πίσω.

Στην ευθεία έξω από το ξενοδοχείο Μακεδονία έρχεται δίπλα μου, με κοιτάει και πάει για σούζα μόνο με γκάζι..Σηκώθηκε δεν σηκώθηκε μισό μέτρο και τότε συμπλεκτάρει και γω δεν ξέρω με πόσες στροφές...

Η μηχανή καρφώθηκε στα παρκαρισμένα με σβούρες και αυτοί σερνόντουσαν με την πλάτη για καμιά 30+ μέτρα. Ευτυχώς φορούσαν κράνη μπουφάν.

EndoμεΤαξί με το που σηκώθηκε πήγε να δει την μηχανή ενώ ο φίλος του ήταν ξάπλα και δεν κουνιόταν.

Και όλα αυτά για να δείξει τι σε ποιον? Στο χόρνετ? :bawl:

nihristo
08/11/2011, 13:56
άμα κερνούσε τσαγάκι όμως κανείς δεν θα μιλούσε! :smokin:

Joyrider
08/11/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
άμα κερνούσε τσαγάκι όμως κανείς δεν θα μιλούσε! :smokin:
Α γι' αυτό δεν μιλάς εσύ ε? Επειδή σε τσάγιωσα προχτές. :smokin:

RaGe_Raptor
08/11/2011, 14:00
είμαι με το cygnus της κοπέλας μου και σκάει μύτη στο φανάρι hayabusa με χοντροκάγκουρα οδηγό.ξεκινάω με το που ανάβει πράσινο και αυτός έχει λυσάξει που δεν έφυγε πρώτος.δίνει μία στο haya με περνάει ξυστά ,χώνεται να περάσει και το αυτοκίνητο μπροστά και γλυτώνει παρα τρίχα ένα cbr παρκαρισμένο (κακώς) δίπλα στη σειρά παρκαρισμένων αυτοκινήτων.

Allst@rf
08/11/2011, 14:04
και με το που γινεται το σκηνικο και σκαει κατω ,ο "χερας",σταματας ,τρεχεις κοντα ,πας απο πανω του και του ριχνεις μια μουτζα λεγοντας "μπραβο μαλακα"...

και φευγεις...

:evil:

Πανοπτικός
08/11/2011, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και με το που γινεται το σκηνικο και σκαει κατω ,ο "χερας",σταματας ,τρεχεις κοντα ,πας απο πανω του και του ριχνεις μια μουτζα λεγοντας "μπραβο μαλακα"...

και φευγεις...

:evil:


Αυτο ετοιμαζομουν να γραψω... Το εχω κανει σε αμαξι κ με κοιτουσε σαν εξωγηινο :lol: :lol:
Η κοπελια απο διπλα "ας τον, τρακαρε τωρα μη του λες τετοια..." :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Joyrider
08/11/2011, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και με το που γινεται το σκηνικο και σκαει κατω ,ο "χερας",σταματας ,τρεχεις κοντα ,πας απο πανω του και του ριχνεις μια μουτζα λεγοντας "μπραβο μαλακα"...

και φευγεις...

:evil:
Ε όχι και έτσι είπαμε. Είναι κομπλεξικοί αλλά ατύχημα έχουν. Εγώ κατέβηκα αμέσως, πήγα του έσβησα τη μηχανή και μαζί με ένα παλικάρι τραβήξαμε τον φίλο του στο πεζοδρόμιο. Εντωμεταξύ φώναζε να μην καλέσει κανείς αστυνομία :rolleyes:

Allst@rf
08/11/2011, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ε όχι και έτσι είπαμε. Είναι κομπλεξικοί αλλά ατύχημα έχουν. Εγώ κατέβηκα αμέσως, πήγα του έσβησα τη μηχανή και μαζί με ένα παλικάρι τραβήξαμε τον φίλο του στο πεζοδρόμιο. Εντωμεταξύ φώναζε να μην καλέσει κανείς αστυνομία :rolleyes:

αν κατα διαβολικη τυχη επεφτε επανω σου?

:wave2:

eagleye101
08/11/2011, 14:15
Το αστειο ειναι οταν εγω καθομαι με το gsr στο φαναρι και (λογο ατελειωτης πειρας του... ενος μηνα) μαρσαρω με λαθος ταχυτητα, ή αργω να βαλω δευτερα (!) και αν ειναι διπλα μου κανενα SS ψαρωνει αμεσως και ανοιγει λες και ειναι σε πιστα.

Βεβαια, δε με χαλαει το θεαμα να βλεπω κανα ninja ή gsxr να κανει πατηλικια αλλα αν γινει μλκια θα εχω και τυψεις!

Το νου σας μαγκες, μερικα πραγματα δεν ειναι παιχνιδι

Joyrider
08/11/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αν κατα διαβολικη τυχη επεφτε επανω σου?

:wave2:
Ε τότε φυσικά θα καλέσεις αστυνομία που το περίεργο :confused:
Αλλά να βλέπεις τον άλλο τάβλα και να πας να τον μουτζωσεις κιόλας? :sick:

Allst@rf
08/11/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ε τότε φυσικά θα καλέσεις αστυνομία που το περίεργο :confused:
Αλλά να βλέπεις τον άλλο τάβλα και να πας να τον μουτζωσεις κιόλας? :sick:

το σωστο ειναι αυτο που λες εσυ...

:beer: :beer:

dimval
08/11/2011, 14:29
Περά από το απερίγραπτο της βλακείας, ο τύπος έφαγε καπάκι με πολλά (δε κατάλαβα για ποιο λόγο πανικοβλήθηκε), όπερ θα μπορούσα να περάσω από πάνω του "αέρα" (περίπου με 80 πήγαινα στο σημείο), η να με στείλει και εμένα σε καμία νταλίκα.... Πάντως 2 συμπεράσματα έβγαλα:

1. Oσα σεμινάρια και αν κάνεις, επιβράδυνα χωρίς να ψάχνω διέξοδο, μένοντας να κοιτάζω σαν βλάκας τον τύπο που έφέρνε τούμπες μπροστά μου. Target fixation 0....

2. Το datsun που έσκασε πάνω το cbr, λοξοκοίταζε το μηχανάκι για ... φόρτωμα και δρόμο!!!

stvr1
08/11/2011, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ε τότε φυσικά θα καλέσεις αστυνομία που το περίεργο :confused:
Αλλά να βλέπεις τον άλλο τάβλα και να πας να τον μουτζωσεις κιόλας? :sick:

Μάλλον δίκιο έχεις, αλλά έλα.... πες την αλήθεια...
μπαίνεις στον πειρασμό να του την ρίξεις. :lol:

alexxxcbr
08/11/2011, 14:36
Πικρα.Γινονται πολλα τετοια εκει εξω.
Οι περισσοτεροι απο αυτους θα ξαναγυρισουν στα κουτακια τους και θα ειναι πιο επικινδυνοι για εμας.

:evil: :evil:

STOYBI
08/11/2011, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και με το που γινεται το σκηνικο και σκαει κατω ,ο "χερας",σταματας ,τρεχεις κοντα ,πας απο πανω του και του ριχνεις μια μουτζα λεγοντας "μπραβο μαλακα"...

και φευγεις...

:evil:


Προσωπικα εαν κανω μ@λ@κι@ και πεσω χωρις ομως να εχω ενοχλησει κανεναν ....

Και ερθει καποιος απο πανω μου βριζοντας και μου ριξει μια μουντζα....

Θα του την παρω (την μουντζα ) και θα του την χωσω εκει που ξερει τοσο βαθια που δεν θα του την βγαζουν ουτε με λοστο....!!!!

Φιλικα παντα....

Οι μ@λ@κιες πληρωνονται ....

( δεν χρειαζονται και βοηθεια για την εξωφληση τους ..)

:wave2:

Allst@rf
08/11/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Θα του την παρω (την μουντζα ) και θα του την χωσω εκει που ξερει τοσο βαθια που δεν θα του την βγαζουν ουτε με λοστο....!!!!



υπαρχει και η περιπτωση να μην μπορεις να κουνησεις ουτε το μικρο δαχτυλο του ποδιου...

:winka:


τεσπα...επειδη ακουστηκε καπως αυτο που ειπα ,να επανορθωσω...


αν πεσει,σηκωθει και ειναι ΣΩΟΣ ,τοτε εχει "παρασημο"...:lol:

edit:το "ενοχλησω κανεναν" ειναι υποκειμενικο...γιατι εστω οτι γινεται κατι και ΔΕΝ με εχεις ενοχλησει αλλα απο την τρομαρα μου που ενοιωσα τρεμω,συγνωμη αλλα δεν χρωσταω σε κανεναν...:wave2:

STOYBI
08/11/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimval
Γιατί κάθε φορά οποιοδήποτε βλέμα-κίνηση λαμβάνεται σαν πρόσκληση για χαζομάρες εντός πόλης? Τα ίδια και σήμερα. Οτι πηγάινω λίγο πάνω από το όριο στην Εθνική, δε σημαίνει πως θέλω να τις μετρήσουμε.
Μόνο που ο φίλος με το CBR στη Μεταμόρφωση δε το κατάλαβε και αφού χρησιμοποίησε όλα τα πιθανά ανοίγματα, ναι τα κατάφερε βγήκε μπροστά μου για μου αφιερώσει ένα εντο και το καπάκι του μαζί :eyepop:
Στα 50 μέτρα μπροστά μου, δεν ήξερα τι να αποφύγω. Αυτόν που κυλιόταν ασταμάτητα? Το cbr που καρφώθηκε σε αυτοκίνητο? Για καλη του τύχη τίποτα από τα 2.
Σταμάτησα στη ΛΕΑ, 2 αυτοκίνητα απο πισω με αλαρμ να κόβουν την κίνηση και η τροχαία στα καπάκια. Οτι δεν μπορούσε να σηκωθεί από τους πόνους, με μούδιασε άσχημα πρωινιάτικο.
Τι το ήθελα τον εθελοντισμό? Καταθέση θα δώσω στη Μαλακάσα :yuck:

Περαστικά σου

Φιλε dimval .....

Μιας και αναφερεις οριο ταχυτητας...


Δεν πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχει ανθρωπος με πανω απο 40 αλογα μηχανη και να πηγαινει συνεχως και ασυστολα μονο με 80 κμ στην εθνικη....

Δεν μπορει ενας ανθρωπος με cbr ( αν μιλαμε για το 600 μιλαμε τουλαχιστον για 125 αλογα ) μηχανακι οπου τα 80 κμ ειναι τιποτα , να προσπαθει να κοντραριστει με ενα αλλο οποιοδηποτε οχημα που πηγαινει με ... 80 !!

Στην εθνικη....

Πραγματικα πρπει να εχεις μεγαλο ταλεντο ανικανοτητας να χρειαζεσαι προσπαθεια και πιθανα ανοιγματα για να προσπερασεις κατι που παει με 80 στην εθνικη με ss μοτοσυκλετα και οχι μονο...

Πιθανον η βλακεια του ηταν μονο το εντο......

Η και τα χιλμ σας που ηταν αρκετα περισσοτερα.....!!!

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης....





:wave2:

Joyrider
08/11/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Μάλλον δίκιο έχεις, αλλά έλα.... πες την αλήθεια...
μπαίνεις στον πειρασμό να του την ρίξεις. :lol:
Χαχα, καλά σίγουρα όχι μόνο μούτζα ήθελε ο συγκεκριμένος αλλά ξύλο.. Αφού σηκώθηκε αμέσως και έτρεξε στην μηχανή ο ηλίθιος, ενώ ο συνεπιβάτης του είχε χτυπήσει πέφτοντας. (ο κώλος του τραντάχηκε δηλαδή από το πέσιμο, αλλά είχε μείνει κάτω).

STOYBI
08/11/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
υπαρχει και η περιπτωση να μην μπορεις να κουνησεις ουτε το μικρο δαχτυλο του ποδιου...

:winka:


τεσπα...επειδη ακουστηκε καπως αυτο που ειπα ,να επανορθωσω...


αν πεσει,σηκωθει και ειναι ΣΩΟΣ ,τοτε εχει "παρασημο"...:lol:

edit:το "ενοχλησω κανεναν" ειναι υποκειμενικο...γιατι εστω οτι γινεται κατι και ΔΕΝ με εχεις ενοχλησει αλλα απο την τρομαρα μου που ενοιωσα τρεμω,συγνωμη αλλα δεν χρωσταω σε κανεναν...:wave2:


Μεγαλη μπουκια φαε.... :winka:


( Επειδη εχω τυχει μαρτυρας σε καπακι παπακια οπου την εφαγε μονος του χωρις ομως να ενοχλησει κανεναν και παρολα αυτα.....

Μαζευτηκαν απο κωλοκαφενειο 2-3 σκατογεροι και οχι μονο, και τον εβριζαν με τα χειροτερα...
Την ωρα που πασχιζαμε οι υπολοιποι να δουμε σε τι κατασταση ηταν η πλατη του μιας και ειχε μεινει κοκκαλο κατω...)

Για αυτο σου λεω....

:wave2:

sniper
08/11/2011, 15:15
Λίγο ηρεμία παρακαλώ..

dimval
08/11/2011, 15:17
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
[B]Φιλε dimval .....

Μιας και αναφερεις οριο ταχυτητας...


Δεν πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχει ανθρωπος με πανω απο 40 αλογα μηχανη και να πηγαινει συνεχως και ασυστολα μονο με 80 κμ στην εθνικη....

Δεν μπορει ενας ανθρωπος με cbr ( αν μιλαμε για το 600 μιλαμε τουλαχιστον για 125 αλογα ) μηχανακι οπου τα 80 κμ ειναι τιποτα , να προσπαθει να κοντραριστει με ενα αλλο οποιοδηποτε οχημα που πηγαινει με ... 80 !!

Στην εθνικη....

Πραγματικα πρπει να εχεις μεγαλο ταλεντο ανικανοτητας να χρειαζεσαι προσπαθεια και πιθανα ανοιγματα για να προσπερασεις κατι που παει με 80 στην εθνικη με ss μοτοσυκλετα και οχι μονο...

Πιθανον η βλακεια του ηταν μονο το εντο......

Η και τα χιλμ σας που ηταν αρκετα περισσοτερα.....!!!

Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης....

Αγαπητέ stoubi,

Ανέβαινα την Εθνική σε κάθαρό σημείο από κίνηση με περιπου 140 και μόνος μου (έχει σημασία αυτό). To τελευτάιο "αργό" δίκυκλο ήταν ένα σκουτερ μόλις 100 μέτρα πίσω. Στο καθρέφτη βλέπω φώτα μηχανής να έρχεται με πολλά, όποτε έμεινα στη πορεία μου. Ο τυπάκος άρχισε τα σλαλομ και βρέθηκε δεξια λωρίδα. Κατόπιν άρχισα να κόβω για να βγω Μεταμόρφωση και ο τύπος να κόβει (λόγω επερχόμενου μποτιλιαρίσματος), από τα πολλά που έιχε μαζέψει, μόνο που πανικοβλήθηκε από τα σταματημένα της εξόδου. Ετσι προκύπτουν και τα περίπου 80 που ανέφερα.

Φιλικά



:wave2:

stvr1
08/11/2011, 15:57
Πάντως είναι αλήθεια ότι υπάρχουν πολλά τέτοια, συμπαθή κατά τα άλλα, μαρσιποφόρα εξ Αυστραλίας.

Προ λίγων ημερών βρέθηκε στο δρόμο μου ένας πιτσιρικάς (πιτσιρικάς;;; Μ@λ@κ@ γεράσαμε!!), με ένα παπί. Γενικά πήγαινα πολύ αργά, είχα και κοπέλα πάνω, οπότε έκανα δεξιά για να μην εμποδίζω.
Με πέρασε και άρχισε να σηκώνει σούζα κανα δυο μέτρα μπροστά μου. Ανοίγω λίγο το γκάζι και τον περνάω (γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν θα φαει καπάκι και θα τον περάσεις απο πάνω) και τον αφήνω να κάνει τις σούζες του.
Ο πιτσιρικάς (άστα να πάνε... για απόσυρση είμαι) όμως, κατεβάζει το παπί, γκαζώνει και έρχεται ξανά μπροστά μου και σηκώνει ξανά σούζα. Εγώ πιο κάτω έστριψα και έτσι τον ξεφορτόθηκα.

Και πείτε μου τώρα.... αν έπεφτε τι έπρεπε να του πω; Ωραία σούζα;

Δεν ξέρω αν το έκανε απο το κόμπλεξ του "έχεις καλύτερη μηχανή αλλά εγώ είμαι το μπάσταρδο του Ρόσι" ή για ρίξει "το γκομενάκι" (κάποιος πρέπει να του πεί ότι στις γκόμενες δεν αρέσουν τα καφριλίκια που αρέσουν σε εμάς), αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν τον προκάλεσα κάν, πήγαινα σαν ταρίφας που ψάχνει για κούρσα (αργά και τέρμα δεξιά).

Ζεύκας
08/11/2011, 16:32
ρε παιδιά ηρεμία...

ένα κομμάτι από τη μαγεία της μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα είναι και αυτό.

πετυχαίνεις κάποιον άλλο μηχανόβιο...κάνεις το άνοιγμά σου, το παντηλίκι σου, τη σούζα.

πόσες φορές μές την πόλη δεν κάναμε ανοίγματα για τη πλάκα?
πόσες φορές τα βράδια δεν έχουμε βγει για μια βόλτα και δεν έχουμε κάνει 1-2-3 κόντρες από το πουθενά? και μετά πάει ο καθένας στην ευχή του Θεού του.
ποιός δεν έχει δεί άλλο μηχανόβιο και δεν έχει κάνει ένα απλό άνοιγμα του γκαζιού? έτσι για την πλάκα.

ε κι όπως λέει και ο τρούπης: shit happens my friend.

οκ όποιος κάνει μαλακίες εκεί που δεν τον παίρνει την πληρώνει. πάσο
κι άμα σου προκαλέσει και κακό σκίστου τα ράμματα!

αλλά σε ΓΕΝΙΚΕΣ γραμμές λίγη αλληλεγγύη δεν βλάπτει

TheFace
08/11/2011, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ρε παιδιά ηρεμία...

ένα κομμάτι από τη μαγεία της μοτοσυκλέτας στην Ελλάδα είναι και αυτό.

πετυχαίνεις κάποιον άλλο μηχανόβιο...κάνεις το άνοιγμά σου, το παντηλίκι σου, τη σούζα.

πόσες φορές μές την πόλη δεν κάναμε ανοίγματα για τη πλάκα?
πόσες φορές τα βράδια δεν έχουμε βγει για μια βόλτα και δεν έχουμε κάνει 1-2-3 κόντρες από το πουθενά? και μετά πάει ο καθένας στην ευχή του Θεού του.
ποιός δεν έχει δεί άλλο μηχανόβιο και δεν έχει κάνει ένα απλό άνοιγμα του γκαζιού? έτσι για την πλάκα.

ε κι όπως λέει και ο τρούπης: shit happens my friend.

οκ όποιος κάνει μαλακίες εκεί που δεν τον παίρνει την πληρώνει. πάσο
κι άμα σου προκαλέσει και κακό σκίστου τα ράμματα!

αλλά σε ΓΕΝΙΚΕΣ γραμμές λίγη αλληλεγγύη δεν βλάπτει

+1050

sotpag
08/11/2011, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
......πήγαινα σαν ταρίφας που ψάχνει για κούρσα (αργά και τέρμα δεξιά).

αυτο το λες για καλο;;;:rotflmao: :rotflmao:

sotpag
08/11/2011, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ρε παιδιά ηρεμία......αλλά σε ΓΕΝΙΚΕΣ γραμμές λίγη αλληλεγγύη δεν βλάπτει



εγω ΠΟΤΕ δεν εκανα τετοιες μαλακιες


παντα ημουν με κρανος φορμα μποτες....


παντα τηρόντας τον ΚΟΚ .....


τωρα τι ειναι αυτα, που λες πρωτη φορα τα ακουω


η εφηβεία δεν πέρασε απο μένα









































υ.π. ξεχασα τα γαντια...:rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
08/11/2011, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
εγω ΠΟΤΕ δεν εκανα τετοιες μαλακιες


παντα ημουν με κρανος φορμα μποτες....


παντα τηρόντας τον ΚΟΚ .....


τωρα τι ειναι αυτα, που λες πρωτη φορα τα ακουω


η εφηβεία δεν πέρασε απο μένα

υ.π. ξεχασα τα γαντια...:rotflmao: :rotflmao:



και υποθέτω ότι ΠΟΤΕ δεν έχεις πάει πάνω από 130 χλμ/ώρα σε δημόσιο δρόμο ε? :bawl:

kostas777
08/11/2011, 17:25
εγώ πάντως δεν κατάλαβα για ποιόν λόγο νομίζεις ότι ο κύριος με το CBR ήθελε να αποδείξει κάτι σε εσένα προσωπικά ή να σε μειώσει για τη μηχανή που έχεις. κυρίως λόγω του τίτλου: «δεν είναι πρόσκληση για άνοιγμα γμτ!»

@stvr1: «κάποιος πρέπει να του πεί ότι στις γκόμενες δεν αρέσουν τα καφριλίκια που αρέσουν σε εμάς»

αυτό δεν ισχύει για κάτι γκόμενες που ξέρω :lol:

μια φορά, μια κοπέλα στα διόδια με ρώτησε αν κάνει σούζα (το cb-1, απάντησα «όλες κάνουν») και μου είπε «για κάνε μια τώρα που θα ξεκινάς, να σε δω!» :eyepop:

DimChios
08/11/2011, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777


μια φορά, μια κοπέλα στα διόδια με ρώτησε αν κάνει σούζα (το cb-1, απάντησα «όλες κάνουν») και μου είπε «για κάνε μια τώρα που θα ξεκινάς, να σε δω!» :eyepop:


Επρεπε να της απαντησεις "εσυ έχεις μ00ν@κι? - Όλες έχουμε! - Γιά να το δω!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bulmont
08/11/2011, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Επρεπε να της απαντησεις "εσυ έχεις μ00ν@κι? - Όλες έχουμε! - Γιά να το δω!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ε Γ Ρ Α Ψ Ε Σ Λ Ε Μ Ε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

7gibernau
08/11/2011, 17:52
Εσείς οι απο πάνω κοψτε λίγο.
Μπορεί να τύχει σε όλους μας η κακιά στιγμή.θέλοντας η όχι τη μαλακια μας θα την κάνουμε και τότε δε θα ψάχνουμε κάποιον να μας μουτζωσει ή να μας πει μαλακες......
Κάπου είχα ανοίξει ένα θρεντ για το πόσο νόμιμοι είμαστε αλλα είμαι απο το τηλ μέσα και δε μπορω να το βρω...
Δεν είχε και πολλές απάντησης αν θυμάμαι καλα...

sotpag
08/11/2011, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και υποθέτω ότι ΠΟΤΕ δεν έχεις πάει πάνω από 130 χλμ/ώρα σε δημόσιο δρόμο ε? :bawl:




130:confused: :confused:


με τι μπορεις να πας τοσο πολυ!!!!

Ζεύκας
08/11/2011, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Εσείς οι απο πάνω κοψτε λίγο.
Μπορεί να τύχει σε όλους μας η κακιά στιγμή.θέλοντας η όχι τη μαλακια μας θα την κάνουμε και τότε δε θα ψάχνουμε κάποιον να μας μουτζωσει ή να μας πει μαλακες......
Κάπου είχα ανοίξει ένα θρεντ για το πόσο νόμιμοι είμαστε αλλα είμαι απο το τηλ μέσα και δε μπορω να το βρω...
Δεν είχε και πολλές απάντησης αν θυμάμαι καλα...

Send from my iPnone using Tapatalk

Ζεύκας
08/11/2011, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
130:confused: :confused:


με τι μπορεις να πας τοσο πολυ!!!!

:lol:

οκ εσύ άμα δεις τέτοιους ρίξτους τσο&λο :rotflmao:

Πανοπτικός
08/11/2011, 19:19
Κατα κανονα αυτος που την "ψαχνει" θα την "παθει"... Αν φαει κ μια μουντζα δεν θα παθει κ τιποτα.

Μην το κανετε θεμα.. :a55:

LogOutGoRide
08/11/2011, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Send from my iPnone using Tapatalk

Διόρθωσε το send γιατί κάποιος εδώ θα γράψει πάλι για bug του tapatalk :rotflmao:

Κατα τα άλλα συμφωνώ με όσα έγραψες σε παραπάνω post

sent from my HD2 using Tapatalk

fkol k4
08/11/2011, 20:13
Δεν πηγαίνεις χαλαρά στον δρόμο και ξαφνικά επειδή ψιλομάρσαρε ο διπλανός σεληνιάζεσαι . Πρέπει να είσαι από πριν στην τσίτα .

Δεν το καταλαβαίνετε ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ο άλλος οδηγάει με "φαγούρα στο δεξί χέρι";
Δεν έχει ανάγκη να τον κοιτάξει κάποιος για να ανοίξει την 1η-2α στο φανάρι ή για να κάνει σούζα , ευκαιρία ψάχνει και αν είναι δυνατόν και παρέα .
Εσείς δεν έχει τύχει ποτέ να οδηγάτε και να "σας τρώει" ; Όλοι Βούδες είσαστε ;
Αν δεν θέλετε να συμμετέχετε , κάντε του χώρο και ας πάει να κάνει ότι θέλει .

Όσο για τις μούντζες και τα μπινελίκια :
1. Ποτέ δεν "χτυπάς" κάποιον όταν είναι ήδη πεσμένος :nono: . Είναι άνανδρο . Περιμένεις πρώτα να σηκωθεί ή σηκώνεσαι και φεύγεις .
2. Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι να "πικάρεις" κάποιον από το να φανείς απλά αγενής . Αν δεν μπορείς να σκεφτείς κάτι καλύτερο , μην πεις τίποτα . Το να αυτοχαρακτηριστείς μαλάκας δεν είναι κατόρθωμα . Το κάνει πολύς κόσμος κάθε μέρα .

Allst@rf
08/11/2011, 21:09
στουμπι,έχεις δίκιο.δε πρέπει να είμαστε απόλυτοι στη ζωή...

Allst@rf
08/11/2011, 21:09
στουμπι,έχεις δίκιο.δε πρέπει να είμαστε απόλυτοι στη ζωή...

ernti
08/11/2011, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fkol k4
Δεν πηγαίνεις χαλαρά στον δρόμο και ξαφνικά επειδή ψιλομάρσαρε ο διπλανός σεληνιάζεσαι . Πρέπει να είσαι από πριν στην τσίτα .

Δεν το καταλαβαίνετε ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ο άλλος οδηγάει με "φαγούρα στο δεξί χέρι";
Δεν έχει ανάγκη να τον κοιτάξει κάποιος για να ανοίξει την 1η-2α στο φανάρι ή για να κάνει σούζα , ευκαιρία ψάχνει και αν είναι δυνατόν και παρέα .
Εσείς δεν έχει τύχει ποτέ να οδηγάτε και να "σας τρώει" ; Όλοι Βούδες είσαστε ;
Αν δεν θέλετε να συμμετέχετε , κάντε του χώρο και ας πάει να κάνει ότι θέλει .

Όσο για τις μούντζες και τα μπινελίκια :
1. Ποτέ δεν "χτυπάς" κάποιον όταν είναι ήδη πεσμένος :nono: . Είναι άνανδρο . Περιμένεις πρώτα να σηκωθεί ή σηκώνεσαι και φεύγεις .
2. Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι να "πικάρεις" κάποιον από το
να φανείς απλά αγενής . Αν δεν μπορείς να σκεφτείς κάτι καλύτερο , μην πεις τίποτα . Το να αυτοχαρακτηριστείς μαλάκας δεν είναι κατόρθωμα . Το κάνει πολύς κόσμος κάθε μέρα .



Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα.

chr1s_86
08/11/2011, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Επρεπε να της απαντησεις "εσυ έχεις μ00ν@κι? - Όλες έχουμε! - Γιά να το δω!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Απόλυτα σωστός!! :smokin: :lol: :lol:



Και όπως λέει και το Savoir Vivre του Πανούτσου: (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=1812664)


"Αν σας πουν "κάνε μας μια σούζα", μπορείτε να απαντήσετε "κάνε μας μια πίπα". Ο καθένας πρέπει να κάνει ό,τι μπορεί."

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

RaGe_Raptor
08/11/2011, 23:26
ρε παιδιά σ'όλους μπορεί να συμβεί οτιδήποτε...δεν κυνηγάμε την τύχη μας όμως με το παραμικρό και οπουδήποτε..όποτε τύχει να είμαι με τη μηχανή μέσα στην πόλη και συναντηθώ με άλλο ss κάνουν λες και τους τσίμπησε μύγα τσε-τσε..και κάνουν ανοίγματα μέσα στους στενούς δρόμους της πόλης μου για να αποδείξουν στον άλλον τί???

H.A.Balafoutre
09/11/2011, 22:37
Καλά...ας είχα εγώ σσ το 2005 τον Σεπτέμβριο όπου έκανα με το FZ6 400χιλιόμετρα πάνε-έλα δρόμο με συνολικά 2.500.00 ευρώ σε αυτοκίνητα βόλτα...και στα @@ μου για την πόλη μετά......άρε πως περνάνε τα χρόνια....:lol:

stvr1
10/11/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
αυτο το λες για καλο;;;:rotflmao: :rotflmao:

Ήταν η έμπνευση της στιγμής, ποιητική αδεία ρε αδελφέ... Σκεφτόμουνα τον "ιδεατό" ταρίφα και όχι τον πραγματικό. :D

Και για να εξηγήσω τι θεωρώ ιδεατό: όταν πας αργά κάθεσε δεξιά και όχι στην μέση του δρόμου δημιουργόντας από πίσω σου ουρά μεγαλύτερη από της εφορίας...:beer:

stvr1
10/11/2011, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
εγώ πάντως δεν κατάλαβα για ποιόν λόγο νομίζεις ότι ο κύριος με το CBR ήθελε να αποδείξει κάτι σε εσένα προσωπικά ή να σε μειώσει για τη μηχανή που έχεις. κυρίως λόγω του τίτλου: «δεν είναι πρόσκληση για άνοιγμα γμτ!»

@stvr1: «κάποιος πρέπει να του πεί ότι στις γκόμενες δεν αρέσουν τα καφριλίκια που αρέσουν σε εμάς»

αυτό δεν ισχύει για κάτι γκόμενες που ξέρω :lol:

μια φορά, μια κοπέλα στα διόδια με ρώτησε αν κάνει σούζα (το cb-1, απάντησα «όλες κάνουν») και μου είπε «για κάνε μια τώρα που θα ξεκινάς, να σε δω!» :eyepop:

Ναι ρε φίλε, αλλά οδηγούσες και cb, όχι παπί. Ή μάλλον δεν αρέσουν στις γκόμενες στην ηλικία μου...
ΓΕΡΝΑΩ:bawl: :bigcry:

Πέρα από την πλάκα πάντως, όλοι έχουμε κάνει ένα κάρο μαλακίες με τη μηχανή, το μόνο που μπορώ να πω για τον εαυτό μου είναι ότι πάντα τις απόφευγα όταν υπήρχε και άλλος στο κάδρο.
Ακόμα και με ανθρώπους με τους οποίους είχαμε κάνει πολλά χιλιόμετρα δίπλα δίπλα, διότι η μαλακία συνηθώς δεν είναι εσκεμένη αλλά μπορεί να πάρει τους πάντες η μπάλα.