PDA

View Full Version : κλειδια/immobilizer(?) σε κ7-8



tools
08/11/2011, 19:12
ερωτηση προς κατοχους κ7-8 1000,

εχει immobilizer? και αν ναι,τι κανουμε σε περιπτωση που χαθει το κλειδι γα τα αντικλειδια?
η γνωστη ιστορια αλλαγης κλειδαριων,εγκεφαλου κτλ?ποσο κοστιζει αυτο,500-600 στην καλυτερη?

εχει προκυψει ενα πολυ καλο για αγορα αλλα εχει μονο ενα κλειδι,το απλο.απατεωνια δεν παιζει ΣΙΓΟΥΡΑ αλλα για μενα ειναι σοβαροτερο γιατι εχω μια ταση να χανω κλειδια,ε συχνα να το πω,τακτικα να το πω,ετησιως θα το πω...
ευχαριστω προκαταβολικα.

GIXXERAKIAS
09/11/2011, 08:30
Να ψάξεις πρώτα αν παιζει 1.000.000 % οτι δέν παίζει απατέωνια όπως λες και μετά να προβείς στην αγορά του σε κλειστό πάρκινγκ με συναγερμό κουλούρες κτλ για να είσαι σίγουρος.Μπάς και το κλειδί είναι φαινομενικά χαμένο....:rolleyes:

Κατά τα άλλα πας σε μία αντιπροσωπεία παραγγέλνεις κλειδί και στο φτιάχνουν αυτοί η πάς σε κλειδαρά με το κλειδί το κενό και το αντιγράφει εκείνος.Αν θες για πιό φθηνά παίρνεις δυο-τρία κλειδιά ακοπά απο ebay και τα φτιάχνεις σε κλειδαρά.:beer:

tools
09/11/2011, 10:47
ωστε κοβεται κανονικα σε κλειδαρα,δεν εχει immobilazer.ευχαριστω πολυ,θα τσεκαρω ποσο εχουν ακοπα σε αντιπροσωπεια κ ebay..

απατεωνια δεν παιζει ΣΙΓΟΥΡΑ,το ανεφερα κ προηγουμενως.επιπλεον υπαρχει κλειστο υπογειο γκαραζ!για να δουμε,μακαρι να κατσει.

GIXXERAKIAS
09/11/2011, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
ωστε κοβεται κανονικα σε κλειδαρα,δεν εχει immobilazer.ευχαριστω πολυ,θα τσεκαρω ποσο εχουν ακοπα σε αντιπροσωπεια κ ebay..

απατεωνια δεν παιζει ΣΙΓΟΥΡΑ,το ανεφερα κ προηγουμενως.επιπλεον υπαρχει κλειστο υπογειο γκαραζ!για να δουμε,μακαρι να κατσει.
Δεν καταλαβες καλα....εχει και παραεχει immobiliser.Γι'αυτο πρεπει να παρεις ιδιο κλειδι να σου αντιγραψει απο το κανονικο τον κωδικο του immobiliser και να "κοψει" και αντιγραφο της κοπης του κλειδιου.Αν κανεις αντιγραφο του κλειδιου μονο δεν προκειται να παρει μπροστα.:wave2:

tools
09/11/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δεν καταλαβες καλα....εχει και παραεχει immobiliser.Γι'αυτο πρεπει να παρεις ιδιο κλειδι να σου αντιγραψει απο το κανονικο τον κωδικο του immobiliser και να "κοψει" και αντιγραφο της κοπης του κλειδιου.Αν κανεις αντιγραφο του κλειδιου μονο δεν προκειται να παρει μπροστα.:wave2:

πληρως κατανοητος,ευχαριστω πολυ!

panagath
09/11/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δεν καταλαβες καλα....εχει και παραεχει immobiliser.Γι'αυτο πρεπει να παρεις ιδιο κλειδι να σου αντιγραψει απο το κανονικο τον κωδικο του immobiliser και να "κοψει" και αντιγραφο της κοπης του κλειδιου.Αν κανεις αντιγραφο του κλειδιου μονο δεν προκειται να παρει μπροστα.:wave2:

Απ ότι κατάλαβα ΔΕΝ έχει το κόκκινο κλειδί, παρά μόνο ένα μαύρο. Οπότε δε μπορεί να περάσει τον κωδικό σε κάποιο άλλο κλειδί, έτσι δεν είναι?

GIXXERAKIAS
09/11/2011, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Απ ότι κατάλαβα ΔΕΝ έχει το κόκκινο κλειδί, παρά μόνο ένα μαύρο. Οπότε δε μπορεί να περάσει τον κωδικό σε κάποιο άλλο κλειδί, έτσι δεν είναι?

Η μηχανή μου που τυχαίνει να είναι το μοντέλο που θέλει να αγοράσει ο φίλος,δεν έχει κόκκινο κλειδί παρά μόνο δύο ίδια.:wave2:

DoctoR_k6
09/11/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Η μηχανή μου που τυχαίνει να είναι το μοντέλο που θέλει να αγοράσει ο φίλος,δεν έχει κόκκινο κλειδί παρά μόνο δύο ίδια.:wave2:

Θα συμφωνησω...γιατι η suzuki τουλαχιστον και στο δικο μου (κ6) οπως και του φιλου δινει 2 ολοιδια κλειδια και μαζι στο ενα κλειδι εναν κωδικο σε ενα μικρο ταμπελακι ωστε αν συμβει κατι πας με αυτο αντιπροσωπεια και τους λες τα καθεκαστα...

Παντως το νου σας γιατι εγκεφαλος κ κλειδι κανει κ αλλα πραγματα...:look: :look:

maron
09/11/2011, 16:33
ο εγκεφαλος ειχει ΙΜΜΟ
αν εχεις προβλημα να ξερεις οτι υπαρχει λυση
καλητερη απο το σετ ECU Και κλειδαριες απο την SUZUKI

tools
10/11/2011, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctoR_k6
Θα συμφωνησω...γιατι η suzuki τουλαχιστον και στο δικο μου (κ6) οπως και του φιλου δινει 2 ολοιδια κλειδια και μαζι στο ενα κλειδι εναν κωδικο σε ενα μικρο ταμπελακι ωστε αν συμβει κατι πας με αυτο αντιπροσωπεια και τους λες τα καθεκαστα...

Παντως το νου σας γιατι εγκεφαλος κ κλειδι κανει κ αλλα πραγματα...:look: :look:

ομορφα,αυτο ακριβως αγνοουσα παντελως!!!
λοιπον υπαρχει μονο το ενα μαυρο κλειδι,χωρις ταμπελακι.



Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
ο εγκεφαλος ειχει ΙΜΜΟ
αν εχεις προβλημα να ξερεις οτι υπαρχει λυση
καλητερη απο το σετ ECU Και κλειδαριες απο την SUZUKI

αν μπορεις πες μου ή στειλε μου ενα πμ με την λυση.
το προβλημα δεν το εχω ακομα,αυτο προσπαθω να δω,αν θα το αποκτησω ή οχι...χαχα

maron
11/11/2011, 02:18
μαστορα αφου εγραφα μια ωρα
μου βγηκε μηνυμα οτι το ΠΜ σου ειναι γεματο