PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ



kaps
10/11/2011, 11:00
Σήμερα το πρωί διαπίστωσα πως μου έκλεψαν το αυτοκίνητο της οικογένειας μου . Είναι μάρκα ΗYUNDAI GETZ αριθμός κυκλοφορίας ΙΜΑ 4191 μαύρο με αυτοκόλλητο της Κρήτης πίσω στο πορτ μπαγκάζ . Το χρωστάω ακόμα για άλλα 5 χρόνια ...Αν το δείτε ..αν λέω όπως κυκλοφοράμε με τις μηχανές θα σας παρακαλούσα όπως μου αποστείλλετε ένα μήνυμα ..Ευχαριστώ :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

nikos_abel
10/11/2011, 11:30
Όχι ρε φιλαράκι...

Πάντως, αν δεν έχεις μερική κλοπή, να εύχεσαι να μη το βρεις αν είναι χτυπημένο΄.....

kaps
10/11/2011, 13:06
Από κακή σύμπτωση δεν είναι ούτε καν ασφαλισμένο για ολική κλοπή

Εχετλαίος
10/11/2011, 13:11
Α ρε σύντεκνε...Κρίμας...
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα.
:wave2:

nikos_abel
10/11/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Από κακή σύμπτωση δεν είναι ούτε καν ασφαλισμένο για ολική κλοπή

Όχι ρε πστμ !!!

Πως σε άφησε η πτν η τράπεζα να κάνεις τέτοιο κακό!!!!!

Εύχομαι να το βρεις!

kaps
11/11/2011, 14:17
Αυτό ακριβώς λέω διότι εγώ το είχα ασφαλισμένο εξαρχής για κλοπή στην Σκούρτης . Στη συνέχεια έκλεισε και κατέληξα σε αυτή που τώρα έχω αλλά τους είχα καταθέσει το παλιό συμβόλαιο προκειμένου να υπάρχουν οι ίδιες με πριν καλύψεις . Το κακό είναι πως η τωρινή εταιρεία λέιε πως δεν έχει αντίγραφο του Σκούρτη η δε Σκούρτης δεν έχει πια αρχείο αφού έκλεισε .. θα δοκιμάσω στο Επικουρικό .. Η τράπεζα πάντως όταν της είπα πως είναι δυνατόν να μην έχετε ασφαλιστήριο στο φάκελό μου και να μου δίνετε δάνειο για αυτοκίνητο αφού έτσι δεν υπάρχει εξασφάλιση του κεφαλαίου σας αμα συμβεί κάτι στον δανειολήπτη ;.

ASTRAKITCAR
13/11/2011, 21:38
το επικουρικο εχει να κανει μονο για αποζημιωση απο αλλο ανασφαλιστο οχημα..οχι με αποζημιωση κλοπης...

η τραπεζα πουλαει κεφαλαιο-δανειο και θελει απο εσενα τις δοσεις..δεν την νοιαζει αν το ασφαλισεις ή οχι..απλα τις δοσεις θελουν...

καλη τυχη.

BLACKGAS
13/11/2011, 21:44
Το άσχημο είναι πως έχεις/είχες από τα πιο καλοπουλημένα μοντέλα και τα οποία είναι από τα ελάχιστα που έχουν κάποιο εμπορικό ενδιαφέρον στην αγορά. :(
Σκούρα τα βλέπω φίλε, τα καλύτερα εύχομαι.

fantacid
13/11/2011, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Το άσχημο είναι πως έχεις/είχες από τα πιο καλοπουλημένα μοντέλα και τα οποία είναι από τα ελάχιστα που έχουν κάποιο εμπορικό ενδιαφέρον στην αγορά. :(
Σκούρα τα βλέπω φίλε, τα καλύτερα εύχομαι.

ναι

ομως ειναι ιδανικο για "φρεσκα" παρτς!

:(

nikos_abel
14/11/2011, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR

η τραπεζα πουλαει κεφαλαιο-δανειο και θελει απο εσενα τις δοσεις..δεν την νοιαζει αν το ασφαλισεις ή οχι..απλα τις δοσεις θελουν...

καλη τυχη.

Πάντως στα συμβόλαια που έχω διαβάσει αναφέρουν ρητώς ποιες καλύψεις πρέπει να
έχεις υποχρεωτικά για τη παροχή του δανείου και κατά τη διάρκεια αυτού.
Μη ξεχνάτε και το κόλπο που σε υποχρέωναν να ασφαλίσεις το αυτοκίνητο σε
ασφάλεια της δικής τους επιλογής (που κάποια στιγμή κρίθηκε παράνομο).

Πάλι καλή τύχη φίλε μου...

ASTRAKITCAR
14/11/2011, 19:25
εχω αγορασει την μηχανη με δανειο μεσω eurobank.δεν το αναφερει πουθενα οτι θελει κλοπη..

αγορασα απο αλλη τραπεζα το αμαξι..πουθενα δεν λεει για κλοπη.


σε ποια τραπεζα το αναφερει το συμβολαιο οτι με δανειο θελει και κλοπη?

nikos_abel
14/11/2011, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
εχω αγορασει την μηχανη με δανειο μεσω eurobank.δεν το αναφερει πουθενα οτι θελει κλοπη..

αγορασα απο αλλη τραπεζα το αμαξι..πουθενα δεν λεει για κλοπη.


σε ποια τραπεζα το αναφερει το συμβολαιο οτι με δανειο θελει και κλοπη?

Καλά, και μένα στη μηχανή ούτε παρακράτηση δεν είχε.

Στο αυτοκίνητο όμως μου φαίνεται περίεργο...

τεςπα, καλή τύχη ρε φιλαράκι, τη χρειάζεσαιν :beer:

alexo4562
14/11/2011, 23:34
Εγώ πάντως που πήρα ένα αμάξι 12 χιλιάρικα σε 60 δόσεις...
Η τράπεζα με έβαλε να κάνω και μεικτή..:D

kaps
15/11/2011, 21:21
Τα τελευταία νέα είναι πως δεν έχω βρει τίποτα και θα αρκεστώ στα 1250 επίδομα κλοπής μιας και ο φίλος ασφαλιστής μου παρόλες τις συζητήσεις μας κατά το παρελθόν πως το Ι.Χ είναι με δάνειο και μένει έξω εκείνος αλλού έβρεχε ....:( φταίω και εγώ διότι δεν εισάκουσα προτροπές φίλων να μην ασφαλιστώ σε φίλο ή συγγενή ...Τώρα λοιπόν θα δίνω κα΄θε μήνα επί 5 χρόνια τη δόση μου στη τράπεζα έτσι για να μην την ξανακάνω την κουτουράδα ...