PDA

View Full Version : Spidi Jacket



Corki
10/11/2011, 22:33
Spidi Venture

http://www.spidi.com/eu/eu_en/textile-motorcycle-jackets/spidi-venture.html

Εχει καποιος για το μπουφαν αυτο ? Το δοκιμασα και μου φανηκε καλο . Με ανησυχησε λιγο το γεγονος οτι τα προστατευτικα σε ωμους και αγκωνες ειναι μαλακα (σαν αφρος).Γνωριζει καποιος λεπτομεριες για τα προστατευτικα? Επισης το υφασμα του λεγεται Tenax και δεν ειναι cordura (DuPont) αλλα ο πωλητης δεν ηξερε περισσοτερα να μου πει.

Δεν το ειχα στα υποψην μου αλλα μου φανηκε καλυτερο απο οτι δοκιμασα Colori (Avatar)-Wintex (δεν θυμαμαι)-Revit (Dragon)-Dainese (και του Dainese Aaron που κοστιζει το ιδιο.)

Τελος αν γνωριζει καποιος καποιο μαγαζι που να εχει Spidi εκτος του M/M στην Καλλιροης ας πει τπτ.

Ευχαριστω

RaGe_Raptor
11/11/2011, 09:06
για το συγκεκριμένο μπουφάν δεν ξέρω να σου πω.όλα μου τα ρούχα πάντως είναι spidi.γιατί πιστεύω ότι έχουν πιο τίμια τιμολόγηση από αλλά ιταλικά.τα προστατευτικά που έχουν τα δικά μου είναι τα κορυφαία της spidi τα biomechanic.νομίζω ότι μπαίνουν και στο μπουφάν που κοιτάς αν τα αγοράσεις ξεχωριστά...από ποιότητα γενικά δεν έχω κανένα παράπονο,ίσα-ίσα...

McTalas
11/11/2011, 10:44
Προσφατως πηρα μετεχειρο το armada που γ@μει!! ειναι πολυ ανώτερο απο το dainese panama που το ειχα πληρωσει 330€.


και απο γαντια που εχω, ( 3 ζευγαρια) ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την spidi.

το συγκεκριμένο δε το ξερω αλλα για 350€ που βλεπω να έχει δε νομιζω να ειναι μαπα.

Σιγουρα θα είναι πολυ καλυτερο απο τα αναλλογα dainese (εκτος και αν παρεις κανενα με 600€)

σε revit το καγεν γαμει (και ο ζευκας το εδεισε σε πολυ καλη τιμη).

μονο τσεκαρε τις προστασιες να ειναι οι βιομεκανικ και εαν δεν τις εχει παρε ενα σετ εξτρα.

Stabak
11/11/2011, 13:01
+1 στους απο πανω.. εχω ενα h2O 3/4 κοντα στα δεκα χρονια και ακομα κρατα σχετικα παντα καλα....

Corki
11/11/2011, 18:48
280 ευρω στο Μ/Μ το βρηκα.

Θα κοιταξω αυριο και κανα Revit και θα αποφασισω.

Τα biomechanix ειναι κορυφαια της Spidi ή κορυφαια γενικα?

Πληροφοριες για τις προστασιες (τυπους) που μπορω να βρω?

RaGe_Raptor
11/11/2011, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corki
280 ευρω στο Μ/Μ το βρηκα.

Θα κοιταξω αυριο και κανα Revit και θα αποφασισω.

Τα biomechanix ειναι κορυφαια της Spidi ή κορυφαια γενικα?

Πληροφοριες για τις προστασιες (τυπους) που μπορω να βρω?
κορυφαία της spidi είναι αλλά και γενικά είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν
(biomechanic λέγονται)

Corki
11/11/2011, 23:22
Thx gixx

θα το ξανακοιταξω αυριο.

:beer: