PDA

View Full Version : ποια μηχανή/μηχανάκι δεν θέλουν να κλέψουν?



georgevr
11/11/2011, 12:22
Κάποιοι, ειδικά το καλοκαίρι, που πηγαινοέρχονται σε κοντινά νησιά, παρατούν τις μηχανές τους στο Λιμάνι του Πειραιά. Επειδή έρχομαι απο Αίγινα με το πρώτο πρωϊνό δελφίνι, τους βλέπω να πηγαίνουν άνετοι να τις ξεκλειδώνουν και να πηγαίνουν στην δουλειά τους. Και μιλάμε για αξιόλογες μηχανές.
Συγκεκριμένα τώρα, επειδή στο Λιμάνι της Αίγινας το παρκάρισμα της μηχανής είναι υπαίθριο, μέσα στο Λιμάνι και δωρεάν και επειδή το σπίτι απέχει 5 χλμ., για να γλυτώσω τα Ταξί, σκέφτομαι να αγοράσω ένα μηχανάκι μεταχειρισμένο μέχρι 250 κε. Το θέμα είναι ποιό? Ποιό δεν θα μου πάρουν, παρόλο που το κακόμοιρο θα μένει μόνο του στο Λιμάνι κάποιες βραδυές?

Αν έχετε την καλοσύνη και μου απαντήσετε, μήν μου πείτε σας παρακαλώ ότι, με τα χρήματα που θα δώσω για την αγορά, μπορώ για κάμποσα χρόνια να παίρνω τα ταξί δύο, δύο. Ήμουν μηχανόβιος μέχρι που έχασα το ένα οπτικό νεύρο και έχω επιθυμίσει το άρωμα!

stvr1
11/11/2011, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgevr
Κάποιοι, ειδικά το καλοκαίρι, που πηγαινοέρχονται σε κοντινά νησιά, παρατούν τις μηχανές τους στο Λιμάνι του Πειραιά. Επειδή έρχομαι απο Αίγινα με το πρώτο πρωϊνό δελφίνι, τους βλέπω να πηγαίνουν άνετοι να τις ξεκλειδώνουν και να πηγαίνουν στην δουλειά τους. Και μιλάμε για αξιόλογες μηχανές.
Συγκεκριμένα τώρα, επειδή στο Λιμάνι της Αίγινας το παρκάρισμα της μηχανής είναι υπαίθριο, μέσα στο Λιμάνι και δωρεάν και επειδή το σπίτι απέχει 5 χλμ., για να γλυτώσω τα Ταξί, σκέφτομαι να αγοράσω ένα μηχανάκι μεταχειρισμένο μέχρι 250 κε. Το θέμα είναι ποιό? Ποιό δεν θα μου πάρουν, παρόλο που το κακόμοιρο θα μένει μόνο του στο Λιμάνι Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη βράδυ?

Αν έχετε την καλοσύνη και μου απαντήσετε, μήν μου πείτε σας παρακαλώ ότι, με τα χρήματα που θα δώσω για την αγορά, μπορώ για κάμποσα χρόνια να παίρνω τα ταξί δύο, δύο. Ήμουν μηχανόβιος μέχρι που έχασα το ένα οπτικό νεύρο και έχω επιθυμίσει το άρωμα!

Αν σου απαντήσουν και καταλήξεις στο τι θα πάρεις (και το πεις), θα είναι σαν να κάνεις ανοικτή πρόσκληση για κλοπή (έδωσες μέρος, ώρα).

stvr1
11/11/2011, 12:50
Επίσης δεν μπορεί να σου πεί κανένας συγκεκριμένο μοντέλο που να μην το κλέβουν, διότι οι λόγοι για να κλέψει κάποιος ένα μηχανάκι μπορεί να είναι από το να κάνει μια βόλτα, μέχρι να το κάνει ανταλακτικά. Το μόνο "ασφαλές", υποθέτω θα είναι κανένα χρέπι, μικρό και στραπατσαρισμένο. Αλλά αυτό δεν θα το θές ούτε εσύ.

STOYBI
11/11/2011, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgevr
Κάποιοι, ειδικά το καλοκαίρι, που πηγαινοέρχονται σε κοντινά νησιά, παρατούν τις μηχανές τους στο Λιμάνι του Πειραιά. Επειδή έρχομαι απο Αίγινα με το πρώτο πρωϊνό δελφίνι, τους βλέπω να πηγαίνουν άνετοι να τις ξεκλειδώνουν και να πηγαίνουν στην δουλειά τους. Και μιλάμε για αξιόλογες μηχανές.
Συγκεκριμένα τώρα, επειδή στο Λιμάνι της Αίγινας το παρκάρισμα της μηχανής είναι υπαίθριο, μέσα στο Λιμάνι και δωρεάν και επειδή το σπίτι απέχει 5 χλμ., για να γλυτώσω τα Ταξί, σκέφτομαι να αγοράσω ένα μηχανάκι μεταχειρισμένο μέχρι 250 κε. Το θέμα είναι ποιό? Ποιό δεν θα μου πάρουν, παρόλο που το κακόμοιρο θα μένει μόνο του στο Λιμάνι Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη βράδυ?

Αν έχετε την καλοσύνη και μου απαντήσετε, μήν μου πείτε σας παρακαλώ ότι, με τα χρήματα που θα δώσω για την αγορά, μπορώ για κάμποσα χρόνια να παίρνω τα ταξί δύο, δύο. Ήμουν μηχανόβιος μέχρι που έχασα το ένα οπτικό νεύρο και έχω επιθυμίσει το άρωμα!


Κατι που να μην εχει ( σχετικο ειναι αυτο ) μεγαλα προβληματα με την σκουρια...

Δυστηχως απο την στιγμη που απαγορεψαν την σταθμευση μοτο στο κομματι που δενουν τα φλαιν .....

Στο μεγαλο παρκιν τα μηχανακια τρωνε τον δυτικο με τους τονους....!!!

Συμβουλη.....

Βεσποειδη και μονο.....!!

Τιποτε αλλο !

Κατα τα αλλα....

Ολα κλεβονται...!




:wave2:

georgevr
11/11/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Αν σου απαντήσουν και καταλήξεις στο τι θα πάρεις (και το πεις), θα είναι σαν να κάνεις ανοικτή πρόσκληση για κλοπή (έδωσες μέρος, ώρα).


έχεις δίκιο:(

georgevr
11/11/2011, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Κατι που να μην εχει ( σχετικο ειναι αυτο ) μεγαλα προβληματα με την σκουρια...

Δυστηχως απο την στιγμη που απαγορεψαν την σταθμευση μοτο στο κομματι που δενουν τα φλαιν .....

Στο μεγαλο παρκιν τα μηχανακια τρωνε τον δυτικο με τους τονους....!!!


:wave2:

για το Λιμάνι της Αίγινας λές?

STOYBI
11/11/2011, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgevr
για το Λιμάνι της Αίγινας λές?

Που το βρηκε η Αιγινα το λιμανι...??? :sick:


( Ναι για αυτο λεω.... )


:wave2:

Stabak
11/11/2011, 13:22
παρε κατι που να τσουλαει και αν γινει το κακο να μην το λυπηθεις/κλαις.... οτι και να σου πουμε εμεις εδω ειναι εικασια

stvr1
11/11/2011, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgevr
έχεις δίκιο:(

Αν έχει κάποιος καλή πρόταση ας σου στείλει π.μ.
Και πάλι όμως μην πεις σε κανέναν την επιλογή σου. :wave2:

ilias integra R
11/11/2011, 13:58
Οτι πουλαει πολυ, κλεβεται και πολυ...

Allst@rf
11/11/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
Οτι πουλαει πολυ, κλεβεται και πολυ...

σαφώς...λόγω πυκνότητας...:lol:

sapila racing
11/11/2011, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σαφώς...λόγω πυκνότητας...:lol:

Mην το γελάς καθόλου, ακριβώς έτσι είναι.
Αν εχεις ενα σπανιο μηχανάκι που δεν πούλησε γιατί δεν γέμιζε το μάτι κι ας ηταν καλό, έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να στο κλέψουν.
Υπάρχουν αρκετά τέτοια. :winka:

Allst@rf
11/11/2011, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Mην το γελάς καθόλου, ακριβώς έτσι είναι.
Αν εχεις ενα σπανιο μηχανάκι που δεν πούλησε γιατί δεν γέμιζε το μάτι κι ας ηταν καλό, έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να στο κλέψουν.
Υπάρχουν αρκετά τέτοια. :winka:



:eyepop: :eyepop:


ποιος θα τολμήσει να κλέψει το μηχανάκι του τσακ νόρις;



:lol:

nikos_abel
11/11/2011, 20:10
Ντοβίλ. Και άμα το βαρεθείς μου το πουλάς κοψοχρονιά.

sapila racing
11/11/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Ντοβίλ. Και άμα το βαρεθείς μου το πουλάς κοψοχρονιά.

Εσύ έχεις φαγωθεί με την μπανιέρα, πάρτο τωρα κοψοχρονιά θα είναι αφού δεν πουλιέται.
Καλό παράδειγμα πάντως, αν και δεν είσαι στον σωστό δρόμο. :winka:

byron
11/11/2011, 20:47
Κάποιο χρέπι scooter ή κάποιο παπί. Για τα 5χλμ από Κυψέλη? μέχρι λιμάνι δεν αξίζει να πάρεις τίποτα άλλο. Και στην Αίγινα απ΄όσο βλέπω δεν έχουν ιδιαίτερο θέμα κλεψιάς. Ποιό πιθανό είναι να στο φάει η αλμύρα παρά κλέφτης.

SVX
11/11/2011, 21:00
λογω της κοντινης αποστασης θα μπορουσες να κανεις δουλεια με ενα 50αρι 2χρονο
ευκολη συντηρηση... κανενας πιτσιρικας δε θα στο βαλει στο ματι για "αναβαθμιση" του δικου του... μικρη καταναλωση


ΨΑΞΕ ΚΑΝΕΝΑ TCB Hyosung , Peugeot κλπ .... εταιρειες που δεν ειναι ξακουστες...

BLACKGAS
11/11/2011, 21:12
Δεν μας είπες το διατιθέμενο κεφάλαιο. Αν φτάνουν θα πρότεινα ένα WR125R μεταχειρισμένο. Ψάξε στο car για μεγαλύτερη ποικιλία. :)

PortisHead
11/11/2011, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgevr
...μέχρι που έχασα το ένα οπτικό νεύρο και έχω επιθυμίσει το άρωμα!

Αυτο το ειδα μονο εγω ???

Αν εχω καταλαβει καλα , μαλλον δεν κανει ΚΑΝ να οδηγήσεις οτιδήποτε.

lc8ergr1
12/11/2011, 13:28
bennelli K2

beta SM

derbi 2STROKE

GAGIVA CANYON

BMW C1 C2


σε πολυ χαμηλες τιμες KAINOYΡΓΙΑ

ARISPEED1
12/11/2011, 21:14
ΜZ
CZ
DUCATI
AGUSTA
BENELLI
MORINI
..BMW......................

HARLEY ....
BUELL

lc8ergr1
14/11/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
ΜZ
CZ
DUCATI
AGUSTA
BENELLI
MORINI
..BMW......................

HARLEY ....
BUELL


ducati ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

ειδικα τα ducati τα ξεσκιζουν για τις μαμα racing αναρτησεις και racing φρενα εξατμισεις και πετανε το κουφαρι


τωρα για τις μπεμπες...... ρωτα κατι πικραμενους gs1200

cityfly
22/11/2011, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτο το ειδα μονο εγω ???

Αν εχω καταλαβει καλα , μαλλον δεν κανει ΚΑΝ να οδηγήσεις οτιδήποτε.

+1

5 χιλιόμετρα μονο και αυτά στην αίγινα; πάρε ένα ποδήλατο να κανεις τη δουλειά σου

zolotas
22/11/2011, 18:52
ετουτη την εποχη, ζαντα αν αφησεις στο δρομο......... την πηρανε.Τα παντα ολα .

vagtav
23/11/2011, 06:50
ΜΖ 250

fazerelec
28/11/2011, 19:32
Δεν νομιζω απο αυτα που ξερω να υπαρχει πιθανοτητα κλεψιας στην Αιγινα.Τωρα αν εχουν αλλαξει τα πραγματα τοσο στο νησι παω πασο.Παντως στο λιμανι θα το φαει η αλμυρα....

gregogti
28/11/2011, 19:43
kle 250:D

georgevr
29/11/2011, 10:38
Οκ. Τέλος
Κατέληξα σε κορεάτισα κυρία 125 cc, που αν και σιτεμένη, διατηρεί εξαιρετικό σώμα. Και το σπουδαιότερο…, ενώ κανείς δεν την ήθελε, εγώ την πήρα με 360 ευρώ!

Σας ευχαριστώ θερμά για το ενδιαφέρον σας και τις προτάσεις σας. Πάντα όρθιοι.

lc8ergr1
30/11/2011, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ετουτη την εποχη, ζαντα αν αφησεις στο δρομο......... την πηρανε.Τα παντα ολα .

τα παντα

ενοουμε και τις νερατζιες στην πανεπιστημιου πατησιων οι πακιστανοι απο την πεινα δεν εχουν αφησει ουτε ενα νερατζι

ΑΚΡΙΔΑ ΔΑΚΟΣ ΠΕΡΟΝΟΣΠΟΡΟΣ

τα τυπακια με τα καροτσακια του supermarket που αλωνιζουν την αθηνα πεζοι και μαζευουν μεταλα τα εχετε δει νομιζω

αποτελουν δυκτιο σε ολη την ΑΘΗΝΑ και τα συγκεντρωνουν καπου στο ΒΟΤΑΝΙΚΟ ΕΛΑΙΩΝΑ

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΥΚΛΏΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΙΑΤΙΚΗ ΜΑΦΙΑ - ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΣΚΡΑΠ!!!!!


ΕΠΙΔΡΟΜΗ ΑΚΡΙΔΑ !!!!

arisrodolivos
30/11/2011, 17:53
vespa cosa 200 cc σου μιλαω εκ πειρας

DrEvil
30/11/2011, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτο το ειδα μονο εγω ???

Αν εχω καταλαβει καλα , μαλλον δεν κανει ΚΑΝ να οδηγήσεις οτιδήποτε.
:nono:

viper1
11/12/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτο το ειδα μονο εγω ???

Αν εχω καταλαβει καλα , μαλλον δεν κανει ΚΑΝ να οδηγήσεις οτιδήποτε.

θα στριβει απο το ¨καλο¨:lol: :lol:

georgevr
12/12/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
θα στριβει απο το ¨καλο¨:lol: :lol:

θαυμάσια συμβουλή, να είσαι καλά.

vagtav
13/12/2011, 04:57
Μην ασχολείσαι με αυτούς φίλε μου

:beer: