PDA

View Full Version : Ktm δευτερευον συμπλεκτης τελος... ξανα!



emix24
13/11/2011, 19:41
Οπως και στο ΚΤΜ 950Adv του 2003 που ειχα πριν δυο χρονια και με ειχε αφησει απο δευτερευον συμπλεκτη, ετσι ηρθε η ωρα και στο ΚΤΜ 950 Super Enduro του 2007 μου να μ αφησει κι αυτο απο τετοιο.
Αν και πιστευα οτι στα μοντελα απο 2007 και περα το ειχαν διορθωσει, φαινεται οτι κατι τετοιο δεν εχει συμβει. Ο μηχανικος στην ΚΤΜ μου ειπε οτι τελικα καταφεραν να το διορθωσουν μονιμα απο τα μοντελα του 2010 και μετα. Τι να πω;

Σημερα πηγα χωμα και με το που μπηκα αρχισα να εχω προβληματα. Εβαζα λαδακι αλλα μετα απο μερικα χιλιομετρα δεν ειχα σχεδον καθολου συμπλεξη. Ετσι ξαναεβαζα.

Ειμαι λοιπον αναγκασμενος να το ξαναλλαξω σ αυτους τους δυσκολα οικονομικα καιρους.

Σκεφτομαι να παραγγειλω το αμερικανικο, το evoluzione να εχω το κεφαλι μου ησυχο και οχι να βαλω το μαμησιο, ασχετα αν οπως μου ειπε ο μηχανικος το εχουν φτιαξει οριστικα. Δεν εχω εμπιστοσυνη.

Εχετε και σεις οι πιο εμπειροι ΚΤΜαδες την ιδια γνωμη με τον μηχανικο μου; Που ειναι επισημος της ΚΤΜ;

Εχω βρει και ενα αλλο απο Αγγλια, το oberon, που στο advrider λενε καλα λογια. Ξερετε τιποτα;
Γενικα εχετε υποψιν σας για κατι αλλο; Γιατι το evoluzione πρεπει να το παραγγειλω απο Αμερικη και δεν ξερω πλεον τι γινεται με τα τελωνεια.

Ευχαριστω.

Vstrommer71
13/11/2011, 19:45
Παρε...ευαγγελιο (http://www.ktm950.info/how/ktm_950_issues.html) να εχεις να πορευεσαι
Οσοι εχουν βαλει evoluzione λενε οτι ησυχασαν μια και καλη:beer:

SVX
13/11/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24


Εχετε και σεις οι πιο εμπειροι ΚΤΜαδες την ιδια γνωμη με τον μηχανικο μου; Που ειναι επισημος της ΚΤΜ;

Εχω βρει και ενα αλλο απο Αγγλια, το oberon, που στο advrider λενε καλα λογια. Ξερετε τιποτα;
Γενικα εχετε υποψιν σας για κατι αλλο; Γιατι το evoluzione πρεπει να το παραγγειλω απο Αμερικη και δεν ξερω πλεον τι γινεται με τα τελωνεια.

Ευχαριστω.


Evoluzione , oberon (νομιζω βγαζει και αυτη και ειναι Εγγλεζοι) ή CNC - τορνο αν εχεις ακρες :wave2:

πυξιδας990
13/11/2011, 19:58
εχω βαλει τον oberon πριν απο ενα μηνα.βγαινει σε παρα πολλα χρωματα και η αξιοπηστια του ειναι ιδια με τον αμερικανικο.επειδη εχω θεμα με την επισυναψη,μπες στο θεμα που εχω φτιαξει με τιτλο τρομπα evoluzione και διαβασε.εχω ολες τις πληροφοριες και φωτο,ασχετα αν πηρα τον oberon.

Lioulios
13/11/2011, 20:04
Eδώ λέει ο πυξίδας http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=118787&perpage=15&pagenumber=1

Δες και εδώ
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλολάσπωτο το θηρίο!!

Αγόρασα τρόμπα συμπλέκτη απο εδώ Hydraulic cylinder (http://www.sigutech.com/)

Ίσως απο τα πρώτα πράματα που πρέπει να κοιτάξεις στο 950.

Και που είσαι , ακόμα μια φώτο ρε αδερφέ??Άντε να το πάρουμε μάτι!
:beer: :beer:

DrBig
13/11/2011, 20:08
Εγω εχω ενα γερμανικο που δεν εχω ακομα τοποθετησει, και κοστιζει 100 ευρω. Στα γερμανικα φορουμ θεωρειται ο καλλιτερος απ'ολλους, αλλα μπορει αυτοι να ειναι απλως νασιοναλισται.

ΥΓ Εχω προσεξει οτι εχεις αλλο καλυμα σελας, που, ποιος, ποσο, τι καλλιτερο εχει απο το μαμα?

:wave2:

emix24
13/11/2011, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Εγω εχω ενα γερμανικο που δεν εχω ακομα τοποθετησει, και κοστιζει 100 ευρω. Στα γερμανικα φορουμ θεωρειται ο καλλιτερος απ'ολλους, αλλα μπορει αυτοι να ειναι απλως νασιοναλισται.

ΥΓ Εχω προσεξει οτι εχεις αλλο καλυμα σελας, που, ποιος, ποσο, τι καλλιτερο εχει απο το μαμα?

:wave2:


Την σελα την εκανα ανταλλαγη απο ενα αλλο παιδι. Την ειχε φτιαξει στον moto-k. Νομιζω του κοστισε 90ευρω. Απλα αλλαξε το υφασμα ωστε να μην γλυστραει οσο η μαμησια και την εκανε λιγο πιο φαρδια, ωστε να καθεσαι πιο ανετα. Ειναι σαφως καλυτερη απο την μαμησια.

πυξιδα να σε ρωτησω, θεωρειται και η oberon τρομπα το ιδιο αξιοπιστη με την evoluzione;

Εγω την προηγουμενη φορα στο adventure ειχα αλλαξει και την μεταλικη ραβδο (δεν θυμαμαι πως λεγεται, ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω) στην τρομπα. Μιας και θα το αλλαξω θα την αλλαξω κι αυτη.Μαλλον για την oberon θα παω και γω.

Ειναι ευκολη η αλλαγη της τρομπας αν θελω να το κανω μονος μου;
Οταν την παραγγειλω αν μου επιτρεπεις θα ηθελα να μιλαγαμε τηλεφωνικως να μου εδινες οδηγιες. Φυσικα θελω να το κανω μονος μου.

Σας ευχαριστω.

lc8ergr1
14/11/2011, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
. Εβαζα λαδακι αλλα μετα απο μερικα χιλιομετρα δεν ειχα σχεδον καθολου συμπλεξη. Ετσι ξαναεβαζα.



να ρωτησω μια μικρη λεπτομερια????

τι λαδι βαζεις μεσα στην τρομπα? ελπιζω το

διαφανο ΗYDRALIC FLUID motorex ή το
magura blood το κοκκινο?

αν εβαλες υδραυλικο λαδι την εκαψες την μαγκουρα!!!!!

καλητερα extra virgin olive oil

emix24
14/11/2011, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
να ρωτησω μια μικρη λεπτομερια????

τι λαδι βαζεις μεσα στην τρομπα? ελπιζω το

διαφανο ΗYDRALIC FLUID motorex ή το
magura blood το κοκκινο?

αν εβαλες υδραυλικο λαδι την εκαψες την μαγκουρα!!!!!

καλητερα extra virgin olive oil

Δεν θυμαμαι μαρκα. Θα κοιταξω οταν παω σπιτι.

Παντως δεν ειχα ξαναβαλει λαδι απο τοτε που το αγορασα. Αρα δεν δημιουργησα εγω το προβλημα.

DrBig
14/11/2011, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Την σελα την εκανα ανταλλαγη απο ενα αλλο παιδι. Την ειχε φτιαξει στον moto-k. Νομιζω του κοστισε 90ευρω. Απλα αλλαξε το υφασμα ωστε να μην γλυστραει οσο η μαμησια και την εκανε λιγο πιο φαρδια, ωστε να καθεσαι πιο ανετα. Ειναι σαφως καλυτερη απο την μαμησια.



ευχαριστω!

πυξιδας990
14/11/2011, 16:12
η oberon δεν εχει μεταλικη ραβδο,απλως εχει σαν εχτρα αν το παραγειλεις αλουμινενιο οδηγο σε αντιθεση με την μαμα που ειναι πλαστικος και συστηνεται για καλυτερη απαγωγη της θερμοτητας.η αξιοπιστια της ειναι στο υψος της evoulozione συμφωνα με τις κριτικες εξω.για τον γερμανικο του BIGULA δεν εχω αποψη,αλλα για να το λεει αυτος ειναι ευαγγελιο.σαφως στην επιλογη μου επαιξε ρολο και το ντιζαιν που θεωρω ειναι μακραν.anyway το τηλ μου ειναι 6956039734 και το λαδι που της εβαλα ειναι το motorex

gefr
15/11/2011, 10:40
Νομίζω είναι στα 25ευρώ. Συνήθως αυτό είναι που ραγίζει. Γειά χαρά.

billgeo
15/11/2011, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Evoluzione , oberon (νομιζω βγαζει και αυτη και ειναι Εγγλεζοι) ή CNC - τορνο αν εχεις ακρες :wave2:

Εχεις δει κατι στον "ιστο" ή το λες απλα σαν πιθανη εναλλακτικη?

Θελω να πω υπαρχει καποιο σχεδιο με τις διαστασεις του εμβολου που θα πρεπει να κατασκευαστει?
Εχω ψαξει λιγο στο ADVRIDER, αλλα δεν ειδα τιποτα? Μηπως εχεις κατι υπ οψην σου?
Γιατι δεν ειναι κ λιγα τα 200€ του Evoluzione

emix24
16/11/2011, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Εχεις δει κατι στον "ιστο" ή το λες απλα σαν πιθανη εναλλακτικη?

Θελω να πω υπαρχει καποιο σχεδιο με τις διαστασεις του εμβολου που θα πρεπει να κατασκευαστει?
Εχω ψαξει λιγο στο ADVRIDER, αλλα δεν ειδα τιποτα? Μηπως εχεις κατι υπ οψην σου?
Γιατι δεν ειναι κ λιγα τα 200€ του Evoluzione

To 200ευρω δεν ειναι και λιγα, αλλα τουλαχιστον ξενοιαζεις μια για παντα.
Το oberon κοστιζει 110ευρω με ανασφαλιστη μεταφορα. Αυτο δεν εχω καταλαβει τι σημαινει. Αν δηλαδη χαθει το εμπορευμα δεν σου επιστρεφουν τα χρηματα;
+25λιρες ειναι για ασφαλισμενη μεταφορα.

Και γω δεν εχω βρει πληροφοριες για να το φτιαξεις σε τορνο καπου, αλλα να σας πω την αληθεια δεν το ρισκαρω. Ετσι κι αλλιως και στον τορνο να το πας θα σου παρουν αρκετα χρηματα για κατι τετοιο.

billgeo
16/11/2011, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
To 200ευρω δεν ειναι και λιγα, αλλα τουλαχιστον ξενοιαζεις μια για παντα.
Το oberon κοστιζει 110ευρω με ανασφαλιστη μεταφορα. Αυτο δεν εχω καταλαβει τι σημαινει. Αν δηλαδη χαθει το εμπορευμα δεν σου επιστρεφουν τα χρηματα;
+25λιρες ειναι για ασφαλισμενη μεταφορα.

Και γω δεν εχω βρει πληροφοριες για να το φτιαξεις σε τορνο καπου, αλλα να σας πω την αληθεια δεν το ρισκαρω. Ετσι κι αλλιως και στον τορνο να το πας θα σου παρουν αρκετα χρηματα για κατι τετοιο.

Nαι, αυτο ακριβως σημαινει η ανασφαλιστη μεταφορα.
Απο που το βρηκες το oberon στα 110€?

Εγω αυτο που ελεγα ειναι να κατασκευαστει και να αλλαχθει μονο το εμβολακι (με διπλη τσιμουχα)
Οπως αυτο δλδ: http://sigutech.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=38

Αυτο γινετε κ σε συμβατικο τορνο.

emix24
16/11/2011, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Nαι, αυτο ακριβως σημαινει η ανασφαλιστη μεταφορα.
Απο που το βρηκες το oberon στα 110€?

Εγω αυτο που ελεγα ειναι να κατασκευαστει και να αλλαχθει μονο το εμβολακι (με διπλη τσιμουχα)
Οπως αυτο δλδ: http://sigutech.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=38

Αυτο γινετε κ σε συμβατικο τορνο.


Απο δω το βρηκα:

http://www.oberon-performance.com

gefr
30/11/2011, 00:32
Εγώ παράγγειλα τρία στον τόρνο. Αν θυμάμαι καλά για τα εμβολάκια έδωσα 40ευρώ το ένα και για τις βάσεις που κόπιαρισε σε αλουμίνιο 70ευρώ τη μία. Νομίζω οτι μόνο το έμβολο είναι αρκετό. Το αντέγραψε ο μηχανουργός σε μπρούντζο σκληρό όπως είπε ( με μονή τσιμούχα ορίγκ από βιτόν). Φτιάχνουν και γρανάζια από το ίδιο υλικό. Την τρύπα την κάναμε ένα χιλιοστό ριχώτερη για να μην παρουσιάζεται το ράγισμα στο βάθος.
Γειά χαρά.

billgeo
30/11/2011, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gefr
Εγώ παράγγειλα τρία στον τόρνο. Αν θυμάμαι καλά για τα εμβολάκια έδωσα 40ευρώ το ένα και για τις βάσεις που κόπιαρισε σε αλουμίνιο 70ευρώ τη μία. Νομίζω οτι μόνο το έμβολο είναι αρκετό. Το αντέγραψε ο μηχανουργός σε μπρούντζο σκληρό όπως είπε ( με μονή τσιμούχα ορίκ από βιτόν). Φτιάχνουν και γρανάζια από το ίδιο υλικό. Την τρύπα την κάναμε ένα χιλιοστό ριχώτερη για να μην παρουσιάζεται το ράγισμα στο βάθος.
Γειά χαρά.

Και εγω πιστευω οτι μονο με το εμβολακι καθαριζεις.
Εκει ειναι το προβλημα.
ΟΚ, δεχομαι οτι το φουλ αλουμινενιο καπακι θα εκανε καλυτερη απαγωγη θερμοτητας,
αλλα ποσο πιο πολυ δλδ? Κ δεν βλεπω κ κανεναν κατασκευαστη να βαζει πτερυγια για περισσοτερη ψυξη.

Αλλα απο τιμες που αναφερεις δεν βλεπω κ μεγαλη διαφορα με το να τα φερεις απ εξω.
Προφανως ηθελες να ασχοληθεις προσωπικα (και καλα εκανες!).

Αλλα γιατι μονο μια τσιμουχα?
Αφο το εφτιαξες ιδιοκατασκευη το εμβολακι γιατι να μην βαλεις διπλο o-ring για καλυτερη στεγανοποιηση,
αφου αυτο ειναι που την ακουει απο την θερμοκρασια?

gefr
30/11/2011, 07:34
αναγκάστηκε να μικρύνει τη διαδρομή του πιστονιού, γιατί βγαίνει πιό παχύ. Εγώ δεν ήθελα να μπλέξω περισσότερο σε έρευνα και εξέλιξη τότε. Τη δουλειά μου πάντως την κάνει για 4 χρόνια τώρα. Μία φορά χρειάστηκε να αλλάξω τσιμούχα. Νομίζω οτι τα παίζει με την πολύ ζέστη.
Γειά χαρά.

billgeo
30/11/2011, 12:09
Σωστοοοοος! :beer:

emix24
30/11/2011, 12:50
Καλα ολα αυτα που λετε και χρησιμα.
Εγω παντως παραγγειλα το oberon και το περιμενω.

billgeo
30/11/2011, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Καλα ολα αυτα που λετε και χρησιμα.
Εγω παντως παραγγειλα το oberon και το περιμενω.

Για πες, απο που και ποσο??

Ειχες προβλημα ή απο προληψη?

emix24
30/11/2011, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Για πες, απο που και ποσο??

Ειχες προβλημα ή απο προληψη?

Απο δω:
http://www.oberon-performance.com/acatalog/Clutch_Slave_Cylinders_CSC.html

110ευρω με τα μεταφορικα.

Μετα απο ενα χρονο λειτουργιας εμφανιστηκε το προβλημα.

Το ανησυχητικο ειναι οτι το εχω παραγγειλει απο την προηγουμενη πεμπτη και ακομα να φανει.
Και πρεπει να το φτιαξω μεχρι το Σαββατο γιατι την κυριακη θελω να παρω τα βουνα!!

taxydromos
30/11/2011, 14:19
το ιδιο εχω και εγω σε κοκκινο χρωμα,η αληθεια ειναι οτι αργησε λιγο να ερθει,μην ανησυχεις!
αν εχεις παρει το πακετο με τα απλα μεταφορικα να εχεις το νου σου για δεματακι στην πορτα σου απο τα ελτα..

emix24
30/11/2011, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
το ιδιο εχω και εγω σε κοκκινο χρωμα,η αληθεια ειναι οτι αργησε λιγο να ερθει,μην ανησυχεις!
αν εχεις παρει το πακετο με τα απλα μεταφορικα να εχεις το νου σου για δεματακι στην πορτα σου απο τα ελτα..

Ναι, με τα απλα μεταφορικα ειναι. Σ ευχαριστω.

billgeo
30/11/2011, 16:09
Αν δεν σου δωσανε ηδη tracking number, ρωτα τους αν εχουν να σου δωσουν για να παρακολουθεις το δεμα.

Απο Αγγλια, κ για μικρο δεμα λογικα πρεπει να σου ερθει μεσα στη βδομαδα.
Αλλα τωρα ξεκιναει κ η περιοδος των γιορτων και αρχιζει ο χαμος στα ταχυδρομια παγκοσμιως, οποτε παιζεται.

emix24
01/12/2011, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Αν δεν σου δωσανε ηδη tracking number, ρωτα τους αν εχουν να σου δωσουν για να παρακολουθεις το δεμα.

Απο Αγγλια, κ για μικρο δεμα λογικα πρεπει να σου ερθει μεσα στη βδομαδα.
Αλλα τωρα ξεκιναει κ η περιοδος των γιορτων και αρχιζει ο χαμος στα ταχυδρομια παγκοσμιως, οποτε παιζεται.

Εχω αριθμο φορτωτικης αλλα δεν ξερω με ποια εταιρεια ερχεται για να δω αν μπορω να παρακολουθω το δεμα.

Και shipping method λεει Europe Air Mail. Ποια ειναι αυτη τωρα;

billgeo
01/12/2011, 19:41
Με ΕΛΤΑ θα σου ερθει 99%...

Αν ειναι σε αυτο στυλ ο αριθμος που εχεις "RA101811913UK", τον βαζεις εδω.
http://212.205.82.71/trackandtrace/
Αν εχει μπει Ελλαδα, θα σου βγαλει κατι.

emix24
02/12/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Με ΕΛΤΑ θα σου ερθει 99%...

Αν ειναι σε αυτο στυλ ο αριθμος που εχεις "RA101811913UK", τον βαζεις εδω.
http://212.205.82.71/trackandtrace/
Αν εχει μπει Ελλαδα, θα σου βγαλει κατι.

Και γω αυτο πιστευω.Ο αριθμος φορτωτικης ειναι της μορφης: ΧΧ434210001327
Αλλα οταν τον βαζω στα ΕΛΤΑ δεν τον βρισκει.

emix24
07/12/2011, 12:11
Ο συμπλεκτης ηρθε την δευτερα (μου χαλασε και την βολτα της κυριακης και δεν πηγα) και μπηκε σημερα το πρωι στον Χελιωτη. Ολα μια χαρα, ο συμλεκτης δουλευει ρολοι.

Αυτο που ειδαμε ομως ειναι οτι υπαρχει μια διαρροη λαδιου στον πρωτευον συμπλεκτη και ισως χρειαστει αλλαγη το κιτ. Τουλαχιστον δεν κοστιζει ακριβα.

Τελος καλο λοιπον. Παμε για αλλες βλαβες τωρα...!!!


:D :D :D

crfouras
07/12/2011, 16:10
Σορρυ ρε παιδες, αλλα αν καταλαβα καλα, ο evoluzione με τον oberon εχουν διαφορες μεταξυ τους, εκτος του οικονομικου? Ο oberon δεν εχει εμβολο? Γιατι εχουν τετοια διαφορα κοστους? ποιον τελικα προτεινεται?

emix24
08/12/2011, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crfouras
Σορρυ ρε παιδες, αλλα αν καταλαβα καλα, ο evoluzione με τον oberon εχουν διαφορες μεταξυ τους, εκτος του οικονομικου? Ο oberon δεν εχει εμβολο? Γιατι εχουν τετοια διαφορα κοστους? ποιον τελικα προτεινεται?

Ο Χελιωτης παντως μου ειπε οτι και τα δυο καλα ειναι.
Εγω εχω βαλει και τα δυο μεχρι στιγμης και απλα περιμενω εντυπωσεις και για το oberon. Με το evoluzione ηταν μια χαρα τα πραγματα.

gefr
21/12/2011, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Ο συμπλεκτης ηρθε την δευτερα (μου χαλασε και την βολτα της κυριακης και δεν πηγα) και μπηκε σημερα το πρωι στον Χελιωτη. Ολα μια χαρα, ο συμλεκτης δουλευει ρολοι.

Αυτο που ειδαμε ομως ειναι οτι υπαρχει μια διαρροη λαδιου στον πρωτευον συμπλεκτη και ισως χρειαστει αλλαγη το κιτ. Τουλαχιστον δεν κοστιζει ακριβα.

Τελος καλο λοιπον. Παμε για αλλες βλαβες τωρα...!!!


:D :D :D

Κάτι δεν κατάλαβες καλά μου φαίνεται. Το κίτ αλλαγής είναι πολύ πιθανό να μην λύνει το πρόβλημα, αφού συχνά φταίει το εσωτερικό από τον κύλινδρο που παθαίνει ζημιά.
Ο master cylinder του συμπλέκτη όταν παρουσιάζει πρόβλημα, κοστίζει καμμιά 350 ευρώ για αλλαγή. Αλοιώς παίζει πατέντα δύσκολη.
Εγώ πάλι έχω το 950Adv του 2003 με 135χιλ χλμ και ο master cylinder δεν έχει χάσει (ενώ ο slave έχει αντικατασταθεί 5 φορές). Πώς γίνεται και άλλα μηχανάκια έχουν πρόβλημα στα 20χιλ χλμ αυτό μόνο η ΚΤΜ το ξέρει;;;

emix24
21/12/2011, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gefr
Κάτι δεν κατάλαβες καλά μου φαίνεται. Το κίτ αλλαγής είναι πολύ πιθανό να μην λύνει το πρόβλημα, αφού συχνά φταίει το εσωτερικό από τον κύλινδρο που παθαίνει ζημιά.
Ο master cylinder του συμπλέκτη όταν παρουσιάζει πρόβλημα, κοστίζει καμμιά 350 ευρώ για αλλαγή. Αλοιώς παίζει πατέντα δύσκολη.
Εγώ πάλι έχω το 950Adv του 2003 με 135χιλ χλμ και ο master cylinder δεν έχει χάσει (ενώ ο slave έχει αντικατασταθεί 5 φορές). Πώς γίνεται και άλλα μηχανάκια έχουν πρόβλημα στα 20χιλ χλμ αυτό μόνο η ΚΤΜ το ξέρει;;;

Ναι,μαλλον δεν καταλαβα καλα.Εχεις δικιο.

Το θεμα παντως ειναι οτι δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα πλεον ο συμπλεκτης και ολα ειναι μια χαρα.

gefr
26/12/2011, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
Ναι,μαλλον δεν καταλαβα καλα.Εχεις δικιο.

Σόρρυ αν φάνηκα εριστικός αλλά ώρες ώρες μου τη δίνει όταν δεν ξέρω από πού να το μαζέψω...

george''italian
02/03/2012, 19:00
μηπως εχει κανεις καμια αντλια κατω για πουλημα???
περασα το σετακι επισκευης στην πανω σημερα,και τελικα ειχα προβλημα και στην κατω..
εχω σκοπο να παραγγειλω μια oberon αλλα εχει βολτα την κυριακη..οποτε αν εχει καποιος στην Αθηνα καμια (ακομα και την μαμα) την αγοραζω ΑΥΡΙΟ!!!!!!:confused:

DrBig
02/03/2012, 21:00
μηπως εχει κανεις καμια αντλια κατω για πουλημα???
περασα το σετακι επισκευης στην πανω σημερα,και τελικα ειχα προβλημα και στην κατω..
εχω σκοπο να παραγγειλω μια oberon αλλα εχει βολτα την κυριακη..οποτε αν εχει καποιος στην Αθηνα καμια (ακομα και την μαμα) την αγοραζω ΑΥΡΙΟ!!!!!!:confused:


Αν θες περνα απο γλυφαδα/βουλα και παρε την δικια μου μαμισια (δουλευει μια χαρα), μου την επιστρεφεις οταν αγορασεις την oberon, 6936483288

Allst@rf
03/03/2012, 01:59
Αν θες περνα απο γλυφαδα/βουλα και παρε την δικια μου μαμισια (δουλευει μια χαρα), μου την επιστρεφεις οταν αγορασεις την oberon, 6936483288


επειδή στις τρομπες κληρώνει ο πρώτος αριθμός του λαχείου,μπορεί να στην επιστρέψει και να μην λειτουργεί...

:lol:

george''italian
03/03/2012, 02:10
επειδή στις τρομπες κληρώνει ο πρώτος αριθμός του λαχείου,μπορεί να στην επιστρέψει και να μην λειτουργεί...

:lol:
Ακριβως έτσι!!γίαυτο ΘΕΛΩ να αγοράσω αν υπάρχει καμία...κρίμα να υπάρχουν παρεξηγήσεις για μια κυριακάτικη βόλτα!!

gefr
05/03/2012, 09:31
Επειδή από δυό-τρείς που έπεσαν στα χέρια μου, η αστοχία ήταν σε μία τριχοειδή ρωγμή στο πιστονάκι, στον πάτο της φωλιάς της μπίλιας, σε επείγουσες καταστάσεις θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί εποξική κόλλα στη φωλιά της μπίλιας. Νομίζω οτι θα δουλεύει. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.
Γειά χαρά.