PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...



lspiros
16/11/2011, 09:02
μεχρι προσφατα τα αποτελεσματα της κρισης στα νοικοκυρια τα μαθαινα απο τον αυτια και τον παπαδακη.με στεναχωρουσαν και τοτε αλλα αλλο να τ ακους και αλλο να τα βιωνεις live:(
απο τον μαρτιο λοιπον που ανοιξα μαναβικο και βιολογικα προιοντα,η ανεχεια μου χτυπαει καθημερινα την πορτα.και μην φανταστειτε οτι εχει την μορφη καποιου ρακενδυτου η μιας ζητιανας.οχι μια χαρα καθως πρεπει ανθρωποι που μπαινουν μεσα και ακους τα παρακατω...
1€ φετα μου βαζετε παρακαλω:eek:
τον μικρο γιο τον ξεγελαω με κανα αυγο τον μεγαλο τι να τον ταισω?:eek: :eek:
με 65λεπτα ποσα κολοκυθακια παιρνω?:eek: :eek: :eek:

και γεμιζω τσαντες εγω και τις στελνω με τη γυναικα μου για να απαλυνω τι?τιποτα δεν ειναι η λυση αυτη ουτε το αναφερω για να προβαλω το κοινωνικο μου προφιλ,αλλωστε πολυ ευκολα μπορει να βρεθω και γω στην ιδια κατασταση.
τι γινεται που παμε ποσο ακομα?το μονο παρηγορο ειναι η σκεψη οτι τετοιους καιρους πρεπει να ειμαστε αλληλεγγυοι οσο και οπου μπορουμε.βοηθατε παιδια οπου μπορειτε:(

Stergios69
16/11/2011, 09:12
...:wave2:

Εχετλαίος
16/11/2011, 09:18
Ψυχάρα
:wave2:

takis-kk
16/11/2011, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
........βοηθατε παιδια οπου μπορειτε:(

mikes
16/11/2011, 09:42
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

καλα απο σενα δεν περιμενα και κατι διαφορετικο!!

lspiros
16/11/2011, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

καλα απο σενα δεν περιμενα και κατι διαφορετικο!!
ρε δεν το γραψα για μενα.σκατας ειμαι και γω.ολοι εχετε αντιστοιχα παραδειγματα.εσυ στο λαστιχαδικο δεν σου πληρωνουν με δοσεις τα ελαστικα?δεν σου ζηταν μεταχειρισμενα ελαστικα?:eek:

mikes
16/11/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ρε δεν το γραψα για μενα.σκατας ειμαι και γω.ολοι εχετε αντιστοιχα παραδειγματα.εσυ στο λαστιχαδικο δεν σου πληρωνουν με δοσεις τα ελαστικα?δεν σου ζηταν μεταχειρισμενα ελαστικα?:eek: δεν καταλαβες τι ηθελα να πω!! εννουσα οτι απο σενα δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο το να βοηθας κοσμο!!!:beer: :beer: :wave2: :wave2:

OldMan
16/11/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
...:wave2:
Έχουν καιρό να σε δουν στην Πολεοδομία, κούκλε ..?? :winka:

DimChios
16/11/2011, 10:47
Σπυρο, μου ερχονται γονεις για να εκτυπωσουν βιβλια των παιδιων τους και ντρεπομαι να τους πω την τιμη!
Κανω το καλυτερο που μπορω αλλα οταν ο αλλος θελει να τυπωσει 2-3 χιλιαδες σελιδες... ποσο πιο κατω από 50% και δωρο τη βιβλιοδεσια να κανω?

Ασ τα, σε ολους μας τα ιδια σκ@τ@ ειναι! κι εμεις ειμαστε επισης εκει μεσα χωμενοι...

:sick:

Εχετλαίος
16/11/2011, 10:56
Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον άλλον, να μη το κάνει σαν πράξη φιλανθρωπίας ή ελεημοσύνης ή κάτι που να εμπεριέχει τέτοιες έννοιες. Αυτά, αν μη τι άλλο, καθιστούν αυτόν που λαμβάνει την βοήθεια ανδράποδο και υποδεέστερο σαν ύπαρξη. Ταυτόχρονα το μόνο που εξυψώνεται είναι ο εγωισμός, εγωτισμός, και η φαιδρή ψευδαίσθηση του ότι "έκαμα καλό! εντάξει! έκλεισα με πάρτη μου! "
Καλό θα ήταν, οτιδήποτε γίνεται προς το συνάνθρωπο να γίνεται με το βίωμα της ανθρώπινης αλληλεγύης, της αναπλήρωσης μέρους του κοινωνικού κενού και της διάχυτης αδικίας! Με τη σκέψη στο μαζί! Όσο γίνεται, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς.
Αν μη τι άλλο, ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι αύριο ο καθένας από εμάς δε θα βρεθεί σε κατάσταση που να έχει πραγματικά ανάγκη από την ανθρώπινη αλληλεγύη, και αυτό το ξεχνάμε συνέχεια.
Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
:wave2:

lspiros
16/11/2011, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον άλλον, να μη το κάνει σαν πράξη φιλανθρωπίας ή ελεημοσύνης ή κάτι που να εμπεριέχει τέτοιες έννοιες. Αυτά, αν μη τι άλλο, καθιστούν αυτόν που λαμβάνει την βοήθεια ανδράποδο και υποδεέστερο σαν ύπαρξη. Ταυτόχρονα το μόνο που εξυψώνεται είναι ο εγωισμός, εγωτισμός, και η φαιδρή ψευδαίσθηση του ότι "έκαμα καλό! εντάξει! έκλεισα με πάρτη μου! "
Καλό θα ήταν, οτιδήποτε γίνεται προς το συνάνθρωπο να γίνεται με το βίωμα της ανθρώπινης αλληλεγύης, της αναπλήρωσης μέρους του κοινωνικού κενού και της διάχυτης αδικίας! Με τη σκέψη στο μαζί! Όσο γίνεται, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς.
Αν μη τι άλλο, ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι αύριο ο καθένας από εμάς δε θα βρεθεί σε κατάσταση που να έχει πραγματικά ανάγκη από την ανθρώπινη αλληλεγύη, και αυτό το ξεχνάμε συνέχεια.
Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
:wave2:

+1000000000

Stergios69
16/11/2011, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Έχουν καιρό να σε δουν στην Πολεοδομία, κούκλε ..?? :winka:
Kοίταξε, κάτι τα ημιυπαίθρια, κάτι τα αυθαίρετα τώρα, βγαίνει το μεροκάματο... :D :wave2:

nikos_abel
16/11/2011, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου ...

...Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
:wave2:

Ο αληθινός ευεργέτης άλλωστε διατηρεί την ανωνυμία του.


Αλλά υπάρχει "λέμε" και το κάρμα : "Με λένε Βαγγέλη" άκα "My name is Earl".

ζιγκλερ
16/11/2011, 12:57
Αλλαξρ δουλειά τότε,σέ βλέπω να το κλείνεις.

DimChios
16/11/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ζιγκλερ
Αλλαξρ δουλειά τότε,σέ βλέπω να το κλείνεις.


Τεχνοκρατης?

:rolleyes:

Εχετλαίος
16/11/2011, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ζιγκλερ
Αλλαξρ δουλειά τότε,σέ βλέπω να το κλείνεις.

:alien:

ζιγκλερ
16/11/2011, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τεχνοκρατης?

:rolleyes:

Οχι ρε φίλε,φωτοτυπίες βγάζω.

DimChios
16/11/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ζιγκλερ
Οχι ρε φίλε,φωτοτυπίες βγάζω.



Ναι, οκ! :rolleyes:

Με ρεγουλα το τονερ ομως, ναι?

:wave2:

Εχετλαίος
16/11/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι, οκ! :rolleyes:

Με ρεγουλα το τονερ ομως, ναι?

:wave2:

μλκ, με έγκρουψες!
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sv9cvk
16/11/2011, 14:07
Το κακο ειναι οτι τα πραγματα δεν φτιαχνουν αλλα χειροτερευουν ,και δεν βλεπω φως....ουτε μελλον ....:( μονο ξεζουμισμα...

Αλλαγη σχεσης συμβασης εργασιας απο το 2012 με οτι αυτο συνεπαγεται προαναγγειλανε στην Ποπη
οποιος δεν υπογραψει παει σπιτι του..
:beer: :a21: :a31:
Εχουμε να δουμε πολλες τετοιες καταστασεις ακομα Σπυρο :mad: :(

FRAGISCOS
16/11/2011, 14:29
Zω σε ενα νησι με 5000 κατοικους (Μηλος) και λογω του οτι εχουμε ορυκτο πλουτο ,δραστηριοποιειται στο νησι μια μεγαλη εταιρια εδω και πολλα χρονια τωρα.
Η εταιρια αυτη απασχολει αμεσα γυρω στα 250 ατομα και αλλα τοσα υπο μορφη εργολαβιας.
Αποτελεσμα το βιοτικο μας επιπεδο πολυ καλο,μηδεν ανεργια,ολοι ειμαστε ''φτιαγμενοι'' λιγο-πολυ γιατι το χρημα κανει κυκλο.
Το προβλημα ειναι οτι εδω και καμποσο καιρο ξεκινησε μια εφημεριδα (Σιγουρα θα εχετε διαβασει)
να ριχνει τοση λασπη στην εταιρια με διαφορα περιβαλλοντικα κτλ.που οσοι δεν ξερουνΝομιζουν οτι στο νησακι μου ζουν ζομπι.
Τεραστια η ζημια που εγινε και στον τουρισμο και στη φημη του νησιου.
Πισω απο την εφημεριδα (ενας εκ των ιδιοκτητων της ειναι Μηλιος) κρυβονται συμφεροντα
Και χτες το βραδυ ειδα και ειδατε και στην εκπομπη του Λαζοπουλου τα τεκταινομενα.
Ρωτω λοιπον ειναι δυνατον ενα εργοστασιο που ασχολειται με ορυκτα να μην κανει σκονη??
Η ψιλη σκονη που ανακατεμενη με νερο πεφτει στη θαλασσα που βλαπτει?
Αν ο ελληνας ιδιοκτητης της εταιριας την πουλησει σε ξενους τοτε αυτη θα παψει να μολυνει?
Συγγνωμη για το σπαμ αλλα ηθελα να τα πω και να τονισω οτι στη Μηλο δεν υπαρχουν ουτε πνευμονοπαθειες ουτε οφθαλμοπαθειες λογω σκονης.
Αλλωστε τοσα χρονια τωρα ζουμε με αυτο τωρα μας βρωμισε??
Εν μεσω της κατασκευασμενης τους κρισης??
Εχουν βαλει σκοπο να μας κανουν υπηρετες,δουλους και δεν ξερω και γω τι αλλο προκειμενου να πετυχουν τα σχεδια τους οι γνωστοι πλεον διαφεντεφτες του κακομοιρου πλανητη μας.
Ακομη δεν ειδαμε τιποτα.................

7gibernau
16/11/2011, 15:01
spiros μπας και θες κανα μανταρινοπορτοκαλο??
κλημεντινες χωρις κουκουτσι????

ζιγκλερ
16/11/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι, οκ! :rolleyes:

Με ρεγουλα το τονερ ομως, ναι?

:wave2:

Διακρίνω κάποια ειρωνία φίλτατε?

virus
16/11/2011, 17:30
προσθετω κι εγω...

αναληψεις απο λογαριασμους παλιους ξεχασμενους και τα ποσα ειναι της ταξης των κερματων. δηλαδη αλλος 5 ευρω αλλος 3 ευρω πολλες φορες θελουν και τα ψιλα. δηλ 2,15.......4.90..........11,67

φοβερη κατασταση:(

vasboot
16/11/2011, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Kοίταξε, κάτι τα ημιυπαίθρια, κάτι τα αυθαίρετα τώρα, βγαίνει το μεροκάματο... :D :wave2:
συν-πασχοντα... ξέρεις απο βέσπα και συ !:wacko:

lspiros
16/11/2011, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
προσθετω κι εγω...

αναληψεις απο λογαριασμους παλιους ξεχασμενους και τα ποσα ειναι της ταξης των κερματων. δηλαδη αλλος 5 ευρω αλλος 3 ευρω πολλες φορες θελουν και τα ψιλα. δηλ 2,15.......4.90..........11,67

φοβερη κατασταση:(

:eek: :(

trelos_paros
16/11/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Zω σε ενα νησι με 5000 κατοικους (Μηλος) και λογω του οτι εχουμε ορυκτο πλουτο ,δραστηριοποιειται στο νησι μια μεγαλη εταιρια εδω και πολλα χρονια τωρα.
Η εταιρια αυτη απασχολει αμεσα γυρω στα 250 ατομα και αλλα τοσα υπο μορφη εργολαβιας.
Αποτελεσμα το βιοτικο μας επιπεδο πολυ καλο,μηδεν ανεργια,ολοι ειμαστε ''φτιαγμενοι'' λιγο-πολυ γιατι το χρημα κανει κυκλο.
Το προβλημα ειναι οτι εδω και καμποσο καιρο ξεκινησε μια εφημεριδα (Σιγουρα θα εχετε διαβασει)
να ριχνει τοση λασπη στην εταιρια με διαφορα περιβαλλοντικα κτλ.που οσοι δεν ξερουνΝομιζουν οτι στο νησακι μου ζουν ζομπι.
Τεραστια η ζημια που εγινε και στον τουρισμο και στη φημη του νησιου.
Πισω απο την εφημεριδα (ενας εκ των ιδιοκτητων της ειναι Μηλιος) κρυβονται συμφεροντα
Και χτες το βραδυ ειδα και ειδατε και στην εκπομπη του Λαζοπουλου τα τεκταινομενα.
Ρωτω λοιπον ειναι δυνατον ενα εργοστασιο που ασχολειται με ορυκτα να μην κανει σκονη??
Η ψιλη σκονη που ανακατεμενη με νερο πεφτει στη θαλασσα που βλαπτει?
Αν ο ελληνας ιδιοκτητης της εταιριας την πουλησει σε ξενους τοτε αυτη θα παψει να μολυνει?
Συγγνωμη για το σπαμ αλλα ηθελα να τα πω και να τονισω οτι στη Μηλο δεν υπαρχουν ουτε πνευμονοπαθειες ουτε οφθαλμοπαθειες λογω σκονης.
Αλλωστε τοσα χρονια τωρα ζουμε με αυτο τωρα μας βρωμισε??
Εν μεσω της κατασκευασμενης τους κρισης??
Εχουν βαλει σκοπο να μας κανουν υπηρετες,δουλους και δεν ξερω και γω τι αλλο προκειμενου να πετυχουν τα σχεδια τους οι γνωστοι πλεον διαφεντεφτες του κακομοιρου πλανητη μας.
Ακομη δεν ειδαμε τιποτα.................


Ευγε φιλε μου.... τα ιδια και στην Παρο με τα μαρμαρα!!!
Οπως λες και εσυ....Εχουν βαλει σκοπο να μας κανουν υπηρετες,δουλους και δεν ξερω και γω τι αλλο προκειμενου να πετυχουν τα σχεδια τους οι γνωστοι πλεον διαφεντεφτες του κακομοιρου πλανητη μας.
Ακομη δεν ειδαμε τιποτα.................

:a19: :a19: :a19:

Allst@rf
16/11/2011, 20:32
νομίζετε ότι όλος ο κόσμος συμμερίζετε ,εκούσια ή ακούσια αυτα που λέτε;





:rolleyes:

Lioulios
16/11/2011, 20:52
Σε πολύ λίγο θα παίρνουμε με τον μισθό μας(αν έχουμε) τα μισά ...και λίγα λέω απο αυτά που παίρναμε (όχι χθες ,αλλά σήμερα).

Και σε αυτό δεν υπάρχει πισογύρισμα . Μαθηματικά είναι .

Από τη μια είναι μαλακία , από την άλλη κάποια στιγμή έπρεπε να γίνει . Τί να κάνουμε ; Έλαχε σε μας ο κλήρος να τον πιούμε .

Μετά από κάποια χρόνια άνθιση ξανά (αν έρθει) και πάλι στα σκατά οι επόμενοι .

Έπρεπε να γίνει κάτι ....Αλλά ρε γαμώτο ΟΧΙ ΕΤΣΙ .

virus
16/11/2011, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
ι . Τί να κάνουμε ; Έλαχε σε μας ο κλήρος να τον πιούμε .

Μετά από κάποια χρόνια άνθιση ξανά (αν έρθει) και πάλι στα σκατά οι επόμενοι .

Έπρεπε να γίνει κάτι ....Αλλά ρε γαμώτο ΟΧΙ ΕΤΣΙ .

χωρις παρεξηγηση αλλα μου φαινεται σαν ητοπαθεια το σκεπτικο σου. :smilea:

τι θελω να πω.....


βλεπω την κατασταση στους δρομους και την συμπεριφορα των αμαξιων αλλα και μας τους μοτοσυκλετιστες. πλεον μπορουμε να μιλαμε για την νοοτροπια του στυλ " να ψοφησει η κατσικα του γειτονα αλλα ΕΓΩ να ειμαι καλα"

και τωρα ειναι πολυ εντονο αυτο. εχει χειροτερεψει η κατασταση.

σκοπος του νηματος εδω αν πιανω το σκεπτικο του σπυρου ειναι να ειπωθουν καταστασεις σχετικες με την κριση που αν τυχουν σε καποιον να ξερει πως να αντιδρασει η να πραξει.

:beer:

Lioulios
16/11/2011, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
... Ή δεν κατάλαβες τι λέω ή ζεις αλλού .

Αυτά που λέει ο Σπύρος συμβαίνουν και θα σινεχίζουν να συμβαίνουν σε μεγαλύτερο βαθμό και για πολλά χρόνια ακόμα .
Άμα ο άλλος δεν πάρει σύνταξη ,κολοκυθάκια για 0.65 θα σου ζητήσει .
Και σύνταξη δεν θα πάει από δω και πέρα τουλάχιστον όχι έτσι όπως την ήξερε μέχρι τώρα .

Τα υπόλοιπα είναι για αναλυθούν σε άλλο θρέντ και σίγουρα όχι από μενα .Ίσως απο κάποιους πιο σχετικούς .

....Και που΄σαι ακόμα που λένε φίλε μου ...Και που΄σαι ακόμα !!

Φιλικά :wave2:

BELZEBOYLIS
17/11/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS


Ρωτω λοιπον ειναι δυνατον ενα εργοστασιο που ασχολειται με ορυκτα να μην κανει σκονη??
Η ψιλη σκονη που ανακατεμενη με νερο πεφτει στη θαλασσα που βλαπτει?


Συγγνωμη για το σπαμ αλλα ηθελα να τα πω και να τονισω οτι στη Μηλο δεν υπαρχουν ουτε πνευμονοπαθειες ουτε οφθαλμοπαθειες λογω σκονης.
.................



Χωρίς να έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο θέμα , μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα εργοστάσια παράγουν και απόβλητα ! Στην περίπτωση αυτή ΚΑΙ σκόνη , που ανάλογα με την διαδικασία παραγωγής μπορεί να είναι από σχετικά ακίνδυνη έως πολύ επικίνδυνη !Αυτό δεν θα το κρίνουμε εμείς και σίγουρα όχι εδώ ! Η ανεξέλεγκτη απόρριψη αποβλήτων όμως , απαγορεύεται δια ροπάλου !!!
Πνευμονοπάθειες και άλλες λοιπές ασθένειες χρειάζονται χρόνια για να εκδηλωθούν γιατί λειτουργούν προσθετικά !
:wave2:

blackrose
17/11/2011, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
μεχρι προσφατα τα αποτελεσματα της κρισης στα νοικοκυρια τα μαθαινα απο τον αυτια και τον παπαδακη.με στεναχωρουσαν και τοτε αλλα αλλο να τ ακους και αλλο να τα βιωνεις live:(
απο τον μαρτιο λοιπον που ανοιξα μαναβικο και βιολογικα προιοντα,η ανεχεια μου χτυπαει καθημερινα την πορτα.και μην φανταστειτε οτι εχει την μορφη καποιου ρακενδυτου η μιας ζητιανας.οχι μια χαρα καθως πρεπει ανθρωποι που μπαινουν μεσα και ακους τα παρακατω...
1€ φετα μου βαζετε παρακαλω:eek:
τον μικρο γιο τον ξεγελαω με κανα αυγο τον μεγαλο τι να τον ταισω?:eek: :eek:
με 65λεπτα ποσα κολοκυθακια παιρνω?:eek: :eek: :eek:

και γεμιζω τσαντες εγω και τις στελνω με τη γυναικα μου για να απαλυνω τι?τιποτα δεν ειναι η λυση αυτη ουτε το αναφερω για να προβαλω το κοινωνικο μου προφιλ,αλλωστε πολυ ευκολα μπορει να βρεθω και γω στην ιδια κατασταση.
τι γινεται που παμε ποσο ακομα?το μονο παρηγορο ειναι η σκεψη οτι τετοιους καιρους πρεπει να ειμαστε αλληλεγγυοι οσο και οπου μπορουμε.βοηθατε παιδια οπου μπορειτε:(



+1000...........................:wave2:

ερχονται ακομα πιο δυσκολα πραγματα για ολους μας. κουραγιο και αλληλεγγυη με οτι μπορουμε και οπως μπορουμε.

Xrider
17/11/2011, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Zω σε ενα νησι με 5000 κατοικους (Μηλος)......


Ρωτω λοιπον ειναι δυνατον ενα εργοστασιο που ασχολειται με ορυκτα να μην κανει σκονη??
Η ψιλη σκονη που ανακατεμενη με νερο πεφτει στη θαλασσα που βλαπτει?
Αν ο ελληνας ιδιοκτητης της εταιριας την πουλησει σε ξενους τοτε αυτη θα παψει να μολυνει?

Εχουν βαλει σκοπο να μας κανουν υπηρετες,δουλους και δεν ξερω και γω τι αλλο προκειμενου να πετυχουν τα σχεδια τους οι γνωστοι πλεον διαφεντεφτες του κακομοιρου πλανητη μας.
Ακομη δεν ειδαμε τιποτα.................
Παρτο αναποδα
1.Υπηρετης και δουλος ησουν και εισαι απλα δεν το εχεις συνηδητοποιησει (δουλευω =εκ του δουλεια,Η λέξη δουλεία προέρχεται από το επίθετο δούλος)
2.Για τα βαρεα μεταλα μαλον δεν εχεις ακουσει ποτε.
3.Ελληνες η ξενοι δεν εχει σημασια...σημασια εχει ποιος κανει πιο προχειροδουλεια με λιγοτερο κοστος και αρα στα @@αρια του το περιβαλλον και οι υπολοιποι 4750 κατοικοι
4.Κυκλο δεν κανουν τα λεφτα στο νησι,η ιδεα σου ειναι.Εκτος και αν στην Μηλο παραγουν τα παντα απο ρουχα,βενζινες,καφεδες,κοκα-κολες, μεχρι και πλακακια .

Εχετλαίος
17/11/2011, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Παρτο αναποδα
1.Υπηρετης και δουλος ησουν και εισαι απλα δεν το εχεις συνηδητοποιησει (δουλευω =εκ του δουλεια,Η λέξη δουλεία προέρχεται από το επίθετο δούλος)
2.Για τα βαρεα μεταλα μαλον δεν εχεις ακουσει ποτε.
3.Ελληνες η ξενοι δεν εχει σημασια...σημασια εχει ποιος κανει πιο προχειροδουλεια με λιγοτερο κοστος και αρα στα @@αρια του το περιβαλλον και οι υπολοιποι 4750 κατοικοι
4.Κυκλο δεν κανουν τα λεφτα στο νησι,η ιδεα σου ειναι.Εκτος και αν στην Μηλο παραγουν τα παντα απο ρουχα,βενζινες,καφεδες,κοκα-κολες, μεχρι και πλακακια .

Να πω πως έχει άδικο;
:wave2:

takis-kk
17/11/2011, 12:42
Βεβαίως όποιος θεωρεί δουλεία τη δουλειά σπανίως προσλαμβάνεται.
Αρα προορίζεται για αφεντικό (άντε δημόσιος υπάλληλος).:wave2:

zizou
17/11/2011, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το σημαντικό μάλλον είναι ένα.
Όταν προσφέρει κάποιος κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον άλλον, να μη το κάνει σαν πράξη φιλανθρωπίας ή ελεημοσύνης ή κάτι που να εμπεριέχει τέτοιες έννοιες. Αυτά, αν μη τι άλλο, καθιστούν αυτόν που λαμβάνει την βοήθεια ανδράποδο και υποδεέστερο σαν ύπαρξη. Ταυτόχρονα το μόνο που εξυψώνεται είναι ο εγωισμός, εγωτισμός, και η φαιδρή ψευδαίσθηση του ότι "έκαμα καλό! εντάξει! έκλεισα με πάρτη μου! "
Καλό θα ήταν, οτιδήποτε γίνεται προς το συνάνθρωπο να γίνεται με το βίωμα της ανθρώπινης αλληλεγύης, της αναπλήρωσης μέρους του κοινωνικού κενού και της διάχυτης αδικίας! Με τη σκέψη στο μαζί! Όσο γίνεται, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθείς.
Αν μη τι άλλο, ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι αύριο ο καθένας από εμάς δε θα βρεθεί σε κατάσταση που να έχει πραγματικά ανάγκη από την ανθρώπινη αλληλεγύη, και αυτό το ξεχνάμε συνέχεια.
Με αυτό σαν σκέψη η προσφορά προς όλους που βρίσκονται σε ανάγκη είναι η καλύτερη απάντηση στο παραλλήρημα που μας στραγγαλίζει.
:wave2:


+1000000

Xrider
17/11/2011, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Βεβαίως όποιος θεωρεί δουλεία τη δουλειά σπανίως προσλαμβάνεται.
Αρα προορίζεται για αφεντικό (άντε δημόσιος υπάλληλος).:wave2:
Αφεντικα εχουν μονο τα σκυλια,αλογα και οι σκλαβοι..

stefanos
17/11/2011, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Zω σε ενα νησι με 5000 κατοικους (Μηλος) και λογω του οτι εχουμε ορυκτο πλουτο ,δραστηριοποιειται στο νησι μια μεγαλη εταιρια εδω και πολλα χρονια τωρα.
Η εταιρια αυτη απασχολει αμεσα γυρω στα 250 ατομα και αλλα τοσα υπο μορφη εργολαβιας.
Αποτελεσμα το βιοτικο μας επιπεδο πολυ καλο,μηδεν ανεργια,ολοι ειμαστε ''φτιαγμενοι'' λιγο-πολυ γιατι το χρημα κανει κυκλο.
Το προβλημα ειναι οτι εδω και καμποσο καιρο ξεκινησε μια εφημεριδα (Σιγουρα θα εχετε διαβασει)
να ριχνει τοση λασπη στην εταιρια με διαφορα περιβαλλοντικα κτλ.που οσοι δεν ξερουνΝομιζουν οτι στο νησακι μου ζουν ζομπι.


Και να είσαστε περήφανοι που φέρνεται λίγο συνάλλαγμα στην χώρα μας.

FRAGISCOS
17/11/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Παρτο αναποδα
1.Υπηρετης και δουλος ησουν και εισαι απλα δεν το εχεις συνηδητοποιησει (δουλευω =εκ του δουλεια,Η λέξη δουλεία προέρχεται από το επίθετο δούλος)
2.Για τα βαρεα μεταλα μαλον δεν εχεις ακουσει ποτε.
3.Ελληνες η ξενοι δεν εχει σημασια...σημασια εχει ποιος κανει πιο προχειροδουλεια με λιγοτερο κοστος και αρα στα @@αρια του το περιβαλλον και οι υπολοιποι 4750 κατοικοι
4.Κυκλο δεν κανουν τα λεφτα στο νησι,η ιδεα σου ειναι.Εκτος και αν στην Μηλο παραγουν τα παντα απο ρουχα,βενζινες,καφεδες,κοκα-κολες, μεχρι και πλακακια .

Κατ αρχην ευχαριστω για την απαντηση.
Να σου πω οτι ξερω πως οι βιομηχανοι δεν ειναι αγγελοι
Οπως επισης οτι εχω ακουσει για τα βαρεα μεταλλα
Η εν λογω εταιρια ομως λαμβανει ολα τα μετρα προστασιας και με το πολυ παραπανω.
Και γω που εχω ενα συνοικιακο ξυλουργειο ρυπαινω και ενοχλω τους γειτονες μου.
Το προβλημα ειναι πως για να προστατεψουν καποιοι τα (νομιμα??) συμφεροντα τους εχουν βγαλει στη σεντρα ενα ολοκληρο νησι.
Κατι τετοιο δεν γινεται και με την ελλαδιτσα μας??
Και σιγουρα δεν παραγουμε τα παντα,ομως παραγουμε αρκετα πραγματα ομως η βασικη πηγη εισοδηματος ειναι κατ αρχην τα ορυκτα και τα τελευταια χρονια ο τουρισμος.
Επισης το ξερεις πως μια εκταση περιπου 1 τριτο τπυ νησιου εχει κυρηχθει παρκο για την προστασια της οχιας και φτιαχνεται και ενα θαλασσιο παρκο για την προστασια της φωκιας.?
Καλα ολα αυτα αλλα οι ανθρωποι που θα πανε??
Μηπως ολα αυτα ειναι μερος ενος σχεδιου που θελει τα νησια ακατοικητα για να τα χαιρονται και να τα εκμεταλευονται καποιοι λιγοι??????

Συγγνωμη για το σπαμ,γ@μησα το thread του Σπυρου..

7gibernau
17/11/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Κατ αρχην ευχαριστω για την απαντηση.
Να σου πω οτι ξερω πως οι βιομηχανοι δεν ειναι αγγελοι
Οπως επισης οτι εχω ακουσει για τα βαρεα μεταλλα
Η εν λογω εταιρια ομως λαμβανει ολα τα μετρα προστασιας και με το πολυ παραπανω.
Και γω που εχω ενα συνοικιακο ξυλουργειο ρυπαινω και ενοχλω τους γειτονες μου.
Το προβλημα ειναι πως για να προστατεψουν καποιοι τα (νομιμα??) συμφεροντα τους εχουν βγαλει στη σεντρα ενα ολοκληρο νησι.
Κατι τετοιο δεν γινεται και με την ελλαδιτσα μας??
Και σιγουρα δεν παραγουμε τα παντα,ομως παραγουμε αρκετα πραγματα ομως η βασικη πηγη εισοδηματος ειναι κατ αρχην τα ορυκτα και τα τελευταια χρονια ο τουρισμος.
Επισης το ξερεις πως μια εκταση περιπου 1 τριτο τπυ νησιου εχει κυρηχθει παρκο για την προστασια της οχιας και φτιαχνεται και ενα θαλασσιο παρκο για την προστασια της φωκιας.?
Καλα ολα αυτα αλλα οι ανθρωποι που θα πανε??
Μηπως ολα αυτα ειναι μερος ενος σχεδιου που θελει τα νησια ακατοικητα για να τα χαιρονται και να τα εκμεταλευονται καποιοι λιγοι??????

Συγγνωμη για το σπαμ,γ@μησα το thread του Σπυρου.. ασε μας ρε μεγαλε,που ξερεις ολα οσα λαμβανουν χωρα στο νησι σου........


σπυρο θα κανουμε κανα νταλαβερακι με τα μανταρινια???

FRAGISCOS
17/11/2011, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ασε μας ρε μεγαλε,που ξερεις ολα οσα λαμβανουν χωρα στο νησι σου........



Συγγνωμη???????:confused:

7gibernau
17/11/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Συγγνωμη???????:confused: Τα πμ σου δες....

FRAGISCOS
17/11/2011, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Τα πμ σου δες....

ΟΚ:beer: :wave2:

7gibernau
17/11/2011, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
ΟΚ:beer: :wave2: :winka: :beer:

TROOPER
18/11/2011, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ζιγκλερ
Διακρίνω κάποια ειρωνία φίλτατε?

συναδελφικη αλληλεγγυη το λενε :winka:

:lol: :lol: :lol:

imitrelos
19/11/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Παρτο αναποδα
1.Υπηρετης και δουλος ησουν και εισαι απλα δεν το εχεις συνηδητοποιησει (δουλευω =εκ του δουλεια,Η λέξη δουλεία προέρχεται από το επίθετο δούλος)
2.Για τα βαρεα μεταλα μαλον δεν εχεις ακουσει ποτε.
3.Ελληνες η ξενοι δεν εχει σημασια...σημασια εχει ποιος κανει πιο προχειροδουλεια με λιγοτερο κοστος και αρα στα @@αρια του το περιβαλλον και οι υπολοιποι 4750 κατοικοι
4.Κυκλο δεν κανουν τα λεφτα στο νησι,η ιδεα σου ειναι.Εκτος και αν στην Μηλο παραγουν τα παντα απο ρουχα,βενζινες,καφεδες,κοκα-κολες, μεχρι και πλακακια .

+650 :beer: :beer: :beer: :beer:

Πόσο θα ήθελα να είχες άδικο.......το κακό ότι

α) από τα μέσα του 80 σταματήσαμε να παράγουμε και μιλάμε για βασικά προϊόντα και δύστυχος υπάρχουν και τέτοιες νοοτροπίες ( συζήτηση με γνωστό που έχει μερικές ρίζες ελιές απο τήν οικογένεια του να λέει " εγώ να πάω στής ελιές ???? τι λές ρε σι δέν τελείωσα οικονομολόγος για να μαζεύω ελιές :confused: ) και όσο και να του έλεγα ρε τουλάχιστον να μήν αγοράζεις λάδι και να ξέρεις τι τρώς χαμπάρι δέν έπερνε

Β) Καταντήσαμε να κοιτάμε ΜΟΝΟ τήν πάρτη μας όχι το κοινό συμφέρων δηλαδή χάσαμε ένα χαρακτηριστικό που μάς έκανε σαν έθνος μεγάλους ....η σύμπνοια και η συμπόνια

γ) ξεχνάμε εύκολα ( τι δι@ολ@ πώς γίνεται τα 2 υπεύθυνα κόμματα να πέρνουν κοντά 35% )

Οσο για το θέμα τής μύλου να πώ ότι αν και όχι ειδικός και καλό είναι να πούν οι χημικοί για αυτό τοο θέμα αλλά σίγουρα δέν είναι φυσιολογικό και ΑΝ κάνει ζημιά θα φανεί δυστυχώς μετά απο καμιά 15ρια χρόνια και δέν θα είναι αναστρέψιμα , και επειδη το παίζεις έξυπνάκιας πρακτικά με τίς ζωές τόν άλλον ....για πές μας πια είναι τα μέτρα ασφαλείας ???? γιατί τα βαρέα μέταλλα στην θάλασσα δεν ρυπαίνεις μόνο την θάλασσα αλλά πρακτικά ΟΛΗ την τροφική αλυσίδα




:wave2: :wave2: :wave2:

FRAGISCOS
19/11/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos


Οσο για το θέμα τής μύλου να πώ ότι αν και όχι ειδικός και καλό είναι να πούν οι χημικοί για αυτό τοο θέμα αλλά σίγουρα δέν είναι φυσιολογικό και ΑΝ κάνει ζημιά θα φανεί δυστυχώς μετά απο καμιά 15ρια χρόνια και δέν θα είναι αναστρέψιμα , και επειδη το παίζεις έξυπνάκιας πρακτικά με τίς ζωές τόν άλλον ....για πές μας πια είναι τα μέτρα ασφαλείας ???? γιατί τα βαρέα μέταλλα στην θάλασσα δεν ρυπαίνεις μόνο την θάλασσα αλλά πρακτικά ΟΛΗ την τροφική αλυσίδα




:wave2: :wave2: :wave2:

Tα εν λογω αποβλητα πεφτουν στη θαλασσα εδω και τουλαχιστον 20 (εικοσι) χρονια,αν υπηρχε προβλημα θα ειχε φανει.
Τα μετρα ασφαλειας ειναι διαφιρα φιλτρα και ειδικοι μηχανισμοι με βαση καποιες προδιαγραφες.
Βαρεα μεταλλα ΔΕΝ υπαρχουν στη μηλο.
Κατω απο το εν λογω εργοστασιο ειναι οι δυο απο τις καλυτερες παραλιες οι οποιες δημιουργηθηκαν απο αυτα τα ''αποβλητα''

MG-KTiNoS
19/11/2011, 22:10
Με τα λίγα που ξέρω μπορώ να πω ότι η οικολογία, παρ ότι πολλοί νομίζουν ότι είναι πολιτικό κίνημα, στη πραγματικότητα είναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ.
Μόνο που είναι μια επιστήμη όπου κανένας ισχυρός δεν θέλει να ξέρει…
Στο δια ταύτα ο δήμος του νησιού έχει την υποχρέωση να βρει κάποιο παν/μιο να κάνει μια αξιόπιστη μελέτη.
Με βάση τα αποτελέσματα της μελέτης αυτής να πράξετε προς το συμφέρων της τοπικής κοινότητας.
Ως τότε…
Μ αλλά λόγια ν αγαπιόμαστε !

Εχετλαίος
20/11/2011, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
Με τα λίγα που ξέρω μπορώ να πω ότι η οικολογία,

είναι άλλος ένας τρόπος πλουτισμού.
Άλλο θα έπρεπε να είναι και άλλο επινοήθηκε να εξυπηρετεί.
:wave2:

stefanos
20/11/2011, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Tα εν λογω αποβλητα πεφτουν στη θαλασσα εδω και τουλαχιστον 20 (εικοσι) χρονια,αν υπηρχε προβλημα θα ειχε φανει.
Τα μετρα ασφαλειας ειναι διαφιρα φιλτρα και ειδικοι μηχανισμοι με βαση καποιες προδιαγραφες.
Βαρεα μεταλλα ΔΕΝ υπαρχουν στη μηλο.
Κατω απο το εν λογω εργοστασιο ειναι οι δυο απο τις καλυτερες παραλιες οι οποιες δημιουργηθηκαν απο αυτα τα ''αποβλητα''

Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για την πρώην ΑΡΒΑ που βγάζει στη Μήλο περλίτη και τον μπετονίτη τα οποία είναι απλά οικοδομικά υλικά που χρησιμοποιούνται στις κατασκευές και στην κηπουρική.
Απλά λατομεία είναι που μάλιστα λειτουργούν πρίν απο τον πόλεμο στο νησί.
Στην Ελλάδα καταντήσαμε να εισάγουμε ΠΕΤΡΕΣ από την Κίνα και την Τουρκία με κάτι τέτοιους "οικολόγους".

FRAGISCOS
20/11/2011, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για την πρώην ΑΡΒΑ που βγάζει στη Μήλο περλίτη και τον μπετονίτη τα οποία είναι απλά οικοδομικά υλικά που χρησιμοποιούνται στις κατασκευές και στην κηπουρική.
Απλά λατομεία είναι που μάλιστα λειτουργούν πρίν απο τον πόλεμο στο νησί.
Στην Ελλάδα καταντήσαμε να εισάγουμε ΠΕΤΡΕΣ από την Κίνα και την Τουρκία με κάτι τέτοιους "οικολόγους".

Ακριβως!!!!!!!!

zephyr1
20/11/2011, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos


Οσο για το θέμα τής μύλου να πώ ότι αν και όχι ειδικός και καλό είναι να πούν οι χημικοί για αυτό τοο θέμα αλλά σίγουρα δέν είναι φυσιολογικό και ΑΝ κάνει ζημιά θα φανεί δυστυχώς μετά απο καμιά 15ρια χρόνια και δέν θα είναι αναστρέψιμα , και επειδη το παίζεις έξυπνάκιας πρακτικά με τίς ζωές τόν άλλον ....για πές μας πια είναι τα μέτρα ασφαλείας ???? γιατί τα βαρέα μέταλλα στην θάλασσα δεν ρυπαίνεις μόνο την θάλασσα αλλά πρακτικά ΟΛΗ την τροφική αλυσίδα




:wave2: :wave2: :wave2:

Ενω εσυ δηλωνεις ασχετος,κατηγορεις τον αλλο ως εξυπνακια,αλλα το ξερολας σου καθεται γαντι.:rolleyes:

Οπως η καμπανια που εκανε ο Σκαι για τα λατομεια στο μαρκοπουλο ,λογω συμφεροντων του,τα κλεισε και μετα φερναμε υλικα απο του διαολου τη μανα(λες και εκεινα δεν ''μολυναν'')με κομιστρα απιστευτα και τελικη τιμη για τον καταναλωτη αστο καλυτερα.Σε μια χωρα που η οικοδομη προσφερει δουλεια σε παρα πολυ κοσμο ειχαμε και τον Σκαι να νοιαζεται για το περιβαλλον και να χτυπαει μια πολυ μεγαλη μεριδα του κοσμου ,περα απο το ιδιο το κρατος.

Η λογικη του παραλογου σ'αυτη την χωρα ειναι λαβαρο μας.

lspiros
20/11/2011, 21:23
ανοιγοντας το thread δεν περιμενα να παρει τετοια τροπη αλλα δεν θα το σχολιασω κιολας μιας και προκειται για δημοσια καταθεση γνωμης.
θα ηθελα μονο να σχολιασω ως προς τον χαρακτηρισμο (εξυπνακιας)που αποδωθηκε στον φραγκισκο.φιλε μου καλο ειναι να ειμαστε πιο προσεχτικοι στους χαρακτηρισμους μας ειδικα σε ανθρωπους που εχουν βοηθησει πολλα ατομα εδω μεσα χωρις να το εχουν διαφημισει ποτε.που εχουν παρουσιασει δουλειες τους αναλυτικα εδω μεσα βοηθωντας νεους αναβατες,που εχουν δωρισει ανταλλακτικα αφιλοκερδως σε παρα πολλους.τετοιος ειναι αυτος ο εξυπνακιας:mad:

Takata Dome
20/11/2011, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ενω εσυ δηλωνεις ασχετος,κατηγορεις τον αλλο ως εξυπνακια,αλλα το ξερολας σου καθεται γαντι.:rolleyes:

Οπως η καμπανια που εκανε ο Σκαι για τα λατομεια στο μαρκοπουλο ,λογω συμφεροντων του,τα κλεισε και μετα φερναμε υλικα απο του διαολου τη μανα(λες και εκεινα δεν ''μολυναν'')με κομιστρα απιστευτα και τελικη τιμη για τον καταναλωτη αστο καλυτερα.Σε μια χωρα που η οικοδομη προσφερει δουλεια σε παρα πολυ κοσμο ειχαμε και τον Σκαι να νοιαζεται για το περιβαλλον και να χτυπαει μια πολυ μεγαλη μεριδα του κοσμου ,περα απο το ιδιο το κρατος.

Η λογικη του παραλογου σ'αυτη την χωρα ειναι λαβαρο μας.

Υποτιθεται πως υπηρχε εντολη να σταματησουν οι διαδικασιες εξορυξης και η αδεια που υπηρχε στα λατομεια αυτα ηταν μονο να αναπλασουν την περιοχη και να επεξεργαζονται μπαζα και αλλα τετοια.Ετσι διαβαζω.Αν ειναι ετσι,γιατι να μην τιμωρηθει αυτος που ειναι παρανομος? Θα μου πεις,το κρατος ειναι ο χειροτερος εγκληματιας,μπαταξης κλπ,αλλα ας προσπαθησουμε να ειμαστε εμεις σωστοι και μετα θα στραφουμε και κατα του κρατους.
Με καθε επιφυλαξη στα λεω αυτα,δεν ξερω τι πραγματικα παιζεται στα λατομεια!

stefanos
20/11/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
Υποτιθεται πως υπηρχε εντολη να σταματησουν οι διαδικασιες εξορυξης και η αδεια που υπηρχε στα λατομεια αυτα ηταν μονο να αναπλασουν την περιοχη και να επεξεργαζονται μπαζα και αλλα τετοια.Ετσι διαβαζω.Αν ειναι ετσι,γιατι να μην τιμωρηθει αυτος που ειναι παρανομος? Θα μου πεις,το κρατος ειναι ο χειροτερος εγκληματιας,μπαταξης κλπ,αλλα ας προσπαθησουμε να ειμαστε εμεις σωστοι και μετα θα στραφουμε και κατα του κρατους.
Με καθε επιφυλαξη στα λεω αυτα,δεν ξερω τι πραγματικα παιζεται στα λατομεια!


Δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας με την τιμωρία των παρανόμων.
Προσωπικά διαφωνώ με την κουταμάρα των πολιτών που χωρίς να αναλογιστούν τις συνέπειες βάζουν μιά θηλιά γύρω από τον λαιμό τους και πηδάνε στο κενό.
Αλλά απ ότι φαίνεται ήταν το εθνικό μας χόμπι τόσα χρόνια.
:(

imitrelos
20/11/2011, 23:48
Zephyr αν θεωρείς ότι σε πρόσβαλα με το εξυπνάκιας συγνώμη από μέρους μου δημόσια δεν ήταν σκοπός μου ούτε αυτό αλλά ούτε να αντιπαρατεθώ
και σε σένα και στον lspiros λέω ότι καλό είναι να γίνουν από αρμόδιους φορείς μελέτη και να δούμε ούτε εγώ αλλά ούτε εσύ μπορούμε να κρίνουμε λόγο μη ειδικότητας και στοιχείων άρα πριν αναθεματίσουμε ή υποστηρίξουμε πρέπει να έχουμε στοιχεία για να μπορέσουμε να πούμε

7gibernau
21/11/2011, 02:02
στο θεμα μας...
σπυρο ποσο πουλας κλημεντινες?ποσο πορτοκαλια...
φρανκι σε τρομαξε η αποσταση??απλα βρες τον τροπο και τα λεμε...

lspiros
21/11/2011, 06:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
στο θεμα μας...
σπυρο ποσο πουλας κλημεντινες?ποσο πορτοκαλια...
φρανκι σε τρομαξε η αποσταση??απλα βρες τον τροπο και τα λεμε...

γ@μηθηκες ρε πστ μου:D
1,30 πορτοκαλια.εχουν τελειωσει τα valencia για χυμο και μεχρι να γλυκανουν τα merlin υπαρχει θεμα:lol:
κλιμεντινες 1,50 οι μεγαλες,1,0 προσφορα κατι μικρα:rotflmao:

TROOPER
21/11/2011, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Zephyr αν θεωρείς ότι σε πρόσβαλα με το εξυπνάκιας συγνώμη από μέρους μου δημόσια δεν ήταν σκοπός μου ούτε αυτό αλλά ούτε να αντιπαρατεθώ
και σε σένα και στον lspiros .................

αγορια ας κρατησουμε αυτο και ας πορευθουμε εν ειρηνη !!!

πολυ ηρεμος ειμαι σημερα και δε μου αρεσει αυτο...(εσωτερικη σκεψη που εξωτερικευθηκε ανευ λογου και αιτιας)

nikos_abel
21/11/2011, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αγορια ας κρατησουμε αυτο και ας πορευθουμε εν ειρηνη !!!

πολυ ηρεμος ειμαι σημερα και δε μου αρεσει αυτο...

Κάτσε, σε φτιάνω

http://www.youtube.com/watch?v=4e0VvHZMaTs

:lol:

TROOPER
21/11/2011, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Κάτσε, σε φτιάνω

http://www.youtube.com/watch?v=4e0VvHZMaTs

:lol:

εγω σημερα ειμαι σε τετοια (http://www.youtube.com/watch?v=-0zWCYn5OY4&feature=grec_index) φαση.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
21/11/2011, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αγορια ας κρατησουμε αυτο και ας πορευθουμε εν ειρηνη !!!

πολυ ηρεμος ειμαι σημερα και δε μου αρεσει αυτο...(εσωτερικη σκεψη που εξωτερικευθηκε ανευ λογου και αιτιας)

Και γω με ενα διημερο στης σερρες θα μουνα Παναγια.:rolleyes:

imitrelos συγνωμη και απο μενα αλλα οταν βλεπω προσωπικες επιθεσεις χωρις λογο μου αναβουν τα λαμπακια.:winka:

TROOPER
21/11/2011, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Και γω με ενα διημερο στης σερρες θα μουνα Παναγια.:rolleyes:
...

ε μη τα παραλεμε...:lol: