PDA

View Full Version : Hello, θελει κανεις xenon για ADV 990??



billgeo
16/11/2011, 09:43
Ειμαι στην φαση να παρω Xenon φωτα για το καινουργιο 990 Adv '08 μου (ειναι απο τις πρωτες αλλαγες που κανω παντα)

Το μηχανακι "φοραει" μια λαμπα Η3 και μια Η7. (μαλλον τα ιδια θελει κ το 950 αλλα δεν ειμαι σιγουρος)
Αλλα, σε καλες τιμες, τα βρισκω μονο σε σετ των δυο λαμπων.

Οποτε αν θελει κανεις να βαλει κ αυτος, τα παιρνω εγω, και οταν ερθουν τα σπαμε στα δυο.
τελικη τιμη θα μας βγει καπου στα 28€ στον καθε ενα μας, με σημερινη ισοτιμια, για slim balast kit.

Anyone?:look:


240048

george''italian
18/11/2011, 07:58
απο ποιοτητα γνωριζεις τι λενε αυτα???εχω παθει κατι πλακες με τα φτηνα xenon που τα αποφευγω....
ενδιαφερομαι παντως....

billgeo
18/11/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από george''italian
απο ποιοτητα γνωριζεις τι λενε αυτα???εχω παθει κατι πλακες με τα φτηνα xenon που τα αποφευγω....
ενδιαφερομαι παντως....

Μετα απο 4 σετ που εχω βαλει σε δικα μου μηχανακια, και 5-6 που εχουμε βαλει σε φιλων,
μπορω να πω οτι ολα τα xenon που ειναι ΙΔΙΑ. Κινεζικα!
Ουτε η Bosch, ουτε η Siemens, ουτε η ΙΒΜ βγαζει τετοια kit.

Ναι, εχει τυχει να καουν 1-2 λαμπες, νομιζω μια φορα ακουσα καηκε κ ενα μπαλαστ.
Μιλαω γενικα σε ολα οσα εχω δει και ακουσει να βαζουν αλλοι.

Γενικα δουλευουν μια χαρα. Εγω τα εμπιστεύομαι.

Εξ αλλου τα λ7 ειναι λιγα για αυτο που κανουν, κ τα ανταλακτικα επισης (ΑΝ ποτε καει καμια λαμπα)

george''italian
18/11/2011, 08:14
εμενα μου ετυχε στα καλα καθουμενα να σβηνει.....
οπως και να εχει εγω ενδιαφερομαι....
σου στελνω πμ

PalLoukiLuke
18/11/2011, 08:31
Καλοριζικο ρε Billara!!!
δωσε καμια φωτο ρε τρελε!!!
χενον πφφ....κανα τακουνι θα βαλεις να σε ξεναγησω στη ζηρεια!?????:rotflmao: :rotflmao:
σκ θα ερθεις λουτρακι??


Ααα οσον αφορα τα φωτα βαλ(τ)ε διακοπτη on-off για να μιζαρετε χωρις να ειναι αναμενα (ειδικα τα χενον που στην αρχη τραβανε πολυ ρευμα)

billgeo
18/11/2011, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Καλοριζικο ρε Billara!!!
δωσε καμια φωτο ρε τρελε!!!
χενον πφφ....κανα τακουνι θα βαλεις να σε ξεναγησω στη ζηρεια!?????:rotflmao: :rotflmao:
σκ θα ερθεις λουτρακι??


Ααα οσον αφορα τα φωτα βαλ(τ)ε διακοπτη on-off για να μιζαρετε χωρις να ειναι αναμενα (ειδικα τα χενον που στην αρχη τραβανε πολυ ρευμα)

Thank you boy!

Θα βαλω συντομα...

Τακουνι θα βαλω στο Λουτρακι. TKC80 (ηθελα τα 908RR ή τα Sahara3, αλλα δεν τα βρηκα αμεσα)

Ολα θα γινουν σιγα-σιγα!
Και τον διακοπτη εχω στο προγραμμα, και εξτρα φωτα, και πιο δυνατη κορνα (γιατι τωρα ντρεπομαι να την πατησω!)


George, μιλαμε απο ΠΜ για να κανονισουμε...:wave2: