PDA

View Full Version : που το βρισκουμε αυτο



afrolykos
04/09/2005, 12:23
που το βρισκουμε αυτο και μια ταπα λαδιου μαγνιτικη ορε παιδια


η θα αναγκαστω να τα παραγκειλω απο e-bay και αν τα παραγκειλω ενδιαφερεται και κανενας αλλος


23085

tifoefs
04/09/2005, 12:34
Τι να του κανς βρε παλλουκαριμ ;;;

Δυσκουλο εινι να ξιβιδωνς την νταπα ;;;;

:beer: :beer: :evil:

afrotwin
04/09/2005, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
που το βρισκουμε αυτο και μια ταπα λαδιου μαγνιτικη ορε παιδια


η θα αναγκαστω να τα παραγκειλω απο e-bay και αν τα παραγκειλω ενδιαφερεται και κανενας αλλος

den mou les filarako telika esi ti exis?
gia mixani milao?
giati den leei pou8ena oti kani gia xrv750
afto pou diavases xlv750 r ine ali mixani den ine africa ine afto me ton aksona an exis ipospin sou...

ala ama kseris sigoura oti kani gia africa mod 98 8elo ke ego ena vale me parea...

afrotwin
04/09/2005, 13:14
afto ine to xlv750 r


23095

afrolykos
04/09/2005, 13:18
http://cgi.ebay.de/Olthermometer-XRV-650-XRV-750-Africa-Twin-RD-04-07_W0QQitemZ7997461699QQcategoryZ49883QQrdZ1QQcmdZViewItem


δεν πιστευω να εκανα λαθος αλλα καμια φορα επιδη κολαη το μυαλο για ελενξετο και εσυ

afrolykos
04/09/2005, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Τι να του κανς βρε παλλουκαριμ ;;;

Δυσκουλο εινι να ξιβιδωνς την νταπα ;;;;

:beer: :beer: :evil:


κοιτα να δεις πες πως την ανοιξα την ταπα

αντε εβαλα το δαχτιλακι και την πηρα την θερμοκρασια

το λαδομενο δαχτιλακι τι να το κανω μετα

ασε μην το πεις

γιατι σε αυτη την ηλικια οι ανθρωποι νοιωθουν μια περιεργη ελευθερια να κανουν πραγματα




























































αν εχουν συνοδηγο φυσικα λεμε

afrotwin
04/09/2005, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
http://cgi.ebay.de/Olthermometer-XRV-650-XRV-750-Africa-Twin-RD-04-07_W0QQitemZ7997461699QQcategoryZ49883QQrdZ1QQcmdZViewItem


δεν πιστευω να εκανα λαθος αλλα καμια φορα επιδη κολαη το μυαλο για ελενξετο και εσυ

Die Seite kann nicht aufgerufen werden

afto ti simeni den mou evgale sxetiki selida...




:eyepop:

afrolykos
04/09/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
Die Seite kann nicht aufgerufen werden

afto ti simeni den mou evgale sxetiki selida...




:eyepop:


λαθος δικο μου πηγενε στην αρχικη του ebay και πανω δεξια γωνια στην αναζητηση βαλε αυτο το νουμερο 7997461699

tifoefs
04/09/2005, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
λαθος δικο μου πηγενε στην αρχικη του ebay και πανω δεξια γωνια στην αναζητηση βαλε αυτο το νουμερο 7997461699

Δοκιμασα τη συμβουλη σου και εχωσα το δαχτυλο μου στη τρυπα με το λαδι !

Ρε αθλιεεεεεεε με εψησε και εβγαλα φουσκαλα και ξεφλουδισεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!

:eyepop: :cry: :bigcry: :cry: :cry:

Μετα για να κρυωσει το εβαλα στο δολο μιας χαδιαροκαβλιαρομουναροτσαπερδονας γειτονισσας αλλα ζεσταθηκε πιο πολυ ακομα και πρηστηκε !!!

:evil: :uplate: :uplate: :uplate:

Τελικα παραγγειλα απ' το eBay αυτο που εβγαλες στη μοστρα !!

:blush: :lol: :rotflmao:

Αν δε δουλευει θα σε βρω κι' αλλοιμονο σου !

:a023: :a023: :a023:

afrolykos
04/09/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Δοκιμασα τη συμβουλη σου και εχωσα το δαχτυλο μου στη τρυπα με το λαδι !

Ρε αθλιεεεεεεε με εψησε και εβγαλα φουσκαλα και ξεφλουδισεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!

:eyepop: :cry: :bigcry: :cry: :cry:

Μετα για να κρυωσει το εβαλα στο δολο μιας χαδιαροκαβλιαρομουναροτσαπερδονας γειτονισσας αλλα ζεσταθηκε πιο πολυ ακομα και πρηστηκε !!!

:evil: :uplate: :uplate: :uplate:

Τελικα παραγγειλα απ' το eBay αυτο που εβγαλες στη μοστρα !!

:blush: :lol: :rotflmao:

Αν δε δουλευει θα σε βρω κι' αλλοιμονο σου !

:a023: :a023: :a023:










μια μαγνητικη ταπα λαδιου σου μενει και εισαι ενταξει



μιας και εισαι μερακλης απο οτι βλεπω μπες εδω http://www.polo-motorrad.de/html/start2.html
και παρειγκειλε καταλογο διορθοση στελνει μονο γερμανια αλλα πιστευω θα βρεις τροπο να στο φερει καποιος

εχει τα παντα αναλυτικα και πολυ καλα προιοντα δοκιμασμενα


θες και κρανος νομιζω ....

tifoefs
04/09/2005, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
μια μαγνητικη ταπα λαδιου σου μενει και εισαι ενταξει



μιας και εισαι μερακλης απο οτι βλεπω μπες εδω http://www.polo-motorrad.de/html/start2.html
και παρειγκειλε καταλογο διορθοση στελνει μονο γερμανια αλλα πιστευω θα βρεις τροπο να στο φερει καποιος

εχει τα παντα αναλυτικα και πολυ καλα προιοντα δοκιμασμενα


θες και κρανος νομιζω ....

Αχ το κρανος !! Ετοιμαζομαι για ενα S1 Schuberth αλλα θελουν και 450 γιουρια για το ασπρομαυρο !
Προς το παρον μικρυνα το κεφαλι μου και χωραει στο κρανος της κορης μου.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Στη διευθυνση που λες εχει για ΑΤ εδω:

https://www3.polo-expressversand.com/shop/templates/tzlex_search.asp?t=&hersteller=Honda&hubraum=750&modell=1002598302

:beer:

afrotwin
04/09/2005, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
μια μαγνητικη ταπα λαδιου σου μενει και εισαι ενταξει



μιας και εισαι μερακλης απο οτι βλεπω μπες εδω http://www.polo-motorrad.de/html/start2.html
και παρειγκειλε καταλογο διορθοση στελνει μονο γερμανια αλλα πιστευω θα βρεις τροπο να στο φερει καποιος

εχει τα παντα αναλυτικα και πολυ καλα προιοντα δοκιμασμενα


θες και κρανος νομιζω ....

leei oti mas kani ante paragkile ke gia mena na mas er8oun pio ftina ta metaforika...

afrolykos
04/09/2005, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
leei oti mas kani ante paragkile ke gia mena na mas er8oun pio ftina ta metaforika...





θα περιμενουμε και αλλους μηπως ενδιαφερονται? εκτος οτι ψαχνο να βρω και μαγνητικη ταπα λαδιου

bartlal
05/09/2005, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
θα περιμενουμε και αλλους μηπως ενδιαφερονται? εκτος οτι ψαχνο να βρω και μαγνητικη ταπα λαδιου

an pantws kanei h arxikh tapa pou exeis valei sthn arxh tou thread gia africa RD07, 8elw kai egw, ara +1 sthn paraggelia (GIA TAPA panta milaw, mhn katalhxw me tipota allo!!!)

afrolykos
05/09/2005, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
an pantws kanei h arxikh tapa pou exeis valei sthn arxh tou thread gia africa RD07, 8elw kai egw, ara +1 sthn paraggelia (GIA TAPA panta milaw, mhn katalhxw me tipota allo!!!)

δεικτης λαδιου με θερμομετρο ειναι αυτος στην φωτο κακος εγραψα ταπα




εχουμε και λεμε ενδιαφερομενη για δεικτη
λαδιου με θερμομετρο



1 afrolykos

2 afrotwin

3 bartlal

λοιπον η καταθεση χρηματων στον iban λογαριασμο του καταστηματος που θα τα παραγκειλουμε στιχιζη γυρο στα 13 ευρο αρα εχοντας τον αριθμο iban μετα την παραγκελια πρεπει να μαζεψουμε τα λευτα και να τα καταθεση ενας απο εμας σε μια τραπεζα στον λογαριασμο του καταστηματος που θα μας εχει δοθη συν τα εξοδα αποστολης .


οποτε εχουμε και λεμε 13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ3= 87.00 δεικτες λαδιου
------------
110.00 δια 3 = 36.50 και κατι ψιλα

κανενας αλλος

africanos31
06/09/2005, 22:31
και γω θελω....Σε ποιον δινω τα λεφτα και πως?
Το κινητο μου 6945721696

bartlal
07/09/2005, 12:08
afrolyke, αν δεν εχεις κανει ακομα την παραγγελια, ανανεονουμε τη λιστα:

1 afrolykos

2 afrotwin

3 bartlal

4 africanos31

το ποσο, απο τη στιγμη που συμμετεχει και ο africanos31, (και δεν κανει κανενας απο τους υπολοιπους 3 πισω....!) παει ως εξης:


13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ4= 116.00 δεικτες λαδιου
---------------------------------------------
139.00 δια 4 = 34.75 χωρις τιποτα αλλα ψιλα! :rotflmao: :winka: :wave2:

afrolykos
07/09/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
afrolyke, αν δεν εχεις κανει ακομα την παραγγελια, ανανεονουμε τη λιστα:

1 afrolykos

2 afrotwin

3 bartlal

4 africanos31

το ποσο, απο τη στιγμη που συμμετεχει και ο africanos31, (και δεν κανει κανενας απο τους υπολοιπους 3 πισω....!) παει ως εξης:


13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ4= 116.00 δεικτες λαδιου
---------------------------------------------
139.00 δια 4 = 34.75 χωρις τιποτα αλλα ψιλα! :rotflmao: :winka: :wave2:





ο αφρικανος δεν κανη πισω και μου ειπε το πρωι μετα απο τηλεφωνο δικο μου ,οτι θα τον ενδιεφερε να φερουμε και κανα 2 κοματια να δωση σε καποια παιδια στην λεσχη .

αν ειναι να μαζευτουν τοσα κοματια θα ελεγα να περιμενουμε τον tifoefs που εχει παραγκειλη το ιδιο κοματι να μας πει ,μηπως κατι δεν του αρεσε δεν ξερω λεω τωρα, δεν ειναι και κατι που το εχουμε αμεσα αναγκη .

αλλα να μη βρισκο ταπα λαδιου μαγνιτηκη για αφρικα σε ολοκληρο ebay .

λοιπον να περιμενουμε τον tifoefs να μας πει την γνωμη του η να προχωρησουμε στην αγορα

afrolykos
07/09/2005, 17:23
ταπα λαδιου γι αλλη μηχανη βεβαια

υ.γ
μολις τωρα επεσε συρμα απο φιλο βρεθηκε μια μαγνιτικη ταπα και την χτηπησε αμεσως για παρτη μου ερχεται ιδη απο γερμανια


23321

tifoefs
07/09/2005, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
ταπα λαδιου γι αλλη μηχανη βεβαια

υ.γ
μολις τωρα επεσε συρμα απο φιλο βρεθηκε μια μαγνιτικη ταπα και την χτηπησε αμεσως για παρτη μου ερχεται ιδη απο γερμανια

Και τι κανει αυτη εκτος απο βουλωματα ;

:confused: :confused: :confused:

afrolykos
07/09/2005, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Και τι κανει αυτη εκτος απο βουλωματα ;

:confused: :confused: :confused:



ειναι η ταπα λαδιου κατω απο τον κινητηρα μονο που στο επανο μερος τις ειναι με μαγνητη και μαζευη τα ρινισμστα που διμιουργουνται απο την τριβι των μεταλων με περισοτερο βεβαια ρινισμα απο το χυτονιο του κινιτηρα και δεν τους επιτρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα στα λαδια με τις οποιες συνεπειες.

το αλλο που παραγκειλες ποτε το περνης να μας πεις αν ειναι ενταξει ως οργανο



:)

africanos31
07/09/2005, 21:15
εγω παντως αγοραζω 3 αν ειναι καλα να δωσω και στα παιδια στο κλαμπ.Οτι αποφασιστει ειμαι μεσα.....

tifoefs
07/09/2005, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
ειναι η ταπα λαδιου κατω απο τον κινητηρα μονο που στο επανο μερος τις ειναι με μαγνητη και μαζευη τα ρινισμστα που διμιουργουνται απο την τριβι των μεταλων με περισοτερο βεβαια ρινισμα απο το χυτονιο του κινιτηρα και δεν τους επιτρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα στα λαδια με τις οποιες συνεπειες.

το αλλο που παραγκειλες ποτε το περνης να μας πεις αν ειναι ενταξει ως οργανο



:)

Toxw pareggeilei alla akoma deeeeeeeeev nr8e !

gmak
08/09/2005, 18:34
θελω και εγώ 1...(ταπα με δεικτη θερμοκρασιας )πως θα κανονισουμε τις λεπτομέρειες???

afrolykos
08/09/2005, 20:37
1 afrolykos

2 afrotwin

3 bartlal

4 africanos31

5 gmak




13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ5= 145.00 δεικτες λαδιου
---------------------------------------------
168.00 δια 5 = 33.00 και κατι ψιλα


γραψε ενα τηλ να σε παρω γιατι σιχενομε να γραφω κατεβατα ολοκληρα
οτι τηλ να ειναι καρτοκινιτο σταθερο

bartlal
09/09/2005, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
1 afrolykos

2 afrotwin

3 bartlal

4 africanos31

5 gmak




13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ5= 145.00 δεικτες λαδιου
---------------------------------------------
168.00 δια 5 = 33.00 και κατι ψιλα


γραψε ενα τηλ να σε παρω γιατι σιχενομε να γραφω κατεβατα ολοκληρα
οτι τηλ να ειναι καρτοκινιτο σταθερο


διορθωση στο κειμενο: αφου ο africanos31 θελει 3 ταπες αρα εχουμε 7 κομματια:

13.00 τραπεζα
γυρο στα 10.00 ταχυδρομιο
και 29χ7= 203.00 δεικτες λαδιου
---------------------------------------------
226.00 δια 7 = 32.30 μειον κατι ψιλα... :winka: :wave2:

africanos31
09/09/2005, 21:53
οκ για 3 δεικτες λαδιου

tifoefs
10/09/2005, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Toxw pareggeilei alla akoma deeeeeeeeev nr8e !

Μου ηρθε το ΚΝ φιλτρο, 2 ACERBIS enduro καθρεφτες που ΔΕΝ μπαινουν γαμωτο 8α τους στειλω πισω !!

Η ταπα δεν ηρθε ακομα !! :evil: :smokin:

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

Και ΚΟΒΩ και το καπνισμα, στα διαλα βηχω σα γερος !!

:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :hypnotize

furious
10/09/2005, 18:35
Άμα, τελικά, βρει κανένας μαγνητική τάπα λαδιού, ας μας πει κι εμάς πού τη βρήκε.

afrolykos
10/09/2005, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Άμα, τελικά, βρει κανένας μαγνητική τάπα λαδιού, ας μας πει κι εμάς πού τη βρήκε.





αν ειναι για αφρικα γραφω πιο πανω οτι βρεθηκε 1 και ταξιδευει για ελλαδα για εμενα .

αν ειναι για αλλα μηχανακια κοιτα εδω [url]http://www.ebay.de ( 7997882825 )
και αν δεν βρεις και εκει τοτε ψαξε μεςα στο ebay με λεξεις κλειδια οπως
Magnet-Oelablass-Schraube=μαγνιτηκη ταπα λαδιου βιδωτη, και μαρκα μηχανης
π.χ Honda Africa Twin XRV


αν δεν ξερεις γερμανικα και ξερεις καποια αλλη γλωσα πηγενε στο ebay τις αντιστηχης χωρας και ψαξε π.χ ιταλια αγγλια αμερικη

η πεσμου γιατι μηχανακι προκειται να δω εγω καποια στιγμη να μην πεδευεσε αν δεν εισαι εξικιομενος με αυτο το ειδος των αγορον

afrotwin
13/09/2005, 11:59
tora ego den katalava 8a paragkili kanis ta 8ermometra i to legame gia na kanoume entiposi?:lol:

furious
13/09/2005, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
αν ειναι για αφρικα γραφω πιο πανω οτι βρεθηκε 1 και ταξιδευει για ελλαδα για εμενα .

αν ειναι για αλλα μηχανακια κοιτα εδω [url]http://www.ebay.de ( 7997882825 )
και αν δεν βρεις και εκει τοτε ψαξε μεςα στο ebay με λεξεις κλειδια οπως
Magnet-Oelablass-Schraube=μαγνιτηκη ταπα λαδιου βιδωτη, και μαρκα μηχανης
π.χ Honda Africa Twin XRV


αν δεν ξερεις γερμανικα και ξερεις καποια αλλη γλωσα πηγενε στο ebay τις αντιστηχης χωρας και ψαξε π.χ ιταλια αγγλια αμερικη

η πεσμου γιατι μηχανακι προκειται να δω εγω καποια στιγμη να μην πεδευεσε αν δεν εισαι εξικιομενος με αυτο το ειδος των αγορον

Για Africa ψάχνω κι εγώ. Καλά, θα μπω αν είναι στο ebay να βρω κι εγώ καμιά. Ευχαριστώ.

afrotwin
13/09/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Για Africa ψάχνω κι εγώ. Καλά, θα μπω αν είναι στο ebay να βρω κι εγώ καμιά. Ευχαριστώ.

ne re filarako to 8ema ine na kanoume maziki paragkelia na glitosoume eksoda apostolis
an ine na plirosis 40 tin tapa ke 40 ta eksoda
den leei...

afrolykos
13/09/2005, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
tora ego den katalava 8a paragkili kanis ta 8ermometra i to legame gia na kanoume entiposi?:lol:


νομιζω οτι ειναι πιο σοστο να περιμενουμε τις εντυποσης του tifoefs μιας και το περιμενη απο μερα σε μερα αν οχι ας αποφασισουμε .

και πιστευω πως αξιζη η προσπαθεια για μαζικες αγορες απο το να μας πιανουν τον κωλο οι εμποροι ουγκ

afrolykos
17/09/2005, 18:22
καλησπερα παρελαβα την ταπα λαδιου που μου αγορασε ενας φιλος ο οποιος εφερε και για τον εαυτο του εναν δεικτη λαδιου για την δικη του μηχανη bmw . απο εμενα ειναι πλεον ελεγμενο το εξαρτημα και ειναι ενταξη .

περιμενο απο τους υπολυπους το οκευ για να προβο στην αγορα
θα στειλο πμ στον tifoefs μηπος παρελαβε για να πη και σε σας τις εντυποσης του για να κανουμε την αγορα

[

africanos31
17/09/2005, 23:02
εγω ειμαι μεσα.....για 3 δεικτες λαδιου

tifoefs
18/09/2005, 05:08
Εμενα ακομα δεν ηρθε τιποτα !!

Βεβαια αν δεν ερθει δε πληρωνω (ειναι αντικαταβολη) αλλα παιδια ακομα 0 στο πηλικο !!!

:confused: :confused: :confused:

furious
18/09/2005, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne re filarako to 8ema ine na kanoume maziki paragkelia na glitosoume eksoda apostolis
an ine na plirosis 40 tin tapa ke 40 ta eksoda
den leei...

Για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, όπως είπα εγώ ψάχνω για μαγνητική τάπα, όχι για δείκτη λαδιού με θερμόμετρο. Είπα ότι θα βρω μόνος μου στο e-bay, γιατί εδώ απ' ότι βλέπω όλοι θέλετε το δείκτη λαδιού. Δεν είδα κανέναν άλλο ενδιαφερόμενο για μαγνητική τάπα. Αν υπάρχει κανείς ας το πει να δούμε τι θα κάνουμε και με τη μαγνητική τάπα.

tifoefs
19/09/2005, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, όπως είπα εγώ ψάχνω για μαγνητική τάπα, όχι για δείκτη λαδιού με θερμόμετρο. Είπα ότι θα βρω μόνος μου στο e-bay, γιατί εδώ απ' ότι βλέπω όλοι θέλετε το δείκτη λαδιού. Δεν είδα κανέναν άλλο ενδιαφερόμενο για μαγνητική τάπα. Αν υπάρχει κανείς ας το πει να δούμε τι θα κάνουμε και με τη μαγνητική τάπα.

Για μαγνητικη ταπα ειναι καλη ιδεα αλλα σε τι χρησιμευει ;;

:confused:

gmak
19/09/2005, 09:40
και εγώ όπως είχα πει για δείκτη θερμοκρασίας λαδιού μέσα είμαι

bartlal
19/09/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Για μαγνητικη ταπα ειναι καλη ιδεα αλλα σε τι χρησιμευει ;;

:confused:

βρε γεροξεκουτη, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: διαβασε λιγο παραπανω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
ειναι η ταπα λαδιου κατω απο τον κινητηρα μονο που στο επανο μερος τις ειναι με μαγνητη και μαζευη τα ρινισμστα που διμιουργουνται απο την τριβι των μεταλων με περισοτερο βεβαια ρινισμα απο το χυτονιο του κινιτηρα και δεν τους επιτρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα στα λαδια με τις οποιες συνεπειες.

:)

:beer: :beer: :beer: :wave2:

afrotwin
19/09/2005, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, όπως είπα εγώ ψάχνω για μαγνητική τάπα, όχι για δείκτη λαδιού με θερμόμετρο. Είπα ότι θα βρω μόνος μου στο e-bay, γιατί εδώ απ' ότι βλέπω όλοι θέλετε το δείκτη λαδιού. Δεν είδα κανέναν άλλο ενδιαφερόμενο για μαγνητική τάπα. Αν υπάρχει κανείς ας το πει να δούμε τι θα κάνουμε και με τη μαγνητική τάπα.

kita ama ine orea ke vganis gkomena opos ke me ton dikti ladiou na to paragkiloume...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
19/09/2005, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
βρε γεροξεκουτη, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: διαβασε λιγο παραπανω:



:beer: :beer: :beer: :wave2:

Μαστα !! ΟΚ ΟΚ ΟΚ !!

Περναω μια περιεργη φαση στη ζωη μου . . .

:rolleyes: :look:

bartlal
20/09/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μαστα !! ΟΚ ΟΚ ΟΚ !!

Περναω μια περιεργη φαση στη ζωη μου . . .

:rolleyes: :look:



πετα-χαρισε ΟΤΙ καινουργιο μπηκε στη ζωη σου και μεινε με τα παλια. ετσι, θα στρωσεις! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrolykos
26/09/2005, 21:04
κοιμηθηκαμε η μου φενεται

tifoefs
26/09/2005, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
κοιμηθηκαμε η μου φενεται

Εγω ακυρωσα τη παραγγελια μια και ο τυπος δεν εστελνε το κομματι με πληρωμη στη παραδοση . . .

Ηθελε τα φραγκα πρωτα και μετα να το στειλει . . .

Υποπτευομαι οτι ειναι απλως μεταπωλητης και οχι καποιο μαγαζι η καποιος που εχει αποθηκη με ανταλλακτικα.

Δηλαδη παιρνει τα λεφτα κραταει το κερδος και στελνει το αντικειμενο αφου πρωτα παει και το αγοραζει απο καποιο μαγαζι φθηνοτερα.

:evil: :evil: :smokin: :smokin:

Krokodilos001
26/09/2005, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
πετα-χαρισε ΟΤΙ καινουργιο μπηκε στη ζωη σου και μεινε με τα παλια. ετσι, θα στρωσεις! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


yes yes


ke to telefteo sou apoxtima peta to se emena

:beer:

Krokodilos001
26/09/2005, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εγω ακυρωσα τη παραγγελια μια και ο τυπος δεν εστελνε το κομματι με πληρωμη στη παραδοση . . .

Ηθελε τα φραγκα πρωτα και μετα να το στειλει . . .

Υποπτευομαι οτι ειναι απλως μεταπωλητης και οχι καποιο μαγαζι η καποιος που εχει αποθηκη με ανταλλακτικα.

Δηλαδη παιρνει τα λεφτα κραταει το κερδος και στελνει το αντικειμενο αφου πρωτα παει και το αγοραζει απο καποιο μαγαζι φθηνοτερα.

:evil: :evil: :smokin: :smokin:

sta ebay katastimata prota plironis meso trapezis ke metta paralambanis to empoprebma.
Meso ebay-apo te episima ebay shop alla ke apo idiotes eisai eksafalismenos.

Mporis akoma ke na elenxis to deikti katalilotitas i deikti empistosinis tou kathe politi.

No worrys.


:beer:

Kala psonia, an ke prosopika to brisko to thermometro ladio malon axristo.

tifoefs
26/09/2005, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
yes yes


ke to telefteo sou apoxtima peta to se emena

:beer:

Λες να σε κανω ευτυχισμενο και να το δωσω σε σενα ;

:confused: :confused: :confused:

afrolykos
27/09/2005, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εγω ακυρωσα τη παραγγελια μια και ο τυπος δεν εστελνε το κομματι με πληρωμη στη παραδοση . . .

Ηθελε τα φραγκα πρωτα και μετα να το στειλει . . .

Υποπτευομαι οτι ειναι απλως μεταπωλητης και οχι καποιο μαγαζι η καποιος που εχει αποθηκη με ανταλλακτικα.

Δηλαδη παιρνει τα λεφτα κραταει το κερδος και στελνει το αντικειμενο αφου πρωτα παει και το αγοραζει απο καποιο μαγαζι φθηνοτερα.

:evil: :evil: :smokin: :smokin:



μετα απο αυτο δεν περιμενουμε κανεναν αλλον και παραγκελνουμε ευχαριστο tifoefs για την υπομονη σου .


ξαναφτιαχνο καρτελα για παραγκελια με κοματια που θελει ο καθενας οποιος θελει συμπληρονη


1 afrolykos

3 africanos31




τις τιμες τις ξερουμε μην τις ξαναγραφω

tifoefs
27/09/2005, 19:00
Παραγγειλα τη μαγνητικη βιδα απο τον αλλο Γερμανο και ειπανε την στελνουν σε 5 μερες !

Για να δουμε αν θαρθει !!


24871

afrolykos
27/09/2005, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Παραγγειλα τη μαγνητικη βιδα απο τον αλλο Γερμανο και ειπανε την στελνουν σε 5 μερες !

Για να δουμε αν θαρθει !!


εγω την παρελαβα πολυ γρηγορα παντως



υ.γ για οποιον εχει καποιον γνοστο του στην γερμανια ασ του ανοιξη λογαριασμο εδω netbank.de και ασ πληρωνη μετα μεσω αυτου σε ολο τον κοσμο .


ουτε πιστοτικες ουτε αντικαταβολη υοτε βαλερ τραπεζων φτανει να εχεις καταθεση χρηματα

η συγκσκριμενη τραπεζα ειναι μονο ηλεκτρονικη και την χρισημοποιο για τις αγορεσ μου πολυ καιρο

africanos31
28/09/2005, 20:14
Mesa για 3 δεικτες λαδιου(δεν πιστευω να μην ειναι ακριβης η ενδειξη?? η μαμισια δειχνει και λιγα γραμμαρια αποκλιση)πες μου μονο που θα βαλω τα λεφτα και χρειαζεσαι και διευθυνση η μολις φτασουν θα ριξεις σημα?

afrolykos
28/09/2005, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
Mesa για 3 δεικτες λαδιου(δεν πιστευω να μην ειναι ακριβης η ενδειξη?? η μαμισια δειχνει και λιγα γραμμαρια αποκλιση)πες μου μονο που θα βαλω τα λεφτα και χρειαζεσαι και διευθυνση η μολις φτασουν θα ριξεις σημα?


η παραγκελια μπορει να ειναι μια για οσα κοματια θελουμε για να εχουμε κερδος απο τραπεζες και ταχυδρομειο .

αφου παραλαβω θα τα πουμε πως θα τα μοιρασουμε .

για τα λευτα θα βρεθουμε οσοι ειμαστε κοντα και θα τα πουμε στο κατω κατω βρισκομαστε σε ενα ιντερνετ καφε και κανω την μεταφορα στο ονομα του πωλητη επιτοπου και μου δινεται ο καθενας το μεριδιο του .

η κατι αλλο θα δουμε μου τα βαζεται και στην τραπεζα και τα μεταβιβαζω εγω απο το σπιτη μου .

ασ επιβεβεωσουν και οι αλλοι για τα κοματια και τα λεμε

Υ.Γ λες να τους στειλο κανα ΠΜ

tifoefs
29/09/2005, 17:31
Μου ηρθε η μαγνητικη ταπα !!

Ρε σεις μαστορια που στην ευχη μπαινει ;;;

Με φαινεται πολυ μικρη για να τη βαλω κατω απο το καρτερ, λετε να μπαινει ;;;


(μη πειτε εκει που ξερεις θα εχουμε αιματα )
(μη πειτε εκει που δε ξερεις παλι αιματα θα εχουμε)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrolykos
29/09/2005, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μου ηρθε η μαγνητικη ταπα !!

Ρε σεις μαστορια που στην ευχη μπαινει ;;;

Με φαινεται πολυ μικρη για να τη βαλω κατω απο το καρτερ, λετε να μπαινει ;;;


(μη πειτε εκει που ξερεις θα εχουμε αιματα )
(μη πειτε εκει που δε ξερεις παλι αιματα θα εχουμε)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




οταν αλλαξης λαδια βαλτην εκει που


























































πρεπει:smilea:

tifoefs
29/09/2005, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
οταν αλλαξης λαδια βαλτην εκει που



πρεπει:smilea:

Μαστα κυρ μαστορα !!

Κατσε να σκεφτω που πρεπει ....

Σε 3000 χλμ . . . .

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrolykos
30/09/2005, 06:52
μετα απο αυτο δεν περιμενουμε κανεναν αλλον και παραγκελνουμε


ξαναφτιαχνο καρτελα για παραγκελια με κοματια που θελει ο καθενας


1 afrolykos

3 africanos31

1 gmak

1 afrotwin

συνολο 6 τεμαχια χ 29,95=177.00 +13 τραπεζα
+10.00 ταχυδρομιο

200.00 δια 6 = 33.50 περιπου

λοιπον κανω την παραγγελια σημερα το βραδυ μαλλον μολις γυρισω απο την δουλεια

για τα λευτα θα τα βρουμε

αν υπαρχει μεχρι το βραδυ ακυρωση η προσθεση πμ



:)

africanos31
03/10/2005, 23:24
ok στειλε μηνυμα......

afrolykos
07/10/2005, 18:41
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
[B]μετα απο αυτο δεν περιμενουμε κανεναν αλλον και παραγκελνουμε


ξαναφτιαχνο καρτελα για παραγκελια με κοματια που θελει ο καθενας


1 afrolykos

3 africanos31

1 gmak

1 afrotwin

συνολο 6 τεμαχια χ 29,95=177.00 +13 τραπεζα
+10.00 ταχυδρομιο

200.00 δια 6 = 33.50 περιπου

λοιπον κανω την παραγγελια σημερα το βραδυ μαλλον μολις γυρισω απο την δουλεια

για τα λευτα θα τα βρουμε

αν υπαρχει μεχρι το βραδυ ακυρωση η προσθεση πμ



παραγκελια οκ ταξιδευη για ελλαδα

tifoefs
27/10/2005, 02:48
Μαγκες εβαλα τη μαγνητικη ταπα !!!

Λοιπον εβγαλα τα καλοκαιρινα λαδακια της BEL-RAY 20-50 !!

Εβαλα φρεσκα και εκανα 50 χλμ και τα ξανα-αλλαξα για να δω τη μπιχλα μαζεψε η ταπα !!!

Λοιπον μαζεψε γρεζια τοσα οσα μιση γοπα τσιγαρου !!!!!!!!!!!!!!

Εβγαλα τα λαδια και ξαναβαλα ΒΕL-RΑΥ 10-40 και ενα καινουργιο φιλτρο γιατι επιασε χειμωνας και το σασμαν της ειναι τωρα σαν βουτυρο ..................


Αυτες οι πρωτες εντυπωσεις ......................και η Αφρικα μου με 85000 χλμ στο κοντερ μου φαινεται θα κανει αλλα τοσα πριν παει για αλλαγες μηχανικες !!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

afrolykos
28/10/2005, 11:43
ειδες δουλεια που κανει
και αξια μηδαμινη δεν θα επρεπε να τα ειχαν στον στανταρ εξοπλισμο μερικα πραγματα

tifoefs
29/10/2005, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
ειδες δουλεια που κανει
και αξια μηδαμινη δεν θα επρεπε να τα ειχαν στον στανταρ εξοπλισμο μερικα πραγματα

Ελα ντε !! Ποσο λες ν' ανεβαζε το κοστος ;;

Αλλα μαλλον θα κατεβαζε συντηρησεις οποταν κατι ξερανε .............................

Ειναι και τα ανταλλακτικα που βγαζουν τα κερδη οχι μονο οι μηχανες σαν συνολα !!

:smilea:

gmak
01/11/2005, 13:57
akyro

afrolykos
02/11/2005, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
akyro

τι ενοεις με το ακυρο για τον δεικτη λαδιου η εκανες λαθος ποστ

jinks
02/11/2005, 08:17
ρε παλικαρια σορυ που εμφανιζομαι ξαφνικα αλλα φαινεται πραγματικα ενδιαφερον.αν καταλαβα καλα αυτο το πραγμα μπαινει αντι της ταπας λαδιου, ειναι μαγνητικο και η προεκταση αναλαμβανει να μαζεψει τα ρινισματα!!σωστα!επισης μετρα θερμοκρασια λαδιου σωστα.!την παλια ταπα την καταργεις ή αυτο το βαζεις που και που μετα (ή πριν) απο καθε αλλαγη?

ή απλα εχει οδηγιες στο σιτε και απλα σας πρηζω?!!!
το πολο σιτε κτλ δεν δουλευει?

εχει κανεις φωτο φορεμενο στην μηχανη του!!

tifoefs
02/11/2005, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
ρε παλικαρια σορυ που εμφανιζομαι ξαφνικα αλλα φαινεται πραγματικα ενδιαφερον.αν καταλαβα καλα αυτο το πραγμα μπαινει αντι της ταπας λαδιου, ειναι μαγνητικο και η προεκταση αναλαμβανει να μαζεψει τα ρινισματα!!σωστα!επισης μετρα θερμοκρασια λαδιου σωστα.!την παλια ταπα την καταργεις ή αυτο το βαζεις που και που μετα (ή πριν) απο καθε αλλαγη?

ή απλα εχει οδηγιες στο σιτε και απλα σας πρηζω?!!!
το πολο σιτε κτλ δεν δουλευει?

εχει κανεις φωτο φορεμενο στην μηχανη του!!

Δε μετραει θερμοκρασια αυτη !

Απλως βγαζεις την παληα και βαζεις αυτην ................

Αυτο ειναι ολο. Η διαφορα με την παληα ειναι οτι εχει μαγνητη και χρειαζεσαι αλεν κλειδι για να την σφιξεις .

afrotwin
02/11/2005, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Δε μετραει θερμοκρασια αυτη !

Απλως βγαζεις την παληα και βαζεις αυτην ................

Αυτο ειναι ολο. Η διαφορα με την παληα ειναι οτι εχει μαγνητη και χρειαζεσαι αλεν κλειδι για να την σφιξεις .

re tifona i tapa exi 9 euro ok?
ta eksoda metaforas poso ine kseris?
diladi an ine 40 euro ta eksoda den simferi paragkelia gia mia na organo8oume ama ine...

Stergios69
02/11/2005, 10:25
Για την μαγνητική τάπα ενδιαφέρομαι και εγώ...

afrotwin
02/11/2005, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Για την μαγνητική τάπα ενδιαφέρομαι και εγώ...

ok boy epikinonise me tin eteria ke gine antiprosopos promi8eftis eki stin saloniki exi gia pola montela den ine mono gia africa
8a 8isavrisis

hector
02/11/2005, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Δε μετραει θερμοκρασια αυτη !

Απλως βγαζεις την παληα και βαζεις αυτην ................

Αυτο ειναι ολο. Η διαφορα με την παληα ειναι οτι εχει μαγνητη και χρειαζεσαι αλεν κλειδι για να την σφιξεις .

καλημερα tifoefs, τελικα η ταπα κανει καλη δουλεια οπως λες.
μπορεις να μας πεις ποιας εταιρειας ειναι, μηπως υπαρχουν και στην ελλαδα, και μπορεσουμε να τις βρουμε πιο ευκολα!
ευχαριστω....

gmak
02/11/2005, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
τι ενοεις με το ακυρο για τον δεικτη λαδιου η εκανες λαθος ποστ
οχι οχι..εκανα λαθος ποστ....αλοιμονο με ενα ακυρο να ακυρωνα την παραγγελια

gmak
02/11/2005, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re tifona i tapa exi 9 euro ok?
ta eksoda metaforas poso ine kseris?
diladi an ine 40 euro ta eksoda den simferi paragkelia gia mia na organo8oume ama ine...

στο "ακυρο" ποστ που εκανα ρωτουσα τον τιφοζ που το βρήκε..βρηκα το λινκ και τα παράγγειλα..μέσω alphaphone ολα μαζι κόστισαν 9.95 ευρω.

Stergios69
02/11/2005, 12:44
9,95 μαζί με ταχυδρομικά;
Αν είναι έτσι γιατί δεν ξεκινάμε group buy?
Πάντως από βδομάδα μάλλον θα παραγγείλω και εγώ.

gmak
02/11/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
9,95 μαζί με ταχυδρομικά;
Αν είναι έτσι γιατί δεν ξεκινάμε group buy?
Πάντως από βδομάδα μάλλον θα παραγγείλω και εγώ.

9.95 με τα ταχυδρομικα..10.32 με τα εξοδα τραπεζης alpha phone.

επισυναπτω το email μου στειλανε..εχω κοψει βεβαια το μισο για λογους κατανοητους

jinks
02/11/2005, 14:27
αφου δεν μετρα θερμοκρασια αυτα τι ειναι για την πιεση λαδιου? φαινεται επισης οτι η ταπα εχει πασα για να βιδωνει κανονικα. ειναι ετσι ή μιλαμε για αλλο πραγμα?
ερωτηση: το βαζεις και το αφηνεις ή το βαζεις για λιγο μεχρι να μαζεψει οτι μαζευει?????


κατανοηση χρειαζεται


27285

hector
02/11/2005, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
9,95 μαζί με ταχυδρομικά;
Αν είναι έτσι γιατί δεν ξεκινάμε group buy?
Πάντως από βδομάδα μάλλον θα παραγγείλω και εγώ.
stergio an oi times einai ontos aftes eimai kai ego mesa gia group buy. tha sou steilo pm me ta aparetita gia na milisoume an thes gia paragellia....

africanos31
02/11/2005, 16:36
Και γω μεσα αλλα θελω 3-4 ταπες και για φιλους.Αν ειναι στειλε πμ να κανονισοθμε για τα λεφτα

afrolykos
02/11/2005, 20:11
σημερα εφτασαν οι δεικτες λαδιου με το ταχυδρομειο παω να τους παραλαβω το πρωι

ακουω προτασης πως θα βρεθουμε καθοτι καθημερηνες πνιγομε στη δουλεια αν και υποσχεθηκα να κατεβω δελεαρ δευτερα αλλα αργα κατα τις 10,30 με 11,00 για πιο νωρις δεν ειμαι σιγουρος


gmak με σενα τι θα γινη πως θα στο δωσο το κοματι κατεβαινη κανενας δικος σου αθηνα για καμια αλλη δουλεια να το παραλαβη και αυτο η θα περιμενης να κανω καμια βολτα πατρα

Stergios69
02/11/2005, 20:26
Λοιπόν, ξεκινάω νέο thread για τις τάπες και όποιος θέλει βάζει το όνομά του και ποσότητα και οργανωνόμαστε...

Stergios69
02/11/2005, 21:02
Ρε συ tifoefs, μήπως έχεις το λινκ για την τάπα γιατί κατάφερα να το χάσω?

gmak
02/11/2005, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
σημερα εφτασαν οι δεικτες λαδιου με το ταχυδρομειο παω να τους παραλαβω το πρωι

ακουω προτασης πως θα βρεθουμε καθοτι καθημερηνες πνιγομε στη δουλεια αν και υποσχεθηκα να κατεβω δελεαρ δευτερα αλλα αργα κατα τις 10,30 με 11,00 για πιο νωρις δεν ειμαι σιγουρος


gmak με σενα τι θα γινη πως θα στο δωσο το κοματι κατεβαινη κανενας δικος σου αθηνα για καμια αλλη δουλεια να το παραλαβη και αυτο η θα περιμενης να κανω καμια βολτα πατρα

Φιλε μου θα σε πειραζε να μου το στειλεις αντικαταβολή και τα έξοδα δικά μου??είναι ένας τρόπος κιόλας να σε πληρώσω..ελτα ή courier...αν δεν εχεις πρόβλημα απαντησε μου να σου δώσω λεπτομέρειες διεύθυνσης..

afrolykos
02/11/2005, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
Φιλε μου θα σε πειραζε να μου το στειλεις αντικαταβολή και τα έξοδα δικά μου??είναι ένας τρόπος κιόλας να σε πληρώσω..ελτα ή courier...αν δεν εχεις πρόβλημα απαντησε μου να σου δώσω λεπτομέρειες διεύθυνσης..

ok steile pm

afrolykos
02/11/2005, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Ρε συ tifoefs, μήπως έχεις το λινκ για την τάπα γιατί κατάφερα να το χάσω?

πηγενε www.ebay.de και γραψε στην αναζητηση Magnet-Oelablass

tifoefs
02/11/2005, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Ρε συ tifoefs, μήπως έχεις το λινκ για την τάπα γιατί κατάφερα να το χάσω?


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14492

Εδω το εβαλα !!

:D

mixanobio$
28/11/2005, 12:15
8elw k egw thermometer OIL gia to africa mou!!!!!!!!!!!

Paidia to AFRICA den xreiazetai 8ermometro ladiou alla ok... EGW NA MHN EXW???????????

8a ginei kamia nea paraggelia? EIMAI MESA!