PDA

View Full Version : trackbike και αλλα πολλα εμπριμε.



slipper
20/11/2011, 22:22
μπραβο παιδια
να περνατε παντα πολυ καλα σε ολα τα τρακ ντει που ακολουθητε:beer:
καλη παρεα και παντου :beer:













*αλλα ενα μου κανει μεγαλη εντυπωση
που ατομα της διοργανοσης εγραψαν ξαφνικα στο φορουμ μας
στερεψαν οι συμετοχες και ξαμολυθηκατε για νεο αιμα....?
τοσο καιρο δεν γραφατε στο φορουμ μας γιατι το βλεπατε γ και απαξιοτικα...?
ο κοσμος βλεπει δεν κοιμαται....νιαου γατακια


:a52:

ninja9r
20/11/2011, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper

*αλλα ενα μου κανει μεγαλη εντυπωση
που ατομα της διοργανοσης εγραψαν ξαφνικα στο φορουμ μας
.....................................................................
τοσο καιρο δεν γραφατε στο φορουμ μας γιατι το βλεπατε γ και απαξιοτικα...?

:a52:

Επειδή "άτομο της διοργάνωσης" από όσα είδα να γράφουν εδώ είμαι μόνον εγώ, ας πω κατ΄αρχήν το εξής: Είμαι εγγεγραμμένος στο moto.gr από το 2002, αλλά κάνω σπανιότατες εμφανίσεις - σε αυτό έχεις ένα δίκιο. Δεν θα προσπαθήσω να δικαιολογηθώ ιδιαίτερα, παρά μόνο να πω ότι και στο Βikenet, από το οποίο "ξεπήδηξε" το Τrackbike (στην αρχή ως Ανεμος - Bikenet trackdays), είμαι ακριβοθώρητος και η συμμετοχή μου περιορίζεται αποκλειστικά σχεδόν στις συζητήσεις που έχουν να κάνουν με τα Trackdays που διοργανώνουμε. Η γενικά ισχνή συμμετοχή μου στα μοτοσυκλετιστικά forum οφείλεται στον ανύπαρκτο ελεύθερο χρόνο. Απαξιωτικά δεν βλέπω κανέναν.

Ο λόγος που με προσέλκυσε αυτήν την φορά στο Moto.gr ήταν ότι κάποιο παιδί που γράφει και εδώ, ανέφερε στο αντίστοιχο θέμα του Bikenet την συζήτηση που γίνεται εδώ. Μπήκα, διάβασα, έγραψα. Ελπίζω να σε κάλυψα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper

..........................................................................
στερεψαν οι συμετοχες και ξαμολυθηκατε για νεο αιμα....?
..................................................................................................
ο κοσμος βλεπει δεν κοιμαται....νιαου γατακια

:a52:

Ενα γεγονός που απαντάει και στις δύο παραπάνω παρατηρήσεις σου, είναι ότι εν έτη 2011, μέσα στην σημερινή οικονομική πραγματικότητα και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια εκ μέρους μας, τα trackday που διοργανώνουμε σημείωσαν ρεκόρ συμμετοχών.

Τα γατάκια σε χαιρετούν :beer:


240340

McTalas
20/11/2011, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper
...
φιλαρακι δε μιλας ομορφα και στην τελικη ας μην γραφουν ποτε εσενα τι σε κοφτει??

PR στο φορουμ σε βαλανε???

η μπας και εχεις παρει και εσει απο αυτες τις μετοχες που κυκλοφοραγανε...???

ΟΚΤΑΝΙΟ
21/11/2011, 09:31
Mελος απο γειτονικο φορουμ εγραψε το παρακατω


γράψτε ρε σεις τίποτα.
βάΝετε καμιά φωτογραφία λέμεεεεεεεε :bb:
(επιτρέπεται στο moto gr να έχουνε γράψει περισσότερες σελίδες για το εβέντ?) :g:

και βρηκα την ευκαιρια να πω ενα απλο "τζα" . Το οτι δε μπαινω καθε μερα αυτο οφειλεται καθαρα σε ελλειψη χρονου (μπαινω μονο στο γειτονικο φορουμ, ουτε φεισμπουκ, ουτε τουιτερ ουτε γιουπορν κτλ κτλ)

Βεβαια, ευτυχως που ο φιλος καταλαβε τη "πουστια" μου. Ναι, το παραδεχομαι.... ειχα κανει εγγραφη 6 χρονια πριν, για να κανω τωρα διαφημηση τα trackdays του trackbike.gr

Του ποιου?

ΤΟΥ TRACKBIKE.GRRRRRRRRRRRRRRRR


Αμ ο αλλος ο πρασινογαμοσαυρος? Απο το 2002 το ειχε προβλεψει. Τι νοστραδαμος και μαλακιες λεμε τωρα.... Το τυπος ειναι πολυ μπροστα


Α, μη το ξεχασω..... trackbike.gr με www μπροστα :lol: Τι σκατα διαφημηση κανουμε? Ακαιπουσαι, με καθε νεα συμμετοχη εγω παιρνω 254,12 ευρω.

Τωρα που ξεσκεπαστηκε το κυκλωμα μπορεις να κοιμασαι ησυχος τα βραδυα :wave2:



Αληθεια, τα γατακια ειναι περσιας? :rotflmao:

TROOPER
21/11/2011, 09:57
αντε να γραψω και εγω 2 πραματα.

ισως και να υπαρχουν παραφωνιες στο τρακμπαικ.κανεις δεν ειναι τελειος.αν κατι με χαλαει το λεω στους υπευθυνους προσωπο με προσωπο.μου απαντανε και αναλογα κανω.αν μου κανει συμμετεχω.αν με χαλαει δεν συμμετεχω.
αν παλι θεωρω οτι υπαρχει κατι μεμπτο που πρεπει να το μαθει η μοτοσυκλετιστικη κοινοτητα (π.χ. ειναι επικινδυνο γιατι δεν εχει ασθενοφορο στην πιστα) θα βγω και θα πω οτι ''παιδια το ταδε ιβεντ ειναι επικινδυνο γιατι δεν εχει σθενοφορο με αποτελεσμα να........''

το να βγαινω ομως και να λεω οτι ''μαλλον βγηκατε παγανια για να μαζεψετε πελατες γατακια'' το μονο που δειχνει σλιπερ ειναι εμπαθεια.και θα σου την δικαιολογουσαμε αν υπηρχε ενας λογος που να μας ενδιαφερει (και οχι κατι προσωπικο).υπαρχει?ειναι κατι που πρεπει να μαθουμε?η απλως σταζεις χολη χωρις λογο?

απλα αποριες εκφραζω γιατι δεν μπορω να καταλαβω την επιθεση σου και μιλαω παντελονατα!!!

αν λοιπον υπαρχει κατι που πρεπει να ξερουμε,ειμαστε ολο αυτια.αν παλι οχι,η συγγνωμη σου γινεται δεκτη και θεωρω αντρικιο το να παραδεχεται κανεις το λαθος του.

αυτα απο μενα.παρακαλω συνεχιστε.

sniper
21/11/2011, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper
... στο φορουμ μας
...

Γνωριζόμαστε από παλιά; :confused:

Για τα υπόλοιπα.. θες να πας, πας. Δεν θες, δεν πας..

Σαν τα φόρα είναι.. γράφεις ή δεν γράφεις...

Τα υπόλοιπα "εμένα γιατί δεν με παίζετε" ακούγονται κάπως..

chillipf
23/11/2011, 13:34
"γράψτε ρε σεις τίποτα.

βάΝετε καμιά φωτογραφία λέμεεεεεεεε :bb:


(επιτρέπεται στο moto gr να έχουνε γράψει περισσότερες σελίδες για το εβέντ?)"



Ε λοιπόν, ναι, εγώ ήμΑνε η πέτρα του σκανδάλου.
έγραψα τα παραπάνω στο bikenet, σε στύλ πλάκας, (για όσους δε μπορούν να το αντιληφθούν).

είδα στο μοτό ότι ως την ώρα εκείνη είχαν γραφτεί περισσότερες σελίδες απ' ότι στο μπάϊκνετ, & είπα να τσιγκλίσω λίγο τους συμμετέχοντες να βάλουν καμιά ανταπόκριση και καμιά φωτό για να γουστάρουμε κι εμείς που δεν μπορέσαμε αυτή τη φορά.

το ότι θα δημιουργούσα θέμα δεν το περίμενα ειλικρινά.

σόρρυ πάντως

chr1s_86
23/11/2011, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από chillipf

το ότι θα δημιουργούσα θέμα δεν το περίμενα ειλικρινά.

σόρρυ πάντως


Δεν δημιούργησες κανένα θέμα... :beer:


το θέμα φαίνεται ότι το έχει ο "slipper" και μόνον....

blackbusa
23/11/2011, 14:57
the masturbation goes cloud....

7gibernau
23/11/2011, 15:04
http://www.youtube.com/watch?v=4VX6gMudhCU

http://www.youtube.com/watch?v=rhCM88LhoW0&feature=PlayList&p=1BCFE118D28E1CC2&playnext=1&playnext_from=PL&index=45

nello specchio questa sera ho scoperto un altro volto la mia anima è più vera della maschera che porto finalmente te lo dico con la mia disperazione caro mio peggior nemico travestito da santone VAFFANCULOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO_OOOOOOOO!!!!!

byron
24/11/2011, 08:57
Καλά σας λέει γατάκια...που αφήνετε την κάθε μαλακία και προσβολή προς τα μέλη του moto.gr και των παιδιών του bikenet να ανεβαίνει στο forum εις το όνομα της «ελεύθερης έκφρασης».


:a06:

sniper
24/11/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Καλά σας λέει γατάκια...που αφήνετε την κάθε μαλακία και προσβολή προς τα μέλη του moto.gr και των παιδιών του bikenet να ανεβαίνει στο forum εις το όνομα της «ελεύθερης έκφρασης».


:a06:

Are you talking to me?

:smokin:

PS: Δεν χρειάζεται υπεράσπιση ή προστασία η αξιοπρέπεια των παιδιών εδώ ή στο bikenet. Είναι αρκετή και αντέχει στην χολή του κάθε πικραμένου..

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/11/2011, 09:46
Ε λοιπόν, ναι, εγώ ήμΑνε η πέτρα του σκανδάλου.


Παλιοπαιδο.... :mad:




έγραψα τα παραπάνω στο bikenet, σε στύλ πλάκας, (για όσους δε μπορούν να το αντιληφθούν).


πιστευω, ολοι το καταλαβαμε οτι το εγραψες με χιουμοριστικη διαθεση ;)




είδα στο μοτό ότι ως την ώρα εκείνη είχαν γραφτεί περισσότερες σελίδες απ' ότι στο μπάϊκνετ, & είπα να τσιγκλίσω λίγο τους συμμετέχοντες να βάλουν καμιά ανταπόκριση και καμιά φωτό για να γουστάρουμε κι εμείς που δεν μπορέσαμε αυτή τη φορά.
το ότι θα δημιουργούσα θέμα δεν το περίμενα ειλικρινά.


Κατα πρωτον, η πιστα δε παει πουθενα. (ισως η ασφαλτος :lol: ) Οποτε, να σκεφτεσαι την επομενη φορα :beer: που θα ανεβεις. (εδω εμεις φευγαμε Δευτερα πρωι και αρχισαμε να μετραμε μερες για το επομενο :rotflmao: )

Κατα δευτερον, εσυ δε δημιουργησες κα-νε-να θεμα. Απεναντιας, καλα εκανες και το αναφερες. Ευκαιρια ηταν (για μενα τουλαχιστο) να πω μια καλημερα με τα παιδια που βλεπω πανω στις ΣεRRες και γραφουν εδω.
Ευκαιρια ηταν να δουμε και μερικες φωτο απο αλλα παιδια γιατι εμεις που δε βγαλαμε περιμενουμε τον Κουριδη

:wave2:

byron
24/11/2011, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Are you talking to me?

:smokin:

PS: Δεν χρειάζεται υπεράσπιση ή προστασία η αξιοπρέπεια των παιδιών εδώ ή στο bikenet. Είναι αρκετή και αντέχει στην χολή του κάθε πικραμένου..

Η χολή του κάθε πικραμένου έχει κουράσει ρε μαν. Τη μία βγαίνει χολή επειδή δεν παίρνει sms, την άλλη επειδή δεν γουστάρει να παίρνουν οι άλλοι sms, την παράλλη επειδή γράφουν εδώ τα παιδιά του bikenet και πάει λέγοντας.
Και η πλάκα είναι οτι η χολή βγαίνει από κάποιον που ούτε πηγαίνει ούτε θέλει να πάει στα trackbike.

Οπότε ποιός ο λόγος να διαβάζουμε τη μιζέρια μου λες?

DimChios
24/11/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Η χολή του κάθε πικραμένου έχει κουράσει ρε μαν. Τη μία βγαίνει χολή επειδή δεν παίρνει sms, την άλλη επειδή δεν γουστάρει να παίρνουν οι άλλοι sms, την παράλλη επειδή γράφουν εδώ τα παιδιά του bikenet και πάει λέγοντας.
Και η πλάκα είναι οτι η χολή βγαίνει από κάποιον που ούτε πηγαίνει ούτε θέλει να πάει στα trackbike.

Οπότε ποιός ο λόγος να διαβάζουμε τη μιζέρια μου λες?


BYRON FOR ADMIN!

:smokin:

byron
24/11/2011, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
BYRON FOR ADMIN!

:smokin:

Τι υπογραφή είναι αυτή ρε μλκ? :bawl: :bawl:

Εχετλαίος
24/11/2011, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Τι υπογραφή είναι αυτή ρε μλκ? :bawl: :bawl:

του κ*λου

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/11/2011, 10:26
Τι υπογραφή είναι αυτή ρε μλκ? :bawl: :bawl:


Θεοοοοοος
:rotflmao:

DimChios
24/11/2011, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Τι υπογραφή είναι αυτή ρε μλκ? :bawl: :bawl:


:blush:

να...ξερεις... εγω... δηλαδη... παθος...

:smokin:

sniper
24/11/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Τι υπογραφή είναι αυτή ρε μλκ? :bawl: :bawl:

Του λείπει ο δικός του

:smokin:

DimChios
24/11/2011, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Του λείπει ο δικός του

:smokin:



.


240520

byron
24/11/2011, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Του λείπει ο δικός του

:smokin:


αχχαχχαααχχχαχχχχαααααχχχ

πνίγηκα ρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
24/11/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
αχχαχχαααχχχαχχχχαααααχχχ

πνίγηκα ρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


θα φας καμμια βασιλικιά κι εσυ ε!

:evil:























:bawl: :bawl: σταδιαλαμεβρηκατεμικροκαιμεπειραζετε :bawl: :bawl:

Cpt. Haddock
24/11/2011, 11:54
Πάλι για τα οπίσθια του μητσου συζητάμε; :a27:

DimChios
24/11/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάλι για τα οπίσθια του μητσου συζητάμε; :a27:


7,4 αποδοση ειχα δωσει και επεσα μεσα!!! :a30: :a30:


πολυ προβλεψιμος εχεις γινει! :smokin:

TROOPER
24/11/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Η χολή του κάθε πικραμένου έχει κουράσει ρε μαν. Τη μία βγαίνει χολή επειδή δεν παίρνει sms, την άλλη επειδή δεν γουστάρει να παίρνουν οι άλλοι sms, την παράλλη επειδή γράφουν εδώ τα παιδιά του bikenet και πάει λέγοντας.
Και η πλάκα είναι οτι η χολή βγαίνει από κάποιον που ούτε πηγαίνει ούτε θέλει να πάει στα trackbike.

Οπότε ποιός ο λόγος να διαβάζουμε τη μιζέρια μου λες?

εδω ρε βυρωνακο διαβαζουμε αλλα κι αλλα...

οχι οτι εχεις αδικο.ισα-ισα αλλα να...ειπα να να δωσω ενα βημα σε καποιον που ΙΣΩΣ να ειχα κατι να πει.

οπως και να χει η τροπη που πηρε το θρεντ ειναι ουτως η αλλως ακρως ενδιαφερουσα :winka: :lol:

:wave2:

Εχετλαίος
24/11/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάλι για τα οπίσθια του μητσου συζητάμε;

νΟ ΠΙΚσ ?
:confused:

TROOPER
24/11/2011, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
...........

Κατα δευτερον, εσυ δε δημιουργησες κα-νε-να θεμα. Απεναντιας, καλα εκανες και το αναφερες. Ευκαιρια ηταν (για μενα τουλαχιστο) να πω μια καλημερα με τα παιδια που βλεπω πανω στις ΣεRRες και γραφουν εδω.
Ευκαιρια ηταν να δουμε και μερικες φωτο απο αλλα παιδια γιατι εμεις που δε βγαλαμε περιμενουμε τον Κουριδη

:wave2:

κανεις δεν δημιουργησε κανενα θεμα.οποιος πιστευει κατι τετοιο ειναι απλα στο μυαλο του.χαιρομαστε να γραφουνε 2 κουβεντες τα παιδια απο το μπαικνετ εδω,οπως ξερω οτι χαιρονται και τα παιδια του μπαικνετ οταν ατομα απο εδω γραφουμε στο μπαικνετ.

αλλωστε ποτε δεν ειχαμε να χωρισουμε κατι.ισα-ισα που μας ενωνει η ιδια καυλα για τη μοτοσυκλετα σε ολες τις εκφανσεις της.οποτε παιδες δεν χρειαζονται σε καμια περιπτωση ουτε εξηγησεις να δινονται ουτε να μιλαμε για τα αυτονοητα.ειστε παντα καλοδεχουμενοι :beer: :beer: :beer:

zephyr1
24/11/2011, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
νΟ ΠΙΚσ ?
:confused:

Ασε να φαμε το μεσημερι....

sniper
24/11/2011, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
νΟ ΠΙΚσ ?
:confused:

nO Ass !

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/11/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στο φορουμ τους.



:nono:


στο φορουμ ΜΑΣ :smilea:



(οσο ειναι δικο μου, αλο τοσο ειναι και δικο σου :beer: )

sniper
24/11/2011, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
:nono:


στο φορουμ ΜΑΣ :smilea:



(οσο ειναι δικο μου, αλο τοσο ειναι και δικο σου :beer: )

Μην δίνεις σημασία..

Κουρεύτηκε, έκοψε το κάπνισμα.. σε λίγο θα πάρει και χωμάτινο..

:smokin:

TROOPER
24/11/2011, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
:nono:


στο φορουμ ΜΑΣ :smilea:



(οσο ειναι δικο μου, αλο τοσο ειναι και δικο σου :beer: )

+1000

:beer: :beer:

υ.γ.διορθωθηκε :winka:

TROOPER
24/11/2011, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μην δίνεις σημασία..

Κουρεύτηκε, έκοψε το κάπνισμα.. σε λίγο θα πάρει και χωμάτινο..

:smokin:

define ''λιγο'' :lol: :lol:

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/11/2011, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μην δίνεις σημασία..

Κουρεύτηκε, έκοψε το κάπνισμα.. σε λίγο θα πάρει και χωμάτινο..

:smokin:



Πανε 3 μηνες που εκοψα και γω το τσιγαρο :smokin:
Ποδηλατο οσο πιο συχνα μπορω
Ενα ζευγαρι χερια μου λειπουν μονο :lol:

Ολα για τη ρημαδα τη πιστα ρε γαμωτο

sniper
24/11/2011, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Πανε 3 μηνες που εκοψα και γω το τσιγαρο :smokin:
...



Πες μου ρε ΜΛΚ ΤΡΟΥΠΕΡ ότι έκοψες το τσιγάρο για να κατεβάσεις χρόνο στη ζΜπίστα.. :uplate: :eyepop:

byron
24/11/2011, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες μου ρε ΜΛΚ ΤΡΟΥΠΕΡ ότι έκοψες το τσιγάρο για να κατεβάσεις χρόνο στη ζΜπίστα.. :uplate: :eyepop:

Πόσο άδολη είναι η καρδιά σου αγόρι μου...

Εκοψε το τσιγάρο για να βγάζει τα session
Εκοψε το μαλλί, και τις τρίχες από παντού, εκοψε νύχια και μπαίνει μόνο αφού έχει κατουρήσει για να είναι ελαφρύτερος στην Κ13.

Κυκλοφορούν φήμες ότι στο επόμενο θα ανέβει αφού κάνει κλύσμα, μιας και θα κερδίσει 2 δεκατάκια και από ΄κει. :winka:

DimChios
24/11/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
κάνει κλύσμα


αφησαμε τον δικο μου και θα ασχοληθουμε με του Τρουπερ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
24/11/2011, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες μου ρε ΜΛΚ ΤΡΟΥΠΕΡ ότι έκοψες το τσιγάρο για να κατεβάσεις χρόνο στη ζΜπίστα.. :uplate: :eyepop:

πες μου αμα σου το πω τι θα κανεις? :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Πόσο άδολη είναι η καρδιά σου αγόρι μου...

Εκοψε το τσιγάρο για να βγάζει τα session
Εκοψε το μαλλί, και τις τρίχες από παντού, εκοψε νύχια και μπαίνει μόνο αφού έχει κατουρήσει για να είναι ελαφρύτερος στην Κ13.

Κυκλοφορούν φήμες ότι στο επόμενο θα ανέβει αφού κάνει κλύσμα, μιας και θα κερδίσει 2 δεκατάκια και από ΄κει. :winka:

στεγνωνω και μπαινω βυρωνα!!!:lol: :lol: :lol:

slipper
24/11/2011, 13:10
εχετε δικιο, και συγνωμη για το υφος
αλλα στο τελος ισως να με καταλαβετε και να με δικαιολογησετε

nintza9r ειπες Ανεμος.....

αναγκαστικα θα πρεπει λοιπον να γραψω γιατι εχετε δικιο να με παρεξηγειτε απο μια και μονο προταση:
"Ξεκινα μια ιδεα για μια παρεα φιλων της μοτοσυκλετας, καλη ωρα οπως εσεις τωρα
να κανει πιστα με σκοπο τη μειωση της τιμης κοστους χρησης προς οφελος ολων.
Αυτο το πραγμα η "ιδεα" δηλαδη της ανιδιοτελους σχεσης μεταξυ των χρηστων,
αυτο το πρωτυπο ρομαντικο μοντελο εξαπλωνεται σαν μηνυμα αλληλεγγυης
της μη κερδοσκοπιας προς οφελος ολων.
Οταν αυτο γιγαντονεται μεσα απο τους ιδιους τους χρηστες με τη καλοπροαιρετη διαφημιση
αυτης της πρωτοτυπης ιδεας ρομαντισμου, εκει εμφανιζεται το κλασσικο πλεον στοιχειο του
ελληνα που τα ισοπεδωνει ολα κανοντας μεροκαματο-πελατες τους χρηστες της ιδιας
της ιδεας που δημιουργησαν και στηριξαν τοσο καιρο....
Ξεκινηστε λοιπον κατι ιδιο βιωστε το και μετα οταν γινει αυτο να δειτε πως θα νιωσετε....
Μακαρι να υπηρχε μονο η βιτρινα με τα ειδη που προβαλονται, αυτο θα θελαμε ολοι εμεις για την κοινη αγαπη που εχουμε προς τα διτροχα αλλα κακως και συνηθως "υπαρχει και η αλλη αθεατη πλευρα" που πρεπει να γνωριζουμε.....εστω και μετα απο τοσα χρονια...."
......................................

ευχαριστω για το θεμα που αφησατε και το χωρο που μου δωσατε
και ισως παντα να πρεπει να υπαρχει χωρος στη ζωη μας
για καποιους να γραφουν το «αλλο» που δεν γνωριζουμε

*«διαβαζω αλλα δεν γραφω συχνα»

TROOPER
24/11/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper
εχετε δικιο, και συγνωμη για το υφος
αλλα στο τελος ισως να με καταλαβετε και να με δικαιολογησετε

nintza9r ειπες Ανεμος.....

αναγκαστικα θα πρεπει λοιπον να γραψω γιατι εχετε δικιο να με παρεξηγειτε απο μια και μονο προταση:
"Ξεκινα μια ιδεα για μια παρεα φιλων της μοτοσυκλετας, καλη ωρα οπως εσεις τωρα
να κανει πιστα με σκοπο τη μειωση της τιμης κοστους χρησης προς οφελος ολων.
Αυτο το πραγμα η "ιδεα" δηλαδη της ανιδιοτελους σχεσης μεταξυ των χρηστων,
αυτο το πρωτυπο ρομαντικο μοντελο εξαπλωνεται σαν μηνυμα αλληλεγγυης
της μη κερδοσκοπιας προς οφελος ολων.
Οταν αυτο γιγαντονεται μεσα απο τους ιδιους τους χρηστες με τη καλοπροαιρετη διαφημιση
αυτης της πρωτοτυπης ιδεας ρομαντισμου, εκει εμφανιζεται το κλασσικο πλεον στοιχειο του
ελληνα που τα ισοπεδωνει ολα κανοντας μεροκαματο-πελατες τους χρηστες της ιδιας
της ιδεας που δημιουργησαν και στηριξαν τοσο καιρο....
Ξεκινηστε λοιπον κατι ιδιο βιωστε το και μετα οταν γινει αυτο να δειτε πως θα νιωσετε....
Μακαρι να υπηρχε μονο η βιτρινα με τα ειδη που προβαλονται, αυτο θα θελαμε ολοι εμεις για την κοινη αγαπη που εχουμε προς τα διτροχα αλλα κακως και συνηθως "υπαρχει και η αλλη αθεατη πλευρα" που πρεπει να γνωριζουμε.....εστω και μετα απο τοσα χρονια...."
......................................

ευχαριστω για το θεμα που αφησατε και το χωρο που μου δωσατε
και ισως παντα να πρεπει να υπαρχει χωρος στη ζωη μας
για καποιους να γραφουν το «αλλο» που δεν γνωριζουμε

*«διαβαζω αλλα δεν γραφω συχνα»

μαλιστα.απο εδω και περα θα πρεπει μαλλον να απαντησουνε οι αρμοδιοι του τρακμπαικ λοιπον
σε αυτο το ποστακι.

εγω σαν μοντ θα παρακαλεσω να τηρηθει ενα επιπεδο στην κουβεντα σας κυριοι και να μην ξεφυγετε.

ευχαριστω.

ninja9r
28/11/2011, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από slipper
nintza9r ειπες Ανεμος.....

αναγκαστικα θα πρεπει λοιπον να γραψω γιατι εχετε δικιο να με παρεξηγειτε απο μια και μονο προταση:
"Ξεκινα μια ιδεα για μια παρεα φιλων της μοτοσυκλετας, καλη ωρα οπως εσεις τωρα
να κανει πιστα με σκοπο τη μειωση της τιμης κοστους χρησης προς οφελος ολων.
Αυτο το πραγμα η "ιδεα" δηλαδη της ανιδιοτελους σχεσης μεταξυ των χρηστων,
αυτο το πρωτυπο ρομαντικο μοντελο εξαπλωνεται σαν μηνυμα αλληλεγγυης
της μη κερδοσκοπιας προς οφελος ολων.
Οταν αυτο γιγαντονεται μεσα απο τους ιδιους τους χρηστες με τη καλοπροαιρετη διαφημιση
αυτης της πρωτοτυπης ιδεας ρομαντισμου, εκει εμφανιζεται το κλασσικο πλεον στοιχειο του
ελληνα που τα ισοπεδωνει ολα κανοντας μεροκαματο-πελατες τους χρηστες της ιδιας
της ιδεας που δημιουργησαν και στηριξαν τοσο καιρο....
Ξεκινηστε λοιπον κατι ιδιο βιωστε το και μετα οταν γινει αυτο να δειτε πως θα νιωσετε....
Μακαρι να υπηρχε μονο η βιτρινα με τα ειδη που προβαλονται, αυτο θα θελαμε ολοι εμεις για την κοινη αγαπη που εχουμε προς τα διτροχα αλλα κακως και συνηθως "υπαρχει και η αλλη αθεατη πλευρα" που πρεπει να γνωριζουμε.....εστω και μετα απο τοσα χρονια...."
......................................

ευχαριστω για το θεμα που αφησατε και το χωρο που μου δωσατε
και ισως παντα να πρεπει να υπαρχει χωρος στη ζωη μας
για καποιους να γραφουν το «αλλο» που δεν γνωριζουμε


ninja και όχι nintza :)

Είπα Ανεμος ... και είπες πολλά χωρίς να λες τίποτα.

Όσον αφορά το πως και για ποιον λόγο ξεκίνησε ο Ανεμος να συνδιοργανώνει TD μαζί με το Bikenet, επέτρεψέ μου να έχω περισσότερη γνώση από οποιονδήποτε άλλο, καθώς έχω την πατρότητα της πρότασης.

Ο σκοπός λοιπόν ποτέ δεν ήταν η "μείωση του κόστους προς όφελος όλων" (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αν αυτό ήταν εφικτό δεν θα γινόταν). Μιλάμε για το 2005, όταν τα οργανωμένα TD στις Σέρρες ήταν είδος σε ανεπάρκεια, και οι "παρέες" είχαν ως κύριο χώρο έκφρασης τα Λιμανάκια, τον Μπράλο, την Βόρεια Εύβοια - δυστυχώς αρκετά συχνά με μη επιθυμητά αποτελέσματα. Ο σκοπός λοιπόν ήταν να πάρουμε κάποιες παρέες από τα Λιμανάκια ή οπουδήποτε αλλού και να προσφέρουμε έναν άλλο χώρο έκφρασης - εκτόνωσης αλλά και εκπαίδευσης.

Τα TD Ανεμος - Bikenet ποτέ δεν ήταν "μη κερδοσκοπικά" με τον τρόπο που εννοείς. Κέρδος ή χασούρα (ναι, πολλές φορές) πάντοτε υπήρχε, αλλά όλα τα καλά σε αυτήν την ζωή πληρώνονται. Και τα TD δεν γιγαντώθηκαν όπως λες "μεσα απο τους ιδιους τους χρηστες με τη καλοπροαιρετη διαφημιση αυτης της πρωτοτυπης ιδεας ρομαντισμου", αλλά από την δουλειά μιας πολύ μικρής ομάδας ανθρώπων που χάλαγε άπειρες ώρες από τον χρόνο της για να οργανώσει και να εκτελέσει με πολύ υψηλά στάνταρντς κάτι που οι συμμετέχοντες απλά έρχονταν και απολάμβαναν. Οι "χρήστες" όπως αναφέρεις, συμμετέχοντες λέω εγώ, δεν δημιούργησαν καμία ιδέα, και αν "στήριξαν" αυτά τα TD, το έκαναν με βάση τις υπηρεσίες που λάμβαναν - και συνεχίζουν να λαμβάνουν - όλο και περισσότερες.

Οταν λοιπον ο Ανεμος άρχισε να παραπαίει και το γκρουπ των ανθρώπων που οργάνωνε και εκτελούσε τα TD έφτασε να αριθμεί δυόμιση άτομα, γεννήθηκε το Trackbike.gr, το οποίο εξέλιξε τα TD στην μορφή που έχουν σήμερα. Οποιος θεωρεί ότι τον κάνουμε "μεροκάματο - πελάτη", σαν ελεύθερος άνθρωπος που είναι, μπορεί να μην συμμετέχει - δεν είναι αυτή όμως η εντύπωση που εγώ αποκομίζω από τους συμμετέχοντες.

Αυτά για την "αθέατη πλευρά" - που μόνο αθέατη δεν είναι.

ΟΚΤΑΝΙΟ
09/12/2011, 19:11
2 λογακια και απο μενα (η προσωπικη μου αποψη και μονο)


Χροοοονια πελατης και γω, τους τα εσκαγα και ελεγα και ευχαριστω απο πανω. Θες η παρεα, θες ο χαβαλες? Τα παιδια τοτε (λινος, μπλειντ, vfr, και πολλοι πολλοι που δε χρειαζεται να τους αναφερουμε ολους) να κανουν οτι καλυτερο μπορουσαν να περναμε ολοι οι συμμετεχοντες καλα. Ειδικα καποια παιδια στα καλοκαιρινα TD τα λυπομουν στη κυριολεξια. Εγω να κανω 7-8 γυρους και να βγαινω εξω να πιω 1 λιτρο νερο και αυτοι να ειναι συνεχεια μεσα, να σταζουν ιδρωτα, οχι αστεια, να τους βλεπεις και να φοβασαι οτι θα πεσουν κατω απο αφυδατωση

Σε οσους φιλους/γνωστους ηξερα, τους τραβαγα απο τη μυτη να παμε πιστα. Οχι τους "καγκουρες" αλλα αυτους που θα το εκτιμουσαν και θα τους αρεσε η ολη φαση. Και κανεις τους δε το μετανοιωσε. Απεναντιας, κανεις δεν ηρθε μονο μια φορα. Για πολλους υπηρξε δευτερη, τριτη, τεταρτη φορα.

Ολοι ειχαμε τη δυνατοτητα να παμε μονοι μας, χωρις γκρουπ, χωρις συμμετοχες, χωρις κοσμο αλλα κανεις μας δε το εκανε. Μετραγαμε μερες μεχρι το επομενο TD....



Αυτα ηταν παλιαΑ

Εδω και 2 χρονια ειμαι πλοηγος στο πρασινο γκρουπ και βλεπω τα πραγματα εκ των εσω πια. Βλεπω το τρεξιμο που καποια παιδια κανουν προκειμενου να γινει αυτο το TD πραγματικοτητα, και καποια αλλα πραγματα που στα ματια μου δειχνουν οτι αυτο που γινεται δεν εχει σκοπο να κονομησουν καποιοι, το αντιθετο μαλιστα

Παραδειγματα

3 φορες εχω ανεβει ως πλοηγος και το μηχανακι μου το εχει χρησιμοποιησει φιλος ως συμμετεχοντας. (πρασινο εγω, κοκκινος αυτος).
Ως πλοηγος, οι βενζινες και τα λαστιχα καλυπτονται απο τη διοργανωση. Του φιλου μου ομως δεν ειχαν καμια υποχρεωση να του τα προσφερουν αυτα.
Φυσικα, λογω του οτι αυτος ειναι ετσι ο χαρακτηρας του, τη Κυριακη βραδυ πηγε βρηκε τον υπευθυνο και του ειπε να τσονταρει για τα λαστιχα, εστω για τις βενζινες.... εφαγε τα μπινελικια του και ηρεμησε.
Τι πιο λογικο να του πει "δωσε 20 ευρω για τις βενζινες" που εκαψε 50+ ευρω. Κι'ομως, δε δεχτηκαν να παρουν τιποτα.

Περισυ, τη Παρασκευη το βραδυ εχει κανονισει η οργανωση να μαζευτουμε ολοι (πλοηγοι, παιδια στις Κ, στην εκκινηση) για ενημερωση. Λογω μη σωστης συννενοησης, καποιοι δε το καταλαβαν και δε μαζευτηκαμε ολοι. Ο ψηλος ηταν εξω φρενων. Ειχε σκασει. Δε μπορω να το περιγραψω με λογια το πως ηταν, αλλα σε καμια περιπτωση δεν κανει ετσι καποιος που βλεπει την διογρανωση ως "κονομα/απραχτη" . Την αλλη μερα το πρωι νας ειχε απο τις 6,45 στη πιστα για ενημερωση. Ηταν εκει και μας περιμενε.
Και το αστειο ξερετε ποιο ειναι? οτι αυτα που μας ειπε, μας τα λεει καθε φορα. Πραγματα που ηδη ξεραμε, ηθελε να μας τα ξαναπει ωστε κανεις να μη μπορει να πει "δε το'ξερα" πχ

Ολη αυτη η σταση, μονο υπευθυνοτητα και αγαπη δειχνει για αυτο που κανουν

Εγω προσωπικα, μετα απο καθε σεσσιον αρχισω το ποδαροδρομο απο το ΒΟΧ 1 που βρισκομαστε μεχρι και το τελευταιο, και ψαχνω να βρω ατομα που τους ειδα μεσα και πρεπει να τους πω κατι.
Δε περιμενω να ερθουν σε μενα, παω εγω σε αυτους οχι γιατι μου το επιβαλλει κανεις, αλλα γιατι ετσι το γουσταρω, ετσι αισθανομαι οτι μπορω να προσφερω περισσοτερο, και για οσο καιρο με εμπιστευεται η οργανωση, ετσι θα κανω (α, ξεκολησε η σολα απο τη sidi μποτα μου... καινουρια ρε γαμωτο, απο το 99 τις εχω :rotflmao: )


Μπορω να γραψω πολλα ακομα παραδειγματα, αλλα θα γινω κουραστικος και δε θελω. Και ξαναλεω, αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν ειναι υποχρεομενος κανεις να συμφωνει μαζι μου ;)

slipper
13/02/2012, 20:08
σε αυτη τη χωρα ειναι νομος να προσπαθεις να κινεισαι οπου φυσα ο ανεμος και να αλαζεις τα πιστευω σου αναλογα προς τα που βαδιζουν τα συμφεροντα σου. Ολα εχουν μια τιμη και μαλλον οχι αξια