PDA

View Full Version : Προς κατόχους 1000 Rr '08



DionK
26/11/2011, 02:29
Μετά απο μια συμβίωση με μια r6 είπα να αλλάξω σκηνικά όπου για περίπου 1 χρόνο καβαλούσα ενα chopper. Ωραιότατο το feeling αλλά φυσικά βαρέθηκα!!! Γι αυτό και κάνω μία έρευνα αγοράς σχετικά με SBK. Τα Honda για εμένα είναι, ήταν, θα δείξει, συνώνυμα της αξιοπιστίας...

Το μοντέλο για το οποίο ενδιαφέρομαι είναι όπως προδίδει και ο τίτλος το 1000 του'08 με abs, ειλικρινά όμως με αυτά που διαβάζω έχω απογοητευεί. Κατ' αρχάς μέσα από το 1000rr.net σχεδόν σε όλους, το abs δεν λειτουργεί σωστά, αδειάζει την μπαταρία και οι αντιπρόσωποι κάνουν τους κινέζους. Δεν θέλω να φανταστώ τι μπορεί να γίνει με τους Έλληνες.

2ον καψιμο λαδιών, 3ον πηνία, 4ον αδυναμία σε κάποιους εκκίνησης του κινητήρα και διάφορα άλλα κουλά!!!! Συμφωνώ ότι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά, αλλά εδώ μιλάμε για πυρκαγιά εάν όλα αυτά ισχύουν για μία εταιρεία με την εμβέλεια και την παράδοση της Honda.

Λοιπόν? Τί πραγματικά συμβαίνει??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

DrIoannis
26/11/2011, 08:03
Δεν είμαι κάτοχος αλλά έχω έναν φίλο που έχει ένα χωρίς ABS.Μπορώ να σου μιλήσω για κινητήρα και ανάρτηση.Έχει κάνει 20000χλμ και ναι το λαδάκι του το καίει.Συμπληρώνει λαδάκι συχνά αλλά όχι τραγικά μεγάλες ποσότητες.H πίσω ανάρτηση απλά τέλος μετά τα 18000χλμ και μιλάμε για αναβάτη 68κιλά.Είναι ευέλικτο, με πολύ καλά και γεμάτα μεσαία και γενικά αξιολογότατο μηχανάκι.
Η αίσθηση του ABS απ'οτι έχω διαβάσει είναι λίγο κάπως.Η μπαταρία είναι μια σταλιά για μείωση βάρους και μάλλον γιαυτό υπάρχει το προβληματάκι με το ABS.

DionK
26/11/2011, 15:48
75 άτομα, καμμία άλλη απάντηση???????

Lioulios
26/11/2011, 16:10
Japan Rules

skordilis
26/11/2011, 18:24
Φίλε μου πάρε απο 2009 και μετα.η Honda βιάστηκε με το 2008
Στο λέω σίγουρα επειδή το έψαξα πολυ το θέμα για αγορά του συγκεκριμένου :)

DionK
27/11/2011, 18:22
175 άτομα 2 απαντήσεις. 'nough said... Skordili και DrIoanni σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας που καθήσατε να μου απαντήσετε.

Lioulio, κυριολεκτικά και με όλο το σεβασμό, τέτοια περιεκτική, τεκμηριωμένη, γεμάτη πληροφορίες αλλά πάνω απ'όλα σε σχέση με την ερώτηση, απάντηση σε δημόσιο διάλογο δεν είχα ξαναδεί....

Goodnight everybody...!

Joyrider
27/11/2011, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Lioulio, κυριολεκτικά και με όλο το σεβασμό, τέτοια περιεκτική, τεκμηριωμένη, γεμάτη πληροφορίες αλλά πάνω απ'όλα σε σχέση με την ερώτηση, απάντηση σε δημόσιο διάλογο δεν είχα ξαναδεί....
:lol:

.
.
.

Διορθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά το e-CABS από 2009 μοντέλα και μετά δεν μπήκε στα 600 και 1000 rr ?

giuzer
27/11/2011, 18:30
Δηλαδή πόσοι νομίζεις υπάρχουν κάτοχοι 1000 RR'08, αφού σ'αυτούς απευθύνεσαι;

DionK
27/11/2011, 18:45
Όταν ο τίτλος του θέματος σηματοδοτεί διαυγέστατα ότι απευθύνεται προς κατόχους 1000RR '08 και αναγιγνώσκεται από 200 άτομα, σίγουρα κάποιοι από αυτούς έχουν μία σχέση άμεση (ιδιοκτήτες) ή έμεση (φίλοι ιδιοκτητών) με την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα. Το αποτέλεσμα της ανόμοιας αντιστοιχίας αναγνώσεων-απαντήσεων μπορεί να σημαίνει μόνο ένα πράγμα.

Ελάχιστες μοτοσυκλέτες επωλήθησαν, γεγονός μεν, αξιοπερίεργο δεδομένω της δημοφιλίας της HONDA στο ελληνικό αγοραστικό κοινό, αναμενόμενο δε εκ των εμπειριών των μέχρι τώρα ιδιοκτητών.

Να σιγουρευτώ ήθελα, τίποτα περισσότερο.

spyro
27/11/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
175 άτομα 2 απαντήσεις. 'nough said... Skordili και DrIoanni σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας που καθήσατε να μου απαντήσετε.

Lioulio, κυριολεκτικά και με όλο το σεβασμό, τέτοια περιεκτική, τεκμηριωμένη, γεμάτη πληροφορίες αλλά πάνω απ'όλα σε σχέση με την ερώτηση, απάντηση σε δημόσιο διάλογο δεν είχα ξαναδεί....

Goodnight everybody...!

επιτέλους φίλε μου βγήκαν όλα στη φόρα σε αυτό το φόρουμ. έπεσαν πια οι κουρτίνες της υποκρισίας. Αυτό ήταν!

όλοι οι υποκριτές "περίεργοι¨ματάκηδες αναγνώστες πιάστηκαν στη φάκα

ρεζίλιδες χωρίς άποψη σε αυτό το πολυ σοβαρό θέμα που έχει κυριεύσει όλους και έχουμε χάσει τον ύπνο μας

ξεσκεπάστηκαν όλα

enough very fuck#ing well said ναπουμε

άκου εκεί να μπαίνουν σε αυτό το επικό thread να κοιτάνε αλλα να μην απαντάνε...

άκου εκεί 175 ολόκληρα άτομα που κρατάνε όλες τις πολύτιμες γνωσεις για πάρτι τους και δε βοηθάνε το συνάνθρωπο

φτού μας ρε

το παίζουμε και μέλη ενός φόρουμ

ειλικρινά δεν έχω λόγια .....

DionK
27/11/2011, 19:07
Το να κάνεις μια απλή και σοβαρή ερώτηση και να περιμένεις μια στοιχειωδώς περιεκτική και σχετική με το θέμα απάντηση δεν ήξερα ότι είναι κάτι το άπταιστο ή μη αναμενόμενο σε δημόσιο διάλογο. Μπορώ να πω όμως ότι η ειρωνία σου ήταν άκρως διασκεδαστική! :lol:

stamzx10
27/11/2011, 19:22
Το συγκεκριμμένο μοντέλο οντως δεν ειναι και οτι καλυτερο εχει να μας δειξει η χονδα!!!!Θα συμφωνησω με τον DrIoannis μιας και το εχει φιλος μου!!!Αν θες αξιοπιστια και δυναμη κοιτα για ΖΧ10 08 και μετα....:wave2:

spyro
27/11/2011, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Το να κάνεις μια απλή και σοβαρή ερώτηση και να περιμένεις μια στοιχειωδώς περιεκτική και σχετική με το θέμα απάντηση δεν ήξερα ότι είναι κάτι το άπταιστο ή μη αναμενόμενο σε δημόσιο διάλογο. Μπορώ να πω όμως ότι η ειρωνία σου ήταν άκρως διασκεδαστική! :lol:


τουλάχιστον εχεις χιουμορ

:D

cosgili
27/11/2011, 20:34
Το μηχανακι το εχει συναδελφος και αν εξαιρεσεις οτι ειναι διχρονο...ειναι μια χαρα!

ΥΓ. μιλαμε οτι καιει καργα λαδι και αν δεν εισαι προσεκτικος και δεν συμπληρωνεις, ανετα κολλας μοτερ:wave2:

Πανοπτικός
27/11/2011, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
75 άτομα, καμμία άλλη απάντηση???????


Συγνωμη φιλε που δεν απαντησα, αλλα τωρα το διαβασα.

Λοιπον, με το abs δεν θα εχεις κανενα προβλημα, εγω απ το hornet μια φορα μου ειχε αναψει το λαμπακι αλλα μου το εφτιαξαν στην εγγυηση, λαδια δεν εχει καψει ακομα στα 40.000 km.

Παρτο μη μασας, χοντα ειναι

Lioulios
28/11/2011, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Lioulio, κυριολεκτικά και με όλο το σεβασμό, τέτοια περιεκτική, τεκμηριωμένη, γεμάτη πληροφορίες αλλά πάνω απ'όλα σε σχέση με την ερώτηση, απάντηση σε δημόσιο διάλογο δεν είχα ξαναδεί....


Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Τα Honda για εμένα είναι, ήταν, θα δείξει, συνώνυμα της αξιοπιστίας...


Αρχικά δημιουργήθηκε από DionK
Κατ' αρχάς μέσα από το 1000rr.net σχεδόν σε όλους, το abs δεν λειτουργεί σωστά, αδειάζει την μπαταρία και οι αντιπρόσωποι κάνουν τους κινέζους. Δεν θέλω να φανταστώ τι μπορεί να γίνει με τους Έλληνες. 2ον καψιμο λαδιών, 3ον πηνία, 4ον αδυναμία σε κάποιους εκκίνησης του κινητήρα και διάφορα άλλα κουλά!!!

Τί άλλο να έλεγα ; Πες μου εσύ Ρε . (σορυ για το ρε ) . Αυτό μου ήρθε ,αυτό είπα .

Αν σου αρέσει το μηχανάκι ,πιάσε βρες το μοντέλο που δεν δημιούργησε προβλήματα και πάρτο .

05 μοντέλο ...Μουνάραααα. 08 προσωπικα δεν μαρέσει


:wave2: