PDA

View Full Version : ηλεκτονικά μπουζί και κλειδαρια



diasak
26/11/2011, 17:02
Καταρχάς καλημέρα μετά από μήνες αναμονή τελικά πείρα το αγαπημένω μου cbf600s 2005.Αλλά μετά είδα οτι έχει δύο διαφορετικά κλειδιά.Το ένα είναι για το διακόπτη και το άλλο είναι για το ρεζερβουαρ.Η αλείθεια είναι ότι δεν με πολλύ άρεσε αλλα ούτε και με πείραξε.Η ερώτηση μου είναι δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να έχει ένα κλειδί;Ή αν οχι τι αλλο μπορώ να κάνω. Και ένα δευτερο είναι ότι μου ειπαν ότι φοράει ηλεκτονικά μπουζί και ότι αμα μείνει χωρίς βενζίνη ή αμα το ζορισεις το πρωί όταν είναι κρύο να το βάλεις μπρός βραχυκυκλόνουν.Είναι αλήθεια και τι πρέπει να προσέξω. Ευχαριστώ.:beer:

viper1
27/11/2011, 04:39
μαλλον εισαι καινουργιος στον χωρο της μοτ/τας.και αθωος....την μηχανη την πηρες απο μαγαζι?τα διαφορετικα κλειδια σημαινει κατα πασα πιθανοτητα οτι εχουν αλλαξει τον κεντρικο διακοπτη οποτε ειναι ενας καλος λογος να ψαξεις το παρελθον της μοτο.οσο για τα ηλεκτρονικα μπουζι ή κατι αλλο σου ειπαν ή σε παραμυθιάζουν.....

οτι αλλο θες ρωτας

teo24
27/11/2011, 06:28
Πηγαινε σ'εναν κλειδαρα αυτοκινητων και πεστου να σου αλλαξει τα στοιχεια απ την μια.Η μαλλον πεστου τι θες και θα ξερει αυτος τι πρεπει να κανει.Καλο ειναι να αλλαξεις τις ιμιτασιον η τελοσπαντων αυτη που δεν ηταν τις μηχανης.Επειδη δεν ξερω,η σελα δεν θελει κλειδι?Αν σου πει καποιος δεν γινεται,θα σου πω που να πας.Την κανω συνεχεια αυτην τη δουλεια σε αυτοκινητα.

diasak
28/11/2011, 14:21
Είμαι απο θεσσαλονικη και την πήρα απο ιδιώτη.Την κλειδαριά του τεπόζιτου άλλαξε.Αλλά για τα μπουζι μου το είπε ο μάστορας όταν είχε μείνει από βενζίνη και τα βραχυκύκλοσε.Τελικά πήγα σε κλειδαρα και μου είπε να του πάω την κλειδαριά του τεπόζιτου.