PDA

View Full Version : Η Ελληνικη σημαια...!



George_M.
27/11/2011, 12:08
...στο προσφατο καλοκαιρινο μας ταξιδι μειναμε σε καποιο μοτο-χοτελι στους Δολομιτες.
Συντομα αποκτησαμε ανεση με τους ακρως ευγενικους ιδιοκτητες με τους οποιους εχουμε συχνα επικοινωνια πλεον κ ισως τους φιλοξενησουμε την επομενη ανοιξη.μια αμοιβαια εκτιμηση θα ελεγα που γεννησε μια καλη φιλια.

πριν φυγουμε απο εκει μου ζητησε να του στειλω μια Ελληνικη σημαια να την κρεμασει μαζι με αρκετες ακομα -διαφορων χωρων- στο γκαραζ των μοτοσυκλετων του ξενοδοχειου.

ηθελε μαλιστα να ειναι υπογεγραμμενη απο εμας με τα ονοματα μας κ τις ημερομηνιες που μειναμε καθως ειμασταν οι πρωτοι Ελληνες που ετυχε να μεινουν εκει.

την εστειλα αμμεσα μαζι μ'ενα μπουκαλι καλο ουζο.
(διαστασεις σημαιας 80Χ120)


περασε ο καιρος κ καποιοι αλλοι ταξιδευτες περασαν απο εκει κ ειδαν την σημαια κρεμασμενη,εμαθαν την ιστορια της κ υπεγραψαν κ αυτοι...
με βρηκαν λοιπον κ μου εστειλαν με εμαιλ την παρακατω φωτο.

αν καποιος απο εδω μεσα βρεθει/περασει/μεινει
ΕΔΩ (http://www.garni-reutlingen.com/index.html) ας ριξει μια ματια...


240669

AUFGEBRACHT
27/11/2011, 12:14
Πολύ ωραία ιστοριούλα και μ' άρεσε και η κίνηση των ιδιοκτητών να ζητήσουν μια ελληνική σημαία επειδή πέρασαν και έμειναν στο κατάλυμά τους.
Μία απορία μόνο σχετικά με το βίντεο που επισυνάπτεις...μήπως έχεις κάνει λάθος;; Γιατί είναι από μια ελληνική σειρά...

mikes
27/11/2011, 12:15
για ριξε μια ματια στον συνδεσμο που ποσταρες!! γιατι εκει μεσα ειναι τρελοκομειο, εγω δεν παω να μεινω!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

George_M.
27/11/2011, 12:26
ο δαιμων του τυπογραφειου...:smokin:
το μαζεψα...:D

fz6man
27/11/2011, 15:35
oo καλό! μπράβο ρε μαγκα nice move

SoulGR
27/11/2011, 23:51
:beer: :beer: :beer: :beer:






Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξεκολατε ρε μαγκες... +1

alexxxcbr
28/11/2011, 14:50
:beer: :beer: :beer: :beer:

Ktm.Prestige
28/11/2011, 18:31
Ωραία πράματα!

:beer: