PDA

View Full Version : μια γνωμη για μπουφαν



gregogti
27/11/2011, 19:35
θα ηθελα την γνωμη σας για τα δυο μπουφανακια απο οσους γνωριζουν τις μαρκες η τα υλικα τους πιο να προτιμησω απο τα 2 με γνωμονα το κρυοοο????η αν εχετε να προτινετε καπιο αλλο μεχρι 150ευρω δεκτο
http://www.stelpet.gr/vester-greven.html
http://www.stelpet.gr/macna-meteor.html

cosgili
27/11/2011, 20:38
Μακρια και απο τα 2. Αν τα δεις απο κοντα θα το καταλαβεις και εσυ. Ειναι της Κυριακης χαρα και της Δευτερας λυπη. Για Value For Money κοιτα προς Revit μερια και κατα προτιμηση απο εξωτερικο (οι διαφορες με το Ελλαντα ειναι χαωδεις):winka:

ilias s.m.
27/11/2011, 20:48
Χωρις δευτερη σκεψη παρε αυτο!!! http://www.motoexpert.gr/product_info.php?cPath=15_21_36&products_id=252

Το εχω 10 μερες,ειναι πολυ καλο και ΠΑΡΑ πολυ ζεστο.

dmf
27/11/2011, 22:16
Ρίξε μια ματιά στον Louis.de
Έχει μπουφάν απο αληθινη κορντουρα με κατω απο 100€

daz
27/11/2011, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
και κατα προτιμηση απο εξωτερικο (οι διαφορες με το Ελλαντα ειναι χαωδεις):winka:

Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

Αλλοδαπό (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8/SubProducts/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8-0001)

Ντόπιο πράμα (http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Shoei-HornetDS_SonoraTC8&cat=279)

Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

My 0.02$ :wave2:

dmf
27/11/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

Αλλοδαπό (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8/SubProducts/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8-0001)

Ντόπιο πράμα (http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Shoei-HornetDS_SonoraTC8&cat=279)

Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

My 0.02$ :wave2:

http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-Hornet-DS-Sonora-Black-Orange_AMF5V.aspx

470 στην πορτα σου και με ζελατινα δωρο :wave2:

sotos 8
27/11/2011, 23:10
Εαν το νομερο σου ειναι το Large ή το Medium αφορετο (εγω λαρτζ φοραω αλλα μου ειναι στενο γι αυτο το δινω) δες αυτο , 150e.

Alpinestar Rhoma Large


240779

sotos 8
27/11/2011, 23:11
Alp2


240780

daz
28/11/2011, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-Hornet-DS-Sonora-Black-Orange_AMF5V.aspx

470 στην πορτα σου και με ζελατινα δωρο :wave2:

Δλδ δίνεις πάνω κάτω 500 ευρώ και θεωρείς πως αν ψωνίσεις απ' την Ελλάδα με 40 ευρώ διαφορά δεν θα βγεις κερδισμένος? Για ξανασκέψου το!

Κοίτα να δεις. Αυτή τη στιγμή βρίσκεις το προηγούμενο Qwest στο εξωτερικό, σε τιμή που στην Ελλάδα δεν το βρίσκεις με τίποτα. Διότι αυτούς, με τις ποσότητες που διακινούν, όταν θέλουν να ξεστοκάρουν δεν τους πιάνεις με τίποτα. Αν μου έβαζες αυτό θα σου έλεγα μεγειά σου με χαρά σου. Καλορίζικο και εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα. Μιλάμε για μια διαφορά 100 ευρώ μερικές φορές ίσως και μεγαλύτερη.

Την λάθος εικόνα στην Ελλάδα την δημιουργούν αυτοί που νομίζουν ότι απευθύνονται σε πιθήκους. Ας μην παίρνει η μπάλα όμως και τον σωστό επαγγελματία. Γιατί όταν εδώ πουλάει με 40 ευρώ διαφορά στα 500, σε σχέση με τα ιντερνετομάγαζα του εξωτερικού το σίγουρο είναι ένα. Πως δεν αισχροκερδεί και πως σέβεται τον πελάτη του και την νοημοσύνη του.

Και σου λέω, ξανασκέψου σε τι βγαίνεις χαμένος και σε τι κερδισμένος, μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα. Ζύγισε τα και πες μου αν αξίζει να στείλεις 40 ευρώ λιγότερα στο εξωτερικό ή 40 ευρώ περισσότερα στο γείτονά σου. Και δεν μιλάμε για 40 ευρώ διαφορά σε κάτι που κόστιζε 10 αλλά 500.

:wave2:

Edit. Την ζελατίνα δώρο μπορούν να στην κάνουν και εδώ ή να σου κάνουν έκπτωση στην τιμή.

cosgili
28/11/2011, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

Αλλοδαπό (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8/SubProducts/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8-0001)

Ντόπιο πράμα (http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Shoei-HornetDS_SonoraTC8&cat=279)

Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

My 0.02$ :wave2: Καθε φορα που θελω να σγορασω κατι, πρωτα ψαχνω στην εδω αγορα με εκτυπωμενη την τιμη που βρισκω σπο εξωτερικο με μεταφορικα. Εαν η προσφορα του εδω καταστηματος ειναι κοντα, εστω και κατα κατι υψηλοτερη, αγοραζω απο εδω, αλλιως το εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Στα παραδειγματα που αναφερεις οι διαφορες ειναι της ταξης του 15%:eyepop: και εννοειται πως δεν προκειται να τα δωσω ποτε!!!:wave2:

ΥΓ για καποιους τα 30-40 ευρω ειναι παραπανω και απο μεροκαματο και κανενας δεν επιτρεπεται να του το φαει στο ονομα της ενισχυσης της τοπικης αγορας!!!!!!!!!

dmf
28/11/2011, 00:29
cosgili ευτυχως που εγραψες εσυ γιατι θα τρελαθουμε εντελως.

Allst@rf
28/11/2011, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Όχι απαραίτητα και όχι πάντα. Σταματήστε να στέλνετε τα λεφτά σας έξω χωρίς σοβαρό λόγο και χωρίς να το ψάξετε πρώτα.

Μερικές φορές η αγορά απ' έξω επιβάλετε, καθ' ότι η διαφορά είναι τεράστια. Μια διαφορά όμως των 20 ευρώ στα 150 ή 30-40 στα 300 δεν είναι αρκετή.

Είναι πολλοί αυτοί που αισχροκερδούν αλλά πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν με τιμές σωστές.

Ελάχιστες φορές έστειλα τα λεφτά μου σε ξένους επιχειρηματίες και ούτε μια δεν τα ακούμπησα σε ντόπιους απατεώνες.

Και για να μην μιλάμε στον αέρα.

Αλλοδαπό (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8/SubProducts/Shoei-Hornet-DS-Sonora-TC-8-0001)

Ντόπιο πράμα (http://www.motomad.gr/proddetail.asp?prod=Shoei-HornetDS_SonoraTC8&cat=279)

Είναι η διαφορά αυτή αρκετή? Μην ξεχάσεις τα μεταφορικά, την υποστήριξη, την έκπτωση που ενδεχομένως θα σου κάνει όταν ξαναπάς να αγοράσεις και κάτι άλλο κτλ κτλ κτλ.

My 0.02$ :wave2:

έλα τώρα λεγε ,πόσα πήρες για να του κάνεις διαφήμιση το μαγαζί;




:lol:

p@nos
28/11/2011, 02:22
http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=449

TheFace
28/11/2011, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili

ΥΓ για καποιους τα 30-40 ευρω ειναι παραπανω και απο μεροκαματο και κανενας δεν επιτρεπεται να του το φαει στο ονομα της ενισχυσης της τοπικης αγορας!!!!!!!!!

+1050

fz6man
28/11/2011, 13:23
λοιπον εχω μια καλη περιπτωση ενα περσινο (1 χειμωνα φορεμενο και πλεον μου ειναι μικρο μεγεθος small αν σε ενδιαφερει περιπου 90 100 θα το πουλησω με πολλες προστασιες και αδιαβροχοποιηση 3 επενδυσης απο μεσα ειναι και γαμω αλλα δεν μου κανει το ειχα φερει απο γερμανια το ειχα παρει περιπου στα 180 190 Εδω επεζε πανω απο 220 οταν πηγα να το δοκιμασω αν σε ενδιαφερει στειλε μου pm

Amplified
28/11/2011, 13:58
Δεν υπάρχει Έλληνας επιχειρηματίας που μπορεί να προσφέρει τις υπηρεσίες/τιμές ενός ξένου, οργανωμένου e-shop. Δυστυχώς τα πράγματα είναι τόσο απλά, sorry.

MikeG
28/11/2011, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
λοιπον εχω μια καλη περιπτωση ενα περσινο (1 χειμωνα φορεμενο και πλεον μου ειναι μικρο μεγεθος small αν σε ενδιαφερει περιπου 90 100 θα το πουλησω με πολλες προστασιες και αδιαβροχοποιηση 3 επενδυσης απο μεσα ειναι και γαμω αλλα δεν μου κανει το ειχα φερει απο γερμανια το ειχα παρει περιπου στα 180 190 Εδω επεζε πανω απο 220 οταν πηγα να το δοκιμασω αν σε ενδιαφερει στειλε μου pm


Για στείλε μου ένα πμ με info για το μπουφάν, μοντέλο και τα σχετικά.

gregogti
28/11/2011, 14:54
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας .θα προτιμησω να ψωνισω απο δω γιατι δεν ξερω στανταρ το νουμερο μου καθοτι ειμαι 2.00 μετρα και 108 κιλα.:D ενος φιλου που φορεσα 2ΧL ειχα θεμα με τα μανικια:rolleyes: οποτε....ττο θεμα ειναι πια μαρκα να προτιμησω απο τις οικονομικες??revit,dainese,κτλ....

Allst@rf
28/11/2011, 14:58
στην κατηγορία σου όντως υπάρχει θέμα...

Για μενα αν μπορείς δοκίμασε κανα οικονομικό νταινεσε ή ψάξε καμία προσφορά της ίδιας εταιρείας...


:wave2:

daz
28/11/2011, 17:56
Το ήξερα πως θα μου την πέσετε όλοι μαζί! :a01:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
cosgili ευτυχως που εγραψες εσυ γιατι θα τρελαθουμε εντελως.

Την γλίτωσα ε? :look: :lol:

Χαλάρωσε ρε συ dmf. Δεν επιβάλω σε κανέναν τις απόψεις μου! :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Καθε φορα που θελω να σγορασω κατι, πρωτα ψαχνω στην εδω αγορα με εκτυπωμενη την τιμη που βρισκω σπο εξωτερικο με μεταφορικα. Εαν η προσφορα του εδω καταστηματος ειναι κοντα, εστω και κατα κατι υψηλοτερη, αγοραζω απο εδω, αλλιως το εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Στα παραδειγματα που αναφερεις οι διαφορες ειναι της ταξης του 15%:eyepop: και εννοειται πως δεν προκειται να τα δωσω ποτε!!!:wave2:

ΥΓ για καποιους τα 30-40 ευρω ειναι παραπανω και απο μεροκαματο και κανενας δεν επιτρεπεται να του το φαει στο ονομα της ενισχυσης της τοπικης αγορας!!!!!!!!!

Πολύ καλά κάνεις φίλε μου, μακάρι να το έκαναν και άλλοι αυτό. Φυσικά δεν θα κατηγορήσω ούτε αυτόν που δεν σπαταλά το χρόνο του για να βρει μια τιμή της προκοπής στην Ελλάδα... (αν και τρώει άπειρο χρόνο στα e-shop του εξωτερικού)


Αρχικά δημιουργήθηκε από Amplified
Δεν υπάρχει Έλληνας επιχειρηματίας που μπορεί να προσφέρει τις υπηρεσίες/τιμές ενός ξένου, οργανωμένου e-shop. Δυστυχώς τα πράγματα είναι τόσο απλά, sorry.

..αλλά τέτοιες αποφθεγματικές δηλώσεις με λυπούν. Sorry.

Και η συζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη απ' την ανοχή που μπορεί να δείξει ο δημιουργός που θρεντ στο οποίο είμαστε προ πολλού εκτός θέματος.



Το αν αξίζει η ενίσχυση της εγχώριας αγοράς και τι θυσίες δικαιούται, είναι μια συζήτηση που επιλέγω να μην την κάνω γιατί στο τέλος θα πάω να κάνω παρέα στον Κρουκη και άκρη δεν θα έχει βγει ακόμα. :)

gregogti
28/11/2011, 18:01
δεν με πειραζει φιλε μου και εγω μαζι σου ειμαι προτιμω να στηριξω ενα ελληνικο μαγαζι ωστε να μην φευγουν τα λεφτα εξω ,αρκει βεβαια να μην με γδαρει:D

daz
28/11/2011, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
έλα τώρα λεγε ,πόσα πήρες για να του κάνεις διαφήμιση το μαγαζί;




:lol:

Πολλά!

Μου έταξε πως στην ανακαίνιση θα πάρει τους υπολογιστές απ' τον γείτονα και θα προσλάβει την γυναίκα του για την διακόσμηση ώστε ο τελευταίος να εξοφλήσει τον κουνιάδο μου, που χρωστάει στον μπατζανάκι μου για να φτιάξει επιτέλους ο malakas τη μηχανή μήπως πάμε καμιά βόλτα να ξελαμπικάρουμε. :winka:

daz
28/11/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
δεν με πειραζει φιλε μου και εγω μαζι σου ειμαι προτιμω να στηριξω ενα ελληνικο μαγαζι ωστε να μην φευγουν τα λεφτα εξω ,αρκει βεβαια να μην με γδαρει:D


:beer: :beer: :beer:

fz6man
28/11/2011, 19:50
το οτι θα σε γδαρει ειναι το μονο σιγουρο οταν περισυ πηρα το revit απο γερμανια 190 και ελλαδα το πουλανε 240 ρε φιλε σημερα.. φαντασου! και μιλαμε απο eshop και πολυ γνωστο εγω παιδια τα χω κοψει προ καιρου .

VASOS
28/11/2011, 22:16
Δερμάτινο μπουφάν για μια ζωή. Το καθαρίζεις το περνάς μία αλοιφή και τέλος.
Φαντάσου έχω διάτρητο δερμάτινο SPYKE με εσωτερική αντιανεμικό (με φερμουάρ) αγορασμένο 160 Ε και το φοράω άνοιξη-χειμώνα. Στη βροχή βάζω και 1 αδιάβροχο και τέλος.

gregogti
29/11/2011, 08:10
τα δερματινα δεν ειναι πολυ πιο ακριβα απο τα cordura??160 μου ακουγετε καλλη τιμη .ειναι ζεστο??

Cpt. Haddock
29/11/2011, 08:15
Το δερματινο δεν ειναι πιο ζεστο απο κορντουρα και δεν ειναι και αδιαβροχο. :wave2:

VASOS
29/11/2011, 13:16
Με ένα ισοθερμικό σετάκι μέσα και ένα αδιάβροχο σετάκι από πάνω δεν χρειάζομαι ούτε κορντούρες, γκόρτεχ και άλλες συνθετικές παπαριές (με τα εξειδικευμένα καθαριστήρια που τα συνοδεύουν για σωστό καθαρισμό και αδιαβροχοποίηση) και φυσικά δεν μιλάμε για την κατηγορία "πάμε NordCap" (καπετάνιε).

VASOS
29/11/2011, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
τα δερματινα δεν ειναι πολυ πιο ακριβα απο τα cordura??160 μου ακουγετε καλλη τιμη .ειναι ζεστο??

Το δικό μου ("Breezy Gp" / διάτρητο στον θώρακα) είναι άριστης ποιότητας, αγορασμένο από το μαγαζί της Triumph στη Μιχαλακοπούλου σε περίοδο προσφορών, το χρησιμοποιώ όπως προείπα και τον χειμώνα, είναι αρκετά ζεστό και πολύ πιο ελαφρύ από την κορντούρα μου.

DoctoR_k6
29/11/2011, 13:38
Δεν υπαρχει δερματινο πιο ζεστο απο cordura!!! :nono: :nono:
Tωρα το καθενα εχει κ τις χρησεις του και με γνωμονα αυτα που κανεις αγοραζεις!
Κ σαν τιμες αν τα παρεις τα cordura ειναι πολυ καλυτερα απο τα δερματινα απλα δεν μπορεις
να κανεις την ιδια χρηση ποθ σου προσφερει το δερμα.Εκτος και αν εισαι διατεθειμενος να
φορας και ισοθερμικο καθε μερα να πηγαινεις στην δουλεια σου...

http://motocard.com/en/city.aspx

Σχετικα καλες τιμες και δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα!!

Κ οντως παιδια και τα 40 ευρω για μενα ειναι θεμα...Γιατι να του τα δωσω εγω και να μην
μου τα κοψει αυτος!!!!!:confused: :confused:

SVX
29/11/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS
Με ένα ισοθερμικό σετάκι μέσα και ένα αδιάβροχο σετάκι από πάνω δεν χρειάζομαι ούτε κορντούρες, γκόρτεχ και άλλες συνθετικές παπαριές (με τα εξειδικευμένα καθαριστήρια που τα συνοδεύουν για σωστό καθαρισμό και αδιαβροχοποίηση) και φυσικά δεν μιλάμε για την κατηγορία "πάμε NordCap" (καπετάνιε).



σα να λεμε και η γκομενα απο κατω με 4 πλαστικες και 3 λιποαναροφησεις γινεται μοντελο...

:rolleyes:


240889

VASOS
29/11/2011, 15:57
:rolleyes: δεν τα λες καλά εκτός εάν κατάλαβες λάθος ή είσαι φιλόζωος και δεν φοράς δερμάτινα . :wave2:

VASOS
29/11/2011, 16:20
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctoR_k6
[B]

"Δεν υπαρχει δερματινο πιο ζεστο απο cordura": Αυτό πότε ειπωθηκε?

"Κ σαν τιμες αν τα παρεις τα cordura ειναι πολυ καλυτερα απο τα δερματινα απλα δεν μπορεις
να κανεις την ιδια χρηση ποθ σου προσφερει το δερμα": Αυτό το ξέρεις ή το άκουσες από κάπου? Διάβασες την τιμή που έγραψα?

"Εκτος και αν εισαι διατεθειμενος να φορας και ισοθερμικο καθε μερα να πηγαινεις στην δουλεια σου...":
Το ισοθερμικό σε χάλασε? Ενώ φορώντας τη ζεστή αρκούδα παίρνεις αύξηση από το αφεντικό στα καπάκια...

Εγώ το κλείνω εδώ . :wave2:

mangalord
29/11/2011, 18:40
Γιατι τοσο κραξιμο για το macna που ρωτησε στην αρχη το παιδι?? Είναι ψιλοάδικο! Προσωπικα εχω παρει το space και κανω εδω και 3-4 μηνες διαδρομες τουλαχιστον 30 πηγαινε 30 ελα πρωι στις 8 και ειναι πολυ ζεστο και ποιοτικο. Εχει 2 επενδύσεις μια αδιαβροχη μια ισοθερμικη και καθεμια εχει το δικο της φερμουαρ συν μπροστα ενα κομματι κορντουρα το οποιο κλεινει με βελκρο και καλύπτει το 2ο φερμουαρ.
Δε παιρνω ποσοστα απ την εταιρία αλλα για τα λεφτά του (180 με 200) ειναι πολυ καλό και σίγουρα πολυ καλυτερο απο κατι φτηνά άλλων εταιρειων.

SVX
29/11/2011, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από mangalord
Γιατι τοσο κραξιμο για το macna που ρωτησε στην αρχη το παιδι?? Είναι ψιλοάδικο! Προσωπικα εχω παρει το space και κανω εδω και 3-4 μηνες διαδρομες τουλαχιστον 30 πηγαινε 30 ελα πρωι στις 8 και ειναι πολυ ζεστο και ποιοτικο. Εχει 2 επενδύσεις μια αδιαβροχη μια ισοθερμικη και καθεμια εχει το δικο της φερμουαρ συν μπροστα ενα κομματι κορντουρα το οποιο κλεινει με βελκρο και καλύπτει το 2ο φερμουαρ.
Δε παιρνω ποσοστα απ την εταιρία αλλα για τα λεφτά του (180 με 200) ειναι πολυ καλό και σίγουρα πολυ καλυτερο απο κατι φτηνά άλλων εταιρειων.


τα Macna ειναι τα SPADA ... αλλαξανε Trade Mark και λιγη διαφημηση για να τα πουλανε 50% πιο πανω ...... :wave2:

μαλλον για να μη φανε λουκετο σαν τη Frank Thomas ..

mangalord
29/11/2011, 18:50
Αφου η spada ακομα βγαζει μπουφαν. Και να σου πω δε θυμαμαι και κανένα spada να χει αυτα που εχει το δικο μου. Δε μου φαινεται τοσο κακο οσο τα παλια τα spada!

gregogti
29/11/2011, 19:13
μου φαινετε το dainese barcelona θα παρω.....αν εχει νουμερο

Sith
02/12/2011, 02:57
Φιλε μου εγω εχω αγορασει πριν κανα μηνα το revit dragon
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5404

Σε θερμοκρασιες χειμωνιατικης Θεσσαλονικης με την απειρη υγρασια, δεν νιωθεις απολυτως τιποτα!
Εγινε και ενα κρας τεστ σε μια τρελη βροχα που επεφτε πανω μου επι μιση ωρα, βραδυ με κρυο.
Μπορει να εστιβα το σωβρακο μου, αλλα το μπουφαν δεν το διαπερασε ουτε σταγονα! Και καθολου κρυο ενοειται.
Εχει βγαλει τα λεφτα του απ την πρωτη στιγμη και το προτεινω ανεπιφυλακτα.

gregogti
02/12/2011, 13:10
ωραιο φιλε μου αλλα ειναι πανω απο το μπατζετ μου δυστυχως:(

gregogti
15/12/2011, 11:52
φορεσα σημερα ενα frank thomas σαν και αυτο http://www.frank-thomas.co.uk/index.php/collection/textiles/ftw350-full-force-advance-aqua-2-jacket-black-red.html και μου ηρθε καλα στα μανικια και γενικοτερα πανω μου απο αλλα που φορεσα.πως το βλεπετε ειναι καλα τα thomas?

TROOPER
15/12/2011, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
φορεσα σημερα ενα frank thomas σαν και αυτο http://www.frank-thomas.co.uk/index.php/collection/textiles/ftw350-full-force-advance-aqua-2-jacket-black-red.html και μου ηρθε καλα στα μανικια και γενικοτερα πανω μου απο αλλα που φορεσα.πως το βλεπετε ειναι καλα τα thomas?

μια χαρα ειναι.

gregogti
16/12/2011, 11:26
180 ευρω πολλα δεν μου το αφηνει??:eek:

SVX
16/12/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
180 ευρω πολλα δεν μου το αφηνει??:eek:


με 180 ευρω βρισκεις Rev'it (STRADA H20 πχ) Bering , IXS , και αλλες αξιολογες μαρκες...

TheFace
16/12/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
με 180 ευρω βρισκεις Rev'it (STRADA H20 πχ) Bering , IXS , και αλλες αξιολογες μαρκες...

Γιατι η frank thomas δεν ειναι αξιολογη?

SVX
16/12/2011, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Γιατι η frank thomas δεν ειναι αξιολογη?

η Frank Thomas ( εκλεισε/χρεοκοπησε οπως και η Motrax) ηταν Budget εταιρεια .

αλλο να το συζηταμε κι αλλο να πας να πιασεις τα υλικα απο κοντα...


και να τα βαλεις διπλα σε ενα Bering πχ.

gregogti
16/12/2011, 14:37
ενα στοκατζιδικο που λενε καπου στο κεντρο ,που ειναι ρε παιδια να παω να δοκιμασω μπας και βρω τιποτα στα μετρα μου???:D :cry:

Africaptan
16/12/2011, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mangalord
Αφου η spada ακομα βγαζει μπουφαν. Και να σου πω δε θυμαμαι και κανένα spada να χει αυτα που εχει το δικο μου. Δε μου φαινεται τοσο κακο οσο τα παλια τα spada!


Εξηγησε μου κατι φιλε.
Η Spada σαν εταιρια δεν ειναι καλη, η το συγκεκριμενο μπουφαν;
Εχω δει καποια μποτακια αυτης της εταιριας και μου εχουν ψιλογυαλισει.

gregogti
16/12/2011, 15:02
http://toofast.gr/showprod.php?id=570 αυτα τα agvpro ειναι ιδια με τα κρανη agv??

TheFace
16/12/2011, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
η Frank Thomas ( εκλεισε/χρεοκοπησε οπως και η Motrax) ηταν Budget εταιρεια .

αλλο να το συζηταμε κι αλλο να πας να πιασεις τα υλικα απο κοντα...


και να τα βαλεις διπλα σε ενα Bering πχ.

Το γνωριζω οτι η frank thomas και αυτο ισως να ειναι και ανασταλτικος παραγωντας αλλα να εχουν τοοοοοοσο μεγαλη διαφορα με τα bering που λες, δεν το περιμενα... δεν θελω να ειμαι ομως απολυτος γιατι δεν τα εχω βαλει και διπλα διπλα οπως λες!

mangalord
16/12/2011, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Εξηγησε μου κατι φιλε.
Η Spada σαν εταιρια δεν ειναι καλη, η το συγκεκριμενο μπουφαν;
Εχω δει καποια μποτακια αυτης της εταιριας και μου εχουν ψιλογυαλισει.

Η spada Απο προσωπική εμεπειρία αλλα και απο μαρτυρίες αλλων δεν βγαζει ποιοτικα προιοντα. Το θέμα που τέθηκε εδω ειναι εαν macna Και spada ειναι οι ιδιες εταιρειες. Σε email μου τους εστειλα μου είπαν οτι δεν εχουν καμια σχέση.

gregogti
18/12/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
ενα στοκατζιδικο που λενε καπου στο κεντρο ,που ειναι ρε παιδια να παω να δοκιμασω μπας και βρω τιποτα στα μετρα μου???:D :cry:


για βοηθειστε λιγο:beer: :beer:

sotos 8
18/12/2011, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
για βοηθειστε λιγο:beer: :beer:

Πετρου Ραλλη 1 ΠΙσω απ την στρατολογια του ΡΟΥΦ.

gregogti
19/12/2011, 12:28
δεν ειναι στην ηλιουπολη?

harris_x
19/12/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
δεν ειναι στην ηλιουπολη? άλλο αυτό της Ηλιούπολης.
Για 'μένα πήγαινε και στα δύο πριν αποφασίσεις.

gregogti
19/12/2011, 14:39
ok σε ευχαριστω;)

apolon10
25/12/2011, 19:14
furygan troy. Το εχω 7 χρονια και ειναι σα καινουριο, ουτε βροχη, ουτε κρυο, αριστη εφαρμογη, στιβαρη κατασκευη. Το προτιμω απο αλλα καλυτερων προδιαγραφων που εχω οπως dainese gtx, bering klp Τιμη €160 περιπου.
Αν δε βγαινει πια, τοτε κατι παρομοιο.

gregogti
26/12/2011, 12:14
οκ στα υποψιν και αυτο;)