PDA

View Full Version : Aνακατασκευή Suzuki Ts50w



Σελίδες : [1] 2 3

koStel-ck
27/11/2011, 21:02
Γεια σας !
Πήρα ένα SUZUKI TS50W που χρειάζεται ανακατασκευή!
Εδώ είναι όπως το πήρα ,και το πήγα στο γκαράζ ενός φίλου (νονού) :D για λύσιμο.
:beer:


240751

koStel-ck
27/11/2011, 21:04
μετά άρχισα να το λύνω βγάζοντας την σέλα και το τεπόζιτο .


240752

koStel-ck
27/11/2011, 21:08
Στην συνέχεια έλυσα φτερά ,πλαινά καπακια ,και αδειασα τα λάδια ,και νερά απο το ψυγειο,


240753

koStel-ck
27/11/2011, 21:10
Βέβαια οχι μόνος μου αλλα ειχα βοήθεια απο τον πατερα μου.


240754

Gms
27/11/2011, 21:18
Καλη αρχη δεν οφελει να σου ευχηθουμε αφου εχει ξεκινησει ηδη.Αντε καλη συνεχεια.Μην μου πεις οτι ο Χρηστος(sv9cvk) ειναι ο νονος σου?:eyepop:

koStel-ck
27/11/2011, 21:21
μετά αποσύνδεσα τα φρενα, και έβγαλα το δοχείο λαδιού ,ψυγέιο νερου ,φανάρι ,φιλτροκούτι ,κλπ,


240761

koStel-ck
27/11/2011, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gms
Καλη αρχη δεν οφελει να σου ευχηθουμε αφου εχει ξεκινησει ηδη.Αντε καλη συνεχεια.Μην μου πεις οτι ο Χρηστος(sv9cvk) ειναι ο νονος σου?:eyepop:

ευχαριστώ!:) ο sv9cvk είναι ο πατέρας μου. νονός μου (στο nick name μου) είναι ο ιδιοκτήτης του γκράζ.

koStel-ck
27/11/2011, 21:28
:D

Α! και έχω αφήσει για ποιό μετά το κουτί με το λάδι στο πάτωμα !:rotflmao: (βαρέθηκα να το φυλάξω):p



240763

koStel-ck
27/11/2011, 21:30
Κάπου εδω ο πατερας μου αρχισε να ψίθυριζει κατι για flat track ,δεν ξερω τι ειναι αυτο αλλα ακουγεται καλο...:eyepop: :D


240764

FRAGISCOS
27/11/2011, 21:31
Καλη αρχη λοιπον φιλε μου καλωσορισες στην ομαδα των ''τρελλων με τα μαυρισμενα νυχια''.
Και μη κολωνεις,εχεις καλο δασκαλο.:wave2: :wave2:

koStel-ck
27/11/2011, 21:31
:o


240765

koStel-ck
27/11/2011, 21:40
ο κινητήρας κατέβηκε,εχει ηλεκτροκολημένη την μανιβέλα :sick: στον άξονα και στην θέση της τάπας του λαδιού εχουν βάλει ένα μπουζί:mad:


240766

koStel-ck
27/11/2011, 21:48
έξω και το τιμόνι


240767

koStel-ck
27/11/2011, 21:50
βγάλαμε αμορτισέρ και το ψαλίδι!


240768

koStel-ck
27/11/2011, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Καλη αρχη λοιπον φιλε μου καλωσορισες στην ομαδα των ''τρελλων με τα μαυρισμενα νυχια''.
Και μη κολωνεις,εχεις καλο δασκαλο.:wave2: :wave2:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! επίσης σε ευχαρίστω για τον φάκελο που μας έστειλες με το ωραίο περιεχόμενο...!:beer: :beer: (αν και δν κάνει να πινω μπύρα ...........ακόμα :D )


240769

koStel-ck
27/11/2011, 22:00
τέλος του βγάλαμε τις ρόδες κτλ. Και έγινε βίδες


240770

koStel-ck
27/11/2011, 22:04
ένα βουνό απο εξαρτήματα. (θα ξαναγίνει μηχανάκι άραγε; ) :eyepop:


240771

lspiros
27/11/2011, 22:10
παιδακι μου.........μπραβο σου,εισαι παραδειγμα για καθε παιδι στην ηλικια σου.ο παλιο.......εεε ο πατερας σου πρεπει να ειναι πολυ περηφανος για σενα:beer:
λοιπον,τα γνωστα,για να πετυχει το εγχειρημα σου μην ακους τιποτα απο αυτα που σου λεει ο μπαμπας με τη γεροντικη αννοια:D παρε τηλ εμενα το θειο Σπυρο και θα εχεις οτι βοηθεια χρειαζεσαι:winka:

καλη συνεχεια,δωσε φωτο λεβεντη μου

koStel-ck
27/11/2011, 22:11
ο κινητήρας γύριζε και είπαμε να μετρήσουμε συμπίεση. Είχε 10,5.Δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά πρέπει να είναι καλό γιατί ο πατέρας μου δεν μουρμούριζε!:lol: :rotflmao:


240772

koStel-ck
27/11/2011, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
παιδακι μου.........μπραβο σου,εισαι παραδειγμα για καθε παιδι στην ηλικια σου.ο παλιο.......εεε ο πατερας σου πρεπει να ειναι πολυ περηφανος για σενα:beer:
λοιπον,τα γνωστα,για να πετυχει το εγχειρημα σου μην ακους τιποτα απο αυτα που σου λεει ο μπαμπας με τη γεροντικη αννοια:D παρε τηλ εμενα το θειο Σπυρο και θα εχεις οτι βοηθεια χρειαζεσαι:winka:

καλη συνεχεια,δωσε φωτο λεβεντη μου

θα σε έχω στα υπόψην θα σου απαντήσω όταν είμαι μόνος μου γιατί τώρα ειναι απο πάνω μου ΩΩΧ και θα πέσει παντόφλα!

ΩΩΧ!!!!:bawl:




η συνέχεια άυριο :ZZZ:

Gms
27/11/2011, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
ο κινητήρας γύριζε και είπαμε να μετρήσουμε συμπίεση. Είχε 10,5.Δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά πρέπει να είναι καλό γιατί ο πατέρας μου δεν μουρμούριζε!:lol: :rotflmao:


Αυτο ηταν τελειως ανοφελο ετσι και αλλιως ο πατερας σου δεν θα σε αφησει να βαλεις το παλιο πιστονι παλι μεσα:rotflmao: .

epp1640
27/11/2011, 22:57
:beer: Μπράβο ρε μάγκα.. μα βλέπω και εγώ ένα CB πίσω.. :lol: Κοίτα να μάθεις τίποτα γιατί εν καιρώ έχουμε να φτιάξουμε και ένα mtx.. :p

MG-KTiNoS
27/11/2011, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
Σε ευχαριστώ πολύ!!! επίσης σε ευχαρίστω για τον φάκελο που μας έστειλες με το ωραίο περιεχόμενο...!:beer: :beer: (αν και δν κάνει να πινω μπύρα ...........ακόμα :D )

:lol:

:a07:

CRAZYMINI
28/11/2011, 00:07
αφου σε επιβλεπει ο δοκτωρ χρηστος...μη φοβασαι τιποτα!!!!!!!!ποσο θα θελα να με υιοθετησει και μενα...:a028: :a028: :a028:

Allst@rf
28/11/2011, 00:18
:eek:

αμάν έκαναν και το παιδί σαν τα μούτρα τους...


:bawl: :bawl:

koStel-ck
29/11/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από CRAZYMINI
αφου σε επιβλεπει ο δοκτωρ χρηστος...μη φοβασαι τιποτα!!!!!!!!ποσο θα θελα να με υιοθετησει και μενα...:a028: :a028: :a028:

θα το Μετανιώσεις απο την πρώτη μέρα πίστεψε με! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:a024:

McGyver
29/11/2011, 12:26
:coca-cola: :coca-cola: :coca-cola: :coca-cola: :coca-cola:

koStel-ck
29/11/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:coca-cola: :coca-cola: :coca-cola: :coca-cola: :coca-cola:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:coca-cola: :coca-cola: :coca-cola:

koStel-ck
29/11/2011, 13:02
πέρασε η ώρα και ήρθε η ώρα για σουβλάκι ποιος θα παραγγείλει άραγε;:confused:
:) :) :) :look: :) :) :)


:bawl:


240884

tom kissas
29/11/2011, 13:22
ωραιος ;)
δεν φανταζεσαι ποσο χερομαι που βλεπω κοσμο κοντα στην ηλικια μου να ασχολουνται με το αθλημα. :D καλη συνεχεια (πιστευω οτι ειναι αναμενομενη) :) και καλη διασκεδαση :D :D

sv9cvk
29/11/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf


αμάν έκαναν και το παιδί σαν τα μούτρα τους...






:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
θα το Μετανιώσεις απο την πρώτη μέρα πίστεψε με!




:a52: Τετοια λεγε και σε βλεπω να ανακατασκευαζεις το πατινι της αδερφης σου :a37:




Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
πέρασε η ώρα και ήρθε η ώρα για σουβλάκι ποιος θα παραγγείλει άραγε;:confused:
:) :) :) :look: :) :) :)


:bawl:


Παντα ο μικροτερος !!:a029: :a22:

vaska
29/11/2011, 16:43
Λοιπόν Στέλιο αγόρι μου θα σου πω μια ιστορία που έχει και "ηθικόν δίδαγμα" όπως λέγαμε παλιά εμείς στο σχολείο, αλλά πρώτ' απ' όλα να σου ευχηθώ χρόνια πολλά για την γιορτή σου έστω και καθυστερημένα.

Όταν παρουσιάστηκα στο στρατό μου έλεγαν οι φίλοι μου που είχαν πάει και είχαν τελειώσει τη θητεία τους, ότι σε ότι με ρωτάνε να λέω "δεν ξέρω". Περνάνε πολύ καλύτερα όσοι "δεν ξέρουν", από αυτούς που "ξέρουν".

Είμαστε λοιπόν καθισμένοι κάτω από τα δέντρα και ρεμπελεύαμε (αόρκιστοι ακόμα) όταν ξαφνικά παρουσιάστηκε ένας λοχίας (ανώτερος από όλους τους νεοσύλλεκτους) και ρώτησε ποιος ξέρει να ζωγραφίζει και αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει από "Windows". Ένα παλικάρι που ήταν Αγιογράφος είπε ότι ξέρει να ζωγραφίζει κι εγώ που έχω σπουδάσει πληροφορική είπα ότι ξέρω από "Windows". Για πότε αγόρι μου βρεθήκαμε αυτός με βούρτσα ν' ασπρίζει τη μάντρα κι εγώ με κουβάδες και πατσαβούρια να καθαρίζω παράθυρα, δεν το καταλάβαμε.

Το "ηθικόν δίδαγμα" που λέγαμε παραπάνω είναι: "Ποτέ να μη λες ΞΕΡΩ". Όσο λιγότερα ξέρεις τόσο καλύτερα περνάς.


Στην περίπτωσή σου τώρα, ο πατέρας σου ψάχνει για άτομο που θα κάνει την αγγαρειοδουλειά τη λάτζα που λέμε για να δρέπει ο μεγαλομάστορας δάφνες για τις ανακατασκευές του και δυστυχώς λόγω συγγένειας είσαι το πρώτο υποψήφιο θύμα του.

Σε ότι σε ρωτάει λοιπόν, ν' απαντάς δεν ξέρω, δεν θυμάμαι από που το έλυσα αυτό, αυτό που μπαίνει τώρα?????? κλπ. Κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα σε αφήσει στην ησυχία σου, να μπορείς να παίζεις με τις παρέες σου και όχι να κλείνεσαι μαζί του σε γκαράζ και να μουτζουρώνεις ρούχα και χέρια.

Αν ήμουν στη θέση σου θα άρχιζα από το λοφάκι με τ' ανταλλακτικά, θα του έλεγα ότι δεν θυμάμαι που πάει τι.

Από την άλλη μπορείς κάλλιστα να γίνεις ο επίσημος δοκιμαστής των μηχανών που φτιάχνει ο πατέρας σου. Αυτό μάλιστα, αυτό είναι σοβαρή δουλειά, να βολτάρεις με τα εργαλεία που ανακατασκευάζει ο ρετρολάγνος.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Χωρίς πλάκα τώρα, μπορείς να θεωρείς τον εαυτόν σου πολύ τυχερό που έχεις για πατέρα την Χρήστο. Είναι ανεξάντλητη πηγή γνώσεων κι αν καταφέρεις να κάνεις όσο γίνεται περισσότερη παρέα μαζί του, μόνον κερδισμένος μπορείς να είσαι.

Ένα τεράστιο μπράβο από μένα και στους δυό σας.




:a19: :a19: :a19: :a19:

koStel-ck
29/11/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Λοιπόν Στέλιο αγόρι μου θα σου πω μια ιστορία που έχει και "ηθικόν δίδαγμα" όπως λέγαμε παλιά εμείς στο σχολείο, αλλά πρώτ' απ' όλα να σου ευχηθώ χρόνια πολλά για την γιορτή σου έστω και καθυστερημένα.

Όταν παρουσιάστηκα στο στρατό μου έλεγαν οι φίλοι μου που είχαν πάει και είχαν τελειώσει τη θητεία τους, ότι σε ότι με ρωτάνε να λέω "δεν ξέρω". Περνάνε πολύ καλύτερα όσοι "δεν ξέρουν", από αυτούς που "ξέρουν".

Είμαστε λοιπόν καθισμένοι κάτω από τα δέντρα και ρεμπελεύαμε (αόρκιστοι ακόμα) όταν ξαφνικά παρουσιάστηκε ένας λοχίας (ανώτερος από όλους τους νεοσύλλεκτους) και ρώτησε ποιος ξέρει να ζωγραφίζει και αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει από "Windows". Ένα παλικάρι που ήταν Αγιογράφος είπε ότι ξέρει να ζωγραφίζει κι εγώ που έχω σπουδάσει πληροφορική είπα ότι ξέρω από "Windows". Για πότε αγόρι μου βρεθήκαμε αυτός με βούρτσα ν' ασπρίζει τη μάντρα κι εγώ με κουβάδες και πατσαβούρια να καθαρίζω παράθυρα, δεν το καταλάβαμε.

Το "ηθικόν δίδαγμα" που λέγαμε παραπάνω είναι: "Ποτέ να μη λες ΞΕΡΩ". Όσο λιγότερα ξέρεις τόσο καλύτερα περνάς.


Στην περίπτωσή σου τώρα, ο πατέρας σου ψάχνει για άτομο που θα κάνει την αγγαρειοδουλειά τη λάτζα που λέμε για να δρέπει ο μεγαλομάστορας δάφνες για τις ανακατασκευές του και δυστυχώς λόγω συγγένειας είσαι το πρώτο υποψήφιο θύμα του.

Σε ότι σε ρωτάει λοιπόν, ν' απαντάς δεν ξέρω, δεν θυμάμαι από που το έλυσα αυτό, αυτό που μπαίνει τώρα?????? κλπ. Κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα σε αφήσει στην ησυχία σου, να μπορείς να παίζεις με τις παρέες σου και όχι να κλείνεσαι μαζί του σε γκαράζ και να μουτζουρώνεις ρούχα και χέρια.

Αν ήμουν στη θέση σου θα άρχιζα από το λοφάκι με τ' ανταλλακτικά, θα του έλεγα ότι δεν θυμάμαι που πάει τι.

Από την άλλη μπορείς κάλλιστα να γίνεις ο επίσημος δοκιμαστής των μηχανών που φτιάχνει ο πατέρας σου. Αυτό μάλιστα, αυτό είναι σοβαρή δουλειά, να βολτάρεις με τα εργαλεία που ανακατασκευάζει ο ρετρολάγνος.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Χωρίς πλάκα τώρα, μπορείς να θεωρείς τον εαυτόν σου πολύ τυχερό που έχεις για πατέρα την Χρήστο. Είναι ανεξάντλητη πηγή γνώσεων κι αν καταφέρεις να κάνεις όσο γίνεται περισσότερη παρέα μαζί του, μόνον κερδισμένος μπορείς να είσαι.

Ένα τεράστιο μπράβο από μένα και στους δυό σας.




:a19: :a19: :a19: :a19:

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και για τις συμβουλές θα μου χρησιμεύουν
:D

:coca-cola: :coca-cola:

Μόνο το (την) κάνε το (τον) γιατί θα στην πει ο μπαμπάς μου :confused: :a37:

:winka:

John Steed
29/11/2011, 17:57
Ρε μπαγάσα εσύ είσαι? Άλλαξες ψευδώνυμο?



Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
στην θέση της τάπας του λαδιού εχουν βάλει ένα μπουζί:mad:

:bigcry:


Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
παρε τηλ εμενα το θειο Σπυρο και θα εχεις οτι βοηθεια χρειαζεσαι:winka:


Αυτόν :rolleyes: μην τον ακούς και πολύ γιατί θα σου φτιάξει καινούριο μπαμπά από ανθρακόνημα και πακτωμένες βίδες :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
ο κινητήρας γύριζε και είπαμε να μετρήσουμε συμπίεση. Είχε 10,5.Δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά πρέπει να είναι καλό γιατί ο πατέρας μου δεν μουρμούριζε!:lol:

Φοβερός λέμεεε! :rotflmao: :bigcry:




Καλή συνέχεια και από εμένα, να ξέρεις πως ό,τι μαθαίνεις, στο μέλλον θα σου φανεί πολύ χρήσιμο.


Η ανταμοιβή σου από όλο αυτό το εγχείρημα φυσικά δεν είναι τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι.

Δεν είναι ούτε το μηχανάκι που θα φτιάξεις και θα σου μείνει, ούτε οι γνώσεις που θα αποκομίσεις.


Είναι ο χρόνος που θα περνάς με τον πατέρα σου. Μετά από κάποια χρόνια (λιγότερα από όσα νομίζεις), μόνο αυτό θα αναπολείς...



Με συγκινείτε και οι δύο σας, μακάρι να είστε για πολλά χρόνια μαζί και να χαίρεστε ο ένας τον άλλο :wave2: :wave2:

koStel-ck
29/11/2011, 17:57
θα βάλω φωτογραφείες ποιο μετα γιατι πρέπει να μου τις στείλει ο μπαμπάς μου :D

:o

koStel-ck
29/11/2011, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Ρε μπαγάσα εσύ είσαι? Άλλαξες ψευδώνυμο?




:bigcry:




Αυτόν :rolleyes: μην τον ακούς και πολύ γιατί θα σου φτιάξει καινούριο μπαμπά από ανθρακόνημα και πακτωμένες βίδες :lol: :lol:



Φοβερός λέμεεε! :rotflmao: :bigcry:




Καλή συνέχεια και από εμένα, να ξέρεις πως ό,τι μαθαίνεις, στο μέλλον θα σου φανεί πολύ χρήσιμο.


Η ανταμοιβή σου από όλο αυτό το εγχείρημα φυσικά δεν είναι τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι.

Δεν είναι ούτε το μηχανάκι που θα φτιάξεις και θα σου μείνει, ούτε οι γνώσεις που θα αποκομίσεις.


Είναι ο χρόνος που θα περνάς με τον πατέρα σου. Μετά από κάποια χρόνια (λιγότερα από όσα νομίζεις), μόνο αυτό θα αναπολείς...



Με συγκινείτε και οι δύο σας, μακάρι να είστε για πολλά χρόνια μαζί και να χαίρεστε ο ένας τον άλλο :wave2: :wave2:

ευχαριστώ!

vforever
29/11/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:eek:

αμάν έκαναν και το παιδί σαν τα μούτρα τους...


:bawl: :bawl:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
29/11/2011, 20:49
Respect και στους 2. :a18:

tsalapis
29/11/2011, 21:08
Stelio ο πατερας σου σε εβαλε στο λουκι απο μικρο....μικρη μηχανη για δυο αναβατες να του πεις:) :)

Μπραβο παντως αντε και καλη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!

και δεν ξεχναμε το σχολειο .ε?:nono: :nono: :nono: :nono:

zefos1100xx
01/12/2011, 02:06
ειχα υποψην μου για το project , αλλα μολις πληροφορηθηκα οτι το ποσταρει στο moto ο γιος του sv9 εκανα εσπευσμενα Log-in να το δω με τα ματια μου και θα το παρακολουθω στο εξης!:D :D



η λεξη ''ευγε'' ειναι λιγη.....




καλη συνεχεια φιλε sv9 junior!!:beer: :beer:

dim_rac
01/12/2011, 02:29
Καλη συνεχεια κοστελ!!

Μπραβο και στους 2!!!


:beer:

universalgr1
01/12/2011, 10:14
Mπραβο μικρε εκκολαπτομενε ρεστορα!!

Να ξερεις πως αυτο που εχεις με τον πατερα σου ειναι ευλογία πραγματικα!!
μακαρι να ηταν ολοι οι γονεις ετσι!! (και ολοι οι γιοι φυσικα σαν εσενα..)


Καλη συνεχεια! Θα σε παρακολουθουμε..

:beer: (οι πολλες coca-coles δεν κανουν καλο.. :) )

makis206
01/12/2011, 10:18
Άλλο ένα μήλο που έπεσε κάτω απ'τη μηλιά!

Καλή αρχή και καλή συνέχεια Στελάρα, στα τελειώματά του φώναξέ με να στο σταμπάρω, ξέρει ο μπαμπάς!:lol:

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
01/12/2011, 10:45
Με τετοιο μπαμπά και νονό, θα έπρεπε να το περιμένουμε.
Καλή συνέχεια στην ανακατασκευή, να το φχαριστηθείτε! :beer:

SoulGR
01/12/2011, 18:11
καλη συνεχεια!:beer: :beer:

vaska
01/12/2011, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και για τις συμβουλές θα μου χρησιμεύουν
:D

:coca-cola: :coca-cola:

Μόνο το (την) κάνε το (τον) γιατί θα στην πει ο μπαμπάς μου :confused: :a37:

:winka:


χαχαχαχαχα ο δαίμων του τυπογραφείου ξαναχτύπησε.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

motomaniac
11/12/2011, 05:03
η ωρα ειναι 5 το πρωι... και το απογευμα εστελνα αγγελιες στον μπαμπα σου να σου παρει TS.. χαχαχα οτι με προλαβε το εμαθα. οτι αργησα τοσο πολυ δεν το ηξερα... και να του πεις να σε αφησει να παιδευεσαι. αμαειναι συνεχεια απο πανω δεν μαθαινεις.. ;) θα τα κανει ολα αυτος ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ΚΑΛΗ σου επιτυχια!!! κι εγω το 99 με τον μπαμπα μου εκανα ψευτοανακατασκευη το glx μου. ,ε πριονισμενη εξατμιση παλιας σχολης.. (δεν επρεπε να το πω αυτο ε???:blush: )

virus
11/12/2011, 09:07
κι ελεγα στην πρωτη φωτο τι μου θυμιζει αυτη η κουρτινα :bigcry: :bigcry:

μετα καταλαβα "το μηλο κατω απο την μηλια θα πεσει"

ωραιος στελιο και να θυμασαι τους μεγαλους να μην τους πολυακους. ο θειος γουγλης εχει περισσοτερες γνωσεις απο τον svk.

εδω λοιπον σε παρακολουθουμε και βαλε την προσωπικη σου νοτα σε αυτο το μηχανακι:winka:

:beer: γιατι μαυρισμενο νυχι με κοκα κολα δεν παει:eyepop:

koStel-ck
11/12/2011, 21:28
παιδιά ευχαριστώ :beer: (άντε να πιώ μια δεν πιράζει) :lol:

Λυσαμε το μπροστινο , βγάλαμε τις μπουκάλες και την πάνω και κάτω τιμονοπλακα


241766

koStel-ck
11/12/2011, 21:30
οταν λυσαμε τις μπουκαλες, ο πατερας μου ειπε οτι ειναι οι ιδιες με του CB αλλα σε μικρογραφια


241767

koStel-ck
11/12/2011, 21:33
πραγματικα !!
στην φωτο η μια μπουκαλα ειναι του CB και η αλλη του TS


241769

koStel-ck
11/12/2011, 21:35
Aρχισα να τρίβω τις βρομιές από το δοχείο λαδιού και νερού .
Πολυ βρωμια ,και πολυ τριψιμο.!


241770

koStel-ck
11/12/2011, 21:36
Το ιδιο και στον προφυλακτήρα της αλυσίδας


241772

koStel-ck
11/12/2011, 21:37
δεν φτάνει το τρίψιμο που έριξα, με έβαλε να σκουπίσω και απο πάνω!:confused: :a52:



:a024:


241773

koStel-ck
11/12/2011, 21:38
οι μπιλιοθήκες είναι σε καλή κατάσταση οπότε δεν τα αλάζουμε


241774

koStel-ck
11/12/2011, 21:40
έκανα αμμοβολή την πάνω τιμονόπλακα. Σαν καινούρια!


241775

koStel-ck
11/12/2011, 21:42
το ρουμπινέτο της βενζίνας.
αυτο το ανάλαβε ο πατέρας μου


241776

koStel-ck
11/12/2011, 21:43
και έγινε έτσι


241777

koStel-ck
11/12/2011, 21:44
το αμορτισσέρ το λύσαμε, το βάψαμε


241779

koStel-ck
11/12/2011, 21:45
και έγινε έτσι
(σιγά σιγά αρχίζουμε να δένουμε)


241780

koStel-ck
11/12/2011, 21:46
Οι μπουκάλες καθαρίστηκαν με την αμμοβολή. Δεν θα τις βάψουμε, θα περαστούν υαλοβολή και θα μείνουν έτσι


241781

koStel-ck
11/12/2011, 21:47
ότι ήταν για βάψιμο τα περάσαμε αστάρι


241782

koStel-ck
11/12/2011, 21:49
και απλώσαμε την μπουγάδα να στεγνώσει


241783

MG-KTiNoS
11/12/2011, 22:06
Αυτό είναι το αγαπημένο μου ποστάκι εδώ μέσα !
Είχα κι εγώ ένα ΤS κάποτε !
(Πρέπει να ήταν τότε που έπεσε η πόλη ή λίιιγο πιο μετά!)
:lol:

FRAGISCOS
11/12/2011, 22:20
Αντε ρε Στελιο και σε χασαμε !
Τι εγινε διαβασμα επεσε πολυ ε??

Καλα τα πας και προχωρας και γρηγορα.

Καλο κουραγιο γιατι εχεις ακομη πολυυυυυυυυυυ











































τριψιμο...:winka:

sv9cvk
11/12/2011, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
και απλώσαμε την μπουγάδα να στεγνώσει

Το δευτερο στην μπουγαδα δεν ειναι του TS αλλα το δοχειο λαδιου του CB :p




Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Αντε ρε Στελιο και σε χασαμε !
Τι εγινε διαβασμα επεσε πολυ ε??

Καλα τα πας και προχωρας και γρηγορα.

Καλο κουραγιο γιατι εχεις ακομη πολυυυυυυυυυυ
τριψιμο...:winka:



Και διαβασμα επεσε μπολικο αλλα και ...... ποινές :smokin:

Οσο για το τριψιμο?? Εχει μπολικο ακομα !! μονο εγω θα τριβω δλδ ??:a2:

lspiros
11/12/2011, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
Οι μπουκάλες καθαρίστηκαν με την αμμοβολή. Δεν θα τις βάψουμε, θα περαστούν υαλοβολή και θα μείνουν έτσι
μπραβο οικογενεια πολυ καλη δουλεια.
και εγω ετσι θα τις αφηνα,να τις βερνικαρετε ομως ετσι?:winka:
καλη συνεχεια :beer: :beer: :beer:

koStel-ck
12/12/2011, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Το δευτερο στην μπουγαδα δεν ειναι του TS αλλα το δοχειο λαδιου του CB :p







Και διαβασμα επεσε μπολικο αλλα και ...... ποινές :smokin:

Οσο για το τριψιμο?? Εχει μπολικο ακομα !! μονο εγω θα τριβω δλδ ??:a2:

για την ώρα μην μιλάς :evil: γιατι εγω τρίβω :uplate:

:D

motomaniac
13/12/2011, 03:18
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: xaxaxaxa χωσε μικρε χωσε... παλι καλα που εγω εγινα 26 και τον διωχνω αν και ακομα μου παιρνει την ηλέκτροκολληση απο τα χερια... :yuck:

Τo gourouni
13/12/2011, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
δεν φτάνει το τρίψιμο που έριξα, με έβαλε να σκουπίσω και απο πάνω!:confused: :a52:



:a024:

..... Για να μην φωνάζει η μαμά....


....εγώ ακόμα τρίβω τις πλάκες στην αυλή!!!


Καλή συνέχεια......

:beer: :beer: :beer:

motomaniac
22/12/2011, 01:10
αντε στελιο μαθαμε εχεις φωτος και δεν τις ανεβασες ακομα.. κι εμαθα επισης οτι τον παιρνας τον μπαμπα σε χρονο ανακατασκευης!!! δως του να καταλαβει! :beer: στα κλεφτα ε?;)

motomaniac
22/12/2011, 01:11
ωχ το ματι μου!!! τον περνας ηθελα να γραψω! χαχαχα (καταραμενη ηλεκτροκοληση!)

p@n@giwths
22/12/2011, 10:22
καλη συνεχεια

koStel-ck
24/12/2011, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
αντε στελιο μαθαμε εχεις φωτος και δεν τις ανεβασες ακομα.. κι εμαθα επισης οτι τον παιρνας τον μπαμπα σε χρονο ανακατασκευης!!! δως του να καταλαβει! :beer: στα κλεφτα ε?;)


:D Δεν ξέρω ποιος στο έχει πει αλλά όταν το διάβασα δεν είχα άλλες φώτο (τις είχε ο μπαμπάς μου):smokin:
όταν του υπενθύμισα να μου τις δώσει μου έδωσε περίπου 5 και όλες ήταν μόνο όταν βάψαμε τον σκελετό και βάλαμε το πίσω ψαλίδι :confused: :bigcry:

:rotflmao:

koStel-ck
24/12/2011, 18:11
δεν ξέρω γιατι δεν μπορώ να την ανεβάσω
:confused: :confused: :confused: :bigcry: :confused: :confused: :confused:

virus
24/12/2011, 18:17
τι επαθε το ματι σου; :rolleyes:

koStel-ck
24/12/2011, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
τι επαθε το ματι σου; :rolleyes:

τι έπαθε;:confused:

kppantelis
24/12/2011, 22:46
το δικο σου ματι τιποτα,του motomaniac κατι επαθε...

virus
25/12/2011, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
τι έπαθε;:confused:

α εκανες διορθωση και γω προλαβα το ματι που εκλεινε.

και επι της ευκαιριας χρονια πολλα να χαιρεσαι το αφεντικο σου :D

:beer: :beer: :beer:

koStel-ck
25/12/2011, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
α εκανες διορθωση και γω προλαβα το ματι που εκλεινε.

και επι της ευκαιριας χρονια πολλα να χαιρεσαι το αφεντικο σου :D

:beer: :beer: :beer:

τώρα εγω είμαι το αφεντικό του :winka:

:a024:

sv9cvk
26/12/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από koStel-ck
τώρα εγω είμαι το αφεντικό του :winka:

:a024:


Επειδη το "αφεντικο" ειναι πολυασχολο βαζω μερικες φωτο...

Ωρα για βαψιμο.
Το χρωμα του σκελετου ασημι μεταλικο...


242657

sv9cvk
26/12/2011, 22:22
:p


242658

sv9cvk
26/12/2011, 22:25
Αφεντικοοο!!
ΤΡΙΒΕΕΕ !!!


242659

sv9cvk
26/12/2011, 22:27
Οσο ετριβε εξω εγω εκανα υαλοβολη τα εξαρτηματα της πισω αναρτησης ,και διαφορα αλλα εξαρτηματα


242660

sv9cvk
26/12/2011, 22:28
Καλα!!! τον αφησα να υαλοβολησει και αυτος///:smokin:


242661

sv9cvk
26/12/2011, 22:30
Ωρα να μπουν οι μπιλιοθηκες ,λιγο γρασσακι :blush:


242662

sv9cvk
26/12/2011, 22:32
Το εργαλειο που μου ειχε φτιαξει ο Πετρος για τα ρουλεμαν εχει την καταλληλη διαμετρο για την δουλεια.


242663

Lioulios
26/12/2011, 22:33
Σας χαίρομαι .

Να σαι καλά μικιέ και να τοκάνεις αστέρι το ΤΣάκι .

:wave2: :wave2:

sv9cvk
26/12/2011, 22:34
Και αλλο γρασσο ,μπηκαν οι μπιλιες ,οι μπιλιοθηκες στον σκελετο


242664

sv9cvk
26/12/2011, 22:37
Και ετοιμο!!


242665

sv9cvk
26/12/2011, 22:39
Η γλυστρα της αλυσιδας με λιγη υαλοβολλη ...


242666

sv9cvk
26/12/2011, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Η γλυστρα της αλυσιδας με λιγη υαλοβολλη ...



εγινε ετσι... καλο ε?:beer:


242667

sv9cvk
26/12/2011, 22:42
Ωρα να δεσω το μοχλικο.
Ελεγχος τα τσιμουχακια ,γρασσαρισμα .


242668

sv9cvk
26/12/2011, 22:44
κι αλλο γρασσο ,και μολυβδογρασσο στα ρουλεμαν του μοχλικου συμφωνα με το manual !


242669

sv9cvk
26/12/2011, 22:45
Καινουρια τσιμουχακια οπου επρεπε


242670

sv9cvk
26/12/2011, 22:46
Παμε σιγα σιγα...:smokin:


242671

sv9cvk
26/12/2011, 22:47
Και το αμορτισερ ...:p


242672

sv9cvk
26/12/2011, 22:50
Σε γενικες γραμμες μεχρι τωρα κοστος ανακατασκευης ,κατι χρωματα ,κατι τσιμουχακια ,5 ρουλεμαν για τους τροχους ,και κατι ψιλοπραγματα 80ευρω.
Καλα τα παμε (Αφεντικο θα στα κρατησω το καλοκαιρι απο τα μεροκαματα ):rotflmao:

sv9cvk
26/12/2011, 22:53
Ενδιαμεσα λυσαμε τα οργανα :rolleyes:


242673

sv9cvk
26/12/2011, 22:55
Καποιος ειχε προσπαθησει να τα καθαρισει με δυαλιτικο μαλλον ,και καποιος αλλος νομισε οτι ηταν τασακι ,με αποτελεσμα τα πλαστικα τζαμακια να εχουν γινει χαλια .:mad:


242674