PDA

View Full Version : Fazer 600



vasilis03
05/09/2005, 13:35
:a4:Παιδιά help μια ερώτηση!!:confused: Σκέφτομαι να αγοράσω το fazer 600 τελευταίο μοντέλο.
Τι λέτε είναι καλή επιλογή; (υπέρ και κατά) Το θέλω για χρήση εντός όσο και εκτός πόλης. Κανένας καλός αντιπρόσωπος; Ευχαριστώ!!!:wave2:

DrIoannis
05/09/2005, 13:42
Εγω με τον αδερφο μου ημασταν μεταξυ του Ζ750 και του Fazer600.Τελικα καταληξαμε στο πρωτο λογω επιδοσεων και εμφανισης.Ειναι βεβαια 800ευρω πιο ακριβω αλλα μονο και μονο το τραβηγμα απο χαμηλα εξιζει τα χρηματα του.Το Fazer600 για να τραβηξει πρεπει να ανεβασεις 6-8000 στροφες και επανω.Την εμφανιση την αφηνω σε εσενα μιας και ειναι καθαρα υποκειμενικη:rolleyes:

javaneze
05/09/2005, 17:42
Kαλο ειναι... για τα δικα μου κρητηρια... τωρα αν θες αναλυεις και λιγο τα δικα σου...

Παντως αν εισαι ηδη ψημενος και απλα θες και παρακαλια, μπες και ρωτα αυτα τα τυπακια εδω http://www.fazerclub.gr ;)

winslow
06/09/2005, 10:21
filaraki eimai edw kai ena xrono katoxos to FZ6 naked kai den eixa kanena ma kanena provlimataki EKTOS tou oti einai to pio omorfo gimno kai me koitane oloi kala kala:alien:

kai to Z re gmto wraio einai kai egw to idio kolima eixa alla apo kati periodika opws ta parousiazan (0300 px) to evgalan kalo alla twra kseris ti ginete me ta periodika

kserw den voh8isa ka8olou:D

duck456
08/09/2005, 16:05
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ 1 ,5 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΣΕΝΑ CLIK ΣΤΟ ΜΑΤΙ.
ΕΣΥ ΘΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ FAZER ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ, ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ( ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ) ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Η ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

kapeos
08/09/2005, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από duck456
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ 1 ,5 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΣΕΝΑ CLIK ΣΤΟ ΜΑΤΙ.
ΕΣΥ ΘΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ FAZER ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ, ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ( ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ) ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Η ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.


Αναφέρεσε αποκλειστιστικά και μόνο στο θέμα της εγγύησης ετσι σεν είναι???? Τα παραεισαγωγής δεν εχουν καμία διαφορά με τα αντιπροσωπίας. Αυτο σημαίνει οτι αν στο μέλλον χρειαστείς το παραμικρό ανταλλακτικό θα στο φέρει η αντιπροσωπία. Διώρθωσέ με αν κάνω λάθος .
:confused:

npap
09/09/2005, 09:21
θα ηταν ενδιαφέρον να μας πει κάποιος πιο ειναι το κόστος συντιρησης (μικρο-μεγάλο service,λάστιχα) καθώς επίσης και η ευκολία οδήγησης μέσα στην πόλη . ειμαι κ γω ενας από τους υποψήφιους αγοραστες.;)

javaneze
09/09/2005, 09:37
Για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εχει κανεις υπ'οψιν του για νεο FAZER 600 μεσα στο 2006;
απλα ψαχνομαι μηπως βγαλει η μαμα και version με ABS... :rolleyes:

lampros_fazer
13/09/2005, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εχει κανεις υπ'οψιν του για νεο FAZER 600 μεσα στο 2006;
απλα ψαχνομαι μηπως βγαλει η μαμα και version με ABS... :rolleyes:

Τα νέα μοντέλα 2006 έχουν παρουσιαστεί.Δεν έχει ακουστει κάποια αλλαγή για το fz6 για το 2006.Για ABS εξαιρετικά χλωμό εως απίθανο στο άμεσο μέλλον

lampros_fazer
13/09/2005, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από npap
θα ηταν ενδιαφέρον να μας πει κάποιος πιο ειναι το κόστος συντιρησης (μικρο-μεγάλο service,λάστιχα) καθώς επίσης και η ευκολία οδήγησης μέσα στην πόλη . ειμαι κ γω ενας από τους υποψήφιους αγοραστες.;)
Τα σερβις του ειναι σε λογικα πλαισια.Ακριβως δεν μπορω να σου πω μιας και δεν εχω κανει ακομα.Ενας φιλος που εκανε το μεγαλο μου ειπε οτι δεν ηταν ακριβο και μαλιστα το περιμενε ναναι ακριβοτερο.Οσον αφορα τα λαστιχα (ο ιδιος) αλλαξε μετα απο 22.000 χλμ γυρω στα 330 ευρω μπρος πισω.
Τωρα για οδηγηση στην πολη, απο πλευρας ογκου δεν ειναι ογκωδες για να εχεις προβλημα.Το μονο μειον ειναι οτι χαμηλα δεν εχει ροπη.

javaneze
14/09/2005, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Το μονο μειον ειναι οτι χαμηλα δεν εχει ροπη.
Aυτο φιλε δεν ξερω αν ειναι οντως κακο για μεσα στην πολη...

BTW ρε παιδια το πολυοργανο του φεηζερ 2004 και μετα, τι ενδειξης εχει?
Εχει στροφομετρο?
Ενδειξη βενζινης? Θερμοκρασιας?

Μερσι!

duck456
14/09/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Αναφέρεσε αποκλειστιστικά και μόνο στο θέμα της εγγύησης ετσι σεν είναι???? Τα παραεισαγωγής δεν εχουν καμία διαφορά με τα αντιπροσωπίας. Αυτο σημαίνει οτι αν στο μέλλον χρειαστείς το παραμικρό ανταλλακτικό θα στο φέρει η αντιπροσωπία. Διώρθωσέ με αν κάνω λάθος .
:confused:

ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΑΜ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ.
ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟ TPS ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ.....
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ Η MOTOΔΥΝΑΜΙΚΗ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ

adam_tsouk
14/09/2005, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εχει κανεις υπ'οψιν του για νεο FAZER 600 μεσα στο 2006;
απλα ψαχνομαι μηπως βγαλει η μαμα και version με ABS... :rolleyes:



Εσύ μην ασχολήσε!

Δεν είπαμε θα παρεις Ζ?


:lol: :lol:


Φίλε Lambros, 22.000 χλμ για αλλαγή ελαστικών είναι πάρα πολλά!
(προσωπική άποψη).
Τώρα πάλι για τα σέρβις, αν και δεν γνωρίζω, γιατί να διαφέρουν από τα σέρβις του Ζ ή του Hornet κτλ τκλ;

Πάνω κάτω πιστεύω ότι το κόστος είναι το ίδιο (δεν αναφέρομαι στο αν κάποιο βγάζει προβλήματα)

GTZ750
14/09/2005, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Kαλο ειναι... για τα δικα μου κρητηρια... τωρα αν θες αναλυεις και λιγο τα δικα σου...

Παντως αν εισαι ηδη ψημενος και απλα θες και παρακαλια, μπες και ρωτα αυτα τα τυπακια εδω http://www.fazerclub.gr ;)

εδω περημενεις να σου μιλησουν αντικειμενικα για το fazer??:nono: :nono:

δεν νομιζω!!!!

εκει θα στο βγαλουν το καλυτερο μηχανακι!!!!:wave2: :wave2:


να σου πω εγω την γνωμη μου....

εχω z750 και ο αδερφος μου εχει fazer 600!!!

κοιτα ο σκοπος ειναι για τι θες το μηχανακι!!!!

αν θες για ταξιδια παρε το fazer ειναι πολυ καλητερο!!!εχει καλη καλυψη απο τον αερα και τα σχετικα!!!


αλα απο την αλλη ειναι πολυ ψοφιο σρα χαμηλα σε σχεση με το z και εχει πολυ χειροτερη γεωμετρια σε σχεση με το z!!

τωρα το fazer εχει λιγο καλητερο μπροστινο φρενο !!!

αλλα απο αισθηση στο δρομο και μεσα σε στροφη το zzzz ειναι πολυ μπροστα!!!!!

τωρα διαλεξε εσυ τι θες!!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

THEOD
14/09/2005, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
BTW ρε παιδια το πολυοργανο του φεηζερ 2004 και μετα, τι ενδειξης εχει?
Εχει στροφομετρο?
Ενδειξη βενζινης? Θερμοκρασιας?
Μερσι!

Τα πάντα...ότι μαλακία θέλεις στην δείχνει...Στροφές, θερμοκρασία μοτέρ, βενζίνη, θρμοκρασία εισερχόμενου αέρα, 2πλούς χιλιομετρητές και όλα τα προειδοποιητικά λαμπάκια και τα μενού διάγνωσης βλαβών...Μόνο καφέ δεν κάνει...

Το πρόβλημα είναι ότι σε κάποιες περιπτώσεις με τον ήλιο από πάνω είναι λίγο δυσδιάκριτες οι στροφές του κινητήρα ειδικά αν κινείσαι γρήγορα και όλη σου η προσοχή είναι στον δρόμο...Αλλά και αυτό ξεπερνιέται σιγά-σιγά...

Αυτό που εγώ ποτέ δεν ξεπέρασα είναι η αισθητική του...Δεν τις μπορώ αυτές τις ψηφιακές φτηνομαλακίες....Θέλω βελόνες ρε παιδί μου...

kapeos
15/09/2005, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από duck456
ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΑΜ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ.
ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟ TPS ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ.....
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ Η MOTOΔΥΝΑΜΙΚΗ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ


Καλά ασε την ΜΟΤΟΣΥΝΑΜΙΚΗ. Το κατάστημα που πουλάει τα παραεισαγωγής, υπόσχεται ότι η 2ετή εγγύηση καλύπτεται αποκλειστικά από το ίδιο το συνεργείο του καταστήματος. Και μιλάμε πάντα για εργασία και ανταλλακτικά. Από εκεί και πέρα αν σου πουνε μαλ@κίες, του πας και τον ευρωπαϊκό νόμο (που τον ξέρει δηλ.) περί ευρωπαικής εγγύησης.

:cool:


Καλά δεν λέω ρε?????:confused:

javaneze
15/09/2005, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Εσύ μην ασχολήσε!

Δεν είπαμε θα παρεις Ζ?

Εγω αλλο θυμαμαι να ειπαμε ... θυμαμαι να ειπαμε να μου δωσει(ς) καποιος βολτα, και μετα καποιος ειπε(ς), "Μπα ασε φιλε, παρε το fazer" ...
:a9: :a13: :a48:


Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
εδω περημενεις να σου μιλησουν αντικειμενικα για το fazer??:nono: :nono:

δεν νομιζω!!!!

εκει θα στο βγαλουν το καλυτερο μηχανακι!!!!:wave2: :wave2:
Μα... αφου διευκρινησα... !Αν θελει παρακαλια!
(και βεβαια να μην ξεχναμε πως το ενα ειναι yamaha, και το αλλο ..τι;;; :D :D :D :D :p :p :p )

gta147
21/09/2005, 13:49
παρτο φιλε και γαμω τις αγορες
εγω το εχω 3 μηνες και δεν θελω να κατεβω
κανει τα παντα
και ανετα