PDA

View Full Version : Η βολτα..3 μηνες πριν(11 αυγουστου)το μετα και το σημερα



7gibernau
05/12/2011, 01:08
Ειχα να βγω βολτα αρκετους μηνες,ειχα τα δικα μου με τον ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ,ολο το καλοκαιρι πανω κατω Αθηνα,τον ετρωγε η παλιοαρρωστια,δε μπορεσα να κανω ουτε ενα χλμ με το τυονο(βασικα ουτε που με απασχολουσε αν θα κανω βολτα με ολα αυτα που περνουσε-περασε,περασαμε-περναγαμε)Τον χασαμε στις 11 αυγουστου....που ορεξη για κατι????καμια.....μα καμια τοσους μηνες...σημερα ομως...
ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ....
ειμαι καλα,λεω,ωρα για μια στα μπαμ μπαμ εδω κοντα,μια Επιδαυρο και μια ετσι για να γουσταρουμε μεχρι τρυπα(αρτεμισιο)
βγαινω αστακος απο το σπιτι καβαλαω το τυονο και GO GO GO.....
Mεχρι το Λυγουριο ολα καλα,τουριστικη η βολτα,μονο κατι αγροτικα λογο του οτι ο κοσμος μαζευει ελιες μου την εσπαγαν αλλα οκ ολα under control...
κανω αριστερα για Επιδαυρο.εδω ειμαστε λεω ωρα για πιεση!!
@@ μεντολες...υγρασια!!!:eyepop: μια δυο στροφες,τα ιδια..οπου δε χτυπα ο ηλιος απλα χαμος!!λουτσα ολα,μουσκεμα...λες και ειχε βρεξει.......χμ......χμ..............ΧΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ............
χμ.......χμ.....???????????αμε.......στην τριτη τρωω μια στην εξοδο ολη δικια μου,αλλα ο μπροστα τροχος στα @@ του...στην τεταρτη παω πιο κοτα,αλλα στην εξοδο τα σκαω ξαν, μονος μου.....μια απο τα ιδια...ο πισω αλλου κι αλλου,"κλειδωνω" το τιμονι και δωσε γκαζιιιιιιιιιιιιι,που σε γκαρι να με δεις,και βγαζω τις μισες στροφες ετσι,λες και το τυονο ηταν 200 τροχο!!!
φτανω στορκ και η καυλα εχει φτασει στα μπατζακια..ολα αυτα με το δρομο μουσκεμα αλλα το τυονο στα @@ του,μια που μου ειπε πως να παιξω και μια που μου εδειξε ακομα μια φορα μετα απο τοσα χρονια οτι δεν το ξερω......
μια πορτοκαλαδα,δυο τσιγαρα και φυγαμε για τρυπα,ξανα πισω αλλα σε χαλαρους ρυθμους λογο κινησης,μεχρι το λυγουριο σε καθε στοφη ειχα και αμαξι στην εισοδο καθε στροφης!
λυγουριο,ναυπλιο,αργος χαλαρα,στην εξοδο ομως της στερνας για τριπολη και μετα απο 3 στροφες r6 σκαει διπλα λυσασμενο με τον οδηγο να με κοιταει και να κουναει το κεφαλι μπροστα σα να μου λεει "δωσε".......
εγω εδωσα..........
ΑΛΛΑ....ρε φιλε.............
στην αριστερη με +180.........δε σε ειδα να χαιρετας........
α..........ησουν εσωτερικη ε.....δε μπορουσες να αφησεις το χερι απο το γκαζι????????
καλος ησουν.....πριν τις τρυπες εβγαλα φλας να κανω ξανα κατα κατω,περασες και ουτε μια κορνα??ουτε μια ξερογκαζια???????μακαρι να γραφεις και να διαβαζεις εδω μεσα,για να μου πεις ενα "γεια" τωρα που μπορεις.....:alien:
στο "γυρνα" ολα καλα,ολα πολυ χαλαρα,μεχρι το σπιτι που εβλαλα το κρανος!!!εκει χαλαστικα λιγο,ηθελα κι αλλο,αλλα τι να κανουμε,μετα απο τοσο καιρο καλα πηγε....
ενα μεγαλο ευχαριστω στο τυονο που με εκανε να ξεχαστω λιγο,μετα απο τοσο καιρο που ημουν στον κοσμο μου....
ελπιζω η επομενη βολτα να μην ειναι μετα απο τοσο καιρο,αλλα το επομενο η το μεθεπομενο σ/κ,θεου θελοντος και δουλειας επιτρεποντος...:beer:

Ζεύκας
05/12/2011, 01:11
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

blackbusa
05/12/2011, 01:27
:beer:

SoulGR
05/12/2011, 02:41
:beer: :beer: :beer:

Corvo
05/12/2011, 04:40
:beer: :beer:

nikos_abel
05/12/2011, 06:57
Καλυτερεύει πάντως (και δε μιλάω μόνο για τη βόλτα)

:beer: :beer: :beer: :beer:

spyrakos35
05/12/2011, 07:47
όλα ωραία και καλά....

εχω όμως μία αποριούλα.....

και πες οτι εκεί που σκιζεστε με το ρ6 - 7 - 1 (ό,τι να'ναι) επειδή ο άλλος είναι κουλός (άσχετα αν σε προκάλεσε) τσακίζεται.....

δικό σου....



υγ.... καταλαβαίνεις οτι δεν αναφέρομαι σε άλλους παράγοντες πτώσης γιατί θα ανοίξει πολύ η κουβέντα.... ούτε βέβαια σε ενδεχόμενο να πέσεις εσύ.....

sapila racing
05/12/2011, 09:01
Γειά σου ρε Gibernau παντιάρη! :beer: :beer: :beer:

SVX
05/12/2011, 09:14
απο κει βγηκε & το nick... " Σι περνάου... "


:beer:

chr1s_86
05/12/2011, 09:47
:sun: :sun: :beer: :beer:

byron
05/12/2011, 10:14
πσσσσσσσςςςςς......:smokin:






:beer:

7gibernau
05/12/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
όλα ωραία και καλά....

εχω όμως μία αποριούλα.....

και πες οτι εκεί που σκιζεστε με το ρ6 - 7 - 1 (ό,τι να'ναι) επειδή ο άλλος είναι κουλός (άσχετα αν σε προκάλεσε) τσακίζεται.....

δικό σου....



υγ.... καταλαβαίνεις οτι δεν αναφέρομαι σε άλλους παράγοντες πτώσης γιατί θα ανοίξει πολύ η κουβέντα.... ούτε βέβαια σε ενδεχόμενο να πέσεις εσύ..... Θα σου απαντησω όσο πιο απλά μπορω.....
ΜΙΑ ΖΩΉ ΤΗΝ ΈΧΟΥΜΕ.......
αν εχει'γραψει' τέλος...και νερό να παει να πιει κάποιος μπορεί να τον γράψει η ιστορία....
Και κάτι άλλο. Πιο ζόρι ήταν στο βρεγμενο....:beer:

Πανοπτικός
05/12/2011, 11:56
Δεν ξερω τι λετε, παω επιτελους να την βγαλω μια βολτα (την μηχανη) γιατι εχει βγαλει αραχνες, ωραιο καιρο εχει σημερα :wave2:

devil's animal
05/12/2011, 11:58
αναζωογονητικα πραγματα...
:beer: :beer:

nikos_abel
05/12/2011, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
όλα ωραία και καλά....
εχω όμως μία αποριούλα.....
και πες οτι εκεί που σκιζεστε με το ρ6 - 7 - 1 (ό,τι να'ναι) επειδή ο άλλος είναι κουλός (άσχετα αν σε προκάλεσε) τσακίζεται.....
δικό σου....
υγ.... καταλαβαίνεις οτι δεν αναφέρομαι σε άλλους παράγοντες πτώσης γιατί θα ανοίξει πολύ η κουβέντα.... ούτε βέβαια σε ενδεχόμενο να πέσεις εσύ.....

Καμμιά φορά χρειάζεται ο εξαγνισμός μέσω της αδρεναλίνης, άνευ σημασίας κινδύνου...


Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Θα σου απαντησω όσο πιο απλά μπορω.....
ΜΙΑ ΖΩΉ ΤΗΝ ΈΧΟΥΜΕ.......
αν εχει'γραψει' τέλος...και νερό να παει να πιει κάποιος μπορεί να τον γράψει η ιστορία....
Και κάτι άλλο. Πιο ζόρι ήταν στο βρεγμενο....:beer:

Δε χρειάζεται απλά να προκαλούμε το καντήλι μας ή το καντήλι των άλλων.

Αλλιώς, βλ. πιο πάνω.

spyrakos35
05/12/2011, 12:06
δεν θα απαντήσω για τον απλό λόγο οτι θα σκίσω το θρεντάκι και θα το οδηγήσω σε άλλα μονοπάτια....

sete, εύχομαι οι επόμενές σου βόλτες να είναι και πιο συχνές και πιο στεγνές..... έτσι για να το χαίρεσαι πιο πολύ.... :beer: :beer: :beer:

golis
05/12/2011, 14:47
Γεια σου re Μήτσε καταβλακιώτη γΚάγκουρα της ΑργοΛΙδος με mparoutokapnismeni tin μπιστόλα σου,
την επόμενη βολά όμως να κατέβεις να κάτσεις στο λιμανάκι για καφέ,έχει θέμα ;)

daz
05/12/2011, 15:39
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Allst@rf
05/12/2011, 16:06
τελικά το πουλάς ή όχι;


:p

bonnie
05/12/2011, 16:34
γεια σου ρε μητσακο μου!! :beer: :beer:

συντομα κ η επομενη!! ;)

7gibernau
05/12/2011, 23:11
Γιωργη το λιμανι ειναι για τα καλοκαιρια,αν και τις κυριακες οι μαμαδες κανουν παρελλαση!!!
Κωστα,ναι το πουλαω ακομα!!!
μποννιε(με νταμπ νιιι,καταυλακιωτικο):beer:
πσσσσσ πσσσσσσσσσσ