PDA

View Full Version : Td Κυριακή 4/12



VASOS
05/12/2011, 10:30
Ωραία ήταν χθες, τέλειος καιρός, καλή παρέα, καλοί αναβάτες μέσα στην πίστα, να έλειπαν και μερικές μλκιες αλλά τί να πω έχω αρχίσει να συμβιβάζομαι.

Ήταν η 2η φορά που μπήκα στο ενδιάμεσο γκρουπ και το καταευχαριστήθηκα. Πολύ καλό το επίπεδο, παραδόξως καμία πτώση και ούτε με ενόχλησε κανείς, καλοί χρόνοι (πρώτη φορά έβαλα πομπό για lap time) και πολύ δουλειά σε σώμα/βλέμμα.

Χαιρετίσματα στο παλικάρι με το λευκό street triple, που έχασε τα φρένα στην ευθεία, άνοιξε την γραμμή του και ξαναμπήκε με τσαμπουκά στην Κ6 ακριβώς στη γραμμή μου (δεν με πειράζει να περάσεις μπροστά, πρόσεχε όμως με αυτά που κάνεις) και στο παλικάρι με το μπλε R1, που βρεθήκαμε δίπλα δίπλα στην Κ6 και στιγμιαία χαιρετηθήκαμε (μάλλον δεν το περίμενες να μπω με μεγαλύτερη φόρα), ωραία πράγματα όμως.

Είχα ευτυχώς μία εντελώς ανώδυνη έξοδο στην Κ6 για να καταλάβω πόσο σημαντική είναι η πνευματική εγρήγορση (πόσο δίκιο είχες Αλέξη), αφού στιγμιαία το μυαλό μου κοιμήθηκε.

Επίσης ευχαριστώ Θοδωρή & Σπύρο που με πείσατε να βγάλω τους καθρέφτες, καθώς είδα έναν καινούργιο κόσμο πάνω στην μοτοσικλέτα (το παίρνω πίσω αυτό για τους ανοιχτούς καθρέφτες μέσα στην πίστα).

Η μόνη παραφωνία ήταν ένα mega scooter στο γκρουπ των αρχαρίων που έξυνε συνεχώς διπλό σταντ στην πλατεία και δεν άφησε αναβάτη που να μην τον ενοχλήσει (μόνο από πάνω τους δεν πέρναγε). Και όλα αυτά βρε κάγκουρα για να πεις στους φίλους σου ότι πέρναγες με το στούκερ τα SS σαν σταματημένα?

Άντε να είμαστε καλά (αν και δεν το βλέπω) να τα ξαναπούμε την Άνοιξη πάλι :beer: :beer: :beer:.
Μέχρι τότε, τα κεφάλια μέσα.

Edit 1 (thanks Εχετλαίε): Κυριακή 4/12
Edit 2: Ευχαριστώ το μέλος Desmo για το υπέροχο βίντεο :beer: :beer: :beer:

McTalas
05/12/2011, 10:52
ο τυπος με το σκουτερ ηταν τραγικος, αφου εφερε κολοτουμπες το μηχανακι του (το ενα απο τα 2 που ειχε φερει) εμπενε και με το σκουτερ :a31: το γιατι δεν μπορεσα να το καταλαβω...

VASOS
05/12/2011, 11:01
Η μλκία είναι αήττητη :sad: .

sniper
05/12/2011, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ο τυπος με το σκουτερ ηταν τραγικος, αφου εφερε κολοτουμπες το μηχανακι του (το ενα απο τα 2 που ειχε φερει) εμπενε και με το σκουτερ :a31: το γιατι δεν μπορεσα να το καταλαβω...

Τραγικοί είναι οι τύποι που τον άφησαν να συνεχίζει μετά απ' όλα αυτά.

McTalas
05/12/2011, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τραγικοί είναι οι τύποι που τον άφησαν να συνεχίζει μετά απ' όλα αυτά.
ρε νικο λες και δεν τα ξερεις...

sniper
05/12/2011, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε νικο λες και δεν τα ξερεις...

Επειδή τα ξέρω.. :mad:

usabug
05/12/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS

Είχα ευτυχώς μία εντελώς ανώδυνη έξοδο στην Κ6 για να καταλάβω πόσο σημαντική είναι η πνευματική εγρήγορση (πόσο δίκιο είχες Αλέξη), αφού στιγμιαία το μυαλό μου κοιμήθηκε.

Φιλτατε ησουν το παιδι που επεσε στο τελευταιο session με το Bmw ??
Αν ναι ενα εχω να πω ... Χιλια μπραβο για τον τροπο οδηγησης σου ασχετως που το μηχανακι που ειχες δεν βοηθαει καθολου !!!!!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS

Η μόνη παραφωνία ήταν ένα mega scooter στο γκρουπ των αρχαρίων που έξυνε συνεχώς διπλό σταντ στην πλατεία και δεν άφησε αναβάτη που να μην τον ενοχλήσει (μόνο από πάνω τους δεν πέρναγε). Και όλα αυτά βρε κάγκουρα για να πεις στους φίλους σου ότι πέρναγες με το στούκερ τα SS σαν σταματημένα?


Εδω θα με βρεις λιγο αντιθετο ... Αν καποιος θελει να μπει πιστα και δεν εχει καποιο SS δεν παει να πει οτι ειναι και καγκουρας . Οσο τον παρατηρησα τον συγκεκριμενο τυπο , και για να ειμαι ειλικρινης ηταν λιγο , ο ανθρωπος δεν εκανε κατι που να εχει ως αποτελεσμα καποιο πιθανο ατυχημα . Απλως μπηκε μεσα με μια μπανιερα που με την παραμικρη κλιση εβρισκε κατω ...
Εξαλου γι αυτο τον λογο μπηκε και στους αρχαριους . Ωστε να μην ειναι εμποδιο στους πιο γρηγορους οδηγους .

(Τον κυριο δεν τον ξερω καν για να μην παρεξηγηθω )


:beer: :beer:

McTalas
05/12/2011, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Εδω θα με βρεις λιγο αντιθετο ... Αν καποιος θελει να μπει πιστα και δεν εχει καποιο SS δεν παει να πει οτι ειναι και καγκουρας . Οσο τον παρατηρησα τον συγκεκριμενο τυπο , και για να ειμαι ειλικρινης ηταν λιγο , ο ανθρωπος δεν εκανε κατι που να εχει ως αποτελεσμα καποιο πιθανο ατυχημα . Απλως μπηκε μεσα με μια μπανιερα που με την παραμικρη κλιση εβρισκε κατω ...
Εξαλου γι αυτο τον λογο μπηκε και στους αρχαριους . Ωστε να μην ειναι εμποδιο στους πιο γρηγορους οδηγους

εδω θα διαφωνισω λιγο, χωνωτανε στην εισοδους, συγκεκριμενα θυμαμαι στην Κ9 στο ducati με την πορτοκαλι φορμα τον τρομαξε.

ενταξει δεν εκανε τραγικα πραγματα, αλλα δεν το θεωρω σωστο να τρομαζεις τους αλλους και ειδικα στο γκρουπ των αρχαριων...

tomy
05/12/2011, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
εδω θα διαφωνισω λιγο, χωνωτανε στην εισοδους, συγκεκριμενα θυμαμαι στην Κ9 στο ducati με την πορτοκαλι φορμα τον τρομαξε.

ενταξει δεν εκανε τραγικα πραγματα, αλλα δεν το θεωρω σωστο να τρομαζεις τους αλλους και ειδικα στο γκρουπ των αρχαριων...

+1000

anwrimos
05/12/2011, 17:02
πραγματικά ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο track day με κάποιες ελάχιστες παραφωνίες, καμία σχέση με το μπάχαλο που έγινε πριν 15 μέρες τα σωστά να λέγονται... όσον αφορά τον τύπο με το σκούτερ, επειδή ήταν και στο γκρουπ μου, γενικά φαινόταν να πηγαίνει αρκετά γρήγορα τώρα αν τρόμαξε κάποιον δεν το πρόσεξα να πώ την αλήθεια, πάντως εμένα με πέρασε στο γύρο προθέρμανσης κάτι που δεν περίμενα αλλά χωρίς να με τρομάξει ιδιαίτερα... άντε και στα επόμενα καλά να είμαστε!

VASOS
05/12/2011, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Φιλτατε ησουν το παιδι που επεσε στο τελευταιο session με το Bmw ??
Αν ναι ενα εχω να πω ... Χιλια μπραβο για τον τροπο οδηγησης σου ασχετως που το μηχανακι που ειχες δεν βοηθαει καθολου !!!!!!!


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :beer: :beer:.

Προς διευκρίνιση είχα 1 έξοδο στην Κ6, χωρίς πτώση, αλλά λίγο χωματάκι (σε μπότες & λάστιχα) το αγόρασα :lol:.

Allst@rf
05/12/2011, 18:35
αυτοί που προσπαθούν να αποδείξουν ότι είναι κάτι,είναι εκνευριστικόι...

Λες και τους περιμένει κανένα έπαθλο στην έξοδο...

Και πες ότι εξαιτίας του έπεφτε ενας από εσάς...μετά τι;

το μπουλο προφανώς αφού ασφάλειες και τέτοια δεν υπάρχουν εκεί μέσα...

Και πες ότι ο τύπος το έχει ρε παιδί μου είναι χεράς με ότι κινείται ,πετάει και κολυμπάει...:lol:

γιατί δεν τον παρακολουθεί κάποιος να του πει "φίλε ,σε βλέπω που σας γρήγορα κανε μια και μπες στο παραπάνω γκρούπ"

έχει συμβεί αυτό σε φιλο μου και δεν παρεξηγήθηκε κανένας...

Όταν μεταπηδήσει στο γρηγορότερο και δει πως πηγαίνουν οι άλλοι εκεί θα του κοπεί ο αέρας...και θα γυρίσει πάλι στο αργό να κάνει τις ίδιες μαλακίες...

Είναι αυτό που λένε...καλύτερα πρώτος στο χωριό ,παρά τελευταίος στη πόλη...


:lol:

PQC
05/12/2011, 19:56
Μάλλον προσπαθούσε να πέσει και με το σκουτερ.

PQC
05/12/2011, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :beer: :beer:.

Προς διευκρίνιση είχα 1 έξοδο στην Κ6, χωρίς πτώση, αλλά λίγο χωματάκι (σε μπότες & λάστιχα) το αγόρασα :lol:.

να σου πω παλικάρι μου,το δήλωσες στο Ε9?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VASOS
05/12/2011, 20:05
Καλά που μου το θύμισες (κουλομαρία) να το περάσω αύριο κιόλας στην off-shore :lol: :lol:

Πάρε 1 :beer: για την καλή δουλειά χθες και μεγιές τα rear sets (:cool: ).

anwrimos
06/12/2011, 16:12
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Μάλλον προσπαθούσε να πέσει και με το σκουτερ. [/QUOTE

πιθανό και αυτό!!! πάντως μου έκανε εντύπωση ότι το παλικάρι μπήκε μασώντας τσίχλα.... τρώει την κολοτούμπα μαζεύεται πάλι στα πιτς και τη μάσαγε ακόμα!!!!!! πως διάολο δεν πνίγηκε απορώ.... απλά respect!!!!!!!!!

VASOS
07/12/2011, 07:46
μάσατούμπα :dizzy:

PQC
09/12/2011, 10:44
να είσαι καλά,πάρε δύο:beer: :beer: γιατί έκανες καλύτερη δουλειά.όσο για τα rear sets τα λάτρεψα.

PQC
09/12/2011, 10:46
ρε παλικάρια απο ότι κατάλαβα ήταν αρκετός κόσμος απο εδώ την κυριακή.Την επόμενη να το ποστάρουμε να τα πούμε απο κοντα.:wave2: :wave2:

tomy
09/12/2011, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από anwrimos
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Μάλλον προσπαθούσε να πέσει και με το σκουτερ. [/QUOTE

πιθανό και αυτό!!! πάντως μου έκανε εντύπωση ότι το παλικάρι μπήκε μασώντας τσίχλα.... τρώει την κολοτούμπα μαζεύεται πάλι στα πιτς και τη μάσαγε ακόμα!!!!!! πως διάολο δεν πνίγηκε απορώ.... απλά respect!!!!!!!!!

Αποσβεστήρας κραδασμών...