PDA

View Full Version : πισω ζαντα και σετ αλυσιδογραναζα σε dr350



morrison1986
05/12/2011, 13:36
χαιρετω το εξαιρετο club!!! οπως αναφερω και στ τιτλο εχω ενα θεματακι με τη πισω ζαντα στο dr μου..στη πορεια στραβοπαιζει και μιας κ ειμαι νεος με αυτου του ειδους σπορ δεν ξερω αν μπορει να επισκευαστει (ρουλεμαν,ακτινες η οτι αλλο χρειαζεται..) οποτε ειμαι στην αναζητηση καινουριας..στο διαδικτυο δυσκολευομαι να βρω κατι.θα μπορουσατε να ριξετε τα φωτα σας???:( και επιπλεον θα ηθελα να αλλαξω σετ αλυσιδογραναζα..εχετε να προτεινετε κατι??? ευχαριστω εκ των προτερων!!!

tifoso4ever
05/12/2011, 19:55
Αν ειναι στραβο το στεφανι, αλλαξετο με ενα καινουριο, ή μεταχειρο, 2.15 ή 2.50 / 18''. Υπαρχουν αφθονα στην αγορα, απο 50 ως 150 ευρω καινουρια, μεταχειρισμενα, αναλογα την μαρκα και την κατασταση τους, απο 30 ως 100 ευρω...

Το ιδιο ισχυει και για τις ακτινες...
Αν θελουν απλα ελεγχο και σφιξιμο (ακτινολογηση) και οχι αντικατασταση, δεν ειναι πολυ ακριβη εργασια...
Αν ειναι ρουλεμαν, ειναι απλη η διαδικασια αλλαγης....

Μαστορας να στο φτιαξει, αν και χανεται σιγα σιγα αυτη η ειδικοτητα, υπαρχει ακομα. Ξεκινα ρωτωντας στους λαστιχαδες...

Αλυσιδογραναζα, ρωτας σε ενα μαγαζι που εχει ανταλλακτικα - αξεσουαρ aftermarket για moto...
Αυτο θα σε βοηθησει>>>> http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&L=0&sel_uid=1640&p=

Αν δεν βγαλεις ακρη, πες μου να σου στειλω ΠΜ ενα τηλ να συννενοηθεις τι και ποσο...

:beer:

morrison1986
06/12/2011, 15:19
ευχαριστω πολυ φιλε για το ενδιαφερον που δειχνεις!!! ελπιζω να βγαλω καποια ακρη...