PDA

View Full Version : Hornet ρεταρει στης 3500 και κλοτσαει σαν γοιδουρι



immoral
07/12/2011, 20:24
Εχω το HORNET το 600 2008 και μου ρετάρει στης 3500 και κατα συνέπεια κλοτσάει και με την 1 ταχύτητα έντονα και με 2,3 ελαφρά παράλληλα κόβοντας το γκάζι καταλαβαίνω ένα κτύπημα στην μετάδοση του τροχού το μηχανάκι μόλις έκανε service στα 7200 klm και η απάντηση του μάστορα απο την αντιπροσωπία ( θα το βάλουμε για δυναμομέτρηση να δούμε τι θα μας πει ).....εεεε@#$^&%^%^$%^$


καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι ?


THNKS.....

power hornet
07/12/2011, 20:26
τι να το βαλει στην δυναμομετρηση?τι μαλακας μαστορας ειναι αυτος?και μετα λενε για τις αντιπρωσοπειες ολοι ασχετοι δουλεουν εκει.
καλα κανω και το παω εκτος αντιπροσωπειας την σφιγγα μου.

VASOS
07/12/2011, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από immoral
Εχω το HORNET το 600 2008 και μου ρετάρει στης 3500 και κατα συνέπεια κλοτσάει και με την 1 ταχύτητα έντονα και με 2,3 ελαφρά παράλληλα κόβοντας το γκάζι καταλαβαίνω ένα κτύπημα στην μετάδοση του τροχού το μηχανάκι μόλις έκανε service στα 7200 klm και η απάντηση του μάστορα απο την αντιπροσωπία ( θα το βάλουμε για δυναμομέτρηση να δούμε τι θα μας πει ).....εεεε@#$^&%^%^$%^$


καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι ?


THNKS.....

Μόλις βγουν τα αποτελέσματα πες μας πόσα γαιδούρια βγάζει ρόδα :lol: .

Πέρα από την πλάκα πήγαινε σε κανέναν σοβαρό να δει το μηχανάκι σου και άσε τις δυναμομετρήσεις που ταλαιπωρούν αφάνταστα και αχρείαστα στην περίπτωσή σου τον κινητήρα και τα λάστιχα.

power hornet
07/12/2011, 20:58
οπως λεει το παλικαρι ποιο κατω φιλαρακο μην το δωσεις για δυναμομετρηση θα στο σακατεψει το μηχανακι σου.
δεν χρειαζετε δυναμομετρηση για να δει ο παπαρας τι βλαβη εχει που εχει καποια παπαρια εχει κανει.
ετσι οπως τα λες μπορει να ειναι ψεκασμος μπορει να ειναι πολλα οταν λες στις 3,500 ρεταρει και μετα στην πρωτη κλοτσαει

immoral
07/12/2011, 21:10
τι να πω ρε παλικάρια τρελάθηκα όταν μου το είπε έλεος άλλα το πήρα από εκεί το μηχανάκι και εχει την ΕΓΓΥΗΣΗ ακόμα το πήρα πρόσφατα πριν απο 4 μηνες απο στοκ

Θα πάω και θα τούς πω αν το παρακολουθήσουν δεν πληρώσω ας το βάλουν στην εγγύηση αλλιώς θα το πάω σε κανέναν άλλον



πμ για κανένα μάστορα της προκοπής κοντά π.φαληρο

αν έχει τύχη σε κάποιον κατι παρόμοιο ας μας πει ... ευχαριστω....

power hornet
07/12/2011, 21:15
κοιτα τετοι παρομοιο οχι,αλλα μου ειχε τυχει εμενα κατι και τυχαινει πολλες φορες,να το πηγαινω στις 3,500 με 4.000 στροφες να κανει ενα κοψιμο η μηχανη σαν να μην δινει γκαζι και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα να κανει ενα αποτομο κλοτσημα.

τον ειχα ρωτησει τον μαστορα μου που ειναι κορυφη και μου ειπε μην ανισυχεις ειναι απο την μουφα βενζινη διαβαζει την μουφα βενζινη ο σενσορας λαμδα και κοβει στιγμιαια η μηχανη,οντος απο αυτο ειναι μολις αλλαξα βενζιναδικο τελος δεν το εχει ξανακανει εκτος αμα τυχει σε μουφαισιον βενζινη.

Πανοπτικός
07/12/2011, 21:18
Οταν πας να αφησεις το γκαζι, κλοτσαει σαν να γκαζωσες στιγμιαια ??

immoral
07/12/2011, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
κοιτα τετοι παρομοιο οχι,αλλα μου ειχε τυχει εμενα κατι και τυχαινει πολλες φορες,να το πηγαινω στις 3,500 με 4.000 στροφες να κανει ενα κοψιμο η μηχανη σαν να μην δινει γκαζι και μετα απο 2 με 3 δευτερολεπτα να κανει ενα αποτομο κλοτσημα.

τον ειχα ρωτησει τον μαστορα μου που ειναι κορυφη και μου ειπε μην ανισυχεις ειναι απο την μουφα βενζινη διαβαζει την μουφα βενζινη ο σενσορας λαμδα και κοβει στιγμιαια η μηχανη,οντος απο αυτο ειναι μολις αλλαξα βενζιναδικο τελος δεν το εχει ξανακανει εκτος αμα τυχει σε μουφαισιον βενζινη.

επειδή παω συχνά ΚΟΡΙΝΘΟ ΒΑΖΩ βενζίνα σε διαφορά βενζινάδικα δεν είναι απο αυτο σίγουρα

Το κλοτσημα ηταν απο την πρώτη μερα αλλα υπέθεσα οτι ήταν σφιχτό το μοτέρ ακόμα.

immoral
07/12/2011, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Οταν πας να αφησεις το γκαζι, κλοτσαει σαν να γκαζωσες ?

κόβει απότομα !

Πανοπτικός
07/12/2011, 21:23
δεν σε πιανω ρε μαγκα μου.. οταν αφηνεις το γκαζι λογικο δεν ειναι να κοψει ?

Αντε στις 3-4κ το κανει, ψηλα ειναι νορμαλ δηλαδη ?

immoral
07/12/2011, 21:25
βασικά δεν ξέρω αν είναι να πάει για ανάκληση γιατι κάπου διάβασα οτι κατι τρέχει με το κοντέρ με αποτέλεσμα να διαβάζει λάθος ο εγκέφαλος κτλ. ξέρετε

immoral
07/12/2011, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
δεν σε πιανω ρε μαγκα μου.. οταν αφηνεις το γκαζι λογικο δεν ειναι να κοψει ?

Αντε στις 3-4κ το κανει, ψηλα ειναι νορμαλ δηλαδη ?

να κοβει οχι να χτυπά με δύναμη, ακούγετε μεταλικος ηχος και κοβει με δυναμη σαν να ακους το ΑΒs να δουλεύει κατι ΤΕΤΟΙΟ

immoral
07/12/2011, 21:43
πάντος ο μάστορας που το πήρε βόλτα είπε οτι δεν ειναι φυσιολογικό

και τώρα που το σκέπτομαι η δυναμομετρηση δεν ειναι και κακη ιδέα θα καταλάβει απο την γραμμική που θα δώσει αν ειναι απο καύσιμο η ρεύμα.. αλλα γαι αν το δει αυτό πρέπει να μου πάρει το μηνιάτικο?

borbos
07/12/2011, 21:44
εγω θα ελεγα στο τζιμανι σου (μηχανικο) να μετρησει πιεση στην αντλια και να δει και τα μπουζι. παρομοιο προβ ειχε ενα φιλαρακι με το CBF 600 '09.

ακους κανα παραξενο θορυβο-εντονο αντλιας απο το ντεποζιτο?

Operater
07/12/2011, 21:47
Δεν έχω καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι, απλά θα σου πω τι εχω παρατηρήσει για
το απότομο κόψιμο του γκαζιού.
Και υποθέτω ότι ίσως ήταν η αγρασάριστη αλυσίδα, γιατί είδα βελτίωση όταν άρχισα να το κάνω τακτικά. Μήπως πρέπει να το κοιτάξεις εκεί;

immoral
07/12/2011, 21:52
οχι δεν ακουω μόνο όταν γυρίζω τον διακόπτη αλλα αυτό ειναι φυσιολογικό λες να ειναι η ΑΝΤΛΙΑ ένα σφύριγμα το ακούω αλλα δεν μπορω να καταλάβω και πολλά.

power hornet
07/12/2011, 22:05
αλλαξε μαστορα αμα ακους και μεταλλικο ηχο γαμισετα.
πηγαινε σε εναν που ξερει τι μπορει να γινετε και μην διανοηθεις να το βαλεις δυναμομετρηση γιατι σε βλεπω οτι το σκεφτεσε αρκετα.

Πανοπτικός
07/12/2011, 22:05
Απο την αρχη αντλια βενζινης μου ηρθε στο νου, αν την ακους μεσα απο το κρανος να σφυραει στο ρελαντι, τοτε εκει ειναι το προβλημα.

Σε μερικα μηχανακια ειναι φυσιολογικο, στο δικο μας οταν αρχισει αυτα τα "καλπα" η αντλια... υπαρχει προβλημα

immoral
07/12/2011, 22:18
θα του π'ω πρώτα να τσεκάρει την αντλία και μετά βλέπω και κάνω ανάλογα κρίμα όμως καινούργιο μηχανάκι

borbos
07/12/2011, 22:23
που εισαι ρε μαν?
πες που εισαι και ας σου πουν τα χωριανακια απο δω κανα καλο μαστορα.

immoral
07/12/2011, 22:28
είπα και πριν και ξανά λέω
Π. Φάληρο κοντά Αγ.Βαρβάρα.
το μηχανάκι το πήρα απο την Αμφιθέας ο νοώ νοητό

iosif
08/12/2011, 07:56
εαν ειναι στην εγγυηση γιατι θα σου φαει ενα μηνιατικο?

και δεν ειναι καλο να βαζεις βενζινα σε διαφορους-συνταγη να πετυχεις σιγουρα νοθευση.

immoral
08/12/2011, 08:21
αναγκαστικά γίνετε δεν το επιδιώκω βασικα όλοι τους ειναι χάλια πλεων
και οι μεγάλες εταιρίες βγαζουν και καλά κατι σελλ οικονομικσ και παπαντζιλικια δηλαδή ή 100 η θανατος

power hornet
08/12/2011, 11:19
μια χαρα ειναι η σελ εμενα μου βγαζει συν 20χλμ βεβαια απο το ιδιο βενζιναδικο.οπως και η εκο η απλη ειναι πολυ καλη.προτιμω να βαζω καλη βενζινη παρα κουκουρου και να λεω απο μεσα μου απο την νοθευμενη βενζινη με αφησει σε καμια εθνικη η παρω καμια αντλια βενζινης στο χερι.

Πανοπτικός
08/12/2011, 11:30
Δεν ξερω για την βενζινη κ οταν ειναι νοθευμενη.. κατα ποσον μπορει να χαλασει η τρομπα.

Για το μηχανακι μας 1 πραγμα ειναι θανατος, οταν το δουλευεις πολλες ωρες με μπαρα που αναβοσβηνει, εμενα οταν χαλασε η τρομπα ηταν οταν ηθελα να το αδειασω τελειως για να δω ποσα λιτρα θα παρει (ευτυχως με επιασε η εγγυηση, τελευταιος μηνας :alien: )

Αυτο οφειλεται στο οτι η τρομπα για να ψυχεται εχει την βενζινη, χωρις βενζινη αν το δουλευεις πολυ παθαινει ζημια.
Απο τοτε εννοειται οτι στις δυο γραμμες φουλαρω.. παντα.

power hornet
08/12/2011, 12:29
ενα σορο μαλακιες μπορει να εχει η νοθευμενη βενζινη ξερεις στο ντεποζιτο τι χωμα και πετραδακια πολλες φορες απο μουφα βενζινη βρισκεις?ενοοειτε αμα βαζεις συνεχεια τι να σου κανει η ντρομπα βενζινης?θα τα παιξει.
εδω τα μπεκ μπορουν να βουλοσουν του ψεκασμου.

immoral
08/12/2011, 19:44
λοιπόν επειδή δουλεύω σε δεξαμενόπλοιο και η κυρια μεταφορά γίνετε με αυτά τα πλοία η γνώμη μου είναι οτι ειναι μάπα ντρέπομαι που το λέω αλλά έτσι ειναί τέλος πάντων στο θέμα μας ......... λοιπόν πήγα σέ άλλο μάστορα και μου είπε αλλάζουμε αντλία κατά 90% είναι η αντλία ειναι στην εγγύηση και όλα καλά ... μόλις αλλάξω αντλία σας λέω τα αποτελέσματα .....

Πανοπτικός
08/12/2011, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από immoral
λοιπόν επειδή δουλεύω σε δεξαμενόπλοιο και η κυρια μεταφορά γίνετε με αυτά τα πλοία η γνώμη μου είναι οτι ειναι μάπα ντρέπομαι που το λέω αλλά έτσι ειναί τέλος πάντων στο θέμα μας ......... λοιπόν πήγα σέ άλλο μάστορα και μου είπε αλλάζουμε αντλία κατά 90% είναι η αντλία ειναι στην εγγύηση και όλα καλά ... μόλις αλλάξω αντλία σας λέω τα αποτελέσματα .....

Ωπ εδω ειμαστε... Οσο θα περιμενεις να ερθει η αντλια (εγω πχ περιμενα 20 εργασιμες να ερθει απο ευρωπη) μην το οδηγησεις, δεν του κανει καλο να κοβεται η τροφοδοσια.

Αν φταιει η αντλια βεβαια... γιατι καμια φορα οι μαστορες ειναι πονηροι :winka:

Υγ. και στο μελλον δωσε βαση στο προηγουμενο μηνυμα μου :wave2:

immoral
08/12/2011, 20:01
δεν το εχω κάνει ποτε και ούτε πρόκειται να αφήσω μηχάνημα με ρεζέρβα το ξέρω ειναι θάνατος

immoral
10/12/2011, 19:29
πέρασα απο 4 συνεργεία... τελικα κατέληξα στο θέμα οτι ειναι το καύσιμο αλλα προληπτικά θα αλλάξω την αντλία αφού ειναι στην εγγύηση δεν με πειράζει
ο τελεφτως μου είπε να την βάλουμε σε μηχανημα μέτρησης, δυναμόμετρο το ειπε, τωρα δεν ξερω να σας πω αν θα την δυναμομετρηση η θα την εχει στης 3500 μεχρι να εμφανιστεί το πρόβλημα μάλλον κατοι τέτοιο θα ειναι, αν ειναι έτσι ο πρώτος μάστορας ειχε δίκιο και να με συχώρεση παρεξήγηση ........

Πανοπτικός
10/12/2011, 19:34
μηχανημα μετρησης εννοει την τρομπα, την βγαζει και μετραει ρευμα κ πιεση.

Δεν φταιει η βενζινη στην περιπτωση σου αλλα μαλλον η τρομπα (ειδαλλως θα το εκανε κ στις ψηλες στροφες), πιθανον να στρωσει αν κανεις μερικα χιλιομετρα, αλλα θα το ξαναβγαλει στο μελλον, οποτε την αλλαζεις. (εξαλλου εσυ κερδιζεις, ο μαστορας κερδιζει, μονο η Honda χανει :lol: )

γενικως οι μαστορες οταν δεν μπορουν να εξηγησουν κατι, το ριχνουν στην βενζινη, που δεν αποδεικνυεται ετσι κ αλλιως...
:smokin:

immoral
05/01/2012, 09:36
Unhappy :(

παλικάρια μετά απο πολύ ΨΑΞΙΜΟ το μοτορι τελικά κανείς δεν ξέρει τι έχει πάντως εχει αρχίσει να χειροτερεύει η κατάσταση γιατί μετα απο αρκετή ωρα λειτουργίας μεταξύ 2.500 και 3.500 και αφού το αφήσω στο ρελαντί σβήνει δεν ξέρω εχω αρχίσει να αγχώνομαι αρκετά ......

npat
05/01/2012, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από immoral
Unhappy :(

παλικάρια μετά απο πολύ ΨΑΞΙΜΟ το μοτορι τελικά κανείς δεν ξέρει τι έχει πάντως εχει αρχίσει να χειροτερεύει η κατάσταση γιατί μετα απο αρκετή ωρα λειτουργίας μεταξύ 2.500 και 3.500 και αφού το αφήσω στο ρελαντί σβήνει δεν ξέρω εχω αρχίσει να αγχώνομαι αρκετά ......

Ραγόρι μου, τι αγχώνεσαι, δεν καταλαβαίνω?

Μηχανάκι 4 μηνών εντός εγγύησης δεν είναι? Ε, πας σε ένα αξιόπιστο εξουσιοδοτημένο, του το αφήνεις, και τους λες "μάστορα φτιάξ' το"! Ούτε κουβέντες, ούτε διχογνωμίες, ούτε τίποτα...

Όλα τα άλλα (περί δυναμομετρήσεων και γύρω-γύρω μέλισσες) είναι οδοντόκρεμες.

Πανοπτικός
05/01/2012, 11:20
Ετσι... Αυτο ελειπε να αγχωνεσαι για μηχανακι στην εγγυηση :rolleyes:


Σου ειπε δηλαδη εσενα αξουσιοδοτημενος "δεν ξερω τι εχει φιλε" ? Βλαμμενος θα ειναι, να πας σε αλλον.

Αν δεν ξερει τι εχει να αρχισει να αλλαζει εξαρτηματα μεχρι να το βρει... Δε λες παλι καλα που το εβγαλε τωρα...


Υγ. υποψην: φυσικα δεν πληρωνεις τιποτα, καποια απο τα χρηματα που εχεις δωσει για την αγορα, προοριζονται για την εγγυηση, ουτε ο μαστορας χανει ουτε εσυ, στο τελος το κοστος της διορθωσης μπορει να φτασει πχ 3.000 ή και παραπανω, δεν σε απασχολει αυτο εσενα.
Ειναι δουλεια της εταιριας αυτο.

borbos
05/01/2012, 17:26
αυτο που αναφερεις ειναι τροφοδοσια....με οτι αθτο συνεπαγετε...δες μπουζια μπουζοκαλωδια...αναρθωτη κλπ... αλλα αμα βαριεε το μαστορακι...αυτα ειναι...

καλα ξετελα...

immoral
06/01/2012, 11:25
ρε παιδιά πήγα σε 4 μαστοριά ο ένας μου κρατισέ το μηχανάκι 5 μέρες και το μόνο που μου έκανε είναι να μου καταναλώσει 20 ευρο βενζίνα ο άλλος μου λέει δεν έχει τίποτα ειναι λέει φυσιολογικό ο αλλος να το δυναμόμετρήσηουμε....

εγώ το βλέπω αλλιώς πάνε σώνη και καλά να περάση ο καιρός και στο τέλος να μου πουν πλήρωσε ,γιατί δεν εξιγιτέ το να μου λέει ο μάστορας ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ την τρόμπα προληπτικά και μετα να μην την ΑΛΛΑΖΕΙ ,γιατί στο τέλος της κουβέντας του είπα οτι ήταν στην ΕΓΓΥΗΣΗ και σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο χοντα δηλαδή τι άλλο να κάνω ,,,
μήπως να την παρατήσω εκεί που την πήρα και να τους πώ οτι έρχομαι σε μία βδομάδα να την παρώ κόψε το λαιμό σου κτλ.. και που ξέρω εγώ τι θα φτιάξουν και τι θα χαλάσουν αν ο τυπος μου μιλάει για "δυναμοΜΕΤΡΗΣΗΣ" εχώ κουραστεί με τα χάλια τους......

dmf
06/01/2012, 11:46
Αφου εισαι στην Αττικη πηγαινε μια εδω:
http://www.atsmoto.gr/

immoral
06/01/2012, 11:50
θα περάσω ρε συ φίλε ευχαριστώ ... για να δούμε.....

andgeo
06/01/2012, 12:52
honda ? εικονική ζημιά έχει , αφού το ξέορυν οι πάντες "δε σπάει δε χαλάει" .... δεν άντεξα !!!:smokin: :blush:

Πανοπτικός
06/01/2012, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από immoral
θα περάσω ρε συ φίλε ευχαριστώ ... για να δούμε.....

Να περασεις απο εκει (http://www.atsmoto.gr/) που σου ειπε, κ αν δεν στο λυσουν το προβλημα θα σου χαρισω το δικο μου :wave2:

Randolphcarter
17/01/2012, 11:53
ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΤΕΝΤΩΜΑ.
ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ....:alien:

smooth criminal
04/02/2012, 11:50
Immoral,μιας και εχεις εγγυηση παρε το μηχανακι και πηγαινε καπου εξουσιοδοτημενα,(αμα θες στειλε μου πμ,να σου πω εναν στον Πειραια που ειναι τσακαλι και σωστος ανθρωπος,εκει πηγαινα εγω το δικο μου το χορνετακι και τωρα παω το αραρ μου).Απο την περιγραφη που εκανες,αν και δεν καταλαβα πολλα,κοιτα λιγο αλυσιδογραναζα(υπαρχει η περιπτωση αστοχιας υλικου),ειδικα αμα λες οτι στο εκανε απο την 1η μερα.Γενικα το 8αρι το χορνετ δεν βγαζει στην μεταδοση του τιποτα(δεν μιλαω για φθορες που ερχονται μετα απο πολλα χλμ),εσυ εχεις και λιγα,οποτε μαλλον απο την αρχη κατι ηταν χαλασμενο και με την χρηση χειροτερεψε.

immoral
04/02/2012, 12:44
ρε παλικάρι πήγα σε πόλους και σε καλούς, ο ένας μου είπε μάλιστα οτι κατά πάσα πιθανότητα να μου έχουν χρεώσει και καινούργια τρόμπα βενζίνης και να μην σου την έχουν τοποθέτηση ποτέ,

εγώ αυτό που κατάλαβα είναι οτι το 80 % τον μαστόρων είναι μουφα τούς σιχάθηκα έκανα μονός μου την αλλαγή λαδιών γιατί μου χτυπάγανε οι ταχύτητες, κατι δεν πήγαινε καλά και ειπα να τσεκάρω τα λάδια,
το μηχανάκι έκανε φουλ ΣΕΡΒΙΣ στης 7000 χλ και οτταν εγώ το έφτασα στησ 9500 έκανα αλλαγη αν σου δείξω φοτο πώς ήταν τα λάδια θα τρελαθείς μαύρα ΠΙΣΑ ΚΑΤΡΑΜΙ και με αφρό λοιπόν αυτός που έκανε σέρβις είναι ο ιδίως που πήρα το το μηχανάκι ΕΕΕ λοιπον εγώ πρέπει να πάω και τα του κάψω το μαγαζί με τα καμένα λάδια ΑΛΛΑ.............. τι να του πως οτι έκανα μονός μου το σερβις μπουζί λάδι φίλτρο και μετά τι......... θα μου πει ξέρεις εσύ φτες δεν το έκανες σωστά και το χαλασες το μηχανάκι πλήρωνε τώρα.........................

να πάνε να ΓΑΜΗΘΟΥΝ θα το βρω το πρόβλημα μονός μου και ας το πληρώσω χέστηκα για τα 200 και τα 300 ευρο που θα πληρώσω με μαλακές μηχανικούς δεν ξανά μπλέκω να πληρώνω ενα σωρό χρήματα για να με ΠΕΡΝΑΝΕ και ΜΑΛΑΚΑ εεε οχιιι .

πάντως σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων και το πρόβλημα ειναι η τρόμπα 100% και την κανω αλλαγή σε 2 -3 ήμερες

smooth criminal
04/02/2012, 12:50
Κριμα παντως γιατι εφαγες πολυ ταλαιπωρεια,αν δεν σου κανει κοπο οταν αλλαξεις τρομπα,γραψε εδω μεσα τα νεα απο την αλλαγη γιατι μου κανει εντυπωση,ελπιζω να ναι και το τελευταιο αυτο:) .

immoral
04/02/2012, 13:37
Αυτά είναι τα λάδια τα μπουζί φαίνονται σε καλή κατάσταση αλλά τα άλλαξα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο


http://imageshack.us/photo/my-images/28/img0058dw.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/197/img0062li.jpg/

Πανοπτικός
04/02/2012, 14:37
Απο εκει που σου ειπα στο τελευταιο μου μηνυμα περασες ?

Σωστη η σκεψη σου αλλα διαφωνω, εφ οσον εχεις εγγυηση η τρομπα ειναι δικο τους θεμα, κ αν χρεωσαν ανταλακτικο χωρις να στο περασουν ειναι επισης δικο τους προβλημα.

:wave2:


Υγ. Σε σχεση με το σερβις μην τρελαινεσαι, στα 8.000 km και καθολου να μην εχεις κανει θα την βρουν την ακρη αυτοι...

smooth criminal
07/02/2012, 12:30
Τελικα τι εγινε?Ηταν τελικα τρομπα?

immoral
15/03/2012, 18:33
λοιπόν μετα απο αρκετό ψάξιμο το μηχανάκι δεν ξέρει κανείς τι εχει και που δεν το πήγα .....

πάω στο μάστορα και του λέω έτσι και έτσι οκ μου λέει αστο να το δούμε ... με παίρνει τηλ μετά απο 2 μέρες ...ελα να το πάρεις...παω εκει τι είχε ρε παιδιά: ... μπεκ βουλωμένα μου λένε ....

τι διάολο πότε προλάβανε ουτε 9.000 χλμ δεν εχει ...

το περνώ το μηχανάκι μετά από 3 στενά πάλι τα ίδια πρου πρου πρου ....

λέω άστο να δω πώς θα πάει ..να χειροτερέψει,,,, το άφησα κανένα μήνα τίποτα εκεί αυτό μου έσβησε και σε φανάρι καμιά 2 φορές άλλα τα ίδια

σήμερα εκεί που πήγαινα ξεκίνησε τα τρελά του λέω το πάω τώρα περνώ τηλ τη γυναίκα να έρθει με το ΒΕΣΠΑΚΙ για να γυρίσω και βουρ γαι το συνεργείο φτάνω το πάμε βολτα τιποτα κυρια ουτε ΡΕΤΑΡΙΣΕ ουτε τιποτα ο μηχανικός να με κοιτάει με το ύφος που "έμπλεξα" εγωω να ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ και να λεω δεν Γίνονται αυτά..... οποτε το παω σε μαστορα σταματάει να ΡΕΤΑΡΕΙ έλεος :hypnotize:uplate::bawl::yuck::confused::bigcry:

του το άφησα και του λεω παρ το και και πάρε με τηλ μόνο ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΊΕΙ ........

δεν αντεχω ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

ειπα να την αλλάξω μονός μου την τρόμπα αλλα θα μου παει ο κούκος αηδόνι...... και αν δεν φταίει η τρομπα?

smooth criminal
16/03/2012, 12:56
λοιπόν μετα απο αρκετό ψάξιμο το μηχανάκι δεν ξέρει κανείς τι εχει και που δεν το πήγα .....

πάω στο μάστορα και του λέω έτσι και έτσι οκ μου λέει αστο να το δούμε ... με παίρνει τηλ μετά απο 2 μέρες ...ελα να το πάρεις...παω εκει τι είχε ρε παιδιά: ... μπεκ βουλωμένα μου λένε ....

τι διάολο πότε προλάβανε ουτε 9.000 χλμ δεν εχει ...

το περνώ το μηχανάκι μετά από 3 στενά πάλι τα ίδια πρου πρου πρου ....

λέω άστο να δω πώς θα πάει ..να χειροτερέψει,,,, το άφησα κανένα μήνα τίποτα εκεί αυτό μου έσβησε και σε φανάρι καμιά 2 φορές άλλα τα ίδια

σήμερα εκεί που πήγαινα ξεκίνησε τα τρελά του λέω το πάω τώρα περνώ τηλ τη γυναίκα να έρθει με το ΒΕΣΠΑΚΙ για να γυρίσω και βουρ γαι το συνεργείο φτάνω το πάμε βολτα τιποτα κυρια ουτε ΡΕΤΑΡΙΣΕ ουτε τιποτα ο μηχανικός να με κοιτάει με το ύφος που "έμπλεξα" εγωω να ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ και να λεω δεν Γίνονται αυτά..... οποτε το παω σε μαστορα σταματάει να ΡΕΤΑΡΕΙ έλεος :hypnotize:uplate::bawl::yuck::confused::bigcry:

του το άφησα και του λεω παρ το και και πάρε με τηλ μόνο ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΊΕΙ ........

δεν αντεχω ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

ειπα να την αλλάξω μονός μου την τρόμπα αλλα θα μου παει ο κούκος αηδόνι...... και αν δεν φταίει η τρομπα?
Φιλε το μηχανακι δεν θελει μηχανικο,εξορκιστη θελει:P,σορρυ δεν θελω να παιξω με τον πονο σου,ελπιζω ο μαστορας αυτη τη φορα να βρει τι φταιει!