PDA

View Full Version : no more δικάβαλο....



spyrakos35
09/12/2011, 12:26
κοίτα να δεις τι σκέφτηκαν οι άνθρωποι....

http://news.in.gr/world/article/?aid=1231141188

της κοντής ψ_ λής οι τρίχες της φταίνε.....

sniper
09/12/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
...

της κοντής ψ_ λής οι τρίχες της φταίνε.....

Μιλάμε για Ονδούρα.. όπου εκεί η οπλοκατοχή κι οπλοφορία κι η βία είναι σ' επίπεδα που δεν θα μάθεις ποτέ..

Δεν ξέρω αν έχουν κοντές ψ@λές ή μακρυές τρίχες αλλά έχει μια λογική αυτή η απαγόρευση.

spyrakos35
09/12/2011, 12:37
αν ισχύουν αυτά που λες,

πιστεύεις πραγματικά οτι με την απαγόρευση του δικάβαλου θα πάψει η εγκληματικότητα και η βία???

έστω κατά 0,00001%?

τότε μ@λ@κί@ κάνουν και τα επιτρέπουν και εδώ γιατί είχαμε τσαντάκηδες, κλεφτες τραπεζών/κατστημάτων κλπ, έχουμε οπαδούς που πάνε να πλακωθουν με τα μηχανάκια, η 17 νοέμβρη τα χρησιμοποίησε, και δεν ξέρω γω τι άλλο....

sniper
09/12/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
αν ισχύουν αυτά που λες,

πιστεύεις πραγματικά οτι με την απαγόρευση του δικάβαλου θα πάψει η εγκληματικότητα και η βία???

έστω κατά 0,00001%?

τότε μ@λ@κί@ κάνουν και τα επιτρέπουν και εδώ γιατί είχαμε τσαντάκηδες, κλεφτες τραπεζών/κατστημάτων κλπ, έχουμε οπαδούς που πάνε να πλακωθουν με τα μηχανάκια, η 17 νοέμβρη τα χρησιμοποίησε, και δεν ξέρω γω τι άλλο....

Άκυρα τα παραδείγματά σου.

Η Λατινική Αμερική έχει άλλη κουλτούρα και φιλοσοφία.. κι άλλη γεωγραφία (πολιτική/οικονομική/φυσική) από εδώ.

Δεν μπορείς να τα συγκρίνεις.

spyrakos35
09/12/2011, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
αν ισχύουν αυτά που λες,

πιστεύεις πραγματικά οτι με την απαγόρευση του δικάβαλου θα πάψει η εγκληματικότητα και η βία???

έστω κατά 0,00001%?



οκ, χατήρια δεν χαλάω .... είμαι άκυρος στα παραδείγματα....

εδώ όμως δεν απάντησες....

sniper
09/12/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
οκ, χατήρια δεν χαλάω .... είμαι άκυρος στα παραδείγματα....

εδώ όμως δεν απάντησες....

Ναι είναι τρόπος να μειωθεί.

Πανοπτικός
09/12/2011, 13:22
Αν απαγορευσουν ολα τα μεσα μεταφορας θα μειωθει κ αλλο.

Εχετλαίος
09/12/2011, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Αν απαγορευσουν ολα τα μεσα μεταφορας θα μειωθει κ αλλο.

Και ίσως εξαληφθεί με την γενική απαγόρευση κυκλοφορίας.
Συνήθως δουλεύει.
:wacko:

BELZEBOYLIS
09/12/2011, 14:49
αν δεν το τραβήξετε στα άκρα ,να το σκίσετε στην υπερβολή δεν μπορείτε να το αντιμετωπίσετε με επιχειρήματα !?!?!?!?

takis-kk
09/12/2011, 15:17
Ποιά Ονδούρα... ?

http://www.pheme.gr/article.aspx?id=2219


Κανονικά πρέπει να απαγορευτούν Ολα!!!

Allst@rf
09/12/2011, 15:38
άντε και στα δικα μας...


:wacko:


:sick:

spyrakos35
09/12/2011, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αν δεν το τραβήξετε στα άκρα ,να το σκίσετε στην υπερβολή δεν μπορείτε να το αντιμετωπίσετε με επιχειρήματα !?!?!?!?

είμαστε όλο μάτια.... (καθότι φόρουμ)

SoulGR
09/12/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Ποιά Ονδούρα... ?

http://www.pheme.gr/article.aspx?id=2219


Κανονικά πρέπει να απαγορευτούν Ολα!!! :a31: :a31:
ενταξει...δεν παει καλα ο κοσμος...

takis-kk
09/12/2011, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
:a31: :a31:
ενταξει...δεν παει καλα ο κοσμος...


Είναι απάντηση σε αυτό...

"Η Λατινική Αμερική έχει άλλη κουλτούρα και φιλοσοφία.. κι άλλη γεωγραφία (πολιτική/οικονομική/φυσική) από εδώ.
Δεν μπορείς να τα συγκρίνεις."


Το "απαγορεύω και διατάζω" Δεν έχει κουλτούρα ούτε φιλοσοφία ούτε ανάγκη σοβαρών επιχειρημάτων..
Γιαυτό ισχύει μόνο στο στρατὀ όπου και όταν απαιτούνται συνοπτικές διαδικασίες ..

Ισως πάλι όλα αυτά είναι τα πρώτα συμπτώματα μιας νέου τύπου "δημοκρατίας" που επωάζεται..
Και βέβαια δεν πάει καλά....

Ο κόσμος!

spyrakos35
09/12/2011, 20:41
εγώ πάντως επιμένω (ναι είμαι ξερή κεφάλα)

να απαγορεψουν και τα μονοκάβαλα γιατί έχω αδιάσειστα στοιχεία οτι και με τα μονοκάβαλα μπορείς να πυροβολήσεις....

http://www.youtube.com/watch?v=FLkBOYz9Bq0

Πανοπτικός
09/12/2011, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αν δεν το τραβήξετε στα άκρα ,να το σκίσετε στην υπερβολή δεν μπορείτε να το αντιμετωπίσετε με επιχειρήματα !?!?!?!?

Απαγορευση του δευτερου επιβατη στην μοτο επειδη μπορει να πυροβολησει, αληθεια περιμενεις επιχειρημα & μαλιστα σοβαρο ? :lol:

Joyrider
09/12/2011, 22:01
Παλιά στο Αμέρικα όταν η αστυνομία στράφηκε στη μοτοσυκλέτα προτίμησαν τις Indian και ένας από τους λόγους ήταν η ύπαρξη του γκαζιού στο αριστερό χέρι, κάτι το οποίο τους βόλευε στο να βαράνε με το Smith 'n Wesson τους στις καταδιώξεις, με το δεξί.. :smilea:

No more left-handed riders λοιπόν :a016:


241639

Πανοπτικός
09/12/2011, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Παλιά στο Αμέρικα όταν η αστυνομία στράφηκε στη μοτοσυκλέτα προτίμησαν τις Indian και ένας από τους λόγους ήταν η ύπαρξη του γκαζιού στο αριστερό χέρι, κάτι το οποίο τους βόλευε στο να βαράνε με το Smith 'n Wesson τους στις καταδιώξεις, με το δεξί.. :smilea:

No more left-handed riders λοιπόν :a016:

Με εκεινες τις μηχανες δεν χρειαζοταν καν γκαζι, ενας διακοπτης on-off εφτανε :lol:


Τωρα που το σκεφτομαι, οι αριστεροχειρες δεν εχουν καλο ελεγχο γκαζιου κ φρενου... cooooollllll

QSpec
09/12/2011, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Τωρα που το σκεφτομαι, οι αριστεροχειρες δεν εχουν καλο ελεγχο γκαζιου κ φρενου... cooooollllll

Οι αριστερόχειρες είναι μύθος.