PDA

View Full Version : Προβλημα!!!!!



vasilis7
10/12/2011, 19:48
Εχω το 400αρι bandit. Το προβλημα που αντιμετοπηζω ειναι οτι ενω εχω καθαρισει το φλοτερ στο ντεποζιτο και ολα τα σοληνακια ειναι κομπλε και κατεβαζει βενζινη κανονικα οσπου συνδεω το σοληνακι με ενα φιλτρακι που εχω και εκει αρχιζει να κατευαζει πολυ μικρη ποσοτητα μεσα στο φιλτρακι, με αποτελεσμα να μην εχει επαρκη βενζινη. Αν ξερει κανεις τι μπορει να ειναι ας πει κατι.

andgeo
10/12/2011, 20:19
Το φιλτράκι παραείναι "φιλτράκι" , μια σκέψη ? ? ? :sun:

vasilis7
10/12/2011, 20:21
εχω δωκιμασει 3 διαφορετικα το θεμα ειναι οτι με το που ενονω το σοληνακι η ισροη βενζινης μεσα στο φιλτο αρχιζει να γινετε πολυ μικρη ενω δεν το εκανε πρην απο χτες....

PQC
10/12/2011, 21:00
Το πρόβλημα είναι αισθητικό :confused: ?
Η μηχανή παίρνει μπροστά? Εάν ναι τί σου κάνει?

Το φλοτέρ έχει ενσωματωμένο φιλτράκι (βλέπει εσωτερικά στο τεπόζιτο) και από την εμπειρία μου δεν χρειάζεται 2ο.

bocaros
10/12/2011, 21:03
δεν ξερω αν εχει το ιδιο συστημα με το freewind αλλα για ριξε μια ματια σε ολο το σωληνακι κατα μηκος που καταληγει στο φιλτρακι , πιεζοντας το μηπως βρεις σε καποιο σημειο αν συμπιεζετε , εχει κατι σαν εσωτερικο φιλτρακι.
αυτο αν το εχει και το δικο σου , μετα απο καθε καθαρισμο βουλωνει

banditv400limit
10/12/2011, 21:04
βαλε μεγαλυτερο.εγω ειχα βαλει ενα που ισα ισα χωραγε:)

georgio
10/12/2011, 21:08
Τα φίλτρα έχουν κατεύθυνση. Έχει ένα βελάκι επάνω, κοίτα μήπως το βάζεις ανάποδα.

PQC
10/12/2011, 21:11
Επίσης, όταν τοποθετείς το τεπόζιτο και συνδέεις τα σωληνάκια (3), βενζίνη δεν κατεβαίνει. Η βενζίνη κατεβαίνει με υποπίεση μέσω των καρμπς.

Γι' αυτό εάν ποτέ καθαρίσεις τα καρμπς (οπότε αδειάσουν από βενζίνη) και για να μην σου βγάλει την παναγία για να πάρει μπροστά, πρόσθεσε καύσιμο μέσα από το σωληνάκι με το προστατευτικό μεταλλικό σπιράλ.

vasilis7
10/12/2011, 21:26
ολα τα παραπανω τα εχω κανει...... βενζινη κατεβαζει αλλα μολης σινδεαιτε με το φηλτρο κατεβαζει σταγονα σταγονα με αποτελεσμα να μην περνει μπροστα λογο βενζινης το οποιο δεν το εκανε παλιοτερα

PQC
10/12/2011, 21:41
Δηλ. παίρνει χωρίς το 2ο φίλτρο και με το φίλτρο δεν παίρνει?

Έχει βεβαιωθεί ότι τα σωληνάκια δεν τσακίζουν πουθενά?

Τσέκαρε για την φορά του φίλτρου που ειπώθηκε παραπάνω.

vasilis7
10/12/2011, 21:44
οτι εχεται πει απο πανω τα εχω ελεξει ολα.

PQC
10/12/2011, 21:49
Πρόσθεσε καύσιμο από το σωληνάκι με το προστετευτικό μεταλλικό σπιράλ μέχρι να γεμίσει. Τσέκαρε το προηγούμενό μου post.

TROOPER
11/12/2011, 00:29
παμε απο τα τεχνικα μηπως και βοηθησει εκει καμια μαστοραντζα :wave2:

GiannisBlessed
11/12/2011, 03:34
χμ.....
καινουριο φιλτρο ισως?:look:

vasilis7
11/12/2011, 14:55
εχω δοκημασει 3 καινουργια φιλτρα....

OldMan
12/12/2011, 11:59
Από την στιγμή που θα γεμίσει το φίλτρο, δεν θα έχεις πρόβλημα στην ροή ...

rastakias
11/01/2012, 13:03
Λοιπόν έχω μια Kawasaki ninja 250r και εδω και αρκετό καιρό ανα διαστήματα (στην αρχή νόμιζα ότι το κάνει μονάχα όταν είναι κρύα αλλα τελικά δεν εχει σχέση) ενώ είμαι εν κίνηση μου κάνει ένα πολυ δυνατό θόρυβο απο κάτω ???? η μέσα ???? απο το ντεποζιτο.και όταν τρεχω και αρχίζω να φρεναρω κάπου στα 20km/h σταματάει τελείως ο θόρυβος αυτός.και μετα όταν ξανατρεχω το ίδιο.
Ο ήχος ακούγεται σαν να είναι ηλεκτρικός αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.δεν είναι δηλαδή σαν να βρίσκει κάτι κάπου αλλα σαν να προέρχεται απο κάποιο μηχάνημα της μηχανής ηλεκτρικό.
Στο συνεργείο που την πήγα μου είπε ότι δεν ξέρει τι μπορει να είναι και ότι μονάχα αν το ακούσει ο ίδιος ίσως να καταλάβει.
Αλλα αυτο δεν συμβαίνει πάντα οπότε δεν γίνεται να το ακούσει.
Έχεις κανείς καμία ιδέα τι μπορει να είναι γιατί είναι άπειρα ενοχλητικό?

Ευχαριστώ...


Βασικά σήμερα που κατεβασα λιγάκι το κεφάλι μου μου φάνηκε σαν να ερχοτανε ο ήχος απο το κοντερ!δεν καταλαβαίνω...