PDA

View Full Version : ΤΡομολαγνεία & Τεχνοφοβία _Μια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ



SVX
11/12/2011, 20:19
...μεσα απο απλοποιησεις και υπερβολες...


ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ για μεταλλαγμενα , ραδιενεργεια , κλωνοποιηση κλπ

http://www.youtube.com/watch?v=zrchWKErkcs

cosgili
11/12/2011, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
...μεσα απο απλοποιησεις και υπερβολες...


ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ για μεταλλαγμενα , ραδιενεργεια , κλωνοποιηση κλπ



http://www.comedylab.gr/video/436/22-mikeius-vs-%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B2%CE%AF%CE%B1 Ντεν ανοιγει καρντια μου:evil:

SVX
11/12/2011, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Ντεν ανοιγει καρντια μου:evil:


Το φτιαξα (http://www.youtube.com/watch?v=zrchWKErkcs) διαβολε!

MG-KTiNoS
11/12/2011, 22:40
Και έκανες πάρα πολύ άσχημα !
(Άντεξα να δω το μισό)
:lol:

BELZEBOYLIS
12/12/2011, 00:24
Μαλακία στο τετράγωνο.... :wave2:

BLiTzER
12/12/2011, 00:46
Κακή αντιγραφή του - θεού - Maddox.

For every animal you don't eat... (http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=sponsor)

I'm going to eat three! (http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=grill)

Πανοπτικός
12/12/2011, 01:24
Τα λεει με τοσο ηλιθιο τροπο, που κ δικιο να εχει... :wave2:

Lioulios
12/12/2011, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Τα λεει με τοσο ηλιθιο τροπο, που κ δικιο να εχει... :wave2: χαχαχααχα:wave2:

SoulGR
12/12/2011, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Μαλακία στο τετράγωνο.... :wave2: γιατι?σε αρκετα πραγματα δικαιο εχει..

Corki
12/12/2011, 01:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Κακή αντιγραφή του - θεού - Maddox.

For every animal you don't eat... (http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=sponsor)

I'm going to eat three! (http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=grill)

Τι απεγινε αυτός?

Edit : Επαιζε και ενας τετοιος Ελλαδα μερια (κλοπη το nickname) που ξαφνικα σταματησε .

Νομιζα αυτον εννοουσες

Εχετλαίος
12/12/2011, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Μαλακία στο τετράγωνο.... :wave2:

Mε χέρια και με πόδια, να προσθέσω
:wave2:

takis-kk
12/12/2011, 08:02
Ναι ρε!
Απο αύριο όλοι μας με πατίνι :beer:

nikos_abel
12/12/2011, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Ναι ρε!
Απο αύριο όλοι μας με πατίνι :beer:

Το πατίνι έχει ρόδες, την απαρχή της τεχνολογίας (μαζί με τη φωτιά)

takis-kk
12/12/2011, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Το πατίνι έχει ρόδες, την απαρχή της τεχνολογίας (μαζί με τη φωτιά)


Και το ρόπαλο :winka:

Πανοπτικός
12/12/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
χαχαχααχα:wave2:


:a13:

TROOPER
12/12/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
...μεσα απο απλοποιησεις και υπερβολες...


ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ για μεταλλαγμενα , ραδιενεργεια , κλωνοποιηση κλπ

http://www.youtube.com/watch?v=zrchWKErkcs

αν το δω για να γελασω ναι.αν το δω για να βγαλω ''ανωτερα'' νοηματα,χανει το μετρο οποτε δεν μπορω να το δω σοβαρα.

:wave2:

skylaros
12/12/2011, 20:07
Είναι ένας γραφικός τυπάκος απλά. Τα όσα λέει δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και φυσικά με επιστήμη.

ps: δεν είμαι χίπης

Πανοπτικός
12/12/2011, 20:11
πως μπορειτε κ τον παρακολουθειτε ρε γμτ, εκνευριζομαι και με την φωνη του, και με τις εικονες που περνανε την ωρα που ανοιγει το βρωμο-στομα του

:sick:

nikos_abel
12/12/2011, 20:57
Νταξ πλάκα έχει αλλά μέχρι εκεί.

Πάντως δε λέει ψέματα.

takis-kk
12/12/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
πως μπορειτε κ τον παρακολουθειτε ρε γμτ, εκνευριζομαι και με την φωνη του, και με τις εικονες που περνανε την ωρα που ανοιγει το βρωμο-στομα του

:sick:

Γιατί εκνευρίζεσαι ? Τον γνωρίζεις ? Εγώ όχι.
Οπως έγραψε και ο SVX "...μεσα απο απλοποιησεις και υπερβολες..." μια σάτιρα δηλ. , παρουσιάζει την αντίθετη άποψη... όσο για το βρωμό-στομα , σιγά μη στάξει η ουρά του αλόγου.. Εδώ έχουν ακουστεί τόσα και τόσα ..
Ασε που μπορεί σε μερικά να έχει και δίκιο , στη βάση της σάτιρας πάντα.

:wave2:

Υγ. Οταν υπάρχουν υπερβολές απο τη μία πλευρά (και υπάρχουν!) θα υπάρξουν κι απ την άλλη.

Πανοπτικός
12/12/2011, 21:04
Ε καλα, για να σε εκνευριζει καποιος δεν χρειαζεται να τον γνωριζεις... εγω το ξερω καλα αυτο :evil:


Απλα μου φαινεται πολυ κακογουστη η ολη φαση κ οι εικονες ειναι εκνευριστικες :p
Σε αλλον μπορει να αρεσει, Οκ

:wave2:

SoulGR
12/12/2011, 21:05
ακουστε και αυτο!! (http://www.comedylab.gr/video/308/13-mikeius-vs-%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CE%B5%CF%82)






















































αν δεν σας αρεσει ειστε ξενερωτοι και ανοργασμικοι!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

takis-kk
12/12/2011, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ε καλα, για να σε εκνευριζει καποιος δεν χρειαζεται να τον γνωριζεις... εγω το ξερω καλα αυτο :evil:


Απλα μου φαινεται πολυ κακογουστη η ολη φαση κ οι εικονες ειναι εκνευριστικες :p
Σε αλλον μπορει να αρεσει, Οκ

:wave2:


Οφείλεις όμως , ειδικά εσύ, να είσαι Παν-οπτικός:rotflmao:

SVX
12/12/2011, 21:14
ατομο που εχει καταφερει την παρακατω ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ (http://www.youtube.com/watch?v=yei9G8hvWew) (στο 3:08) απο μενα αξιζει σεβασμο...



εχει πνευμα ρε φιλε ....πως να το κανουμε ....λεει οσα πολλοι θελουν να πουν αλλα "κρατανε τους τυπους"...



δειτε το Video (3:08) :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Πανοπτικός
12/12/2011, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Οφείλεις όμως , ειδικά εσύ, να είσαι Παν-οπτικός:rotflmao:

Οφειλω και ειμαι... BAN-οπτικος :lol: :lol:

Gi_4ce
12/12/2011, 21:26
Ρε σεις, mikeius ειναι ο θεός της Χολής και του Trolling!

Μπείτε στο πνευμα.

Χαβαλε κανει ο τυπος.

:beer:

http://faeenamalaka.blogspot.com

Corki
12/12/2011, 21:47
Απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοσμο.....μαλλον μονο οι "γεννημενοι 80-85" μπορουν να μπουν στην εση του, στον τροπο σκεψης του,στο πως αντιλαμβανεται τα πραγματα.

Διαβαστε το blog (ολο ομως) και θα τον παραδεχτητε . Και θα γελασετε και θα αναρωτηθητε.

KostasV2
12/12/2011, 22:45
Έχασα το μέτρημα από τις ανακρίβειες και τα ψέματα που λέει ο τύπος... Υπέρ της τεχνολογίας είμαι κι εγώ, αλλά αυτός είναι γτπ.

perastikos
12/12/2011, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Ρε σεις, mikeius ειναι ο θεός της Χολής και του Trolling!

Μπείτε στο πνευμα.

Χαβαλε κανει ο τυπος.

:beer:

http://faeenamalaka.blogspot.com

Ακριβώς! :D

Το τελευταίο βίντεο είναι λίγο πολύ γτπκ αλλά κάποια άλλα βιντεάκια ή και άρθρα του βγάζουν γέλιο και είναι απλά respect! :cool:

SVX
12/12/2011, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KostasV2
Έχασα το μέτρημα από τις ανακρίβειες και τα ψέματα που λέει ο τύπος...

εχεις δικιο ... ντουμανια σαν το τερας του LOST δεν εχει δει κανενας (ουτε αυτοι στο CERN) :bigcry:

KostasV2
12/12/2011, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εχεις δικιο ... ντουμανια σαν το τερας του LOST δεν εχει δει κανενας (ουτε αυτοι στο CERN) :bigcry:
Δε σε πιάνω, sorry...

Πανοπτικός
12/12/2011, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KostasV2
Δε σε πιάνω, sorry...

Προφανως δεν ειδες προσεκτικα το "αριστουργημα" :lol:

nikos_abel
13/12/2011, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εχεις δικιο ... ντουμανια σαν το τερας του LOST δεν εχει δει κανενας (ουτε αυτοι στο CERN) :bigcry:

Μάλλον πρέπει να τη δω τη μλκ το Lost τελικά ε;


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

el_hymador
13/12/2011, 07:42
O τυπος εχει τρομερο χιουμορ αλλα μεχρι εκει...

Τα επιχειρηματα του ειναι για τον πο*τσο και για να απαντησω στο ιδιο υφος, αν παρεξηγηθει, μπορει να να βαλει μια ταϊστρα πτηνοτροφικης μοναδας στο κ*λο του, να του εισαγει ανα 3 ωρες μισο κιλο μεταλλαγμενου καλαμποκιου της Μοσαντο στα σωθικα του και να τον παει γ@μιοντας μεχρι τη Φουκοσιμα για διακοπες...

kostas777
13/12/2011, 15:55
το καταλαβαίνετε ότι είναι χιουμοριστικά με στόχο κάποιες δήθεν δημοφιλείς απόψεις, ε;

εγώ πάντως έχω λιώσει με το mikeius vs έντεχνο :rotflmao:

BELZEBOYLIS
13/12/2011, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
γιατι?σε αρκετα πραγματα δικαιο εχει..


Σε ποία ? :wave2:

Takata Dome
13/12/2011, 20:53
Το λάθος που κάνει είναι οτι προσπαθεί να συμβιβάσει τα ασυμβίβαστα...επιστήμη και χαβαλες λιγο δυσκολο να συνδυαστει γιατι καταληγει σε ανακριβειες και χαλαει ολη η πλακα.Αν διαβάσετε το Blog του πάντως,έχει τρομερή φάση!!!:)

SoulGR
13/12/2011, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Σε ποία ? :wave2:
γενετικες τροποποιησεις,πχ στο χωριο μου που κουβαλανε ξυλα, τα μουλαρια(διασταυρωση αλογο-γαιδαρος) γεννετικη τροποποιηση ειναι....


ναι τα πυρηνικα εργοστασια δεν ειναι οτι καλυτερο,αλλα εμεις στην ελλαδα εχουμε χειροτερα...


τωρα για μηχανικα εμφυτευματα ,το cern και για την χρησιμοτητα τους δεν εχω κατι να πω:rolleyes:

Joyrider
13/12/2011, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
γενετικες τροποποιησεις,πχ στο χωριο μου που κουβαλανε ξυλα, τα μουλαρια(διασταυρωση αλογο-γαιδαρος) γεννετικη τροποποιηση ειναι....
Αυτό λέγεται selective breeding ή αλλιώς artificial selection.

Υπάρχουν σαφείς όροι για κάθε τι. Και τα παραπάνω δεν πρέπει να περιλαμβάνονται στην γενετική μηχανική.

Αν δεν γίνει απομόνωση γονιδίου και σπάσιμο του κώδικά του (προσθήκη, αφαίρεση, αλλοίωση) και έπειτα ενσωμάτωση αλλού, δεν νοείται γενετική τροποποίηση.

Με μικρή επιφύλαξη αυτά και πολύ χοντρικά. Αν το δει ο Εχετλαίος θα διορθώσει καταλλήλως.

:beer:

BELZEBOYLIS
13/12/2011, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
γενετικες τροποποιησεις,πχ στο χωριο μου που κουβαλανε ξυλα, τα μουλαρια(διασταυρωση αλογο-γαιδαρος) γεννετικη τροποποιηση ειναι....


ναι τα πυρηνικα εργοστασια δεν ειναι οτι καλυτερο,αλλα εμεις στην ελλαδα εχουμε χειροτερα...


τωρα για μηχανικα εμφυτευματα ,το cern και για την χρησιμοτητα τους δεν εχω κατι να πω:rolleyes:


Δώσε προσοχή τώρα . Γενετικές τροποποιήσεις υπάρχουν πολλές , κάποιες τις αναλαμβάνει η φύση και κάποιες ο άνθρωπος ! Κάποιες είναι ακίνδυνες και κάποιες επικίνδυνες , η φύση πχ είναι σε θέση να μεταλλάξει εναν Ιό και να αφανίσει μεγάλο μέρος του πληθυσμού ! Το ίδιο μπορεί να κάνει και ο άνθρωπος ... Η φύση δεν ελέγχετε ο άνθρωπος μπορεί και πρέπει !
Το λογικό σφάλμα λοιπόν που κάνει ο λεβέντης στο βίντεο είναι η εξίσωση ! Μια ακίνδυνη τροποποίηση δεν καθιστά και τις υπόλοιπες ακίνδυνες !

Στα πυρηνικά , τα έχει κάνει απλά μαντάρα....:wave2:

SoulGR
13/12/2011, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Αυτό λέγεται selective breeding ή αλλιώς artificial selection.

Υπάρχουν σαφείς όροι για κάθε τι. Και τα παραπάνω δεν πρέπει να περιλαμβάνονται στην γενετική μηχανική.

Αν δεν γίνει απομόνωση γονιδίου και σπάσιμο του κώδικά του (προσθήκη, αφαίρεση, αλλοίωση) και έπειτα ενσωμάτωση αλλού, δεν νοείται γενετική τροποποίηση.

Με μικρή επιφύλαξη αυτά και πολύ χοντρικά. Αν το δει ο Εχετλαίος θα διορθώσει καταλλήλως.

:beer: ναι οκ,το point δεν ειναι η ορολογια,αλλα τα αποτελεσματα,εφοσον ειναι θετικα το προβλημα δεν βλεπω...

Joyrider
13/12/2011, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
ναι οκ,το point δεν ειναι η ορολογια,αλλα τα αποτελεσματα,εφοσον ειναι θετικα το προβλημα δεν βλεπω...
Μα θεωρεί σαν γενετική τροποποίηση κάτι που δεν είναι και το χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα. Άρα άκυρο το point.
Αν το κάνει συνειδητά λόγω των χίπιδων στους οποίους απεθύνεται δεν ξέρω :lol:

SoulGR
13/12/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Μα θεωρεί σαν γενετική τροποποίηση κάτι που δεν είναι και το χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα. Άρα άκυρο το point.
Αν το κάνει συνειδητά λόγω των χίπιδων στους οποίους απεθύνεται δεν ξέρω :lol: ρε συ η ορολογια ειναι πολυ ειδικη για εναν απο πολυτεχνειο-οπως το παληκαρι της εκπομπης-αυτο εννοουσε,και φυσικα για πλακα τα λεει:winka: :D

SoulGR
13/12/2011, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Δώσε προσοχή τώρα . Γενετικές τροποποιήσεις υπάρχουν πολλές , κάποιες τις αναλαμβάνει η φύση και κάποιες ο άνθρωπος ! Κάποιες είναι ακίνδυνες και κάποιες επικίνδυνες , η φύση πχ είναι σε θέση να μεταλλάξει εναν Ιό και να αφανίσει μεγάλο μέρος του πληθυσμού ! Το ίδιο μπορεί να κάνει και ο άνθρωπος ... Η φύση δεν ελέγχετε ο άνθρωπος μπορεί και πρέπει !
Το λογικό σφάλμα λοιπόν που κάνει ο λεβέντης στο βίντεο είναι η εξίσωση ! Μια ακίνδυνη τροποποίηση δεν καθιστά και τις υπόλοιπες ακίνδυνες !

Στα πυρηνικά , τα έχει κάνει απλά μαντάρα....:wave2:
οταν τα αποτελεσματα ειναι θετικα γιατι να ελεγχετε?

για πες για τα πυρηνικα? εκει θα σε καταλαβω...απο γενετικη δεν σκαμπαζω:p

SVX
13/12/2011, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
για πες για τα πυρηνικα? εκει θα σε καταλαβω...απο γενετικη δεν σκαμπαζω:p

ρωτα Πτολεμα'ι'δα να σου πουν... :wave2:

Joyrider
13/12/2011, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
ρε συ η ορολογια ειναι πολυ ειδικη για εναν απο πολυτεχνειο-οπως το παληκαρι της εκπομπης-αυτο εννοουσε,και φυσικα για πλακα τα λεει:winka: :D
Οκ το αφήνω εδώ γιατί όντως τα περνάει πολύ αέρα και επιλέγει να βλέπει την πλευρά που τον συμφέρει πάνω στην πλάκα.


Κάτι τέτοια νομίζουν οι χίπιδες που λέει και φοβούνται :rotflmao: (αν και είναι χειρότερα)


241948

SoulGR
13/12/2011, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ρωτα Πτολεμα'ι'δα να σου πουν... :wave2:
δηλαδη??

για να δικαιολογησεις γιατι καποιος τροπος παραγωγης ενεργειας ειναι καλυτερος πρεπει να πεις

ποσο παραγωμενης ενεργειας και επιπτωση περιβαλλοντος:wave2:

p@nos
14/12/2011, 07:31
xioumoristiko ine xalaroste ligo

Εχετλαίος
14/12/2011, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
ναι οκ,το point δεν ειναι η ορολογια,αλλα τα αποτελεσματα,εφοσον ειναι θετικα το προβλημα δεν βλεπω...

Nα μιλήσω, να μη μιλήσω...

nikos_abel
14/12/2011, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Nα μιλήσω, να μη μιλήσω...

Έλα, κρατάω πλάτη.:D

Εχετλαίος
14/12/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Έλα, κρατάω πλάτη.:D

Άστο Νικ, άκυρο... κουράστηκα/βαρέθηκα, έχω και πυρετό σήμερα...


:wave2:

nikos_abel
14/12/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Άστο Νικ, άκυρο... κουράστηκα/βαρέθηκα, έχω και πυρετό σήμερα...


:wave2:

Έλα ρε, περαστικά :beer: :beer: :beer:

Πιες να στρώσεις

BELZEBOYLIS
14/12/2011, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
οταν τα αποτελεσματα ειναι θετικα γιατι να ελεγχετε?

για πες για τα πυρηνικα? εκει θα σε καταλαβω...απο γενετικη δεν σκαμπαζω:p



Τι εννοείς θετικά ? Για την βιομηχανία ? Για τον άνθρωπο γενικά ? Μια μερίδα ανθρώπων ? Για την οικονομία ? Για το περιβάλλον ?
Από γενετική δεν σκαμπάζω ούτε εγώ , αλλά αυτό που σου είπα δεν έχει να κάνει με αυτό ! Απλά προσπάθησα να σου δώσω να καταλάβεις ότι ο ισχυρισμός '' αφού μια γενετική τροποποίηση είναι σωστή , όλες οι μεταλλάξεις είναι σωστές '' είναι λάθος !

Για τα πυρηνικά ,απλά αν κάνεις μια αναζήτηση για τους νεκρούς στα ατυχήματα ,θα διαπιστώσεις ότι αυτά που αναφέρει ο λεβέντης στο βίντεο είναι αλλού για αλλού !!
Εκτός απο τις περιβαλλοντολογικές μελέτες και τις επιπτώσεις που έχει ένα ατύχημα , πρέπει να εξετάσεις το κόστος κατασκευής , το κόστος διαχείρισης της μονάδας παραγωγής ,των αποβλήτων της και πολλά άλλα ! Όταν τα κάνεις όλα αυτά, τα συγκρίνεις με άλλες μελέτες για άλλες πηγές ενέργειας και βλέπεις ποια συμφέρει καλύτερα συνολικά !
:wave2:

airpanos
14/12/2011, 15:23
ενταξει η πλακα πλακα αλλα στα πυρηνικα ειναι ακυρος τελειως.
ας εγραφε για το manhatan project αλλα μαλλον δεν τον επαιρνε.
Παντως σε αλλα αρθρα βγαζει γελιο.

nikos283
21/12/2011, 14:49
Αν θέλετε να δέιτε τι θα πεί έξυπνο hυmor ψάξτε στο youtube τον Doug Stanhope....