PDA

View Full Version : Χούφτες κ Θερμαινόμενα Grips?



grouse
06/09/2005, 12:37
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠ'ΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ GRIPS ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ V-STROMAKI ΜΟΥ (650) ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΕΙΜΩΝΙΑΖΕΙ?
ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΑΖΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

:D :wave2:

motomamounas
06/09/2005, 23:52
Στο συνεργειο που πηγα για το πρωτο σερβις μου ειπε οτι τις χουφτες τις πουλαει 47 ευρω,ειναι στη Μαυρομιχαλη πισω απο την Αλεξανδρας (κοιτα στη λιστα με τα εξουσιοδοτημενα συνεργεια αν σου εχουν δωσει),στο ΒΥΝΙΟ απο οπου πηρα και τη μηχανη μου ειπαν 50 και γενικα δεν πιστευω οτι θα το βρεις πουθενα κατω απο 45 ή πανω απο 50. Εγω μαλλον θα τις βαλω στο μηχανικο μου. Τα θερμαινομενα γκριπ τα θεωρω αχρηστα αφου η κατω μερια του χεριου ζεσταινεται ενω η πανω θα παγωνει,προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζει και προτιμω να ξοδεψω τα λεφτα μου σε ενα ζευγαρι καλα γαντια.:wave2: :)

kconst
07/09/2005, 10:36
Οι μαμίσιες χούφτες δεν μου αρέσουν καθόλου. Σκέφτομαι σοβαρά να δοκιμάσω αυτές (αν και φωνάζουν πολύ δυνατα τι μάρκα είναι... και δεν μου αρέσει ούτε αυτό) =>
http://vstrom.info/cgi-bin/moin.cgi/Will_Acerbis_Handguards_fit_the_DL1000%3f

motomamounas
07/09/2005, 23:54
Εγω πιστευω οτι οι μαμισιες ειναι ομορφοτερες:beer: :wave2:

Innersense
08/09/2005, 08:01
Θα συμφωνήσω ότι οι μαμίσιες είναι οι πιο όμορφες και κομψές

Κάποια στιγμή σύντομα θα προστεθούν και στο δικό μου μωράκι.

vangelis 64
10/11/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomamounas
Στο συνεργειο που πηγα για το πρωτο σερβις μου ειπε οτι τις χουφτες τις πουλαει 47 ευρω,ειναι στη Μαυρομιχαλη πισω απο την Αλεξανδρας (κοιτα στη λιστα με τα εξουσιοδοτημενα συνεργεια αν σου εχουν δωσει),στο ΒΥΝΙΟ απο οπου πηρα και τη μηχανη μου ειπαν 50 και γενικα δεν πιστευω οτι θα το βρεις πουθενα κατω απο 45 ή πανω απο 50. Εγω μαλλον θα τις βαλω στο μηχανικο μου. Τα θερμαινομενα γκριπ τα θεωρω αχρηστα αφου η κατω μερια του χεριου ζεσταινεται ενω η πανω θα παγωνει,προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζει και προτιμω να ξοδεψω τα λεφτα μου σε ενα ζευγαρι καλα γαντια.:wave2: :) Πράγματι τα θερμαινόμενα γκριπς δεν αξίζουν τα λεφτά τους.Ενα ζευγάρι ισοθερμικά γαντάκια κάτω από τα δερμάτινα συν τις χούφτες είναι ό,τι καλύτερο.

furious
19/11/2005, 12:18
Ρε παιδιά, εσείς που δεν πιστεύετε ότι τα θερμαινόμενα γκριπς δεν κάνουν δουλειά, τα έχετε δοκιμάσει; Γιατί από ανθρώπους που έχουν θερμαινόμενα γκριπς ακούω πως κάνουν πολύ καλή δουλειά και σκέφτομαι να βάλω. Δεν μου 'χει πει κανείς το αντίθετο. :eek:

SeNNinhA
19/11/2005, 12:25
Απο μηχανή φίλου και προσωπική εμπειρία μαζί της πρέπει να σου πώ ότι κάνουν πολύ δουλειά τα θερμαινόμενα γκρίπ. Δεν χρειαζόταν ούτε η δεύτερη σκάλα για όχι πολύωρες διαδρομές. Βέβαια ήταν BMW οπότε δεν ξέρω να σου πώ για τις υπόλοιπες και ειδικά για after market αξεσουάρ.

Τα καλύτερα γάντια σου δίνουν απλά περισσότερο χρόνο μέχρι να αισθανθείς το κρύο. Τα γκρίπ κρατούν συνέχεια ζεστό το αίμα που κυκλοφορεί στα άκρα σου.

Για το κόστος δεν ξέρω.

Bil
19/11/2005, 14:36
Για το κρύο οι κούφτες δεν είναι η απόλυτη θεραπεία.
Αλλά,
...
για την βροχή, οι μαμίσιες του V-Strom είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ !
1,5 ώρα κάτω από βροχή και δεν βράχηκαν τα γάντια !!!
Παρεπιμπτόντως αν δεν τις βιάζεσαι και έχεις γνωστό στην Αγγλία παρτες από εκεί με ούτε 30 Ευρώ. Εγώ έτσι έκανα.

DPF
23/12/2005, 19:20
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠ'ΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ GRIPS ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ V-STROMAKI ΜΟΥ (650) ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΕΙΜΩΝΙΑΖΕΙ?
ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΑΖΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

:D :wave2: [/QUOTE]

ΧΟΥΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ. ΤΑ ΘΕΡΜΟGRIPS ΤΑ ΕΧΕΙ 145 ΕΥΡΟ Η SUZUKI ΓΙΑ AFTERMARKET ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ.

:wave2: :beer: