PDA

View Full Version : καταλογος



tai
18/12/2011, 11:42
Με βαση αυτο (http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=3&artid=104810),
απο τον μαρτιο και μετα. οι μηχανές και ΟΛΑ τα πράγματα που μας αφορούν δεν θα ακριβύνουν απλώς, αλλα θα ανέβουν οι τιμές τους σε δυσθεώρητα ύψη.
Ξεχνώντας το εαν έχουμε να φάμε τοτε και εαν θα θελήσουμε να ασχολούμεθα με αυτά, τι θα τρέχατε να αγοράσετε ΤΩΡΑ, που υποτίθεται οτι ειναι σε πιο προσιτές τιμες απο το μέλλον?:cool:

Gandalf dr685sm
18/12/2011, 11:56
Ενα οικοπεδάκι για αγροτική παραγωγή και μερικές κοτούλες...για να έχουμε να επιβιώσουμε όσο θα κρατήσει η κοιλιά απο την μετατροπή ευρώ σε δρχ.. που θα είναι σαφώς μικρότερη απο όσο μας λένε... (οι τσοπάνοι στα πρόβατα λένε για λύκους με δοντάρες και νυχάρες κατά δεκάδες έξω απο το μαντρί για να τα κρατήσουν μέσα...και όταν βγούν έξω.. βλέπουν κάτι κουτάβια μόνο).

AUFGEBRACHT
18/12/2011, 12:27
Εγώ θ' αγόραζα όλα τα βιβλία που έχει εκδόσει ο Κώστας Σημίτης για να ξέρω πως να πορευτώ εν μέσω κρίσης μέσα από την καθοδήγηση και τις διδαχές ενός πανεπιστημιακού τέτοιου βεληνεκούς.

jimmis5
18/12/2011, 12:48
Μετοχες.

Allst@rf
18/12/2011, 14:28
εγω θα αγοραζα το ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ αυτοκινητο που διαφημιζει διπλα στην ειδηση η ιστοσελιδα...

:smokin:

gcrook
18/12/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
τι θα τρέχατε να αγοράσετε ΤΩΡΑ,

Ενα βενζιναδικο.Φουλαρισμενο.

devil's animal
18/12/2011, 20:59
νερο και πετρελαιο.
:smokin:

BLACKGAS
18/12/2011, 21:45
Ανοικτό εισιτήριο για Βραζιλία!
:smokin:

ernti
18/12/2011, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ενα οικοπεδάκι για αγροτική παραγωγή και μερικές κοτούλες...για να έχουμε να επιβιώσουμε όσο θα κρατήσει η κοιλιά απο την μετατροπή ευρώ σε δρχ.. που θα είναι σαφώς μικρότερη απο όσο μας λένε... (οι τσοπάνοι στα πρόβατα λένε για λύκους με δοντάρες και νυχάρες κατά δεκάδες έξω απο το μαντρί για να τα κρατήσουν μέσα...και όταν βγούν έξω.. βλέπουν κάτι κουτάβια μόνο).

Ακριβώς.

blackbusa
18/12/2011, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ενα οικοπεδάκι για αγροτική παραγωγή και μερικές κοτούλες...για να έχουμε να επιβιώσουμε όσο θα κρατήσει η κοιλιά απο την μετατροπή ευρώ σε δρχ.. που θα είναι σαφώς μικρότερη απο όσο μας λένε... (οι τσοπάνοι στα πρόβατα λένε για λύκους με δοντάρες και νυχάρες κατά δεκάδες έξω απο το μαντρί για να τα κρατήσουν μέσα...και όταν βγούν έξω.. βλέπουν κάτι κουτάβια μόνο).

+1 κατσικα....+1 καραμπινα με πολλαααααααααααααααααααα φυσιγγια...

sotpag
18/12/2011, 22:14
δεν μας λένε με πια ισοτιμία θα γίνει αυτό:confused:



τώρα τι θα πάρω δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο από τα αρ$#$ μου:wave2:

tai
19/12/2011, 16:33
βρε σεις, τι θα περνατε σαν μοτοσυκλετιστες λεμε.
πχ λάστιχα για να μην τα πληρώσεις 2πλά του χρόνου?
θα άλλαζες την μηχανή τωρα ενω το είχες για ποιο μετα?
μπουφαν κρανος κλπ ??
για τέτοια πράγματα ελεγα.


οχι οτι το οικοπεδακι, κοντα σε ποταμι για νερο, με μερικές κατσίκες (που τρωνε λιγο) και αρκετά μέτρα νάιλον για θερμοκήπιο θα με χάλαγε. :p

DimChios
19/12/2011, 16:37
το μπουλο... ειναι και τζαμπα

BLiTzER
19/12/2011, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
το μπουλο... ειναι και τζαμπα

Τζάμπα είναι ο δικός σου, φίλος. Τον δικό μου τον κοστολογώ πολύ ψηλά. Κι αν γυρίσουμε και σε δραχμές....

Aggelos_SV
19/12/2011, 17:37
[οιγερμανοιειναιφιλοιιιιιιιιιιιμας]

Λάδι (ελαιόλαδο),στάρι και αλεύρι

[/οιγερμανοιειναιφιλοιιιιιιιιιιιμας]

:lol: :sad:

stefanos
19/12/2011, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Με βαση αυτο (http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=3&artid=104810),
απο τον μαρτιο και μετα. οι μηχανές και ΟΛΑ τα πράγματα που μας αφορούν δεν θα ακριβύνουν απλώς, αλλα θα ανέβουν οι τιμές τους σε δυσθεώρητα ύψη.
Ξεχνώντας το εαν έχουμε να φάμε τοτε και εαν θα θελήσουμε να ασχολούμεθα με αυτά, τι θα τρέχατε να αγοράσετε ΤΩΡΑ, που υποτίθεται οτι ειναι σε πιο προσιτές τιμες απο το μέλλον?:cool:

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς η ισοτιμία δραχμή-λιρέτα θα είναι μιά χαρά, απλά θα αρκεστούμε σε ducati pirelli κλπ ιταλικά.:lol:

fantacid
19/12/2011, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
δεν μας λένε με πια ισοτιμία θα γίνει αυτό:confused:



τώρα τι θα πάρω δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο από τα αρ$#$ μου:wave2:

20-30% αμεσση υποτίμηση
ακομα 30-40 μεσα στο ετος........κ βλεπουμε!

:sick:

andgeo
19/12/2011, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Εγώ θ' αγόραζα όλα τα βιβλία που έχει εκδόσει ο Κώστας Σημίτης για να ξέρω πως να πορευτώ εν μέσω κρίσης μέσα από την καθοδήγηση και τις διδαχές ενός πανεπιστημιακού τέτοιου βεληνεκούς.

ΌΧι ρε συ,μην το κάνεις αυτό , υπάρχει "επώνυμος" κόσμος που πίστεψε στον Ηγέτη !!!! :lol: :lol: :lol:

stefanos
19/12/2011, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
20-30% αμεσση υποτίμηση
ακομα 30-40 μεσα στο ετος........κ βλεπουμε!

:sick:

Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, ειδικά εάν δεν είναι αναγκασμένος να το αποδείξει.

hidefnick
19/12/2011, 20:18
Δεν μας λέει το άρθρο αν θα υπάρχει η TUI, για να ολοκληρλωσει τα συμβόλαια που θα υπογράψει. Και μην πεταχτεί κανείς να μιλήσει για κολοσσούς. Η Thomas Cook ετοιμάζετε να ακολουθήσει την επίσης τεράστια Thomson κλπ κλπ Και φυσικά το σφόλι θα το φάει για άλλη μια φορά ο έλληνας σοβαρός επιχειρηματίας, που αφού πέρασε τους αυστηρούς ελέγχους των παραπάνω "κολοσσών" έστησε κώλο κανονικά και συνεργάστηκε μαζι τους, δίνοντας τους δωμάτια κλπ σε εξευτελιστηκες τιμές.....

Στο ερώτημα τώρα. Νομίζω ότι με τα τρομονούμερα του άρθρου, οι απαντήσεις πρέπει να ειναι ανάλογες του άλλου threadακίου για την απόλυτη survival μοτοτσικλέτα....

Allst@rf
19/12/2011, 21:46
ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά ,εγώ σαν αφελής και καχύποπτος που είμαι θέλω να ρωτήσω...

Πόσο σίγουροι είμαστε για την εγκυρότητα του άρθρου;


:confused:

fantacid
19/12/2011, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, ειδικά εάν δεν είναι αναγκασμένος να το αποδείξει.

προφανώς.....

αλλα
πιστευεις οτι ειναι παραλογα τα νουμερα?

fantacid
19/12/2011, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά ,εγώ σαν αφελής και καχύποπτος που είμαι θέλω να ρωτήσω...

Πόσο σίγουροι είμαστε για την εγκυρότητα του άρθρου;


:confused:

βλ.το quote του πατερα!

:D

McTalas
19/12/2011, 22:09
εγω θα επερνα:

1. 2 ζευγαρια γομες s/m

2. ενα ζευγαρι μποτες sidi vortice No 42

3. ενα arai RX7 gp (ισως στου cruchtlow replica ή οτι πιο φανταχτερο υπαρχει) και 1 ζελατινα κιτρινι, 1 καθρεπτη...

4. ενα παπι για μεσα στην πολη

5. ισως ενα F800gs για ταξιδακια κομπλε με τα αξεσουαρ του (τριπλετες, θερμενομενα γκριπ κτλ)

6. ριθμιζομενα μαρσπιε

7. κοντη γκαζιερα

8. ενα παντελονι κορντουρα

9. μια διαιτα 15 κιλων

10. βρεφικο γαλα, πανες κτλ αναλλωσιμα για ένα χρόνο...


νομιζω πως με αυτα ειμαι καλα, αν σκεφτο κατι αλλο θα κανω κουοτ...
:lol:

SVX
19/12/2011, 22:45
1. Rat -bike


2. οικοπεδο /χωραφι στην εξοχη

3. μικρο αυτοκινητο δεκαετιας 80-90 (λαμαρινα) απο 900-1300κυβικα

4. επαναληπτικη Mossberg

5. τροφη (ρυζι -κονσερβες - ζαχαρη κλπ)

6. καμια γεννητρια και 2-3 ηλιακα πανελ

7. ματσετα και καναδυο μαχαιρια γενικης χρησης

8. ενα καλο φαρμακειο

9. εναν λοστο και ενα τσεκουρι


:smokin:

Allst@rf
19/12/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
1. Rat -bike


2. οικοπεδο /χωραφι στην εξοχη

3. μικρο αυτοκινητο δεκαετιας 80-90 (λαμαρινα) απο 900-1300κυβικα

4. επαναληπτικη Mossberg

5. τροφη (ρυζι -κονσερβες - ζαχαρη κλπ)

6. καμια γεννητρια και 2-3 ηλιακα πανελ

7. ματσετα και καναδυο μαχαιρια γενικης χρησης

8. ενα καλο φαρμακειο

9. εναν λοστο και ενα τσεκουρι


:smokin:


:lol: :lol:


242309