PDA

View Full Version : v strom 650,cbf 600 η κατι αλλο?



BILL ZARA
18/12/2011, 23:38
γεια σε ολους...ειμαι νεοσ στο club παιδια κ θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι κατοχος beverly 300 ie μοντελο μαιος 2011 κ το μετανιωσα που το πηρα κ τωρα θελω να καταληξω σε μηχανη.ειμαι 25 ετων 1.71 υψος κ εμπειρια μετρια.ειμαι αναμεσα σε v strom 650 k to cbf 600.θελω να καταληξω σε ενα μηχανακι που θα ειναι καταλληλο κ για πολη κ για βολτα κ για ταξιδια.αν κ μου αρεσουν κ καποιες αλλες μηχ.οπως tiger 1050 που ειναι πανεμορφο αλλα ακριβο κ με ακριβο κοστος χρησης απο οσο γνωριζω, πιστευω οτι η το v strom h to cbf θα με καλυψει.εννοειται οτι λαμβανετε υπ οψη το κοστος αγορας κ χρησης,η καταναλωση,η συντηρηση κτλ.περιμενω τις προτασεις σας κ ευχαριστω εκ των προτερων...

Πανοπτικός
19/12/2011, 00:06
Χμ... Το ιδιο ειναι παρε οποιο θελεις :bigcry:

taisteal
19/12/2011, 00:13
CBF...το στρωμα θελει χερια και εμπειρια:D

Lioulios
19/12/2011, 00:23
Γιατί δεν του απαντάει κανένας σας στα σοβαρα ;

taisteal
19/12/2011, 00:26
εγω στην θεση σου και με βαση αυτων που ζητας θα επαιρνα το cbf.

υ.γ σοβαρα μιλουσα

xristos x
19/12/2011, 00:28
αν σ αρεσουν εξισου και το θες και για πολη προτιμισε το cbf λογω υψους.

και τα δυο αξιοπιστα ειναι

προσωπικα μ αρεσει περισσοτερο το vstrom, αλλα ειπαμε περι ορεξεως...
Υγ αν ακουσεις κραξιμο για το vstrom εδω μεσα μη δωσεις σημασια,απο τη ζουλια τους ειναι :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
19/12/2011, 00:29
ανάμεσα στα 2 εγώ προτείνω V strom...

θα κινηθείς πιο άνετα στο χώμα...


:wave2:

taisteal
19/12/2011, 00:30
απο ζηλεια ναι
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

taisteal
19/12/2011, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ανάμεσα στα 2 εγώ προτείνω V strom...

θα κινηθείς πιο άνετα στο χώμα...


:wave2:

δεν ανεφερε χωμα

xristos x
19/12/2011, 00:36
δεν ανεφερε χωμα

Ααααα.....Δεν εχει σημασια, μια μηχανη ειναι καλη μονο αν παταει στο χωμα ή αν ξυνει ή και τα δυο ταυτοχρονα, αυτα ειναι τα κριτηρια μονο! :rolleyes:

Allst@rf
19/12/2011, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
δεν ανεφερε χωμα


καλά τότε...


Φίλε το Vstrom πάρε...πάει και χώμα...


:bigcry: :bigcry:

taisteal
19/12/2011, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
Ααααα.....Δεν εχει σημασια, μια μηχανη ειναι καλη μονο αν παταει στο χωμα ή αν ξυνει ή και τα δυο ταυτοχρονα, αυτα ειναι τα κριτηρια μονο! :rolleyes:


εγω ειπα οτι ΔΕΝ το ανεφερε,αρα δεν θα τον ενδιαφερει το χωμα

:alien:

taisteal
19/12/2011, 00:44
αν και ειμαι σιγουρος οτι το χονδα παει πολυ καλυτερα στο χωμα

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Allst@rf
19/12/2011, 00:47
θα στεναχωρηθεί δλδ που το υποψήφιο πραπρα του θα έχει ένα ατού παραπάνω από αυτό που απέρριψε;



:lol:

xristos x
19/12/2011, 00:49
εγω ειπα οτι ΔΕΝ το ανεφερε,αρα δεν θα τον ενδιαφερει το χωμα

Δεν το πα για σενα φιλε μου,ουτε για κανεναν προσωπικα βεβαια,το λεω για την νοοτροπια του δεν διαβαζω τι γραφει καποιος και τι ζηταει και απανταμε τυποποιημενα (στην καλυτερη ή με ειρωνεια στην χειροτερη) . Λεει ο φιλος οτι εχει 1,71 υψος, οτι το θελει και για την πολη εκτος των αλλων , και εγω vstrom εχω και ειναι λογικο αν ειμαι υποκειμενικος αλλα καλα θα ηταν να ακουσουμε και τις αναγκες αυτου που ρωταει και με αυτα τα κριτηρια να απανταμε
:wave2:
εντιτ: σαφως και ηταν ειρωνικο το παραπανω σχολιο μου

taisteal
19/12/2011, 00:50
να παρει τη μαουνα απλα και μονο για να εχει ενα ατου παραπανω,ΑΝ ποτε πατησει χωμα????

:a4:

taisteal
19/12/2011, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
Δεν το πα για σενα φιλε μου,ουτε για κανεναν προσωπικα βεβαια,το λεω για την νοοτροπια του δεν διαβαζω τι γραφει καποιος και τι ζηταει και απανταμε τυποποιημενα (στην καλυτερη ή με ειρωνεια στην χειροτερη) . Λεει ο φιλος οτι εχει 1,71 υψος, οτι το θελει και για την πολη εκτος των αλλων , και εγω vstrom εχω και ειναι λογικο αν δεν ειμαι υποκειμενικος αλλα καλα θα ηταν να ακουσουμε και τις αναγκες αυτου που ρωταει και με αυτα τα κριτηρια να απανταμε
:wave2:

διαβασα πολυ καλα τι θελει ο φιλος,γι'αυτο και ειπα την γνωμη μου εχοντας οδηγησει και τα δυο
:wave2:

epp1640
19/12/2011, 00:58
CBF 600...

xristos x
19/12/2011, 01:03
Μπορουμε λοιπον να τον βοηθησουμε οσο μπορουμε να κανει την καλυτερη επιλογη...

Κριτηριο πρωτο και βασικοτερο (για μενα) η εξωτερικη εμφανιση αφου πανω απ ολα η μηχανη ειναι ερωτας

οσο αφορα αξιοπιστια, κοστος συντηρησης ειναι μια η αλλη και τα δυο (αν καποιος εχει αντιθετη αποψη ας με διορθωσει)
Και τα δυο εχουν ξεκουραστη θεση οδηγησης, το vstrom ομως λογω ογκου και υψους θα σε προβληματισει στην αρχη τουλαχιστον μεχρι να το συνηθισεις στις επιτοπιες μανουβρες,στο παρκαρισμα (με βαση τη μετρια εμπειρια οδηγησης που λες) αλλα και αν αποφασισεις να πατας κανα βατο χωματοδρομο θα σε προβληματισει για τον ιδιο λογο. Αυτα απο μενα....

Lioulios
19/12/2011, 01:20
Kαι τα δύο μηχανάκια καλά είναι . ..Και δεν είναι τα ίδα . Το ένα είναι 2κύλινρο και το άλλο με 4 .

Φίλε μου με το ύψος σου και την εμπειρία σου το στρώμα ...Ξέχνα το .
Θα αντιμετωπίσεις πολλά προβλήματα και θα χάσεις τον λογαριασμό στο πόσες φορές έπεσες σταματημένος ή με λίγα απο την κλίση και τα κιλά που δεν θα φτάσεις να κρατήσεις .

Πάρε το ΣιΜπι Εφ 'η και κάτι άλλο αν σου αρέσει ,αλλά όχι Βστρωμ :nono: :nono:

Πανοπτικός
19/12/2011, 01:26
Οτι και να λετε v-strom θα παρει & αργοτερα θα το πουλησει για TDM ή τρουμφ. :bigcry:

xristos x
19/12/2011, 01:31
Οτι και να λετε v-strom θα παρει & αργοτερα θα το πουλησει για TDM ή τρουμφ.

και που ειναι το κακο σε αυτο,ειπαμε ποιο ειναι το κυριωτερο κριτηριο,ας παρει οποιο του αρεσει.. αν εχεις να πεις κατι να βοηθησεις στην επιλογη του πιστευω ειναι ολο αυτια, αυτα που λες το πιο πιθανο ειναι να του φαινονται ακαταλαβιστικα αν δεν εχει ξαναδιαβασει εδω μεσα.

taisteal
19/12/2011, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Οτι και να λετε v-strom θα παρει & αργοτερα θα το πουλησει για TDM ή τρουμφ. :bigcry:

+650:bigcry: :bigcry: :bigcry:

xristos x
19/12/2011, 01:39
Ε ρε πστμΕ.... ελεος με το κραξιμο :bigcry: :bigcry: ! Τι ρατσισμος ειναι αυτος εδω μεσα... :evil:

taisteal
19/12/2011, 01:40
ζηλευουμε

:p

xristos x
19/12/2011, 01:45
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: οκ δεκτο! αν και δεν ηξερα οτι μπηκαν και τα τριουμφ πλεον στην λιστα με τις most κραγμενες εδω μεσα ( vstrom,tdm,βαρκαντερο,τσοπεροειδη,κλπ...)

Το γεγονος να μην καταλαβαινει για τη πραγμα μιλαμε και να μην ειναι (και) εδω ο καταλληλος χωρος το εχει σκεφτει κανεις?

taisteal
19/12/2011, 01:51
μια χαρα θα καταλαβει.ειμασταν κατατοπιστικοτατοι:smilea:

dimzan
19/12/2011, 01:52
λογω υψους παρε κατι πιο χαμηλο.

cbf er6 και bandit εχουν χαμηλη σελα και βγαινουν με abs

Πανοπτικός
19/12/2011, 01:52
Τωρα διαβασα καλα το μηνυμα.. κ ειδα οτι εγραψε κ για το 1050... Καλα εχω μπει στο πνευμα των κυριακατικων moto-riders

:bigcry: :bigcry:



Παρε αυτοκινητακι καλε μ :blush:

xristos x
19/12/2011, 02:17
Τωρα διαβασα καλα το μηνυμα.. κ ειδα οτι εγραψε κ για το 1050...

Ε μα ημανε σιγουρος οτι διαβασες μεχρι εκει που ελεγε "...strom" για πρωτη φορα και σε πηρε η χαρα για σχολιο! :bigcry:
:o Αυτοι ειναι τροποι... σε ρωταει καποιος σοβαρα και καταληγει να ερχεται η απαντηση "παρε αυτοκινητο"

Πανοπτικός
19/12/2011, 02:27
Ξερω παιδια που αγορασαν μηχανη για να φτιαξουν image, ή για να ακολουθησουν την μοδα, παιρνουν την μηχανουλα τους οταν εχει ηλιο μονο, μην κρυωσει το λαιμουδακι τους & κανουν 1000km τον χρονο. (κυριως κυριακες)

Τετοια ατομα δεν θελω να βλεπω στον δρομο, με ενοχλει..

Κακο ειναι ? Ισως. :a52:

Συνεχιστε την κουβεντα σας, πειτε του τι να αγορασει. Καλη συνεχεια.



οντως μεχρι εκει που ελεγε v-strom διαβασα

xristos x
19/12/2011, 02:39
Γιατι να σε ενοχλει ο λογος που αγοραζει μηχανη καποιος? :confused: :confused:
Και τι μας κοφτει στην τελικη ποσα χιλιομετρα θα κανει?:confused:
Και γιατι νοιαζεσαι ποτε θα την βγαλει εξω (τη μηχανη για βολτα) :confused: :confused: :confused:
Και γιατι το τσουβαλιασμα στο κατω κατω???

Ειμαι εγω παραλογος
:confused: :confused:

Στην πλακα λεμε ολοι ναι,αλλα οταν ξεφευγει απο το πειραγμα μηπως δεν εχει πλακα??

taisteal
19/12/2011, 02:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
[B]Ξερω παιδια που αγορασαν μηχανη για να φτιαξουν image, ή για να ακολουθησουν την μοδα, παιρνουν την μηχανουλα τους οταν εχει ηλιο μονο, μην κρυωσει το λαιμουδακι τους & κανουν 1000km τον χρονο. (κυριως κυριακες)

Τετοια ατομα δεν θελω να βλεπω στον δρομο, με ενοχλει..

Κακο ειναι ? Ισως. :a52:

:a10:

xristos x
19/12/2011, 02:49
ρε παιδια ακουτε τι λετε?? Και ποιοι ειστε δηλαδη εσεις που οποιος σας ενοχλει δεν πρεπει να υπαρχει (στον δρομο)??

Νικος χρ.
19/12/2011, 07:43
μια ερωτηση εκανε το παληκαρι και εσεις αντι να του πειτε την γνωμη σας γραψατε οτι σασ ειρθε στο κεφαλι και του κολησατε και την ταμπελα του καφετεριακια!γνωμη μου καλυτερα το cbf πιο χαμηλο απο στορμ πιο ευκολα διαχειρισημο κρυβει το βαροσ του.αξιοπηστα μηχανακια και τα δυο το ενα ειναι 2κιλυνδρο το αλλο τετρακυλινδρο στο δρομο ειναι καλυτερο το cbf αλλα δεν παει χωμα, παντωσ και με τα δυο ταξιδευεισ ομορφα και ανετα!:wave2:

adonissp
19/12/2011, 08:56
Εχω vstrom και το γουσταρω τρελα.εχω δοκιμασει και το cbf του sotirios καλο ειναι.Υπαρχει ομως το θεμα του υψους.ο κολητος μου που εχει το υψος σου και εχει vstron μεχρι να το μαθει του επεσε απο σταση κανα πενταρι φορες.Καλυτερα να παρεις το cbf.Ειναι μια πολυ καλη μηχανη.

nikos_abel
19/12/2011, 09:27
Φίλε μου, πολλά από αυτά που ρωτάς βέβαια εξαρτώνται και από το αρχικό κεφάλαιο που θα διαθέσεις.
Επειδή και εγώ εδώ και καιρό είμαι σε ανάλογη αναζήτηση και δεν έχω αποκλείσει το v-strom εντελώς,
θα σου παραθέσω μερικά από τα δικά μου συμπεράσματα, υποθέτοντας ότι πας για μεταχειρισμένο :

Κόστος αγοράς :
Δεδομένου ότι θα έχει ABS, βρίσκεις πολύ καλά CBF σε αρκετά χαμηλότερη τιμή.
Στα V-Strom έχω παρατηρήσει ότι τις τιμές δεν τις ρίχνουν οι ιδιοκτήτες με τίποτα.
Σε αυτό είμαι σίγουρος ότι φταίει αρκετά και τα προαναφερθέντα περί των ιδιοκτητών τους.
Το ίδιο βέβαια ισχύει σε γενικές γραμμές και για τη κατάσταση που θα το έχει ο προηγούμενος
ιδιοκτήτης.

Αξιοπιστία :
Μια χαρά είναι και τα δυο.

Κατανάλωση :
Το ψεκαστό CBF είναι του 2008, επομένως για παλαιότερη μηχανή σίγουρα συμφέρει
το V-Strom, που με λίγη προσοχή έχει πάρα πολύ χαμηλή.

Συντήρηση :
Με καλή χρήση, το CBF έχει λάδια, ξύδια, μπουζί κλπ (τα απλά τουλάχιστον) στα διπλάσια χλμ
από αυτά του V-Strom.
Όμως, το καρμπυρατέρ θέλει κι αυτό την επιπλέον προσοχή του, όπως και τα έξοδά του.
Από ανταλλακτικά, τα ίδια σκ@τ@ είναι και οι τιμές. Στο V-Strom όμως, αν πας στο περίπτερο
της γειτονιάς σου
μπορεί και να βρεις και ένα εμπρός φτερό μεταχειρισμένο.

Κίνδυνος κλοπής :
Όσα πιο πολλά κυκλοφορούν, τόσο περισσότερο κινδυνεύει.

Μεταπώληση :
Ευκολότερη στο V-Strom, ειδικά αν δεν νομίζεις ότι πουλάς το διαμάντι του ροζ πάνθηρα :D

Αυτά προς το παρόν και μη μασάς, μόνο να υπολογίζεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) και το κεφάλαιο
του εξοπλισμού, το οποίο δεν είναι ευκαταφρόνητο.

Και τα μυαλά μέσα στο κεφάλι.

:beer:

irinia
19/12/2011, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ξερω παιδια που αγορασαν μηχανη για να φτιαξουν image, ή για να ακολουθησουν την μοδα, παιρνουν την μηχανουλα τους οταν εχει ηλιο μονο, μην κρυωσει το λαιμουδακι τους & κανουν 1000km τον χρονο. (κυριως κυριακες)

Τετοια ατομα δεν θελω να βλεπω στον δρομο, με ενοχλει..

Κακο ειναι ? Ισως. :a52:

Συνεχιστε την κουβεντα σας, πειτε του τι να αγορασει. Καλη συνεχεια.



οντως μεχρι εκει που ελεγε v-strom διαβασα







TI ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ...........ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ




Δέν έχουν δικαίωμα καί οί φλούφληδες...??
Άφού όποια πέτρα κι άν σηκώσεις, άπό κάτω έναν ΔΗΘΕΝ θά βρείς....!!
Τί περιμένεις...??
Νά καβαλάνε μηχανάκι μόνο οί όρίτζιναλ..??
Καί στήν τελική έχουμε φλωρέψει τόσο παντού, πού το μικρότερο κακό
είναι αύτό πού άνέφερες......
ΡΑΤΣΙΣΤΗ............


Καί γιά νά άπαντήσω καί στόν φίλο μας ,
μέ 1,71 φίλε μου ΔΕΝ ΠΑΣ ΓΙΑ V-STROM....!!
Θές τουλάχιστον 20ποντη γόβα...!!
Καλό τό έργο άλλά τόχω ξαναδεί.....





:wave2:

nikos_abel
19/12/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Νά καβαλάνε μηχανάκι μόνο οί όρίτζιναλ..??


Έλα ντε!
Εγώ δηλαδή που δεν είμαι ΑΕΚ, απαγορεύεται να έχω μηχανή;

:lol: :lol: :lol:

McTalas
19/12/2011, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
γεια σε ολους...ειμαι νεοσ στο club παιδια κ θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι κατοχος beverly 300 ie μοντελο μαιος 2011 κ το μετανιωσα που το πηρα κ τωρα θελω να καταληξω σε μηχανη.ειμαι 25 ετων 1.71 υψος κ εμπειρια μετρια.ειμαι αναμεσα σε v strom 650 k to cbf 600.θελω να καταληξω σε ενα μηχανακι που θα ειναι καταλληλο κ για πολη κ για βολτα κ για ταξιδια.αν κ μου αρεσουν κ καποιες αλλες μηχ.οπως tiger 1050 που ειναι πανεμορφο αλλα ακριβο κ με ακριβο κοστος χρησης απο οσο γνωριζω, πιστευω οτι η το v strom h to cbf θα με καλυψει.εννοειται οτι λαμβανετε υπ οψη το κοστος αγορας κ χρησης,η καταναλωση,η συντηρηση κτλ.περιμενω τις προτασεις σας κ ευχαριστω εκ των προτερων...


καλως ηρθες φιλε!!,

παρε το v-strom και μαλιστα με το abs.

οτι θες κανει, οπου γουσταρεις το πας (καποιοι το πηγαν σαχαρα) και συμφερει, βεβαια συνεφερε καλυτερα τοτε που ειχε και 7.000.
10 μερες που το 'χω γ@μει και δέρνει...

dimzan
19/12/2011, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
καλως ηρθες φιλε!!,

παρε το v-strom και μαλιστα με το abs.

οτι θες κανει, οπου γουσταρεις το πας (καποιοι το πηγαν σαχαρα) και συμφερει, βεβαια συνεφερε καλυτερα τοτε που ειχε και 7.000.
10 μερες που το 'χω γ@μει και δέρνει...


με 171 υψος λες να το φτανει? εγω δε νομιζω

McTalas
19/12/2011, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
με 171 υψος λες να το φτανει? εγω δε νομιζω
λες? γιατι μωρε τοσο ψηλο ειναι το στρομα??? ας το χαμηλωσει τερμα...

dimzan
19/12/2011, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
λες? γιατι μωρε τοσο ψηλο ειναι το στρομα??? ας το χαμηλωσει τερμα...


δεν το ξερω, πραγματικα.

πιστευωο ομως οτι σε καποιο απο τα αλλα μηχανακα που προτεινα θα εχει καλυτερη αισθηση και λιγοτερες πιθανοτητες να στραβοπατησει και να πεσει. Οσο οι μηχανες κινουναται ειναι ευκολες για ολους. Το πολυ σταματα ξεκινα στην πολη ομως απαιτει καλο και σταθερο πατημα κατω. Εχω κι εγω περιπου ιδιο υψος και το ΧΤ 600 του πατερα μου με δυσκολευει. Βαλε οτι το στρωμα ειναι και πιο βαρυ και δε νομιζω πως εινια καλος συνδυασμος

harris_x
19/12/2011, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
γεια σε ολους...ειμαι νεοσ στο club παιδια κ θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι κατοχος beverly 300 ie μοντελο μαιος 2011 κ το μετανιωσα που το πηρα κ τωρα θελω να καταληξω σε μηχανη.ειμαι 25 ετων 1.71 υψος κ εμπειρια μετρια.ειμαι αναμεσα σε v strom 650 k to cbf 600.θελω να καταληξω σε ενα μηχανακι που θα ειναι καταλληλο κ για πολη κ για βολτα κ για ταξιδια.
Για πόλη μάλλον είναι καλύτερο το cbf. Αλλά λόγω ύψους (που δε νομίζω να έχεις προβλημα) καλό θα ήταν να τα καβαλίσεις και τα δύο και μετά να αποφασίσεις.

αν κ μου αρεσουν κ καποιες αλλες μηχ.οπως tiger 1050 που ειναι πανεμορφο αλλα ακριβο κ με ακριβο κοστος χρησης απο οσο γνωριζω, πιστευω οτι η το v strom h to cbf θα με καλυψει.εννοειται οτι λαμβανετε υπ οψη το κοστος αγορας κ χρησης,η καταναλωση,η συντηρηση κτλ.
Το v-strom καίει σίγουρα λιγότερο από το cbf, χωρίς αυτό να σημαίνει πως το τελευταίο είναι ασύμφορο!
Ταξιδάκια μπορείς να κάνεις και με τα δύο πολύ άνετα αλλά το v-strom είναι ποιο άνετο κυρίως για τον συνεπιβάτη.

Πανοπτικός
19/12/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x

Το v-strom καίει σίγουρα λιγότερο από το cbf

Γιατι ετσι ?

vagtav
19/12/2011, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Γιατι ετσι ?

Επειδή διακοσαρίζει στο ρελαντί

p_sapelas
19/12/2011, 18:56
Καλησπέρα κ από εμένα κ καλώς ήρθες..
Ότι και να πάρεις από τα 2 κοίτα να το βλέπεις κ να το γουστάρεις. Και τα δύο είναι αξιόλογα (ανεξάρτητα από το λαδάκι που τσιμπάνε τα strom από το 2008 κ μετά) και είναι ιδιαίτερα ευκολοδήγητα, σε κανένα από τα 2 δεν θα σου λήψει το γκάζι μιας και για τουριστάδικη χρήση είναι ιδανικά, μέσα στην πόλη το μόνο πρόβλημα είναι η ελαφρώς υψηλότερη θέση του Strom που δεν επιτρέπει να πατάς κάτω με τα 2 πόδια (ούτε με τις μύτες). Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω επειδή τα μηχανάκια είναι ευκολοδήγητα δεν πρόκειται να σε τρομάξει το γκάζι τους χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να σέβεσαι το όχημα που οδηγείς, και τα 2 πιάνουν ταχύτητες πολύ πάνω από 140km/h που σημαίνει ότι είναι πολύ εύκολο να την φάς την τούμπα σου όχι λόγω της μηχανής αλλά κυρίως λόγω των οδηγικών ικανοτήτων σου.
Από εκεί κ πέρα να σου πώ κάποια πράγματα που έχω διαπιστώσει σαν κάτοχος του CBF αλλά και πρώην υποψήφιος αγοραστής V-strom.
Α) το Cbf μου αρέσει πιό πολύ χωρίς βαλίτσες και για ψευτοsport χρήση (καμιά φορά νιώθω γρήγορος :) ) το στρώμα θέλω να το βλέπω φορτωμένο (καθαρά θέμα γούστου)
Β) κυκλοφορούνε λίγα CBF και αν το έχεις καλοπεριποιημένο το μηχανάκι κάνει αίσθηση, αντίθετα προχθές στο πάρκινγκ του εκπτωτικού Χωριού φίλος έψαχνε από την πινακίδα να δεί ποιό είναι το strom του καθώς όλα ήταν στην σειρά λες και ήσουν σε συγκέντρωση του Club τους (εγώ ξενερώνω λίγο με αυτό) πλέον βλέπεις strom και για να σου κάνει αίσθηση πρέπει να έχει κ@υλιάρα συνοδηγό (οδηγό ακόμα καλύτερα αλλά δύσκολο)
Γ) μετά από 14000km πάνω στο CBF και με την μικρή μου σχετικά εμπειρία νομίζω ότι τα φρένα του είναι ανώτερα από τα αντίστοιχα του strom, δεν ξέρω αν φταίνε οι αναρτήσεις του 2ρου και ο off χαρακτήρας του αλλά το AbS του strom είναι φτωχός συγγενής σε σύγκριση με αυτόν του CBF. Μερικές βόλτες έχω κάνει μόνο με strom δεν έχω κάνει διατριβή στο θέμα αλλά η αίσθηση των φρένων είναι πολύ διαφορετική και γενικά το strom με τρομάζει λίγο με το γονάτισμα του σε φρένα πανικού.
Να σημειώσω εδώ ότι έψαχνα για καινούρια μηχανή και από την έρευνα αγοράς που έκανα μεταξύ των 2 επέλεξα το Cbf παρά τα +400Ευρώ που είχε διαφορά όταν έκανα Σεπτέβρη του '10 την αγορά επομένως δεν τίθεται θέμα διαθεσιμότητας ή τιμής (μεταχειρισμένα CBF δεν θα βρείς πολλά ενώ V strom...)
Πάντα όρθιος ότι και να πάρεις, και ΠΑΝΤΑ υποψιασμένος!!! ακόμα και να αποκτήσεις "χέρια", δύσκολα να αποκτήσουν όλοι οι υπόλοιποι χρήστες του δρόμου σωστή οδηγική συμπεριφορά. :wave2:

p_sapelas
19/12/2011, 19:07
Κατανάλωση CBF...
Ένα ντεπόζιτο 22lt Αθήνα - Πρέβεζα ~ 360km (γέμισα στην Βόνιτσα καθώς είχα μπεί στα κόκκινα αλλά μάλλον με έβγαζε για να ολοκληρώσω το ταξίδι, πήρε 20 lt:confused: )
Δύο ντεπόζιτα (~40 lt) για Πρέβεζα - Αθήνα (όχι η επιστροφή δεν ήταν όλο ανηφόρα αλλά βιαζόμουνα, τα 200 είναι "εύκολα" ακόμα και με 600ρι αλλά ο προορισμός αβέβαιος).
Γενικά στην Αθήνα με ήπια χρήση μέσα στην πόλη (διαθέτω και 2ρη μηχανή μικρότερου κυβισμού) τα 270km τα βγάζω αν δεν ακούω συχνά την Akrapovic :rotflmao:

BILL ZARA
19/12/2011, 23:01
σας ευχαριστω πολυ ολους καταρχας.με κατατοπισατε πληρως μπορω να πω.πρωτον το μηχ που θα παρω ΔΕΝ θα ειναι για εφε ουτε για την καφετερια.θα ειναι κατι που θα χρησιμοποιητε καθημερινα.δευτερον θα ειναι μονο για ασφαλτο.επιπλεον τα οδηγησα κ τα δυο,κ σιγουρα το CBF ειναι πιο συμβατο σε εμενα.τοV STROM pou οδηγησα δεν ηταν βεβαια χαμηλωμενο αλλα δεν το φτανω τοσο καλα κ σιγουρα θα με δυσκολεψει σε πολη.παντως ηθελα κ τις αποψεις σας επειδη σιγουρα ξερετε πιο πολλα.απλα αυτο που εχω δει ειναι οτι δεν πωλουνται αρκετα CBF ετους απο 2009 κ μετα που με ενδιαφερουν εμενα.τεσπα thanks κ παλι παιδια με βοηθησατε πολυ.

xristos x
19/12/2011, 23:09
Φιλε ελπιζουμε να κανεις την καλυτερη επιλογη και να την χαρεις! Περιμενουμε την τελικη σου επιλογη και φωτογραφιες απο το καινουριο σου μοτορι και να ευχηθουμε τα καλοριζικα,καλοταξιδα, κλπ. :beer:

Πανοπτικός
19/12/2011, 23:23
Φιλε καλη επιτυχια, σκεψου πολυ προσεκτικα τα υπερ & τα κατα... και μετα παρε το v-strom, ειναι το καταλληλο, τα κανει ολα κ δεν σιχαινεται χωρις να ζηταει απολυτως τιποτα.

Αντε κ καλη χρονια. :wave2:

BILL ZARA
19/12/2011, 23:36
να στε καλα μαγκες καλη χρονια κ σε εσας κ σε ολοους στο club κ εννοειται μολις καταληξουμε στο οχημα θα ειδοποιησω.εδω σε 4 μηνες κ κατι ψιλα εκανα με το beverly 7000 χιλ μεχρι κ σερρες πηγα απο λευκαδα δικαβαλο κ παλι πισω σε ενα 48 ωρο.με τη μηχανη θα αλωνησω κυριολεκτικα.

xristos x
19/12/2011, 23:43
Να σαι καλα φιλε και παντα ορθιος να αλωνιζεις. Και ειπαμε αποψεις λεμε εδω πισω απο ενα πληκτρολογιο, εσυ δοκιμαζεις ποιο σου κανει και το κυριωτερο εσυ ξερεις ποιο σου κανει το κλικ.

TROOPER
19/12/2011, 23:50
μαλλον αργησα αλλα μαλλον για σιμπιεφ σε κοβω...:wave2:

BILL ZARA
19/12/2011, 23:57
θα δειξει φιλε μου θα κανω κ αλλες βολτιτσες κ με τα δυο γιατι v strom exoyn 5 -6 φιλοι κ cbf 2005 enas γνωστος .αν δεν ειχα το θεμα με το υψος μου θα ειχα ηδη παρει το στρωμα επειδη απο τα φιλαρακια εχει πεσει πολυ ψησιμο.

TROOPER
20/12/2011, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
θα δειξει φιλε μου θα κανω κ αλλες βολτιτσες κ με τα δυο γιατι v strom exoyn 5 -6 φιλοι κ cbf 2005 enas γνωστος .αν δεν ειχα το θεμα με το υψος μου θα ειχα ηδη παρει το στρωμα επειδη απο τα φιλαρακια εχει πεσει πολυ ψησιμο.

ετσι απο περιεργεια ρε αδερφε...πες μου με ποιο τροπο σε ψηνει καποιος που εχει βεστρωμ?

ειλικρινα θελω να μαθω!!!

xristos x
20/12/2011, 00:06
ετσι απο περιεργεια ρε αδερφε...πες μου με ποιο τροπο σε ψηνει καποιος που εχει βεστρωμ? ειλικρινα θελω να μαθω!!!

:cool: Πιστευω οτι οποιος ειχε ή εχει ακομα v strom εχει μονο καλα λογια να πει (σε συναστηση βεβαια με το ποσο κοστιζει-τι προσφερει) τα αρνητικα σχολια ειναι απο αυτους που δεν εχουν... τυχαιο?

TROOPER
20/12/2011, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
...σε συναστηση...

αααααααααααα

παω να πιω....!

:lol: :lol:

Πανοπτικός
20/12/2011, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
εδω σε 4 μηνες κ κατι ψιλα εκανα με το beverly 7000 χιλ μεχρι κ σερρες πηγα απο λευκαδα δικαβαλο κ παλι πισω σε ενα 48 ωρο.με τη μηχανη θα αλωνησω κυριολεκτικα.

Φιλε μου οταν παρεις το στρωμα μην του κανεις παρα πολλα χιλιομετρα γιατι κ αυτο μηχανημα ειναι θελει προσοχη..

BILL ZARA
20/12/2011, 00:12
μαγκες αν ξερετε θα ηθελα να μαθω τιμες σε ελαφρως μεταχειρισμενα cbf 2009 κ μετα καθως κ διαφορες που εχουν αυτα τα μοντελα δηλ του 09 του 10 κ του κουτιου τι διαφορες εχουν μεταξυ τους?

xristos x
20/12/2011, 00:12
αααααααααααα παω να πιω....!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ε μα αφου βλεπεις οτι εισαι εκτος κλιματος σημερα! αυτα παθαινεις οταν γραφεις τετοιες ωρες! :beer: :beer: :beer: :beer: πολλες!!!!

Πανοπτικός
20/12/2011, 00:33
λινκ ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=124660)

BILL ZARA
20/12/2011, 00:37
οταν αναγκαστικα μενεις ξυπνιος λογω δουλειας θα γραψεις κ τετοιες ωρες.πιστευω αυριο ολο κ καποιος να βοηθησει με το cbf η ακομη κ να προτεινει κατι αλλο...

xristos x
20/12/2011, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ ...σε συναστηση... αααααααααααα παω να πιω....!
quote:αααααααααααα παω να πιω....! ε μα αφου βλεπεις οτι εισαι εκτος κλιματος σημερα! αυτα παθαινεις οταν γραφεις τετοιες ωρες! πολλες!!!!

Το σχολιο για την ωρα πηγαινε στον εαυτο μου που γραφω οτι να ναι (βλ συναστηση αντι για συναναρτηση αλλα και σε αλλα θρεντ παρατηρειται ενα γλωσσεμα της μπερδας τετοια ωρα) και οχι σε σενα. Λεπτομερειες για το cbf δεν ξερω αφου δεν ημουν κατοχος ποτε αλλα θα σε κατατοπισουν φανταζομαι. Τωρα εναλακτικες εχεις πολλες,σου προτεινε καποιος φιλος το kawasaki er 6 για παραδειγμα που το βρισκεις και πολυ οικονομικοτερα (την f εκδοση με το φαιρινγκ, το suzuki bandit με το φαιρνγκ επισης, ή το versys που ειναι λιγο πιο συμαζεμενο...)-οτι και να προτιμησεις καλο ειναι να εχει abs... :ρακομελα: :ρακομελα:

εντιτ: δωσε κανα στοιχειο ακομα, τι λεφτα θες να δωσεις περιπου, απο αυτα που γραφεις βγαινει το συμπερασμα οτι ψαχνεις κατι με ταβανι τα 6000 περιπου αν καταλαβα καλα;

TROOPER
20/12/2011, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
Το σχολιο για την ωρα πηγαινε στον εαυτο μου που γραφω οτι να ναι (βλ συναστηση αντι για συναναρτηση........

ελα ρε μαλακα....!! :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

xristos x
20/12/2011, 01:15
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: οκ,οκ,οκ ....

εντιτ
ελα ρε μαλακα.....!! γιατι το αλλαξες, παραδεχομαι σηκωνω χερι,δεν το χω...

BILL ZARA
20/12/2011, 01:21
οσο για το σχολιο σορι φιλος λαθος καταλαβα.οσο για την τιμη απο τη μια δεν θελω να περασω τα 6000 χιλ αντε 6500 απο την αλλη το καινουριο στην εκδοση sport touring εχει 8500 χιλ(πανακριβο) κ τελος εχω κ το beverly 300 ie μαιος 2011 μοντελο με 8000 χιλ χλμ που πρεπει να ξεφορτοθω.οποτε καταλαβαινεις οτι ενας συνδυασμος σε ολα αυτα κ εφοσον βρεθει κατι καλο θα ειναι αυτο που θελω εγω.

TROOPER
20/12/2011, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: οκ,οκ,οκ ....

εντιτ γιατι το αλλαξες, παραδεχομαι σηκωνω χερι,δεν το χω...

...δεν ηθελα να παρεξηγηθεις (εγω σε φιλικη φαση το ειπα βεβαια αλλα μια και δεν γνωριζομαστε...ξερω γω...).

:wave2: :beer:

xristos x
20/12/2011, 01:30
καμια παρεξηγηση,ελιωσα στο γελιο λεμε ! Ηταν πετυχημενο,εβγαζε απογνωση!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
20/12/2011, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
καμια παρεξηγηση,ελιωσα στο γελιο λεμε ! Ηταν πετυχημενο,εβγαζε απογνωση!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οκ...το χεις οπως ητανε :lol: :lol:

Lioulios
20/12/2011, 02:05
φίλος , το Μπέβερλι που έχεις είναι ότι πρέπει αυτήν τη στιγμή για ανταλλαγή . Όλοι τέτοια ψάχνουν

BILL ZARA
20/12/2011, 02:07
εκει πονταρω κ εγω φιλε γιαυτο θα ξεκινησω σιγα σιγα το ψαξιμο...

nikos_abel
20/12/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
σας ευχαριστω πολυ ολους καταρχας.

Παρακαλούμε, υποχρέωσίς μας.


Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
παντως ηθελα κ τις αποψεις σας επειδη σιγουρα ξερετε πιο πολλα.

Εδώ κάνεις λάθος. Τα ξέρουμε ΟΛΑ.


































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:

nikos_abel
20/12/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
...δεν ηθελα να παρεξηγηθεις (εγω σε φιλικη φαση το ειπα βεβαια αλλα μια και δεν γνωριζομαστε...ξερω γω...).

:wave2: :beer:

Βλέπω ότι η εκπαίδευση πιάνει

:beer: :beer: :beer:

dimzan
20/12/2011, 09:15
δες και το bandit, βρισκεις ευκολα του 08-09-10 σε καλες τιμες και με abs.

ειναι πιο βαρυ αλλα πολυ τιμιο μηχανακι

TROOPER
20/12/2011, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Βλέπω ότι η εκπαίδευση πιάνει

:beer: :beer: :beer:

ο καθενας μπορει ελευθερα να βγαζει τα συμπερασματα του νικο...:wave2:

nikos_abel
20/12/2011, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ο καθενας μπορει ελευθερα να βγαζει τα συμπερασματα του νικο...:wave2:

Αμέσως στράβωσες ρε πστμ

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

:lol: :lol: :lol:

TROOPER
20/12/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Αμέσως στράβωσες ρε πστμ

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

:lol: :lol: :lol:

δεν στραβωσα.

καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα τελικα....:sad:

epp1640
20/12/2011, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
δες και το bandit, βρισκεις ευκολα του 08-09-10 σε καλες τιμες και με abs.

ειναι πιο βαρυ αλλα πολυ τιμιο μηχανακι

ένα αρκετά λείπει.. :beer:

dimzan
20/12/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ένα αρκετά λείπει.. :beer:


εννοεις αρκετα πιο βαρυ? οντως ειναι αρκετα πιο βαρυ


Ομως επειδη κι εγω σχετικα κοντος ειμαι το χειριζομαι ανετα καθημερινα στην αθηνα. Σιγουρα το cb400 που ειχα ηταν καλυτερο στις επιτοπιες ομως και με το bandit Μια χαρα χωνομαι αναμεσα και δεν αγκομαχω απο το βαρος.


και μην ξεχναμε οτι παιζει στα 4000€ με abs για μοντελα 08-09.

ειναι value for money με δεδομενο οτι δεν εχεις θεμα με το εξτρα βαρος

BILL ZARA
22/12/2011, 21:11
κανενας που ξερει διαφορες των CBF 09 -10 -11 paidia?επειδη εκει κατεληξα ,ενω βρηκα μια δυο πολυ καλες ευκαιριες για v strom,αλλα με υψος 1.71 δεν ειναι καταλληλη για εμενα.

irinia
23/12/2011, 05:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
εννοεις αρκετα πιο βαρυ? οντως ειναι αρκετα πιο βαρυ


Ομως επειδη κι εγω σχετικα κοντος ειμαι το χειριζομαι ανετα καθημερινα στην αθηνα. Σιγουρα το cb400 που ειχα ηταν καλυτερο στις επιτοπιες ομως και με το bandit Μια χαρα χωνομαι αναμεσα και δεν αγκομαχω απο το βαρος.


και μην ξεχναμε οτι παιζει στα 4000€ με abs για μοντελα 08-09.

ειναι value for money με δεδομενο οτι δεν εχεις θεμα με το εξτρα βαρος





ΟΤΑΝ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ.................5500 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...!!




Δέ νομίζω ότι είναι best value τά 4 χιλιάρικα γιά τά 08-09...!!
Αύτοί πού τά πουλάνε τόσο μάλλον δέν πήραν πρέφα τήν τιμή τού
καινούργιου.
Μέ τιμή 5500 τού καινούργιου,τά τριών τεσσάρων έτών
δέν θά έπρεπε νά είναι πάνω άπό 3 χιλιάρικα..!!
Είδικά γιά ένα μηχανάκι πού έμεινε στό ράφι καί δέ σπάει ταμεία...!!
Ότι μεταχειρισμένο μπάντιτ σήμερα τριών τεσσάρων έτών ,
κινείται πάνω άπό 3000 εύρώ, είναι έκτός πραγματικότητας...!!
Καί μιλάμε σέ καλή κατάσταση,όχι χουρντάδες.
Θέλει καί ένα πεντακοσάρι λάδια ,φίλτρα,ξύδια ,λάστιχα
πάς 3500.....!!
Άν τά ξεπεράσεις,λές μαλάκας είμαι δέν πάω γιά καινούργιο
νά μήν έχω καί τή λαχτάρα τού άν θά μού πέσει τό λαχείο..??






:wave2:

nikos_abel
23/12/2011, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΟΤΑΝ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ.................5500 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΦΟΡΑ...!!




Δέ νομίζω ότι είναι best value τά 4 χιλιάρικα γιά τά 08-09...!!
Αύτοί πού τά πουλάνε τόσο μάλλον δέν πήραν πρέφα τήν τιμή τού
καινούργιου.
Μέ τιμή 5500 τού καινούργιου,τά τριών τεσσάρων έτών
δέν θά έπρεπε νά είναι πάνω άπό 3 χιλιάρικα..!!
Είδικά γιά ένα μηχανάκι πού έμεινε στό ράφι καί δέ σπάει ταμία...!!
Ότι μεταχειρισμένο μπάντιτ σήμερα τριών τεσσάρων έτών ,
κινείται πάνω άπό 3000 εύρώ, είναι έκτός πραγματικότητας...!!
Καί μιλάμε σέ καλή κατάσταση,όχι χουρντάδες.
Θέλει καί ένα πεντακοσάρι λάδια ,φίλτρα,ξύδια ,λάστιχα
πάς 3500.....!!
Άν τά ξεπεράσεις,λές μαλάκας είμαι δέν πάω γιά καινούργιο
νά μήν έχω καί τή λαχτάρα τού άν θά μού πέσει τό λαχείο..??

:wave2:

Πές τα χρυσόστομε...

McTalas
23/12/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
...

+1

dimzan
23/12/2011, 13:16
ο λογος που ειπα value for money ειναι επειδη στα 4000 βρισκεις ΣΩΣΤΟ bandit με abs 2-3 χρονων.

Για να βρεις σωστο cbf 600 με abs 2-3 χρονων ποσα χρηματα θες? για το injection μιλαω. Σιγουρα 1500 πανω


και γενικα βαλε στη συναρτηση 600αρι μηχανακι 2-3 χρονων με abs μεχρι 4000 να μου πεις τι βρηκες.

Ichigo
23/12/2011, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Πές τα χρυσόστομε...

Σιγά μην ξεπουλήσουμε μπιρ παρά επειδή εσύ καίγεσαι να αγοράσεις κύριος :smokin: :p

nikos_abel
26/12/2011, 16:58
Βρε ασταδιάαλα και χρόνια πολλά:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

p_sapelas
27/12/2011, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL ZARA
κανενας που ξερει διαφορες των CBF 09 -10 -11 paidia?επειδη εκει κατεληξα ,ενω βρηκα μια δυο πολυ καλες ευκαιριες για v strom,αλλα με υψος 1.71 δεν ειναι καταλληλη για εμενα.

Λοιπόν διαφορές στα χρώματα και στις μανέτες καθώς έχουν διαφορετικά ρυθμιστικά κατά τα άλλα πρόκειται για το ίδιο μηχανάκι... Σε δυναμομέτρηση είχαμε 1 άλογο διαφορά στον τροχο (κολλητός έχει το '09 ) πρίν βάλουμε τα commander, οπότε κ απο κινητήρα - στήσιμο δεν υπάρχει τπτ διαφορετικό.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι που να μην έχω εντοπίσει.. Όπως και να έχει το 10ρι το πήρα λόγω χρώματος και "χρονιάς" μιας και το αγόρασα καινούριο.
Γενικά δεν θα δείς να πωλούνται CBF εύκολα, δεν ξέρω τι σου λέει εσένα αυτό αλλά το μηχανάκι το κρατάνε και κρατάει κ καλή τιμή σαν μεταπώληση (μειονέκτημα για εσένα που πάς για μεταχειρισμένο).

BILL ZARA
27/12/2011, 21:47
αυτο το εχω διαπιστωσει αγαπητε cbf lover,δεν τα πουλανε ευκολα τα cbf...αυτο βεβαια φανταζομαι θα σημαινει μεταξυ των αλλων οτι ειναι ενα πολυ κα;λο μηχ.απλα ειμαι κ εγω ψυρας γενικος με τα οχηματα που εχω κ θα ψαχτω αρκετα,αν θα καταληξω σε μεταχειρισμενο.σε πρωτη φαση ηθελα να μαθω τις διαφορες που εχουν τα μοντελα μεταξυ τους.τωρα αν δεν βρεθει τπτ,ισως καταληξουμε σε καμια προσφορα σε καινουριο.σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες...