PDA

View Full Version : Ερωτηση για ΒίντεοΚομπιουτεράδες.



Πολυμήχανος
19/12/2011, 12:37
Λοιπόν, θέλω να φτιάξω DVD με μενού (4 τίτλους) , υπομενού (3 υπό-τίτλους ανά τίτλο) και υπό-υπομενού (υπό-υπό-τίτλους ή κεφάλαια ανά υπό-τίτλο).

Ξέρουμε κανά πρόγραμμα να κάνει αυτήν την δουλειά;

Μια ζωή χρησιμοποιούσα το ConvertXtoDVD αλλά δεν υποστηρίζει αυτό που γράφω παραπάνω (ή ίσως εγώ δεν ξέρω πως το κάνει...)

Άμα ξέρουμε πρόγραμμα σε MacOsX για αυτήν την δουλειά, ακόμα καλύτερα., αλλά και για Windows, θα κάνω την καρδιά μου πέτρα...

Ευχαριστώώώώώ

nikos_abel
19/12/2011, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Λοιπόν, θέλω να φτιάξω DVD με μενού (4 τίτλους) , υπομενού (3 υπό-τίτλους ανά τίτλο) και υπό-υπομενού (υπό-υπό-τίτλους ή κεφάλαια ανά υπό-τίτλο).

Ξέρουμε κανά πρόγραμμα να κάνει αυτήν την δουλειά;

Μια ζωή χρησιμοποιούσα το ConvertXtoDVD αλλά δεν υποστηρίζει αυτό που γράφω παραπάνω (ή ίσως εγώ δεν ξέρω πως το κάνει...)

Άμα ξέρουμε πρόγραμμα σε MacOsX για αυτήν την δουλειά, ακόμα καλύτερα., αλλά και για Windows, θα κάνω την καρδιά μου πέτρα...

Ευχαριστώώώώώ

:dizzy: :hypnotize :uplate: :confused:

Και το απλούστατο imovie δε σε κάνει;

Ρίξε μια υπενθύμιση κατά τις 21:00 σε πμ να το δω το θέμα....

Πολυμήχανος
19/12/2011, 13:06
To iΜovie είναι για βίντεο editing και έχει ουσιαστικά υπερκαλυφθεί από το Final Cut X.

Το iDVD εννοείς μάλλον αλλά λίγο που πήγα να το δουλέψω δεν μου άρεσε καθόλου, και δεν το έψαξα παραπάνω. Θα το κοιτάξω ξανά, αφού το ξαναβρώ, γιατί όταν αναβάθμισα σε snow leopard δεν ξαναπέρασα την σουίτα.

Εν τω μεταξύ, για να δούμε και άλλες προτάσεις...

foogr01
19/12/2011, 13:28
DVDLab PRO 2 για Windows. Δεν ξέρω αν βγαίνει κ για MAC.

el_hymador
19/12/2011, 13:47
Το Final Cut ειναι το καλυτερι για Mac, για Windows τα Sony Vegas και Adobe Premiere / After Effects :wave2:

γιωτάς
19/12/2011, 17:35
για authoring αει ΔΒΔ...

ναϊς εντ ίζι