PDA

View Full Version : Fonebank.



sfigas
27/12/2011, 09:37
Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες να εχουμε.!! Σημερα το πρωι καθως εβλεπα τηλεοραση σπιτι πετυχα μια διαφημιση για την συγκεκριμενη εταιρια. Υποστηριζουν οτι αγοραζουν το κινητο σου μετρητα και οτι εχει δωρεαν παραλαβη απο τον χωρο σου μεσω DHL.
http://fonebank.gr/
Παιρνουν και ολα τα κινητα τα οποια ειναι σπασμενα η δεν λειτουργουν. Εχει καποιος καποια αποψη για αυτο? Γιατι αν ειναι ετσι εχω πολλα τηλεφωνα σπιτι τα οποια δεν λειτουργουν.!! Αντε μπας και βγαλουμε κανα φραγκο.!

SVX
27/12/2011, 09:43
μπηκες καθολου μεσα?


ειδες τιμες?


αν δωσεις 5 κινητα και παρεις 15 ευρω θα γινει κατι?


ανακυκλωση ... ή κανε οπως κανω εγω/..


χαρισε τα σε ατομα του συγγενικου περιβαλλοντος...σε φιλους που ειναι σε χειρωνακτικες εργασιες η στα χωραφια και τα χαλανε συνεχεια..

καλυτερα ετσι.......:beer:

Gandalf dr685sm
27/12/2011, 09:58
σωστός ο SVX...

Οι παραπάνω απλά κάνουν μια κίνηση για να κερδίσουν πολλά χρήματα βασισμένοι στην απληστεία του ανθρώπου... "να πάρω 5 ευρώ απο το ρημάδι αντί να το πετάξω"... μόνο που αυτοί διαλέγουν κυκλώματα και αξεσουάρ/ανταλλακτικά (σαν το κόψιμο των ΙΧ. ενα πράγμα) και μετά είτε τα πουλάνε για service , είτε στο τέλος τα ξεφορτώνονται (για το αν ανακυκλώνουν δεν το γνωρίζω). Σε κάθε περίπτωση τα 5 ευρώ που θα πάρει κάποιος είναι το 1/10 απο όσα θα κερδίζουν αυτοί σε ανταλλακτικά κτλ..

Προτιμώ το παλιό μου κινητό είτε να το χαρίσω σε κανέναν που δεν έχει, είτε κάποιο πολύ παλιό (έχω ενα Panasonic παμπάλαιο) να το κρατήσω ως αντίκα.. .χώρια που αυτό δεν χαλάει με τίποτα!

sfigas
27/12/2011, 11:24
Συμφωνω παιδια αλλα οπως μου ειπαν το πρωι που πηρα τηλεφωνο δεχονται και κινητα τα οποια δεν λειτουργουν και ειναι σπασμενα.! Οποτε νομιζω οτι κατι μπορουμε να βγαλουμε σαν συνολο.