PDA

View Full Version : Αγρινιώτες μια βοήθεια παρακαλώ!!!!



vaska
28/12/2011, 17:16
Καθώς η κόρη άλλαξε γνώμη και δεν θέλει λέει να ξαναδώσει και μιας και η σχολή που έχει περάσει είναι το οικονομικό του Αγρινίου, ζητάω αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει να της βρω οικονομικό κατάλυμα.

Κάθε βοήθεια δεκτή μιας και με το Αγρίνιο η μόνη σχέση που έχω είναι από την ιστορία του Ορίζοντα.




Υ.Γ.
Ηλεία σόρυ ρε φίλαι που το ποστ μου δεν έχει να κάνει με μηχανάκι, θα προσπαθήσω το επόμενο να είναι οκ.

:beer: :beer: :beer:

camen
28/12/2011, 17:25
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Θες να την παω την κοπελα να ψαξουμε μαζι?! Ως φοιτητης θα την βοηθησω περισσοτερο...:smokin:

vaska
28/12/2011, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Θες να την παω την κοπελα να ψαξουμε μαζι?! Ως φοιτητης θα την βοηθησω περισσοτερο...:smokin:

Μη σπαμάρεις ρε φιλαράκι, αλλά αν μπορείς να βολέψεις την κατάσταση (ως φοιτητής - γιατί γκόμενο έχουμε) καλοδεχούμενος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vstrommer71
28/12/2011, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μη σπαμάρεις ρε φιλαράκι, αλλά αν μπορείς να βολέψεις την κατάσταση (ως φοιτητής - γιατί γκόμενο έχουμε) καλοδεχούμενος.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Το Οικονομικο του Αγρινιου καποτε εκανε μαθημα στην Πατρα(δεν κανω πλακα).Το εψαξες καθολου?
Τωρα για ΑγρινιοΥ θα ρωτησω και θα σε πω,εχω κατι λιγους γνωστους

camen
28/12/2011, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
μπορείς να βολέψεις την κατάσταση

Μπορω αλλα οχι ως φοιτητης,λυπαμαι...:smokin: :D

vaska
28/12/2011, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Το Οικονομικο του Αγρινιου καποτε εκανε μαθημα στην Πατρα(δεν κανω πλακα).Το εψαξες καθολου?
Τωρα για ΑγρινιοΥ θα ρωτησω και θα σε πω,εχω κατι λιγους γνωστους

Έχουν πια μετακομίσει πλήρως στο Αγρίνιο όλες οι σχολές για να βοηθηθεί η τοπική οικονομία. Για μάθε και πες ρε Γιάννο.

makis206
28/12/2011, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Μπορω αλλα οχι ως φοιτητης,λυπαμαι...:smokin: :D

Εντάξει, η αλληλεγγύη των μοτοσυκλετιστών με κάνει πάντα σκουπίδι, χαλί να με πατήσει λέμε..:rotflmao:

camen
28/12/2011, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
πατήσει

Ε περιπου:lol:

camen
28/12/2011, 17:48
Βασκουλινο,μην με παρεξηγησεις ρε...Ειμαι σε ενα μαγαζι μονος μου γεματο κρασια,δεν κυκλοφορει ψυχη εξω κ η ωρα δεν περνα με τιποτα...Καταλαβαινεις πως ή το συκωτι μου θα καταστρεψω ή θα πρηξω το δικο σου...:winka: :beer:

Operater
28/12/2011, 17:59
ποση αποσταση εχει πατρα αγρινιο?

camen
28/12/2011, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
ποση αποσταση εχει πατρα αγρινιο?

1 ωρα χαλαρα...

Operater
28/12/2011, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
1 ωρα χαλαρα...

αφου ειναι μια ωρίτσα, γιατι δεν της παίρνει τουτου?

Πανοπτικός
28/12/2011, 18:05
χμ χμ :a29:

vaska
28/12/2011, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
ποση αποσταση εχει πατρα αγρινιο?

Δεν παίζει ρε Φώτη το καθημερινό πήγαινε - έλα. Απ' όσο μου λέει η ίδια που έψαξε στο νετ βρίσκει κάτι κοντά στα 200 οπότε μάλλον θα προτιμηθεί σαν λύση η παραμονή της εκεί και ας έρχεται κάθε σαββατοκύριακο αν θέλει.

vaska
28/12/2011, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
αφου ειναι μια ωρίτσα, γιατι δεν της παίρνει τουτου?


Αν θες να γίνεις ευγενικός χορηγός δεν θα σου αρνηθώ.

devil's animal
28/12/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
αφου ειναι μια ωρίτσα, γιατι δεν της παίρνει τουτου?


για να μπορει ο camen να πηγαινει με το ducati (οσον γνωστον αυτα τα ρημαδια δεν ειναι για παραπανω ωρα ταξιδι) και να "βοηθαει την κατασταση" σε prive χωρο...:smokin:

vaska
28/12/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
για να μπορει ο camen να πηγαινει με το ducati (οσον γνωστον αυτα τα ρημαδια δεν ειναι για παραπανω ωρα ταξιδι) και να "βοηθαει την κατασταση" σε prive χωρο...:smokin:


Η κόρη μου Σταυράκο δεν έχει μάθει να σπρώχνει μηχανάκια που ξεμένουν στο πέρα πουθενά από όποια αιτία. Πάντα καβάλαγε μηχανάκια που την πήγαιναν και έφερναν αξιοπρεπώς και του Θωμά δεν ανήκει στην κατηγορία αυτή. Οπότε άκυρος ο Θωμάς ως μεταφορέας, τώρα για το άλλο θα προσπαθήσω αλλά προς το παρόν μας έχει κερδίσει ο χασάπης.



:bigcry: :bigcry: :bigcry:

camen
28/12/2011, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ως μεταφορέας
Τετοιες ψαχνω ρε,να θελουν μονο τηγανητα...Χωρις μελι...:smokin:

Πανοπτικός
28/12/2011, 18:33
Σκυλι που γαβγιζει, δεν δαγκωνει vaska, αστο το παιδι να εξηπΕρετησει... :look:

vaska
28/12/2011, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Σκυλι που γαβγιζει, δεν δαγκωνει vaska, αστο το παιδι να εξηπΕρετησει... :look:

Βρε λέμε υπάρχει σχέση με χασάπη, κι εγώ το θέλω το φιλαράκι μου. Όχι για μένα αλλά για τον καημένο τον camen ενδιαφέρομαι.



:bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
28/12/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Η κόρη μου Σταυράκο δεν έχει μάθει να σπρώχνει μηχανάκια που ξεμένουν στο πέρα πουθενά από όποια αιτία. Πάντα καβάλαγε μηχανάκια που την πήγαιναν και έφερναν αξιοπρεπώς και του Θωμά δεν ανήκει στην κατηγορία αυτή. Οπότε άκυρος ο Θωμάς ως μεταφορέας, τώρα για το άλλο θα προσπαθήσω αλλά προς το παρόν μας έχει κερδίσει ο χασάπης.



:bigcry: :bigcry: :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε φιλε ξερεις (και ξερω) πολυ καλα οτι για να την κανεις την αλλη να σπρωξει το μηχανακι, καταστρεφεις σε δευτερολεπτα Honda Cub 50αρι καινουργιο κουτα που αν το αφηνες να χαλασεις μονο του θα επρεπε να περασουν καμια 150αρια χρονια με καμια εκατομμυριαδα χλμ στο κοντερ...:bigcry: :bigcry:

οποτε ακομα και honda, να σου πει η μικρα, οτι καβαλαει ο χασαπης, να φοβασαι....:a13:

:lol: :lol:

Allst@rf
28/12/2011, 18:50
βασίλη ,με συγχωρείς φίλε μου ,αλλά πιστεύω ότι αυτές οι δουλειές δεν γίνονται από το πληκτρολόγιο...


:wave2:

vaska
28/12/2011, 18:58
Ρε σεις τελικά σπίτι θα της βρούμε ή να της πάρω μηχανάκι??????


:confused: :confused: :confused:

Corvo
28/12/2011, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε σεις τελικά σπίτι θα της βρούμε ή να της πάρω μηχανάκι??????


:confused: :confused: :confused:

δεν θα κανεις δουλεια εδω μεσα μου φαινεται

παντως η λυση που ειπωθηκε για αυτοκινητο θα την βολεψει δυσκολα, το εκανα για κανα 4μηνο, Τρικαλα-Λαρισα σχεδον καθε μερα

τον πρωτο μηνα πηγαινα σε ολα τα μαθηματα και μερικες μερες ξυπναγα στις 6
το δευτερο μονο στα υποχρεωτικα και στα αλλα που ηταν πιο αργα
τον τριτο μηνα μονο στα υποχρεωτικα
τον τεταρτο μηνα ειχα κοπει απο απουσιες και πηγαινα για καφε στο κεντρο
:lol:

Cpt. Haddock
28/12/2011, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε σεις τελικά σπίτι θα της βρούμε ή να της πάρω μηχανάκι??????


:confused: :confused: :confused:

Αντε βρείτε γιατι πολλή ώρα έμεινε το θρεντ στον α(γ)έρα :smokin:

camen
28/12/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αντε βρείτε γιατι πολλή ώρα έμεινε το θρεντ στον α(γ)έρα :smokin:

Eσυ κανενα νταραβερι με αγρινιωτισα δεν ειχες? Να βοηθησεις τον συναδελφο μοτοσυκλετιστη?

vaska
28/12/2011, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Eσυ κανενα νταραβερι με αγρινιωτισα δεν ειχες? Να βοηθησεις τον συναδελφο μοτοσυκλετιστη?


Αυτός να βοηθήσει????? Μπα μη το περιμένεις, αυτός παιδάκι μου είναι ο αδερφός του Αρτέμη, "οι Γερμανοί είναι φίλοι μας θέλουν το καλό μας".



:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:


242798

BLACKGAS
28/12/2011, 21:07
Βασίλη το Αγρίνννιο 5 δρόμοι πόλη είναι, θα σου πάρει 1 μέρα να τη γυρίσεις ΟΛΗ πόρτα-πόρτα. Αφιέρωσε ένα Σαββάτο και θα έχεις τη λύση για την κοράκλα.


ΥΓ Για τους λοιπούς καλοθελητές: Χορτάσαμε από αυτόκλητους σωτήρες και εκ του ασφαλούς επαναστάτες σε αυτή τη χώρα. ;)

AUFGEBRACHT
28/12/2011, 21:11
Vaska έχω ένα μπάρμπα που νοίκιαζε στο Αγρίνιο, αν και νομίζω πως αφού η κόρη σου είναι φοιτήτρια θα θες κάτι μικρό σε στύλ γκαρσονιέρας να φανταστώ; Αυτός νοίκιαζε μεγαλύτερο νομίζω...Τί ψάχνεις ακριβώς και το βασικό μέχρι τί ενοίκιο μιλάμε;;;

Cpt. Haddock
28/12/2011, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Eσυ κανενα νταραβερι με αγρινιωτισα δεν ειχες? Να βοηθησεις τον συναδελφο μοτοσυκλετιστη?

Ειχα, αλλα απο τότε αυτη πρέπει να εχει και παιδιά τωρα :bigcry:

(θελω να πιστεύω οχι δικα μου :look: )

MG-KTiNoS
28/12/2011, 22:10
:rotflmao:

(μια ιδέα είναι όλα...)

SoulGR
29/12/2011, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Δεν παίζει ρε Φώτη το καθημερινό πήγαινε - έλα.

αυτο δεν παιζει.... και στο αγρινιο να μενει
:lol: :lol: :lol:

bulmont
29/12/2011, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Vaska Τί ψάχνεις ακριβώς και το βασικό μέχρι τί ενοίκιο μιλάμε;;;


Πιστεύω πως καμμιά 50αριά ευρώ με χαρά θα τα δώσει ο ψωμόλυσσας......
Εσεις φταίτε, που ασχολήστε με τον τσίπη τον Βάσκα..............
Αφου ο ίδιος λέει πως τα ενοίκια στο Αγρίμιον ξεκινούν από 200 ευρώ και αυτός
αναστστώνει το μισό φόρουμ γιά να βρει ακόμα φτηνότερα, τι να πεις........

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

vaska
29/12/2011, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Πιστεύω πως καμμιά 50αριά ευρώ με χαρά θα τα δώσει ο ψωμόλυσσας......
Εσεις φταίτε, που ασχολήστε με τον τσίπη τον Βάσκα..............
Αφου ο ίδιος λέει πως τα ενοίκια στο Αγρίμιον ξεκινούν από 200 ευρώ και αυτός
αναστστώνει το μισό φόρουμ γιά να βρει ακόμα φτηνότερα, τι να πεις........

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Αυτά κατάλαβες?????


Τι να πω ή η ξενιτιά σε πείραξε ή η απότομη είσοδός στον πολιτισμό. Θα έλεγα και το αχαλίνωτο σεξ αλλά οι πηγές μου λένε ότι ήθελες μεν, δεν μπορούσες δε.


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αμφίσημος
29/12/2011, 10:48
Vaska ως αυτόχθων Αγρινιώτης (μέτοικος στην Αθήνα τα τελευταία 12 χρόνια) θα ρωτήσω ότι κονέ έχω να πάρω μια γεύση.
Το αμάξι ξέχνα το. Ο δρόμος Αγρίνιο-Πάτρα αν και 70χλμ δεν προτείνεται για νεό οδηγό - άσε τα καύσιμα και τις γέφυρες που θα τσιμπάνε το 35€ πήγαινέλα!
Έξυπνο θα ήταν να πιάσει ενα σπιτάκι εκτός Αγρινίου (μακρυά απο το πανεπιστήμιο έστω) και να ξηγηθεί κανα παπί (ή και ποδήλατο) για να είναι οικονομικότερο το νοίκι και να έχει και καμιά αυλή να μην βράζει στα τσιμέντα και να νιώσει την επαρχία.

Πότε έρχεται η κόρη σου;

spyrakos35
29/12/2011, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Vaska ......
Πότε έρχεται η κόρη σου;

@vaska

αγαπητέ, εγω θα κράταγα μία πισινή καλού κακού.....

αφού μένει αθήνα ο φίλτατος γιατί λέει "έρχεται"????



:beer:

Corki
29/12/2011, 11:04
Κολητος μολις εφυγε απο Αγρινιο (φοιτητης ηταν εκει ) και πηγε φανταρος αλλα ξερω οτι εχει ακομα επαγγελματικες διασυνδεσεις με κοσμο μπολικο εκει περα. Μολις "ανοιξει" το κινητο του αφου (αν) επιστρεψει απο το "...πετο" θα σε ενημερωσω.

vaska
29/12/2011, 11:10
Με το νέο έτος θα κάνουμε μια γύρα να δούμε τι παίζει. Η σκέψη είναι να μένει Αγρίνιο και να έρχεται όποτε θέλει Πάτρα με ΚΤΕΛ. Για τις μετακινήσεις της υπάρχει και παπί και ποδήλατο, απλά οι πληροφορίες μου λένε ότι παίζει αρκετό κλέψιμο στην περιοχή.

Το θρεντάκι ανοίχτηκε με σκοπό αφού θα υπάρξει κάποια δαπάνη για την διαμονή της στο Αγρίνιο, τα χρήματα να πάρει κάποιος από εδώ μέσα να νιώθω κι εγώ ότι έχω κάποιον δικό μου να επικοινωνήσω αν χρειαστεί.

Το οξύμωρο είναι ότι ο βιολογικός της πατέρας είναι αστυνομικός και μόνιμος κάτοικος Αγρινίου αλλά δεν δέχεται να την φιλοξενήσει (δεν το συζητώ πρέπει η μικρή να του έχει κάνει πολύ μεγάλο κακό - έχει ο μαλάκας να μιλήσει στο παιδί του 3 χρόνια).

Τες πα αυτά για την ώρα, ευχαριστώ που ασχοληθήκατε μαζί μου, θα ψάξω και θα ενημερώσω για τις εξελίξεις. Στην τελική θα πάρω ένα τηλ. τον Ορίζοντα τον Μακρυμάλλη Μπρωτευουσιάνο να μου κανονίσει κονέ.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αμφίσημος
29/12/2011, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
@vaska

αγαπητέ, εγω θα κράταγα μία πισινή καλού κακού.....

αφού μένει αθήνα ο φίλτατος γιατί λέει "έρχεται"????



:beer:

Σωστός! Ηρακλής Πουαρώ...

spyrakos35
29/12/2011, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Σωστός! Ηρακλής Πουαρώ...

έχω κόρη εδώ και 7 μήνες και εκπαιδεύομαι για κακοτοπιές.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Z-rider
29/12/2011, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Με το νέο έτος θα κάνουμε μια γύρα να δούμε τι παίζει. Η σκέψη είναι να μένει Αγρίνιο και να έρχεται όποτε θέλει Πάτρα με ΚΤΕΛ. Για τις μετακινήσεις της υπάρχει και παπί και ποδήλατο, απλά οι πληροφορίες μου λένε ότι παίζει αρκετό κλέψιμο στην περιοχή.

Το θρεντάκι ανοίχτηκε με σκοπό αφού θα υπάρξει κάποια δαπάνη για την διαμονή της στο Αγρίνιο, τα χρήματα να πάρει κάποιος από εδώ μέσα να νιώθω κι εγώ ότι έχω κάποιον δικό μου να επικοινωνήσω αν χρειαστεί.

Το οξύμωρο είναι ότι ο βιολογικός της πατέρας είναι αστυνομικός και μόνιμος κάτοικος Αγρινίου αλλά δεν δέχεται να την φιλοξενήσει (δεν το συζητώ πρέπει η μικρή να του έχει κάνει πολύ μεγάλο κακό - έχει ο μαλάκας να μιλήσει στο παιδί του 3 χρόνια).

Τες πα αυτά για την ώρα, ευχαριστώ που ασχοληθήκατε μαζί μου, θα ψάξω και θα ενημερώσω για τις εξελίξεις. Στην τελική θα πάρω ένα τηλ. τον Ορίζοντα τον Μακρυμάλλη Μπρωτευουσιάνο να μου κανονίσει κονέ.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ως αγρινιώτης και υπάλληλος στο κτελ θα σου πρότεινα να βρει ένα σπίτι. είναι πιο οικονομικό και λιγότερη ταλαιπωρία.
θα βρει σπιτάκι καλο από 150 μέχρι 200 (εγώ πληρώνω 300 σε μονοκατοικία κούκλα σχεδόν κέντρο με κήπο και γκαζόν).είναι φθηνή πολη γενικά.
κάθε πέμπτη κυκλοφορεί η τοπική Αναγγελία. θα σε βοηθήσει παρα πολύ..

ότι άλλο χρειαστείς στη διάθεση σου.

vaska
30/12/2011, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Ως αγρινιώτης και υπάλληλος στο κτελ θα σου πρότεινα να βρει ένα σπίτι. είναι πιο οικονομικό και λιγότερη ταλαιπωρία.
θα βρει σπιτάκι καλο από 150 μέχρι 200 (εγώ πληρώνω 300 σε μονοκατοικία κούκλα σχεδόν κέντρο με κήπο και γκαζόν).είναι φθηνή πολη γενικά.
κάθε πέμπτη κυκλοφορεί η τοπική Αναγγελία. θα σε βοηθήσει παρα πολύ..

ότι άλλο χρειαστείς στη διάθεση σου.

Επιτέλους και μια σοβαρή απάντηση. Όχι σαν τους άλλους που αμέσως σπαμ.

Λοιπόν φίλε μου κι εγώ εκεί επικεντρώνομαι, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι λύση το πήγαινε έλα.

Μετά τις γιορτές θα κάνουμε μια βόλτα με την μικρά για να δούμε μερικά σπίτια, αν θες στείλε το τηλ με πμ να βρεθούμε να πιούμε και κανέναν καφεδάκο.

:wave2: :wave2: :wave2: