PDA

View Full Version : αγορα arai απο αμερικη.



power hornet
03/01/2012, 19:00
καλησπερα επειδη εχω χασει το εμαιλ του αμερικανου που παραγγελναμε τα αραι το εχει κανενας παλιος το email του?
απο τον γνωστο στην αμερικη που ηξερε και το κολπο και δεν κολαγε το κρανος εδω στο τελωνειο.

schumacher_
05/01/2012, 21:00
Επειδή δεν εξηγείς ποιον ακριβώς ψάχνεις...

flyinbrian: auctions@flyinbriansdeals.com

bajaron: fyredad@hotmail.com

Νομίζω και οι 2 έχουν σταματήσει όμως :beer:

power hornet
06/01/2012, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Επειδή δεν εξηγείς ποιον ακριβώς ψάχνεις...

flyinbrian: auctions@flyinbriansdeals.com

bajaron: fyredad@hotmail.com

Νομίζω και οι 2 έχουν σταματήσει όμως :beer:
ευχαριστω παρα πολυ ναι για τον δευτερο ελεγα,του εστηλα εμαιλ,μου απαντησε οτι στελνει κανονικα μου ειπε και τιμες?λες να την πατησω?να κανω καμια αγορα και να μου τα φαει?

tam
06/01/2012, 14:08
Χαιρετώ και Καλή Χρονιά με υγεία.
Από τον bajaron είχα αγοράσει το 2007 μάγουλα,πλαϊνά αυτάκια
και ζελατίνα ιριδίου για RX-7.
Για κάποιο λόγο,πάντως,χάθηκε από το ebay για κάποιο καιρό.
Επανήλθε από ότι είδα.
Αλλά αυτό που με αποτρέπει να αγοράσω κράνος από
Αμερική είναι,πλέον,το τελωνείο.
Άμα τα καταφέρεις να μας το πεις.
Και για να έχουμε μία τάξη μεγέθους,πόσο σου ζήτησε για το RX-7;

webassasin
06/01/2012, 14:34
Τι εννοεις το τελωνειο?

power hornet
06/01/2012, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από tam
Χαιρετώ και Καλή Χρονιά με υγεία.
Από τον bajaron είχα αγοράσει το 2007 μάγουλα,πλαϊνά αυτάκια
και ζελατίνα ιριδίου για RX-7.
Για κάποιο λόγο,πάντως,χάθηκε από το ebay για κάποιο καιρό.
Επανήλθε από ότι είδα.
Αλλά αυτό που με αποτρέπει να αγοράσω κράνος από
Αμερική είναι,πλέον,το τελωνείο.
Άμα τα καταφέρεις να μας το πεις.
Και για να έχουμε μία τάξη μεγέθους,πόσο σου ζήτησε για το RX-7;

δεν υπαρχει θεμα με το τελωνειο ξερει τα κοπλα ο τυπος και δεν σταματαει.
κοιτα για το rx7-gp σε γραφικα rusell που ειναι αμερικανικα γραφικα μαζι με τα μεταφορικα 471ευρω!παρα πολυ καλη τιμη.
καταλαβα ομως παιζουν μεγαλο ρολο τα γραφικα το ιδιο μοντελο σε γραφικα fiction black παει στα 600ευρω,βεβαια παλι ειναι πολυ καλη τιμη σε σχεση με εδω.
εντωμεταξυ ειχα παρει και τα παιδια στην γνωστη αποθηκη στην αργυρουπολη δεν ξαναφερνουν αραι γιατι ακριβηναν πολυ και δεν τους συμφερει.

tam
07/01/2012, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
δεν υπαρχει θεμα με το τελωνειο ξερει τα κοπλα ο τυπος και δεν σταματαει.
...


Μακάρι.
Θα του κάνω και του λόγου μου μια νύξη.

viper1
07/01/2012, 22:39
παντως στην χειροτερη περιπτωση που το σταματησουν στο τελωνειο να υπολογιζεις + 30% στην συνολικη τιμη του κρανους.(κρανος+μεταφορικα χ 30%)

power hornet
08/01/2012, 08:02
δεν σταματαει τελωνει μου το ειπε ο κολητος μου εχθες.
ειχε παραγγελει για φιλο του και ηρθε σε 12 ημερες κανονικα το κρανος.

viper1
08/01/2012, 10:21
ο bajaron δεν εχει κρανη στο ebay...
εχει εξωτερικο site?

n_wildgirl
17/01/2013, 14:26
Χαιρετω το φορουμ!
Ξεθαβω το θεμα σε περιπτωση που καποιος μεσα σε αυτον τον ενα χρονο παρηγγειλε απο τον bajaron ή απο καποιον αντιστοιχο και μπορει να με διαφωτισει περι αξιοπιστιας και τελωνειου. Ενδιαφερομαι για το rx7-gp κι εγω... Ευχαριστω!

power hornet
18/01/2013, 19:33
Χαιρετω το φορουμ!
Ξεθαβω το θεμα σε περιπτωση που καποιος μεσα σε αυτον τον ενα χρονο παρηγγειλε απο τον bajaron ή απο καποιον αντιστοιχο και μπορει να με διαφωτισει περι αξιοπιστιας και τελωνειου. Ενδιαφερομαι για το rx7-gp κι εγω... Ευχαριστω!

μια χαρα φιλε ουτε τελωνειο ουτε τιποτα.
πολυ ευχαριστημενος απο τον bajaron.

p@nos
21/04/2014, 18:45
Παιδια πηρε κανεις προσφατα απο τον αμερικανο; αργει λιγο να απαντησει στα μειλ...στον bajaron αναφερομαι....εχει σιτε δικο του;

McTalas
21/04/2014, 20:01
Τελευταία φορα ηταν πριν κανα χρονο και οι τιμες ηταν σχεδον ιδια με εδω. Πολυ μικρη διαφορα που δεν αξιζε το ρισκο.

p@nos
21/04/2014, 20:26
Arai rxq, το αντιστοιχο quantum st με εδω, η τιμη που μου εδωσε για μονοχρωμο μαυρο ειναι 380 μαζι με φιμε ζελατινα...το πιο φτηνο που βρηκα αθηνα ειναι 510...εκτος αν υπαρχει κανα καινουριο αποθηκομαγαζο που φερνει φτηνα κκαι δε το χω παρει χαμπαρι....

McTalas
21/04/2014, 21:56
Για το rx7gp ειχε 2 κατοσταρικα διαφορα, οταν τοτε που πηρα το rx 7 ειχε διαφορα 550.

p@nos
21/04/2014, 22:20
Για το rx7gp ειχε 2 κατοσταρικα διαφορα, οταν τοτε που πηρα το rx 7 ειχε διαφορα 550.


καλα μια περιοδο η ισοτιμια ηταν σε παλαβο επιπεδο και συνεφερε πολυ, και παλι ομως σχεδον 200ε διαφορα που βρισκω τωρα δεν ειναι λιγο...και νομιζω εχει καταργηθει και επισημα το τελωνειο απο ηπα πλεον

n_wildgirl
21/04/2014, 22:39
Παιδια πηρε κανεις προσφατα απο τον αμερικανο; αργει λιγο να απαντησει στα μειλ...στον bajaron αναφερομαι....εχει σιτε δικο του;

Πάνο γενικά αργεί αυτός να απαντήσει, κι εμένα πριν 1 χρόνο που του είχα στείλει έκανε 1 εβδομάδα.
Μου είχε πει:
"Price for the RX-7GP range from $528.50 to $729.00 depending on the model.
The Quantum helmets range from $470.00 to $561.50." Και τότε δεν συνέφερε γιατί ερχόταν στα ίδια περίπου με helmetcity.
Για καλές τιμές σε arai τσέκαρε και το helmetcity.co.uk, έχει σε κάποια νούμερα στοκ σε διάφορα arai.

viper1
21/04/2014, 23:15
καλα μια περιοδο η ισοτιμια ηταν σε παλαβο επιπεδο και συνεφερε πολυ, και παλι ομως σχεδον 200ε διαφορα που βρισκω τωρα δεν ειναι λιγο...και νομιζω εχει καταργηθει και επισημα το τελωνειο απο ηπα πλεον

δεν παιζει να έχει καταργηθεί το τελωνείο.

p@nos
22/04/2014, 00:06
δεν παιζει να έχει καταργηθεί το τελωνείο.

συζητουσαν να το καταργησουν φετος...ετσι κ αλλιως ομως απο αμερικη δε μου χει κατσει ποτε τελωνειο...

andreas 400
22/04/2014, 14:10
συζητουσαν να το καταργησουν φετος...ετσι κ αλλιως ομως απο αμερικη δε μου χει κατσει ποτε τελωνειο...

στελνουν με απλο ταχυδρομειο βαζοντας μικρη αποδειξη;;υπαρχει κατι αλλο για να τη γλυτωσεις;;