PDA

View Full Version : Crypton X με τρύπα στην εξάτμιση



schumifer
05/01/2012, 15:55
Λοιπόοοοοοοοοοοοοοοοον,
διαπίστωσα κατά τύχη ότι το τελικό της -μαμά- εξάτμισης έχει τρύπα περίπου στη μεσότητά της και από την έσω μεριά (η εξάτμιση όπως κοιτάμε από πίσω την πάπια είναι δεξιά, και για να δεις την τρύπα πρέπει να κοιτάξεις μέσα από τις ακτίνες της πίσω ζάντας.)

Ενώ την είχα σε λειτουργία έβαλα το χέρι μου κι ένιωσα ρυθμική πίεση από ζεστό αέρα, άρα χάνουμε...

Να κάνω κάτι?

Έχω λίγο σιδηρόστοκο, να το χρησιμοποιήσω?

Ή να το αφήσω όπως είναι να ... παίρνει τον αέρα της. (αν είναι και βοηθάει να ανοίξω κι άλλες ...ΛΟΛ)

TROOPER
05/01/2012, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Λοιπόοοοοοοοοοοοοοοοον,
διαπίστωσα κατά τύχη ότι το τελικό της -μαμά- εξάτμισης έχει τρύπα περίπου στη μεσότητά της και από την έσω μεριά (η εξάτμιση όπως κοιτάμε από πίσω την πάπια είναι δεξιά, και για να δεις την τρύπα πρέπει να κοιτάξεις μέσα από τις ακτίνες της πίσω ζάντας.)

Ενώ την είχα σε λειτουργία έβαλα το χέρι μου κι ένιωσα ρυθμική πίεση από ζεστό αέρα, άρα χάνουμε...

Να κάνω κάτι?

Έχω λίγο σιδηρόστοκο, να το χρησιμοποιήσω?

Ή να το αφήσω όπως είναι να ... παίρνει τον αέρα της. (αν είναι και βοηθάει να ανοίξω κι άλλες ...ΛΟΛ)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μην κανεις τπτ.ειναι απο μαμα ετσι και εχει το λογο της :winka:

nic mor
05/01/2012, 16:44
δεν σου μοιαζει πολυ ομοιομορφη για να εγινε μονιτς:confused: :confused:
αν ναι οπως σου ειπαν αφησε την!!
αν οχι παλι αφησε την οτσει:lol: :lol:

makis206
05/01/2012, 17:01
Κι αν το πουλήσεις του Ορίζοντα να την ανοίξεις κι άλλο..:D

schumifer
05/01/2012, 17:26
Για να καταλάβετε πού εννοώ

http://i40.tinypic.com/34hj9mw.jpg


243296

nikolas1709
05/01/2012, 17:57
και στο μοντενασ που εχω εχει τρυπα η μαμα εξατμιση

schumifer
05/01/2012, 19:19
Ρε παιδιά, δεν είναι ομαλή η τρύπα για να πω ότι είναι ... "εκ γενετής"
Ντάξ, δεν είναι ότι με καίει κι όλας αν δεν επηρεάζει κάπως τη μακροβιότητα της μηχανής (μήπως οι απώλειες κάπως επηρεάζουν?)

vaska
05/01/2012, 20:30
Βρε αφήστε τις τρύπες εκεί που είναι.

Ουσιαστικά είναι για την γρήγορη αποβολή υγρασίας που δημιουργείται από την υγροποίηση του αέρα όταν είναι ζεστή η εξάτμιση και σταματάμε το μηχανάκι για πολλές ώρες. Αν παρατηρήσεις μετά από μια κρύα νύχτα όταν το βάλεις μπροστά και ψιλοζεσταθεί, βγαίνουν σταγονίδια νερού από την τρύπα αυτή. Βοηθάει να μη σαπίζει εύκολα η εξάτμιση.

schumifer
05/01/2012, 22:30
Xmmmmmmmmmmmmm
Άρα είναι φυσιολογικό να υπάρχει τρύπα εκεί που σας έδειξα στη φωτογραφία?
Βρε θα με παλαβώσετε?

Bradipous
31/08/2012, 00:09
Αν κοιταξεις καλυτερα θα δεις οτι εχει και ακομη μια τρυπα ακριβως πριν το τελικο στην απο κατω μερια. Προφανως και δεν υπαρχει προβλημα και απο οτι εχω καταλαβει ειναι για να φευγουν τ νερα (σε περιπτωση που με καποιον τροπο παρει) και γενικοτερα η υγρασια οπως προαναφερθηκε και παραπανω.