PDA

View Full Version : ΤΑΞΙΔΙΑ 2012



FZMAN
05/01/2012, 23:59
Νέα χρονιά λοιπόν 2012 και όπως και πέρσι έτσι και φέτος οι ιδέες για ταξίδια με την μοτοσυκλέτα μας είναι πολλές.
Φέτος βέβαια έχουμε και συνέταιρο στην τσέπη μας το ΔΝΤ και την παρέα του αλλά πιστεύω ότι όλο και κάτι θα κάνουμε.
Για να ακούσω λοιπόν τι έχετε στο μυαλό σας και για φέτος.

Lioulios
06/01/2012, 00:09
Εδώ είμαστε φίλε..

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=124984


:beer: :beer:

nic mor
06/01/2012, 00:19
ελα παμε γερα δε μασαμε απο δντ!!!!


λοιπον εχουμε και λεμε
αν ολα πανε καλα!!
1)15ο 36ωρο τελη απριλη
2)αν γινει τελικα η εκρομη που λεμε για ολυμπο
3)τελη αυγουστου αρχες σεπτεμβρη μια εβδομαδα βαλκανια
4)και αν χωρεσει στον προυπολογισμο ενα 4-5ημερο στην ελλαδα

συν τα κλασσικα καμια μονοημερη καμια on-offαδα κτλ!!!

Gi_4ce
06/01/2012, 01:24
Έχω κανει το σκ@το μου παξιμαδι, αλλα φετος δεν το χανω...


243398

nic mor
06/01/2012, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Έχω κανει το σκ@το μου παξιμαδι, αλλα φετος δεν το χανω...

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


δεν εχω μπει ακομα στο φορουμ τους να παρω
ιδεα για το τι θα γινει εφετο,αλλα απ'οτι βλεπω
απο τρελα παμε καλα!!!!:beer:

tsompanis
06/01/2012, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Έχω κανει το σκ@το μου παξιμαδι, αλλα φετος δεν το χανω...


:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

φίλε...είσαι τόσο μηχανόβιος που αμα λάχει έτσι και δεν τα καταφέρεις,θα σου μπω εγώ χορηγός ρε!!:lol:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΥΣ= φέτος για πρώτη μου φορά,λέω να μπω και εγώ στην λίστα
ελπίζω να μου αρέσει,αλλά να έχω και κανέναν μπροστά να βλέπει τους χάρτες γιατί βαριέμαι αφόρητα την διαδικασία του ψάξε :smokin:

Cpt. Haddock
06/01/2012, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Έχω κανει το σκ@το μου παξιμαδι, αλλα φετος δεν το χανω...

:lol: :lol: :lol: :bawl: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

dimitris777
07/01/2012, 09:25
:bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Γαματος!!!!!

Θελω να παω ατα Nordkap...

PalLoukiLuke
07/01/2012, 09:35
ωραια ιδεα :smilea:

MG-KTiNoS
07/01/2012, 16:49
36ωρο
Αρμενία

-αν είμαστε καλά-

BMW-adventure
07/01/2012, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris777
:bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Γαματος!!!!!

Θελω να παω ατα Nordkap...

κ εγω nordkap.....

(δημητρη ειπαμε θα τον πιουμε τον καφε πανω μαζι)
dim orestiada....

dimitris777
09/01/2012, 20:47
κ εγω nordkap.....

(δημητρη ειπαμε θα τον πιουμε τον καφε πανω μαζι)
dim orestiada...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zk750
23/04/2012, 23:42
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος στο φορουμ και πρόσφατα κάτοχος ενός Ζ750.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάτι για οργανωμένη εκδρομή για το gp στο mugello, όπως είχε γίνει και τις άλλες χρονιές, ή αν ακόμα είναι νωρίς

Ευχαριστώ πολύ

LOUKILOUK
24/04/2012, 20:39
Φέτο ελπίζω να παώ Ελλάδα....:cry:

s_gogos
26/04/2012, 01:50
Φέτο ελπίζω να παώ Ελλάδα....:cry:

Πιάσε μια απ'τα ίδια μάστορα!

MG-KTiNoS
26/04/2012, 08:47
36ωρο
Αρμενία

-αν είμαστε καλά-

Αρμενία τέλος...
36ωρο με τη ψχή στα δόντια !
:cry:

Shiatman
26/04/2012, 14:47
Φέτο ελπίζω να παώ Ελλάδα....:cry:


Πιάσε μια απ'τα ίδια μάστορα!

Εφτασέέέέ.... τα ίδια κι από εδώ:cry:

πυξιδας990
27/04/2012, 10:03
ειπαμε μενουμε ελλαδα,νησακι με τυ γυναικα και κατα τελος σεπτεβριου βολτα πινδο και πρεσπες με μοτοπαρεα λεωνιδιου:wave2:

magelanos
27/05/2012, 01:50
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

spyrakos35
27/05/2012, 05:55
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

με ευρωπαικό στην ιαπωνία? μεγιστη προσβολή!!! :lol:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
27/05/2012, 09:16
zk750 --------------------------
Μηνύματα 1 Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέος στο φορουμ και πρόσφατα κάτοχος ενός Ζ750.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάτι για οργανωμένη εκδρομή για το gp στο mugello, όπως είχε γίνει και τις άλλες χρονιές, ή αν ακόμα είναι νωρίς

Ευχαριστώ πολύ
.................................................................................................... ...............................................................

απο περιοδικα δεν το βλεπω εγω δεν παω λογο οικονομικων παροτι πηγενα καθε χρονο και επερνα γρουπ απο φιλους. οποτε εαν κανει το σκαιλαιν τιποτα ....

MG-KTiNoS
27/05/2012, 21:44
Δε ρωτάς τον υπεργιώργη που πάει κάθε χρόνο?

xaotikos
28/05/2012, 01:23
Φέτος έχει πρώτη φορά εξωτερικό μαζί με έναν φίλο, μονοκάβαλοι, τέλη Αυγούστου στους παρακάτω προορισμούς:

Αθήνα-Λάρισα, Belgrade, Budapest, Brno (motoGP), Wien, Salzburg-Innsbruck, Gerlos Pass - Grossglockner Pass, Bressanone, Stelvio Pass - Umbrail Pass, Giau Pass, Mestre (venezia)
11 ημέρες, ~4000km

sek
28/05/2012, 04:17
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

:eyepop:

μόνος; καλά χιλιόμετρα φίλε μου

:beer:

magelanos
28/05/2012, 19:03
με ευρωπαικό στην ιαπωνία? μεγιστη προσβολή!!! :lol:

Χαχα..λες να με υποχρεώσουν σε χαρακίρι έξω από το εργοστάσιο της Honda; :lol:


:eyepop:

μόνος; καλά χιλιόμετρα φίλε μου

:beer:

Να είσαι καλά φίλε μου… όντως θα είναι ένα μοναχικό ταξίδι, αλλά και μοναδικό.. :beer:

mhtsorodas
31/05/2012, 00:13
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

Μας γ@μησες βραδυατικα!!!! Παω να βρω μια γωνια να κλαψω...




Καλους δρομους αδερφε:wave2::wave2:

tsompanis
31/05/2012, 00:26
Μας γ@μησες βραδυατικα!!!! Παω να βρω μια γωνια να κλαψω...
:



Δεν λες πάλι καλά που θα μπορούμε να ταξιδεύουμε μαζί του?Να ανοίξει λίγο τα μάτι γιατί έχει πέσει πολύ μιζέρια...
Δώσε πόνο Πάνο!....:beer:

magelanos
01/06/2012, 19:10
Μας γ@μησες βραδυατικα!!!! Παω να βρω μια γωνια να κλαψω...




Καλους δρομους αδερφε:wave2::wave2:

Να είσαι καλά φίλε μου…εύχομαι να κάνεις πολλά ταξίδια, και τότε θα κλαις από χαρά..:wave2:


Δεν λες πάλι καλά που θα μπορούμε να ταξιδεύουμε μαζί του?Να ανοίξει λίγο τα μάτι γιατί έχει πέσει πολύ μιζέρια...
Δώσε πόνο Πάνο!....:beer:

Κωστή ευχαριστώ πολύ φίλε…τα είπαμε εμείς, και θα τα λέμε σίγουρα. Να είσαι πάντα καλά.:beer:

taisteal
01/06/2012, 19:12
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σʼαυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

αψογος αδερφε...:a10:

MG-KTiNoS
01/06/2012, 19:17
Φίλο καλό ταξίδι να χεις και άμα θες τίποτα από το μαγαζί...

Σπόνσορας
:)

:lol:

vaska
01/06/2012, 19:39
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:


Μπράβο σου ρε μάγκα, είσαι ωραίος λέμε.

Καλά χιλιόμετρα να έχεις και να γυρίσεις με το καλό να γράψεις να μας κάνεις όλους να χαμογελάσουμε.

Καλή επιστροφή και πάντα όρθιος με απροβλημάτιστα χλμ.

:wave2::wave2:

Mr Pif
01/06/2012, 20:09
συγχαρητήρια για το κουράγιο να πάς σε ένα τέτοιο προορισμό μόνος σου
:a23:
όσο για τη μοτοσυκλέτα σου,θεωρώ πως έκανες την σωστότερη επιλογή.απλούστατη κ υπεραξιόπιστη (οι κοντοί θα ουρλιάξουν μόλις μάθουν απο που έρχεται κ θα μπούν στα σχεδιαστήριά τους ξανά.έτσι να ελπίζουμε κ εμείς σε αναβίωση επικών ιαπωνικών μονοκυλίνδρων...).
καλό δρόμο να έχεις,απροβλημάτιστα κ να απολαύσεις κάθε του στιγμή,πρός τέρψην κ των δικών μας οφθαλμών βεβαίως βεβαίως!!!

:beer:

s_gogos
02/06/2012, 03:57
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

Τώρα τι να πρωτοπώ...;
Βασικά από που είσαι/μένεις;
Και κυρίως το έχεις έτοιμο το όλο σκηνικό;
Θες ντε και καλά να φύγεις τώρα;
Δεν μπορείς να το πας λιιιγο πίσω και να έχεις και παρέα;;;;;;;;;;;;


:a8:

tsompanis
02/06/2012, 11:38
Και κυρίως το έχεις έτοιμο το όλο σκηνικό;

:a8:


Ω ναι...ο Πάνος το έχει έτοιμο περισσότερο απο ποτέ!:)

magelanos
02/06/2012, 16:19
Τώρα τι να πρωτοπώ...;
Βασικά από που είσαι/μένεις;
Και κυρίως το έχεις έτοιμο το όλο σκηνικό;
Θες ντε και καλά να φύγεις τώρα;
Δεν μπορείς να το πας λιιιγο πίσω και να έχεις και παρέα;;;;;;;;;;;;


:a8:

Για σου φίλε μου να είσαι καλά, και να κάνεις όμορφα ταξίδια πάντα.. Μένω Αθήνα στα δυτικά προάστια στο Ίλιον. Το ταξίδι είναι έτοιμο, και μένει μόνο τα διαδικαστικά με ότι χαρτουρα χρειάζεται. Αυτό ξεκινά από εβδομάδα. Τώρα είχα σκεφτεί να ξεκινήσω στις 15-7-12 και για δυο μήνες. Αποφασίζω να προσθέσω άλλον ένα μήνα, γιατί τα χιλιόμετρα είναι πολλά, και δεν κάνω αγώνα.. θέλω να δω πράγματα.. οπότε θέλω να ξεκινήσω νωρίς για να περάσω τους καλοκαιρινούς μήνες γιατί οι καιρικές συνθήκες είναι το παν. Αν ξεκινήσω ποιο αργά πρέπει να επιστρέψω και ποιο αργά, οπότε μιλάμε για τέλη Οκτωβρίου, όπου ο καιρός αγριεύει σ’αυτές τις χώρες.. :beer:

Corvo
02/06/2012, 21:30
Για σου φίλε μου να είσαι καλά, και να κάνεις όμορφα ταξίδια πάντα.. Μένω Αθήνα στα δυτικά προάστια στο Ίλιον. Το ταξίδι είναι έτοιμο, και μένει μόνο τα διαδικαστικά με ότι χαρτουρα χρειάζεται. Αυτό ξεκινά από εβδομάδα. Τώρα είχα σκεφτεί να ξεκινήσω στις 15-7-12 και για δυο μήνες. Αποφασίζω να προσθέσω άλλον ένα μήνα, γιατί τα χιλιόμετρα είναι πολλά, και δεν κάνω αγώνα.. θέλω να δω πράγματα.. οπότε θέλω να ξεκινήσω νωρίς για να περάσω τους καλοκαιρινούς μήνες γιατί οι καιρικές συνθήκες είναι το παν. Αν ξεκινήσω ποιο αργά πρέπει να επιστρέψω και ποιο αργά, οπότε μιλάμε για τέλη Οκτωβρίου, όπου ο καιρός αγριεύει σ’αυτές τις χώρες.. :beer:

Παληκαρε μου τι να πω, καλο ταξιδι ευχομαι :beer:

magelanos
03/06/2012, 23:19
αψογος αδερφε...:a10:

Ευχαριστω..:beer:


Φίλο καλό ταξίδι να χεις και άμα θες τίποτα από το μαγαζί...

Σπόνσορας
:)

:lol:

Μμμμμ.....σπονσορας; Για λεγε, για λεγε....:rolleyes::)


Μπράβο σου ρε μάγκα, είσαι ωραίος λέμε.

Καλά χιλιόμετρα να έχεις και να γυρίσεις με το καλό να γράψεις να μας κάνεις όλους να χαμογελάσουμε.

Καλή επιστροφή και πάντα όρθιος με απροβλημάτιστα χλμ.

:wave2::wave2:

Να εισαι καλα φιλε μου ευχαριστω πολυ...:wave2:


συγχαρητήρια για το κουράγιο να πάς σε ένα τέτοιο προορισμό μόνος σου
:a23:
όσο για τη μοτοσυκλέτα σου,θεωρώ πως έκανες την σωστότερη επιλογή.απλούστατη κ υπεραξιόπιστη (οι κοντοί θα ουρλιάξουν μόλις μάθουν απο που έρχεται κ θα μπούν στα σχεδιαστήριά τους ξανά.έτσι να ελπίζουμε κ εμείς σε αναβίωση επικών ιαπωνικών μονοκυλίνδρων...).
καλό δρόμο να έχεις,απροβλημάτιστα κ να απολαύσεις κάθε του στιγμή,πρός τέρψην κ των δικών μας οφθαλμών βεβαίως βεβαίως!!!

:beer:

Η επιλογη στην μηχανη το πιστευω κ'εγω οτι ειναι σωστη, ειναι ετσι οπως τα λες.. να εισαι καλα ευχαριστω και καλα ταξιδια να εχεις.. :wave2:


Παληκαρε μου τι να πω, καλο ταξιδι ευχομαι :beer:

Καλα ταξιδια και σ'εσενα φιλε μου.. :beer:

chr1s_86
03/06/2012, 23:32
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

Καλό δρόμο να έχεις... :beer:

magelanos
04/06/2012, 16:11
Καλό δρόμο να έχεις... :beer:

:beer:Ευχαριστω φιλε μου, καλους δρομους να εχουμε...

xitogeo
04/06/2012, 16:51
ποσο σε ζηλευω ρε φιλε.
να φανταστω εχεις πολλα γιγα μπαιντ μπ3 ε?

Υποκλινομαι

magelanos
04/06/2012, 17:31
ποσο σε ζηλευω ρε φιλε.
να φανταστω εχεις πολλα γιγα μπαιντ μπ3 ε?

Υποκλινομαι

Να εισαι καλα φιλε μου...ουτε καν μπ3 δεν εχω αστα να πανε.. πρεπει να κανω ομως κατι σ'αυτον τον τομεα.:wave2:

PalLoukiLuke
13/06/2012, 19:16
ρε παιδια μια διευκρινιση για τα διοδια
Ιταλια διοδια - χαρτακι μπαινεις και πληρωνεις οτν βγαινεις
Αυστρια - βινιετα εβδομαδιαια μηνιαια κτλ χωρις διοδια
Ελβετια - το ιδιο με Αυστρια
Γερμανια - ??
Γαλλια-??

thank U!!

Gallos
13/06/2012, 20:35
Τα συναισθήματα στην Γαλλική οτορουτ :a023:

Κατά τα άλλα το ίδιο σύστημα, χαρτί και μπαίνεις, πληρώνεις στην έξοδό.... Αν και η γλύκα είναι με αμάξι... Η μηχανη παλεύεται...

spyrakos35
14/06/2012, 00:05
ρε παιδια μια διευκρινιση για τα διοδια
Ιταλια διοδια - χαρτακι μπαινεις και πληρωνεις οτν βγαινεις
Αυστρια - βινιετα εβδομαδιαια μηνιαια κτλ χωρις διοδια
Ελβετια - το ιδιο με Αυστρια
Γερμανια - ??
Γαλλια-??

thank U!!

γερμανία δεν πλήρωσα τίποτα πουθενά.... μην με ρωτήσεις γιατί δεν το έψαξα

γαλλία είναι όπως ιταλία..... βέβαια εξαρτάται..... σε κάποια σημεία έχουν σαν τα ελληνικά πάντως και στην βρετάνη δεν έχουν καθόλου....

PalLoukiLuke
14/06/2012, 09:05
;) ευχαριστώ παιδια!

road spirit
14/06/2012, 09:41
γερμανία δεν πλήρωσα τίποτα πουθενά.... μην με ρωτήσεις γιατί δεν το έψαξα η γερμανική autobahn δεν έχει διόδια ούτε βινιέτα για ΙΧ και μοτό

dimitris777
15/06/2012, 10:32
Καλα χλμ να εχουμε ολοι και ειδικα ο magellanos που θα γραψει πολλααααααααα χλμ και ιστορια για τα ελληνικα δεδομενα !!!!

emix24
15/06/2012, 11:26
η γερμανική autobahn δεν έχει διόδια ούτε βινιέτα για ΙΧ και μοτό

Απ οσο γνωριζω, ο λογος που η Γερμανια δεν εχει διοδια ειναι γιατι αυτα ειναι περασμενα στα τελη κυκλοφοριας, τα οποια ειναι και παρα πολυ τσουχτερα εκει περα.
Για τους περαστικους (σαν εμας) δεν τους νοιαζει. Τα περνουν μονο απο τους ντοπιους οδηγους.

Jefe
20/06/2012, 13:57
Εγώ τώρα πείρα την απόφαση για ένα ταξίδι ζωής.. τέλος Ιουνίου να ξεκινήσω οδικός με ένα 650Fuduro να κατακτήσω την Χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου…ΙΑΠΩΝΙΑ…
Τα χιλιόμετρα πήγαινε και έλα περίπου στα 30.000χιλ ξεκινώντας από βαλκάνια θα μπω Ρωσία, και διασχίζοντας την Σιβηρία θα καταλήξω Βλαδιβοστόκ. Καράβι για Ιαπωνία, και 24 μέρες αφιερωμένες σ’αυτην την χώρα. Μετά επιστροφή πάλι από Βλαδιβοστόκ, και περνώντας από Μογγολία ξανά Ρωσία, Ευρώπη με κατάληξη την Βενετία για το καράβι της επιστροφής. Από 30-6-12 μέχρι 20-9-12…:wave2:

Φίλε Πάνο, σου εύχομαι από καρδιάς, να σου πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ σ' αυτό το δύσκολο εγχείρημά σου! Όλο και πιό ψηλά βάζεις τον πήχυ και μ' αρέσει! Καλά και όμορφα χιλιόμετρα να 'χεις φιλαράκι!


Jefe

magelanos
21/06/2012, 23:57
Καλα χλμ να εχουμε ολοι και ειδικα ο magellanos που θα γραψει πολλααααααααα χλμ και ιστορια για τα ελληνικα δεδομενα !!!!

Δημήτρη να είσαι καλά, πολλά και καλά χιλιόμετρα σε όλους τους ταξιδιάρηδες.. :beer:


Φίλε Πάνο, σου εύχομαι από καρδιάς, να σου πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ σ' αυτό το δύσκολο εγχείρημά σου! Όλο και πιό ψηλά βάζεις τον πήχυ και μ' αρέσει! Καλά και όμορφα χιλιόμετρα να 'χεις φιλαράκι!




Jefe

Θανάση να είσαι καλά ρε φίλε, επιστρέφοντας θα σου παραδώσω την σκυτάλη για τον δικό σου άθλο.. πήχυ με πήχυ είμαστε φιλαράκι, ελπίζω κάποια στιγμη να συνταξιδέψουμε σε άγνωστα μακρινά μέρη.. :beer: