PDA

View Full Version : Πόσο πιο στραβά και ανάποδα μπορεί να πάει αυτή η χώρα ρε γμτ μου;



Gandalf dr685sm
07/01/2012, 08:40
Η Ελληνική Κυβέρνηση επιβραβεύει τους ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΥΣ και τους ΕΠΙΔΕΙΞΙΟΜΑΝΕΙΣ. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Διαβάστε την καινούργια Υπουργική απόφαση (Νοέμβριος 2011).


http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/2012/01/2011.html


Μπορείτε να διαβάσετε και το pdf που έχει σαν link και παραπέμπει στο φύλο Κυβέρνησης όπως εκτυπώθηκε.

Εχετλαίος
07/01/2012, 08:52
Άσε Μάγε, ο βόθρος δεν έχει πάτο. Για τις νέες συλήψεις στο Ρέθυμνο με γιατρούς και δικηγόρους αγκαζέ με κοπελάκια έμαθε κανείς πράμα; Φυσικά όχι.
Και όλοι ξέρουμε γιατί.
Και το γιατί, και ποιοί είναι, και πόσοι είναι, και ποιοί πολιτικοί τους καλύπτουν και γιατί, και τι σκατ@ έχει μέσα της αυτή η σάπια κοινωνία μπλιό.


:yuck:

Cpt. Haddock
07/01/2012, 08:59
Μαγε, δε σχολιάζω αναρτησεις σε μπλογκς γιατι ειναι μονίμως λειψές, απλα θα σχολιάσω οτι η ποιότητα των σελιδων που επισκέπτεσαι ακολουθει καθοδική πορεία.

Τωρα, γιατι σου ήρθε να το μοιραστείς κι εδω και να γινει αλλο ενα θρεντ με καυγαδες, αφορισμους και παπαριές ενθεν κακειθεν, εσύ ξέρεις.

Μπορεί να ειναι κι ενας τρόπος να περάσει το συννεφιασμένο πρωινο του Σαββατου.

Πανοπτικός
07/01/2012, 09:37
συμφωνω 100% με cpt.



τι εγινε, βρηκες κοριτσι ρε ? :blush:

sotpag
07/01/2012, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
συμφωνω 100% με cpt.




εδω κατι παιζει:confused: :confused: :confused:





αλλα εχει δικιο ο καπεταν Ηλιας

Joyrider
07/01/2012, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

+1

SpineshankD
07/01/2012, 10:15
την μαθαμε και αυτη την λεπτομερεια στο απατο βαρελι που ζουμε....ωραια!

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μαγε, δε σχολιάζω αναρτησεις σε μπλογκς γιατι ειναι μονίμως λειψές, απλα θα σχολιάσω οτι η ποιότητα των σελιδων που επισκέπτεσαι ακολουθει καθοδική πορεία.

Τωρα, γιατι σου ήρθε να το μοιραστείς κι εδω και να γινει αλλο ενα θρεντ με καυγαδες, αφορισμους και παπαριές ενθεν κακειθεν, εσύ ξέρεις.

Μπορεί να ειναι κι ενας τρόπος να περάσει το συννεφιασμένο πρωινο του Σαββατου.


Απλά λιτά και ξεκάθαρα ! Καπετάνιε +1000:wave2:

notakos600
07/01/2012, 10:59
Εγώ πάλι διαφωνώ με τους από πάνω, ο μάγος καλά κάνει και τα βάζει, έτσι για να ξέρουμε ποιοί πάνε τελικά φυλακή σε αυτή τη χώρα.

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Εγώ πάλι διαφωνώ με τους από πάνω, ο μάγος καλά κάνει και τα βάζει, έτσι για να ξέρουμε ποιοί πάνε τελικά φυλακή σε αυτή τη χώρα.



και επιλέγεις τις καλύτερες πηγές ενημέρωση !! :lol: :wave2:

notakos600
07/01/2012, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
και επιλέγεις τις καλύτερες πηγές ενημέρωση !! :lol: :wave2:


You missed the point bro, anyway :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 11:12
και επιλέγεις τις καλύτερες πηγές * ενημέρωση !![/B]


Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
You missed the point bro, anyway :beer: :beer:




ορέ το * ''γιά'' έχασα ,αλλά δεν πειράζει .... ανταποδίδω :beer: :beer: :beer:

faraway
07/01/2012, 11:14
Ρε σεις από πότε μας ενδιαφέρει η πηγή ή το site που δημοσιεύει κάτι και όχι η ίδια η είδηση ? :confused:

Δλδ ποιο site κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να το έλεγα για να άξιζε το κόπο να συζητηθεί και να αναλυθεί??:confused:

Εγώ πάντως , στο κομμάτι της είδησης και μόνο , είδα μια υπουργική απόφαση που δίνει ποσοστά αναπηρίας σε κλεπτομανείς , πυρομανείς , παιδόφιλους , επιδειξιομανείς ...κτλ

...και ομολογώ πως είναι κάτι το οποίο δεν γνώριζα και αν αληθεύει ( θα ήθελα κάποιον που τα κατέχει 100% να το επιβεβαιώσει ) , πραγματικά μου γεννά ερωτηματικά πολλά .

Το κυριότερο είναι , πως την ίδια στιγμή που κατεβάζουν ποσοστά αναπηρίας ( άρα και επιδόματα ) από γερόντους και ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα υγείας , τα δίνουν σε παιδόφιλους και επιδειξιομανείς . :confused:

SVX
07/01/2012, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ρε σεις από πότε μας ενδιαφέρει η πηγή ή το site που δημοσιεύει κάτι και όχι η ίδια η είδηση ? :confused:

Δλδ ποιο site κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να το έλεγα για να άξιζε το κόπο να συζητηθεί και να αναλυθεί??:confused:

Εγώ πάντως , στο κομμάτι της είδησης και μόνο , είδα μια υπουργική απόφαση που δίνει ποσοστά αναπηρίας σε κλεπτομανείς , πυρομανείς , παιδόφιλους , επιδειξιομανείς ...κτλ

...και ομολογώ πως είναι κάτι το οποίο δεν γνώριζα και αν αληθεύει ( θα ήθελα κάποιον που τα κατέχει 100% να το επιβεβαιώσει ) , πραγματικά μου γεννά ερωτηματικά πολλά .

Το κυριότερο είναι , πως την ίδια στιγμή που κατεβάζουν ποσοστά αναπηρίας ( άρα και επιδόματα ) από γερόντους και ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα υγείας , τα δίνουν σε παιδόφιλους και επιδειξιομανείς . :confused:

με αρχικη πηγη το Blog "antiparakmi" εγω θα το ξανασκεφτομουν τι καταπινω αμασητα ...


οι καριολοζητιανες του click εχουν κανει ακομα χειροτερα απο Photoshop.... :wave2:


243540

faraway
07/01/2012, 11:35
Ναι αυτό το δέχομαι , γιαυτο και λέω αν κάποιος ξέρει 100% ας μας επιβεβαιώσει . :wave2:

7gibernau
07/01/2012, 11:37
•κάτοχοι ιταλικών μοτοσακων Π.Α 100%

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ρε σεις από πότε μας ενδιαφέρει η πηγή ή το site που δημοσιεύει κάτι και όχι η ίδια η είδηση ? :confused:

Δλδ ποιο site κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να το έλεγα για να άξιζε το κόπο να συζητηθεί και να αναλυθεί??:confused:

Εγώ πάντως , στο κομμάτι της είδησης και μόνο , είδα μια υπουργική απόφαση που δίνει ποσοστά αναπηρίας σε κλεπτομανείς , πυρομανείς , παιδόφιλους , επιδειξιομανείς ...κτλ

...και ομολογώ πως είναι κάτι το οποίο δεν γνώριζα και αν αληθεύει ( θα ήθελα κάποιον που τα κατέχει 100% να το επιβεβαιώσει ) , πραγματικά μου γεννά ερωτηματικά πολλά .

Το κυριότερο είναι , πως την ίδια στιγμή που κατεβάζουν ποσοστά αναπηρίας ( άρα και επιδόματα ) από γερόντους και ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα υγείας , τα δίνουν σε παιδόφιλους και επιδειξιομανείς . :confused:

Εμένα προσωπικά πάντα με ενδιέφερε η πηγή ! Θεωρούσα πχ οτι ένα δημοσίευμα της Εσπρέσο ή της Αυριανής δεν θα έπρεπε να το πάρω στα σοβαρά. :wave2:

div400
07/01/2012, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ρε σεις από πότε μας ενδιαφέρει η πηγή ή το site που δημοσιεύει κάτι και όχι η ίδια η είδηση ? :confused:

.....................



γιατί πολύ απλά η πηγή της πληροφορίας είναι εξίσου σημαντική με την πληροφορία.... :rolleyes:

και τα δύο θα πρέπει να εξετάζονται για την εγκυρότητα και την αξιοπιστία τους πριν την αποδοχή της πληροφορίας.... :winka:

faraway
07/01/2012, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Εμένα προσωπικά πάντα με ενδιέφερε η πηγή ! Θεωρούσα πχ οτι ένα δημοσίευμα της Εσπρέσο ή της Αυριανής δεν θα έπρεπε να το πάρω στα σοβαρά. :wave2:

ναι , δεν έχεις άδικο .

εγώ κόλλησα βέβαια στο τίτλο υπουργικη απόφαση , αλλά και τη φωτογραφία ....αν και η απάντηση του svx δίνει μια εξηγηση που φαίνεται πειστική !!:wave2:

faraway
07/01/2012, 12:13
Επανέρχομαι ...

βρήκα το φεκ , και δεν είναι παραποιημένο . Όντως ισχύουν αυτά που λέει για τα ποσοστά αναπηρίας .

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 13:03
Cpt... με όλο το συμπάθειο... βγάλε παρωπίδες... δες το link του ygeia.net που έχει όλο το ΦΕΚ να το διαβάσεις μέσα σε αυτό το blog.

Όσο για το αν διαβάζω και το τι διαβάζω, δεν έχει καμία σημασία και το να με κρίνεις με τέτοια και καλά ανωτερότητα, δείχνει περισσότερο άλλα πράγματα παρά γνώση και ικανή κρίση.

Τώρα γιατί το έβαλα εδώ... να με συγχωρείς που χάλασα τον χώρο που ασχολείται μόνο με μπιέλες και πυράκια , ενώ την ίδια στιγμή η χώρα γύρω καταρρέει...

Καλές οι μηχανές αλλά είμαστε και άνθρωποι .. και ειδικά όταν αφορά ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ μια είδηση θα σκεφτόμουν δύο και τρείς φορές πριν εκφέρω γνώμη για αυτήν και αφού έχω ψαχτεί και λιγάκι. Άλλωστε αν έκανες τον κόπο να προσέξεις λίγο την ανάρτηση και οχι το όνομα της πηγής ίσως αν έβλεπες και το pdf απο το ygeianet που είπα πιο πάνω(αν και η πηγή δεν παίζει σημαίνων ρόλο για το είδος της πληροφορίας... αλλά αυτά αφήστε τα καλύτερα για τους ειδικούς)

Κάνω πάνω απο 5 χρόνια την δουλειά που έχει σχέση με την πληροφορία και την ανάλυση της και ποτέ δεν έχω βάλει εδώ κάτι που παραπλανά ανθρώπους σε κάτι άλλο..

Πολυμήχανος
07/01/2012, 13:09
Τι είναι τα ''πυράκια'' που ασχολείται αυτό το site;

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 13:30
αν δεν βαριέσαι να σου απαντήσει με ενα link ενας που διαβάζει άσχετες πηγές..

http://www.anoixtomualos.gr/2010/10/t_10.html -- πυράκια

bros400pgm
07/01/2012, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
•κάτοχοι ιταλικών μοτοσακων Π.Α 100%


Φιλος, εχεις καμια εμπαθεια με τα ιταλικα? Σε εχουν κερασει κανα τσαγακι? Σε εχουν μπαναρει απο κανα ιταλο-φορουμ? Αντε να καυχηθεις για το χρωμα Argos στις Lamborgini και ασε τα ιταλικα στην ησυχια τους.


ps. Το Π.Α. σημαινει Πολεμικη Αεροπορια? Πατερα-Αερα? Οχι τιποτε αλλο αλλα πανε και λιγο αεροπορια δαυτα.






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

7gibernau
07/01/2012, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bros400pgm
Φιλος, εχεις καμια εμπαθεια με τα ιταλικα? Σε εχουν κερασει κανα τσαγακι? Σε εχουν μπαναρει απο κανα ιταλο-φορουμ? Αντε να καυχηθεις για το χρωμα Argos στις Lamborgini και ασε τα ιταλικα στην ησυχια τους.


ps. Το Π.Α. σημαινει Πολεμικη Αεροπορια? Πατερα-Αερα? Οχι τιποτε αλλο αλλα πανε και λιγο αεροπορια δαυτα.





Εμπάθεια καμία
Μπάν ναι
Τσάι όχι
Και είμαι απο την Ασινη και όχι απ τ Αργος...



Α εσυ δεν είσαι που έχεις δυο ιταλικά;;;;
Π.Α πα να πει παγκόσμιος ασινιωτης....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Επανέρχομαι ...

βρήκα το φεκ , και δεν είναι παραποιημένο . Όντως ισχύουν αυτά που λέει για τα ποσοστά αναπηρίας .


Πρόσεχε ο φίλος ξεκινάει με το ερώτημα : Πόσο πιο στραβά και ανάποδα μπορεί να πάει αυτή η χώρα ;
και συνεχίζει με την διαπίστωση ότι :
Η Ελληνική Κυβέρνηση επιβραβεύει τους ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΥΣ και τους ΕΠΙΔΕΙΞΙΟΜΑΝΕΙΣ. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Διαβάστε την καινούργια Υπουργική απόφαση (Νοέμβριος 2011).


Ως τεκμηρίωση παραθέτει κομμάτι του ΦΕΚ !

Αν είχε όλο το ke;imeno θα έβλεπες ότι ο τίτλος είναι ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ,ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΝΟΣΩΝ ICD-10 .

Τώρα βλέπεις ότι δεν αφορά την χώρα και φυσικά ότι δεν πρόκειται για επιβράβευση....

:wave2: :beer:

Πολυμήχανος
07/01/2012, 15:46
Πούσαι Μάγε της κακιάς ώρας, σε παρατηρώ καιρό τώρα, και αυτά που γράφεις, κατά κανόνα είναι υστερίες και ανοησίες. Αρπάζεις μια σαχλαμάρα, την κατανοείς όπως επιθυμείς καταστροφολογικά εσύ (άλλωστε σε ελαφρόμυαλους έτσι κι αλλοιώς απευθύνεται η ''ειδηση''), και μετά λες και τους άλλους για παρωπίδες.

Τα ''πυράκια'' είναι πΕΙράκια, εκ του πείρου του εμβόλου, το οποίο και τρώει ζόρι, κοπανάει και παράγει τον χαρακτηριστικό θόρυβο.

Καλόν θα ήταν όταν ισχυρίζεσαι περί της αλήθειας των ειδήσεων που μεταδίδεις και μάλιστα πετάς και την ταφόπλακα του ''ποτέ δεν κάνω λάθος'' , να ξεκινήσεις από το να γράφεις τις λέξεις σωστά για αρχή. Και αργότερα πας και στα νοήματα.

Εδώ το ''ποτέ δεν μεταδίδω λάθος ειδήσεις'' μετράει ΗΔΗ δύο λάθη, άρα το ''ποτέ'' μάλλον το σβήνουμε...

:wave2:


ΠΑ, Ποσοστό Αναπηρίας ρε αστειάτορες :rotflmao:

Allst@rf
07/01/2012, 15:50
κατα την γνώμη μου ,είναι λάθος να κοιτάς την είδηση χωρίς να βλέπεις από που έρχεται...

:wave2:

και ειδικά στο διαδίκτυο...

Allst@rf
07/01/2012, 15:53
χαιρετίστε το θρέντ για τελευταία φορά...


:lol:

Joyrider
07/01/2012, 16:00
Ε μα γίνεται να πάρεις μια είδηση στα σοβαρά όταν το σάιτ συνήθως λέγεται παςμηελληνβαρβαρος.gr τα σχόλια είναι γραμμένα με δασείες, περισπωμένες κτλ και οι φανς έχουν όλοι περικεφαλαίες, δόρια και ασπίδες για άβαταρ;:rotflmao:

Πανοπτικός
07/01/2012, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Πούσαι Μάγε της κακιάς ώρας, σε παρατηρώ καιρό τώρα, και αυτά που γράφεις, κατά κανόνα είναι υστερίες και ανοησίες. Αρπάζεις μια σαχλαμάρα, την κατανοείς όπως επιθυμείς καταστροφολογικά εσύ (άλλωστε σε ελαφρόμυαλους έτσι κι αλλοιώς απευθύνεται η ''ειδηση''), και μετά λες και τους άλλους για παρωπίδες.

Τα ''πυράκια'' είναι πΕΙράκια, εκ του πείρου του εμβόλου, το οποίο και τρώει ζόρι, κοπανάει και παράγει τον χαρακτηριστικό θόρυβο.

Καλόν θα ήταν όταν ισχυρίζεσαι περί της αλήθειας των ειδήσεων που μεταδίδεις και μάλιστα πετάς και την ταφόπλακα του ''ποτέ δεν κάνω λάθος'' , να ξεκινήσεις από το να γράφεις τις λέξεις σωστά για αρχή. Και αργότερα πας και στα νοήματα.

Εδώ το ''ποτέ δεν μεταδίδω λάθος ειδήσεις'' μετράει ΗΔΗ δύο λάθη, άρα το ''ποτέ'' μάλλον το σβήνουμε...

:wave2:


ΠΑ, Ποσοστό Αναπηρίας ρε αστειάτορες :rotflmao:

Συμφωνω σε ολα αλλα η ενσταση ειναι στην διορθωση, δεν ειναι απο επιλογη του καποιος αγραμματος, λιγο σεβασμο στους συνανθρωπους μας.

Πανοπτικός
07/01/2012, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ε μα γίνεται να πάρεις μια είδηση στα σοβαρά όταν το σάιτ συνήθως λέγεται παςμηελληνβαρβαρος.gr τα σχόλια είναι γραμμένα με δασείες, περισπωμένες κτλ και οι φανς έχουν όλοι περικεφαλαίες, δόρια και ασπίδες για άβαταρ;:rotflmao:

:lol: :lol:

Αυτος ο μαγος που θυμιζει συνεχεια το πιο γαματο κλιπακι (http://www.youtube.com/watch?v=BFPNDnQEx3Q) που εχει βγαλει το ΑΜΑΝ...


ειναι η 10η φορα που το λεω :blush:

Joyrider
07/01/2012, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
κλιπακι (http://www.youtube.com/watch?v=BFPNDnQEx3Q)
Τα είπαν όλα :lol:

Πανοπτικός
07/01/2012, 16:38
ΞΥΠΝΑ ΕΛΛΗΝΑ.. ΞΥΠΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ! :rotflmao:

7gibernau
07/01/2012, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
ΞΥΠΝΑ ΕΛΛΗΝΑ.. ΞΥΠΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ! :rotflmao: Τι σκυλί έχεις;

Πανοπτικός
07/01/2012, 16:58
rottweiler θηλυκο, γιατι ?

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 18:11
Μάλιστα .. ξυπνήσαν και άλλοι κριτές.. δεν ασχολούμαι με ανθρώπους που τώρα ανακάλυψαν το internet.

Είστε άλλωστε τοσο κολημένοι που κοιτάτε τις αξίες για τις πληροφορίες απο την πηγή. Είπαμε ... κάθε είδους ανίδεος θα πεί και μια βλακεία.. ελεύθερα είναι.

Όσο για το μάγε της κακιάς ώρας, αναρρωτιέμαι αν είχες τα "φρύδια" να μου το πείς μπροστά μου ή αν κρύβεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο (στάνταρ τακτική ανώριμων ατόμων). Έχουμε χορτάσει απο δαύτους..

Τώρα ήταν τόσο άκυρο το Link που μπήκε αυτό μετά στα ΜΜΕ του web.

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/284635/ithelan-na-dosoun-epidoma-se-paidofilous-kai-epideixiomaneis/

Όσο για το "πυράκια"... εγώ έκανα λάθος στο γράμμα κυρίως γιατί δεν είμαι μηχανικός και το ψάχνω απο αλλού να ξεστραβωθώ... εσύ που θεωρείς εαυτόν αυθεντία στην ανάλυση πληροφοριών και στην ικανότητα κρίσης άλλων, θα μπορούσες ίσως να κοιτάξεις στο google, οτι το "πυράκια" είναι κλασσικό λάθος ορθογραφίας, αλλά η ουσία που περιγράφει είναι το ίδιο.

Ρε τι πάθαμε με τους κάθε λογής κριτές και προστάτες του moto.gr.. μπήκαν πριν μερικούς μήνες εδώ και νομίζουν οτι έχουν πιάσει τον κόσμο απο τα....

Είπα και πριν... το πληκτρολόγιο είναι μεγάλη άμυνα κάποιων.. όταν όμως είναι φάτσα φόρα, εκεί είναι "φίλε μου", κτλ...

Το thread θα το φάει το σκοτάδι , άλλωστε είναι κλασσική τακτική εδώ να χάνονται αυτά που εγείρουν ερωτήματα για το πόσο κάποιοι μπορούν να συζητήσουν ή οχι.. ολίγον με ενδιαφέρει.. έτσι και αλλιώς αυτοί που θέλουν να διαβάσουν , το διαβάζουν.. οι υπόλοιποι τρώγονται με τα ρούχα τους.

BLiTzER
07/01/2012, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
πΕΙράκια, εκ του πείρου του εμβόλου, το οποίο και τρώει ζόρι, κοπανάει και παράγει τον χαρακτηριστικό θόρυβο.


Nαι, αλλά όταν κοπανήσουν πάρα πολύ και αυξηθεί η θερμοκρασία τους, τότε τα ονομάζουμε "πυράκια".

SVX
07/01/2012, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Όσο για το "πυράκια"... εγώ έκανα λάθος στο γράμμα κυρίως γιατί δεν είμαι μηχανικός και το ψάχνω απο αλλού να ξεστραβωθώ... εσύ που θεωρείς εαυτόν αυθεντία στην ανάλυση πληροφοριών και στην ικανότητα κρίσης άλλων, θα μπορούσες ίσως να κοιτάξεις στο google, οτι το "πυράκια" είναι κλασσικό λάθος ορθογραφίας, αλλά η ουσία που περιγράφει είναι το ίδιο.

Ρε τι πάθαμε με τους κάθε λογής κριτές και προστάτες του moto.gr.. μπήκαν πριν μερικούς μήνες εδώ και νομίζουν οτι έχουν πιάσει τον κόσμο απο τα....



Μαγε... οπως το ειπες ..."νομιζουν.." :smokin:

χτυπάει πυράκια... (πυρ , προαναφλεξη) Τα πυράκια σημαίνουν προανάφλεξη του μείγματος, λόγω συμπίεσης :wave2: εκτος αν βγαινουν τα πειρακια απο πουθενα και κουδουνανε με στον κινητηρα...
ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΠΝΕΥΜΑ...





1. χτυπάω πιράκια
Ορισμός: 12
Λήμμα: 12
Φτάνω στα όριά μου ή και τα ξεπερνάω. Τα όρια νοούνται συνήθως ανοχής, αντοχής, υπομονής, αλλά και απόδοσης.

Το πιράκι είναι υποκοριστικό του πίρος, ο οποίος γράφεται και με έψιλον γιώτα, εξού και η γραφή χτυπάω πειράκια. Γράφεται όμως και χτυπάω πυράκια παρετυμολογημένα απ' το πυρ. Τέλος, ως συνήθως σε παρόμοιες εκφράσεις, το χτυπάω μπορεί να αντικατασταθεί από το βαράω.

takis-kk
07/01/2012, 18:35
Μόλις πριν λίγο το επιβεβαίωσε στον real-fm ο καθηγητής εργατικού δικαίου Αλέξης Μητρόπουλος, σαν μία απο τις επιταγές του μνημονίου ώστε να εκσυγχρονισθούμε....

Παρακαλώ τους κυρίους γνώστες του forum να με ενημερώσουν περι της σοβαρότητας του εν λόγω κυρίου για να ξέρω αν θα τον πάρω στα σοβαρά..

Υγ. Ψάχνω το κείμενο για τυχόντα ορθογραφικά λάθη, μη και με περιλάβει ο Πανοπτικός Ος το Παν θωρά

:wave2:

cosgili
07/01/2012, 18:38
Για αλλη μια φορα τριμπ00ρδελο το καναμε το μαγαζι.:wave2:

notakos600
07/01/2012, 18:39
Άμα σε περιλάβει ο πανοπτικός μπορεί να σου τα κάνει από 3 σε 2 τα παραδείγματα...

devil's animal
07/01/2012, 18:45
κλασικο moto.gr:rolleyes:
απο την πολη ερχομαι και αμα με δεις στην πορτα σου να τηγανιζω ψαρια, πετα μου ενα αυγο (ή αβγο. οτι προτιματε)....:rolleyes:

konsttanttinos
07/01/2012, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX


1. χτυπάω πιράκια
Ορισμός: 12
Λήμμα: 12
Φτάνω στα όριά μου ή και τα ξεπερνάω. Τα όρια νοούνται συνήθως ανοχής, αντοχής, υπομονής, αλλά και απόδοσης.

Το πιράκι είναι υποκοριστικό του πίρος, ο οποίος γράφεται και με έψιλον γιώτα, εξού και η γραφή χτυπάω πειράκια. Γράφεται όμως και χτυπάω πυράκια παρετυμολογημένα απ' το πυρ. Τέλος, ως συνήθως σε παρόμοιες εκφράσεις, το χτυπάω μπορεί να αντικατασταθεί από το βαράω.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Eχεις ζωγραφισει παλι μητσε!!!

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 18:52
Μόλις πριν λίγο το επιβεβαίωσε στον real-fm ο καθηγητής εργατικού δικαίου Αλέξης Μητρόπουλος, σαν μία απο τις επιταγές του μνημονίου ώστε να εκσυγχρονισθούμε....


Αυτό δεν το ήξερα... ευχαριστώ! Δηλαδή για να γίνουμε "μοντέρνοι" πρέπει να δίνουμε άλλοθι και επιδόματα αναπηρίας σε κάθε λογής διεστραμμένο..:sick:

Μετά μου λέτε ρε παιδιά γιατί εκνευρίζομαι και αναφέρω κάποια θέματα σαν και αυτό. Όσοι έχουν παιδιά πιστεύω οτι με καταλαβαίνουν, όσον αφορά το "γιατί" που είπα παραπάνω.

takis-kk
07/01/2012, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κλασικο moto.gr:rolleyes:
απο την πολη ερχομαι και αμα με δεις στην πορτα σου να τηγανιζω ψαρια, πετα μου ενα αυγο (ή αβγο. οτι προτιματε)....:rolleyes:


Γιατί ρε συ διαβολάκο , πρέπει πάντα να συμφωνούμε?
Και αφου στο forum γράφουμε και για μη μοτο-θέματα ας υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις , δεν είναι και τόσο κακό:wave2:

Αβγό είναι το σωστό σήμερα.. Στα παλιά χρόνια ήταν αυγό .. Αν και την ίδια ομελέτα φτιάχνει.

Allst@rf
07/01/2012, 18:57
δλδ στο εξωτερικό οι παιδοφίλοι δε τιμωρούνται;τους θεωρούν ανάπηρους και παίρνουν και επιδόματα;


:rolleyes:

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 19:00
Τι να σου πω ρε φίλε;ειλικρινά δεν γνωρίζω!.. στην Ολλανδία ας πούμε , είχαν και κόμμα. Δεν μπορώ να μιλήσω για το τι γίνεται έξω.. και στην τελική δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Τα δικά μας κοιτάω.

BLiTzER
07/01/2012, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Eχεις ζωγραφισει παλι μητσε!!!

Βέβαια, το ποστ του απλά επιβεβαιώνει την "άλλη" πλευρά, δηλαδή ότι το "πΥράκια" είναι λάθος, αλλά ας μείνει μεταξύ μας :P

Πανοπτικός
07/01/2012, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Είπα και πριν... το πληκτρολόγιο είναι μεγάλη άμυνα κάποιων.. όταν όμως είναι φάτσα φόρα, εκεί είναι "φίλε μου", κτλ...

Το thread θα το φάει το σκοτάδι , άλλωστε είναι κλασσική τακτική εδώ να χάνονται αυτά που εγείρουν ερωτήματα για το πόσο κάποιοι μπορούν να συζητήσουν ή οχι.. ολίγον με ενδιαφέρει.. έτσι και αλλιώς αυτοί που θέλουν να διαβάσουν , το διαβάζουν.. οι υπόλοιποι τρώγονται με τα ρούχα τους.

Θυμαμαι οσα thread εχεις φτιαξει, οντως τα περισσοτερα εχουν σβηστει, απο αυτα που θυμαμαι λοιπον, ενα ηταν για εναν αλλοδαπο που κλωτσησε ενα σκυλι κ τον εδειρες, ενα αλλο ηταν απο αυτα τα κωλο-site που μπαινεις της χρυσης αυγης που συμβουλευε τον κοσμο να εχει σπιτι του οπλο για τους κλεφτες και κανα δυο με βασικο θεμα την ελλαδα μας κ τα προβληματα της, απο πηγες γαμησε τα οπως κ η παρουσα.

Ρε μλκ πραγματικα, δεν εχεις βαρεθει να προσπαθεις να αφυπνισεις το moto.gr, δεν εχεις βαρεθει να περιφερεις τις εμμονες σου εδω μεσα...
Τραβα στα κεντρικα της χρυσης αυγης με τους ομοιδεατες σου να τα πειτε κ να περασεις κ ωραια...:wave2:

Πανοπτικός
07/01/2012, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Βέβαια, το ποστ του απλά επιβεβαιώνει την "άλλη" πλευρά, δηλαδή ότι το "πΥράκια" είναι λάθος, αλλά ας μείνει μεταξύ μας :P


Ακριβως, ο SVX εκανε c/p το κειμενο αλλα δεν καταλαβε τι λεει :lol:

menelaos46
07/01/2012, 19:18
Ενδεχομένως αν μπει κανένα πυρ... πειρ... πιρ... άκι στον κώλο του ανήλικου γιού-κόρης σας από κάποιον διεστραμένο να αλλάξετε τρόπο σκέψης και να σας φύγει και το χιούμορ....:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

notakos600
07/01/2012, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ενδεχομένως αν μπει κανένα πυρ... πειρ... πιρ... άκι στον κώλο του ανήλικου γιού-κόρης σας από κάποιον διεστραμένο να αλλάξετε τρόπο σκέψης και να σας φύγει και το χιούμορ....:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Να και μια σωστή τοποθέτηση.

Allst@rf
07/01/2012, 19:34
ωχ...


:sick:


πανόπτικε αλήθεια τι σκύλο έχεις είπαμε;


:lol:

Allst@rf
07/01/2012, 19:34
.

devil's animal
07/01/2012, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Γιατί ρε συ διαβολάκο , πρέπει πάντα να συμφωνούμε?
Και αφου στο forum γράφουμε και για μη μοτο-θέματα ας υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις , δεν είναι και τόσο κακό:wave2:

Αβγό είναι το σωστό σήμερα.. Στα παλιά χρόνια ήταν αυγό .. Αν και την ίδια ομελέτα φτιάχνει.


δεν ειναι ρε κουκλε το θεμα μου αν συμφωνουμε ή οχι... (στανταρ καποιοι θα διαφωνουν, αλλα δεν ειναι κακο)
ουτε το οτι γραφονται και θεματα μη μοτοσυκλετιστικα. αυτο καπως μου αρεσει γιατι μπαινω σε λιγοτερες σελιδες ειδησεων.

απλα το οτι ξεκιναει ενα θεμα για κατι. και μεσα σε 2 σελιδες βρισκομαστε να συζηταμε κατι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικο και μετα απο μια σελιδα το θεμα εχει εξελιχθει σε κατι ΕΝΤΕΛΩΣ αλλο.
ξεκινησε δλδ για καποια επιδοματα που δινονται, βαση ΦΕΚ, σε καποιους παιδοφιλους κλπ...
μεταπηδησε στο αν ειναι εγκυρη η πηγη που το εγραψε...
και τελος συζητιεται πως γραφονται τα "πυρακια" ή τα "πειρακια" ή τα "πιρακια"...
:rolleyes:

ειμαστε, νομιζω, ο ορισμος του ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ....
:wave2:

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 19:47
Θυμαμαι οσα thread εχεις φτιαξει, οντως τα περισσοτερα εχουν σβηστει, απο αυτα που θυμαμαι λοιπον, ενα ηταν για εναν αλλοδαπο που κλωτσησε ενα σκυλι κ τον εδειρες, ενα αλλο ηταν απο αυτα τα κωλο-site που μπαινεις της χρυσης αυγης που συμβουλευε τον κοσμο να εχει σπιτι του οπλο για τους κλεφτες και κανα δυο με βασικο θεμα την ελλαδα μας κ τα προβληματα της, απο πηγες γαμησε τα οπως κ η παρουσα.

Ρε μλκ πραγματικα, δεν εχεις βαρεθει να προσπαθεις να αφυπνισεις το moto.gr, δεν εχεις βαρεθει να περιφερεις τις εμμονες σου εδω μεσα...
Τραβα στα κεντρικα της χρυσης αυγης με τους ομοιδεατες σου να τα πειτε κ να περασεις κ ωραια...

Θα σου απαντήσω μια και τελευταία φορά και δεν ξανασχολούμαι με την πάρτη σου και τα σκεπτικά σου , κάνοντας χρήσης μιας διαλέκτου που μπορεί και να καταλάβεις..

ΟΥΓΚ!!! ....:smokin:

Cpt. Haddock
07/01/2012, 19:49
Αν συνεχίσετε σ' αυτον τον τονο, ούτε με μονοσύλλαβα θα μπορειτε να απαντάτε σε αυτό το θρεντ.

Χαλαρώστε

Gandalf dr685sm
07/01/2012, 19:54
ρε συ Cpt.. μπήκε ώς καρδινάλιος να μας πεί τι θα λέμε και που θα το λέμε.. έλεος! Είπα και πριν.. κάτι για πληκτρολόγια και πραγματικότητα.

τέλος πάντων.. δεν ασχολούμαι άλλο με την παρτη του.. ας ΄τρώγεται με τα ρούχα του.

Takata Dome
07/01/2012, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
ενα ηταν για εναν αλλοδαπο που κλωτσησε ενα σκυλι κ τον εδειρες, ενα αλλο ηταν απο αυτα τα

Pics or Never Happened!!!

el_hymador
07/01/2012, 20:04
Τζόγος, Πυρομανία, Κλεπτομανία, Τριχοτιλλομανία (αυτό ειδικά...έλεος!!!), Φετιχισμός, Παρενδυτικός φετιχισμός, Επειδιξιομανία, Ηδονοβλεψία, Παιδοφιλία, Σαδομαζοχισμός...

Λοιπόν, θα στήσω πάγκο παπατζή έξω από ένα νηπιαγωγείο, ενώ παράλληλα θα βάλω φωτιά με φλογοβόλο το οποίο θα έχω κλέψει, φορώντας ζαρτιέρες και αυτομαστιγώμενος, τραβώντας ταυτόχρονα τις τρίχες μου και παρακολουθώντας με κυάλια τις ερωτικές περιπτύξεις ενός ζευγαριού στην πολυκατοικία απέναντι... κάτι πρέπει να άφησα απ΄έξω... α ναι! Επιδειξιομανία! Ε, θα έχω και τη τσουτσού έξω να κρέμεται...

Εμπίπτω σε όλες τις κατηγορίες... δυο μηνιάτικα θα βγάζω με τα επιδόματα! :D

cosgili
07/01/2012, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τζόγος, Πυρομανία, Κλεπτομανία, Τριχοτιλλομανία (αυτό ειδικά...έλεος!!!), Φετιχισμός, Παρενδυτικός φετιχισμός, Επειδιξιομανία, Ηδονοβλεψία, Παιδοφιλία, Σαδομαζοχισμός...

Λοιπόν, θα στήσω πάγκο παπατζή έξω από ένα νηπιαγωγείο, ενώ παράλληλα θα βάλω φωτιά με φλογοβόλο το οποίο θα έχω κλέψει, φορώντας ζαρτιέρες και αυτομαστιγώμενος, τραβώντας ταυτόχρονα τις τρίχες μου και παρακολουθώντας με κυάλια τις ερωτικές περιπτύξεις ενός ζευγαριού στην πολυκατοικία απέναντι... κάτι πρέπει να άφησα απ΄έξω... α ναι! Επιδειξιομανία! Ε, θα έχω και τη τσουτσού έξω να κρέμεται...

Εμπίπτω σε όλες τις κατηγορίες... δυο μηνιάτικα θα βγάζω με τα επιδόματα! :D Αντε καλοφαγωτα:bigcry: :rotflmao:

xristos x
07/01/2012, 20:22
Το νοημα της ειδησης νομιζω περιλαμβανεται στο ποστ του @faraway
Το κυριότερο είναι , πως την ίδια στιγμή που κατεβάζουν ποσοστά αναπηρίας ( άρα και επιδόματα ) από γερόντους και ανθρώπους με σοβαρά προβλήματα υγείας , τα δίνουν σε παιδόφιλους και επιδειξιομανείς .

Τωρα οσον αφορα την πηγη η εφημεριδα της κυβερνησης και τα φυλλα αυτης δεν αφηνουν περιθωρια αμφισβητισης. Απλο και ευκολο να το διασταυρωσει κανεις.

menelaos46
07/01/2012, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χρήστος Χ
Το νοημα της ειδησης νομιζω περιλαμβανεται στο ποστ του @faraway

Τωρα οσον αφορα την πηγη η εφημεριδα της κυβερνησης και τα φυλλα αυτης δεν αφηνουν περιθωρια αμφισβητισης. Απλο και ευκολο να το διασταυρωσει κανεις.

Πέρα από αυτό το νόημα της είδησης νομίζω ότι είναι πως πλέον αποφασίζουν άλλοι για μας. Για το τι θα ψηφίζεται στο κοινοβούλιό μας και αν και αυτό γινόταν πάντα τώρα γίνεται πιό άμεσα από ποτέ...

el_hymador
07/01/2012, 20:34
Παντως ειναι πολυ αδικο γ@μω τη πουτ@ν@ μου κ@ριοληδες να δινουν επιδοματα σε ολες αυτες τις σεξουαλικες και ψυχολογικες παρεκλισεις γ@μιολιοδες μ@λ@κες τον παιρνετε και να αφηνουν απ εξω πο*στιδες σας γ@μω ολους οσους πασχουν απο το συνδρομο Τουρετ, υποκατηγορια κοπρολαλιας...

:lol: :lol: :lol: :lol:

BELZEBOYLIS
07/01/2012, 20:42
Σταματήστε το κάρβουνο ! Τι κάνετε μωρέ !!! Όχι άλλο κάρβουνο !!!!!!:lol: :wave2:

Πανοπτικός
07/01/2012, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
..άλλωστε είναι κλασσική τακτική εδώ να χάνονται αυτά που εγείρουν ερωτήματα για το πόσο κάποιοι μπορούν να συζητήσουν ή οχι..








Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Θα σου απαντήσω μια και τελευταία φορά και δεν ξανασχολούμαι με την πάρτη σου και τα σκεπτικά σου , κάνοντας χρήσης μιας διαλέκτου που μπορεί και να καταλάβεις..

ΟΥΓΚ!!! ....:smokin:


:rotflmao: :rotflmao:




Ασε την πραγματικοτητα κ τα πληκτρολογια βρε κοιμισμενε, λες κ θα σε φοβηθουμε. :wave2:

alres
07/01/2012, 21:47
Ξέρει κανείς χριστιανός, σε σχέση με τα προηγούμενα ποσοστά αναπηρίας, τι αλλαγές γίνονται με αυτή την υπουργική απόφαση;

Γιατί από 220 σελίδες, όποιος θεωρεί είδηση ότι παίρνει επίδομα ένας που έχει σεξουαλικά βίτσια και όχι πχ αν κόβονται επιδόματα από ένα κάρο κοινωνικές ομάδες με προβλήματα υγείας που αφορούν κάτι χιλιάδες ανθρώπους, είναι για να ξαναπεράσει ξανά το σχολείο από την πρώτη δημοτικού.

Έχει γνώση κανένας γιατρός, τι διάολο γίνεται με τα ποσοστά αναπηρίας σε σχέση με πριν, ή όλοι μιλάνε με το τι διαβάσανε σε ένα μπλογκ με σήμαντρα και εξαπτέρυγα;

Εδώ τρώμε αγγούρι και κάποιοι κοιτάνε να βγάλουν την τσίμπλα απ' το μάτι.

alres
07/01/2012, 21:56
Το γαμημένο το pdf είναι 220 σελιδούλες. Το οποίο βεβαίως περιέχει ένα κάρο ιατρικούς όρους και επίσης προς το τέλος έχει τις περίφημες επαγγελματικές παθήσεις.

Σας πείραξαν οι πούστηδες αλλά όχι αν αυτοί που δουλεύουν δίπλα στον αμίαντο, θα παίρνουν επίδομα πριν πεθάνουν.

Allst@rf
07/01/2012, 22:00
αυτό είναι που λέμε στοχεύμενη ενημέρωση;

σε κάνει να βλέπεις αυτό που θέλει ο γράφων και όχι την ουσία;

Εχετλαίος
08/01/2012, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
Το γαμημένο το pdf είναι 220 σελιδούλες. Το οποίο βεβαίως περιέχει ένα κάρο ιατρικούς όρους και επίσης προς το τέλος έχει τις περίφημες επαγγελματικές παθήσεις.

Σας πείραξαν οι πούστηδες αλλά όχι αν αυτοί που δουλεύουν δίπλα στον αμίαντο, θα παίρνουν επίδομα πριν πεθάνουν.

Το διάβασα το αρχείο όλο. Μια μαλακία και μισή από τη στιγμή που δεν αναφέρει τις μεταβολές σε σχέση με της ήδη ισχύουσες νόρμες. Απλά παραθέτει τι εννοεί (και τι μονάχα δέχεται ο ασφαλιστικός φορέας) με τον ορισμό της Χ ασθένειας. Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αποδεκτό. Οι που έχουν φραγμένα τα πνευμόνια από αμίαντο (και που θα πεθάνουν σύντομα) είναι πολύ κοντά (από 50% αναπηρία) στα ποσοστά των συναισθηματικά ασταθών συνανθρώπων μας (από 25-30% αναπηρία). @@ Μυρωλέικα και κόκκινο γαρύφαλλο.
Αυτό από τη μια.
Από την άλλη, έμπρακτα εδώ και αρκετό καιρό, δεν χορηγούνται καθόλου επιδόματα στους περισσότερους εργαζόμενους με αφορμή την "κρίση". Δώρο άδωρο!
Πιασ' το αυγό και κούρευτο...
:rolleyes:

vagtav
08/01/2012, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
.....

Αν είχε όλο το ke;imeno θα έβλεπες ότι ο τίτλος είναι ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ,ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗ ΝΟΣΩΝ ICD-10 .

Τώρα βλέπεις ότι δεν αφορά την χώρα και φυσικά ότι δεν πρόκειται για επιβράβευση....

:wave2: :beer:

Μήπως ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ορίζει και τα ποσοστά?
Σε ρωτάω επειδή βλέπω ότι.... γνωρίζεις

faraway
08/01/2012, 07:39
Τι ποσοστό και πάνω θέλει κάποιος για να βγάλει αναπηρική σύνταξη ? :confused:

Gandalf dr685sm
08/01/2012, 07:46
Τι ποσοστό και πάνω θέλει κάποιος για να βγάλει αναπηρική σύνταξη ?

Για σύνταξη 67%... για επίδομα απο 35%..

alres
08/01/2012, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το διάβασα το αρχείο όλο. Μια μαλακία και μισή από τη στιγμή που δεν αναφέρει τις μεταβολές σε σχέση με της ήδη ισχύουσες νόρμες. Απλά παραθέτει τι εννοεί (και τι μονάχα δέχεται ο ασφαλιστικός φορέας) με τον ορισμό της Χ ασθένειας. Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αποδεκτό. Οι που έχουν φραγμένα τα πνευμόνια από αμίαντο (και που θα πεθάνουν σύντομα) είναι πολύ κοντά (από 50% αναπηρία) στα ποσοστά των συναισθηματικά ασταθών συνανθρώπων μας (από 25-30% αναπηρία). @@ Μυρωλέικα και κόκκινο γαρύφαλλο.
Αυτό από τη μια.
Από την άλλη, έμπρακτα εδώ και αρκετό καιρό, δεν χορηγούνται καθόλου επιδόματα στους περισσότερους εργαζόμενους με αφορμή την "κρίση". Δώρο άδωρο!
Πιασ' το αυγό και κούρευτο...
:rolleyes:

ΑΥΤΟ ακριβώς λέω.
Στους νόμους και δη σε όσους τροποποιούν παλαιότερες διατάξεις προηγούμενων, πας βρίσκεις το παλιό κείμενο και κάνεις τη δουλειά σου, βρίσκεις τις διαφορές (να το πούμε απλά).
Τώρα όταν μιλάμε για εκατοντάδες ασθένειες και διαβαθμίσεις της κατάστασής τους, μόνο ιατρός ή υπάλληλος ΙΚΑ μπορεί να σου πει τι αλλάζει ουσιαστικά. Και επίσης είναι σημαντικό να κάνεις κριτική εξ αποστάσεως συνολική, δηλαδή γενικά ποιες ασθένειες "ρίχνονται" και ποιες ασθένειες "προμοτάρονται" και για ποιο λόγο. Τι ακριβώς κατεύθυνση δηλαδή παίρνει το σύστημα υγείας σε σχέση με τα επιδόματα και για ποιο λόγο (αν μπορείς να τον βρεις)

faraway
08/01/2012, 07:56
Δηλαδή έχουμε δύο γέρους , που στα 70 τους έχουν ένα πρόβλημα με τη καρδιά τους και βγάζουν ας πούμε ένα ποσοστό αναπηρίας 40 % .

Ο ένας όμως πριν 20 χρόνια είχε κατηγορηθεί για παιδοφιλία , και έχει ιατρική γνωμάτευση που τον αναγνωρίζει ως παιδόφιλο .
Αυτός δλδ στο 40% της καρδιάς του προσθέτει το 30% επειδή έκανε ότι έκανε σαν μπόνους , φτάνει το 70% και όλοι η κοινωνία τον πληρώνει δίνοντας του αναπηρική σύνταξη .

Την ίδια ώρα ο άλλος , ο τιποτένιος φυσιολογικός άνθρωπος , οικογενειάρχης παίρνει το τρίτο το μακρύτερο .

Σωστά ?? :confused:

Ποιο το νόημα ρε παιδιά σε αυτούς τους ανθρώπους να αναγνωρίζεται ποσοστό αναπηρίας από τα ασφαλιστικά ταμεία ?

Εχετλαίος
08/01/2012, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ποιο το νόημα ρε παιδιά σε αυτούς τους ανθρώπους να αναγνωρίζεται ποσοστό αναπηρίας από τα ασφαλιστικά ταμεία ?

Μήπως επειδή ζούμε σε μια χώρα που έχει τέτοια (εδιτεδ βυ μυσελφ) για υπασπιστές της;
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=115392&catid=3

Gandalf dr685sm
08/01/2012, 08:09
Βουλευτική ασυλία....

στα ΜΜΕ πάλι, ούτε καν κουβέντα ακόμα...

TROOPER
08/01/2012, 11:09
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrIoannis
08/01/2012, 11:23
Αν ήταν κάποιος άλλος μπορεί να τον είχαν μπαλοτάρει...

BELZEBOYLIS
08/01/2012, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Μήπως ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ορίζει και τα ποσοστά?
Σε ρωτάω επειδή βλέπω ότι.... γνωρίζεις


Τι γνωρίζω ? Απλά διαβάζω !! Παγκόσμιος λέει ...

Αυτό που έχει σημασία να δει κάποιος , είναι ότι μια αποσπασματική δημοσίευση αλλάζει το νόημα της και μπορεί άνετα να παραπλανήσει ... :wave2: