PDA

View Full Version : Αγορά fairing απο cbrfairings



killbill
07/01/2012, 14:35
Καλησπέρα σε όλους,

Έχει αγοράσει κανείς φίλος fairings απο το cbrfairings.com ?
Τους έχω στείλει και ένα e-mail αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση εδω και 3 εβδομάδες.

Οποιος έχει δοκιμάσει και έχει άποψη παρακαλώ να με διαφωτίσει.

Ψάχνω για κουστούμι για το CBR και θέλω να δώ αν αξίζει, απο θέμα προσαρμογής, προστασία θερμότητας και ποιότητα, αλλα και απο την συνεργασία με το site.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο?

Ευχαριστώ,

Bill

menos
07/01/2012, 15:05
Έχεις ψάξει στο e-bay η μπά?

http://motors.shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_trksid=p3841.m570.l1311&_nkw=honda+cbr+600+rr+fairing&_sacat=

gkr
08/01/2012, 13:50
εγώ στο παρελθόν έχω αγοράσει (μεσω ebay) από αυτόν: http://www.auctmarts.com
μην περιμένεις ποιότητα και εφαρμογή όπως τα εργοστασιακά αλλά για πλαστικα after market είναι καλός.

McTalas
08/01/2012, 15:35
εγω ειχα παρει απο τον moto-777 μεσω ebay και εχουν τελεια εφαρμογη...

killbill
09/01/2012, 16:02
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με e-bay, τον auchtmarts τον έχω ακούσει αλλά βλέπω σε reviews ότι θέλει τροποίήσεις η εφαρμογή (άνοιγμα τρύπες, κλπ), επίσης δεν έχουν προστασία θερμότητας, ενώ το cbrfairings λέει τέλεια εφαρμογή και προστασία θερμότητας.

το moto-777 βγάζει μόνο για RR ? Εγώ ψαχνω για το F4i 2001 μοντέλο με την ενιαία σέλα.

Ευχαριστώ,

mikRRopixel
09/01/2012, 16:17
Δες επίσης εδώ

http://gundamhost.com/auctmarts/shop/product_info.php?products_id=1756&osCsid=fa8a47252dbdaab479a38912a570cd31

Ο Auctmarts λέει δίνει μαζί και heat-shield, ζελατίνα και tank pad δώρο (δες το FAQ κάτω στα tabs). Έχω σταμπάρει και εγώ ένα κουστουμάκι για το RR αλλά κάτι με σταματάει όταν πάω να κάνω την παραγγελία. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι την πιθανότητα να μην κουμπώνουν καλά τα κομμάτια μεταξύ τους και να χρειάζεται να κάνεις πατέντες (θέλω 100% καθαρή δουλειά :) ).

Επειδή το έχω ψάξει και στο 600rr.net που έχει παραγγείλει αρκετός κόσμος, οι απόψεις διίστανται. Υπάρχουν και απόλυτα ευχαριστημένοι αλλά και εντελώς δυσαρεστημένοι, οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι λίγο λόττο, είναι δηλ να σου κάτσει να τύχει να κολλάνε όλα μεταξύ τους τέλεια (ή να σου κάτσει η στραβή να μην παίζουν καλά ένα ή περισσότερα κομμάτια).

gkr
09/01/2012, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από killbill
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με e-bay, τον auchtmarts τον έχω ακούσει αλλά βλέπω σε reviews ότι θέλει τροποίήσεις η εφαρμογή (άνοιγμα τρύπες, κλπ), επίσης δεν έχουν προστασία θερμότητας, ενώ το cbrfairings λέει τέλεια εφαρμογή και προστασία θερμότητας.

το moto-777 βγάζει μόνο για RR ? Εγώ ψαχνω για το F4i 2001 μοντέλο με την ενιαία σέλα.

Ευχαριστώ,

τα πλαστικά που έχω είναι από auctmarts για αυτό ακριβώς το μοντέλο και σε διαβεβαιώ ότι προστασία θερμότητας δεν χρειάζεται αλλά ακόμα και αν θες το κάτι παραπάνω, υπάρχουν αυτοκόλλητα thermal shields στα αξεσουάρ αυτοκινήτου και το ξεπερνάς το θέμα.


243734

killbill
10/01/2012, 06:32
@gkr Σε ευχαριστώ, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή έχεις το ίδιο κουστούμι.

Πόσο έυκολα κούμποσαν τα πλαστικά απο το auctmarts, έπρεπε να κάνεις αρκετές πατέντες και μετατροπές?

Πόσο καιρό έχεις πάνω το κουστούμι? Η όλη διαδικασία σου πήρε καιρό? (Παραλαβή κτλπ), πληρωσες τελωνείο η την γλυτώνεις?

Τελος φαντάζομαι ότι παραγέλνεις τα φαίριγκ για 2004-2007 μοντέλο καθώς αυτά έχουν ουρά με την ενιαία σέλα έτσι τα 2001-2003 που έχει στο site είναι για το Fsi απο ότι καταλαβαίνω.

@ mikRRopixel, θα το ξανατσεκάρω να σαι καλά


Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

gkr
10/01/2012, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από killbill
@gkr Σε ευχαριστώ, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή έχεις το ίδιο κουστούμι.
Πόσο έυκολα κούμποσαν τα πλαστικά απο το auctmarts, έπρεπε να κάνεις αρκετές πατέντες και μετατροπές?
Πόσο καιρό έχεις πάνω το κουστούμι? Η όλη διαδικασία σου πήρε καιρό? (Παραλαβή κτλπ), πληρωσες τελωνείο η την γλυτώνεις?
Τελος φαντάζομαι ότι παραγέλνεις τα φαίριγκ για 2004-2007 μοντέλο καθώς αυτά έχουν ουρά με την ενιαία σέλα έτσι τα 2001-2003 που έχει στο site είναι για το Fsi απο ότι καταλαβαίνω.
@ mikRRopixel, θα το ξανατσεκάρω να σαι καλά
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

το κουστούμι πρέπει να το έβαλα το 2008, για να φτάσει έκανε κάτι παραπάνω από μήνα και τελωνείο δεν πλήρωσα.
η τοποθέτηση ήταν εύκολη, πρέπει να πιάνουν και λίγο τα χέρια σου όμως, μετατροπές δε χρειάστηκε.