PDA

View Full Version : ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΚΕΛΕΤΟΥ



BEEF
09/01/2012, 10:54
Καλημέρα σε όλους! θα ήθελα τη βοήθεια σας μήπως και μπορέσω να φτιάξω τη μηχανή μου
Μετά από ένα ατύχημα η μηχανή μου ( ένα kawasaki vulcan classic 900 ) στραπατσαρίστηκε αρκετά.
Το θέμα είναι ότι θέλω να ελέγξω το σκελετό και αν έχει στραβώσει να τον επαναφέρω( ο σκελετός είναι σιδερένιος).
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον καλό μαστορα που να μπορεί να το κάνει αυτό αξιόπιστα?
Εγω δεν ξέρω κανένα γιατί είμαι από Κρήτη και σκέφτομαί να βρώ κάποιον από Αθήνα και να στείλω τη μηχανή
Αν διαβάζει κάποιοσ απο Κρήτη, μπορεί να μου πεί αν υπάρχει αξιόπιστο συνεργείο στο Ηράκλειο που να κάνει αυτή τη δουλειά?
Ευχαριστω

MG-KTiNoS
09/01/2012, 12:45
Μια καλίμπρα θες μόνο.
Μην έρθεις Αθήνα δε λεει.
(εύκολο είναι)

BEEF
09/01/2012, 13:14
Eυχαριστώ φίλε μου. Ασε τι τραβάω εξαιτίας του κάθε μ@λ@κ@ που κυκλοφορεί ανασφάλιστος και το παάζει και τρελίτσα

sergiosm
09/01/2012, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από BEEF
Ασε τι τραβάω εξαιτίας του κάθε μ@λ@κ@ που κυκλοφορεί ανασφάλιστος και το παάζει και τρελίτσα


Μήνυση έκανες;

Αγωγή στον ίδιο προσωπικά έκανες;

Επικουρικό πήγες;

Αν ναι, καλά έκανες
Αν όχι: να το κάνεις

Άντε και καλά ξεμπερδέματα ...

BEEF
09/01/2012, 20:36
Μολις τελείωσα με την κατάθεση μου στην τροχαία, ζήτησα να ασκηθεί ποινική δίωξη γιατι υπάρχουν σωματικές βλάβες και αὐριο καταθέτω μήνυση με δικό μου δικηγὀρο, απλά περιμένω να βγάλει ο μάστορας το κόστος επισκευής της μοτοσυκλέτας .
Εγω στο ασφαλιστήριό μου έχω ζημιές από ανασφάλιστο αλλά το θέμα είναι ότι ο άλλος πήγε και δἠλωσε ότι το ατύχημα ἐγινε με άλλο αυτοκίνητο (για να γλυτώσει) το οποίο είναι ασφαλισμενο αλλά άθικτο.
Τώρα η ασφαλιστική του μαζεύει στοιχεία από μένα για να τον αναγκάσει να αναιρέσει τη δήλωσή του
Με λίγα λόγια αυτός δεν αποδέχεται την ευθύνη του.
Εγώ τι πρέπει να κάνω ?
Η ασφαλιστική μου τι είναι υποχρεωμένη να κάνει?

georgio
09/01/2012, 21:08
Αν και δεν νομίζω να σε βολεύει μιας και είσαι Κρήτη υπάρχει και αυτό (http://www.motorsite.gr/article_det.php?racename=MOTOCONTROL210211) που μετράει το πλαίσιο όπως είναι πάνω στη μηχανή.

Εδώ και βίντεο: http://www.youtube.com/watch?v=qudkJaiCP1o

Βέβαια δεν ξέρω αν θα έχουν δεδομένα για τη δική σου μηχανή. Αλλά μιας και έβαλες πιασάρικο τίτλο καλό είναι να υπάρχει for the record. :winka:

Για τα υπόλοιπα καλά ξεμπερδέματα με τους μ@λ@κες! :beer:

desmokon
09/01/2012, 21:10
Στο επικουρικο για ποιο λογο μπορει να παει?

Για πειτε για μας που δεν ξερουμε:wave2:

teogtp
09/01/2012, 23:56
Μεσα στο ποσό απο καθε ασφαλιστηριο συμβολαιο που πληρωνουμε ενα μερος αυτου προοριζετε για το επικουρικο ταμειο και χρησημοποιητε για αυτου του ειδους αποζημειωσεις.

desmokon
10/01/2012, 00:26
Να φανταστω οτι μιλαμε για περιπτωση τραυματισμου και οχι για
υλικες ζημιες,ετσι?

Και παντα αν το οχημα που μας χτυπησε ειναι ανασφαλιστο,σωστα?

BEEF
10/01/2012, 10:47
Το επικουρικό μπορώ να το χρησιμοποιήσω ΜΟΝΟ για υλικές ζημιές και μόνο όταν αποδειχθεί με οποιοδήποτε τρόπο (είτε να το παραδεχθεί ο άλλος είτε να αποδειχθεί δικαστικά ή από την προανάκριση) ότι το άλλο όχημα είναι ανασφάλιστο.

desmokon
10/01/2012, 13:24
Οκ καταλαβα,καλη δυναμη σου ευχομαι και να βρεις γρηγορα την ακρη:wave2:

BEEF
10/01/2012, 20:31
Ευχαριστώ παιδιά!!!!