PDA

View Full Version : O Lorenzo απόκτησε άδεια οδήγησης μοτοσυκλέτας(!)



sleepson
10/01/2012, 09:53
Περίεργα που είναι κάποια πράγματα…

Ο Jorge Lorenzo είναι τρεις φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής (δύο στα 250cc και μία στην κατηγορία MotoGP) αλλά δεν είχε άδεια οδήγησης μοτοσυκλέτας! Έτσι ο Ισπανός αναβάτης της Yamaha Factory Racing δεν μπορούσε να οδηγήσει (νόμιμα, εννοείται) την μοτοσυκλέτα του στο δρόμο.

O «Porfuera», όπως είναι το παρατσούκλι του, επωφελήθηκε από την ανάπαυλα των διακοπών και έδωσε γραπτές εξετάσεις για να αποκτήσει δίπλωμα οδήγησης. Στην δεύτερη φωτογραφία τον βλέπουμε έξω από το εξεταστικό κέντρο ενώ όταν τελείωσε η διαδικασία έγραψε στο Facebook:

«Ακούγεται σαν αστείο αλλά μόλις πέρασα τις γραπτές εξετάσεις για την άδεια μοτοσυκλέτας».

Lioulios
10/01/2012, 09:56
Τις φωτο βάλε

TROOPER
10/01/2012, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sleepson
.........

«Ακούγεται σαν αστείο αλλά μόλις πέρασα τις γραπτές εξετάσεις για την άδεια μοτοσυκλέτας».

αντε με το καλο το παλικαρι να παρει την πρωτη του μοτο και να τον δουμε και σε κανενα td σε τπτ μεγαρα :lol: :lol: :lol:

HelenKoR
10/01/2012, 09:58
και να κοπει στην οδηγηση. αυτο θα ηταν αστειο! :D

Cpt. Haddock
10/01/2012, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αντε με το καλο το παλικαρι να παρει την πρωτη του μοτο και να τον δουμε και σε κανενα td σε τπτ μεγαρα :lol: :lol: :lol:

Εγω περιμένω να ανοιξει θρεντ εδω με τίτλο "Μολις πηρα το διπλωμα, τι μηχανη να παρω;" :bawl:

sleepson
10/01/2012, 10:10
.


243806

sleepson
10/01/2012, 10:11
`


243807

CHRISTOF
10/01/2012, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από HelenKoR
και να κοπει στην οδηγηση. αυτο θα ηταν αστειο! :D

Μην γελάς καθόλου. Είναι πάρα πολύ πιθανό. Σε έναν ανηφορικό μονόδρομο, όπου δεν έβλεπα ποιός τρελός θα μπορούσε να κατέβει ανάποδα, κόπηκα διότι δεν πήγα τέρμα αριστερά. Του εξήγησα ότι στην επανεξέταση, θα κάνω αυτό που θέλει (αφού κάνω το σταυρό μου) αλλά στην καθημερινή οδήγηση ΠΟΤΕ διότι είναι εγκληματικό.
Με πήγε από άλλο δρόμο....:D

nikos_abel
10/01/2012, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγω περιμένω να ανοιξει θρεντ εδω με τίτλο "Μολις πηρα το διπλωμα, τι μηχανη να παρω;" :bawl:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109073


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
10/01/2012, 10:54
Έτσι λειτουργούν κάποια πράγματα στις προηγμένες χώρες, ενώ εδώ π.χ. ο Κουλούρης, ο γιος του η κόρη του η συνυφάδα του και όλο του το σόι θα έπαιρναν το δίπλωμα στο σπίτι από τον καναπέ.


Κάπου είχα διαβάσει για κάποιον αγωνιζόμενο (δεν θυμάμαι ποιόν - καταραμένα γεράματα) ότι τον έγραψαν στον δρόμο γιατί παρ' όλο που ήταν πρωταθλητής με αγωνιστικό δίπλωμα δεν ήταν νόμιμος να οδηγεί σε δημόσιους δρόμους γιατί δεν είχε το κλασικό δίπλωμα.

Cpt. Haddock
10/01/2012, 10:58
Ενταξει, τετοια κουλα συμβαινουν. Ο πατέρας μου ειχε διπλωμα πλοιάρχου, αλλα όχι αδεια ταχυπλόου, διότι ως γνωστον ενα φουσκωτο των 5 μετρων ειναι πιο δυσκολο απο ενα μοτορσιπ των 20,000 τονων :lol:

Το ωραίο ειναι οτι δε χρειαζόταν να δώσει εξετάσεις, απλα επρεπε να πληρώσει το καθιερωμένο παραβολο :bawl:

zolotas
10/01/2012, 11:00
.........δλδ επειδη τρεχει με μηχανες πρεπει να εχει διπλωμα για δρομο? και τι σχεση εχει η δουλεια του με τους δρομους?? μηπως παει πιστα ξεκινωντας απο το σπιτι του με το μηχανακι?:confused:

μου φαινεται περιεργο που βγαζει και διπλωμα κιολας .......με τοσο χρημα ,κανα τανκς 4χ4 θα οδηγαει

vaska
10/01/2012, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ενταξει, τετοια κουλα συμβαινουν. Ο πατέρας μου ειχε διπλωμα πλοιάρχου, αλλα όχι αδεια ταχυπλόου, διότι ως γνωστον ενα φουσκωτο των 5 μετρων ειναι πιο δυσκολο απο ενα μοτορσιπ των 20,000 τονων :lol:

Το ωραίο ειναι οτι δε χρειαζόταν να δώσει εξετάσεις, απλα επρεπε να πληρώσει το καθιερωμένο παραβολο :bawl:


Μεγάλη πίκρα αυτό το γ@μημένο δίπλωμα ταχυπλόου, ένα καλοκαίρι διάβασμα λέμε

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

sniper
10/01/2012, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μεγάλη πίκρα αυτό το γ@μημένο δίπλωμα ταχυπλόου, ένα καλοκαίρι διάβασμα λέμε

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Kαι τελικά πήρες βαπόρι.. :rolleyes: :sad:

vaska
10/01/2012, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Kαι τελικά πήρες βαπόρι.. :rolleyes: :sad:



Ένα γ@μοτζετ σκι (Seadoo RXT-X) πήρα και μου βγάλαν τον καρκίνο για να μπορέσω να πάρω δίπλωμα. Από που προσεγγίζουμε ναυαγό, να μάθουμε τα φώτα πορείας κλπ μαλακίες. Τες πα το πήραμε το χαρήκαμε, αυτό έχει σημασία, αλλά κάθε φορά μέχρι να πάρω στα χέρια μου το κωλόχαρτο έτρεμε το φυλλοκάρδι μου γιατί το Λιμενικό δεν παίζει και τα πρόστιμα τσούζουν πολύ.

:wave2: :wave2:

sniper
10/01/2012, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ένα γ@μοτζετ σκι (Seadoo RXT-X) πήρα και μου βγάλαν τον καρκίνο για να μπορέσω να πάρω δίπλωμα. Από που προσεγγίζουμε ναυαγό, να μάθουμε τα φώτα πορείας κλπ μαλακίες. Τες πα το πήραμε το χαρήκαμε, αυτό έχει σημασία, αλλά κάθε φορά μέχρι να πάρω στα χέρια μου το κωλόχαρτο έτρεμε το φυλλοκάρδι μου γιατί το Λιμενικό δεν παίζει και τα πρόστιμα τσούζουν πολύ.

:wave2: :wave2:

για το GS έλεγα.. :bawl: :lol:

vaska
10/01/2012, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
για το GS έλεγα.. :bawl: :lol:

Το GS παλικάρι μου είσαι ανάξιος να το πιάνεις στο στόμα σου, είναι εργαλείο για χεράδες. Γκέγκε??


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Takata Dome
10/01/2012, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
:
μου φαινεται περιεργο που βγαζει και διπλωμα κιολας .......με τοσο χρημα ,κανα τανκς 4χ4 θα οδηγαει

Όχι,Fiat 500 οδηγεί!

MG-KTiNoS
10/01/2012, 16:01
Εγώ νομίζω ότι είναι απλά τραγικό !

Το είχε πει και ο Λόρις κάποτε

-ΑΑΑΑΑΑΑ εγώ δεν έχω μηχανάκι για το δρόμο, πάω ΜΟΝΟ με αμαξι.

Μετά για λόγους ΠΡ αυτά ΤΕΛΟΣ

Αρε Σίμο....
Άρεεεε Σιμο......


:sad:

Allst@rf
10/01/2012, 16:19
ρε μαλακες δε βλέπετε καθόλου;

στη φωτό ένα σκούτερ καβάλαει...δε πήρε καν το ελευθέρας ακόμα...


:lol: