PDA

View Full Version : Ερώτηση για συναγερμό



Angela_Madrid
13/01/2012, 14:00
Den gnorizo k polla apo mixanes, alla thelo na paro ena synagermo.
Exo mperdeutei me tis times k ta texnika xaraktiristika.
Mporei kapoios na me voithisei?
Eixa tin enytposi pos oi synagermoi me amfidromi epikoinonia, tileeidopoiisi tha kostizan gyro sta 300. Vrika kapoious me 120... aksizoun i...?
K poso mporei na katastrefei tin mpataria?
Euxaristo paidia!

Anty12
13/01/2012, 14:03
Πες τι μοτοσακό έχεις, και περίμενε τον γαμπρό υπηρεσίας......:o

Angela_Madrid
13/01/2012, 14:06
ninja 250r '10

spyrakos35
13/01/2012, 14:18
γενικότερα έχω ακούσει οτι οι ΜΕΤΑ είναι από τους καλύτερους της αγοράς...

ακόμα και αυτοί όμως διαχωρίζονται σε φτηνούς και ακριβούς ανάλογα με την ποιότητά τους....

θα σου συνιστούσα αν κάνεις την κίνηση να βάλεις, να δώσεις κάτι παραπάνω και να βάλεις τον ακριβό (κατά τα ανωτέρω και καλύτερο)....

αρκεί βέβαια να μην κάνει το μηχανάκι 100, ο συναγερμός 150....

:beer:

Πανοπτικός
13/01/2012, 14:48
Δυστυχως ενας καλος συναγερμος παει στα 200 σιγουρα, η τηλε-ειδοποιηση για εμενα ειναι πεταμενα λεφτα (αγορασα ο μλκας :lol: ), ο λογος ειναι οτι εκει που πιανει ο δεκτης μπορεις να ακουσεις την σειρηνα ουτως η αλλως. (εκτος αν λεμε για καρτες sim κλπ κλπ).

Οταν βρεις αυτο που θελεις, ψαξε καποιον να στον περασει.




:evil:

Angela_Madrid
13/01/2012, 15:31
agxonomai teleutaia me auta pou akouo. pigaino sto panepistimio, sti douleia k den ksero se ti katastasi tha to vro to mixanaki. den exo katalavei giati plirono garage.
de nomizo na dyskoleuto na peraso ton synagermo. stin teliki uparxei k to youtube!
euxaristo k pali gia to thermo kalosorisma!

Πανοπτικός
13/01/2012, 15:33
Αν εχεις γκαραζ δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι

Anty12
13/01/2012, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angela_Madrid
den exo katalavei giati plirono garage.


Ο γιαραμπής να δώσει ....να μην το καταλάβεις ποτές.....:rolleyes:

Angela_Madrid
13/01/2012, 15:37
otan eimai spiti den agxonomai. to parathyro einai panta anoixto k i kourtina travigmeni otan to mixanaki den einai sto garage. to exo anoixto. exoun symvei kapoia peristatika sto panepistimio k fovamai.
pes mou ligo, sou dimiourgise kanena provlima sti mpataria?

sniper
13/01/2012, 15:43
Σε ποια χώρα βρισκόμαστε τώρα;

Angela_Madrid
13/01/2012, 15:50
Eseis stin mallon stin Ellada, ego dystyxos ligo pio makria, Ispania...
Sti Madrtiti den yparxei egklimatikotita se genikes grammes. Kamia parea pitsirikia tha einai pou nomizei oti kanei plaka me to na arpazei eksartimata apo mixanakia.
Ton epomeno mina omos metakomizo Varkeloni k ekei ta pragmata tha einai allios.
Mou exoun pei oti k ston pio kentriko dromo, to pio ftino scooter to kleidonoun stis mpares.

arxaios
13/01/2012, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Δυστυχως ενας καλος συναγερμος παει στα 200 σιγουρα, η τηλε-ειδοποιηση για εμενα ειναι πεταμενα λεφτα (αγορασα ο μλκας :lol: ), ο λογος ειναι οτι εκει που πιανει ο δεκτης μπορεις να ακουσεις την σειρηνα ουτως η αλλως. (εκτος αν λεμε για καρτες sim κλπ κλπ).

Οταν βρεις αυτο που θελεις, ψαξε καποιον να στον περασει.




:evil:

Mεγάλο λάθος αυτό που είπες ....... η τηλεειδοποίηση σε ΚΑΛΟΥΣ συναγερμούς πιάνει εως και 500 μέτρα σε ευθεία, με βάση τα λεγόμενα των κατασκευαστών, αλλά για να είμαστε πιό πραγματιστές ..... ας πούμε 200μ.

Ο δικός μου με ειδοποιεί σε απόσταση 50μ (οριζόντια) και από 2ο υπόγειο (μπετον) ...... με έχει γλυτώσει κάμποσες φορές ........

Επίσης χτυπάει όταν κοιμάμαι στο κομοδίνο μου !!! ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ !!!

Scorpio SRi600

AUFGEBRACHT
13/01/2012, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angela_Madrid
Eseis stin mallon stin Ellada, ego dystyxos ligo pio makria, Ispania...
Sti Madrtiti den yparxei egklimatikotita se genikes grammes. Kamia parea pitsirikia tha einai pou nomizei oti kanei plaka me to na arpazei eksartimata apo mixanakia.
Ton epomeno mina omos metakomizo Varkeloni k ekei ta pragmata tha einai allios.
Mou exoun pei oti k ston pio kentriko dromo, to pio ftino scooter to kleidonoun stis mpares.

Hola Angela,
Mην τους πολυπιστεύεις τους Μαδριλένους σε όσα λένε για τους Καταλανούς, η Βαρκελώνη είναι κούκλα, είναι υπερβολικό ότι όλα τα κλειδώνουν σε μπάρες, απλά είναι διαδεδομένες στα σκούτερ οι κλειδωνιές τιμονιού.


244336

Angela_Madrid
14/01/2012, 19:23
Que tal AUFGEBRACHT?
Ontos lene paramythia oi Kastellanoi! Tha symfoniso oti i Katalonia k idiaitera i Barca einai panemorfi! Kamia sxesi me tin adiafori Madriti! Yparxoun omos polu megala pososta paranomon metanaston apo anatolikes kai notioamerikanikes xores pou egklimatoun.
Esy ti pisteueis? tha me sosei o synagermos i oso perissotero prosexo, toso prokalo tin tyxi mou? mipos na steilo to kouklaki mou stin ellada, na pesei se koma os to kalokairi?

AUFGEBRACHT
14/01/2012, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Angela_Madrid
Que tal AUFGEBRACHT?
Ontos lene paramythia oi Kastellanoi! Tha symfoniso oti i Katalonia k idiaitera i Barca einai panemorfi! Kamia sxesi me tin adiafori Madriti! Yparxoun omos polu megala pososta paranomon metanaston apo anatolikes kai notioamerikanikes xores pou egklimatoun.
Esy ti pisteueis? tha me sosei o synagermos i oso perissotero prosexo, toso prokalo tin tyxi mou? mipos na steilo to kouklaki mou stin ellada, na pesei se koma os to kalokairi?

Buenas tardes Angela,
Η Βαρκελώνη έχει όντως υψηλά ποσοστά μεταναστών, κυρίως από Βόρεια Αφρική. Έχω μια φίλη μου η οποία δουλεύει εκεί εδώ και 4 χρόνια και εγώ πέρασα εκεί μια εβδομάδα. Είναι βέβαια πολύ μικρό έως αμελητέο χρονικό διάστημα, αλλά στην εκεί παραμονή μου ούτε μια στιγμή δεν ένοιωσα ανασφάλεια ή φόβο. Κι η φίλη μου δε μου έχει αναφέρει κάτι άξιο αναφοράς. Για το συναγερμό τώρα που ρωτάς, η γνώμη μου είναι πως εάν ο άλλος είναι επαγγελματίας και στην έχει βάλει στο μάτι, όσους συναγερμούς και να έχεις βάλει πάνω αυτός θα τα καταφέρει. Εάν από την άλλη έχει να κάνει μια επιλογή μεταξύ μιας μηχανής με συναγερμό και με λουκέτο και μιας μόνο με λουκέτο, φαντάζομαι θα προτιμήσει την πιο εύκολη περίπτωση. Ο συναγερμός δεν είναι πανάκεια, από την άλλη σίγουρα όσο πιο πολλά μέτρα ασφάλειας λαμβάνεις τόσο αποθαρρύνεις τον άλλο να προτιμήσει κάτι άλλο και όχι το δικό σου.

mikRRopixel
15/01/2012, 12:15
Θα συμφωνήσω με τον arxaios, η τηλεειδοποίηση με έχει σώσει ουκ ολίγες φορές.
Πριν κανα μήνα, πρόλαβα κάποιον με μοτο που μου την πέταξε κάτω στην προσπάθεια του να ξεπαρκάρει. Αν δεν υπήρχε η τηλεειδοποίηση δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω γραμμή και θα έκλαιγα μέχρι και σήμερα. Η εμβέλεια θα σου κάνει πραγματικά εντύπωση. Επιπλέον έχεις την επιλογή να ενεργοποιήσεις τον περιμετρικό σένσορα που σε αυτή την περίπτωση δεν πλησιάζει ούτε γάτα ;)

Kαι εγώ Scorpio SRi600 έχω, είμαι γενικά ικανοποιημένος με μια μικρή παραφωνία μόνο: Μετά από 3 χρόνια που τον έχω, το remote δεν βγάζει ήχο για τις ειδοποιήσεις αλλά τουλάχιστον η δόνηση και ο φωτισμός οθόνης λειτουργούν (αρκούν για να με ειδοποιήσουν).

Αν θυμάμαι καλά το κόστος για αυτόν είναι γύρω στα 300-350

BLiTzER
15/01/2012, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
όταν κοιμάμαι στο κομοδίνο μου !!!

Περίεργα βίτσια.