PDA

View Full Version : ΒΜW UP versus KTM down



lc8ergr1
18/01/2012, 17:45
Ας μου εξηγησει καποιος γιατι απο τοτε που έφυγαν ...ΤΑ ΓΕΝΙΑ ......η ΒΜW κανει τρελες πωλησεις γενικως ????????????????......ενω η ΚΤΜ ,... ΣΗΜΕΙΩΣΕ πωλήσεις στο ΝΑΔΙΡ και ειναι ετοιμη να βαρέσει ΚΑΝΟΝΙ 500 ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ?







ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΠΡΩΗΝ ΚΤΜκιας

προσφατα κατοχος ΒΜW motorad huqsvarna group 900r sm

πυξιδας990
18/01/2012, 17:49
Ειναι θεμα μαρκετικ και σωστου πλασαρισματος.αναρωτησου γιατι το multi πουλαει...
πες μου τωρα οτι πηρες το nuda να τρελαθω...:eek: :eek:

lc8ergr1
18/01/2012, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
Ειναι θεμα μαρκετικ και σωστου πλασαρισματος.αναρωτησου γιατι το multi πουλαει...
πες μου τωρα οτι πηρες το nuda να τρελαθω...:eek: :eek:

oh ... yes.......!!!!

πυξιδας990
18/01/2012, 17:52
καλοριζικο καλοταξιδο καλο.........τα παντα.πραγματικα πολυ ωραιο μηχανακι:beer: :beer: :beer:

lc8ergr1
18/01/2012, 18:07
akoma den ebgala pinakides.....


.........perimeno na kathariso me teloneio


fotos....


en kero........

lc8ergr1
18/01/2012, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
Ειναι θεμα μαρκετικ και σωστου πλασαρισματος.αναρωτησου γιατι το multi πουλαει...
:

βλέπω οτι η ΒMW hellas EKANE THN ΣΩΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ....

ΜΟΥΣΑΤΟ ΤΡΙΧΩΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΣΤΑ ΠΗΡΕ?


ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΤΑ HEADquarters ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

DANKE FROILAIN!!!!!!! YA YA


τα ρεστα η ΚΤΜ ας τα ζητησει απο τους ΙΝΔΟΥΣ

Allst@rf
18/01/2012, 18:26
:confused: :confused:

δλδ θες να πεις ότι φταίει για κάποιο λόγο αυτός που εννοείς;

από ποια άποψη δλδ;από θέμα πολιτικής μάρκετινγκ;


στην τελική τι μας νοιάζει εμάς;


εσυ αγόρασες το nuda γιατί σου άρεσε ή ήθελες ktm και δεν γουστάρεσ αυτόν που εννοείς ,τέλος πάντων;

δε καταλαβαίνω...

Stabak
18/01/2012, 18:31
εφοσον αλλαξοπιστησε και ο μουρλος, ηρθε το τελος παιδια...

καυτο το νουντα. Με την καλη εννοια..:beer: καλοκαυτο...

AUFGEBRACHT
18/01/2012, 18:32
Nα σου κάνω μια ερώτηση που έλεγε κι η Στανίση...είχε κάποια επιτελική θέση στη BMW Hellas; Είχε άμεση σχέση με τις πωλήσεις και την πολιτική της εταιρείας εξόν του σχολείου enduro που έκανε και συνεργαζόταν με τη BMW;

AUFGEBRACHT
18/01/2012, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
εφοσον αλλαξοπιστησε και ο μουρλος, ηρθε το τελος παιδια...

καυτο το νουντα. Με την καλη εννοια..:beer: καλοκαυτο...

To Moto αλλαξοπίστησε ή ακόμα λιβανίζει τους Βαυαρούς;

spyro
18/01/2012, 18:35
εβλογάμε τα γένια μας λέω εγώ...

δε πειράζει ομορφάντρα μου, έτσι και αλλιώς τα ανάποδα έλεγες όταν είχες καψουρευτει το συγχωρεμένο το SM σου, (έναντι όλων των υπολοίπων)

:D



PS. καλορίζικο πάντως. εμείς σε συγχωράμε για την αλλαξοπιστία

lc8ergr1
18/01/2012, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:confused: :confused:

δλδ θες να πεις ότι φταίει για κάποιο λόγο αυτός που εννοείς;

από ποια άποψη δλδ;από θέμα πολιτικής μάρκετινγκ;


στην τελική τι μας νοιάζει εμάς;


εσυ αγόρασες το nuda γιατί σου άρεσε ή ήθελες ktm και δεν γουστάρεσ αυτόν που εννοείς ,τέλος πάντων;

δε καταλαβαίνω...

its all about after market service and market niche NUDA


H BMW απο την πειρα μου απεδειξε οτι στο χωρο του μοτο ME ΣΕΒΕΤΑΙ η ΚΤΜ ειναι της αρπαχτης KAI ME ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΑ @@@@@@@@@ ΤΗΣ......ανακλησεις που ποτε δεν εγιναν ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ κλπ

ο χρονος θα δειξει αν το λαθος της ΑΥΣΤΡΙΑΣ με την ΕΛΛΑΔΑ θα γινει ανταγωνιστικο πλεονεκτημα για την ΒΜW motorrad

εμενα με κερδισε η ΒΜW απο την ΚΤΜ στην ΕΛΛΑΔΑ...κι αυτο κατι σημαινει έστω και ως στατιστικη αποκλιση....

όσο για το superdoukas βλεπω να τρώει τον πουλο .....

Stabak
18/01/2012, 18:40
μολογατα μολογατα... :lol: :lol: :lol:

δεν μπορει, καποιος μπηκε με το ακαουντ του.... :lol:

Ζεύκας
18/01/2012, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
όσο για το superdoukas βλεπω να τρώει τον πουλο .....

α που'σαι ε....το θέλω με 3 χιλιάρικα

taisteal
18/01/2012, 18:42
[QUOTE][i]Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1


H BMW απο την πειρα μου απεδειξε οτι στο χωρο του μοτο ME ΣΕΒΕΤΑΙ

τωρα καλυτερα να μην απαντησω γιατι θα γινω κακος...

no offence

Allst@rf
18/01/2012, 18:45
μάλιστα...

Ότι νομίζεις...


Καλοριζικο και όμορφα χλμ στη σελα του...

:beer:

DrBig
18/01/2012, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

εμενα με κερδισε η ΒΜW απο την ΚΤΜ στην ΕΛΛΑΔΑ...κι αυτο κατι σημαινει έστω και ως στατιστικη αποκλιση....


Ποια μηχανακια BMW ειχες με προβληματα ωστε να εχεις βγαλει και συμπερασμα για το ποσο σε σεβεται η εταιρια?


ΥΓ
Καλοριζικο το νουντα και να το χαρεις οσο δε παιρνει, αλλα η σταση σου στο θεμα ΚΤΜ vs BMW μου φαινεται λιγο παιδικη.

DimChios
18/01/2012, 18:46
που ειναι τα γ@μημενα τα ποπκορν το φελεκι μου μεσααααααααααα

:evil: :lol: :lol: :lol:

lc8ergr1
18/01/2012, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
εβλογάμε τα γένια μας λέω εγώ...

δε πειράζει ομορφάντρα μου, έτσι και αλλιώς τα ανάποδα έλεγες όταν είχες καψουρευτει το συγχωρεμένο το SM σου, (έναντι όλων των υπολοίπων)

:D



PS. καλορίζικο πάντως. εμείς σε συγχωράμε για την αλλαξοπιστία

εγινε κανονικος ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ...... οεεο

spyro
18/01/2012, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ποια μηχανακια BMW ειχες με προβληματα ωστε να εχεις βγαλει και συμπερασμα για το ποσο σε σεβεται η εταιρια?


.......

άστον, άστον

πίσω έχει αχλάδα την ουρα.

οι κάτοχοι του GS ξέρουν καλά απο αντιπροσωπεία, after sales marketing, και support της ΒΜW Hellas --> :a021:

taisteal
18/01/2012, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
άστον, άστον

πίσω έχει αχλάδα την ουρα.

οι κάτοχοι του GS ξέρουν καλά απο αντιπροσωπεία, after sales marketing, και support της ΒΜW Hellas

:winka:


ναι ξερουν :a02:

Allst@rf
18/01/2012, 18:58
κοιτάτε πέσιμο που του κάναμε οι ktm φανς...


Που είναι αυτός ο DukasΙΙ γαμώτο...:bigcry:

DrBig
18/01/2012, 18:59
Ακομα και καλλιτερη αντιπροσωπεια να εχει η BMW εντος εγγυησης, η ΚΤΜ εχει φτηνοτερα ανταλλακτικα και τον Χελιωτη :D

Εσεις δεν εχετε Χελιωτη, νια νια νιανια νια! :D

lc8ergr1
18/01/2012, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
α που'σαι ε....το θέλω με 3 χιλιάρικα

στειλε πμ

Ζεύκας
18/01/2012, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
στειλε πμ

:wave2:

DimChios
18/01/2012, 19:06
ΖΕΥΚΑ ΜΗ ΜΛΚΙΖΕΣΑΙ!

ΑΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 3 ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ!!!!!


ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

DrBig
18/01/2012, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΖΕΥΚΑ ΜΗ ΜΛΚΙΖΕΣΑΙ!

ΑΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 3 ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ!!!!!


ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


Κανε υπομονη κανα-δυο χρονια και θα παρεις νουντα με 3 χιλιαρικα :rotflmao:

Ζεύκας
18/01/2012, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΖΕΥΚΑ ΜΗ ΜΛΚΙΖΕΣΑΙ!

ΑΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 3 ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ!!!!!


ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

μην σπαμμάρεις :wave2:

g.kounoupis
18/01/2012, 19:11
Μην παίρνεις όρκο ότι η BMW σε σέβεται αυτό θα το δεις όταν πας να κάνεις σέρβις και όταν το μηχανάκι παρουσιάσει τις πρώτες βλάβες (μακριά από μας )τουλάχιστον είσαι Αθήνα και είναι πιο νορμάλ οι τιμές από ότι στη υπόλοιπη Ελλάδα .
Για να συγκρίνεις τις πωλήσεις τω 2 εταιριών πρέπει πρώτα να δεις πόσα μοντέλα βγάζει η bmw και πόσα βγάζει η ktm .
Η bmw βγάζει καμιά εικοσαριά μοντέλα που μπορεί να τα οδηγήσει ο καθένας ενώ η ktm έχει μόλις πέντε που δεν μπορείς να πεις ότι είναι και τα πιο φιλικά μηχανάκια .

Είχα ktm 990 adventure και τώρα έχω bmw r1200gsa

Allst@rf
18/01/2012, 19:11
ζευκα και χιε το σκεφτήκατε καλά;

για ktm μιλάμε...που είναι κάθε τρίτη μάστορα,με χάλια εξουσιοδότηση και ανακλήσεις ...


:smokin:

AUFGEBRACHT
18/01/2012, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ζευκα και χιε το σκεφτήκατε καλά;

για ktm μιλάμε...που είναι κάθε τρίτη μάστορα,με χάλια εξουσιοδότηση και ανακλήσεις ...


:smokin:


...Αμ' τον Σπανό πού τον πάς;;;;

g.kounoupis
18/01/2012, 19:15
πίσω έχει αχλάδα την ουρα.

οι κάτοχοι του GS ξέρουν καλά απο αντιπροσωπεία, after sales marketing, και support της ΒΜW Hellas --> :a021: [/B][/QUOTE]


Χαλάρωσε κάθε τρίτη μάστορα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πυξιδας990
19/01/2012, 10:39
αντε παλι ξεκινησαμε το κατεβατο.
1.το nuda ειναι πανερμοφο μηχανακι και μπραβο στην bmw που δεν εκοψε τα παιδια της husky
2.αν τα νουμερα του μαρκετινκ της ktm ειχαν δωσει τοτε τα μηχανακια στον magregkor και τον φιλο του πιστευω οτι θα μιλαγαμε κατω απο αλλες βασεις τωρα.θημιζω οτι τοτε πηγαν πρωτα στην ktm και αυτη αρνηθηκε και μετα πηγαν στην bmw που τους εδωσε τα παντα.για οσους εχουν διαβασει το βιβλιο θα καταλαβουν πολλα.υποψιν οτι μιλαμε για μια εποχη που μολις ειχε βγει το 950 adventure,το 1200 δεν υπηρχε ακομα.οποτε οταν λεμε θεμα μαρκετινκ αυτο εννοουμε.αν ειναι δυνατον να εχεις κερδισει 2 dakar και να μην κανεις σωστο μαρκετικ,σε μια κατηγορια που τοτε δεν ειχε κανενα νεο εκπροσωπο.λαθη τραγικα απο την ktm........που εκμεταλευτηκε αριστα η bmw.:alien: :alien:

byron
19/01/2012, 11:00
Το φλέγον θέμα δεν είναι η KTM vs BMW, αλλά το οτι θα αγοράσει σήμα κυκλοφορίας.


O tempora, o mores....

sniper
19/01/2012, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Το φλέγον θέμα δεν είναι η KTM vs BMW, αλλά το οτι θα αγοράσει σήμα κυκλοφορίας.


O tempora, o mores....


Τι κουμπώνεις για την μνήμη;

panos1050
21/01/2012, 10:37
η αληθεια ειναι οτι η ΚΤΜ ειχε στα χερια της ενα υπεροπλο ,ειχε ολο τον χρονο να κανει παπαδες
γιατι δεν ειχε ανταγωνισμο στην κατηγορια, αλλα δυστηχως αργησε πολυ,
τα μηχανακια της με πρωταγωνιστη το lc8 πουλαγαν μονα τους,
ακομα και ο κινησεις που εγιναν μετα δεν ηταν αρκετες ,δεν ηταν ανταξιες των εργαλειων που ειχε και εχει,
για το adventure μεχρι το 2005-06 δεν ειχε γινει τιποτα σοβαρο
και μιλαμε για εποχες που υπηρχε χρημα θα μπορουσε να ειχε γινει ανετα μπεστ σελερ

DrBig
21/01/2012, 10:47
http://advrider.com/forums/showthread.php?t=738133

vagtav
21/01/2012, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
...
O tempora, o mores....

+990

Αλήθεια υπάρχει πολλοί κάτοχοι του 990 που τους ενοχλεί το ότι δεν το αγόρασε και η κουτσή μαρία, λόγω κακού marketing ? :look:

Allst@rf
21/01/2012, 13:55
εγω λεω οτι οσοι εχετε τη δυνατοτητα ακομα να κανετε κανα χιλιομετρο με τα μηχανακια σας,να το κανετε ,να τα χαρειτε και αφηστε τη φιλολογια για τις εταιριες...

:a56:

antsoar
21/01/2012, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
2.αν τα νουμερα του μαρκετινκ της ktm ειχαν δωσει τοτε τα μηχανακια στον magregkor και τον φιλο του πιστευω οτι θα μιλαγαμε κατω απο αλλες βασεις τωρα.

Προς το τέλος του βιβλίου ο Μπούρμαν γράφει, "καλύτερα που πήραμε BMW τελικά, οι συνθήκες ήταν πολύ σκληρές, μάλλον τα KTM δεν θα άντεχαν"

να θυμήσω ότι το BMW του Μακ Γκρέγκορ στη Μογγολία έκοψε πλάισιο :lol: :bigcry: :bawl: :lol:

DrBig
21/01/2012, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Προς το τέλος του βιβλίου ο BWrMan γράφει, "καλύτερα που πήραμε BMW τελικά, οι συνθήκες ήταν πολύ σκληρές, μάλλον τα KTM δεν θα άντεχαν"

να θυμήσω ότι το BMW του Μακ Γκρέγκορ στη Μογγολία έκοψε πλάισιο :lol: :bigcry: :bawl: :lol:

με την αδεια σου :D

ΥΓ Ειχαν συνολικα 6 μηχανες και τρια φορτηγα....

Allst@rf
21/01/2012, 20:29
το ταξιδι των ελικοφορων υπαρχει στο δικτυο?

αν το ψαξω θα το βρω?

antsoar
21/01/2012, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
το ταξιδι των ελικοφορων υπαρχει στο δικτυο?

αν το ψαξω θα το βρω?


torennts :winka: :a13:

Corvo
22/01/2012, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
torennts :winka: :a13:

απαπαπα παρανομα πραγματα ποιος τα κανει αυτα ?
:lol: :lol: :lol:


Long Way Round
http://www.youtube.com/watch?v=vnudTnKEiY0

Long Way Down
http://www.youtube.com/watch?v=nRz8HoVV1ao

μολις δεις τα πρωτα παρτ στα δεξια προτεινομενα θα σου εχει το επομενο

:beer:

notakos600
22/01/2012, 07:29
spam on
Να λα'ι'κίσω λίγο;
Υπάρχουν ακόμη Έλληνες που ακουμπάνε χρήμα σε Γερμανούς και Αυστριακούς;
Καλημέρα σας.
spam off

lc8ergr1
22/01/2012, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
ΥΓ
Καλοριζικο το νουντα και να το χαρεις οσο δε παιρνει, αλλα η σταση σου στο θεμα ΚΤΜ vs BMW μου φαινεται λιγο παιδικη.


ναι παιδιαριζω..... και το χαιρομαι..

καποιος εδω μεσα ειπε

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΓΝΙΔΩΝ ΤΟΥ

οσο γερναω μωραινωμαι...
θα με θυμηθεις στα 40+ και οταν εχεις καβαλησει καποια απο τα μηχανακια του ΒΟΥΤΣΑ και του ΡΙΖΟΥ

η ΚΤΜ εμεινε στο κλασικο LEGO τουβλακια ενω η BMW motorrad ΠΗΡΕ τα τουβλακια της ΗQ KAI TA EKANE lego technic


its R&D με μπολικη σαλτσα ..... SRLOOUP

lc8ergr1
22/01/2012, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ακομα και καλλιτερη αντιπροσωπεια να εχει η BMW εντος εγγυησης, η ΚΤΜ εχει φτηνοτερα ανταλλακτικα και τον Χελιωτη :D

Εσεις δεν εχετε Χελιωτη, νια νια νιανια νια! :D

ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΑΥ??

lc8ergr1
22/01/2012, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
η αληθεια ειναι οτι η ΚΤΜ ειχε στα χερια της ενα υπεροπλο ,ειχε ολο τον χρονο να κανει παπαδες
γιατι δεν ειχε ανταγωνισμο στην κατηγορια, αλλα δυστηχως αργησε πολυ,
τα μηχανακια της με πρωταγωνιστη το lc8 πουλαγαν μονα τους,
ακομα και ο κινησεις που εγιναν μετα δεν ηταν αρκετες ,δεν ηταν ανταξιες των εργαλειων που ειχε και εχει,
για το adventure μεχρι το 2005-06 δεν ειχε γινει τιποτα σοβαρο
και μιλαμε για εποχες που υπηρχε χρημα θα μπορουσε να ειχε γινει ανετα μπεστ σελερ

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

την πονεσε πολυ την ΒΜW το LC8



Η ΚΤΜ αν και αποτελειται απο ρομαντικους μηχανικους και σχεδιαστες που μεγαλουρησαν με το LC8 ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ......θα καταληξει συντομα οπως η SAAB

να τραβολιογεται απο μεγαλομετοχους της ΙΝΔΙΑΣ και ΚΙΝΑΣ και να ξεπουλιεται .....

lc8ergr1
22/01/2012, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
http://advrider.com/forums/showthread.php?t=738133


το διαβασα ολο πολύ ενδιαφερον.............

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
το ταξιδι των ελικοφορων υπαρχει στο δικτυο?

αν το ψαξω θα το βρω?

Θες να στα δανείσω;;; :wave2: :wave2: :wave2:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Προς το τέλος του βιβλίου ο Μπούρμαν γράφει, "καλύτερα που πήραμε BMW τελικά, οι συνθήκες ήταν πολύ σκληρές, μάλλον τα KTM δεν θα άντεχαν"

να θυμήσω ότι το BMW του Μακ Γκρέγκορ στη Μογγολία έκοψε πλάισιο :lol: :bigcry: :bawl: :lol:

...Για την ακρίβεια έσπασε ο σκελετός για τις βαλίτσες σε ένα σημείο και κόπηκε ο ένας από τους δύο κύριους σωλήνες του πίσω υποπλαισίου, το οποίο προκλήθηκε από υπερβολικό φόρτωμα στις αλουμινένιες βαλίτσες και από πολύ άσχημες χύμες στο υποτυπώδες οδικό δίκτυο. Το ότι ο Ιταλός φωτογράφος που τους συνόδευσε από ένα σημείο και μετά στο ταξίδι δεν είχε καν δίπλωμα μοτοσυκλέτας αρχικά και στη Μογγολία έσκασε με πολλά χλμ σε ένα βράχο σπάζοντας το δικό του πλαίσιο, σημαίνει προφανώς πως τα ΒΜW κόβουν πλαίσιο για πλάκα. Ο Sid εδώ στο φόρουμ έχει γυρίσει όλο τον κόσμο με τη δικιά του, πήγε και Μογγολία, αυτουνού γιατί δεν του έσπασε το πλαίσιο; Έπεσε σε "ελαττωματική" μήπως; Ή τον πληρώνει κι αυτόν η BMW Hellas;; Το επιχείρημα ότι η BMW πουλάει περισσότερο από την ΚΤΜ επειδή έδωσε τις μηχανές της στον McGregor και τον Boorman είναι από έωλο έως φαιδρό και γελοίο. Με αυτή τη λογική έπρεπε ο κόσμος να είχε γεμίσει Kawasaki επειδή την καβάλαγε ο Tom Cruise στο Top Gun :lol:

Allst@rf
22/01/2012, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Θες να στα δανείσω;;; :wave2: :wave2: :wave2:

αμε...


:beer:

Ζεύκας
22/01/2012, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Το επιχείρημα ότι η BMW πουλάει περισσότερο από την ΚΤΜ επειδή έδωσε τις μηχανές της στον McGregor και τον Boorman είναι από έωλο έως φαιδρό και γελοίο. Με αυτή τη λογική έπρεπε ο κόσμος να είχε γεμίσει Kawasaki επειδή την καβάλαγε ο Tom Cruise στο Top Gun :lol:

στο top gun πόση προβολή είχε το kawasaki και πόση προβολή είχαν τα gs στο lwr και το lwd ;
χαοτικές οι διαφορές νομίζω.

τα long way's ήταν η χαρά του γιάπη.
γαμάουα πολυτελή bmw με γαμάουα προστατευτικό εξοπλισμό και γαμάουα γκατζετάκια

πάρα πολλοί θέλανε να μοιάσουν στον μακγκρέγκορ και τον μπόρμαν.
και λογικό ήταν γιατί το πλασάρανε το όλο θέμα πολύ ωραία, σε καθήλωνε ρε παιδί μου όπως και να΄χει.
εγώ ποτέ δεν θα γύρναγα τον κόσμο με gs αλλά θυμάμαι τον εαυτό μου να κάθεται σαν αποχαυνωμένος μπροστά στον υπολογιστή
και να "ρουφάει" το ένα επεισόδειο μετά το άλλο!

Η bmw πέτυχε διάνα με τα long way's κακά τα ψέμματα.
αυτή την πόρωση του καταναλωτή με τα προϊόντα της δεν θα μπορούσε να την πετύχει με κανένα άλλο μέσο.

Όπως οι ktmάκηδες πορώνονται με τα υπέροχα βίντεο της ktm racing στο youtube
έτσι και οι bmwδάκηδες πορώνονται με τα lw.

Γιατί η BMW έδωσε στους Βρετανούς μια εργοστασιακή ομάδα με έξι μηχανές και τρία φορτηγά;
για τη φουκαριάρα τη μάνα της;

antsoar
22/01/2012, 16:24
+1000 στον αποπάνου


Υπήρξε κόσμος που μετά από αυτό αγόρασε BMW χωρίς να έχει ξανακαβαλήσει μηχανή ποτέ

Allst@rf
22/01/2012, 16:26
το καλύτερο βέβαια είναι ότι έβαλαν ΗΘΟΠΟΙΟΎΣ να κάνουν αυτό το ταξίδι...


:bigcry:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
+1000 στον αποπάνου


Υπήρξε κόσμος που μετά από αυτό αγόρασε BMW χωρίς να έχει ξανακαβαλήσει μηχανή ποτέ

Εσύ που είδες τη σειρά όμως και αγόρασες και το βιβλίο από πάνω, αγόρασες ΚΤΜ...Εγώ προσωπικά ξέρω 4 άτομα που έχουν αγοράσει GS, όταν του ρώτησα εάν έχουν δει το Long Way Round, δεν το ήξερε κανένας, ενώ τον McGregor οι 3 στους 4 δεν τον ήξεραν καν. Οκ, στατιστικά είναι ανύπαρκτο δείγμα, αλλά δεν παύει να είναι δείγμα. Όπως και το ότι 3 άτομα γνωρίζω ιδιοκτήτες ΚΤΜ, δεν ισχύει το Κάθε Τρίτη Μάστορα που λέγεται...Μικρό στατιστικό δείγμα κι αυτό αλλά εγώ το 100% ιδιοκτητών ΚΤΜ που ξέρω δεν έχουν μηχανολογικά προβλήματα. Όπως και το 100% όσων ξέρω με GS δεν την αγόρασαν χωρίς να έχουν καβαλήσει μηχανή ποτέ και δεν ήξεραν καν το Long Way Round.

Ζεύκας
22/01/2012, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
το καλύτερο βέβαια είναι ότι έβαλαν ΗΘΟΠΟΙΟΎΣ να κάνουν αυτό το ταξίδι...


:bigcry:

ώπα ώπα απ'ότι ξέρω η ιδέα δεν ήταν της BMW
είχαν οι ηθοποιοί την καύλα, είχαν τα κονέ τους, την πείρα και το έκαναν. έτσι ξέρω.




Όπως και να΄χει εγώ την BMW την παραδέχομαι άσχετα με το αν δεν θα έπαιρνα ποτέ 1200gs.

Μιλάμε οι Βαυαροί ξεσκίστηκαν στις πωλήσεις!
ξέρεις τι είναι να πουλάς μιά από τις πιο ακριβές μηχανές που έχει κιόλας πανάκριβα ανταλλακτικά
και όλοι όσοι έχουν κάμποσα φράγκα στην άκρη να τρέχουν να της αγοράζουν;
μιλάμε υπήρχαν άνθρωποι που γούσταραν 1200GS ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ! (σαν την apple με το iphone ένα πράμα)

και δεν μιλάμε για Ελλάδα, μιλάμε για Ευρώπη ολάκερη και βάλε. μπράβο της και μαγκιά της.

τα GS έχουν μια συγκεκριμένη σχεδιαστική φιλοσοφία 30 ετών!!
τυχαίο που ξαφνικά τα τελευταία 2-3 χρόνια οι ανταγωνιστές θέλουν να "αντιγράψουν" το gs; δεν νομίζω.

για πάνω από 15 χρόνια τα GS έχουν μοτέρ 1100-1200 κυβικά.
τυχαίο που όλοι οι κατασκευαστές τα τελευταία χρόνια βγάζουν κι αυτοί 1200άρια μοτέρ; δεν νομίζω.

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Γιατί η BMW έδωσε στους Βρετανούς μια εργοστασιακή ομάδα με έξι μηχανές και τρία φορτηγά;
για τη φουκαριάρα τη μάνα της;

Γιατί οι αυστριακοί της ΚΤΜ ήταν μαλάκες και δεν είχαν εμπιστοσύνη στο προϊόν τους!!! Υπάρχει μια παρανόηση, το όλο project δεν ήταν της BMW, τα 3 φορτηγά που λες παραπάνω ήταν της παραγωγής και όχι της BMW, η BMW είχε το θάρρος, τη διορατικότητα, την κωλοφαρδία, πες το όπως θες, να επενδύσει σε αυτό. Οι τύποι ήταν αποφασισμένοι να κάνουν το ταξίδι με ΚΤΜ και ζήταγαν μόνο μηχανές και εργοστασιακή υποστήριξη, οι αυστριακοί θεώρησαν πως ένα τέτοιο ταξίδι δεν ήταν εφικτό με τις μηχανές τους, οι Βαυαροί τους έδωσαν γή και ύδωρ. Πολλοί λένε "σιγά το ταξίδι και σιγά την περιπέτεια, που είχαν 3 φορτηγά υποστήριξη". Όταν λοιπόν μια τέτοια εύκολη και "στημένη" περιπέτεια την απορρίπτεις ενώ έχουν καταλήξει στο προϊόν σου κι εσύ το θεωρείς ανέφικτο...:lol: :lol: :lol:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ώπα ώπα απ'ότι ξέρω η ιδέα δεν ήταν της BMW
είχαν οι ηθοποιοί την καύλα, είχαν τα κονέ τους, την πείρα και το έκαναν. έτσι ξέρω.

Πολύ καλά το ξέρεις, είσαι από τους λίγους :wave2:

Allst@rf
22/01/2012, 17:32
πλακα κανω...


:blush:

Ζεύκας
22/01/2012, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Γιατί οι αυστριακοί της ΚΤΜ ήταν μαλάκες και δεν είχαν εμπιστοσύνη στο προϊόν τους!!! Υπάρχει μια παρανόηση, το όλο project δεν ήταν της BMW, τα 3 φορτηγά που λες παραπάνω ήταν της παραγωγής και όχι της BMW, η BMW είχε το θάρρος, τη διορατικότητα, την κωλοφαρδία, πες το όπως θες, να επενδύσει σε αυτό. Οι τύποι ήταν αποφασισμένοι να κάνουν το ταξίδι με ΚΤΜ και ζήταγαν μόνο μηχανές και εργοστασιακή υποστήριξη, οι αυστριακοί θεώρησαν πως ένα τέτοιο ταξίδι δεν ήταν εφικτό με τις μηχανές τους, οι Βαυαροί τους έδωσαν γή και ύδωρ. Πολλοί λένε "σιγά το ταξίδι και σιγά την περιπέτεια, που είχαν 3 φορτηγά υποστήριξη". Όταν λοιπόν μια τέτοια εύκολη και "στημένη" περιπέτεια την απορρίπτεις ενώ έχουν καταλήξει στο προϊόν σου κι εσύ το θεωρείς ανέφικτο...:lol: :lol: :lol:

τους πραγματικούς λόγους της μη συμμετοχής της KTM στο όλο πρότζεκτ δεν έχει βγεί
κανένα επίσημο στόμα να τους πεί (απ'όσο ξέρω) και ούτε πρόκειται.

οποτε μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

το γεγονός πάντως, απ'ότι αποδείχτηκε, είναι πως οι αυστριακοί έκαναν μια μαρκετινίστικη γκάφα.

ναι ναι ξέρω ότι κάθε αναβάτης θέλει το μηχανάκι του να "μην κυκλοφορεί πολύ"
δυστυχώς κύριοι δεν γίνεται να έχετε όλοι tuono factory (χαχαχαχαχ)
αλλά από την σκοπιά της εκάστοτε εταιρείας πάντα μα πάντα μετράει το κέρδος

Ζεύκας
22/01/2012, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
πλακα κανω...


:blush:

ok pass :beer:

Lioulios
22/01/2012, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΖΕΥΚΑ ΜΗ ΜΛΚΙΖΕΣΑΙ!

ΑΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΜΕ 3 ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ!!!!!


ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Δουλευει κανενα;

Ζεύκας
22/01/2012, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Δουλευει κανενα;

μην ξύνεις πληγές...:(

Ζεύκας
22/01/2012, 19:08
ΟΧΙ ΡΕ ΠΣΤΗ ΜΟΥΥ.....ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩ :bawl: :bawl:

http://www.youtube.com/watch?v=6xorQyl121I&feature=youtube_gdata_player


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Corvo
22/01/2012, 20:21
τωρα εγω δεν καταλαβαινω και εγω γιατι τοσο μενος?

ξεκινησε απο το μαρκετινγκ bmw και ktm

πηγε στο ktm vs bmw

τωρα LWD και LWR vs all

ειχαν φορτηγα, ειχαν 3,5, 10 το μισο εργοστασιο τον Γερμανων ρε παιδι μου να τους ακολουθει τι σκατα με νοιαζει?

την εζησαν την εμπειρια τους?
τσαμπα?
ναι δεν λεω, το παρουσιασαν λες και εκαναν το πιο τρελο πραγμα στο κοσμο ενω μπορει να υπαρχουν ανθρωποι που ζουν πολυ πιο ακραιες καταστασεις χωρις χορηγους χωρις τιποτα.

εγω το ζηλευω, και ας με εβριζε η μιση υδρογειος μοτοσυκλετιστων οτι ειμαι φλωρος και κουλομαρια και οτι δεν εζησα τιποτα

ας παω μια βολτα με το παπι μου τωρα να πω με τους αλλους της παρεας μου το ποσο φλωροι ειναι αυτοι που ταξιδευουν με χορηγιες, παντως θα τα κανω τα 5 χλμ πηγαινε-ελα

χωρις να εχω διαθεση να μαλωσω με καποιον απλα μου φαινεται οτι ειναι υπερβολικο

:wave2: :wave2:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αμε...


:beer:

Όποτε περάσω Λουτράκι θα στα φέρω τότες :wave2:

panos1050
22/01/2012, 21:32
Απο την εμπειρία μου που είχα και απο τις δυο εταιρίες έβγαλα το συμπέρασμα ότι η BMW πουλάει τα πάντα πιο ωραία , οι άνθρωποι ξέρουν απο επιχειρήσεις και το εκμεταλλεύονται απέναντι στην ανταγωνιστρια που στον τομέα αυτό πάσχει .
Και δεν είναι ότι γουστάρω να έχει το μηχανάκι μου και η κουτση Μαρία αλλα όπως και να το κάνουμε οι πωλήσεις είναι το παν και για την υπάρξει και για την εξέλιξη και την βιωσιμότητα της κάθε εταιρίας

Allst@rf
22/01/2012, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
τωρα εγω δεν καταλαβαινω και εγω γιατι τοσο μενος?

ξεκινησε απο το μαρκετινγκ bmw και ktm

πηγε στο ktm vs bmw

τωρα LWD και LWR vs all

ειχαν φορτηγα, ειχαν 3,5, 10 το μισο εργοστασιο τον Γερμανων ρε παιδι μου να τους ακολουθει τι σκατα με νοιαζει?

την εζησαν την εμπειρια τους?
τσαμπα?
ναι δεν λεω, το παρουσιασαν λες και εκαναν το πιο τρελο πραγμα στο κοσμο ενω μπορει να υπαρχουν ανθρωποι που ζουν πολυ πιο ακραιες καταστασεις χωρις χορηγους χωρις τιποτα.

εγω το ζηλευω, και ας με εβριζε η μιση υδρογειος μοτοσυκλετιστων οτι ειμαι φλωρος και κουλομαρια και οτι δεν εζησα τιποτα

ας παω μια βολτα με το παπι μου τωρα να πω με τους αλλους της παρεας μου το ποσο φλωροι ειναι αυτοι που ταξιδευουν με χορηγιες, παντως θα τα κανω τα 5 χλμ πηγαινε-ελα

χωρις να εχω διαθεση να μαλωσω με καποιον απλα μου φαινεται οτι ειναι υπερβολικο

:wave2: :wave2:


σωραίος...


:beer:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σωραίος...


:beer:

Και από εμένα :beer: :beer: :beer:

panos1050
22/01/2012, 21:37
Απο την εμπειρία μου που είχα και απο τις δυο εταιρίες έβγαλα το συμπέρασμα ότι η BMW πουλάει τα πάντα πιο ωραία , οι άνθρωποι ξέρουν απο επιχειρήσεις και το εκμεταλλεύονται απέναντι στην ανταγωνιστρια που στον τομέα αυτό πάσχει .
Και δεν είναι ότι γουστάρω να έχει το μηχανάκι μου και η κουτση Μαρία αλλα όπως και να το κάνουμε οι πωλήσεις είναι το παν και για την υπάρξει και για την εξέλιξη και την βιωσιμότητα της κάθε εταιρίας .

Allst@rf
22/01/2012, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Όποτε περάσω Λουτράκι θα στα φέρω τότες :wave2:

και συ σωραίος...


:lol:


:beer:

AUFGEBRACHT
22/01/2012, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και συ σωραίος...


:lol:


:beer:


Θα σου φέρω δώρο κι ένα ΠΩΛΕΙΤΑΙ για το ΚΤΜ, γιατί μόλις τα δεις θα ψηθείς να πάρεις κι εσύ BMW :lol: Επίσης ετοιμάσου να αλλάξεις και άρωμα :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=DvldSrhscuo

Allst@rf
22/01/2012, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Θα σου φέρω δώρο κι ένα ΠΩΛΕΙΤΑΙ για το ΚΤΜ, γιατί μόλις τα δεις θα ψηθείς να πάρεις κι εσύ BMW :lol: Επίσης ετοιμάσου να αλλάξεις και άρωμα :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=DvldSrhscuo

λες να είναι καλύτερο από την μυρωδιά των υγρών του συμπλέκτη που έχει ποτίσει τα ρούχα μου;


:bawl: :bawl:

stefanos
22/01/2012, 22:34
Πάντως kamaz Liaz και ZIL που είδα εκεί στη Ρωσία απλά γ@μ@νε

parachuter
07/02/2012, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ακομα και καλλιτερη αντιπροσωπεια να εχει η BMW εντος εγγυησης, η ΚΤΜ εχει φτηνοτερα ανταλλακτικα και τον Χελιωτη :D

Εσεις δεν εχετε Χελιωτη, νια νια νιανια νια! :D

αυτο το εγραψες για καλο;;

Allst@rf
07/02/2012, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από parachuter
αυτο το εγραψες για καλο;;

όχι πλάκα κάνει...


:smokin:

parachuter
07/02/2012, 00:49
μακαρι...:D