PDA

View Full Version : Πρόβλημα Κινητήρα



Africa74
08/09/2005, 12:54
καλημέρα σε όλους
μέχρι τώρα δεν είχα χρειαστεί να απευθυνθώ στο forum γιατί η AFRICA 93 μου δεν είχε κανένα πρόβλημα. Απλώς διάβαζα άρθρα και ενημερωνόμουν. Ύστερα όμως από το τελευταίο service με ταυτόχρονη αλλαγή δίσκων συμπλέκτη, ο κινητήρας της , παρουσιάζει πρόβλημα, που πριν δεν το είχε.
Δεν έχει την κανονική απόδοση, ιδιαίτερα σε στροφές πάνω από 6000. Το γκάζι δεν έχει σημασία αν το έχω όλο ανοικτό ή στο μισό, αποδίδει το ίδιο. Όμως και το ανέβασμα των στροφών γίνεται με πολύ αργό ρυθμό.
Τα ανέφερα τα παραπάνω στο συνεργείο μου, και πήρα την απάντηση ότι μάλλον σχίστηκαν οι φούσκες των καρμπιρατέρ (200€ τουλάχιστον).
Σε παλιότερη μηχανή που είχε σκιστεί η φούσκα από ότι θύμαμαι δεν πηγαίνε καθόλου.
Μήπως υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι άλλο;
γιατί έχω δώσει ήδη 400€ και μου κακοφαίνονται και τα άλλα 200€
Ευχαριστώ για το χρόνο σας

afrotwin
08/09/2005, 13:10
2109525430
συνεργειο ειδηκευμενο σε africa

file mou mpori na ine pola pragmata mpori na ine palioxaraktiras o mixanikos sou ke na se doulevi na sou exi ri8misi la8os ton aera sto karmpirater ke na pas eki na sou pi oti to eftikse na sou diksi ke tipota palies fouskes apo alo africa ke meta na sou parousiasi alo provlima to mixanaki

pantos otan mia mixani vgazi provlimata meta apo episkepsi se mixaniko afto mpori na ine epilipsimo....

se afto to provlima den mporoume na se voi8isoume pantos ine sigoura provlima kakis kafsis kafsimou

sigoura simperilamvanonte ke i fouskes sta ipopsin...



ala afto to provlima mou to evgale kapia fora stin e8niki gia pola xiliometra apostasi mexri pou ka8arise...

ke itan apo kako kafsimo i poli mpoukomeni epidi tin kikloforaga poli mesa stin a8ina

alakse mpouzi rikse ena mpoukalaki redex mesa sto ntepozito
pigene tin mia volta e8niki ke an den ftiaksi to provlima sou pigene sto sinergio

a!! ke kalos ir8es stin parea mas:wave2:

Africa74
08/09/2005, 13:18
Ευχαριστώ πολύ και για τις συμβουλές και για το καλοσώρισμα

mixanobio$
06/10/2005, 16:30
6977563085 panagiwths xortarias
poly kalos mhxanikos 8a sto kanei maneken. (oikonomikos oxi parafron!)

:o) kales boltes!

ctzach
14/10/2005, 19:26
Ευχαριστώ για το τηλέφωνο, αλλά η μηχανή διορθώθηκε (ευτυχώς) από τον Χριστοφίδη (Δημοσθένους 186) πριν 15 μέρες, αλλά άργησα να ενημερώσω λόγω προβλήματος Η/Υ με το Διαδίκτυο.
:D
Για να ξέρετε φίλοι Αφρικανοί, αν σας παρουσιάσει η μηχανή αντίστοιχο πρόβλημα, είναι μεμβράνη καρμπυρατέρ (100 +). Η δικιά μου, όταν την είδα (την είδα όταν βγήκε) ήταν κομμένη στα δύο.
Χαλάλι !!! Τώρα όμως και ύστερα από νέο ρύθμισμα στα καρμπυρατερ η μηχανή πετάει (όσο μπορεί για Αφρικα)
Ευχαριστώ για τις βοήθειες
Να είστε πάντα καλά:wave2:

africanos31
14/10/2005, 21:18
Καλα κανεις και ενημερωνεις.:) Ο στελιος που πηγες πρωτος μαστορας και δεν παιρνει κεφαλια στις τιμες