PDA

View Full Version : 2 ημερο Αθήνα Ηγουμενιτσα



immoral
20/01/2012, 11:55
Κατά της 3 το μεσημέρι έκανα τον έλεγχο, γράσαρα την αλυσίδα, είδα τα λαδάκια, έδωσα ενα φιλί στην γυναίκα και ξεκίνησα, έκανα στάση γέμισα το ντεπόζιτο τσέκαρα λάστιχα και ξεκίνησα και πάλη. Εγω και αυτή με το κρύο να μουδιάζει το σώμα μου αλλά δεν με ένοιαζε το γούσταρα.... Ποσειδώνος..... μετά Κηφισού και μετά ........ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ εκεί μου είπες δω στα όλα και το έκανα...

Μόλις βγήκα από την ζούγκλα μια ΣΥΡΑ με σπιτάκια ΜΑΣ περιμένανε "διόδια" λέει, γελάσαμε και οι δύο συντονιστήκαμε και περάσαμε καθώς η μπάρα άνοιγε άνοιξα το γκάζι σου και ΟΥΡΛΙΑΖΕΣ ΠΛΑΤΑΓΙΣΑΜΕ και οι δυο για να πάρουμε την στροφή το μυαλό μου και το σώμα μου αμέσως γέμισε με συναισθήματα και σκέψεις έτσι όταν κάναμε κάτι μικροί και τρέχαμε για να μην μας πάρουν χαμπάρι .........
Και ο αέρας άλλαξε έγινε ποιο ευχάριστος αλλά το ίδιο κρύος, είχε διαφορά αρώματα ΚΑΠΟΙΕΣ στιγμές μύριζε η κάπνα από το τζάκι άλλες φορές ο πυρήνας της ελιάς έκανα μια στάση στην άκρατα για τσιγάρο και να σε γεμίσω με νέκταρ κάτσαμε 5 λεπτά σε κοίταγα και φτιαχνόμουνα ξεκινήσαμε πάλι άλλα ποιο σιγά ποίο ερωτικά απολαμβάναμε την βόλτα μας μα δεν έβλεπα κανέναν άλλον με μηχανή μόνο εμείς για δες σκεφτικά ...που μπορεί να φτάσει ένα πάθος..... με τις μυρωδιές να πλημμυρίζουν το κράνος συνέχισα μέχρι τα επόμενα διόδια ΕΚΕΙ πληρώσαμε αλλά με τρόπο ...πέρασα τα διωδία και σταμάτησα 20 μέτρα παρακάτω δίπλα από την τροχαία για σπάσιμο έβγαλα το κράνος και σταμάτησα έστριψα ένα τσιγάρο και πριν τραβήξω την ΤΖΟΥΡΑ μου έφτασε μια γυναίκα και μου λέει πρέπει να πληρώσετε γιατί αλλιώς θα ... εκεί σταμάτησε να μιλάει και της ΛΕΩ ...και... θωρείτε ποινικό αδίκημα θα πρέπει να ενημερώσω την τροχαία καλά της λέω θα πληρώσω άσε να κάνω το τσιγάρο μου και θα έρθω ΟΧΙ μου λέει ΤΩΡΑ πρέπει να πληρώσετε για να μην τα πολύλογο πήγα στο κισσέ και ΠΛΗΡΩΣΑ άκουσα μια φωνή στρίγκλας "ήρθε ΑΥΤΟΣ " ναι ήρθε απάντησε.." πες του να ΠΛΗΡΩΣΗ με ΦΩΝΗ νευριασμένη ΣΚΕΦΤΙΚΑ κοίτα πως κάνουν τα κοράκια.... έφυγα με μια πίκρα και έναν πόνο στα οπίσθια μου λόγου του δρόμου που πλήρωσα με λακκούβες και ένα σωρό άλλα ανοίξαμε το γκάζι και φύγαμε απομακρυνθήκαμε φτάσαμε στην γέφυρα Ρίου Αντίρριου μαγευτική θέα........
Συνεχίσαμε παίρνοντας από δίφορα χωριά, η ΤΣΙΚΝΑ έκανε το στομάχι μου να γουργουρίζει και τα σάλια να τρέχουν άντε λέω να φτάσουμε πείνασα πέρασα απο το ποταμό ΕΥΗΝΟΣ κοίταξα από ψιλά και τον είδα να ΞΕΧΥΝΕΤΑΙ απερίγραπτο...
περάσαμε ΑΠΟ Μεσολόγγι και μετά τα στενά της κλεισούρας με το Ωραία του στροφηλίκια πριν το Αγρίνιο κάναμε αριστερά Παναιτωλιο και μετά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ και το τέλος το χωριό Η Παράβολα σε αυτό που μεγάλωσα εκεί που έπαιζα εκεί που ονειρεύτηκα το σήμερα
Πήγα αμέσως στο σπίτι και κοίταξα την λίμνη Τριχωνίδα καθώς ο ήλιος έδυε απίστευτο, http://www.dpgr.gr/photo_critiques/images/sotos206_DILEINO-LIMNI-TRIXONIDA.JPG
πότε δεν θα βαρεθώ να την κοιτάω, οι γονείς μόλις είχαν έρθει από τα χωράφια κατάκοποι πρώτα είδα την γιαγιά να βγαίνει από το σπίτι της κρατώντας ένα καντηλάκι ΚΩΣΤΑ Μ φώναξε με τρεμάμενη φωνή Ήρθες παιδί μ λες και δεν το πίστευε αγκαλιές φιλιά ΣΥΡΕ να ΔΕΙΣ το ΠΑΤΕΡΑΣ και την ΜΑΝΑΣ πήγα και τούς είδα με τα ΡΟΥΧΑ της δουλεία κουρασμένοι απο την δουλεία μαζεύανε ελιές ......
Κοιμήθηκα εκεί και το πρωί έφυγα πάλι, ΚΑΠΟΥ στο δρόμο είδα μια πινακίδα από φαρμακείο να γράφει 2 ΒΑΘΜΟΥΣ Κελσίου εεερ ρρρρρε κρύοο
Πέρασα απο Νεάπολη και μετα το φράγμα του Αχελώου να ΣΤΕΚΕΤΑΙ εκει στιβαρό, δεν ΑΝΤΕΧΑ το κρύο σταμάτησα στην ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ κατέβηκα και μπήκα ΑΜΕΣΩΣ σε μια καφετέρια τα πόδια μου είχαν ΜΟΥΔΙΆΣΕΙ μια ζεστή σοκολάτα ΛΕΩ στον τυπα και μου λεει που πας ρε άνθρωπε με τόσο κρύο και μετα μου λέει καλά κάνεις ΤΩΡΑ που μπορείς γιατι μέτα .... ήπια την σοκολάτα και ζεσταθήκαν τα μέσα μου που λένε φεύγοντας μου λέει ο τύπος πρόσεχε για τι έχει πάγο στην Βόνιτσα
όντος και είχε και καλές στροφές και να μην μπορείς να μπεις ρε γαμώτο η πάχη σε μερικά σημεία ήταν 5 πόντους λες και χιόνισε πήγαινα σαν κότα .......


...................ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ....................

J.T.R
20/01/2012, 12:32
:beer: :beer: :beer: :beer:

immoral
20/01/2012, 13:21
Συνέχεια .......

Πριν την Βόνιτσα ο δρόμος ήταν πολύ παγωμένος με αργές κινήσεις συνέχισα και μετά με υποδέχτηκε το Ακτιο
Πέρασα την υπόγεια σήραγγα έργο και αυτό όμως να είσαι κάτω απο την θάλασσα, και βγήκα απο την απέναντι πλευρά Πρέβεζα ένα στην πόλη που σπούδασα 4 χρόνια αμέσως θυμήθηκα τα ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ μου χρόνια προσπέρασα την Πρέβεζα και έφτασα στην Νικόπολης εκει θυμάμαι δούλευα τα καλοκαίρια σε μια καντίνα couervo λεγότανε συνέχισα προς ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ κοιτώντας την θάλασσα στα αριστερά μου, απίστευτο μέρος
Για να μην τα πολυλογώ ο δρόμος με της μεγάλες κατηφορικές ευθείες ήταν λες και σου μίλαγε τα έδωσα όλα και την έφαγα πέρασα διάφορα χωρία όλα με ξεχωριστές ομορφιές, μου έχει μείνει ένα σημείο εκεί που έχει δεξιά και αριστερά του δρόμου μεγάλα κυπαρίσσια, και οι σκιές αυτών έκαναν ένα παιχνίδι με το φως, μια σκιά μια φως χτυπώντας το φως στο κράνος σαν να περνάς ένα φωτεινό τρέμουλο καταπληκτικό
ξαφνικά μετά απο της καταπληκτικές στροφές πριν την ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ .... εμφανίστηκε μπροστά μου το λιμάνι της εκεί που δούλευα για 6 μήνες

Πήγα και είδα τα παιδιά που δουλεύαμε μαζί "απεργούμε" μου λένε δεν μας πληρώνουν αφου τα είπαμε πήγαμε σε ένα μεζεδοπωλείο και φάγαμε κοκορέτσι κοτοσουβλι και ήπιαμε κρασί τα πειράγματα πήγαιναν και ερχόντουσαν ....
η ώρα πέρναγε και χωρίς να το καταλάβω πήγε 3
κέρασα τα παιδιά με τελευταία γύρα και την έκανα για επιστροφή.
Η επιστροφή ήταν γρήγορη απο ιόνια οδό και έμαθα την τελική ταχύτητα 238 khm/h το Hornet μου τα πρόσφερε απλόχερα .....
εν τέλει σε 5 ώρες ήμουν Αθήνα πάλη στην ΖΟΥΓΚΛΑ αλλά.... εκεί με περίμενε μια ζεστή αγκαλιά της ΓΥΝΑΙΚΑΣ MOY που ανέχεται τόσα, με αγκάλιασε και με φίλησε για αρκετή ώρα και μου ψιθύρισε "μου έλειψες........." ....ΤΕΛΟΣ .....

yannis24
20/01/2012, 13:28
:beer: :beer:

Shaolin Monk
20/01/2012, 13:32
:beer: :beer: :beer: :beer:

akis_trevor
20/01/2012, 13:47
Σ' ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

immoral
20/01/2012, 16:45
παίδες καλά να ήμαστε αυτά μένουν στο τέλος ανάμνησης .... περιμένω σχόλια ..............ΤΗΝΚS

G/S
20/01/2012, 16:56
Πολλές :beer:

Πάντα τέτοιες ωραίες βόλτες!!!! (με καλύτερο εξοπλισμό για τέτοιον καιρό)

J.T.R
20/01/2012, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από immoral
παίδες καλά να ήμαστε αυτά μένουν στο τέλος ανάμνησης .... περιμένω σχόλια ..............ΤΗΝΚS

Οι αναμνησεις τετοιων εξορμησεων πολλες φορες αξιζουν περισσοτερο απο ενα πολυημερο και ανετο ταξιδι...:) :) :)

:beer: :beer: :beer:

intruder
20/01/2012, 18:32
:sun: νατα τα ωραια....:beer: :beer:

ΨΑΡΑΚΑΣ
03/02/2012, 18:50
Παντα τετοια φιλε μου να εισαι παντα καλα και καλα χιλιομετρα!Αν ποτε ξαναπερασεις απο αιτωλικο θα χαρω πολυ να πιουμε ενα καφεδακι!
και καμια :beer: :beer: :beer: γιατι οχι!!!

GYROSCOP FENOM
28/02/2012, 22:15
Μπραβο φιλαρακι να εισαι καλα να κοβεις βολτες με το μοτορι σου:a013:


υ.γ Καλο το μινι ταξιδιωτικο:beer:

dxeavy
29/02/2012, 00:30
Πολύ ωραία πράγματα, μπράβο φιλαράκι :beer: