PDA

View Full Version : Δερμάτινο με λίγα χρήματα??



Michelson
21/01/2012, 10:52
Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτό το μπουφανάκι.

https://motorshop.skroutzstore.gr/p.Mpoufan-SPIDI-METALLIC.251373.html

Είναι καινούριος στο χώρο και δεν γνωρίζω και πολλά, ούτε για την εταιρεία ούτε για την ποιότητα του συγκεκριμένου μπουφάν και των προστατευτικών του. Το θέμα είναι ότι το badget μου είναι χαμηλό και ψάχνω κάτι σε δερμάτινο που να μπορώ να το φορέσω όμως και στο καφεδάκι ή στο ποτό. Επίσης ας μου πει κάποιος αν ξέρει το συγκεκριμένο site από θέμα αξιοπιστίας. Όποιες άλλες προτάσεις μέχρι το πολύ 200 ευρώ, είναι καλοδεχούμενες. Ευχαριστώ!

nic mor
21/01/2012, 10:58
μια χαρα ειναι χτυπα το:beer: :beer:

TROOPER
21/01/2012, 11:16
εγω θα προτιμουσα αυτο (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Union-Leather-Jacket/SubProducts/Revit-Union-Leather-Jacket-0002)

χωρις να σημαινει οτι αυτο που επιλεγεις δεν ειναι καλο.το σαιτ δεν το ξερω.καλη αγορα και καλωσηρθες :wave2:

Πανοπτικός
21/01/2012, 11:41
Πολυ καλο φαινεται αλλα δεν ξερω αν κανει για ακραιο κρυο ;)

ERRIKA
21/01/2012, 11:54
Aλήθεια, αυτό το motorshop πρώτη φορά το ακούω κι εγώ. Τσέκαρα κάτι μπότες λίαν συμπαθητικές. Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;



@Πανόπτικος: Ε δε μας είπε ο άνθρωπος πως το θέλει για τον Αλπικό Χειμώνα!!! :p (σόρρυ, δεν κρατιέμαι να μη σε πειράξω).

Michelson
21/01/2012, 12:42
To site παιδιά δεν το ξέρω αλλά από ότι είδα έχει πληρωμή με αντικαταβολή, οπότε άμα σου φέρουν αυτό που θες τους πληρώνεις και το κρατάς. Αν όχι το στέλνεις πίσω και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και τα λεφτάκια σου δεν κλαις. Τώρα αν το ξέρει κανείς ας μας πει.

Lioulios
21/01/2012, 12:49
+1 στο Ρεβίτ , αλλά με την τιμή του Σπίντι , αν δεν είχα θα το σεφτόμουν να το έπαιρνα

TheFace
21/01/2012, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Πολυ καλο φαινεται αλλα δεν ξερω αν κανει για ακραιο κρυο ;)

Κανενα δερματινο δεν κανει για ακραιο κρυο. :wave2:

Πανοπτικός
21/01/2012, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
To site παιδιά δεν το ξέρω αλλά από ότι είδα έχει πληρωμή με αντικαταβολή, οπότε άμα σου φέρουν αυτό που θες τους πληρώνεις και το κρατάς. Αν όχι το στέλνεις πίσω και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και τα λεφτάκια σου δεν κλαις. Τώρα αν το ξέρει κανείς ας μας πει.


Αντικαταβολη δεν σημαινει οτι το παιρνεις το φορας κ αν σου αρεσει το κρατας, κλειστο ειναι σε κουτι (λογικα) κ πρωτα υπογραφεις οτι παρελαβες -κ πληρωνεις φυσικα- κ μετα το ανοιγεις.

sahara
21/01/2012, 18:27
Εχω το συγκεκριμένο τζάκετ και είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Στα θετικά του ο,τι είναι πολύ ζεστό ακόμα και τις πολύ κρύες ημέρες ,
έχει καλές προστασίες σε όμους και αγκώνες ΣΠΙΝΤΙ είναι άλλωστε ,
φοριέται άνετα όλες τις ώρες και ολες τις εποχές , εκτός φυσικά καλοκαίρι ,
πολύ καλή ποιότητα κατασκευής σε σχέση με την τιμή του, πολλές τσέπες.

Στα αρνητικά οτι δεν έχει προστασία πλάτης πράγμα που θεωρώ οτι είναι σημαντικό για ένα τζάκετ μηχανής . Βέβαια μπορεί να αγοραστεί εξτρα , μια που το τζάκετ διαθέτει την ανάλογη θήκη.

Αυτά, καλές αγορές .
:wave2:

Michelson
21/01/2012, 18:40
@Πανοπτικός : Αν δεν κάνω λάθος ο παραλήπτης έχει το δικαίωμα να ανοίξει το πακέτο και να βεβαιωθεί για την ακεραιότητα του προϊόντος που παρήγγειλε, πριν πληρώσει και υπογράψει την παραλαβή.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τώρα έστειλα mail στο συγκεκριμένο online κατάστημα όπου ρωτάω κάποια πράγματα για την αξιοπιστία τους. Άμα οι απαντήσεις τους με ικανοποιήσουν θα το παραγγείλω, διότι δεν νομίζω να βρω το συγκεκριμένο μπουφάν κάπου αλλού σε καλύτερη τιμή.

Πανοπτικός
21/01/2012, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
@Πανοπτικός

Τι να πω... ρωτα το καλυτερα

chriscrypton
24/01/2012, 00:20
AΝ θεσ μια ακομα πιο οικονομικη λυση δες κατι απο εδω :
http://www.leather100.com.gr/dermatina/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypageGounes.tpl&product_id=313&category_id=38&option=com_virtuemart&Itemid=89&lang=el
το συγκεκριμενο το εχω εδω και ενα χρονο και για τα λεφτα του μια χαρα ειναι..φυσικα ειναι no name αλλα μπορεις να αλλαξεις και τα προστατευτικα και να το ενισχυσεις ακομα περισσοτερο..

υ.γ. το εχω ξανα αναφερει το παραπανω site σε συμ φορουμιτη που εψαχνε οικονομικη λυση παλιοτερα, να ξεκαθαρισω πως ουδεμια σχεση και συμφερον εχω.Απλα δεν περιμενα οτι ενα αγνωστο και φτηνο μπουφαν θα ειναι και τοσο καλο, γ αυτο και στο προτεινω.
:beer:

dmf
24/01/2012, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
AΝ θεσ μια ακομα πιο οικονομικη λυση δες κατι απο εδω :
http://www.leather100.com.gr/dermatina/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypageGounes.tpl&product_id=313&category_id=38&option=com_virtuemart&Itemid=89&lang=el
το συγκεκριμενο το εχω εδω και ενα χρονο και για τα λεφτα του μια χαρα ειναι..φυσικα ειναι no name αλλα μπορεις να αλλαξεις και τα προστατευτικα και να το ενισχυσεις ακομα περισσοτερο..

υ.γ. το εχω ξανα αναφερει το παραπανω site σε συμ φορουμιτη που εψαχνε οικονομικη λυση παλιοτερα, να ξεκαθαρισω πως ουδεμια σχεση και συμφερον εχω.Απλα δεν περιμενα οτι ενα αγνωστο και φτηνο μπουφαν θα ειναι και τοσο καλο, γ αυτο και στο προτεινω.
:beer:

Πολύ γαμάτα φαίνονται αυτά. Το δέρμα είναι καλής ποιότητας; Τα προστατευτικά λένε τίποτα;
Μόνο σε small μέγεθος βγαινουν; :rolleyes:

chriscrypton
24/01/2012, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Πολύ γαμάτα φαίνονται αυτά. Το δέρμα είναι καλής ποιότητας; Τα προστατευτικά λένε τίποτα;
Καλη προς μετρια ποιοτητα δερματος αλλα δεν με εχει απογοητευσει τις βροχερες μερες, ουτε και τις κρυες (με την επενδυση φυσικα).
Τα προστατευτικα ειναι σαν το υλικο του mousepad αλλα πιο σκληρο ,μπορεις να τα αφαιρεσεις και να βαλεις καλυτερα.

Shaolin Monk
24/01/2012, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
Καλη προς μετρια ποιοτητα δερματος αλλα δεν με εχει απογοητευσει τις βροχερες μερες, ουτε και τις κρυες (με την επενδυση φυσικα).
Τα προστατευτικα ειναι σαν το υλικο του mousepad αλλα πιο σκληρο ,μπορεις να τα αφαιρεσεις και να βαλεις καλυτερα.

Ωραια Chris, αλλα τα δερματα δεν ειναι μονο για το κρυο, αλλα για να σηκωθεις ζωντανος και με τις λιγοτερες βλαβες στο σωμα... Η ποιοτητα τους λοιπον εχει σχεση με την αντοχη στην τριβη και σε εμας αυτο πρεπει να ειναι το πρωτο κριτηριο. Τωρα βεβαια δεν θα ηθελα να ημουν δοκιμαστης,ε;

dmf
24/01/2012, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ωραια Chris, αλλα τα δερματα δεν ειναι μονο για το κρυο, αλλα για να σηκωθεις ζωντανος και με τις λιγοτερες βλαβες στο σωμα... Η ποιοτητα τους λοιπον εχει σχεση με την αντοχη στην τριβη και σε εμας αυτο πρεπει να ειναι το πρωτο κριτηριο. Τωρα βεβαια δεν θα ηθελα να ημουν δοκιμαστης,ε;

Έχεις δίκαιο, αλλά τα συγκεκριμένα δεν νομίζω να παίρνει κανείς για επιθετική οδήγηση. Εγώ ας πούμε θα το είχα σαν μπουφάν για να πάω κάπου, και να μην μοιάζει πολύ με μηχανής.
Δηλ απ'τον να φορέσεις ένα απλό πέτσινο για έξοδο, φοράς αυτό, αλλάζεις και προστασιες και εισαι κομπλε.

chriscrypton
25/01/2012, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ωραια Chris, αλλα τα δερματα δεν ειναι μονο για το κρυο, αλλα για να σηκωθεις ζωντανος και με τις λιγοτερες βλαβες στο σωμα... Η ποιοτητα τους λοιπον εχει σχεση με την αντοχη στην τριβη και σε εμας αυτο πρεπει να ειναι το πρωτο κριτηριο. Τωρα βεβαια δεν θα ηθελα να ημουν δοκιμαστης,ε;

Εχεις απολυτο δικιο Monk ,δεν εχω δοκιμασει την αντοχη του στην τριβη ή σε προσκρουση (κρυο και βροχη μονο εχει φαει..) αλλα πιστευω πως σε αυτη την περιπτωση το υλικο του θα σου παρεχει προστασια ειδικα αν αντικατασταθουν τα προστατευτικα.
Φυσικα ,η διαφορα και το υλικο με ενα δερματινο Bering για παραδειγμα,που εχει ενας πολυ καλος μου φιλος ειναι αισθητοτατη, αλλα μιλαμε για μια φθηνη λυση που να παρεχει ασφαλεια και οχι μουρη, σιγουρα περισοοτερη απο ενα πετσινο, οπως λεει και ο dmf.

chriscrypton
25/01/2012, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Έχεις δίκαιο, αλλά τα συγκεκριμένα δεν νομίζω να παίρνει κανείς για επιθετική οδήγηση.

Αν με το επιθετικη οδηγηση εννοεις μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετα θα συμφωνησω οτι ειναι ανεπαρκες..

epp1640
25/01/2012, 01:28
Μεγάλου-Μικρού κυβισμού καμία διαφορά.. ένα 125 κρατάει άνετα 80-90..

Στο θέμα μας.. το σπίδι είναι ΤΖΑΜΠΑ.. και διακριτικό.. Αν δεν είχα πάρει το καλοκαίρι θα το χτύπαγα το ίδιο δευτερόλεπτο...

:beer:

chriscrypton
25/01/2012, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Μεγάλου-Μικρού κυβισμού καμία διαφορά..

+1000!! Η τσεπη του καθενα οριζει και την επιλογη του
:beer:

Michelson
25/01/2012, 07:42
Ρε παιδιά πραγματικά είμαι στο τσακ να παραγγείλω το Spidi αλλά με κρατάει λίγο το γεγονός ότι τους έχω στείλει mail εδώ και δυο μέρες και δεν έχουν απαντήσει. Σήμερα θα τους πάρω ένα τηλέφωνο και άμα κι εκεί δεν απαντήσουν τότε υπάρχει θέμα με την αξιοπιστία του καταστήματος και εφόσον το συγκεκριμένο μπουφάν δεν το βρήκα πουθενά αλλού στην ίδια τιμή, τότε κρίμα :sad:

mangalord
25/01/2012, 09:52
Ρε παιδια το οτι εέχει μείνει μονο ενα νουμερο (48) το είδατε?? Οταν το είδα στην αρχή κι εγώ απόρησα για την τιμή που είναι εξευτελιστική(!) για ένα τέτοιας ποιότητας μπουφάν αλλά είναι όπως κάτι προσφορές revit που βγάζει το fc moto αλλα για ελάχιστα τεμάχια σε συγκεκριμένο νούμερο. Πάντως αν σου κάνει και προλάβεις είναι κρίμα να μη πάρεις τέτοιο μπουφάν σε τέτοια τιμή! Τζάμπα! Αν δεν είχα το dainese θα το παιρνα! Κι άσε τα μπουφάν με προστασίες mousepad που μοιάζουν με μηχανής...

fournas
25/01/2012, 10:22
δες εδω (http://www.tzortzopoulos.gr/newsite/newoffers.php) κατω - κατω που λεει προσφορες .. και κοιτα τα m tech στην 8-9 σελιδα .

:wave2:

DoctoR_k6
25/01/2012, 13:37
http://www.topgearsuperstore.com/-mega-clearance-sale-/motorbike-leathers/richa-motocycle-clothing-lucky-leather-jacket-p-13847.html

:wave2:

Ζεύκας
25/01/2012, 13:55
πολύ χοντροκομμένο είναι αυτό το spidi.

+1 για το revit. θα γινόταν το καθημερινό μου δερμάτινο

Tedvj23
25/01/2012, 14:10
+1 revit;)

chriscrypton
25/01/2012, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mangalord
τα μπουφάν με προστασίες mousepad που μοιάζουν με μηχανής...

Edit:Δεν ειναι και τοσο μαπα mangalord αλλα για να ειμαι ειλικρινης αν δεν το ειχα παρει θα ψηνομουν για τo Spidi ή για ενα Bering που ειχε σε προσφορα στο automotoracing.com..δεν το εψαξα αρκετα και δεν ρωτησα και στο φορουμ..anyway..
κρανος παντως πηρα ενα Arai και ησυχασε η κεφαλη μου..:beer:

Michelson
26/01/2012, 15:55
Λοιπόν παιδιά το spidi ήταν το τελευταίο κομμάτι και μόνο στο 48 ( το μέγεθός μου ευτυχώς :D ) . Το μαγαζί φαίνεται κομπλέ μίλησα και τηλεφωνικώς με τους ανθρώπους. Οπότε το παρήγγειλα πριν από λίγο και το περιμένω τη Δευτέρα! Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! ... Τώρα πρέπει να βρω και κράνος.. :p

Lioulios
26/01/2012, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
... Τώρα πρέπει να βρω και κράνος.. :p Μπες εδώ http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=60 . γράψε νούμερο που το θες και σίγουρα κάτι θα βρεθεί

:wave2:


245470

SoulGR
31/01/2012, 15:11
σου ηρθε τελικα το μπουφαν?:D

Michelson
31/01/2012, 16:36
Αύριο το περιμένω.. κάνε λίγη υπομονή. :D

tai
31/01/2012, 16:47
μην ανησυχείς :nono:
εχω κανει αγορά απο το fcmoto και ηταν ολα ΟΚ:wave2:

Michelson
01/02/2012, 21:08
Ήρθε σήμερα το μπουφανάκι παιδιά. Όλα κομπλέ. Το έλεγξα εξονυχιστικά και είναι άψογο! ;) Νομίζω με τα χρήματα που έδωσα δεν μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο. Και το μαγαζί έχει μια χαρά εξυπηρέτηση, να φανταστείτε μου ήρθε σε χαρτόκουτο, πράγμα που το εκτίμησα γιατί όσο σκέφτομαι τι θα μπορούσε να πάθει πεταμένο μέσα σε μια σακούλα στο βανάκι του κουριερ.. ανατριχιάζω!:eek: Συμπέρασμα: μια πολύ καλή αγορά!

SoulGR
02/02/2012, 04:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
Ήρθε σήμερα το μπουφανάκι παιδιά. Όλα κομπλέ. Το έλεγξα εξονυχιστικά και είναι άψογο! ;) Νομίζω με τα χρήματα που έδωσα δεν μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο. Και το μαγαζί έχει μια χαρά εξυπηρέτηση, να φανταστείτε μου ήρθε σε χαρτόκουτο, πράγμα που το εκτίμησα γιατί όσο σκέφτομαι τι θα μπορούσε να πάθει πεταμένο μέσα σε μια σακούλα στο βανάκι του κουριερ.. ανατριχιάζω!:eek: Συμπέρασμα: μια πολύ καλή αγορά! αγρατζουνιστο φιλε :beer: :beer: :beer:


βαλε και μια φωτο πιο πηρες γτ δεν λειτουργει το λινκ:D :lol:

Ζεύκας
02/02/2012, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
αγρατζουνιστο φιλε :beer: :beer: :beer:


βαλε και μια φωτο πιο πηρες γτ δεν λειτουργει το λινκ:D :lol:

+1:wave2:

Michelson
02/02/2012, 20:33
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! ;)
Αυτό πήρα http://www.motorsite.gr/article_det.php?racename=SPIDIM301106
(Το site το χρησιμοποιώ μόνο για να δείξω το μπουφάν, καθώς από εκεί που το πήρα το έβγαλαν γιατί πήρα το τελευταίο κομμάτι :D )

SoulGR
03/02/2012, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! ;)
Αυτό πήρα http://www.motorsite.gr/article_det.php?racename=SPIDIM301106
(Το site το χρησιμοποιώ μόνο για να δείξω το μπουφάν, καθώς από εκεί που το πήρα το έβγαλαν γιατί πήρα το τελευταίο κομμάτι :D )
polu wraio einai file!:beer: :beer:

Michelson
04/02/2012, 19:01
Ευχαριστώ φίλε μου... σήμερα πήρα και αυτό το κράνος http://www.motoexpert.gr/product_info.php?cPath=22_210_300&products_id=1937
και τώρα απλά περιμένω να εκδοθεί το δίπλωμα για να πάω να πάρω και τη μηχανή :D

SoulGR
05/02/2012, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Michelson
Ευχαριστώ φίλε μου... σήμερα πήρα και αυτό το κράνος http://www.motoexpert.gr/product_info.php?cPath=22_210_300&products_id=1937
και τώρα απλά περιμένω να εκδοθεί το δίπλωμα για να πάω να πάρω και τη μηχανή :D :beer: :beer: πήρες σωστό νουμεράκι? γτ εγω ειχα κάνει πατάτα:lol: :lol:

τι μηχανη θα πάρεις?

Michelson
06/02/2012, 18:19
Το σωστό πήρα, αφού πήγα στο μαγαζί με μέτρησε, το δοκίμασα και αφού μου ήταν κομπλέ το πήρα :D Για μηχανή έχω καταλήξει στο wolf 250 της SYM αν όλα πάνε καλά (με το καλά εννοώ τα οικονομικά μου, γιατί είμαστε και σε δύσκολους καιρούς).