PDA

View Full Version : θεμα με ''μαστορα''



GAGARIN
23/01/2012, 19:58
...πας σε ταπετσιερη για καλυμμα σελας......την πρωτη φορα κανει λαθος το χρωμα και λες δεν πειραζει την δευτερη το εχει σωστο αλλα σου λεει -δειχνει οτι εσπασε ο κορμος της σελας σε ενα σημειο.......(ειναι εμφανες και λειτουργικο το προβλημα, δεν παταει σωστα πανω στην μοτο και ξεκλιεδωνει μολις καθομαι)

και αρχιζει ............

-εκανα οτι επρεπε και ολες εκει σπανε και ρωτα οποιον θες και γενικα δεν φερω καμια ευθυνη...........τελος (το ζουμι των οσων ειπωθηκαν)

εσεις τι θα κανετε ? γιατι εγω βραζω κα ιδεν μπορω να σκεφτω καθαρα.............σας παρακαλω οσο ποιο σοβαρα μπορειτε απαντηστε

α! δεν μου δινει καν αποδειξη ( θα μου πεις γιατι την παρελαβες) και τι να κανω που ειναι το καθημερινο μου οχημα........να φυγω ορθιος?

sniper
23/01/2012, 20:01
τι να κάνεις.. ουτε καν απόδειξη έχεις..

Για τι μηχανάκι μιλάμε;

GAGARIN
23/01/2012, 20:16
gs 1150 adv

teogtp
23/01/2012, 20:19
Το ΣΔΟΕ το ξερεις(αποδειξη)?Μαλλον πρεπει να το μαθει και ο "μαστορας"

MikeG
23/01/2012, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από teogtp
Το ΣΔΟΕ το ξερεις(αποδειξη)?Μαλλον πρεπει να το μαθει και ο "μαστορας"


+1

faraway
23/01/2012, 20:24
Προφανώς ο μάστορας δεν ήταν και τόσο μάστορας τελικά .
Αλλά και χωρίς απόδειξη τι να του κάνεις ?

Η συνήθισε τη νέα σέλα ή βρες έναν πραγματικό μάστορα να στη φτιάξει .
:wave2:

stefanos
23/01/2012, 20:25
πόσο πιθανό είναι να φταίει η αλλαγή ταπετσαρίας για σπάσιμο στη σέλα?

teogtp
23/01/2012, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
...πας σε ταπετσιερη για καλυμμα σελας......την πρωτη φορα κανει λαθος το χρωμα και λες δεν πειραζει την δευτερη το εχει σωστο αλλα σου λεει -δειχνει οτι εσπασε ο κορμος της σελας σε ενα σημειο.......(ειναι εμφανες και λειτουργικο το προβλημα, δεν παταει σωστα πανω στην μοτο και ξεκλιεδωνει μολις καθομαι)

και αρχιζει ............

-εκανα οτι επρεπε και ολες εκει σπανε και ρωτα οποιον θες και γενικα δεν φερω καμια ευθυνη...........τελος (το ζουμι των οσων ειπωθηκαν)

εσεις τι θα κανετε ? γιατι εγω βραζω κα ιδεν μπορω να σκεφτω καθαρα.............σας παρακαλω οσο ποιο σοβαρα μπορειτε απαντηστε

α! δεν μου δινει καν αποδειξη ( θα μου πεις γιατι την παρελαβες) και τι να κανω που ειναι το καθημερινο μου οχημα........να φυγω ορθιος? Σκιστον λεμεεεε(αποδειξη)!!!!!! Να αλλαξει ΑΥΤΟΣ ραφτη:a26:

BLACKGAS
23/01/2012, 20:38
Πάνε σε έναν κανονικό ταπετσέρη να σου φτιάξει τη σέλα. Από τη στιγμή που την πήρες και χωρίς απόδειξη δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο από το να ενημερώσεις μερικούς φίλους να μην την πατήσουν και αυτοί.

GAGARIN
23/01/2012, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
πόσο πιθανό είναι να φταίει η αλλαγή ταπετσαρίας για σπάσιμο στη σέλα?

μονος του μου το ειπε και μ ου το δειξε και μαλιστα θυματε οτι την ελενξε σε εκεινο το σημειο οταν την πηγα και μου ειπε αν ηταν σπασμενη δεν θα την αναλαμβανα........

http://img69.imageshack.us/img69/5610/dscn4333uo.jpg

το ΣΔΟΕ σκεφτηκα αλλα θα ασχοληθει?

stefanos
23/01/2012, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
μονος του μου το ειπε και μ ου το δειξε και μαλιστα θυματε οτι την ελενξε σε εκεινο το σημειο οταν την πηγα και μου ειπε αν ηταν σπασμενη δεν θα την αναλαμβανα........

http://img69.imageshack.us/img69/5610/dscn4333uo.jpg

το ΣΔΟΕ σκεφτηκα αλλα θα ασχοληθει?

Το ΣΔΟΕ λογικά θα ασχοληθεί και με τους δυο σας μιάς και μαζί κλέψατε το Δημόσιο.
Είναι και δύσκολο σημείο για κόλλημα.
:(

chr1s_86
23/01/2012, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob

-εκανα οτι επρεπε και ολες εκει σπανε και ρωτα οποιον θες και γενικα δεν φερω καμια ευθυνη...........τελος (το ζουμι των οσων ειπωθηκαν)



Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
μονος του μου το ειπε και μ ου το δειξε και μαλιστα θυματε οτι την ελενξε σε εκεινο το σημειο οταν την πηγα και μου ειπε αν ηταν σπασμενη δεν θα την αναλαμβανα....

Πλάκα μας κάνει ο "μάστορας" ;; :mad: :mad:

Αφού τα ήξερε όλα αυτά θα έπρεπε να πει ότι "Ξέρεις, θα την φτιάξω τη σέλα αλλά ΜΠΟΡΕΙ και να σπάσει!"

Και να έχεις την επιλογή να πάρεις το ρίσκο ή όχι...!

GAGARIN
23/01/2012, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Το ΣΔΟΕ λογικά θα ασχοληθεί και με τους δυο σας μιάς και μαζί κλέψατε το Δημόσιο.
Είναι και δύσκολο σημείο για κόλλημα.
:(

εγω που ακριβως το εκλεψα ?
ζηταω αποδειξη και δεν παιρνω......... δεν υπηρχε συμφωνια απο την αρχη τοσα ΜΕ και τοσα ΧΩΡΙΣ.......τι να κανω να μην παραλαβω γιατι δεν κοβει την αποδειξη?

GAGARIN
23/01/2012, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Πλάκα μας κάνει ο "μάστορας" ;; :mad: :mad:

Αφού τα ήξερε όλα αυτά θα έπρεπε να πει ότι "Ξέρεις, θα την φτιάξω τη σέλα αλλά ΜΠΟΡΕΙ και να σπάσει!"

Και να έχεις την επιλογή να πάρεις το ρίσκο ή όχι...!

σου λεω υπηρξαν διαλογοι απειρου καλους.............


- να σου δωσω τηλ να παρεις και ταπετσιεριδες και ιδιοκτητες να σου πουν οτι ολες σπανε?

- να σου δωσω και γω αλλα τοσα τηλ να σου πουν οτι δεν σπανε ?

-οχι δεν ξερω οτι λενε αληθεια?

αντε βγαλε ακρη......

προσπαθει να με πεισει οτι εχει κανει 15 ιδιες και ολες σπασανε και του εξηγω οτι 4 ειμαστε ολοι και ολοι στο νησι με αυτην την σελα και και μου λεει αδυνατον αφου εχω κανει 15..........δεν ξερω τι πινει ?

andgeo
23/01/2012, 23:15
Καλά ξεμπερδέματα !!! :eyepop:

chriscrypton
24/01/2012, 00:06
Ποσο ηταν το κοστος μαν?

teogtp
24/01/2012, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
σου λεω υπηρξαν διαλογοι απειρου καλους.............


- να σου δωσω τηλ να παρεις και ταπετσιεριδες και ιδιοκτητες να σου πουν οτι ολες σπανε?

- να σου δωσω και γω αλλα τοσα τηλ να σου πουν οτι δεν σπανε ?

-οχι δεν ξερω οτι λενε αληθεια?

αντε βγαλε ακρη......

προσπαθει να με πεισει οτι εχει κανει 15 ιδιες και ολες σπασανε και του εξηγω οτι 4 ειμαστε ολοι και ολοι στο νησι με αυτην την σελα και και μου λεει αδυνατον αφου εχω κανει 15..........δεν ξερω τι πινει ? Ρε μ@μησι που θελει.....αφου και καλα το ξερει οτι σε εκεινο το σημειο σπαει η σελα γιατι την ανελαβε εξαρχης?Για να σου σπασει και τα νευρα?

teogtp
24/01/2012, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
.............

προσπαθει να με πεισει οτι εχει κανει 15 ιδιες και ολες σπασανε και του εξηγω οτι 4 ειμαστε ολοι και ολοι στο νησι με αυτην την σελα και και μου λεει αδυνατον αφου εχω κανει 15..........δεν ξερω τι πινει ? Να τι πινει.....http://www.youtube.com/watch?v=xhxlqkmJ7gY

GAGARIN
24/01/2012, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
Ποσο ηταν το κοστος μαν?

40 € ...........αλλα βαλε τωρα και το φτιαξιμο και την καινουργια ταπετσαρια και τα μτφ θα ξεφυγει αρκετα ......και ποιος την πληρωνει?

με γνωστο μαστορα που μιλησα στην αθηνα μου εξηγησε οτι δεν ειναι ολες οι δερματινες καταλληλες για σελα και ειδικα ευτες που εχουν μεγαλη ελαστικοτητα γιατι ειναι δυνατες και στο τεντομα παραμορφωνουν το πλαστκο της σελας ειδικα στα λεπτα σημεια.......οι σωστες δερματινες τοποθετουνται με πιστολι ζεστου αερα ωστε να παρουν το σχημα της σελας......

μολις φτιαχτει και η δουλεια ειναι καλη θα δωσω και τα στοιχεια του αθηναιου μαστορα μηπως και τον χρειαστει κανεις αν φυσικα δεν εχουν προβλημα οι διαχειριστες...............τα στοιχεια του αλλου ''μαστορα'' δεν αξηζει να αναφερθουν .........μονο αν καποιος συντοπητης μου τα θελει για να τον αποφυγει με πμ του τα δινω

chriscrypton
25/01/2012, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
..............τα στοιχεια του αλλου ''μαστορα'' δεν αξηζει να αναφερθουν .........μονο αν καποιος συντοπητης μου τα θελει για να τον αποφυγει με πμ του τα δινω

Σε τελικη αναλυση το ζουμι αυτο ειναι..ΜΑΚΡΙΑ..απ το μα:a31: κα ''μαστορα''...

GAGARIN
26/01/2012, 14:40
........αφου του βρηκα την λυση που τον συνεφερε , να φτιαχτει η σελα σε μαστορα στην αθηνα και να αναλαβει αυτος το κοστος 120 (-40 που ειχε παρει δηλαδη 80) και οχι να του ζητησω καινουργια 350+ δεν την δεχτηκε ουτε αυτην λεγοντας μου φερε να στην φτιαξω χωρις ευθηνη αν γινει χειροτερα..........τελικα τον πηρε τηλ ο δικηγορος μου και του ειπε οτι θα προχωρησουμε νομικα ,
(φυσικα σε αυτην την περιπτωση το κοστος δεν θα ηταν 120 αλλα πολυ παραπανω.........αυτο δεν ειπωθηκε αλλα ολοι το ξερουν)...........

.............μετα απο λιγο με πηρε τηλ και παρα τις συβμουλες του δικηγορου να μην το σηκωνω και να προχωρησουμε νομικα εγω το σηκωσα μιλησαμε και δεχτηκε να επομιστει τα 120 και να τελειωσει το θεμα .......φυσικα και συμφωνησα γιατι σκοπος μου δεν ηταν να πληρωσει τα μαλιοκεφαλα του αλλα την ευθυνη του , τουλασχιστον τα 120 που επερεπε να βαλω εγω απο την τσεπη μου που δεν τα χα στο κατω κατω

οποτε ΤΕΛΟΣ

chriscrypton
27/01/2012, 00:49
Τελικα παντα υπαρχει ο τροπος να δικαιωθεις!Τελος καλο ολα καλα ,εκτος απο την ψυχικη οδυνη..

Πανοπτικός
27/01/2012, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από thebob
...μετα απο λιγο με πηρε τηλ και παρα τις συβμουλες του δικηγορου να μην το σηκωνω και να προχωρησουμε νομικα εγω το σηκωσα

Δικηγορος Τσακαλι :dizzy:

7gibernau
27/01/2012, 02:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Δικηγορος Τσακαλι :dizzy: ελα τι??

Πανοπτικός
27/01/2012, 02:29
Αουυυυυυυυυυυυ :lol:

ERRIKA
28/01/2012, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ελα τι??


:lol: :rotflmao: :lol: