PDA

View Full Version : παρκάρω όπου γουστάρω? Δεν νομίζω τάκη...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

byron
26/01/2012, 13:16
Το βάζω όπως μου το στειλαν.Δενκακό...:smokin:


Μέχρι τώρα οι οδηγοί που παρκάριζαν και εμπόδιζαν την κυκλοφορία, είτε παρατούσαν τα αυτοκίνητά τους κλείνοντας διαβάσεις πεζών
είτε τα άκουγαν είτε έφευγαν με ένα αυτοκόλλητο «Είμαι γάιδαρος παρκάρω όπου γουστάρω» αν γλίτωναν την κλήση ή την αφαίρεση πινακίδων από την τροχαία.
Σήμερα είχαμε απ´ότι φαίνεται και το πρώτο αναποδογύρισμα αυτοκινήτου στην Αθήνα,
στα Εξάρχεια συγκεκριμένα, το οποίο είχε διπλοπαρκάρει ο ιδιοκτήτης του, εμποδίζοντας φυσικά την κυκλοφορία.

Συγκεκριμένα, ο οδηγός του αναποδογυρισμένου Audi που βλέπετε στις φωτογραφίες, το διπλο-πάρκαρε στη συμβολή των οδών Σπύρου Τρικούπη και Στουρνάρη.

Λίγη ώρα μετά, λεωφορείο με προορισμό την πλατεία Κάνιγγος, πέρασε από το σημείο και αναγκαστικά σταμάτησε, αφού δεν χωρούσε να περάσει.
Ο οδηγός του λεωφορείου κορνάρισε αρκετές φορές, αλλά ο οδηγός του Audi ήταν άφαντος.
Έτσι, κάποιοι αποφάσισαν να αναποδογυρίσουν το αυτοκίνητο, για να περάσει το λεωφορείο και τα άλλα αυτοκίνητα που ακολουθούσαν.
Γι´αυτό, φίλε αναγνώστη, αν συνηθίζεις να παρατάς το αυτοκίνητό σου όπου να´ναι, την επόμενη φορά ξανασκέψου το.


245440

byron
26/01/2012, 13:16
:smokin: :smokin:


245441

MikeG
26/01/2012, 13:17
:a013:

byron
26/01/2012, 13:17
:smokin: :smokin: :smokin:


245442

sniper
26/01/2012, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
:smokin: :smokin:

μλκιες και την επόμενη φορά που κάποιος θα σταματήσει απότομα στο δρόμο και πέσεις πάνω του, ρίχτου και μια στα @@ να κάνει στην άκρη..

Αν ήταν κανένα skoda favorit θα είχε την ίδια αντιμετώπιση; Αναρωτιέμαι..

antsoar
26/01/2012, 13:21
Ρε τα αλάνια των Εξαρχείων :lol:

el_hymador
26/01/2012, 13:26
:beer: :beer: :beer: :a46:

STOYBI
26/01/2012, 13:31
Για τα μηχανακια που δεν εχουν αφησει πεζοδρομιο για πεζοδρομιο εχουν κανει τιποτα να τα σβουριξουν στον δρομο η......


:wave2:

sniper
26/01/2012, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Για τα μηχανακια που δεν εχουν αφησει πεζοδρομιο για πεζοδρομιο εχουν κανει τιποτα να τα σβουριξουν στον δρομο η......


:wave2:

Σφυρί και καλέμι..

και μια μολώτοφ τώρα που κάνει κρύο..

:wave2:

Πανοπτικός
26/01/2012, 13:32
Γουσταρω.

kalgeorge
26/01/2012, 13:35
ρε πως αλλαζει το μοτο......

πριν λιγο καιρο με μια τετοια φωτο....θα λεγατε......

πω πω οι αλητες....νομιζουν οτι η βια ειναι η λυση.....καταστροφη ξενης περιουσιας....αλλα αυτοι ειαμστε σαν ελληνες κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ .....



και τωρα βλεπω χειροκροτηματα.....
για δες ρε.....

el_hymador
26/01/2012, 13:36
Μου αρεσουν οι ψυχαραιμες και λογικες φωνες που αποδεικνυουν ποσο απολιτιστοι και βοδια ειμαστε οι υπολοιποι... :D

Ο κοσμος εχει αγριεψει... και ναι σε λιγο και μηχανακια θα βρισκονται στο δρομο και τραπεζια απο καφετεριες και προθηκες καταστηματων...:winka:

Πανοπτικός
26/01/2012, 13:36
Δηλαδη τι να εκαναν, να καλαγανε την αστυνομια ?

Απλως θα ανοιξε την σειρηνα κ θα περιμενε τον ιδιοκτητη

Anty12
26/01/2012, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε πως αλλαζει το μοτο......

πριν λιγο καιρο με μια τετοια φωτο....θα λεγατε......

πω πω οι αλητες....νομιζουν οτι η βια ειναι η λυση.....καταστροφη ξενης περιουσιας....αλλα αυτοι ειαμστε σαν ελληνες κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ .....



και τωρα βλεπω χειροκροτηματα.....
για δες ρε.....


Να δεις τι σούχω για μετά.........ο κόσμος χάνει την ψυχραιμία του στο πιτσ - φυτίλι πλέον....:rolleyes:

kalgeorge
26/01/2012, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Να δεις τι σούχω για μετά.........ο κόσμος χάνει την ψυχραιμία του στο πιτσ - φυτίλι πλέον....:rolleyes:

μπααα.....δεν ειανι οι καιροι που τα κανουν ετσι.....

αλλα anyway....

sniper
26/01/2012, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μου αρεσουν οι ψυχαραιμες και λογικες φωνες που αποδεικνυουν ποσο απολιτιστοι και βοδια ειμαστε οι υπολοιποι... :D

Ο κοσμος εχει αγριεψει... και ναι σε λιγο και μηχανακια θα βρισκονται στο δρομο και τραπεζια απο καφετεριες και προθηκες καταστηματων...:winka:

Και σ' αρέσει τώρα αυτό έτσι;

Wild west κι όποιος αντέξει;

(ναι τα θυμάμαι τα περί όχλου και καφρίλας, αλλά στο δρόμο-σε αντίθεση με το γήπεδο-είσαι μόνος)

byron
26/01/2012, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Για τα μηχανακια που δεν εχουν αφησει πεζοδρομιο για πεζοδρομιο εχουν κανει τιποτα να τα σβουριξουν στον δρομο η......


:wave2:

Το κράξιμο με τα αυτοκόλλητα δεν αφορά τα παρανομα παρκαρισμένα οχήματα, αλλά αυτά που εμποδίζουν την διέλευση πεζών.
Το συγκεκριμένο εμπόδιζε το παρα πολύ κόσμο εκεί που το ΄βαλε. Ή θα έφευγε με κάποιο τρόπο από ΄κει, ή θα περίμεναν οι μαλάκες υπομονετικά τον καραγκιόζη να τελειώσει το ξύσιμο.

Ε..προτίμησαν το πρώτο. :lol:

Σιγά ρε, μη πέσουμε σε κατάθλιψη για τις γρατζουνιές στο αμάξι ενός τύπου που γράφει στην παπάρα του το μισό κέντρο της Αθήνας. Με μια αλοιφή θα γίνει τζάμι. :rotflmao: :rotflmao:


@->Sniper, βλέπεις κάτι ταξικό στην κίνηση αυτή? Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο εκτός από αγανάκτηση. :smokin:

kalgeorge
26/01/2012, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron

Σιγά ρε, μη πέσουμε σε κατάθλιψη για τις γρατζουνιές στο αμάξι ενός τύπου που γράφει στην παπάρα του το μισό κέντρο της Αθήνας. Με μια αλοιφή θα γίνει τζάμι. :rotflmao: :rotflmao:

:



re sy barone.....pes mou oti auto to egrapses gia plaka re sy.....

sniper
26/01/2012, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Το κράξιμο με τα αυτοκόλλητα δεν αφορά τα παρανομα παρκαρισμένα οχήματα, αλλά αυτά που εμποδίζουν την διέλευση πεζών.
Το συγκεκριμένο εμπόδιζε το παρα πολύ κόσμο εκεί που το ΄βαλε. Ή θα έφευγε με κάποιο τρόπο από ΄κει, ή θα περίμεναν οι μαλάκες υπομονετικά τον καραγκιόζη να τελειώσει το ξύσιμο.

Ε..προτίμησαν το πρώτο. :lol:

Σιγά ρε, μη πέσουμε σε κατάθλιψη για τις γρατζουνιές στο αμάξι ενός τύπου που γράφει στην παπάρα του το μισό κέντρο της Αθήνας. Με μια αλοιφή θα γίνει τζάμι. :rotflmao: :rotflmao:


@->Sniper, βλέπεις κάτι ταξικό στην κίνηση αυτή? Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο εκτός από αγανάκτηση. :smokin:

Δλδ άφησε σημείωμα "τα ξύνω κι έρχομαι"; Το αν γύριζε σαν τον μαλάκα καμιά ώρα και να μην είχε που να το βάλει για να κάνει κάποια δουλειά δεν παίζει σαν ενδεχόμενο;

Σε κατάθλιψη φυσικά και δεν θα πέσουμε..

Πανοπτικός
26/01/2012, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το αν γύριζε σαν τον μαλάκα καμιά ώρα και να μην είχε που να το βάλει για να κάνει κάποια δουλειά δεν παίζει σαν ενδεχόμενο;



Με λεωφορειο τρενο κ γενικοτερα με ΜΜΜ πηγαινεις οπου θελεις στο κεντρο της αθηνας. :smokin:

DimChios
26/01/2012, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε πως αλλαζει το μοτο......

πριν λιγο καιρο με μια τετοια φωτο....θα λεγατε......

πω πω οι αλητες....νομιζουν οτι η βια ειναι η λυση.....καταστροφη ξενης περιουσιας....αλλα αυτοι ειαμστε σαν ελληνες κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ .....



και τωρα βλεπω χειροκροτηματα.....
για δες ρε.....


...πριν λιγο καιρο ειχε ξαναμπει το συγκεκριμενο και τσακωθηκαμε!

Το ιδιο θα γινει και τωρα....

:winka:


Θεση δεν παιρνω! (λεμε τωρα)

Να πα να γ@μηθει και το AUDI και ο ιδιοΧτήτης του μιας και ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ το εκανε πρωτη φορα!

:winka:

kalgeorge
26/01/2012, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...πριν λιγο καιρο ειχε ξαναμπει το συγκεκριμενο και τσακωθηκαμε!

Το ιδιο θα γινει και τωρα....

:winka:


Θεση δεν παιρνω! (λεμε τωρα)

Να πα να γ@μηθει και το AUDI και ο ιδιοΧτήτης του μιας και ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ το εκανε πρωτη φορα!

:winka:


ενταξ μητσο.....αν δεις το μηχανακι σου η το αμαξι σου πουτανα.....καποιον θα εμποδιζε ρε....η θα ενοχλησε.....

οποτε στα αρχιδα μας

el_hymador
26/01/2012, 13:51
Όχι ρε παιδιά... να το αφήσουν εκεί το αμάξι, να μανουβράρουν στα στενά 50 αυτοκίνητα, 2 λεωφορεία και κανα 2-3 φορτηγάκια και να πάνε από άλλο στενό, επειδή ο κλασσικός νεοέλληνας μ@λ@κ@ς με την απύθμενη "μαγκιά" γούσταρε και το πάρκαρε εκεί το αυτοκίνητο...

Α ναι, θα μπορούσαν να καλέσουν την αστυνομία ή να κολήσσουν αυτοκόλλητο "είμαι γαϊδαρος"... :lol: :lol: :lol:

Μπορούμε πλεόν να λειτουργούμε όλοι έτσι; Από αυτά τα μικρά να ξεκινήσουμε...:beer:

sniper
26/01/2012, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Με λεωφορειο τρενο κ γενικοτερα με ΜΜΜ πηγαινεις οπου θελεις στο κεντρο της αθηνας. :smokin:

Αν είσαι συνταξιούχος ή αργόσχολος. Αν έχεις να πας σε διάφορετικά σημεία της πόλης και δεν έχεις μηχανή ή ποδήλατο, δεν πας πουθενά.

STOYBI
26/01/2012, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Το κράξιμο με τα αυτοκόλλητα δεν αφορά τα παρανομα παρκαρισμένα οχήματα, αλλά αυτά που εμποδίζουν την διέλευση πεζών.
Το συγκεκριμένο εμπόδιζε το παρα πολύ κόσμο εκεί που το ΄βαλε. Ή θα έφευγε με κάποιο τρόπο από ΄κει, ή θα περίμεναν οι μαλάκες υπομονετικά τον καραγκιόζη να τελειώσει το ξύσιμο.

Ε..προτίμησαν το πρώτο. :lol:

Σιγά ρε, μη πέσουμε σε κατάθλιψη για τις γρατζουνιές στο αμάξι ενός τύπου που γράφει στην παπάρα του το μισό κέντρο της Αθήνας. Με μια αλοιφή θα γίνει τζάμι. :rotflmao: :rotflmao:


@->Sniper, βλέπεις κάτι ταξικό στην κίνηση αυτή? Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο εκτός από αγανάκτηση. :smokin:



Κοιταξε ...... Οση και αν ειναι η μαλακια που εχω κανει......

Δεν εχεις κανεναν δικαιωμα να μου καταστρεψεις την περιουσια (Αλλοι ειναι υπευθυνοι με τον τροπο τους για να τιμωρηθω....)

Κατα τα αλλα το εχω ξαναπει.....

Δεν υπαρχει ποιο δυσκολο πραγμα απο το να οδηγας ενα καροτσι με μωρο στα πεζοδρομια της Αθηνας και οχι μονο......

Αγανακτηση στην δικη σου περιπτωση .....

Αγανακτηση και στην δικη μου.....


Ποιος θα με χειροκροταγε τωρα εδω μεσα εαν εδινα απο ενα κλωτς στην καθε μοτο που θα με υποχρεωνε να παιρνω το καροτσι με το μωρο η... και το καροτσι με τον αναπηρο εαν θελεις στον ωμο...???


Βρε δεν πεφτουμε σε καταθλιψη .....

Αποψη αναφερω...!!




:wave2:

byron
26/01/2012, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ άφησε σημείωμα "τα ξύνω κι έρχομαι"; Το αν γύριζε σαν τον μαλάκα καμιά ώρα και να μην είχε που να το βάλει για να κάνει κάποια δουλειά δεν παίζει σαν ενδεχόμενο;


Ναι φυσικά και έπαιζε. Καθε πράξη που βολεύει την πάρτη μας, αλλά ταλαιπωρεί τους υπόλοιπους έχει και συνέπειες όμως. Κλήση, πινακίδες, μπογιά, κάδο με σκουπίδια.....ότι μπορεί να κάνει κλικ στον άλλον που σαλτάρει με τον σταρχιδισμό.

Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα ΠΟΤΕ, άσχετα με το πόση ώρα γυρίζω να παρκάρω. Εσύ δηλαδή θα έκλεινες δρόμο επειδή είχες να κάνεις τις δουλειές σου?


@kalγιώργο δεν κάνω καθόλου πλάκα. :wave2:

kalgeorge
26/01/2012, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Όχι ρε παιδιά... να το αφήσουν εκεί το αμάξι, να μανουβράρουν στα στενά 50 αυτοκίνητα, 2 λεωφορεία και κανα 2-3 φορτηγάκια και να πάνε από άλλο στενό, επειδή ο κλασσικός νεοέλληνας μ@λ@κ@ς με την απύθμενη "μαγκιά" γούσταρε και το πάρκαρε εκεί το αυτοκίνητο...

Α ναι, θα μπορούσαν να καλέσουν την αστυνομία ή να κολήσσουν αυτοκόλλητο "είμαι γαϊδαρος"... :lol: :lol: :lol:

Μπορούμε πλεόν να λειτουργούμε όλοι έτσι; Από αυτά τα μικρά να ξεκινήσουμε...:beer:


κωστα ελπιζω να εχετε καταλαβει οτι μιλαμε για την καταστροφη ξενης περιουσιας ετσι???
και φυσικα σχολια του τυπου στα αρχιδια μας ο τυπος εχει αουντι αρα εχει λεφτα ειανι τουλαχιστον ηλιθια.....

αν συμφωνουμε λοιπον στα παραπανω.....μη στραβωσει κανεις αν του γαμισουν το αμαξι...η το μηχανακι....η αν το γρατζουνισουν με κλειδι γιατι ειχε παρκαρει λιγο στραβα και εμποδιζε -δυσκολευε καποιον να στριψει.....ετσι???

sniper
26/01/2012, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Όχι ρε παιδιά... να το αφήσουν εκεί το αμάξι, να μανουβράρουν στα στενά 50 αυτοκίνητα, 2 λεωφορεία και κανα 2-3 φορτηγάκια και να πάνε από άλλο στενό, επειδή ο κλασσικός νεοέλληνας μ@λ@κ@ς με την απύθμενη "μαγκιά" γούσταρε και το πάρκαρε εκεί το αυτοκίνητο...

Α ναι, θα μπορούσαν να καλέσουν την αστυνομία ή να κολήσσουν αυτοκόλλητο "είμαι γαϊδαρος"... :lol: :lol: :lol:

Μπορούμε πλεόν να λειτουργούμε όλοι έτσι; Από αυτά τα μικρά να ξεκινήσουμε...:beer:

ΚΚαι συνεχίζουμε με τα μεγαλύτερα που επειδή θα τον τρομάξεις με την μηχανή σου, στο επόμενο φανάρι βγαίνει το 9ρι και σε γεμίζει τρύπες..

Μαλακία είπα.. εμείς είμαστε άγγελοι..

alex14
26/01/2012, 13:54
Συγνωμη τωρα, αλλα δινεται και δικιο στον καραγκιοζη που εκλεισε το δρομο ?
Καλα του εκαναν, δυστυχως εχουμε γινει τοσο καφροι που μονο ετσι βαζουμε μυαλο. Το εαν δεν εβρισκε να παρκαρει ειναι δικο του προβλημα και οχι των 30-40 "ηλιθιων" μεσα στο λεωφορειο.



:sick:

MG-KTiNoS
26/01/2012, 13:54
Να πω κι εγώ ένα…?
Αν ο άνθρωπος είχε πάθει κάτι?
Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι το έκανε από γαϊδουριά και όχι από ανάγκη?
Η αυτοδικία παιδιά είναι κακό πράγμα και ΔΥΣΤΥΧΩΣ η ζωή δεν έχει αντού…
(Άσχετο με την κουβέντα, αυτό είναι και ένα βασικό επιχείρημα αυτών που είναι αντίθετοι στη θανατική ποινή.)

Εγώ δεν θα το έκανα.
:rolleyes:

kalgeorge
26/01/2012, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron



@kalγιώργο δεν κάνω καθόλου πλάκα. :wave2:



λυπαμαι αγορινα
:wave2:

MikeG
26/01/2012, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Το κράξιμο με τα αυτοκόλλητα δεν αφορά τα παρανομα παρκαρισμένα οχήματα, αλλά αυτά που εμποδίζουν την διέλευση πεζών.
Το συγκεκριμένο εμπόδιζε το παρα πολύ κόσμο εκεί που το ΄βαλε. Ή θα έφευγε με κάποιο τρόπο από ΄κει, ή θα περίμεναν οι μαλάκες υπομονετικά τον καραγκιόζη να τελειώσει το ξύσιμο.

Ε..προτίμησαν το πρώτο. :lol:

Σιγά ρε, μη πέσουμε σε κατάθλιψη για τις γρατζουνιές στο αμάξι ενός τύπου που γράφει στην παπάρα του το μισό κέντρο της Αθήνας. Με μια αλοιφή θα γίνει τζάμι. :rotflmao: :rotflmao:


@->Sniper, βλέπεις κάτι ταξικό στην κίνηση αυτή? Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι άλλο εκτός από αγανάκτηση. :smokin:



Σε πάω ρε Βύρωνα! & για το tuono & για όλα!

Omorfantraaaa :lol: :lol:

kalgeorge
26/01/2012, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Συγνωμη τωρα, αλλα δινεται και δικιο στον καραγκιοζη που εκλεισε το δρομο ?
Καλα του εκαναν, δυστυχως εχουμε γινει τοσο καφροι που μονο ετσι βαζουμε μυαλο. Το εαν δεν εβρισκε να παρκαρει ειναι δικο του προβλημα και οχι των 30-40 "ηλιθιων" μεσα στο λεωφορειο.



:sick:


ρε σεις......ΕΣΕΙΣ που γραφετε τωρα σε αυτο το θρεντακι,.........ΕΣΕΙΣ δεν ειστε που χτυπιεστε στα υπολοιπα??????????????????????????

οτι υπαρχουν νομοι και οι υπανθρωποι (οι υπολοιποι ντε οχι εμεις) τους καταλυουν και κανουν οτι θελουν???/

:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

taskon
26/01/2012, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
Να πω κι εγώ ένα…?
Αν ο άνθρωπος είχε πάθει κάτι?
Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι το έκανε από γαϊδουριά και όχι από ανάγκη?
Η αυτοδικία παιδιά είναι κακό πράγμα και ΔΥΣΤΥΧΩΣ η ζωή δεν έχει αντού…
(Άσχετο με την κουβέντα, αυτό είναι και ένα βασικό επιχείρημα αυτών που είναι αντίθετοι στη θανατική ποινή.)

Εγώ δεν θα το έκανα.
:rolleyes:

Αλήθεια τώρα, ποσες πιθανοτητες δινεις να ειχε πάθει κάτι και όχι απλώς να το άφησε εκει γιατι τον βόλευε?

Αν όντως είχε πάθει κάτι κρίμα και άδικο αλλιώς ας πρόσεχε που το έβαζε.

ziggΥ
26/01/2012, 14:00
:a31:

vaska
26/01/2012, 14:03
our behavior is erratic, masked by the ability to appear completely normal.

Κάτι διάβαζα και ταιριάζει γάντι


Η αυτοδικία όπως ειπώθηκε παραπάνω δεν εξυπηρετεί τπτ, αν και ομολογουμένως έχω φτάσει σε αυτή πάνω από 3 φορές.

:wave2: :wave2: :wave2:

alex14
26/01/2012, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε σεις......ΕΣΕΙΣ που γραφετε τωρα σε αυτο το θρεντακι,.........ΕΣΕΙΣ δεν ειστε που χτυπιεστε στα υπολοιπα??????????????????????????

οτι υπαρχουν νομοι και οι υπανθρωποι (οι υπολοιποι ντε οχι εμεις) τους καταλυουν και κανουν οτι θελουν???/

:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

Επειδη και παλι δεν θα βγαλουμε ακρη. Ενα τελευταιο και αποχωρω απο την συζητηση.

Στην θεση του λεωφορειου βαλε ενα ασθενοφορο με τραυματια/αρρωστο που χαροπαλευει.

Αντε γεια.

:wave2:

Πανοπτικός
26/01/2012, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
Αλήθεια τώρα, ποσες πιθανοτητες δινεις να ειχε πάθει κάτι και όχι απλώς να το άφησε εκει γιατι τον βόλευε?

Αν όντως είχε πάθει κάτι κρίμα και άδικο αλλιώς ας πρόσεχε που το έβαζε.

δεν το ειπες καλα...

Κ αν ηθελε να περασει ασθενοφορο απο τον δρομο ?

ggs
26/01/2012, 14:05
Α, ρε Βύρωνα φωτιές που άναψες…. :lol:

Έγκλημα και τιμωρία …..

Πάντως , για να λέμε και του στραβού το δίκιο , όταν μας σηκώνουν το μηχανάκι επειδή το έχουμε παρκάρει παράνομα , θα γίνουμε έξαλλοι αν οι ιμάντες τους γερανού έχουν κάνει το ντεπόζιτο ζέβρα…:winka:

kalgeorge
26/01/2012, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Επειδη και παλι δεν θα βγαλουμε ακρη. Ενα τελευταιο και αποχωρω απο την συζητηση.

Στην θεση του λεωφορειου βαλε ενα ασθενοφορο με τραυματια/αρρωστο που χαροπαλευει.

Αντε γεια.

:wave2:



εκει θα σου ελεγα οτι δικαιολογειται.....
αλλα το θεμα δεν ειναι το ΓΙΑΤΙ το αναποδογυρισαν....αλλα το οτι το ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΑΝ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΕ...


αντε γεια

sniper
26/01/2012, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
...

Η αυτοδικία όπως ειπώθηκε παραπάνω δεν εξυπηρετεί τπτ, αν και ομολογουμένως έχω φτάσει σε αυτή πάνω από 3 φορές.

:wave2: :wave2: :wave2:

Μόνο; Σε σπηλιά ζεις;;;

Η διαφορά μας όμως με τα ζώα είναι ότι ο σοβαρός άνθρωπος θα σταματήσει και δεν θα καταλήξει στη βία.. Διαφορετικά, σε τι διαφέρει από αυτό που υποτίθεται χτυπά;

kalgeorge
26/01/2012, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
our behavior is erratic, masked by the ability to appear completely normal.

Κάτι διάβαζα και ταιριάζει γάντι


Η αυτοδικία όπως ειπώθηκε παραπάνω δεν εξυπηρετεί τπτ, αν και ομολογουμένως έχω φτάσει σε αυτή πάνω από 3 φορές.

:wave2: :wave2: :wave2:


ελπιζω να εχεις την ιδια αυτοσυγκρατηση οταν το κανουν στην μηχανη σου

el_hymador
26/01/2012, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΚΚαι συνεχίζουμε με τα μεγαλύτερα που επειδή θα τον τρομάξεις με την μηχανή σου, στο επόμενο φανάρι βγαίνει το 9ρι και σε γεμίζει τρύπες..

Μαλακία είπα.. εμείς είμαστε άγγελοι..


Άκυρο το παράδειγμα σου και μη συγκρίσιμο. Άλλα φαντάζομαι ότι θα γνωρίζεις πως σκηνικά σαν και αυτό που περιγράφεις έχουν γίνει και παίζουν εδώ και καιρό...

Στην συγκεκριμένη περίπτωση εσείς μπορεί να βλέπετε έναν τύπο που δεν βρήκε να πρακάρει για μια ώρα και το άφησε "ένα λεπτό θα κάνω αδερφέ!" όπου τον βόλευε, εγώ βλέπω όμως τη μ@λ@κισμένη νοοτροπία που αποτέλεσε έναν από τους λόγους που μας έφτασε εδώ που είμαστε. :wave2:

mats8282
26/01/2012, 14:07
Βασικά η ζημιά παίζει να είναι μικρότερη από να του το έπερνε ο γερανός και να πήγαινε για παρακώλυση συγκοινωνιών και τέτοια...


Αν έχει και μικτή τσάμπα θα του βγει :lol:

sniper
26/01/2012, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Άκυρο το παράδειγμα σου και μη συγκρίσιμο. Άλλα φαντάζομαι ότι θα γνωρίζεις πως σκηνικά σαν και αυτό που περιγράφεις έχουν γίνει και παίζουν εδώ και καιρό...

Στην συγκεκριμένη περίπτωση εσείς μπορεί να βλέπετε έναν τύπο που δεν βρήκε να πρακάρει για μια ώρα και το άφησε "ένα λεπτό θα κάνω αδερφέ!" όπου τον βόλευε, εγώ βλέπω όμως τη μ@λ@κισμένη νοοτροπία που αποτέλεσε έναν από τους λόγους που μας έφτασε εδώ που είμαστε. :wave2:

Ενώ με την δικιά σου "φωτιά και τσεκούρι" γινόμαστε καλύτεροι και οι νεώτεροι παίρνουν σωστά παραδείγματα..

Για πες κι άλλα τετοια όμορφα..

byron
26/01/2012, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
λυπαμαι αγορινα
:wave2:

Δεν πειράζει Γιωργάρα μου, δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.

Όσον αφορά το δίλλημα τι θα κάνω αν βρω το αυτοκίνητο/μηχανάκι μου με ζημιές, που οφείλονται σε χοντρή ταλαιπωρία που προκάλεσα στους συνανθρώπους μου, προσωπικά θα βγάλω τον σκασμό.

STOYBI
26/01/2012, 14:09
.

sniper
26/01/2012, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Δεν πειράζει Γιωργάρα μου, δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.

Όσον αφορά το δίλλημα τι θα κάνω αν βρω το αυτοκίνητο/μηχανάκι μου με ζημιές, που οφείλονται σε χοντρή ταλαιπωρία που προκάλεσα στους συνανθρώπους μου, προσωπικά θα βγάλω τον σκασμό.

Μικτή, έτσι; :bawl: :bawl: :lol:

byron
26/01/2012, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μικτή, έτσι; :bawl: :bawl: :lol:

Όχι απλή.

Αξιοπρέπεια μόνο.

vaska
26/01/2012, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ελπιζω να εχεις την ιδια αυτοσυγκρατηση οταν το κανουν στην μηχανη σου

Δεν κατάλαβες πιθανότατα, είπα ότι έχω φτάσει στην αυτοδικία, δεν έχω αυτοσυγκράτηση και αυτό το πλήρωσα στο δικαστήριο, αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα. Το να συμβουλεύεις κάποιον να μην αυτοδικήσει ενώ εσύ το έχεις κάνει δεν είναι κακό νομίζω.

Στο φινάλε θα μπορούσαν να μετακινήσουν το όχημα και όχι να το αναποδογυρίσουν.

Έτσι χάνεις το όποιο δίκιο μπορείς να έχεις.

sniper
26/01/2012, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Όχι απλή.

Αξιοπρέπεια μόνο.

Σαφώς, κι εγώ δεν θα το άφηνα εκεί. Η κίνηση δεν μου αρέσει.

kalgeorge
26/01/2012, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Δεν πειράζει Γιωργάρα μου, δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.

Όσον αφορά το δίλλημα τι θα κάνω αν βρω το αυτοκίνητο/μηχανάκι μου με ζημιές, που οφείλονται σε χοντρή ταλαιπωρία που προκάλεσα στους συνανθρώπους μου, προσωπικά θα βγάλω τον σκασμό.



φυσικα παικταρα μου δεν μπορουμε.....γνωμες - αποψεις ανταλλασουμε....

εγινε φιλε.....αν ο φτιαξεις με κοπο το μηχανακι και το δεις τουμπα κατω...μην στραβωσεις....
κατι μαλακια θα εχεις κανει, καποιον θα εχεις ενοχλησει οποτε οκ

kalgeorge
26/01/2012, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Δεν κατάλαβες πιθανότατα, είπα ότι έχω φτάσει στην αυτοδικία, δεν έχω αυτοσυγκράτηση και αυτό το πλήρωσα στο δικαστήριο, αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα. Το να συμβουλεύεις κάποιον να μην αυτοδικήσει ενώ εσύ το έχεις κάνει δεν είναι κακό νομίζω.

Στο φινάλε θα μπορούσαν να μετακινήσουν το όχημα και όχι να το αναποδογυρίσουν.

Έτσι χάνεις το όποιο δίκιο μπορείς να έχεις.


α μπραβο....

el_hymador
26/01/2012, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ενώ με την δικιά σου "φωτιά και τσεκούρι" γινόμαστε καλύτεροι και οι νεώτεροι παίρνουν σωστά παραδείγματα..

Για πες κι άλλα τετοια όμορφα..


Όχι μωρέ, σωστό παράδειγμα προς μίμηση είναι αυτό: οι νεότεροι που παίζει να ήταν μέσα στο λεωφορείο πηγαίνοντας στο φροντιστήριο, θα έβλεπαν την πλήρη ατιμωρησία του "στα @@δια μου σας γράφω όλους" τύπου και θα ανηπαρήγαν την συμπεριφορά αυτή όταν θα έπερναν το δικό τους αυτοκίνητο...

sniper
26/01/2012, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Όχι μωρέ, σωστό παράδειγμα προς μίμηση είναι αυτό: οι νεότεροι που παίζει να ήταν μέσα στο λεωφορείο πηγαίνοντας στο φροντιστήριο, θα έβλεπαν την πλήρη ατιμωρησία του "στα @@δια μου σας γράφω όλους" τύπου και θα ανηπαρήγαν την συμπεριφορά αυτή όταν θα έπερναν το δικό τους αυτοκίνητο...

Καλά, δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη.. 'Εχεις τις απόψεις σου και σου εύχομαι να μην χρειαστεί να τις βάλεις σε δοκιμασία ποτέ.

kalgeorge
26/01/2012, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Όχι μωρέ, σωστό παράδειγμα προς μίμηση είναι αυτό: οι νεότεροι που παίζει να ήταν μέσα στο λεωφορείο πηγαίνοντας στο φροντιστήριο, θα έβλεπαν την πλήρη ατιμωρησία του "στα @@δια μου σας γράφω όλους" τύπου και θα ανηπαρήγαν την συμπεριφορά αυτή όταν θα έπερναν το δικό τους αυτοκίνητο...



κωστα....τοτε εκει στο βραχατι......αν εχεις παρκαρει καπου ρε και το εχεις πιο εξω.....και ενοχλει........αν στο παρει κανας αγροτης σβαρνα.....μη στραβωσεις ρε



ασε που αυτο που λες παραπανω ειναι......


καλυτερα να παρουν σαν παραδειγμα την καταστροφη περιουσιας.....παρα τον σταρχιδισμο

DimChios
26/01/2012, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Όχι απλή.

Αξιοπρέπεια μόνο.



:a10:


πολλες φορες γυρναω γυρω γυρω να βρω το πρωι να παρκαρω για να ανοιξω το μαγαζι στην ωρα του και ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ!

Εχει (οχι και πολυ συχνα) "κενο" στις ραμπες αναπηρων ΕΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ απο το μαγαζι!

Εχοντας ομως δει τον τυφλο εδω στη γειτονια πολλακις να "σκαει" πανω στο μαλακα-γαμωτοσπιτιτου που εχει παρκαρει εκει και οι ΔΙΑΣ ξυνουν τα παπαρια τους, παροτι ο δημος ΠΡΟΣΦΑΤΑ εβαλε με εντονη κιτρινη μπογια σημανσεις....

...ε αϊ στο διαολο δηλαδη!

:evil:

Sniper, "χωστα" μου :wacko:

sniper
26/01/2012, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Δεν κατάλαβες πιθανότατα, είπα ότι έχω φτάσει στην αυτοδικία, δεν έχω αυτοσυγκράτηση και αυτό το πλήρωσα στο δικαστήριο, αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα. Το να συμβουλεύεις κάποιον να μην αυτοδικήσει ενώ εσύ το έχεις κάνει δεν είναι κακό νομίζω.

Στο φινάλε θα μπορούσαν να μετακινήσουν το όχημα και όχι να το αναποδογυρίσουν.

Έτσι χάνεις το όποιο δίκιο μπορείς να έχεις.

Αν εχεις κι ένα πληκτρολόγιο μαζί ο Stathan είναι μια τρίχα από τα @@ σου..


:smokin:

sniper
26/01/2012, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a10:


πολλες φορες γυρναω γυρω γυρω να βρω το πρωι να παρκαρω για να ανοιξω το μαγαζι στην ωρα του και ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ!

Εχει (οχι και πολυ συχνα) "κενο" στις ραμπες αναπηρων ΕΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ απο το μαγαζι!

Εχοντας ομως δει τον τυφλο εδω στη γειτονια πολλακις να "σκαει" πανω στο μαλακα-γαμωτοσπιτιτου που εχει παρκαρει εκει και οι ΔΙΑΣ ξυνουν τα παπαρια τους, παροτι ο δημος ΠΡΟΣΦΑΤΑ εβαλε με εντονη κιτρινη μπογια σημανσεις....

...ε αϊ στο διαολο δηλαδη!

:evil:

Sniper, "χωστα" μου :wacko:

Δίκιο έχεις, τι να σου χώσω;

Γιατί δεν πήρες έναν γκασμά να το σπάσεις;

antsoar
26/01/2012, 14:22
Παράδειγμα σημερινό:

Μαλάκας περνάει κόκκινο στη Τραλέων, στρίβω με πράσινο πίσω του και του παίζω φώτα, άντε

λέω μην καβαλήσω την κόρνα και γίνομε και εγώ γύφτος, καμία αντίδραση.

Συνεχίζουμε και μπροστά έχει φανάρι για εμπρός και αριστερά, πιάνω αριστερά για να στρίψω, με

τον τύπο μπροστά μου να κάνει το ίδιο. Ανάβει το φανάρι, εγώ στρίβω αριστερά και ο μαλάκας

φεύγει ευθεία, μπροστά από όλα τα κορόιδα που περίμεναν στη σειρά.




Συμπέρασμα, αυτοί οι τύποι λειτουργούν έτσι κατ επανάληψη, είναι πλέον συνήθεια, το έκαναν μία και έπιασε, το έκαναν δύο και δεν τους την είπε κανένας,

δεν αλλάζουν, όχι εύκολα τουλάχιστον, χρειάζεται πια ή κάτι πολύ δραστικό ή να τους τη λένε όλοι

και παντού όταν κάνουν τη μαλακία.

STOYBI
26/01/2012, 14:23
Ψαχνω τοση ωρα (και δεν το βρισκω ) ενα θρεντ που ειχε γινει εδω περα σχετικα με τους γερανους της τροχαιας που σηκωναν μηχανακια , και τα μπινελικια που ριχνατε διαφοροι εαν ειχαν σπασει καποιο φλασακι....

spyro
26/01/2012, 14:24
τις προάλλες ανέβαινα την Αμερικής στο κέντρο. Για όσους δε ξέρουν είναι ενα στενάκι με τιγκα στη κίνηση καθημερινά που ενώνει τη Πανεπιστημίου με την Ακαδημίας.

το συγκεκριμένο στενό με το ζορι χωράει ενάμιση αυτοκίνητο. Το parking σε αυτο το δρόμο απαγορεύεται οπως απαγορεύεται και η στάση

μέρα μεσημέρι πήχτρα η Αθήνα ένας τυπάς έχει παρκάρει ξεκάρφωτα.

ουτε μηχανάκι δε τολμάν να παρκάρουν εκεί και το ξέρουν

που λετε είχε δημιουργήσει το χάος.

περνάει περιπολικό και σταματάει απο πίσω και βάζει τη σειρήνα. πουθενά ο κύριος. εξαφανισμένος. απο τις περιπτώσεις που έρχονται μετα απο μια ώρα και σου λένε με υφος μπλαζέ .. "έλα φιλαράκι 5 λεπτά έκανα" ...

το περιπολικό είχε πάρει τα @@ όσο και να βάραγε σειρήνα.

τι ακολούθησε δε ξέρω, αυτο που ξέρω όμως είναι οτι λίγο πιο πάνω ένα βανάκι αφου πέρασε ξυστά απο το όλο σκηνικο πρώτα (χώραγε και δε χώραγε) και αφου το έχει δει, αφου ..... και αφου ....

ε πάει και παρκάρει λίγο πιο πάνω στην ίδια πλευρά γνωρίζοντας οτι για να τελειώσει το περιπολικό με τον προηγούμενο θα πάρει λίγη ώρα .... ενώ αυτός θα προλάβει να κάνει αυτη τη δουλειά που θέλει για "5" λεπτά. ....


:a23:


τι το ψάχνεται ρε ....

και λίγα του κάνανε του Audi ....

kalgeorge
26/01/2012, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ψαχνω τοση ωρα (και δεν το βρισκω ) ενα θρεντ που ειχε γινει εδω περα σχετικα με τους γερανους της τροχαιας που σηκωναν μηχανακια , και τα μπινελικια που ριχνατε διαφοροι εαν ειχαν σπασει καποιο φλασακι....


τι ψαχνεις τωρα ρε κωστα....

σου ειπα οι περισσοτεροι ειναι ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ ο ανεμος.....

οι ιδιοι που γραφουν εδω τωρα σπαστε το.....οι ιδιοι σε αλλο θρεντακι παρομοιου περιεχομενου θα τους λενε υπανθρωπους καθικια και αλλα τετοια...

οποτε τι ψαχνεις/

vaska
26/01/2012, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν εχεις κι ένα πληκτρολόγιο μαζί ο Stathan είναι μια τρίχα από τα @@ σου..


:smokin:


δεν το 'πιασα αλλά δεν πειράζει δεν είμαι και ο εξυπνότερος του κόσμου


:confused: :confused: :confused: :confused:

taskon
26/01/2012, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ψαχνω τοση ωρα (και δεν το βρισκω ) ενα θρεντ που ειχε γινει εδω περα σχετικα με τους γερανους της τροχαιας που σηκωναν μηχανακια , και τα μπινελικια που ριχνατε διαφοροι εαν ειχαν σπασει καποιο φλασακι....

Μα το ίδιο ισχύει και για τις μηχανές, οι τσάμπα μάγκες πρέπει να τελειώνουν κάποια στιγμή.
Και υπαρχει και το αλλο. Αμα σε πηδανε καθε μερα με ενα σωρο μαλακιες κάπου θέλεις να ξεσπάσεις!!!

sniper
26/01/2012, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
Μα το ίδιο ισχύει και για τις μηχανές, οι τσάμπα μάγκες πρέπει να τελειώνουν κάποια στιγμή.
Και υπαρχει και το αλλο. Αμα σε πηδανε καθε μερα με ενα σωρο μαλακιες κάπου θέλεις να ξεσπάσεις!!!

Αυτά είναι..

byron
26/01/2012, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Α, ρε Βύρωνα φωτιές που άναψες…. :lol:

Έγκλημα και τιμωρία …..

Πάντως , για να λέμε και του στραβού το δίκιο , όταν μας σηκώνουν το μηχανάκι επειδή το έχουμε παρκάρει παράνομα , θα γίνουμε έξαλλοι αν οι ιμάντες τους γερανού έχουν κάνει το ντεπόζιτο ζέβρα…:winka:

Αντίδραση στο να σε θεωρούν μαλάκα είναι ρε φίλε, όχι έγκλημα και τιμωρία. Δεν μιλάει κανείς (ούτε και εγώ) στο να το παίξουμε κρανοφόροι εκδικητές στα παράνομα σταθμευμένα οχήματα (και αυτό πάει και για τον STOUBI). Tα παράνομα είναι δουλειά άλλων να τα ελέγχουν.

Η άποψη μου αφορά όλους αυτούς τους τρισμάλακες που δεν έχουν ίχνος σεβασμού για τους γύρω τους. Γνωρίζουν μια χαρά, οτι θα το κάνουν όπου γουστάρουν ατιμώρητοι γιατί μέχρι να έρθει η αστυνομία σε 2,5ώρες θα έχουν φύγει, και στα παπάρια τους αν εσύ έχεις φάει τις ταπετσαρίες μέχρι τότε.

Τέλος, και μαλακία που το ΄βαλα.

kalgeorge
26/01/2012, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
Μα το ίδιο ισχύει και για τις μηχανές, οι τσάμπα μάγκες πρέπει να τελειώνουν κάποια στιγμή.
Και υπαρχει και το αλλο. Αμα σε πηδανε καθε μερα με ενα σωρο μαλακιες κάπου θέλεις να ξεσπάσεις!!!


μακαρι να ξεσπουσατε εκει που πρεπει....και οχι οπου βολευει. και αυτο δεν παει σε σενα....

θα ηθελα να δω ΠΟΣΟ μαγκες θα ηταν αυτοι που το γυρισαν...αν ηταν μπροστα ο ιδιοκτητης...



επισης....ενας γαυρος περασε μπροστα απο συνδεσμο αεκ, τους εβρισε μανες και πεταξε μεσα μια πετρα.....και βγηκαν και τον γαμισαν στο ξυλο.....

ε καλα εκαναν......τι φταινει αυτοι? ο αλλος προκαλεσε

DimChios
26/01/2012, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δίκιο έχεις, τι να σου χώσω;

Γιατί δεν πήρες έναν γκασμά να το σπάσεις;


ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ!

:sad:

kalgeorge
26/01/2012, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αντίδραση στο να σε θεωρούν μαλάκα είναι ρε φίλε,




Η άποψη μου αφορά όλους αυτούς τους τρισμάλακες που δεν έχουν ίχνος σεβασμού για τους γύρω τους. .


βυρωνα το χαρατσι το πληρωσες?

sniper
26/01/2012, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αντίδραση στο να σε θεωρούν μαλάκα είναι ρε φίλε, όχι έγκλημα και τιμωρία. Δεν μιλάει κανείς (ούτε και εγώ) στο να το παίξουμε κρανοφόροι εκδικητές στα παράνομα σταθμευμένα οχήματα (και αυτό πάει και για τον STOUBI). Tα παράνομα είναι δουλειά άλλων να τα ελέγχουν.

Σωστά

Αρχικά δημιουργήθηκε από baron

Η άποψη μου αφορά όλους αυτούς τους τρισμάλακες που δεν έχουν ίχνος σεβασμού για τους γύρω τους. Γνωρίζουν μια χαρά, οτι θα το κάνουν όπου γουστάρουν ατιμώρητοι γιατί μέχρι να έρθει η αστυνομία σε 2,5ώρες θα έχουν φύγει, και στα παπάρια τους αν εσύ έχεις φάει τις ταπετσαρίες μέχρι τότε.

Ακόμα πιο σωστά

Αρχικά δημιουργήθηκε από baron

Τέλος, και μαλακία που το ΄βαλα.

Εντελώς λάθος.. Καλύτερα αυτό από διάφορα άλλα.. :winka:

taskon
26/01/2012, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτά είναι..

if you can΄t do the time don't do the crime.

ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ!!:wave2:

georgio
26/01/2012, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
[...]
αν συμφωνουμε λοιπον στα παραπανω.....μη στραβωσει κανεις αν του γαμισουν το αμαξι...η το μηχανακι....η αν το γρατζουνισουν με κλειδι γιατι ειχε παρκαρει λιγο στραβα και εμποδιζε -δυσκολευε καποιον να στριψει.....ετσι???

Εγώ δεν θα στραβώσω αν αμολήσω το αμάξι μου όπου να 'ναι και μετά το βρω χτυπημένο. Ή αν το έχω καβαλήσει στο πεζοδρόμιο, έχω κλείσει τους κάδους, τη διάβαση για ανάπηρους, καρότσια κλπ και το βρω χαρακωμένο.

Εκεί που θα στραβώσω πάρα πολύ είναι όταν θα έχω παρκάρει από την απέναντι μεριά του δρόμου που έχει αμολήσει το Audi ο τυπάς, πλήρως νόμιμος, και το λεωφορείο προσπαθώντας να περάσει κάνει ζημιά στο δικό μου.
Και εκεί δεν θα φταίει ο τυπάς με το Audi αλλά ο οδηγός του λεωφορείου που αντί να πει στα @@ μου δεν χωράω παίρνω το 100, προσπάθησε να περάσει για να εξυπηρετήσει τον κόσμο που έχει μέσα και όλους τους υπόλοιπους που θα περνούν από εκεί.

Ποτέ μου δεν κατάλαβα το σκεπτικό όσων αμολάνε τα αυτοκίνητα/μηχανάκια τους όπου γουστάρουν. Άμα δεν τους νοιάζει για την περιουσία τους γιατί να νοιάξει εμένα; Άμα ποντάρουν στο ότι θα προσέξει ο άλλος και δεν θα τους χτυπήσει κακώς ποντάρουν.

Η αυτοδικία δεν είναι καλό πράγμα γιατί μπορεί να ξεφύγει αλλά την προτιμώ από την αδικία και την ατιμωρισία.

Για το να έχει τύχει κάτι κλπ, όσες φορές βλέπω στο δρόμο κάποιον να κάνει μαλακία με σταμάτημα απότομο, παρκάρισμα όπου να 'ναι κλπ, πράγματα που εμφανώς δεν είναι φυσιολογικά σκέφτομαι κάτσε Γιώργο κάτι μπορεί να έχει ο άνθρωπος. Ε, ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν έχει τύχει να έχει κάτι ο άνθρωπος. Τι θα αποφάσισε να κάνει τώρα δεξιά γιατί είδε ένα τυροπιτάδικο, τι εδώ θα σταματούσε ούτως ή άλλως αλλά στα @@ του να πάρει σωστή θέση στο δρόμο από νωρίς κλπ.


Υ.Γ.: μόνο εγώ βλέπω ότι προφανώς είχε άπειρο χώρο να κάτσει πιο αριστερά ώστε να μην ενοχλεί; Πόσο στα @@ του όμως;

Υ.Γ.2: άλλο πράμα το παράνομο παρκάρισμα και άλλο το ενοχλώ. Μην κοροϊδευόμαστε, στην Αθήνα ο ΚΟΚ είναι ανεφάρμοστος. Άλλο πήρα κλήση γιατί είχα παρκάρει στα 18 μέτρα από το φανάρι ενώ ο ΚΟΚ λέει 20 και άλλο πήρα κλήση γιατί είχα κλείσει τη ράμπα αναπήρων. Άλλο πήρα κλήση επειδή είχα βάλει το μηχανάκι μου στο πεζοδρόμιο σε μια γωνία που δεν ενοχλούσε κανέναν και άλλο το παράτησα κάθετα μέσα στη μέση.

ADVENTURAZ
26/01/2012, 14:35
Να πω κι εγω?

Και ο μεν(οδηγος)και οι δε(μποτιλιαρισμενοι) ειναι μεγαλα ΚΑΘΙΚΙΑ:mad:

Ο καθενας για τους λογους του...

kalgeorge
26/01/2012, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADVENTURAZ
Να πω κι εγω?

Και ο μεν(οδηγος)και οι δε(μποτιλιαρισμενοι) ειναι μεγαλα ΚΑΘΙΚΙΑ:mad:

Ο καθενας για τους λογους του...


το πιο σωστο μεχρι τωρα

byron
26/01/2012, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
\επισης....ενας γαυρος περασε μπροστα απο συνδεσμο αεκ, τους εβρισε μανες και πεταξε μεσα μια πετρα.....και βγηκαν και τον γαμισαν στο ξυλο.....

ε καλα εκαναν......τι φταινει αυτοι? ο αλλος προκαλεσε

Ε σορρυ ρε Γιώργο, αλλά οτι ναναι λες....
Μιλάμε για ένα κλασσικό μαλακάρα έλληνα που στο άκουσμα της λέξης σεβασμός, βγάζει μια τσουγκράνα και ξύνει τα αρχίδια του. Και την αντίδραση σ΄αυτό την παρομοιάζεις με τα χουλιγκάνια με το IQ τυρόπιτας? :confused:

Πάρτε το χαμπάρι, αυτοί οι μαλάκες που έχουν τον τσάμπα τσαμπουκά ως τρόπο ζωής, μόνο με τον τσαμπουκά πέρνουν χαμπάρι.

taskon
26/01/2012, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
μακαρι να ξεσπουσατε εκει που πρεπει....και οχι οπου βολευει. και αυτο δεν παει σε σενα....

θα ηθελα να δω ΠΟΣΟ μαγκες θα ηταν αυτοι που το γυρισαν...αν ηταν μπροστα ο ιδιοκτητης...



επισης....ενας γαυρος περασε μπροστα απο συνδεσμο αεκ, τους εβρισε μανες και πεταξε μεσα μια πετρα.....και βγηκαν και τον γαμισαν στο ξυλο.....

ε καλα εκαναν......τι φταινει αυτοι? ο αλλος προκαλεσε

το εκει που πρέπει νομιζω οτι δεν εξαιρεί τον τυπο απλα τον συμπεριλαμβανει αλλα μαλλον χαμηλα στην λίστα.

αν ηταν εκει ο ιδιοκτητης μαλλον δεν θα ειχε χρειαστει να γινει αυτο γιατι θα εφευγε τρέχοντας :lol:

τωρα για τον τυπο η μαζοχα ηταν ή μαλακας:beer:

Σοβαρα τωρα εγω δεν θα το εκανα αλλα το δεχομαι ως μορφη αντιδρασης. Δεν ξερω αν θα ελεγα το ιδιο αν αυτο ηταν μαζικη αντιδραση και οχι ενα μεμωνομενο περιστατικο αλλα ρεγαμωτο καποια στιγμη πρεπει να σταματησουμε να κανει ο καθενας οτι του καπνισει

DimChios
26/01/2012, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
το πιο σωστο μεχρι τωρα


Ρε αγορι μου, για να μη λες οτι αλλα λεμε τη μια και αλλα την αλλη...
αν ολοι απαντουσαμε (που οι περισσοτεροι εδω μεσα ετσι απανταμε-πραττουμε) σαν τον ADVENTURAZ (εξου και το "ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ" που εγραψα) τοτε ειμαστε +1 για την καταντια μας!

ΜΥΑΛΟ Ο ΧΛΕΜΠΟΥΡΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

ΙΣΩΣ, ΙΣΩΣ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!

Απλα δε θελουμε να μπλεξουμε (1) και δεν ειμαστε σαν τα μουτρα του (2)

ΑΥΤΟΙ που το εκαναν λοιπον, ε... ισως και καλα να του εκαναν!

Elesun
26/01/2012, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio ...

Καλά τα λες και εσύ αλλά καταλαβαίνεις επίσης ότι και ο άλλος μπορεί να αντιδικήσει με διαφορετικά κριτήρια από τα δικά σου. Αυτό που εσύ θεωρείς ανεκτό για τον άλλο δεν...

kalgeorge
26/01/2012, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Ε σορρυ ρε Γιώργο, αλλά οτι ναναι λες....
Μιλάμε για ένα κλασσικό μαλακάρα έλληνα που στο άκουσμα της λέξης σεβασμός, βγάζει μια τσουγκράνα και ξύνει τα αρχίδια του. Και την αντίδραση σ΄αυτό την παρομοιάζεις με τα χουλιγκάνια με το IQ τυρόπιτας? :confused:

Πάρτε το χαμπάρι, αυτοί οι μαλάκες που έχουν τον τσάμπα τσαμπουκά ως τρόπο ζωής, μόνο με τον τσαμπουκά πέρνουν χαμπάρι.


εχουμε και λεμε.....

οσο IQ εχει ο οδηγος αλλο τοσο και ο οπαδος των ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΩΝ....


επισης.....οσο τσαμπα τσαμπουκα εχει ως τροπο ζωης ο χουλιγκανος ΑΛΛΟ τοσο και ο επιβατης που κατεβηκε και αναποδογυρισε το αμαξι την ωρα που ελειπε το οδηγος....


να ηταν ο οδηγος εκει, κανενα νταμαρι....και να εβλεπα τα αρχιδια που εχετε ολοι

byron
26/01/2012, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
βυρωνα το χαρατσι το πληρωσες?

Δεν ξέρω για ποιο χαράτσι μιλας, (έκτακτη εισφορά, φόρος ακινήτων μέσω ΔΕΗ, φορολογία εισοδήματος, σήμα κυκλοφορίας?) αλλά ναι τα πλήρωσα όλα.

kalgeorge
26/01/2012, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios




ΜΥΑΛΟ Ο ΧΛΕΜΠΟΥΡΑΣ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!





σου ανεθεσε καποιος το project να τον νουθετησεις και δεν μας το λες?

STOYBI
26/01/2012, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αντίδραση στο να σε θεωρούν μαλάκα είναι ρε φίλε, όχι έγκλημα και τιμωρία. Δεν μιλάει κανείς (ούτε και εγώ) στο να το παίξουμε κρανοφόροι εκδικητές στα παράνομα σταθμευμένα οχήματα (και αυτό πάει και για τον STOUBI). Tα παράνομα είναι δουλειά άλλων να τα ελέγχουν.

Η άποψη μου αφορά όλους αυτούς τους τρισμάλακες που δεν έχουν ίχνος σεβασμού για τους γύρω τους. Γνωρίζουν μια χαρά, οτι θα το κάνουν όπου γουστάρουν ατιμώρητοι γιατί μέχρι να έρθει η αστυνομία σε 2,5ώρες θα έχουν φύγει, και στα παπάρια τους αν εσύ έχεις φάει τις ταπετσαρίες μέχρι τότε.

Τέλος, και μαλακία που το ΄βαλα.



Ακριβως με το ιδιο σκεπτικο σου απαντησα και εγω.....!!

Το αν ειναι πολλοι η λιγοι.....

Το αν ειναι στο γκαραζ σου-μου

Το εαν εισαι με τροχοφορο...

Το εαν εισαι πεζος η ΑΜΕΑ....

Δεν νομιζω οτι εχει διαφορα.....

Μαλακια παντως που το εβαλες δεν εκανες...!!!




:beer: :beer:

:wave2:

DimChios
26/01/2012, 14:43
και για να το κλεισω εδω εγω,
για κατι τετοια θα ηθελα να ειμαι μπατσος, "Θεος", "δικτατορας", "γαμαω και δερνω και κανω ο,τι θεωρω σωστο απεναντι στη μαλακια σου"


καθοτι αγορακια μου, δεν ξερουμε παντα αν θα ερθει λεωφορειο ή ασθενοφορο με τη μανα ή τον πατερα μας μεσα για να κρινουμε κατα περιπτωση!

Αντε γεια

:wave2:

kalgeorge
26/01/2012, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Αντίδραση στο να σε θεωρούν μαλάκα είναι ρε φίλε, .........





αλλά ναι τα πλήρωσα όλα




ενταξει με καλυψες

DimChios
26/01/2012, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge


να ηταν ο οδηγος εκει, κανενα νταμαρι....και να εβλεπα τα αρχιδια που εχετε ολοι


speak for your self

ΦΙΛΙΚΑ

:wave2:

kalgeorge
26/01/2012, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
speak for your self

ΦΙΛΙΚΑ

:wave2:


για σου ρε μητσο αλανι αχαχαχαχχαχχ

taskon
26/01/2012, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
εχουμε και λεμε.....


να ηταν ο οδηγος εκει, κανενα νταμαρι....και να εβλεπα τα αρχιδια που εχετε ολοι

sorry αλλα την βρισκω λαθος αυτην την λογικη. Διοτι εφοσον ο οδηγος λογω του οτι ειναι νταμαρι γραφει στα παπαρια του τους αλλους και κανει οτι γουσταρει αρα λογικα και οι αλλοι λογω απουσιας του οδηγου(νταμαριου), κανουν οτι γουσταρουν.

kalgeorge
26/01/2012, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
sorry αλλα την βρισκω λαθος αυτην την λογικη. Διοτι εφοσον ο οδηγος λογω του οτι ειναι νταμαρι γραφει στα παπαρια του τους αλλους και κανει οτι γουσταρει αρα λογικα και οι αλλοι λογω απουσιας του οδηγου(νταμαριου), κανουν οτι γουσταρουν.



ναι φιλε μου δεν διαφωνησα σε αυτο...


αλλα στο τσαμπα μαγκες που γραφτηκε πιο πριν........εκει πηγαινε


και παρακολουθειστε τι λεμε...δεν μπορω να γραφω 500 ποστ
:lol: :wave2:

Anty12
26/01/2012, 14:47
Με τα νεύρα που έχουμε όλοι, έτσι και το "παίξει" κάνα Mega το βράδυ, θα γεμίσει ο τόπος (και όχι μόνο η Αθήνα) ντελαπαρισμένα Audi αύριο-μεθαύριο.....


ααα.... και οι παλιοί έλεγαν "όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος"

STOYBI
26/01/2012, 14:47
Ρε εαν ησαστε μαγκες να πηγαινατε να τουμπαρετε καμμια μπετονιερα και καμμια πρεσα ( που πριν δυο τρια χρονια καθε τετραγωνο ειχα και ενα ζευγαρι απο δαυτες....)


Αμα πια...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

DimChios
26/01/2012, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
για σου ρε μητσο αλανι αχαχαχαχχαχχ


Τι να κανουμε ρε φιλε. κανεις δεν ειναι τελειος

el_hymador
26/01/2012, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
κωστα....τοτε εκει στο βραχατι......αν εχεις παρκαρει καπου ρε και το εχεις πιο εξω.....και ενοχλει........αν στο παρει κανας αγροτης σβαρνα.....μη στραβωσεις ρε



ασε που αυτο που λες παραπανω ειναι......


καλυτερα να παρουν σαν παραδειγμα την καταστροφη περιουσιας.....παρα τον σταρχιδισμο


Στο Βραχατι δεν παιζει να μη βρεις να παρκαρεις ακομα και το καλοκαιρι ρε!

Το συγκεκριμενο δεν ειναι καταστροφη περιουσιας χωρις λογο. Εκανε μ@λ@κι@.
Γιατι ετσι εχει μαθει.
Γιατι ειναι τοσο αναισθητος που δεν τον αγγιζουν οι χ-παναγιες και τα μπινελικια απο αλλους.
Γιατι σε θεωρει μ@λ@κ@ και υπερβολικο που μεσα στο χαος της τσιμεντοχαβουζας μπορει να βιαζεσαι να πας καπου και γραφει στα @@δια του την αγανακτηση σου, που ο ιδιος εχει προκαλεσει.
Γιατι ειναι "μαγκας" και μας εχει ολους γραμμενους.
Γιατι ξερει οτι η αστυνομια δεν προκειται να ασχοληθει.
Γιατι αυτη ειναι η νοοτροπια του και ετσι λειτουργει λογο των ανωτερω.

Αυτοι οι τυποι ανθρωπων πρεπει να μαθουν! Με το καλο η με το κακο.

kalgeorge
26/01/2012, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τι να κανουμε ρε φιλε. κανεις δεν ειναι τελειος


ε ναι ρε φιλε οκ
:lol:

sniper
26/01/2012, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
για σου ρε μητσο αλανι αχαχαχαχχαχχ

Δίκιο έχει.. Aν πεταχτεί κανένας ζουμπάς με κανα scorpion τότε να δεις υγρή προώθηση.. γιατί οι άλλοι είναι μαλάκες κι ο Μήτσος ο Αδέκαστος Μπάρας (σχέτο Μπάρας) κι ο Batman μαζί.

kalgeorge
26/01/2012, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Το συγκεκριμενο δεν ειναι καταστροφη περιουσιας χωρις λογο. Εκανε μ@λ@κι@. .


τωρα αυτο το θες και το λες?


βαλε ενα κασκολ του γαυρου μεσα στο αμαξι να ερθω να στο γαμισω ρε.......

δεν ειανι καταστροφη περιουσιας χωρις λογο.....εκανες μαλακια

DimChios
26/01/2012, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ε ναι ρε φιλε οκ
:lol:




Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios καθοτι αγορακια μου, δεν ξερουμε παντα αν θα ερθει λεωφορειο ή ασθενοφορο με τη μανα ή τον πατερα μας μεσα για να κρινουμε κατα περιπτωση! Αντε γεια :wave2:

makis206
26/01/2012, 14:51
Mωρέ έχω δει εγώ κάτι Ελληνάρες που διπλοπαρκάρουν και περιμένουν μέσα την κυρά ξύνοντας την ψwλάρα χωρίς να δίνουν την παραμικρή σημασία για το μπουρδέλο που προκαλούν... τους το τουμπάρω με δαύτους μέσα σου λέω και μην τον είδατε.

Απ'την άλλη πάλι μού'τυχε να κορνάρω σε αυτοκίνητο που σταμάτησε στη μέση του δρόμου έτσι απλά βγάζοντας τα αλάρμ... και τελικά ήθελε απλά να αφήσει ένα ανάπηρο παιδί αφού πρώτα έπρεπε να βγάλει το καροτσάκι απ'το παγκάζ.. μεγάλη ξενέρα.. αλλά κατάλαβα αμέσως πόσο εύκολο είναι να αλλάξει η στάση μου απέναντι σ'αυτό που έχω ν'αντιμετωπίσω.

Αν δεν ξέρεις.. χαλαρά. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως σηκώνει τρελή φάση το πράγμα.

ΥΓ: Μόλις θυμήθηκα τον άνθρωπο που περπάτησε πάνω στο Corolla όταν το βρήκε παρκαρισμένο στο πεζοδρόμιο...:evil: :lol:

sniper
26/01/2012, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
... γαμισω ρε.......

...

Mε "η" γράφεται..

kalgeorge
26/01/2012, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mε "η" γράφεται..


νομιζω το εχω δει και με τα δυο....αλλα δεν θα τσακωθουμε και για αυτο :lol: