PDA

View Full Version : Αμμοβολή, πού?



byron
29/01/2012, 12:13
Για έναν σκελετό ποδηλάτου. Το παλεύω δύο μέρες με remover αλλά ή τα remover έχουν γίνει της πλάκας, ή τα χρώματα που έβαφαν στα 70s είναι αδιάλυτα σε οτιδήποτε.

Καμμιά ιδέα και για κόστος?

yes-u
29/01/2012, 12:52
Πέττας στην Λεωφ. Αθηνών στον Κηφισό. Έχω 3 σκελετούς για την ίδια δουλειά και μετά από τηλ. επικοινωνία, έκλεισα στην τιμή των 35 ε για αμμοβολή και ηλεκτροστατική για τον καθένα. Δεν τα έχω πάει ακόμη για να σου πω για το αποτέλεσμα, θέλω όμως μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα να το κάνω...

virus
29/01/2012, 16:50
35 ευρω ΚΑΙ αμμοβολη ΚΑΙ ηλεκτροστατικη για εναν σκελετο;

yes-u
29/01/2012, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
35 ευρω ΚΑΙ αμμοβολη ΚΑΙ ηλεκτροστατικη για εναν σκελετο;

Ναι και δε νομίζω πως έγινε παρανόηση.. αρχικά ζητούσε 40 ε. Παιδιά, πάρτε ένα τηλ. για να το εξακριβώσετε. Κι εμένα μου κάνει για καλή τιμή, οκ...

byron
29/01/2012, 17:17
Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση. Τον Πέττα τον έχω υπ΄όψη μου, αλλά σε παλαιότερη επαφή μου είχε δώσει την εντύπωση οτι οι τιμές του είναι όπου σε πιάσει, και μάλλον δεν θα κάνω ηλεκτροστατική για να το πάω πακέτο.

virus
30/01/2012, 17:24
εγω ενοουσα γιατι μου φαινονται πολυ λιγα τα λεφτα. δεν ειναι ακριβα τα χρωματα της ηλεκτροστατικης;

yes-u
14/03/2012, 07:39
Up!
Πήρα τους ποδηλατικούς σκελετούς την προηγούμενη εβδομάδα. Αμμοβολή και ηλεκτροστατική, 30 ευρώ έκαστος. Το αποτέλεσμα πολύ ικανοποιητικό, ειδικά ένα αντίκα ποδήλατο με τα μαύρα χάλια του έγινε απλά σαν καινούργιο...

byron
14/03/2012, 08:21
Up!
Πήρα τους ποδηλατικούς σκελετούς την προηγούμενη εβδομάδα. Αμμοβολή και ηλεκτροστατική, 30 ευρώ έκαστος. Το αποτέλεσμα πολύ ικανοποιητικό, ειδικά ένα αντίκα ποδήλατο με τα μαύρα χάλια του έγινε απλά σαν καινούργιο...

Δεν είχα απαντήσει μέχρι τώρα στο τι έκανα. Το remover της Xρωτέξ ήταν καλό μόνο για μοντελισμό και καθάρισμα πινέλων. Αγόρασα κάποιο άλλο και το χρώμα-αστάρια κλπ πήραν την άγουσα. Απλά έπεσε πολύ τρίψιμο μετά για να μείνει καθαρό το μέταλλο και πήγε σε βαφέα. Δεν θα γίνει ηλεκτροστατική γιατί προσθέτει βάρος...
Κυνηγάω τα γραμμάρια προκειμένου να πατήσω τον sapila racing με το Rossini του και όλα παίζουν ρόλο πλέον :smokin:

SVX
14/03/2012, 08:27
Δεν θα γίνει ηλεκτροστατική γιατί προσθέτει βάρος...
Κυνηγάω τα γραμμάρια προκειμένου να πατήσω τον sapila racing με το Rossini του και όλα παίζουν ρόλο πλέον :smokin:

:rolleyes: φαε μαρμελαδα δαμασκηνο μιση ωρα πριν τον αγωνα.... :winka:

yes-u
14/03/2012, 08:30
Δεν είχα απαντήσει μέχρι τώρα στο τι έκανα. Το remover της Xρωτέξ ήταν καλό μόνο για μοντελισμό και καθάρισμα πινέλων. Αγόρασα κάποιο άλλο και το χρώμα-αστάρια κλπ πήραν την άγουσα. Απλά έπεσε πολύ τρίψιμο μετά για να μείνει καθαρό το μέταλλο και πήγε σε βαφέα. Δεν θα γίνει ηλεκτροστατική γιατί προσθέτει βάρος...
Κυνηγάω τα γραμμάρια προκειμένου να πατήσω τον sapila racing με το Rossini του και όλα παίζουν ρόλο πλέον :smokin:

Σεβαστόνννν....