PDA

View Full Version : Vtr 1000 Sp2 "ainigma"



lukos
09/09/2005, 05:41
Ερώτηση για δυνατούς λύτες:Τι είναι αυτό που προκαλεί έναν θόρυβο στην μοτό μου οταν κλείνω το γκάζι,περιπου στις 3500 στροφές,χωρις να υπάρχει άλλη επίπτωση ,αλλα καταντάει εκνευριστικό..
Παρακαλούνται κάτοχοι sp2 ή varadero με αυτόν τον κινητήρα να δώσουν την λύση αν τους έχει παρουσιαστεί κάτι παρόμοιο..
Μήπως υπάρχει λέτε κανα συνεργείο που να μπορει να διαγνωσει το πρόβλημα?:confused:

Tigas
09/09/2005, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lukos
Ερώτηση για δυνατούς λύτες:Τι είναι αυτό που προκαλεί έναν θόρυβο στην μοτό μου οταν κλείνω το γκάζι,περιπου στις 3500 στροφές,χωρις να υπάρχει άλλη επίπτωση ,αλλα καταντάει εκνευριστικό..
Παρακαλούνται κάτοχοι sp2 ή varadero με αυτόν τον κινητήρα να δώσουν την λύση αν τους έχει παρουσιαστεί κάτι παρόμοιο..
Μήπως υπάρχει λέτε κανα συνεργείο που να μπορει να διαγνωσει το πρόβλημα?:confused:

ΓΙΝΕ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ,ΤΙ ΘΟΡΥΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΤΛ ΚΤΛ

afrotwin
09/09/2005, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από lukos
Ερώτηση για δυνατούς λύτες:Τι είναι αυτό που προκαλεί έναν θόρυβο στην μοτό μου οταν κλείνω το γκάζι,περιπου στις 3500 στροφές,χωρις να υπάρχει άλλη επίπτωση ,αλλα καταντάει εκνευριστικό..
Παρακαλούνται κάτοχοι sp2 ή varadero με αυτόν τον κινητήρα να δώσουν την λύση αν τους έχει παρουσιαστεί κάτι παρόμοιο..
Μήπως υπάρχει λέτε κανα συνεργείο που να μπορει να διαγνωσει το πρόβλημα?:confused:

ine aplo
sou exi mpi kana petradaki sto takouni ton papoutsion ke koudounai stis sigkekrimenes strofes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
09/09/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lukos
........
Παρακαλούνται κάτοχοι sp2 ή varadero με αυτόν τον κινητήρα ...


Είσαι σίγουρος γι' αυτό; μήπως εννοείς F και όχι SP2;

Τώρα για το πρόβλημά σου.... δεν λες που ακούγεται αυτός ο θόρυβος. Στον κινητήρα να υποθέσουμε..... Και τι είδους θόρυβος είναι...

afrotwin
09/09/2005, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είσαι σίγουρος γι' αυτό; μήπως εννοείς F και όχι SP2;

Τώρα για το πρόβλημά σου.... δεν λες που ακούγεται αυτός ο θόρυβος. Στον κινητήρα να υποθέσουμε..... Και τι είδους θόρυβος είναι...

NA SOU PO EGO KATI SAN
APRI NIA NIA
APRI NIA NIA
PITSI KOIN KOIN KOIN....

KATALAVES?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
09/09/2005, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
NA SOU PO EGO KATI SAN
APRI NIA NIA
APRI NIA NIA
PITSI KOIN KOIN KOIN....

KATALAVES?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Έτσι κάνουν τα καβασάκια.....

Τα Honda είναι πιο σοφιστικέ :a38:

pepenaxos1
09/09/2005, 11:29
Οπως και να κανει το VTR ειναι ενα ονειρο... :)
Αααααχχχχχχ... Το πεθυμησα το μωρο μου...!! :sad: :sad:


23415

idi
09/09/2005, 12:16
κανε γρηγορα τοτε γιατι σταματησε η παραγωγη του (νομιζω)

οποτε μενει η Honda ME KANENA MONTEΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!

ουφ παει και αυτο το βασανο!!! τωρα μπορω να λεω με βεβαιοτητα οτι η Honda βγαζει MONO βαρετα μηχανακια
!!! :beer: :beer:

banditgr
09/09/2005, 18:46
O ixos pezei na einai apo tin kadena ekentroforou....i honda exei genika provlima me tous tentotires oi oipioi an kai spania tha prokalesoun vlavi exoun san sinithia na kanoun POLI thorivodeis tis moto giro stis 3-5k /rpm .I lisi an einai afto (akougetai san na koudounizoun voloi mesa sto moter or something) einai eitai alagi me stock tentotira (opote na perimeneis na 3anaxalasei) i na na valeis mixaniko tis APE (i lisi pou exo kanei ego sto cbr mou) opou ton rithmizeis kai telioses...den yparxei periptosi na dosei perisotero tzogo stin kadena...

reinmeister
09/09/2005, 20:10
οπως ειπαν και οι απο πανω γινε λιγο σαφεστερος αναφορικα με την πηγη του θορυβου...

υ.γ.τα sp-1,2 δεν εχουν καδενα...κινουν τους εκκεντροφορους μεσω γραναζιων....

banditgr
09/09/2005, 22:46
tote sorry...lathos mou,pantos to prob isxiei (kai ia vtr firestorm 1000) gia polla honda

wrenchfzr
10/09/2005, 07:09
φιλε αυτο συμβαινει εξαιτιας της μετακαυσης που κανει ο αερας απο την εισοδο στην εξατμιση .αυτη η εισοδος ξεκινα απο το καπακι των βαλβιδων ερχονται στο καθε ενα απο μια σωληνα απο το φιλτροκουτι και τροφοδοτει με αερα τις εξατμισεις για καθαρους ρυπους.ειναι εσωτερικης διαμετρου 12-13μμ.ταπωσετες με μια μπιλια αντιστοιχης διαμετρου και σταματα ο θορυβος που κανει η καυση μεσα στην εξατμιση.δεν ειναι κινδυνος για τον κινητηρα σου μου πηρε 2,5 χρονια να το βρω και η honda ουτε μια πληροφορια