PDA

View Full Version : Κιτάκια επισκευής ψαλιδιού - μοχλικού ανάρτησης All Balls



Kotselakos
31/01/2012, 18:57
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος συμφορουμίτης κιτάκι για επισκευή ψαλιδιού - μοχλικού της συγκεκριμένης εταιρείας;

Είναι καλής ποιότητας και εφάμιλλης αντοχής με τα υλικά της αντιπροσωπίας;

Τα ρουλεμάν που χρησιμοποιούν τι μέρος του λόγου είναι;

Το κόστος τους είναι σημαντικά μικρότερο σε σχέση με τα ΟΕΜ.

Αν περιελάμβαναν μόνο ρουλεμάν και κοινές τσιμούχες δακτυλίδια, δεν θα τα συζητούσα καν.

Αυτά τα βρίσκεις ούτως ή άλλως μεμονωμένα στο εμπόρειο στην μισή τιμή από τη αντιπροσωπία και σε ανώτερη ποιότητα. Εξάλλου δεν υπάρχει μανίσιο ρουλεμάν , οι εταιρείες μοτο από αλλού τα προμηθεύονται.

Το θέμα είναι οι ειδικές τσιμούχες - καπάκια και τα κυλινδράκια στα οποία δουλεύουν τα βελονοειδή ρουλεμάν, τα οποία δεν τα βρίσκεις στο εμπόρειο ή τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να τα εντοπίσω.

Και φυσικά η συζήτηση γίνεται γιατί το κόστος τους είναι σημαντικά μικρότερο σε σχέση με την αντιπροσωπία.

Αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία ας τη μοιραστεί, μιας και με ενδιαφέρει άμεσα.

tifoso4ever
31/01/2012, 19:02
Μια χαρα ειναι, εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες και τσιμουχες και κιτακια ρουλεμαν, ειναι σοβαρη εταιρεια, και μου εκανε εντυπωση οτι χρησιμοποιει ΟΕΜ ρουλεμαν, ιδια με της αντιπροσωπειας....
κιτακια μοχλικου ή αμορτισερ, δεν εχω χρησιμοποιησει, αλλα γιατι να υπαρξει προβλημα???
Οι αμερικανοι τα χρησιμοποιουν κατα κορον στις ανακατασκευες τους, αυτο λεει κατι....:beer:

Kotselakos
31/01/2012, 19:40
Thanx!:beer:

ledz
01/02/2012, 10:29
Και εγω εχω παρει κιτ ρουλεμαν τιμονιου. Εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.