PDA

View Full Version : ΙΣΩΣ....



z.k.a.p.
01/02/2012, 19:09
Μικρός και΄γώ κάποτε στο χωρίο ανοίγαμε τα χέρια και με δύναμη έβγαινε από το στόμα ο ήχος της αγαπημένης μας μηχανής. Ρέματα, φαράγγια, χώματα, λάσπες, άσφαλτο όλοι μαζί χωρίς να ξεχωρίζουμε το είδος της μηχανής που καβαλούσαμε. Τσόπερ, εντούρο, στρητ, όλες μαζί αρκεί παρέα να έιμασταν και τι στον κόσμο.

Αργότερα ήρθανε και οι νεανικοί έρωτες με αρχηγούς αυτούς που ο μπαμπάς τους, τους αγαπούσε "λιγότερο". Δανεικά μηχανάκια της πυρκαγιάς και΄μεις τσίτα τα γκάζια για παραλία και καμάκι με Καρβέλα και "μεγάλα στήθια".

Το όνειρο χανότανε στην πραγματικότητα με τον λόγο "να μην" και όλα τα υπόλοιπα που δηλώνουν πόνο και στεναχώρια. Η "ευχή" του πατέρα που κόστιζε κάποιες χιλιάδες δραχμές και η ατάκα που φύτρωνε στο στομάχι από τα χείλη της μάνας, θα πεθάνω, που κανείς νέος δεν την καταλαβαίνει στο βωμό του ενθουσιασμού και της ηδονής που σου προσφέρει το γκάζι και η μυρωδιά των ελαστικών.

Τα χρόνια περνούσαν και το μεράκι κατέβαινε σαν την μπουκιά στο στομάχι.
Η στιγμή της επανάστασης και του μανιφέστου γραμμένο δεν άργησε να΄ρθει. Η πρώτη αγάπη ήτανε πραγματικότητα, μεταχειρισμένη αλλά με την ευχή και του πατέρα.
Η ιστορία γράφονταν με μεγάλα γράμματα και μεγάλες υποσχέσεις. Ο άνθρωπος από την φύση του ξέρει πολύ καλά πως ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Δεν άργησε να έρθει και η δεύτερη αγάπη και η τρίτη νομίζοντας ότι θα είναι πάντα έτσι και πάντα προς το καλύτερο....

Μέχρι που το όνειρο τελείωσε απότομα και η προσγείωση ήρθε.....με την κρίση.
Όταν έκοβα το τσιγάρο μου είχε πει ένας φίλος ότι καλύτερα να το κόψεις μόνος σου παρά να στο κόψει ο γιατρός...έτσι και με την μηχανή. Δεν την πούλησα για το όνειρο και το καλύτερο αλλά γιατί κάποιος μου το επέβαλε, και η αλήθεια είναι ότι πόνεσα πολύ.

Tώρα μαζεύω κομμάτια και η ιστορία θα δείξει αν το όνειρο ζωντανέψει ξανά....




με εκτίμηση σε όλους
πάντα όρθιοι................τα λέμε.

BLACKGAS
01/02/2012, 20:00
Εσύ να είσαι καλά.
Θα γυρίσει ο τροχός και ... τότε θα γυρίσουν και οι ρόδες από νέο έρωτα!

;)

Πανοπτικός
01/02/2012, 20:17
Ειναι σημαντικη η θετικη ενεργεια...


Μην ακους κατι κλαψιαρηδες εδω μεσα που ολη την ωρα λενε "δεν ξερουμε αν θα υπαρχουμε του χρονου" γιατι ειναι λαθος, θα υπαρχουμε φιλε, και του χρονου και του παραχρονου και σε 10 χρονια κ σε 50 χρονια μη σου πω :beer:

Lioulios
01/02/2012, 20:35
Τί μηχανάκι πούλησες αν επιτρέπεται φίλε μου ;

Έστι για να έχει εικόνα το έργο που μόλις είδα ...


Πανόπτικον σωστός !

Allst@rf
01/02/2012, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
Μικρός και...

με εκτίμηση σε όλους
πάντα όρθιοι................τα λέμε.


όσο και να μην θέλω να το πιστέψω φίλε μου,μια από τα ίδια και γω...θα πρέπει να αποχωριστώ (ελπίζω για λίγο) τον μοτοσυκλετισμό...


:sick:

Πανοπτικός
02/02/2012, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
όσο και να μην θέλω να το πιστέψω φίλε μου,μια από τα ίδια και γω...θα πρέπει να αποχωριστώ (ελπίζω για λίγο) τον μοτοσυκλετισμό...


:sick:


Οχι ρε συ... Αφου εσυ το μηχανακι το εχεις για να σου χαριζει χαμογελο κ οχι για οικονομια :rolleyes:

z.k.a.p.
02/02/2012, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Τί μηχανάκι πούλησες αν επιτρέπεται φίλε μου ;

Έστι για να έχει εικόνα το έργο που μόλις είδα ...


Πανόπτικον σωστός !

Ένα yamaha xtz 660 χρώμα μπλε.

Στην αρχή μου άρεσε η ιδέα ότι το αγοράζει φίλος.....

Πίστεψτε με είναι το ίδιο συναίσθημα να σου πηδάει φίλος την πρώην. Τέλος καλό όλα καλά.

Να την χαίρετε την καινούρια του αγάπη γιατί είναι γαμώ τα παιδιά και του αξίζει.

z.k.a.p.
02/02/2012, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
όσο και να μην θέλω να το πιστέψω φίλε μου,μια από τα ίδια και γω...θα πρέπει να αποχωριστώ (ελπίζω για λίγο) τον μοτοσυκλετισμό...


:sick:

Μία αίσθηση πικρή στο στόμα κάθε φορά που βλέπεις κομβόη με μηχανές στον δρόμο.....

Πανοπτικός
02/02/2012, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.


Πίστεψτε με είναι το ίδιο συναίσθημα να σου πηδάει φίλος την πρώην.


Ρε φιλε πιστευω οτι ειναι λιγο χειροτερο αυτο... δεν ξερω βεβαια.. τι λες.

makis206
02/02/2012, 11:10
Παίδες καταλαβαίνω απόλυτα το βάρος και τη στεναχώρια που υπάρχει αλλά όλα πλέον είναι θέμα προτεραιοτήτων, έτσι καταντήσαμε/μας καταντήσανε, ότι θέτε βάλτε..

Ναι.."και τι ζωή είναι αυτή αν δεν μπορείς να κάνεις αυτό που αγαπάς".... απ'την άλλη όμως βλέπω ανθρώπους σε τεράστια απόγνωση, κάποιοι χωρίς σπίτι πια, στον ήλιο μοίρα.. τι να λέμε..

Προσωπικά παλεύω να τα δω όπως ο Πανοπτικός, τσαμπουκά μωρέ με ότι έχουμε κι όλα θα φτιάξουν, τουλάχιστον δεν θα πέσουμε χωρίς μάχη. Θα προσαρμοστούμε σίγουρα αλλά... μήπως όλα τελικά είναι στο μυαλό ή στο χέρι του καθενός;

Γερά..:beer:

Allst@rf
02/02/2012, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Οχι ρε συ... Αφου εσυ το μηχανακι το εχεις για να σου χαριζει χαμογελο κ οχι για οικονομια :rolleyes:

αλλα ντ'αλλα της παρασκευης το γαλα...

:rolleyes:

ggs
02/02/2012, 11:29
Zkap … ότι λεει κι ο μακης … ΓΕΡΑ…

πούλησες μια μηχανή για να ενισχύσεις την οικογένεια σου … ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ…

επειδή τα λόγια που έγραψες είναι λόγια μοτοσικλετιστή , να ξέρεις ότι μοτοσικλετιστής θα είσαι πάντα …ακόμη και χωρίς μηχανή , ακόμη και με ένα παπάκι των 500 ευρω…

όταν νοιώσεις λίγο ποιο ασφαλής οικονομικά ,δες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις για ένα μηχανάκι – εργαλείο που θα εξυπηρετεί την καθημερινότητα σου και θα σου γλυτώνει και χρήματα (ναι υπάρχουν και τέτοια εκτός από τα SS,ADVENTRE SUPER WOW TALEFTAMOUPETAO)….

Εύχομαι πολύ σύντομα να ρίξεις ποστ «Χ vs Y vs Z ποιο να πάρω»
:beer:

z.k.a.p.
02/02/2012, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ρε φιλε πιστευω οτι ειναι λιγο χειροτερο αυτο... δεν ξερω βεβαια.. τι λες.

Ευχαριστώ από καρδίας για τα ζεστά λόγια. Όσο για το χειρότερο βλέπε τον νόμο του merfy...

Allst@rf
02/02/2012, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
Μία αίσθηση πικρή στο στόμα κάθε φορά που βλέπεις κομβόη με μηχανές στον δρόμο.....

+990

:cry:

Πανοπτικός
02/02/2012, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αλλα ντ'αλλα της παρασκευης το γαλα...

:rolleyes:

Τι αλλα ντ αλα ρε, μεχρι προτεινος ελεγες οτι δεν σε νοιαζει ποσο καιει το μηχανακι επειδη εσυ το εχεις για να σου χαριζει χαμογελο, ε στο μηνυμα σου λες οτι θα το αποχωριστεις λογω οικονομικων .. Λιγο οξυμωρο ακουγεται...

sniper
02/02/2012, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
Ένα yamaha xtz 660 χρώμα μπλε.

Στην αρχή μου άρεσε η ιδέα ότι το αγοράζει φίλος.....

Πίστεψτε με είναι το ίδιο συναίσθημα να σου πηδάει φίλος την πρώην. Τέλος καλό όλα καλά.

Να την χαίρετε την καινούρια του αγάπη γιατί είναι γαμώ τα παιδιά και του αξίζει.

Σιγά ρε φίλε.. μια μηχανή έδωσες.. όχι ένα πόδι..

Allst@rf
02/02/2012, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Τι αλλα ντ αλα ρε, μεχρι προτεινος ελεγες οτι δεν σε νοιαζει ποσο καιει το μηχανακι επειδη εσυ το εχεις για να σου χαριζει χαμογελο, ε στο μηνυμα σου λες οτι θα το αποχωριστεις λογω οικονομικων .. Λιγο οξυμωρο ακουγεται...

δικιο εχεις...

Πριν κανα χρονο+ ΔΕΝ με ενοιαζε...το 2010 δλδ...

Τωρα με νοιαζει...το 2012 δλδ...


Εχεις λεπτομερη στοιχεια για τα οικονομικα μου και δεν το ξερω?



ασε μας ρε πανοπτικε στη μιζερια μας...





:(

kostas777
02/02/2012, 18:47
τα όνειρα δεν τελειώνουν ;)

z.k.a.p.
02/02/2012, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σιγά ρε φίλε.. μια μηχανή έδωσες.. όχι ένα πόδι..

Έχεις δίκιο...αλλά μην ξεχνάς ότι ακρωτηριασμός υπάρχει και στα συναισθήματα, όπως και στον αντρικό εγωισμό....

Lioulios
02/02/2012, 19:24
To θέμα είναι πολυδιάστατο .

Ο Μάκης δηλ στην Κρητη με το ΤΑ δεν έχει προβλημα μοτοσυκλέτας γιατί την κυκλοφορεί όλο τον χρόνο(να υποθέσω) πλήν κάποιων κακών καιρικών συνθυκών και πάει στην δουλειά του καθημερινά και ενίοτε καικαμιά βόλτα .Αν δεν πάει δεν τρέχει και τίποτα .
Από την άλλη ο συνπάσχων νεοπαντρεμένος Allst@rf έχει για μοτο ένα υπερόπλο που δεν είναι για κάθε μέρα ,αλλά για ιδιεταιρη χρήση .
Ο 1ος μπορεί να κάνει και οικονομία κρατώντας τη μοτο ,αλλά ο 2ος μάλλον όχι . Θα πρεπει να έχει κάποια λ7 να υποστρίξει την χρήση της μοτο αυτής .

Εγώ που είμαι κάπου στη μέση και ως τώρα τα ψιλομπαλώνω .

Allst@rf
02/02/2012, 19:31
μωρέ εγώ το θέλω το μηχανάκι μου και για κάθε μέρα ,και για βόλτα και για ταξίδι και για πίστα ,για τα πάντα...

Αλλά έσφιξαν πολύ τα πράγματα και κάθεται το καημένο...ούτε παπουτσάκια ,ούτε σέρβις ,ούτε τίποτα...

Και από πάνω έχεις και τον πανόπτικο να ειρωνευτεται κιόλας...

Πουτανα κρίση...


:sick:

Πανοπτικός
02/02/2012, 19:34
Αχ καλο μου σωπα σωπα... :lol:

Allst@rf
02/02/2012, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Αχ καλο μου σωπα σωπα... :lol:

ναι φίλε μου σώπαινω...


:wave2:

z.k.a.p.
02/02/2012, 21:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
[B]μωρέ εγώ το θέλω το μηχανάκι μου και για κάθε μέρα ,και για βόλτα και για ταξίδι και για πίστα ,για τα πάντα...


Θα επανέλθω στο θέμα του ακρωτηριασμού....άλλο δεν την έχω και άλλο δεν την δουλεύω.

Η παρουσία καμία φορά ταξιδεύει το μυαλό και χωρίς να την χρησιμοποιείς.

Allst@rf
02/02/2012, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
[B]μωρέ εγώ το θέλω το μηχανάκι μου και για κάθε μέρα ,και για βόλτα και για ταξίδι και για πίστα ,για τα πάντα...


Θα επανέλθω στο θέμα του ακρωτηριασμού....άλλο δεν την έχω και άλλο δεν την δουλεύω.

Η παρουσία καμία φορά ταξιδεύει το μυαλό και χωρίς να την χρησιμοποιείς.


σε αυτό το θέμα είμαι ποιο ρεαλιστής...

Την εχω στο γκαράζ,την βόλταρω στη χαση και στη φεξη με την ψυχή στο στόμα μην πέσω λόγω φθαρμένων ελαστικών,όσο κάθεται έχει και ζημίες που δεν μπορώ να καλύψω λόγω οικονομικών...ε τη στα κομμάτια...

Για να κάνω τον παραλληλισμό με την πρώην που είπες ,είναι σαν να είσαι σε μια σχέση που βλέπουν και οι 2 ότι δεν προχωράει,συνειδητοποιούν ότι πρέπει να χωρίσουν και κανένας δε πέρνει πρωτοβουλία...

Μακάρι να βρεθεί κάποιος που μπορεί να τις κάνει κανα χλμ γιατί με εμένα θα σκουρίασειστην ακινησία...

keepdreaming
02/02/2012, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σε αυτό το θέμα είμαι ποιο ρεαλιστής...

Την εχω στο γκαράζ,την βόλταρω στη χαση και στη φεξη με την ψυχή στο στόμα μην πέσω λόγω φθαρμένων ελαστικών,όσο κάθεται έχει και ζημίες που δεν μπορώ να καλύψω λόγω οικονομικών...ε τη στα κομμάτια...

Για να κάνω τον παραλληλισμό με την πρώην που είπες ,είναι σαν να είσαι σε μια σχέση που βλέπουν και οι 2 ότι δεν προχωράει,συνειδητοποιούν ότι πρέπει να χωρίσουν και κανένας δε πέρνει πρωτοβουλία...

Μακάρι να βρεθεί κάποιος που μπορεί να τις κάνει κανα χλμ γιατί με εμένα θα σκουρίασειστην ακινησία...

Επειδη ειμαι και εγω στη θεση σου, το εχω βαλει πεισμα να μη τη δωσω εκτος και τα πραγματα πανε ΤΟΣΟ σκατα που δεν εχω φαγητο στο τραπεζι μου...

Μεχρι τοτε προτιμω να την εχω στο γκαραζ και να καθεται και να την κοιταζω, και αντε και καμια βολτιτσα που και που, παρα να τη δωσω και να δω τον αλλον να φευγει πανω της :sad:

:beer: :beer:

Allst@rf
02/02/2012, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
Επειδη ειμαι και εγω στη θεση σου, το εχω βαλει πεισμα να μη τη δωσω εκτος και τα πραγματα πανε ΤΟΣΟ σκατα που δεν εχω φαγητο στο τραπεζι μου...

Μεχρι τοτε προτιμω να την εχω στο γκαραζ και να καθεται και να την κοιταζω, και αντε και καμια βολτιτσα που και που, παρα να τη δωσω και να δω τον αλλον να φευγει πανω της :sad:

:beer: :beer:


όλες οι απόψεις είναι δεκτές και σωστές...

Το εχω σκεφτεί και γω αυτό...

Αλλά ξέρεις τι γίνεται;

δυστυχώς τα χρόνια περνούν και θέλω να κάνω ακόμα χιλιόμετρα με 2 ρόδες και ειδικά να γνωρίσω και λίγο το χώμα...

Οπότε ,ανταλλαγή με εντούράκι ή ον-οφ που είναι και ποιο οικονομικά και πάμε για άλλα...

Βέβαια παίζει και κει να το πάρω και να γίνει το ίδιο σκηνικό αλλά αξίζει να προσπαθήσω ,δε νομίζεις;



:winka: :winka:

keepdreaming
02/02/2012, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
όλες οι απόψεις είναι δεκτές και σωστές...

Το εχω σκεφτεί και γω αυτό...

Αλλά ξέρεις τι γίνεται;

δυστυχώς τα χρόνια περνούν και θέλω να κάνω ακόμα χιλιόμετρα με 2 ρόδες και ειδικά να γνωρίσω και λίγο το χώμα...

Οπότε ,ανταλλαγή με εντούράκι ή ον-οφ που είναι και ποιο οικονομικά και πάμε για άλλα...

Βέβαια παίζει και κει να το πάρω και να γίνει το ίδιο σκηνικό αλλά αξίζει να προσπαθήσω ,δε νομίζεις;



:winka: :winka:

Και βεβαια αξιζει να προσπαθησεις. Και εννοειται πως το χωμα δεν θα σε απογοητευσει σαν εμπειρια :winka:

Και οταν με το καλο η μεγαλη κατρακυλα σταματησει και ορθοποδησεις παλι, τα υπολοιπα ερχονται (ξανα) :beer:

Allst@rf
02/02/2012, 23:30
το μόνο που με τσακίζει ψυχολογικά είναι τα χρόνια που περνούν...


:(

Πανοπτικός
02/02/2012, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
το μόνο που με τσακίζει ψυχολογικά είναι τα χρόνια που περνούν...


:(

Τα χρονια περνουν κ δεν ξαναγυρνουν φιλε αλλα μην αγχωνεσαι :sad:

Allst@rf
02/02/2012, 23:46
οι ατιμες οι μοτοσυκλέτες...

Εχω ξεκινήσει τόσα πράγματα για διασκέδαση και αναψυχή στη ζωή μου και κάποια στιγμή τα άφηνα...

Μουσική,μοντελίσμο,πολεμικές τέχνες...

Όλα τα έκανα με πάθος και ήμουν καλός γιατί είχα πειθαρχία και μάθαινα ,αφομοίωνα...

Αλλά τίποτα δε με κράτησε σαν τις μοτοσυκλέτες...και όσο μεγαλώνω τόσο ποιο πολύ τρελαίνομαι να καβάλαω ,να κάνω χιλιόμετρα...

Είναι μαγικό πράγμα τελικά η μοτοσυκλέτα...


:beer: :beer:

Lioulios
03/02/2012, 00:03
Θα πρέπει να βάλουμε και στην πίσω μεριά του μυαλού μας (και στην μπροστά) πως αν δεν έχουμε Βστρωμ κτλ εμπορικά μηχανάκια (Ο φίλος το είπε . ΧτΧ έδωσε . )...Οτιδήποτε πωλείτε πάνω από 4 χιλιάρικα ...απλά δεν πωλείτε .

..Πρέπει να βρεθεί ο κατάλληλος τρελός ...Και αυτός να έχει και τα λ7 .

Εμένα πολύς κόσμος με έχει πάρει τηλ για το τριπλάκι να το ανταλλάξω με μοτο που όμως δεν ενδιαφέρομαι . Για μετρητά ούτε λόγος ...Οπότε αν έρθουμε στην ανάγκη να τα πουλήσουμε ...Σιγά μην βρούμε να τα δώσουμε . Για χάρισμα θα πάνε ή θα τα παντρυτούμε .


:sad:

Allst@rf
03/02/2012, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Θα πρέπει να βάλουμε και στην πίσω μεριά του μυαλού μας (και στην μπροστά) πως αν δεν έχουμε Βστρωμ κτλ εμπορικά μηχανάκια (Ο φίλος το είπε . ΧτΧ έδωσε . )...Οτιδήποτε πωλείτε πάνω από 4 χιλιάρικα ...απλά δεν πωλείτε .

..Πρέπει να βρεθεί ο κατάλληλος τρελός ...Και αυτός να έχει και τα λ7 .

Εμένα πολύς κόσμος με έχει πάρει τηλ για το τριπλάκι να το ανταλλάξω με μοτο που όμως δεν ενδιαφέρομαι . Για μετρητά ούτε λόγος ...Οπότε αν έρθουμε στην ανάγκη να τα πουλήσουμε ...Σιγά μην βρούμε να τα δώσουμε . Για χάρισμα θα πάνε ή θα τα παντρυτούμε .


:sad:

+990

keepdreaming
03/02/2012, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Θα πρέπει να βάλουμε και στην πίσω μεριά του μυαλού μας (και στην μπροστά) πως αν δεν έχουμε Βστρωμ κτλ εμπορικά μηχανάκια (Ο φίλος το είπε . ΧτΧ έδωσε . )...Οτιδήποτε πωλείτε πάνω από 4 χιλιάρικα ...απλά δεν πωλείτε .

..Πρέπει να βρεθεί ο κατάλληλος τρελός ...Και αυτός να έχει και τα λ7 .

Εμένα πολύς κόσμος με έχει πάρει τηλ για το τριπλάκι να το ανταλλάξω με μοτο που όμως δεν ενδιαφέρομαι . Για μετρητά ούτε λόγος ...Οπότε αν έρθουμε στην ανάγκη να τα πουλήσουμε ...Σιγά μην βρούμε να τα δώσουμε . Για χάρισμα θα πάνε ή θα τα παντρυτούμε .


:sad:

Δηλαδη το Κ3 μου που θελει ενα πρατηριο της Shell απο πισω, να μη το σκεφτομαι καν για πωληση ε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οποτε θα το παντρευτω :cool: (αλλο που δεν το θελω) !

chr1s_86
03/02/2012, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Οπότε αν έρθουμε στην ανάγκη να τα πουλήσουμε ...Σιγά μην βρούμε να τα δώσουμε ...

+1 :sick:

Lioulios
03/02/2012, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από keepdreaming
Δηλαδη το Κ3 μου που θελει ενα πρατηριο της Shell απο πισω, να μη το σκεφτομαι καν για πωληση ε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οποτε θα το παντρευτω :cool: (αλλο που δεν το θελω) ! Ξέρω γω ;

Πάντως το χρήμα το κινούν αυτοί που το έχουν .

Τις προάλες είχαν κοπή της πίτας στο μαγαζί που είμαι μάγειρας ο Παγκρήτιος σύλλογος οχημάτων εποχής (πιο πολλά αμάξια -λιγες μοτο) και μίλαγα με τον πρόεδρο που μου είπε πως πουλήθηκε μια BMW moto με καλάθι δεν θυμάμαι μοντέλο ...18χιλιάρικα ευκαιρία γιατί έξω η τιμή της θα ηταν από 25 και πάνω ...

smooth criminal
07/02/2012, 11:28
Πανω απο ολα γεροι και δυνατοι να ειμαστε στα ποδια μας,ολα τα αλλα τα παλευουμε,αλλα η υγεια ειναι το αλφα και το ωμεγα,και δεν το λεω επειδη δεν εχω τι αλλο να προσθεσω,αλλα επειδη εγω τη μηχανη που εχω τωρα την αγορασα απο ενα παλικαρι που ειχε θεμα με την καρδια του(ωρα του καλη) και ο γιατρος του απαγορεψε μαχαιρι να ξανακαβαλησει...οταν μου την εδινε βουρκωσαν τα ματια του με αγκαλιασε και μου ειπε να την προσεχω(αυτη η στιγμη εχει αποτυπωθει στη μνημη μου και οποτε το θυμαμαι ανατριχιαζω...).
Ολα τα αλλα με υπομονη και επιμονη θα τα φερουμε ξανα στα δικα μας μετρα και σταθμα,παλι με χρονια με καιρους οσοι αναγκαστηκαμε για τον οποιοδηποτε λογο να αποχωριστουμε το μοτορι μας,την αδυναμια μας,την τρελα μας,τον ερωτα μας,θα τον ξαναβρουμε,αρκει να ειμαστε εμεις κομπλε ;) .

z.k.a.p.
07/02/2012, 11:36
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από smooth criminal
Να΄σαι καλά. :) :) :) :) :)