PDA

View Full Version : Kαποιος που μενει ΑΓΓΛΙΑ ?????



thalasinos
04/02/2012, 22:10
Θελω να παραγγηλω απο αγγλια και δεν στελνει ελλαδα, θα ηθελα αν μενει καποιος εκει να τα στειλω στην διευθηνση του και αυτος να μου τα στειλει ΕΛΛΑΔΑ !!

Το προιον θα ειναι πληρωμενο ,και θα προκαταβαλω στο λογαριασμο του τα εξ. αποστολης!!
Αν βολευει και θελει καποιος ας μου στειλει π.μ

typhoon
05/02/2012, 09:39
Φίλε το νου σου γιατί έτσι οπως τα λές μπορεί κάνας επιτήδειος να σου στείλει "ελα εγώ μένω αγγλία, βάλε τα λεφτά στο λογ/μο μου, βάλε και κάτι για τον κόπο μου" να μένει παγκράτι (λέμε τώρα) και μετά μην τον είδατε!

Βρες κάποιο τρόπο να διασφαλιστείς ότι όντως μένει αγγλία κ δε σου δηλώνει απλά μια διευθυνση που βρήκε στο earth.

Τώρα με ποιο τρόπο θα το διασταυρώσεις αυτό, δε ξέρω, ας βοηθήσει κάποιος με ιδέα.
Φιλικά:wave2:

BLiTzER
05/02/2012, 12:39
Δηλαδή αν όντως μένει Αγγλία, τι τον εμποδίζει να εξαφανιστεί αφού πάρει τα λεφτά?

nikos121
05/02/2012, 12:49
σωστος ο μπλιτσερ!ρε αν δεν ειναι κολητος σου λεφτα μη στειλης.αντε βρεστα μετα!

daz
05/02/2012, 13:26
Ο κύριος Θαλασσινός πιστεύει ακόμα στο φιλότιμο του Έλληνα και πολύ καλά κάνει! Όταν σταματήσουμε να πιστεύουμε τότε είναι που θα πάψει να υπάρχει.


Και απ' την άλλη, κάποιος που μπαίνει στο φόρουμ καθημερινά εδώ και κάποια χρόνια και έχει γνωριστεί προσωπικά με πολλά μέλη, θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο?

Καθίστε να βρεθεί κάποιος και βλέπουμε.

BLiTzER
05/02/2012, 13:56
Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί να βρεθεί κάποιος. Εγώ πχ έχω στείλει αρκετές φορές δέμα αφού έλαβα τα λεφτά μέσω τράπεζας και εκτίμησα το ότι με εμπιστεύτηκαν για να τα καταθέσουν, χωρίς την παραμικρή ασφάλεια. Από την άλλη, δε θα εμπιστευόμουν να στείλω τα αγαθά πρώτα και μετά να πάρω τα λεφτά.

Ο μόνος λόγος που σχολίασα ήταν επειδή ο typhoon ανέφερε ότι κάποιος πονηρός θα βρεθεί, αλλά παρολαυτά θεώρησε ότι αν όντως μένει Αγγλία, είναι καλυμμένος :P

Ένιγουει, καλή τύχη. Δεν είναι ιδιαίτερος κόπος για κάποιον να πεταχτεί στο ταχυδρομείο και να στείλει ένα ήδη συσκευασμένο δέμα.

thalasinos
05/02/2012, 14:13
Oντως εχετε δικιο, δεν το εχω καν σκεφτει οτι ισως να βρεθει καποιος να την κανει την δουλεια και να κρατησει τα λεφτα, ομως για 20-25ΕΥΡΩ ?? λετε??

dmf
05/02/2012, 15:25
Υπάρχουν και υπηρεσίες που κάνουν αυτό που θες.
Θα βάλεις ως διεύθυνση παράδοσης το χώρο της εταιρείας αυτής, και αυτή μετά θα το στείλει σε εσένα.

http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm

Δεν ξέρω αν ειναι αξιοπιστη, ή αν αξίζει το κόστος (παραδοση UK+ προμηθεια εταιρειας+ αποστολη GR=$$$)

fantacid
05/02/2012, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Υπάρχουν και υπηρεσίες που κάνουν αυτό που θες.
Θα βάλεις ως διεύθυνση παράδοσης το χώρο της εταιρείας αυτής, και αυτή μετά θα το στείλει σε εσένα.

http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm

Δεν ξέρω αν ειναι αξιοπιστη, ή αν αξίζει το κόστος (παραδοση UK+ προμηθεια εταιρειας+ αποστολη GR=$$$)

καλο αυτο!

εχει κανεις εμπειρια??

alx_gr
05/02/2012, 20:39
Καλησπερα φιλε μου,

Ειμαι ενας Ελληνας επιτήδειος που μενει στην Αγγλια. :wave2:
Πειναω, χιονισε κιολας και μου λειπουν 25ευρω να παρω τυροπιτα...αλλα sorry ξεχασα εδω δεν εχουν τυροπιτες αλλα κατι θα βρω να παρω... :smokin:

Eκτος πλακας, εαν θελεις θα μπορουσα να βοηθησω. Η καλυτερη επιλογη για εταιρια ειναι η royal mail. Οποτε μπες royalmail.com. Για πιο πολλα εαν θες pm me!

Cheers!

SVX
05/02/2012, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
καλο αυτο!

εχει κανεις εμπειρια??


o Ολdmαν εχω ακουσει ειναι απο τους πιο εμπειρους......

daz
05/02/2012, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr
Καλησπερα φιλε μου,

Ειμαι ενας Ελληνας επιτήδειος που μενει στην Αγγλια. :wave2:
Πειναω, χιονισε κιολας και μου λειπουν 25ευρω να παρω τυροπιτα...αλλα sorry ξεχασα εδω δεν εχουν τυροπιτες αλλα κατι θα βρω να παρω... :smokin:

Eκτος πλακας, εαν θελεις θα μπορουσα να βοηθησω. Η καλυτερη επιλογη για εταιρια ειναι η royal mail. Οποτε μπες royalmail.com. Για πιο πολλα εαν θες pm me!

Cheers!




χμμμ.. απ' το 2006 γραμμένος, 256 μνμ μόνο. Λαμόγιο μου φαίνεται! :smokin:

Αν όμως δεν έχει προλάβει να πάρει τα αυτοκόλλητα απ' τον dimhio νομίζω πως τον έχουμε στο χέρι! :lol:

:beer:

nikos121
05/02/2012, 23:41
daz εγραψες παλι!

viper1
05/02/2012, 23:50
τι ειναι αυτο φιλος που κανει 25 ευρα και δεν βρισκεις αλλον που να το στελνει Ελλαδα αν επιτρεπεται??

SoulGR
06/02/2012, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
τι ειναι αυτο φιλος που κανει 25 ευρα και δεν βρισκεις αλλον που να το στελνει Ελλαδα αν επιτρεπεται?? τα εξοδα αποστολης θα του στειλει...το πακετο θα το 'χει πληρωμενο ειπε :wave2:

cityfly
06/02/2012, 10:06
τι βάρος έχει αυτό που έχεις παραγγείλει; και πόσο πιο φτηνά το βρίσκεις;
έχε υπόψη σου ότι η ισοτιμία αυτή τη στιγμή είναι χονρτικά 1 ευρώ για 0.80 λίρες
αν η τράπεζα σου ζητήσει έμβασμα μπιορεί να μη σε συμφέρει
τσέκαρε όλα αυτά τα κόστη πριν συμφωνήσεις με κάποιον

thalasinos
06/02/2012, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
τι ειναι αυτο φιλος που κανει 25 ευρα και δεν βρισκεις αλλον που να το στελνει Ελλαδα αν επιτρεπεται??

Αυτο θελω να αγορασω ειναι ενα καλυμα-διακοσμητικο απο εξατμιση !

http://www.ebay.de/itm/260940720671?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#shId


ειναι σε πολυ καλη τιμη των 15ευρω+6ευρω με μεταφορικα για αγγλια = 21ευρω,στελνει μονο αγγλια, οποτε λεω και 20ευρω μεγιστο για μεταφορικα ελλαδα θα μου βγη περιπου στα 40 βαρια 50ευρω, αλλου δεν εχω βρη,δεν εχω ρωτησει ομως καινουργιο σιγουρα θα εχει πανω απο 100ευρω


246702

cityfly
06/02/2012, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από thalasinos
Αυτο θελω να αγορασω ειναι ενα καλυμα-διακοσμητικο απο εξατμιση !

http://www.ebay.de/itm/260940720671?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#shId


ειναι σε πολυ καλη τιμη των 15ευρω+6ευρω με μεταφορικα για αγγλια = 21ευρω,στελνει μονο αγγλια, οποτε λεω και 20ευρω μεγιστο για μεταφορικα ελλαδα θα μου βγη περιπου στα 40 βαρια 50ευρω, αλλου δεν εχω βρη,δεν εχω ρωτησει ομως καινουργιο σιγουρα θα εχει πανω απο 100ευρω

μάθε τι βάρος έχει η συσκευασία και τσέκαρε τιμές εδώ

http://www.royalmail.com/price-finder

dmf
06/02/2012, 16:07
Ρε συ επικοινώνησες μαζί του και σου είπε οτι δεν στελνει Ελλάδα, ή απλως λες αυτο που γραφει στο "shipping info" ?

Γιατι αυτος γραφει "INTERNATIONAL BIDDERS PLEASE CONTACT FOR POSTAGE PRICE BEFORE BIDDING"
Οποτε αν του πεις ότι δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις οσο θα κοστισει για να το στειλει Ελλαδα, το πιθανοτερο να δεχτει. (Εν ανάγκη τονισε του, οτι η ταχυδρομικη υπηρεσια εδω, ειναι καλης ποιοτητας, και ελαχιστα δεματα χανονται κλπ σε περιπτωση που διστασει.
Το λεω αυτο, γιατι παρα πολλοι δεν στελνουν Ιταλια ακριβως γι'αυτο το λογο).

thalasinos
06/02/2012, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Ρε συ επικοινώνησες μαζί του και σου είπε οτι δεν στελνει Ελλάδα, ή απλως λες αυτο που γραφει στο "shipping info" ?

Γιατι αυτος γραφει "INTERNATIONAL BIDDERS PLEASE CONTACT FOR POSTAGE PRICE BEFORE BIDDING"
Οποτε αν του πεις ότι δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις οσο θα κοστισει για να το στειλει Ελλαδα, το πιθανοτερο να δεχτει. (Εν ανάγκη τονισε του, οτι η ταχυδρομικη υπηρεσια εδω, ειναι καλης ποιοτητας, και ελαχιστα δεματα χανονται κλπ σε περιπτωση που διστασει.
Το λεω αυτο, γιατι παρα πολλοι δεν στελνουν Ιταλια ακριβως γι'αυτο το λογο).

Ναι, του εστειλα e-mail και τον ρωτησα μονο αν στελνει ελλαδα, μου εγραψε οτι δεν στελνει Ελλάδα!
Λες να του επισημανω για τα μεταφορικα??????
Θα προσπαθησω να του στειλω μειλ!


Μολις ελαβα χερι βοηθειας απο τον φιλο μας τον '' alx_gr ''

Ειπε να κερασω και μπουγατσα ΝΑΙ ΓΙΑ !!!!!!! :D :D

dmf
06/02/2012, 16:44
Φυσικα και να του το τονισεις..
Δες μια μονος σου ποσο περιπου θα σου βγει αν βρεις τελικα καποιον απο Αγγλια για στο στειλει, και πες του οτι μπορεις να διαθεσεις τοσα..
Αν δεν δεχτει δεν θα πεθανουμε κι ολας, αλλα δεν βλεπω τον λογο να μην το κανει..

thalasinos
06/02/2012, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Φυσικα και να του το τονισεις..
Δες μια μονος σου ποσο περιπου θα σου βγει αν βρεις τελικα καποιον απο Αγγλια για στο στειλει, και πες του οτι μπορεις να διαθεσεις τοσα..
Αν δεν δεχτει δεν θα πεθανουμε κι ολας, αλλα δεν βλεπω τον λογο να μην το κανει..





:a18:

thalasinos
22/02/2012, 23:40
Τελικα μου το εστειλε ο φιλος ''alx_gr''
Εξηγηθηκε ωραια!!!!

Σ' ευχαριστω πολυ Αlex!!!!!!