PDA

View Full Version : Επιλογή διαγραφής προφίλ



astegos
05/02/2012, 20:41
Γιατί είναι τόσο δύσκολο (ή αδύνατο;) σε όλα τα site σχετικά με μηχανές, που έχουν σχεδόν ίδιο home page και ανάπτυξη σελίδων, να βρίσκω την επιλογη διαγραφή προφίλ;
όχι ότι θέλω, αλλά δεν νοιώθω ''πολύ ελευθερία'' .
Εσείς βρίσκετε εύκολα την επιλογή της διαγραφής;:look:

Cpt. Haddock
05/02/2012, 20:43
Δε μας απασχολει. Αν δε θελω απλα δεν ξαναγραφω. :wave2:

Πανοπτικός
05/02/2012, 21:02
Εννοεις να σβηστουν ολα τα μηνυματα που εχεις γραψει ?

Σε ενα φορουμ αλληλεπιδρας με αλλα ατομα, αν σε ενα θεμα σβηστουν τα μηνυματα σου αυτοματα αχρηστευεται το θεμα, δεν μου φαινεται περιεργο που δεν εχεις αυτην την επιλογη.


Αν δεν θελεις, δεν ξαναγραφεις. :wave2:

SVX
05/02/2012, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από astegos
Γιατί είναι τόσο δύσκολο (ή αδύνατο;) σε όλα τα site σχετικά με μηχανές, που έχουν σχεδόν ίδιο home page και ανάπτυξη σελίδων, να βρίσκω την επιλογη διαγραφή προφίλ;
όχι ότι θέλω, αλλά δεν νοιώθω ''πολύ ελευθερία'' .
Εσείς βρίσκετε εύκολα την επιλογή της διαγραφής;:look:


"Mellow greetings, forumist. What seems to be your boggle?"

:smokin:

jimmis5
05/02/2012, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από astegos

αλλά δεν νοιώθω ''πολύ ελευθερία'' .


Αστεγος :look: :look:

TheFace
05/02/2012, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από astegos
Γιατί είναι τόσο δύσκολο (ή αδύνατο;) σε όλα τα site σχετικά με μηχανές, που έχουν σχεδόν ίδιο home page και ανάπτυξη σελίδων, να βρίσκω την επιλογη διαγραφή προφίλ;
όχι ότι θέλω, αλλά δεν νοιώθω ''πολύ ελευθερία'' .
Εσείς βρίσκετε εύκολα την επιλογή της διαγραφής;:look:

Συμφωνω φιλαρακι, κι εγω ετσι νιωθω αλλα διστυχως ετσι ειναι τα πραγματα... και χωρις να δινεται (οχι μονο εδω) καμια πιστικη και τεκμηριωμενη απαντηση.

Μου θυμιζει τον φακελο στην Ασφαλεια που απαξ και ανοιξει, δεν κλεινει ποτε :D

daz
05/02/2012, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Συμφωνω φιλαρακι, κι εγω ετσι νιωθω αλλα διστυχως ετσι ειναι τα πραγματα... και χωρις να δινεται (οχι μονο εδω) καμια πιστικη και τεκμηριωμενη απαντηση.

Μου θυμιζει τον φακελο στην Ασφαλεια που απαξ και ανοιξει, δεν κλεινει ποτε :D

Δες την απάντηση του Πανοπτικού. :)

Lioulios
05/02/2012, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Εννοεις να σβηστουν ολα τα μηνυματα που εχεις γραψει ?



Σε ενα φορουμ αλληλεπιδρας με αλλα ατομα, αν σε ενα θεμα σβηστουν τα μηνυματα σου αυτοματα αχρηστευεται το θεμα, δεν μου φαινεται περιεργο που δεν εχεις αυτην την επιλογη.


Αν δεν θελεις, δεν ξαναγραφεις. :wave2: Σωστός .

Αν δεν θέλεις δεν γράφεις ,μόνο διαβάζεις (υπάρχουν πολλοί)

Παλαιότερα κάποιος χρήστης πολύ ενεργός σε άλλο φόρουμ , με κάποιο τρόπο βρήκε την άκρη και έσβησε όλα τα μυνήματα που είχε στο φόρουμ .


...Μετά από αυτό , τα περισσότερα θρέντ έγιναν πο@τ@ν@ .

:wave2:

astegos
06/02/2012, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Σωστός .

Αν δεν θέλεις δεν γράφεις ,μόνο διαβάζεις (υπάρχουν πολλοί)

Παλαιότερα κάποιος χρήστης πολύ ενεργός σε άλλο φόρουμ , με κάποιο τρόπο βρήκε την άκρη και έσβησε όλα τα μυνήματα που είχε στο φόρουμ .


...Μετά από αυτό , τα περισσότερα θρέντ έγιναν πο@τ@ν@ .

:wave2:

Παιδιά κατάλαβα τον λόγο και συμφωνώ!!

sniper
06/02/2012, 12:09
Μόνο οι admin μπορούν να διαγράψουν έναν χρήστη.

Αυτό όμως δεν γίνεται, ή εν πάση περιπτώση δεν πρέπει να γίνεται για 2 κύριους λόγους:

α. Τα ποστ του δεν σβήνονται αλλά τα γράφει ο χρήστης Guest (όσοι διαβάζουν δλδ στο μοτο χωρίς να κάνουν login) κι ένας π2/πάρας έχει ήδη κατοχυρώσει το username αυτό.
β. Υπάρχει περίπτωση να ζητηθούν από την εισαγγελία τα στοιχεία κάποιου χρήστη οπότε αν τον έχουμε σβήσει, βρισκόμαστε εμείς έκθετοι στο νόμο.

notakos600
06/02/2012, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

β. Υπάρχει περίπτωση να ζητηθούν από την εισαγγελία τα στοιχεία κάποιου χρήστη οπότε αν τον έχουμε σβήσει, βρισκόμαστε εμείς έκθετοι στο νόμο.

Πολύ νόμος και τάξη βλέπεις.
Αγαπούλα... τη κουκούλα. :look:

sniper
06/02/2012, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Πολύ νόμος και τάξη βλέπεις.
Αγαπούλα... τη κουκούλα. :look:

Πολλές πίπες λέμε αν δεν ξέρουμε.

vaska
06/02/2012, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μόνο οι admin μπορούν να διαγράψουν έναν χρήστη.

Αυτό όμως δεν γίνεται, ή εν πάση περιπτώση δεν πρέπει να γίνεται για 2 κύριους λόγους:

α. Τα ποστ του δεν σβήνονται αλλά τα γράφει ο χρήστης Guest (όσοι διαβάζουν δλδ στο μοτο χωρίς να κάνουν login) κι ένας π2/πάρας έχει ήδη κατοχυρώσει το username αυτό.
β. Υπάρχει περίπτωση να ζητηθούν από την εισαγγελία τα στοιχεία κάποιου χρήστη οπότε αν τον έχουμε σβήσει, βρισκόμαστε εμείς έκθετοι στο νόμο.


χαχαχαχα έχουμε και μέλος guest?????


σαν κάποιο πελάτη μου που ήθελε να μπει στο internet κι εκεί που έλεγε user name έγραφε user name και στο password έγραφε password σε dialup σύνδεση. Και άκουσον άκουσον στον αναλυτικό του ΟΤΕ σε μια μέρα μέσα 1200 attempts



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

notakos600
06/02/2012, 12:21
Σημασία έχει να διαθέτει χιούμορ και ο έτερος συγράφων...

sniper
06/02/2012, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Σημασία έχει να διαθέτει χιούμορ και ο έτερος συγράφων...

Αν βαζατε κι ένα γελάκι, θα ήταν χιουριστική κι η διάθεσή μας. :winka: :beer: :wave2:

nikos_abel
06/02/2012, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν βαζατε κι ένα γελάκι, θα ήταν χιουριστική κι η διάθεσή μας. :winka: :beer: :wave2:

Χμ χμ....

notakos600
06/02/2012, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν βαζατε κι ένα γελάκι, θα ήταν χιουριστική κι η διάθεσή μας. :winka: :beer: :wave2:

:lol: :beer:

nikos_abel
06/02/2012, 12:30
Κάτι τέτοιο δηλαδής....


246682

TheFace
06/02/2012, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Δες την απάντηση του Πανοπτικού. :)

Την ειδα και δεν την θεωρω αστεια... sorry αλλα χεστηκε ο πολυδωρας για τα ποστ... εξαλου οπως ειπωθηκε και πιο κατω μπορει να μπει ο ορος "guest" στα ποστ αυτου που φευγει!

Αντιθετα με καλυψε πληρως το "β" του sniper... το φανταζομουν οτι κατι σχετικο με κουκουλα υπαρχει! :winka:

daz
06/02/2012, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Την ειδα και δεν την θεωρω αστεια... sorry αλλα χεστηκε ο πολυδωρας για τα ποστ... εξαλου οπως ειπωθηκε και πιο κατω μπορει να μπει ο ορος "guest" στα ποστ αυτου που φευγει!

Αντιθετα με καλυψε πληρως το "β" του sniper... το φανταζομουν οτι κατι σχετικο με κουκουλα υπαρχει! :winka:

Ούτε εγώ τη θεώρησα αστεία. Μου φάνηκε όμως πολύ πιθανή αφού δεν γνώριζα ούτε το 1ο ούτε το 2ο του sniper.

Και αν ο Πανόπτικος είχε δίκιο, ο Πολύδωρος θα χεζόταν μόνο γι' αυτόν που ήθελε να φύγει και όχι για τους υπόλοιπους χρήστες που ανατρέχουν σε παλιότερες συζητήσεις.

Ευτυχώς όμως ο Πολύδωρος είναι δυσκοίλιος και η βάση του μοτο δε θα καταντήσει να είναι για πέταμα. Γιατί αυτό θα γινόταν αν έμπαινες σε μια συζήτηση και έβλεπες κάποιον να διαφωνεί με το κενό. :lol:

Πανοπτικός
06/02/2012, 19:21
Δεν ξερω αν η απαντηση μου σας φανηκε αστεια, αλλα με του Sniper την αιτιολογηση εκλασα στο γελιο :lol: :lol: :lol:


Ειδικα το Β πρεπει να μπει στα ανεκδοτα. :bawl:

TheFace
06/02/2012, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ούτε εγώ τη θεώρησα αστεία. Μου φάνηκε όμως πολύ πιθανή αφού δεν γνώριζα ούτε το 1ο ούτε το 2ο του sniper.

Και αν ο Πανόπτικος είχε δίκιο, ο Πολύδωρος θα χεζόταν μόνο γι' αυτόν που ήθελε να φύγει και όχι για τους υπόλοιπους χρήστες που ανατρέχουν σε παλιότερες συζητήσεις.

Ευτυχώς όμως ο Πολύδωρος είναι δυσκοίλιος και η βάση του μοτο δε θα καταντήσει να είναι για πέταμα. Γιατί αυτό θα γινόταν αν έμπαινες σε μια συζήτηση και έβλεπες κάποιον να διαφωνεί με το κενό. :lol:

Sorry αλλα μου φανηκε αστεια, ηθελα να πω... για το "δεν" φταιει ο δαιμονας του... πληκτρολογιου!:lol:

TheFace
06/02/2012, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Δεν ξερω αν η απαντηση μου σας φανηκε αστεια, αλλα με του Sniper την αιτιολογηση εκλασα στο γελιο :lol: :lol: :lol:


Ειδικα το Β πρεπει να μπει στα ανεκδοτα. :bawl:

Θες να πεις δηλαδη οτι σου φανηκε αστειο , οτι στον κοσμο του big brother που ζουμε, τα παντα (including forums... καλα για το facebook κτλ δεν το συζηταμε) δεν παρακολουθουνται? :confused:

ggs
06/02/2012, 21:45
Απορίες :
Το username ο χρήστης δεν μπορεί να το διαγράψει , αλλα μπορεί να διαγράψει τα ΠΟΣΤ του .Σωστά ?

Καταλαβαίνω ότι οι υπεύθυνοι του φορουμ , όταν θα τους έρθει εισαγγελική παραγγελία , μάλλον θα είναι αναγκασμένοι να δώσουν….
Όμως , υπάρχει κάτι ή κάποιος να τους υποχρεώνει να κρατανε backup την βάση ? και αν ναι ,για πόσο?

astegos
07/02/2012, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Απορίες :
Το username ο χρήστης δεν μπορεί να το διαγράψει , αλλα μπορεί να διαγράψει τα ΠΟΣΤ του .Σωστά ?

Καταλαβαίνω ότι οι υπεύθυνοι του φορουμ , όταν θα τους έρθει εισαγγελική παραγγελία , μάλλον θα είναι αναγκασμένοι να δώσουν….
Όμως , υπάρχει κάτι ή κάποιος να τους υποχρεώνει να κρατανε backup την βάση ? και αν ναι ,για πόσο?

τι εισσαγγελική παραγγελία;
για ποιο λόγο;
σιγά το site
ψωνισμένοι με τις μηχανές είμαστε
εδ'ω θα γράψουμε τα ανατρεπτικά μας;
παρεπιπτόντως.......
Γ@μώ όλους τους πολιτικούς!!!!

τι θα γίνει τώρα δηλαδή;
θα με ''δώσουν'' οι admin;
:rotflmao:

ggs
07/02/2012, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από astegos
τι εισσαγγελική παραγγελία;
για ποιο λόγο;
σιγά το site
ψωνισμένοι με τις μηχανές είμαστε
εδ'ω θα γράψουμε τα ανατρεπτικά μας;
παρεπιπτόντως.......
Γ@μώ όλους τους πολιτικούς!!!!

τι θα γίνει τώρα δηλαδή;
θα με ''δώσουν'' οι admin;
:rotflmao:

Για του πολιτικούς ελεύθερα…:lol:

Μην αρχίζεις και κατηγορείς μόνο κάνα μαγαζί για μοτο , γιατί μπορεί να έχεις μπελάδες… :winka:

sniper
07/02/2012, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Δεν ξερω αν η απαντηση μου σας φανηκε αστεια, αλλα με του Sniper την αιτιολογηση εκλασα στο γελιο :lol: :lol: :lol:


Ειδικα το Β πρεπει να μπει στα ανεκδοτα. :bawl:

Έτσι λέει και μέλος του moto.gr Που δεν γράφει πλέον και καταδικάστηκσε από δικαστήριο κάπου 12.000€ για δυσφήμιση.

Το έχω ξαναπεί. Αν δεν ξέρετε αντί να το ανοίγετε και να πετάτε μ2/λακίες, φάτε ένα καρότο.

sniper
07/02/2012, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Απορίες :
Το username ο χρήστης δεν μπορεί να το διαγράψει , αλλα μπορεί να διαγράψει τα ΠΟΣΤ του .Σωστά ?

Καταλαβαίνω ότι οι υπεύθυνοι του φορουμ , όταν θα τους έρθει εισαγγελική παραγγελία , μάλλον θα είναι αναγκασμένοι να δώσουν….
Όμως , υπάρχει κάτι ή κάποιος να τους υποχρεώνει να κρατανε backup την βάση ? και αν ναι ,για πόσο?

Όχι, δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση. Αν σου ερθει όμως, δεν ακουμπάς τίποτα.

Πανοπτικός
07/02/2012, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όχι, δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση. Αν σου ερθει όμως, δεν ακουμπάς τίποτα.


Τοτε που ειναι το προβλημα, το θεμα ειναι να σου πει μπραβο ο εισαγγελεας ε :lol:

sniper
07/02/2012, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Τοτε που ειναι το προβλημα, το θεμα ειναι να σου πει μπραβο ο εισαγγελεας ε :lol:

Φάε ένα καρότο εσύ.

DimChios
07/02/2012, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φάε ένα καρότο εσύ.


μπεεεεεεεεεε

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Πανοπτικός
07/02/2012, 13:33
Κριμα που δε δινουν μεταλλια στους υποδειγματικους πολιτες μουαχαχα :lol: :wave2:

sniper
07/02/2012, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
μπεεεεεεεεεε

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

:a28:

vaska
07/02/2012, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:a28:


Λάθος εμότικον αν μου επιτρέπεις, το άλλο που σταυροκοπιέται έπρεπε να βάλεις

:rotflmao: :rotflmao:

Julius
07/02/2012, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


ΕΕΕΕ άσε να διαβάσουμε καμιά θεωρία συνομωσίας ρε Λάκη



:rotflmao: :rotflmao:

sniper
07/02/2012, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
ΕΕΕΕ άσε να διαβάσουμε καμιά θεωρία συνομωσίας ρε Λάκη



:rotflmao: :rotflmao:

Έχω και τζιξερ 750 και το πούλησα στον ββκο; :lol: :lol: :bawl:

Julius
07/02/2012, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχω και τζιξερ 750 και το πούλησα στον ββκο; :lol: :lol: :bawl:

:lol: ναι και έχει αναβαθμιστεί απο χαρχαλο μεταβατικής περιόδου, σε πιστόλι :rotflmao:

δεν είμαι πολύ @@δι?

sniper
07/02/2012, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
:lol: ναι και έχει αναβαθμιστεί απο χαρχαλο μεταβατικής περιόδου, σε πιστόλι :rotflmao:

δεν είμαι πολύ @@δι?

Κλαίω!!! :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

Julius
07/02/2012, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κλαίω!!! :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

....και ο αλλος διαβάζει

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
07/02/2012, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
....και ο αλλος διαβάζει

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Τι; Το πως κατεβαζεις σε αεροπλανοφόρο το βεστρόμ; :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:


Βεστρομ ρε μλκ;!;!;!;;;;;;; :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

DimChios
07/02/2012, 14:44
ΣΠΑΜΜΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΡΙΞΩ ΚΙΤΡΙΝΗ!

:evil:

sniper
07/02/2012, 14:46
είπαν στην γριά να χ2/σει κι εκείνη ξεκ2/λιάστηκε.

Παλιά λαϊκή παροιμία..

DimChios
07/02/2012, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
είπαν στην γριά να χ2/σει κι εκείνη ξεκ2/λιάστηκε.

Παλιά λαϊκή παροιμία..


Τζουλιε σε ειπε γρια!!!!!!!

:alien: :wacko:

DUKASII
07/02/2012, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
....και ο αλλος διαβάζει

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: gamieste...

y.g:perno tiger...1050 (dino piso to vstrom..kai toy perno to tiger..):smokin:

notakos600
08/02/2012, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φάε ένα καρότο εσύ.


Βάλε και σως πανοπτικέ να γλιστράει...
Ομορφάντρα μουουου :lol: :lol: :lol: :beer: :beer: